J. A.SCHOTERMAN ST. EMILI 1928 DE COMPETITIES VAN DEN U.P.A.B. A. H. van N1EUWKERK M.^SSSiSScSiï WIJNHANDEL EEN SENSATIEDAG IN BLOKZIJL Ir. J. C. RAMAER 80 JAAR DE EERSTE ZONDAG DE K.O.S. TE S0ESTERBERG KARPET, LOOPER, LINOLEUM of ZEILEN In HAARVELOURS- en BOUCLè KARPETTEN HUEVIORHOEKJE GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 per flesch f 1.45, per anker f 58.50 Raadslid op vermoedens van brandstichting gearresteerd Donderdag werd Blokzijl in opschudding gebracht door de aanhouding van den heer W. Bakker, lid van den raad, in verband met vermoedens van brandstichting. Vorige week Donderdagmiddag was n.l. een brandje ontslaan in een der hout-opslag plaatsen van de kuiperij van den heer Bak ker, die toen zelf afwezig was in verband mot een vergadering te Vollen hove. Mevr. Bakker ontdekte het begin van brand en kon het vuur. dat in lompen en eenige af val mculde, dooven. Toen de heer Bakker des avonds thuis kwam en van het gebeurde vernam, deed hij hiervan mededeeling bij den rijksveldwach ter en stelde dezen een sleutel ter hand met het verzoek een waakzaam oog op de kui perij te houden, omdat de heer Bakker zelf aan de mogelijkheid van brandstichting dacht Tot Woensdag j.l. hoorde de heer Bakker niets van de zaak, doch dien middag ver voegde zich de majoor der rijksveldwacht uit Steenwijk te zijnen huize om den heer Bakker en diens kinderen te hooren. Des avonds om half acht werd de heer Bakker ten gemeentehuize ontboden, waar hem een verhoor werd afgenomen. Na dit verhoor deelde do burgemeester hem mede. in zijn kwaliteit van hulpofficier van justitie, dat hij hem in arrest moest stellen. In de bui- gemeesterskamer werd een kermisbed opge slagen, waar de heer Bakker den nacht on der bewaking doorbracht. Den volgenden morgen (Hemelvaartsdag) werd het verhoor des morgens om 10 uur voortgezet in tegenwoordigheid van den ma joor der rijksveldwacht Bolt. Verscheiden getuigen werden nog gehoord In den avond werd de heer Bakker in vrijheid gesteld. Gebleken was, dat twee kinderen van vijf jaar door vuurtje stoken den brand hadden veroorzaakt en daarbij een ander soort lu cifers hadden gebruikt, dan in het gezin van den heer Bakker gebruikt worden. Wij vernemen, dat door den heer Bakker tegen den burgemeester een klacht is inge diend wegens wederrechtelijke vrijheidsbo moving. Het gebeurde heeft tc Blokzijl grootc ont stemming gewekt en den geheelen dag schooien groepjes menschen samen, die hei geval bespraken. Vooral in den avond van Donderdag was het voor het gemeentehuis zeer druk. In het Nieuwe Nutsgebouw hield de voet balclub een feestvergadering, waar het ge beurde al druk besproken werd en geprotes teerd werd tegen de arrestatie. In deze ver gadering was o.a. ock aanwezig de pers fotograaf van Buiten uit Meppel. Deze ging omstreeks 10 uur de straat op om een foto tc maken van de drukte voor bet gemeente huis. Hij ontstak tweemaal bliksemlicht voor een opname. Dit bracht blijkbaar eeni ge beroering te weeg. Er liepen eenige veld wachters toe en de fotograaf werd door den rijksveldwachter uit Steenwijkerwold, de politie te Blokzijl was versterkt, gearres teerd en door twee politiedienaren naar het gemeentehuis gebracht, waar hem een ver hoor werd afgenomen en hem werd medecr'»- deeld, dat tegen "hem procesverbaal zou wor den opgemaakt wegens straatschenderij Daarna werd hij vrijgelaten. Toen in de vergadering van de voetbal club de invrijheidstelling der beide arres tanten werd vernomen, steeg de feestvreuo de. die eerst door een sombere stemming gedrukt 'was, ten top. Wij vernemen omtrent deze gebeurtenis nader, dat de arrestatie van den heer Bak ker geschiedde op last van den officier van justitie te Zwolle, op grond van bezwarend* omstandigheden, welke tijdens het voorloo- pig onderzoek waren aan den dag gekomen De invrijheidstelling van den heer Bakker geschiedde on gezag van den burgemeester zelf. omdat de door de kinderen gedanp mededeelingen een zoodanigen schijn van waarheid hadden dat den burgemeester de invrijheidstelling van den heer Bakker ge motiveerd scheen. De zaak is echter nog steeds in onderzoek (Zwolscho Crt.). DIEFSTALLEN IN KERKEN. Den laatston tijd zijn in eenige R.K. ker ken te Haarlem de offerblokken openge broken en de inhouden soms niet onbe langrijke bedragen ontvreemd. In ver band met deze diefstallen had zich Zon dagochtend in do R.K. kerk aan het Spaar- ne een rechercheur verdeki opgesteld. Na eenigen tijd kwam een man het kerkgebouw binnen, die trachtte een der offerblokken te openen. Toen de rechercheur den man wil de aanhouden, verzette deze zich. Er onl stond een hevigo worsteling. De eenige kerkganger, die op dat oogenblik in de kerk aanwezig was, haalde een politio-agcnt, dio den rechercheur assisteerde. De man overmeesterd en naar het politiebureau overgebracht. Het bleek te zijn een 27 jarige werklooze timmerman uit Halfweg. Hij is in bewaring gesteld en heeft bekend in Ti» eer kerken de offerblokken geledigd te hibben. Tijdens de worsteling in de kerk gijn een vaas en een kandelaar gebroken. ONGEREGELDHEDEN VAN ONTSLAGEN ARBEIDERS TE LONNEKER. Zeventig tc Lonneker woonachtige arboi- ders, dio ontslagen werden wegens het ge regeld 1 uur tc laat verschijnen op het werk on die derhalve van verdiensten verstoken zijn, vervoegden zich op het gemeentehuis om geldelijken steun, welke hun niet kon worden verstrekt. Hun optreden was bru taal en uitdagend en do in het gemeente huis aanwezige politie had moeite hen in bedwang te houden. Ten slotte moest de politie, versterkt met een aantal agenten uit Enschede het gemeentehuis van Lonne ker ligt in Enschede met de wapens de menigte uiteendrijven. Benoemd tot eeredid van het Kon. Instituut van Ingenieurs Maandag heeft, onder vele blijken von belangstelling, de oud-inspcctcur-gcneraal van den Rijkswaterstaat, ir. J. C. Ramacr, zijn SOsten verjaardag gevierd. Velen, vooral uit ingenieurskringen, kwa men in dén loop van den middag hun op wachting maken ten huize van den jubila ris aan de Willem de Zwijgerlaan. Het Koninklijk Instituut Aan Ingenieurs had een delegatie gezonden, bestaande uit den algomcenen voorzitter, ir. Dammc. den honorair adviseur, ir van Sandick, en den voorzitter van do afdeeling voor weg- en waterbouwkunde, prof. A. S. Buisman. Namens het Instituut voerde de heer Dammc het woord, om uiting te geven aan do bijzondere erkentelijkheid voor het vele, dat de heer Ramacr verricht heeft in het belang der ingenieurswetenschappen en In l:ct bizonder in het belang van het Insti tuut. Spr. schetste het werk van den jubilaris als steeds gericht, zijndo op do belangen van Nederland in het algemeen en die der ingenieur? in hot bijzonder. Daarom heqft het Instituut besloten, op grond van zijn groote verdiensten, aan ir. Ramacr de hoogste onderscheiding toe te kennen, waarover het Instituut beschikt, n.l. het eerelidmaatschap. De heer Dam me besloot met den wensch uit to spreken, dat ir. Ramacr zijn opge wektheid tot den arbeid nog vele jaren zou mogen behouden. De centrale commissie voor de drinkwa tervoorziening was ter receptie vertegen woordigd door den voorzitter, mr. G. Jan- nink, en den secretaris, dr. Carriere. Mr. Jannink sprak ir. Ramacr toe en huldigde hem als een der trouwste leden der commissie, daarbij den wensch voe gende, dat de centrale commissie den jubi laris nog vele jaren in haar midden zou mogen zien. Nog tai van personen kwamen ir. Ramaer de hand drukken. Ook vele schriftelijke gc- lukwenschen kwamen binnen, terwijl een schat van bloemen de vertrekken vulde. DOOR EEN OMVALLENDE MUUR DOQDELIJK GEWOND. Zaterdagavond geraakte zekere E. te Wa penveld, die bezig was met het afbreken van een huisje, onder den om vallenden muur. Met ernstige inwendige kneuzingen is de man opgenomen en mar het zieken huis te Zwolle vervoerd, waar hij Zondag nacht aan de gevolgen is bezweken. GEVAARLIJK VUURWERK. Maandagmiddag waren nabij den Nieu wen Wandelweg op den Amsteldijk te Am sterdam drie jongens met vuurwerk aan het spelen. Op een gegeven moment ge raakte bij het afsteken van een lucifer Bengaalsch vuur de kleeren van den 7-ja- rigen K. B. uit Amsterdam in brand. Luid gillend liep het ventje den weg op, waar een passeerende werkman dc tegenwoor digheid van geest had zijn jas over den jongen fo werpen en hem daarna in het natte gras rond te wentelen. Hierdoor is het vuur gedoofd. De jongen kreeg echter ernstige brandwonden aan het onder lichaam en moest naar een ziekenhuis wor den overgebracht. OP HET NIPPERTJE. In den hoofdverkeersweg ZwolleAlmelo, die gemoderniseerd is en geschikt gemaakt voor snelverkeer, ligt als ernstig verkeers obstakel, de Ganzcpanncnbrug over het Al melosch aknaal bij Ileino. De brug is nog geen vier meter breed en dus veel te smal. Zij ligt bovendien niet zuiver in de as van den weg. De steunijzers van dc leuning heeft men schuin naar binnen geplaatst, zoodat de beschikbare breedte van het rij- dek niet meer dan ruim twee meter is. Gistermiddag kwam de heer W. uit Velp met zijn auto in aanrijding met deze steun- ijzors tengevolge waarvan de heer W. de macht over zijn stuur verloor en door de brugleuning reed. Door een toeval werd de wagen door dc steunijzers vastgehouden en bleef do auto boven het daar ter plaatse ongeveer 2lli meter diepe kanaal zweven. Met groote moeite kon de heer W. uit zijn benarde positie worden bevrijd. (N. R. Ct.) ATHLET1EK Groote publieke belang stelling De eerste dag van de U.P.A.B.-competitics werd gisteren op het Sportterrein „Thor- becke" gehouden. Hoewel van een zonnige Meidag geen sprake was, bestond er toch reeds vroeg een gröotc publieke belangstel ling, die tot het einde bleef. Do regeling was, zooals steeds, uitstekend, zoodat allo nummers een vlot verloop hadden, wat bij een zoo uitgebreid programma een eerste vereischtc is, wil men bij deelnemers en be langstellenden de liefhebberij voor deze tak ken van sport aankweken. Hieronder volgen de beste prestaties: Hoogspringen lo klas. 1. B. Vourdides, Hellas I, 1.65 M. 2. J. Wolthcrs, Hellas I, 1.65 M. Discuswerpen Dames. 1. A. Doczie, Bato, 2-3.36 M. 2. P. Ilitzel. T.O.V., 23.07 M. i X 100 M. Dames. 1. T.O.V., 57.4 sec. 2. G.A.C., 50.4 sec. 4 X 100 M. Heeron le klasse. 1. Hellas, 49 sec. 2e klasse. 1. Hellas, 46.8 sec. Hoogspringen 3e klasse A. 1. A. de Vries, D.O.S., 1.65 M. 2. D. Voldhuijsön, Bato, 1.55 M. 3. F. v. Verum, Zwaluwen, 1.55 M. Kogelstooten 2e klasse. 1. J. Groote wal, T.O.V., 9.85 M. 2. B. Hendriks, Hellas II, 8.05 M. 800 M. le en 2e klasse. 1. W. Zaal, N.I.O., 2.17 min. 2. N. Huffels, T.O.V., 2.17 min. 400 M. le klasse. 1. A. Meinen, G.A.C. I, 53.9 sec. 2. H. Beintema, Hellas I, 54.2 sec. 400 M. 2e klasse. 1. A. Koetsier, Hellas II, 56.2 sec. 100 NL le klasse. 1. H. v. d. Kaa, Hellas I, 12 sec. 2. K. Koch, G.A.C., 12.8 sec. 1C0 M. 2e klasse. 1. C. Lam, T.O.V., 12.2 sec. 2. L. Nou wen. G.AC. II, 13.1 sec. 80 M. Juniores. 1. .J. Janssen, Bato, 10.7 sec. 2. A. de Graaf, Bato, 11.2 sec. 3. J. Wessels, Hellas, 11.5 sec. Verspringen 3e klasse a en b. 1. II. v. Veldhuijscn, Bato, 5.55 M. 2. II. Meerkerk, B.H.I.. 5.53 M. 3. II. Schepens, Hellas IV, 5.39 M. 5000 M., alle klassen. 1. B. Egels, Zwaluwen, 18 min. 20.9 sec. 2. II. de Graaf, G.A.C., 18 min. 43.6 sec. 50 M. meisjes. 1. D. T. Russell, T.O.V7.7 sec. 2. R. Jacobs, T.O.V., 7.8 sec. 3. J. Burger, U.D.A., 8.2 sec. Verspringen Meisjes. 1. B. Jacobs, T.O.V., 3.71 M. 2. J. Burger, U.D.A., 3.56 M. 3. H. Zwaaf, Excelsior, 3.47 M. Speerwerpen le klasse. 1. J. Wolthers, Hellas I, 43.69 M. 2. T. v. d. Berg, N.I.O., 43.45 M. Discuswerpen le klasse. 1. W. Zaal. N.I.O., 26.42 M. 2. G. Goubitz, G.A.C. I, 25.14 M. Verspringen 2e klasse. 1. J. Grootewal, T.O.V., 6.02 M. 2. N. v. Dorst, Hellas II, 5.48 M. Verspringen Dames. 1. C. Aalten, T.O.V., 4.56 M. 2. E. Donath, G.A.C., 4.39 M. 3. L. Kuballa, G.A.C., 4.02 M. Verspringen le klas, 1. A. Meinen, Gac. I, 6.37 M. 2, J. Stokman, Hellas, 6.11 M. Hoogspringen 2e klasse. 1. A. Wellerdieck, Hellas II, 1.55 M. 2. II. V. Pagee, Hellas II, 1.50 M. Speerwerpen 3e klas. 1. K. de Jong, Bato I, 42.20 M. 2. I. Heinen, Zwaluwen, 35.40 M. Speerwerpen 3e klasse b. 1. A. de Bruin, Hellas V, 33.12 sec. 2. J. dc Vries, D.O.S., 32.85 sec. 80 TiT. Horden Dames. 1. K. Reynder£, Gac. I, 17.5 sec. 110 M. Horden Juniores. 1. G. P Scheffer, Excelsior, 22 sec. Hoogspringen Dames. 1. M. Kruijff, U.D.A., 1.25 M. 2. W. Kleef, T.O.V., 1.25 M. Discuswerpen 3n en 3b. 1. C. Hoksbcrgon, Rac. I, 30.32 M. 2. G. Bokhorst, Zwaluwen. 28.34 M. 4 X 80 M. Jnniorcc-estafoHe. 1. Hellas, 46 sec. 4 X 100 M. estafette 3a en 3b. 1 Excelsior. 40.4 sec. 2 Rato. 49.5 sec. Kogelstooten Damos. 1. M. Kruijff, U.D.A. I. 7.90 M. 2. L. Kaballa, Gac., 7 42 M. Speerwerpen Dames. 1. C. Aaltcn, T.O.V., 25.65 M. 2. .7. v. Gelder, Kandati, 23.45 M. Kogelstooten 3a en 3b. 1. G. Zijp, D O.S., 9.44 M. 2. E. Brouwer, D.O S., 9.32 M. Kogolstooten Junlorès. 1. J. Jansen, Bato, 10.26 M. Discuswerpen 2e klasse. 1. H. v. Pagee, Hellas II. 28.79 M. 2. N. Huffels, T.O.V., 22.94 M. 400 M. 3e klasse a en b. 1. J. Meinen. Zwaluwen, 1 min. 0.4 sec. 2. G. Nieuborg, Victoria. 1 min. 0.6 sec. 3. A. do Boer, Hollas III, 1 min. 1,2 sec. Speerwerpen Juniores. 1. H. Janssen, Bato, 35.80 M. 2. A. Wolthers, Hellas. 31.85 M. 100 M. 3e klasse a en b. 1. G. Bokhorst, Zwaluwen, 12.1 sec. 2. B. v. Santen, Hellas III, 12.6 sec. 3. J. Horneman, Hellas IV, 12.8 sec. Dames 100 M. hardloopen. 1. C. Aaltcn T.O.V., 13.5 sec. 2. E Donath, G.A.C., 14 4 sec. 3. W. v. Kleef, T.O.V., 14.5 sec. De volgende compctitiedag is op 22 Mei a.s. vastgesteld. 1e COMPETITIEDAG U.P.A.B. Dc puntentelling is nu als volgt: le klasse. Hellas, G.A.C. N.I.O. Hellas T.O.V. G.A.C. 2e klasse. II I B.A.fc. Excelsior D.O.S. Bato Zeist Hellas III Zwaluwen Hellas IV Hellas V B.A.C. II G.A.C. III T.O.V. II Victoria Hellas VI Hellas VII 3e klasse. 1205S.S5 pt. 11560.65 pt. 5004.7 pt. 9921.35 pt. SI 14.25 pt, 5477.05 pt. 9540.8 pt 8639.65 pt. 8445.85 pt. SCHERMEN pt- pt. pt. pt- pt. pt- pt. DAMES. G.A.C. T.O.V. U.D.A. I Zwaluwen 1 Kandati Bato Zeist U.D.A. II Zwaluwen II MEISJES. T.O.V. Excelsior U.D.A. JUNIORES. 1. Bato 2. Hellas S0Ï 7391.7 7061.6 6892.8 5531.7 4795.7 4631.5 4-476.75 pt. 330S.65 pt. 3231.75 pt. 3072.1 pt. 8952.6 pt. 8255.55 pt. 7652.10 pt. 6502.05 pt. 6111.03 pt. 4909.65 pt. 3729,55 pt. 3333.2 pt. 8793 pt 7090 pt. R842 pt. 7880.75 pt. 5710.5 pt. Kapitein H. J. M. Wynoldy Daniels ongeslagen sabeU kampioen Op Zaterdag en Zondag werden in het vliegkamp te Socsterbcrg dc sabclwedstrij- den gehouden uitgeschreven door den Kon. Officicrsschermbond. Een ruime hanger was in een wedstrijdterrein veranderd en bood genoeg ruimte om op ze\en loopers to kunnen schermen. Zaterdag werd het schermprogramma in geluid met den personeelen sabelwedstrijd voor adspirantleden van den Bond, allen leerlingen van de scholen voor verlofsoffi cieren. Dc uitslag van die wedstrijd was als volgt 1. De Kempenacr met 4 gew. part,, 10 ontv. en 17 gegeven treffers. 2. v. By landt met 4 gew. part, 12 ontv. en 19 gegeven treffers. 3. Dorhout Mees met 3 gew. part-, 11 ontv on 16 gegeven treffer9. 4. Dobbelman met 2 gew. part., 17 ontv. en 13 gegeven treffers. 5. Thatc met 1 gew. partij, 17 ontvangen en 10 gegeven treffers. 6. Iloytema met 1 gew. partij, 19 ontv. en 11 gegc\en treffers. Voor den daarop volgenden équipe sabel wedstrijd voor diezelfde adspirantleden was do belangstelling buitengewoon. Niet min der dan 15 equipes namen deel t.w.: 3 équipes van do school verlofsofficieren Ch valeric. 3 equipes van de S.V.O.B.A.; 3 équipes van de School Verlofsofficieren der Onbereden Artillerie; 2 équipes van de S.V.O.I. uit Kampen. 2 équipes van de 'uchtvaartafdeeling; 1 équipe van de School voor Verlofsoffi- cjeren der genie. Do uitslag van dien wedstrijd was als volgt: 1. Equipe I der Cavalerie (v. Tienhovcn S-, Van Citters 4-, v. d. Wall Bako 2-, De Vos van Steenwijk 5 gew. partijen) met 14 gew. partijen, 40 ontv. en 65 gegeven tref fers. 2. Equipe I S.V.O.I., Breda met 12 gow. part., 51 ontv. en 66 gegeven treffers. 3. Equipe I S.V.O.A. met 11—54—56. 4. Equipe I S.R.O.B.A. met 105953. 5. Luchtvaart afd. I met 9 gew. partijen, 58 ontv. en 55 gegeven treffers. 6. Equipe II S.R.O. Onb. Artillerie mot 4-73-30. De beste persoonlijke resultaten in dien wedstrijd werden behaald door: 1. Dc Vos van Steenwijk (cav.) met 5 gew part., 8 ontv treffers. 2. Van Citters (cav.) met 4 gew. part., 10 ontv. treffers. 3. v. d. Broek (Breda) met 4 gew. part., 10 ontv. treffers. 4. Brouwer (Luclitvaartafd.) met 4 gew. part., 11 ontv. treffers. De strijd om het sabelkam pioenschap. Zondag werd het wedstrijdprogramma be sloten met den sabelstrijd om het kam pioenschap van den Bond, waarvoor als prijs do beker, geschonken door de Hon- gaarschc officieren, beschikbaar gesteld is. Deze beker kwam het vorig jaar in het bezit van den kapitein Scherpenhuyzen. Ditmaal was de strijd om dit kampioen schap niet alleen opengesteld voor Ie klasse schermers, doch het was een open wed strijd voor alle leden van den Bond, onge acht tot welke klasse zij behoorden. De deelneming was dan ook grooter dan vorige jaren. Aan de voorronde werd deel genomen door 35 schermers w.o. de sterke sabelkrachten: Wynoldy Daniels, Scherpen huyzen, Boutmv, Driebergen, Tenhaeff, Schepers, Schuiling c.a. Reeds ir) de voor ronde werd dan ook dikwijls goed sabel- schermen gegeven. Wel bleek de oogst aart jongo krachten nog gering. Van hen blonk vooral het schermen uit van den luitenant d. Bosch (Den Helder). Als hoofdsecondanten traden op de ge neraal maj. b.d. Scheffer, luit. kol. Dr. W. K Hubert van Blijmburgh, kolonel de Iongh, de kapiteins Den Hertog en Drost e.n de lo luitenant Meijer. In die voorrondo worden de deelnemers ALVORENS U TOT AANSCHAFFING VAN EEN overgaat, bezichtigd dan vooral onze Enorme Sorteering. Zeer zeker slaagt U geheel naar genoegen bieden wij U een pracht collectie. Heer dan 100 Dessins voorradig. COMPLETE MEUBBLEERING. KORFBAL. NEDERLAND-BELGIË. Amsterdam. 9 Mei. Naar wij verne men is door de Keuzccommissic van den Nederlandschen Korfbal Bond het Neder- landsch Twaalftal, dat op Zondag 22 Mei a.s. te Den Haag op Iioutrust tegen België zal uitkomen, als volgt samengesteld: Aanval: A. IIendrik9cn (Olympia) aan voerder en G. Meyer (D.V.D.), Dames T. Hendriksen (Olympia) en M. Moos (D.V.D.). Middenvak: G. Seits, L. Wcdemeyer en dames G. Voordenberg en Mevr. B. Riet- veld-Bruggeman (allen Deetos). Verdediging: W. Kat (Koog Zaandijk) en B. Dorsman (Deetos) en dames M. Klamer en D. Richel (beiden het Zuiden). Als reserves zijn aangewezen in alpha- betische volgorde: G. Berfelo (D.O.S.) on F. Fransse (H.K. V.) en voorts de dames C. Cohen (Hercu les) en L. Smits (Deetosl „Zeg meisjes, zouden jullie wat zachter over de prijzen van kleeren willen discussi eeren Ik heb me een half uur geleden verloofd." (London Mail).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6