'AMEPSF0ORTSCH DAGBLAD' ONBEKENDE TEGENPARTIJ IN 'T STADION Marktberichten Stadse ieaws Zaterdag 7 Mei 1932 -DE EEMLANDER" 30 e Jaargang No. 263 'T EERSTE BEZOEK VAN IERLAND Zullen onze binnenspelers voldoen? VBERDE BLAD RONDRIT TE PAARD DOOR NEDERLAND De waarde van onze ploeg kan eerst nu aan het licht komen Na de krachtmetingen tegen België, waarvan de werkelijke voetballiefhebbers toch heusch hun magen wel meer dan vol zullen hebben, staat ons eindelijk weer eens een interlandwedstrijd te wachten, waarvan qua voetbal de verwachtingen hoog gespannen zijn. Merkwaardig genoeg schijnen de Ieren niet die belangstelling te genieten, welke mocht worden veronder steld. Waarom eigenlijk niet? Onbekend raaaki onbemind, maar dit gezegde mag toch ten opzichte van de tegenpartij van onze nationale ploeg niet van toepassing zijn! Wat weten wij van de Ieren? Dat het de zuinigste lieden van den aard bol zijn! Ja, maar vasthoudend in hun plannen ook! De Grand National liceft de Ieren in de laatste maanden populair ge maakt en ook al het feit, dat wij morgen een elftal van de overzijde van de Noord zee op bezoek krijgen, moest de belangstel ling doen stijgen. Zeker, op voetbalgebied zijn onze connecties met de Ieren niet groot Een wedstrijd tegen Ierland is eigenlijk iets nieuws voor de trouwe bezoekers der interlandwedstrijden, maar toch is het ver keerd te veronderstellen, dat de Iersche ploeg niet in staat zou blijken een uitste kende wedstrijd te spelen tegen het Ned. el'tal. Ons prestige op de internationale markt is belangrijk gestegen; maar toon aangevend is onze rol nog allerminst! Be scheidenheid is voorloopig nog steeds een eerste cisch en in dat verband zij onzen spelers aanbevolen hun uitersto best te doen. De combinatie, waarmede de verte genwoordigers van den Ierschen Vrijstaat in het veld verschijnen, zegt ons maar heel wéinig. Slechts een enkele naam kwamen wij wel eens tegen in de Êngelsche sport bladen en ook de clubs, welke zij vcrtcgcn- oordigen maken weinig indruk. Men vergete. echter niet, dat. de politieke ver houdingen in Ierland 'géleïd hebben tot de oprichting van..een tweeden voetbalbond, waarbij do Noordelijken niet aangesloten zijn. Direct contact met de Eiïgelschen en Schotten hebben dus deze Iersche Vrijsta- te.rs niet, zij het ook dat zij per saldo het gerenommeerde Engelschc spel natuurlijk tot. In de perfectie kennen. In do Engelsclie berocpselftallen spelen meerdere Ieren, die bij internationale ontmoetingen hun land komen vertegenwoordigen en ook het elf- lal, dat tegen de oranjeploep in het veld komt, telt op één uitzondering na slechts profs. Hot is jammer, dat do Iersche ploeg niet op volle sterkte kan-uitkomen, omdat o.m. do middenvoor Dunne verhinderd is in verband met het spelen van een league wedstrijd door Sheffield United. De spil, O'Brien" maakt deel uit van het elftal van Watford, dat in de Zuidelijke derde divisie speelt. Alleen de linksbinnen, Horlochcr, is lid van een amateursvereeniging, Bohe mians. Het is ons niet nauwkeurig bekend in welke omgeving de verschillende elftal len, waaruit do Iersche spelers gekozen zijn, thuis behooren. Maar zelfs al zouden zij onder den norm van een derde divisie club zijn te rangschikken, dan zal de com binatie voldoende krachtig blijken om ons vertegenwoordigend elftal te slaan. Naar wij lazen, hebben dc Iersche voetballers een grondige voorbereiding ondergaan en is eerst na meerdere selectiewedstrijden tot samenstelling van de definitieve combina tie overgegaan. Wij mogen derhalve aan nemen, dut de sterkste ploeg is opgesteld en aangezien de onbekendheid wederkeerig is, kan men op oen interessanten wedstrijd rekenen, waarbij de werkelijke waarde van onze nationale ploeg aan het licht kan ko men. De Ieren speelden reeds eerder op het vaste land en namen ook aan dc Parijsche Olympiade deel. België werd totdusver, driemaal meenen wij, geklopt. In 1924 was de Iersche Vrijstaat voor de eerste maal bij Olympische Spelen aanwezig. Het toeval wilde, dat Nederland na een demonstratie- spel tegen Roemenië, dat mei 60 gewon nen werd, de Ieren moest ontmoeten. Het was voor de Olympische Spelen een weinig belangrijke match, maar voor de Holland- sche kolonie voldoende interessant om bij te wonen. Lichtelijk over het paard getild door dc 60 tegen Roemenië, dachten dc onzen even gemakkelijk van de jonge Ier sche 'combinatie to kunnen winnen. liet werd 1 1 en eerst in de verlenging werd het winnende cloelpunt gescoord, dat oor zaak was van onzen heldhaftigon wedstrijd in de semi-finale. Terwijl Zweden tegen Zwitserland moest spelen, trokken wij een lootje tegen Uruguay! Na acht jaar dus dc tweede ontmoeting. Wij verwachten veel van ons elftal, maai er zal gewerkt moeten worden tot het ein de. Ongetwijfeld zullen onze spelers knappe technici tegenover zich krijgen, die boven dien taktisch n«et minder geschoold zijn. Én' ddt zou wel eens den doorslag kunnen geven. Onze nationale, combinatie zal het morgen moeten stellen zonder Adam. Een niet geringe verzwakking van onzen aan val niet alleen, maar een verzwakking van de geheele ploeg. Voor een ieder, voor wie voetbal niet louter kijkspel is, zal het niet ontgaan zijn, flat de vleugels niet meer de motoren van don aanval zijn; langen tijd is do theorie van Charles Buchan juist ge weest, maar het voorhoedespel is van ka rakter veranderd en stelt andere eisclien meer in net hijzonder aan do binnenspe lers. Zij zijn de motoren geworden en voor ons land is Adam daarvan het bewijs. Het ligt niet in onze bedoeling daarover nu hier uitvoerig te gaan schrijven, maar het ver dient aanbeveling toch even de aandacht erop te vestigen. Dc vervanging van onzen besten speler door Volkers, dc Ajaxied, stelt dezen voor een moeilijke taak. De wijze waarop hij tegen België trachtte Lagen daal te vervangen verdient alle hulde, maar was toch weinig indrukwekkend en liever zouden wij van Reenen naast Wels hebben .gezien. Men mag bovendien niet vergeten dat Mol na Parijs niets meer heeft gedaan, wat zijn verkiezing boven een van Rccnen, Bonserna, v. d. Broek e.a. recht vaardigt. IIij hoeft herhaalde malen blijk gegeven intuïtief achter te slaan en don aanval op te houden daardoor. Nu komt Lagendaal weer tussclien twee spelers, die ons voak niet hebben voldaan. Wellicht zal Lagendaal, nu hem zeer zeker meerdere vrijheid gelaten wordt, zelf veel kunnen uitrichten, want technisch is dc Rotterdam mer geweldig vooruit gegaan. Waro het niet, dat v. d. Meulen weer onder dc lat stond, dan zouden wij het Nvd. elftal ver der onbesproken laten. Do terugkeer van enzen trouwen en perfecte» doelverdediger wordt na zijn herstel algemeen met vreug de begroet. Het spreekt welhaast vanzelf, dat. van Male reserve is geworden. lil afwijking van de Engelschc ook in Ierland geldende bepaling, dat verwonde spelers niet vervangen worden, is met de gasten overeengekomen in de eerste speel- helft invallers toe te staan, terwijl na de hervatting alleen de doelverdedigers oven- tucel vervangen mogen worden. De opstelling der elftallen is: Motorsport HILVERSUMSCHE GRASBAAN MOTORENVEREENIGING. Hilversum, 4 Mei. Op Zondag 8 Mei a.s. zal de Hilversumsche Grasbaan Motoren Verconiging haar cersto van oen si-ric van vier grasbaan motor-snelheids wedstrijden organisceren op de baan achter liet Gemeentelijke Sportpark. Er is een gevarieerd programma vastge steld met korte en lange baan-wedstrijden in series zoowel als in manches, voor se mores, juniores en nieuwelingen. Onder dc luatsten bevinden zich diverse Hilversum sche en Gooische renners. KORFBAL. E. K. C. A.-SERIEWEDSTRIJDEN. Op do E. K. C. A.-seriewedstrijden, die op Hemelvaartsdag te Amhern gehouden werden, heeft Amersfoort 1 dat moest uit komen tegen Zwaluwen I (Hilversum) en Vada I (Wagcningcn), den tweeden prijs weten te behalen (bij loting). Schaken. SCHAAKVEREENIGING „AMERSFOORT". Aanstaande Donderdagavond 12 Mei zal de Amsterdamschc hoofdklasse-speler Prins een simultaanséancc geven in de bovenzaal van de lunchroom „Pnnscss". De séance staat onder dc auspiciën van de Schaakvereehiging „Amersfoort". Prins wordt in Nederland beschouwd als de „comingman" op schaakgebied. Zijn stijl is buitengewoon aantrekkelijk, vol jeugdig enthousiasme, vol durf en bijzonder rijk aan fantasie. Hoendereicren f 2.20—3.—; Eendeneieren f 1.752,25, per 100 stuks. Hooibotcr f 1,25 per K.G. Kippen 1' 0.S0—1.00; lianen f 0.901.00; tamme konijnen f 0.G0—2.25; oude tamme eenden f 0.80, per stuk. Tamme duiven f 0.20—0.-40 per paar. Biggen f 2.00—5.00 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 1200000 stuks hoendereieren; 17500 stuks eendeneieren; 45 K. G. hooiboter; 285 big gen; 1 geit; 2 honden. FRUIT- EN GROENTENVEH.ING. Veiling van 6 Mei. Aardbeien 40—42 ct., spinazie 5—7 ct., bloemkool 1521 ct., komkommers 1319 ct., rabarber 24 ct., raapsteel 20—24 ct., prei 10—11 ct., sla 40—50 ct., witte kool 30 ct., peterselie 20—23 ct BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken hekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een ver doek van W. Landman om drankvergunning in het perceel Leusderweg 153; een publica tie inzake een verzoek van P. de Gooycr om drankvergunning in het perceel Socsterwcg 118, en een publicatie inzake een verzoek van P. J. A. Chrispijn te Bussum om slijt- vergunning in het perceel Langestraat 108. WAARSCHUWING. Bedrog met visch. Door den Keuringsdienst voor waren voor het gebied Utrecht, te Utrecht, wordt onder de aandacht van het publiek gebracht, dat gebleken is, dat door haringvcnters(sters) mecrcndcels afkomstig uit Schevcningcn, verkocht worden zoogenaamde Nieuwe IIol- landsche Haring vangst 1932, welke dit niet is. Er is thans nog geen aanvoer van Nieu we Hollandsche Haring vangst 1932. Aangezien de prijs meestal veel te hoog is en do qualitcit niet de door de koopers gewenschte, wordt aangeraden, voor het koopen van Nieuwe Hollandsche Haring eerst te informeeren aan betrouwbare adressen of dergelijke haring reeds wordt aangevoerd. CITY THEATER. Katho von Nagy en Willy Fritsch in: „Ronny". De Ufa is de specialiteit geworden in het vervaardigen van operette-films. Wanneer wc do annonces volgen, draait er bijna iedere week een superfilm. Dc Privé-Sccre- taressc was goed. Het Congres danst beter en „Ronny" overtreft deze beide verre! Reinhold Schünzel verstaat uitstekend de kunst om de productie van een operette film te leiden. Ronny is een en al operette, alles is muziek, dans en zang. In alles is rhytme, zelfs in het puffende treintje, (lat Ronny naar Perus-i moet brengen. Dat is ook al een land waar de ecne blijmoedigheid de andere opvolgt; aan onwaarschijnlijkhe den moet men hier niet denken in dit land van frivoliteit tooverij, van dans en leuke aardigheidjes. Wij zien zelfs een huppelen de vorst (wie kan het anders zijn dan Wil ly Fritsch?) dansende dikbuikge diploma ten, een dansende wacht, die de stramheid van een lijfgarde subiet verbannen heeft, pompeuze paleizen en.... een madame de Pompadour met vele pompadourtjes achter zich. Kathe von Nagy en haar aanhang! En voor dat alles heeft niemand minder dan de componist van dc „Czardasfürstin", Emmerich KalmAn do muziek gemaakt Katho von Nagy wordt van madamo do Pompadour al vrij spoedig madamo d amour; zij toont zich hier als een tempe ramentvolle actrice, die geboren is voor de operette. Het opvallende geestige spel blijft c-venwel niet bij Willy Fritsch en Kathe von Nagy. De hofintendant Otto Walburg is een kcstclijko verschijning, evenals Kurt Ves- permann, die op verbluffende wij zo „het spoorwegpersoneel" in zich vereonigt. Er zit in deze rolprent gelijkenis met „Het congres danst", zoo b.v. in het uit rijden gaan, do drukte voor het paleis, enz. En toch spant. „Ronny" de kroon, omdat dezo film meer de waarachtige operette bena dert, meer beweging, meer rhythme brengt. Een uur na het zien van deze film heeft men nog neiging mee te huppelen met vorst, lijfgarde en diplomaten Ook het bijprogramina is deze week uit stekend in City. Nadat we eerst wat poli tiek hebben gehad het Paaschcongres der S.D.A.P. en dc heer Schmidt van do O.S.P. komt er nog een reclamcfilmpjo van koffie Mag wordt do bioscoop niet te veel als reclame object gebruikt? om even later weer een even reusachtige als origineel»: Studebaker reclamefilm toezien. De N.V. City Film ontvouwt ons enkelo geheimen uit 't leven van den groeten com ponist Franz Liszt, waarbij ccn prima or kest ons Liebestnum en ccn deel uit zijn tweede Ilongaarschc rhapsodic voorspeelt, liet City Variété brengt ons tcnslotto ecnige zigeunerliederen, voortreffelijk voor gedragen door Dn zingende vagebonden, be nevens een pikant Japansch dansfilmpje, dat voor ons do lenigheid der Japanschc schoonen niet verborgen houdt. Zoowel het hoofdnummer als het bljpro- gramma zijn deze week ccn gang naar City ten volle waard. HANDELSREGISTER. Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Geldcrschc Vallei alhier zijn de volgende medcdecligncn gedaan be treffende nieuw ingeschreven handelsza ken: H. van Ronselaar, varkenshandel, Nun- spcet, Hardenv. weg ZZ 125; Eigen.: H. v. Ronselaar. 't Klokkénhuis, ITorlogcrio enz., Vecnen- daal, Hoogstraat 8; Elg.: Tj. de Wilde. N.V. Bouw en Expl. Mij. „Bouwsteen III". Expl. enz. v. onr. goederen, Doorn, Drieb. straatweg 22; Dr.: C. R, R. Mandors. Comm. Venn. G. Veer Co., café enz., Nij- kerk Z. Oostzijde 3; Beh. Vennn.: G. Veer; Gedelegeerde: .1. VastenbUrg. C. R. R. Manders, agentuur- en commissie, handel, Doom, Drieb. straatweg 22; Eig C. R. R. Manders. Comm. Venn,- J.-Hóutenbos en Co., café, .Nijlièjrki Klcters.traat17;'Beh. Venn,: J, IIou- tenbosr" Gëdeïëgèërde" J. Vastenburg. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragon van werkgevers. Boven dc 18 jaar. 2 dagmeisjes; 3 dienstboden; 1 hulp in do huishouding; 1 keuken-werkmeisje; 1 ka mermeisje; 1 metselaar; 2 naaisters; 1 op perman; 1 timmerman. Beneden do 18 jaar. 1 jongste kantoorbediende; 5 dagmeisjes; ecnige fabrieksarbeidsters. Aanbieding van werkzoekenden, Boven dc 18 jaar. 2 autogeenlasschcrs; 2 automonteurs; 3 banket- en broodbakkers; 1 banketbakker; 20 bankwerkers; 1 betonwerker; 1 bierbot- telaar; 3 boekbinders; 5 boekdrukkers; 3 boekhouders; 2 broodbakkers; 15 chauf feurs; 1 chocoladewerken 3 colporteurs; 15 elcctriciens; 33 fabrieksarbeiders; 1 forceur; 1 framcvijlcr; 1 granielschuurder; 75 grond werkei's; 2 houtdraaiers; 4 instrumentma kers; 20 kantoorbedienden (mann.); 2 kan toorbedienden (vrouw.); 8 kantoorwerksters; 8 kellncrs; 1 Elcctr. lasschcr; 3 kopersla gers; 1 métaal boorder; 1 mctaalfraiser; 1 kistenplakkcr; 1 kistenmaker; 1 kleermaker; 1 klinker; G koks; 3 kruideniersbedienden; 8 letterzetters; 2 lompensortccrdcrs; 11 lood gieters; 2 loopknechts; 162 losse arbeiders; 2 machinale houtbewerkers; 7 machine bankwerkers; 2 machinisten; 0 magazijn- knechts; 2 metaaldraaicrs; 1 metaalslijper; 1 metaalstamper; 39 metselaars; 3 meubel- beitsers; 12 meubelmakers; 2 monteurs (ra dio); 2 naaisters; 34 opperlieden; 5 pak huisknechten; 1 papierbewerker; 1 petten maker; 3 plaatwerkers; 5 portiers; 3 rijwiel herstellers; 5 rijwiclmonteurs; 22 schilders (huis); 1 metaalschaver; 1 pianostcv, \mer; 1 framebouwer; 1 isolcerdcr; 4 schot» ima- kers; 21 sigarenmakers; 5 sigarensorteer- ders; 4 smeden; 3 slagers; 1 steenhouwer; 2 steno-typisten; 3 stokers; 9 straatmakers; 2 straatmaker-handlangers; 11 stukadoors; 2 tabaksbewerkers; 1 tabakstrippcr; 69 tim merlieden; 10 tuinlieden; 1 vcldarbeider; 1 venter; 22 verwarmings-montcurs; 8 voegers; 12 voerlieden; 4 wagenmakers; 12 werk vrouwen; 37 wevers; 1 winkelbediende; 1 marconist; 3 rijwiellakkers; 1 telegraafwer- ker; 4 vern. tcëhnikers; 1 zandblazer; 1 zilverslijper; 1G textielarbeiders; 1 bande rol leerder; 2 wafelbakkers; 1 warmoezier; 1 ambtenaar ter secretarie. Beneden 18 jaar. 2 schilders; 2 straatmakers; 4 timmerlie den; 1 meubclbeitser; 1 meubelstoffeerder; 1 kapper; 2 blikslagers; 9 electriciens; 1 in strumentmaker; 9 machine bankwerkers; 1 monteur; 3 rijwielherstellers; 1 rijwielmon teur; 1 bankwerker; 1 scheerder; 1 tuin man: 1 winkelbediende; 5 fabrieksarbei ders; 7 losse arbeiders; 1 smul; 1 wagenma ker; 3 bedienjuffrouwen; 4 kantoorbedien den (vr.); 1 dagmeisje; 1 fabrieksarbeid ster; 1 portier; 2 buffetjuffrouwen; 3 cassiè- res. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente, raadplege mot de opgave op de stads-oan- plakplaatsen. NEDERLAND: VAN DER MEULEN (H.F.C.) Aanvoerder. WEBER (A.D.O.) VAN RUN (P.S.V.) WELS (Unifcas) J. PAAUWE (Feijenoord) VOLKERS (Ajax) Scheidsrechter ANDERIESEN (Ajax) LAGENDAAL (Xerxes) VAN HEEL (Feijenoord) MOL (K.F.C.) VAN NELLEN (D.Ii.C.) J. LANGENUS (België) KELLY HORLOCHER MOORE (Derry City) (Bohemians) (Shamrock R.) STEVENSON (Dolphin) KENNEDY (St. James Gate) KINSELLA O'BRIEN (Shamrock Rovers]}' (Watford aanvoerder) O'REILLY (Brldeville) BYRNE (Shel'bournc) DALY (Shamrock R.) IERLAND: Mc. CARTHY (Shamrock Ro>crs). RU1TERTOERISME Een initiatief van den A.N.W.B. De A.N.W.B. meldt: Aangemoedigd door de groeiende belang stelling voor bet ruitertoerisme in ons land heeft de Commissie voor bet Ruitcrtoeris me van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland een aantrekkelijk plan uitge werkt, om amazones en ruiters, leden van den A.N.W.B., in de gelegenheid to stel len, gedurende dezen zomer een rondrit te paard door Nederland te maken, met het zuiver toeristisch doel, tc genieten v.*n de mooie natuur, welke ons land in zoo groo te verscheidenheid biedt. Hiermede heeft de commissie It Jege rekening gehouden en verder is zij bij de uitwerking van het plan uitgegaan van do gedachte, dat de kosten voji Je dee.- nemers zoo gering mogelijk moeten /ijn en dat vrijwel geen vervoer per spoor van hel paard noodig is. De vroegere praestatie-ritton zijn verval len en thans worden uitsluitend toeristen rondritten uitgeschreven, waarvoor de A N.W.B. zilveren bekers en herinneringsme- daillcs neeft uitgeloofd. De rondrit bestaat uit 147 etappes, elk ongeveer 30 K.M. lang, die niet. den kori sten weg tusschen de opgegeven controle plaatsen vormen, maar waarbij wol de bes te voor het ruitertoerisme geschikte we gen worden gevolgd, dus zooveel mogelijk zandwegen, zachte grintwegen of wegen met bermen en waarbij wegen zijn uitge zocht, die voeren door de om hun natuur schoon belangrijkste streken. De rit kan worden aangevangen in elk der plaatsen, welke zijn aangeduid op een bij het plan gevoegd spinwebkaartje. Gere den mag worden onverschillig in welke richting; deelnemers kunnen dus desge- wenscht een bepaald traject been en terug rijden, zoodat zij eindigen in de plaats zij den rit begonnen zijn. De rondrit kan worden afgelegd als volgt In één dag 4 e tappes (120 K.M.); in 2 da gen 6 etappes (2 maal 90 K.M., totaal 180 K.M.): in 4 dagen 8 etappes. (4 maal 60 K.M. totaal 240 K.M.), in 6 dagen 10 etappes (4 maal 60 en 2 maal 30 K.M., totaal 300 K.M.); in 8 dagen 12 etappes (4 maal 60 en 4 maal 30 K.M., totaal 360 K.M.); in 15 dagen 15 etappes (15 maal 30 K.M., totaal 450 K.M.). Deelnemers, die één dezer ritten hebben afgelegd en wier paarrl bij aankomst in goede conditie bevonden werd, ontvangen een kleinen zilveren beker. Voor het rijden in groepen, van minstens S deelnemers onder een geleider, is een af zonderlijke regeling gemaakt, n.l. voor ge zamenlijke ritten van vereenigingen en ma neges en ook voor militaire detachementen met volledige bepakking en velduitrusting. Voor de vereeniging of de manege, welke den beslep.rit maakt wordt, ditmaal voor 't eerst, een groqte zilveren beker beschik baar gesteld en bovendien wordt, evenals vorige jaren, een groote zilveren beker uil- geloofd voor he'. militaire corps, dat zich bij de ritten het meest heeft onderscheiden. De commissie behoudt zich het recht voor een onder? cheiding toe te kennen aan Bondslede die een rit van bijzondere toe ristische waarde afleggen (zooals verleden jaar voor een rit Amsterdam—Berlijn en voor een grooten rit door België en Frank rijk). Alleritten moeten worden gemaakt op hetzelfde paard Bij een gezamenlijken rit van een groep ruiters mag onderling van paarden worden verwisseld, mits de rit wordt afgeleed door ruiters en paarden, die. alle aan dc gestelde eisclien hebben vol daan. Het onderzoek naar do conditie waarin de paarden op de.: controleposten aanko- mé,n geschiedt door dc ruiterconsuls, zoo noodig bijgestaan door ccn paardenarts Een paard wordt geacht in goede conditie te zijn aangekomen, als het in staat mag worden geacht den volgenden dag céh marsch van ongeveer 50 K.M. zonder na- decligc gevolgen te kunnen afleggen. Deelnemers moetem zich minstens twee. weken véór den rit schriftelijk opgeven aan den .secretaris dor Commissie voor het Rui tertoerisme, Keizersgracht 590, Amsterdam, waar ook nadere inlichtingen worden ver strekt. Iedere deelnemer ontvangt een nauw keurige opgaaf van den af te leggen weg. van de controleplaatsen, enz. Reeds voordat de inschrijvintr was open gesteld, hebben zich 32 ruiters voor den rondrit aangemeld. Wel een bewijs dat er liefhebberij voor is. Voetbal. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.V.B. Zondag, 8 Mei. Afdeeling I. Promotiecompetitie 3e klasse. Zandvoort: ZandvoortWatergraafsmeer. Afdeeling II. Promoticcompetitie 3c klasse. Rotterdam: St. Hooger—Scheveningen. Afdeeling III. Promotiecompetitie 2e klasse. Nijmegen: Quick—Ensch. Boys. 2e klasse A. Hengelo: HengeloD.O.T.O. RigtersbleekRigtcrsblcokBome. Afdeeling IV. Promotiecompetitie. Spekholzerheide: JulianaHelmond. Valkenswaard: De ValkMiddelburg. Vlissingen: Vlissingen—Velocitas. Afdeeling V. Promotiecompetitie 2e klasse. Sneck: SneekNoordster. OM DEN K.N.V.B.-BEKER. Schiedam: Hermes-D.V.S.—Ede. Veïsen: V.S.V.—'t Gooi. Gouda: Gouda—West Frjsia. Wageniiigen: Wage ningenEindhoven. Buiten de competitie. Amsterdam: NederlandIerland. Hannover*. Noord-Duitschland— Noord-Nederland.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11