CRISISCONGRES R.K. WERKGEVERS HET BAANVAK GOUDA-ROTTERDAM HOE VERSTERKINGEN ZIJN AANGEBRACHT BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 RADIOPROGRAMMA REDE VAN Mr. STEENBERGHE Mr. B. J. M. van Spaendonck over de werking der crisis invoerwet Mr. Kortenhorst over de internationale handelspolitiek Heden, Dinsdagochtend is in „Twee Steden Palace" te 's-Gravenhage het tweede crisis congres aangevangen, dat werd geganiseerd door het Federatiebestuur van de Algemee- ne H.K. Werkgeversvereniging, onder voor zitterschap van tor. M. P. L. Steen berg h e, die een openingsrede hield, waar in hij o.a. zeide- „Ook wij beseffen volkomen, dat, evenmin als de crisis haar oorsprong gevonden heeft in ons land, zij door Nederlandsche maat regelen zal worden beëindigd. Doch wel we ten wij, dat in Nederland tal van maatreze- len genomen hadden kunnen worden en nog te nemen zijn, dje de crisis voor het be drijfsleven zouden hebben verminderd. En voor ons industrleelen. die den zwaren strijd hebben te strijden, die dagelijks voor schier onoplosbare moeilijkheden komen te staan, Is het in het bijzonder ergerlijk, wan neer de voor de hand liggende maatregelen waarvoor herhaaldelijk met onweerlegbare argumenten is gepleit, door gebrek aan krachtig© leiding niet worden getroffen. Oude paden zullen verlaten moeten wor den en nieuwe betreden. ïn het algemeen heeft de Nederlandsche ondernemer op toch nisch gebied bewezen, dat hij de bakens weet te verzetten, als het getij verloopt. Mo derniseering van bedrijven, rationalisatie on modern bedrijfsbeheer zijn door hem bestu deerd en toegepast. Ook in dit opzicht staat de Nederlandsche ondernemer aan de spits. Te weinig aandacht wordt echter nog be steed aan een meer rationeelo productie. Meer overleg tusschen de producenten on derling is een dringende eisch. Het buiton land geeft ons hierin het voorbeeld. In N«v derland zijn wij in dit opzicht nog te indivi dualistisch. De ergste gevolgen der crisis liggen ech ter niet op het materieele, doch op het mo reele terrein. Uit heigeen reeds is uitgelekt over de voorgenomen bezuinigingsmaatre gelen, welke de Regeering zal moeten nemen, teneinde een algeheele ontreddering van 's lands financiën te voorkomen, is reeds gebleken, dat de cultureele verzorging van ons volk besnoeiingen niet bespaard zul len blijven. Men make het de Regeering niet moei lijker, dan zij het toch al heeft en bezie de zaken in groóte lijnen. De steeds herhaalde kleine critiek is als een druppel, die den steen uitholt: zij maakt op den duur, dat teruggedeinsd wordt voor het nemen van noodzakelijke maatregelen. Laten wij als Nederlanders het Nederlandsch belang breed bezien en ons van detailcritiek onthouden. Vervolgens verwelkomde spr. de verschil lende autoriteiten, vertegenwoordigers van officieele lichamen, afgevaardigden van zus terorganisaties en andere katholieke ver- eenigingen en de leden der Algemeene ILK. Werkgeversvereeniging, R.K. Verbond van Werkgeversverenigingen on der Katholieke Jonge Werkgeversvereeniging. De voorzitter eindigde zijn openingsrede met den wensch, dat dit Congres zou mogen medewerken om verbetering voor het Ne derlandsch bedrijfsleven te brengen. Mr. B. J. M. van Spaendonck, eerste se cretaris van de Alg. R.K.W.V. sprak vervol gens over het onderhverp: „In welken zin moeten de invoerrechton In ons land gere geld worden om de crisismoeilijkheden te verminderen en hoe dient in verband hier mede de crisisinvocrwet toegepast te wor den". Wie, aldus spr. do dagelijks talrijker uitin gen van de onmiddellijk bij het bedrijfsle ven betrokkenen volgt, zal vooral getrof fen zijn door het manifest van den geheelcn georganiseerden landbouw cn de geheele georganiseerde industrie aan de Regecring, in welk manifest in krachtige mannentaal het beginsel der rociprociteit naar voren wordt geschoven onder mededeoling, dot als de Regeering geen middelen mocht vin den, die reciprociteit tot verwezenlijking te brengen, landbouw, tuinbouw on industrie zelf de wederkeerlgheidsgedachte in toepas sing zullen gaan brengen! Dit manifest draagt ook de ondorteeke- ning van organisaties, die ten aanzien van de wederkeerigheidsgedachto in de handels politiek steeds een beslist afwijzend stand punt hebben ingenomen. Bepalen wij ons tot het eerste kwartaal 1032 cn stellen wij dit tegenover het eerste kwartaal 1931, dan blijkt, dat de invoer voor de hierna to noemen artikelen, here kond op basis van de ingevoerde hoeveel heden, als volgt is toegenomen: deuren en ramen met 65 pet.; zoollcdcr met 36 pet; gebleekte en ongebleekte katoenen en ma nufacturen met 193 pet.; goverfde, bedrukte en bontgeweven katoenen manufacturen roet 44 pet.; fluweel cn trijp met 28 pet.; tafel- en servetgoed met 67 pet; katoenen dekens met 140 pet; wollen dekens met 328 pet; kousen cn sokken met 29 pet.;'ge slagen en gegoten geëmailleerde artikelen met 9 pet Spr. wees in dit verband ook op de zeer belangrijke rede door den heer Heldring, oud-voorzitter der Amstcrdamsche K. v. K., op het jongste vrijhandclscongres te Lon den gehouden, waarin de heer H. onomwon cicn te kennen gaf, dat een herziening der meesfbegunstlgings clausule niet langer achterwege zou mogen blijven. Do bedoeling van dit congres is, gege veris naar voren te bringen om de noodza kelljkheid van spoedige aanvulling der handelspolitieke timmerkist met nieuw ge reedschap en vervanging van onpractisch en verouderd materiaal door nieuwe ge reedschappen te demonstreeren in welke mate alleen reeds de in de twee dé helft van 1931 en de eerste 3 maanden van 1932 in het leven geroepen nieuwo ex port belemmeringen aan den uitvoer van Nederlandsche industrieproducten in den weg hebben gestaan, mogen wij. met ecnige voorbeelden illustreoren. Spr. bepaalde zich daarbij tot de cijfers over Januari t/m. Maart 1932 en stelde die tegenovor de overeenkomstige maanden van 1931. Wij vindon dan, dat de export van inargariné achteruitging met 67%; van steenkolen met 17%. klinknagels, schroef bouten cn moeren met 24%; zeep met 50%: deuren en ramen met 21 tripléx- hout met 41%, leeren schoenen met 64%; zoolleder met 48%; ongeverfde on onge bleekte katoenen garens met 55%; wollen garens met 35%; geverfde, bedrukte en kantgeweven katoenen manufacturen mét 54 jutezakken er) jutedoek met 53 flu weel en trijp met 56%; tafel en servetgoed met 85%; katoenjn dekens met 70%; wol len en cocns tapijtgoed met 88%; wollen stoffen met 72 Voor dengené, die evenals wij dagelijks de verwoestingen ziet, die in ons bedrijfsle ven worden aangericht, door het verlies van exportmogelijkheid en den enormen in voer van buitonlandsche fabrikaten hier te lande, is het niet mogelijk zijn gevoelens over de uitvoering der conlingenteerings wet te verbergen. Het heeft geon nut na te kuartcn over het feit, dat de regeering in gebreke is gebleven de reeds Jaren achter elkaar gegeven adviezen op te volgen om zich met wettelijke bevoegdheden legen ab- normalen invoer to wapenen. Dit verzuim van de regeering moest automatisch ten ge vclgo hebben, dat in het najaar 1931 een stroom van buitenlandscho goederen over onze grenzen werd gebracht. Naar sprekers oordeel staat het onom stootelijk vast, dat de tot nu toe gevolgde wijze van uitvoering der Crisis Invoerwet voor de bedrijven, die contingenteering van den invoer hunner goederen vroogen, doch vooralsnog niet verkregen, het avcrechtsche gevolg heeft gehad, dat de invoer in de be treffende branche extra werd gestimuleerd, zoodot een evontueele contingenteering in verband met de abnormale voorraden bij den handel geruimen tijd geen effect zal kunncp sorteeren. In het Handelsverdrag met Tsjecho-Slo wakije, waartegen onze organisatie reed6 onmiddellijk bij de Staten Generaal be zwaar heeft gemaakt, is wel elk begrip van wederkeerigheid zoek- Ook de wijze, waarop tot nu toe de be treffende contingcnteeringsmaatregelen zijn uitgevoerd, met name wat betreft do hand having dor contingent-in, verdient een woord van ernstige critiek. Als meest frappante voorbeelden wijst spr. op den invoer van leeren schoenen in het eersto kwartaal 1932. Wij citeerden de ook in on9 blad onlangs gemeldde cijfers te dezen aanzien. Spr. is overtuigd, dat, indien de organisa ties van handel en nijverheid In de betrok ken bedrijfstakken bij de uitvoering der maatregelen waren ingeschakeld, een juis tere, meer billijke en vooral meer doel treffende uitvoering der genomen beslui ten zou zijn verkregen. De Contingenteeringswet kan intusschen slechts een depl van ons bedrijfsleven hulp bieden; blijvend herstel zal op de eerste plaats moeten komen van een torugkeer der exportmogelijkheden. De diplomatieke vertrekken moiten open en de vertegenwoordigers van bet bedrijfs leven moeten gelegenheid kriJgeD zelf mee te spreken en rechtstreeks in contact kun nen komen met hun vakgenooteu over de grenzen. De regeering moet achter die be sprekingen gaan staan met krachtige ban delspolitieke uitrusting om, wanneer de be sprekingen tusschen de belanghebbenden geon resultaat opleveren, daaraan de nood zakelijke consequenties voor den invoer hier te lande te verbinden. Alleen door krachtig en snel optreden kan de regecring in het belang van het gé- lieele Nederland3ohe bedrijfsleven en het geheele Nederlandsche volk de groote taak vervullen, die in deze, zoo moeilijke om standigheden op haar rust. Ton6lotto hiejd dr. L. G. Kortenhorst, algemeen secretaris der A.R.K W.V., een in leiding oyer de vraag. „Hoe zal in de naas te toekomst de internationale economische politiek moeten worden gevoerd, meer m het bijzonder ten aanzien van Indië en van de nabuurstaten". Deze zejde ö.rn.: „In den verwoeden eco- nomiéchen oorlog, die in vollen gang is, zullen wij volgons de regels der economi sche strategie ons verdedigingsplan hebben te bepalen. Onze welvaartpolitiek zei er op Ingerioht moeten wordon om doelbewust zonder al te veel óp het toeval te vertrou wen, ons verdedigingsplan te voeren. Zoo gezien js er slechts plaats voor een economische politiek, die ervan uitgaat, dat onder de hujdigo omstandigheden gunsten moeten worden gezocht en dat zij niet meer om niet kunnen worden gegeven. De kosten van het complex van maatre gelen tot handhaving dir agrarische pro ductie zullen in totaal wellicht 25 millioen gulden per jaar bedragen. De kosten van de verzorging van ]iet bejr- leger van werkloozon werden door minister Verschuur op 300 millioon gulden per jaar geraamd. Deze lasten, gevoegd bij den druk van Rijks- en Gemeentebelastingen, die teza men in 1932 niet veel lager dan 900 mil lioon gulden beloopen, móeten worden op gebracht door een steeds kleiner wordend getal coptribuabelon. Benauwend is het probleem of en hoe lang de sterk verminderde draagkracht van het nog arbeidende deel van het be drijfsleven do zware crisisvracht van an deren torsen kan. Het parool is uitgegeven: Nederland koope slechts daar, waar het buitenland van ons koopen en daarvoor betalen wjl. Terug dus tot het zuivere ruilhandels systeem. Do hoeksteen van onzo classiekc buiten landscho economische politiek, de meest- begunstigingsclauBule, is niet ra«?er in staat gebleken het gebouw van ons econo misch leven te schragen. De mobilisatie van onze economische strijdkrachten is nog slechts ten deêle ge schied. De crlsisinvoerwet zal volgens spr. gé- wijzigd dienen te wordon in dién zin, dat landen die het stelsel van propörtióneole contingenteering niet of niet consequent huldigen, gelijk Dultschland cn Frankrijk, niet eenzijdig van ons land wel een even redig coniigont toebedeeld zullen krijgen. Een tweede maatregel zal moeten be staan fn oen goede regeling van het devie zen verkeer. Do Regeering zal toch woj moeten erkennen, dat de buitenlandfiche deviezenrestricties voor onzen export een voudig moordend zijn. Het Regeerings- \oorstel omtrent de devjezcnclearing is volstrekt onvoldoende. Volgens het voor!, verslag der Tweede Kamer rangschikt Ne derland zich in dat ontwerp onder de fa milie der Sijraens, die gewoon zijn te beta len, zonder zelf betaald te worden. Die ty peering acht spr. volkomen jui6t Actieve politiek alleen kan ons uit het moeras helpenzij zal niet alleen haar diensten moeten bewijzen om landen, die kans zien om beste klanten tot hun grootste vijanden te maken, tot inkeer te brengon, maar zij heeft een even belangrijke taak te vervul len bij het sluiten van economische bond genootschappen. Wanneer wederzijds gege ven gunsten door de meestbcguns-liging met overgaan op landen die van hun han delsbelemmeringen geen afstand wenschen te doen, dan wordt dó mogelijkheid geo pend om met landen, behoorende tot de Oslo-groep cn met Engeland een vrijhan- delsbloc te vormen rondom de Noordzee, dat wèjlieht dén grondslag kan vormen voor het herstel van den internationalen vrijhandel. Het is voorts sprekers stellige overtui ging, dat Indië en Nederland bij eon tïau were economische samenworking niets te verliezen en alles te wirtnen hebben. De economische kracht van het 'Nederlandsch gebied in Europa cn Azië kan in onderlin ge samenwerking in het belang van den internationalen vrijhandel iets groots tot stand brengén. Nog is ons vaderland niet verloren, mits ons volk in al zijn geledingen samen met de Regeering zijn kraChten richte op dit één doel: houdèn wat wij hebben en terug winnen wat wij verloren. Wij leven, zoo bésloöt spreker, in een economischen oorlog en mobilisatie zal noodzakelijk zijn, omdat ook bij dezen oor log wel zal gelden: „Wee den overwonne ne COCAINE-SMOKKELHANDEL IN BELGIS. i Nederlander aangebonden. De Brusselsche correspondent der Msb. meldt: Met parket van Brussel had onlangs drie inwoners van Eecloo aangehouden, die in flacons cocaïne bij zich haddon. Volgens hun verklaringen hadden zij deze gekocht van een zekeren Bomezijn, Nederlandsch handelaar te Selzaete. Deze werd dan op zijn beurt gearresteerd, doch bjgon met de zaak te ontkennon. Ton laatste heeft hij thans tóch erkend, dc co caïne in kwestie geleverd te hebben, die hij volgens ..ijn zeggen in Nederland had go- kocht voor een 6om van 15.000 frs., tegen 32.000 frs. de K.G. HET LANDBOÜWCONFLICT IN GRONINGEN. De staking geëindigd. Naar de Msb. verneemt is de staking der landarbeiders te Drieborg, Nieuw Beerta cn Beerta gisteren geëindigd. Het waren spe ciaal communisten, die deelgenomen heb ben aan deze staking, die geleid werd door de R. V. O. De arbeiders zijn teleurgesteld, doordat geen 6teun werd uitgekeerd en velen hebben dan ook als lid van de R. V. O. bedankt. VERDRONKEN. Helmond, 10 Mei. Hedenochtend omstreeks 5 uur werd de plm. 50-jarige C. Pecters uit Helmond verdronken gevonden in de Bermsloot nabij do houtwerf van de fa. Clerx. Gisteravond was hij weggegaun om fui ken te zetten, doch toen hij niet terug keerde werd een onderzoek ingesteld. De man is gisteravond waarschijnlijk door de duisternis misleid cn met zijn fiets in de sloot terecht gekomen. Een druk bereden spoorlijn op een slappen onderbond In het Tijdschrift „Spoor- en Tramwo- gen" schrijft ir. N. J. van Veen, Ingonieur le klasso bij de Nederlandsche Spoorwe gen, con artikel over dc baanversterking op den spoorweg GoudaRotterdam, spe ciaal bet gedeelte bij Moordrecht, dat, zoo als men zich herinnert, eenigen tijd gele den m verzakking is geweest. Do schrijver wijst erop, dat toen de spoorbaan na de verzakking weer ocnigszins in orde was ge bracht, dc hoofdingenieur, chef van den dienst van weg cn werken dor N.S., dr. ir. G. W. van Ilcukelora, een plan ontwierp voor versterking van dc baan, om verdere verrassingen in de toekomst te voorkomen. Hierbij werd de eisch gesteld, dat het baan vak niet buiten bedrijf zou komen. Door persen van de baan tot op de vaste laag was hierdoor uitgesloten. Het plan van ir. van Heukelom bestond hieruit, dat er naast het baanllchaam, dat op het veen rust, een bekisting met zandvulling werd aangebracht. Do beide wanden van iedere kist bestaan uit damplanken van Oregón- pine of grenenhout en zijn 15 c.M. dik, ter wijl de lengte, afhankelijk van do ligging van de va6te zandlakg, varieert van 8 tot 18 M. Dc damplankon zijn ongeveer 2 M in de vaste zandlaag ingeheid. Het drooghouden der putten is een moei lijk werk geweest. Een groot aantal pom pen is hiervoor gebruikt, voor het raeeren doel elecfrische pompon. Mot het oog hier op werd langs de geheele baan een electri écho kabel gelegd. De stroom werd tevens benut voor het drijven van verschillende gereedschappen als boren en zagen cn voor verlichting. Door het sterke afporapen werd onder de bekisting door veel water onttrokken aan de slappe veenlagen on der de sporen. Deze werden daardoor sa mengeperst en dus ook verbeterd. Dit ging echter gopaard met aanzienlijke zakkingen dor sporen, die voortdurend moesten wor don opgehaald. Door het laien volloopon der putten had men echtor deze zakking volkomen in de hand, zoodat gedurende het gcheelo werk do treinenloop ongestoord kon doorgaan, behoudens eene snelheids beperking tot 5 km ter plaatso van de die pe putten. Een woord van hulde breng ik hier aan het toezichthcbbende en uitvoe rende personeel, dat met groote toewijding tijdens de uitvoering van deze bultengo- woon moeilijke werken voor do veiligheid van het verkeer gewaakt hoeft! De hlervoren beschreven werken werdon, behoudens enkele plaatselijke afwijkingen, uitgevoerd over het geheele stuk van de lijn gelegen in don Zuidplaspolder, loopen- de van km 35,000 tot kra 40,200. De gevolg- do werkwijze heeft over hot algemeen aan de verwachtingen voldaan. Alleen over het slapste gedeelte ongeveer van km. 38,000 tot km 39,000 begon dc wand na het aan brengen van het ballastbed hier on daar cenigszins naar buiten over te gaan. Dit tcrreingcdeolte, waarin ook de groote ver zakking van Januari 1930 plaats vond, is dan ook buitengewoon slap. Bij den aan log van den nieuwen Rijksweg naar Utrecht, op eenlgo honderden meters af stand ongeveer evenwijdig loopende met den spoorweg, is dezelfde ervaring opge daan. Recht tegenover deze plaats is daar bij een geweldige massa zand in den bo dem verdwenen, gepaard gaande met groo te opporsingen en grondverschuivingen. Een monster van den grond blcok bij on derzoek door het keuringsbureau voor 30 uit water on voor slechts 20 uit vaste stoffen te bestaan! Daar de buiten- waartsche verplaatsing op enkele punten vrij belangrijk was, werd besloten hier de bekisting aan de buitenzijde steun te geven door aanstorting van zand. Over ruim een km lengte werd aan weerszijden van de baan een strook grond gokochl ter breedte van 20—25 M. De slooten werden omgelegd langs de buitenzijden hiervan. Vlak bulten de bekisting werd toen zand gestort en dit zoo hoog mogelijk opgezet. Hoe noodig dit is geweest blijkt wel hieruit, dat het op enkele punten gelukt is het zand verticaal langs de wand te laten zakken tot op den ondergrond, terwijl alle veen werd wegge- perst naar buiten. Op andere stukken kon volstaan worden met de 6lootomlegging en aanvulling van de beslaande sloot met den uitkomenden grond. Waar deze versterking is aangebracht is de wand geheel tot rust gekomen. Het werk in den Zuidplaspolder is thans bijna voltooid. Aan een zijde van de baan móet nog eén gedeelte van de versterking worden aangebracht en een klein gedeelte moet. nog worden afgewerkt en geballast In den loop van dezen zomer zal dus de baan in den Zuidplaspolder weer geheel in orde komen. Intusschen is natuurlijk de vraag onder dc oogon gezjen, wat met 't op dezelfde wijze aangelegde baangedeelto van km 40,200 tot Capelle Aansluiting moest gebeuren. Na de verzakking worden op afstanden van 50 m door boringen met een eonvoudig prikboor- toestel dwarsprofiolen genomen. Hierdoor werd een goed overzicht verkregen van de indringing van het baanllchaam in den bodem over de geheele lijn. Deze indringing vormt als 't ware een maatstaf voor de draagkracht van den grond. Verder werden om de 50 m aan weerszijden van den spoor dijk op de bermen en middon tusschen dc sporen zware piketten geplaatst, do eersten voorzien van zichtlatjcs, Deze piketten zijn intusschen periodiek gemeten ep gewater past, De resultaten van deze metingen zijn tot nu toe zeer geruststellend geweest. Er kwamen alleen regelmatige zakkingen voor die tot enkele em's ln totaal beperkt ble ven. Deze gegevens, benevens het feit, dat blijkens de ervaring opgedaan in Moor drecht, bij den aanleg van de lijn Gouda— Alphen en elders verzakkingen in veen grond niet plotseling, doch zeer geleidelijk ontstaan, hebben geleid tot het besluit om voórloopig van zeer kostbare verdere ver sterking 'af te zien. Ten einde echter paraat te zijn indien, te gen do verwachting in, op don duur ver der zal moeten worden ingegrepen,, is thans nog in studie welke wijze van u*a*ken dan zal moeten worden gevolgd. Geeft daar uw Keltje of Advertentie op Zonder prijsverhooglnf ABONNEMENTSPRIJS 1714 CENT PER WEEK EENIGST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse Dooderdag. H u i t '3 h. N.C.R.V. 10.00-^10.15 V.M. Graraofoonmuziek. 10.15—1^.45 V.M. Korte Ziekendlonst, te leiden door Ds. P. Van Vliet, Vrij Evang. Predikant te Amsterdam. 10.45—11.00 Graraofoonmuziek. 2.00—3.00 N.M. Cursus fraaie handwerken, te geven door Mej. G. AbliJ, Leerares Gooi- sche Industrie en Huishoudschool, te Hil versum. 3.06—3.30 N.M. Vrouwenhalfuurtje. Leid ster: Mevr. J. C v. Amstelv. Lóbcn Sel6, tc Amstelveen. SpreeksterW. E. Baronesse v. Boetze- laer v. Dubbeldam—v. d. Hoop v. S'ochte- ren, te De Bilt, Vice-Voorzitster van den Intern. Zendings Raad. 3.30—4.0Ö Gramofoonplateu- half-uurtje. 4.00—5.00 Ziokenuurtje, te leiden door Dr. E. D. Kraan, Geref. Predikant te Vlaardin- gen. Muzikale medewerking verleenen; J. H. Smit Duy2ontkunst, bariton. H. Smit Duy- zentkunst, harmoniumb^geleiding. 5.00—5.45 N.M. Cursus Handenarbeid voor onze jeugd, door den heer H. J. Steinvoort, te Hilversum. 5.45—6.45 N.M. Concert door bet Utrechtsch Strijkkwartet, bestaande uit: E, Brantenaar, le viool A. D. M Engel, 2e viool. A. v. d. Pijl, altviool. F. Benschop, cello. 6.45—7.00 N.M. Cursus knippen en stof- versieren. 7.007.30 N.M. Spreker: de heer M. J. Leendertse, te Oosthuizen. Onderwerp: „Bij den zestigsten Jaardag van August Vermeylen." 7.458.00 N.M. persberichten van hét Ned. Chr. Persbureau. 8.00—9.00 N.M. Uitzending vanuit de tijdelijke Studio op de tentoonstelling „Klank en Boeld", welke van 6—16 Mei a.s. gehouden wórdt in het R.A.I. gibouw, te Arasterdam. Het Amsterdtrosch Vrouwenkoor ..Can- tantes Gaudearaus" en een knapenkoor, o.l.v. Louis Schwirtz. Begeleiding van het Vrouwenkoor: Jan Hcndrikscn. fl.OO—9.30 N.M. Uizending vanuit de tij delijke studio op de tentoonstelling „Klank on Beeld", welke van 6—16 Mei a.s. gehou den wordt in bot R.A.I. Gebouw, te Am sterdam. Spreker: De Heer Ludwig Koch, Leider van de Cultuur-Afdeellng \'an bet Lind- strüm-Concern, te Berlijn. 9.30—10 00 N.M. Carillonbespeling op he4 Koninklijk paleis te Amsterdam, door den heer .1. Vincent 10.06—11.00 N-M. Uizending vanuit de tij delijke Studio op do tentoonstelling „Klank en B?eld". 10.00 N.M. Persberichten van het Pers bureau Vaz Pias to Amsterdam 11,00—11,30 N.M. Gramofoonnlatoncon- c.ert K.R.O. 8.00—0.15 Morgenconcert. 11.00—11.30 Graraofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurjte. 12.15—2.00 Lunchconcert door het Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. Hilversum. A.V.R.O. 8.01—10.00 Graraofoonmuziek. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.15—1030 Gramofoonmuziek. 10.36—11.00 Solistenconcert Marie Schürholz, (zang). G. Kijkin de Vegte (te nor). Pianobegeleiding: Egbert Veen. 11.00—11.30 Ida de Leeuw van Rees. 11.30—12.00 Voortzetting van het solisten- concert. 12.01—2.00 Het Omroeporkest o.l.v. Louis Schmidt 2.00—2.30 Mevr, M van der Schrieck: „Het klejno land en zijn groote schoon heid". 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.00—3.45 Ida de Lmuw van Rees: Knip cursus voor gevorderden. 3.45—4.00 Gramofoonmuziek. 4.00—5.00 Ziekeriuur o.l.v. Mevr. van Dijk. 5.00—6.30 Het Omrocp-kleimorkost o.l.v. Nico Troep. 6.30—7.00 H. Hollander: Sportpraatje. 7.00—7.30 Vioolrecital door Nicholas Roth. A. d. vleugel: Egbert Veen. 7.30—8.00 Fred Fry Engelsche les voor be ginners. 8.01—10.15 Aansluiting mot het Concert gebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest, o.l.v. Dr. Willem Mongelborg. Solist: Ferdinand Helmann, (viool). 10.15-10 30 Vaz Dlas. 10.36—12.00 Kovncs Lajos en zijn orkeflt Rcfreinzang: Bob Scholte* 12.00 Sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10