'AME0SFOQRTSCIH DAGDIAK Biooeolaedl Tijdschriften ZOMERJAPONNEN Vrijdag 13 Mei 1932 -DE EEMLANDER" 30 e Jaargang No. 268 TWEEDE BLAD DE CONTINGENTEERINGS- ONTWERPEN MAISÖN DE JAGER GENERAAL WEBER 75 JAAR UIT DE STAATSCOURANT ÉN.V. COMPAGNIE LYONNAISE DE GEHEIMZINNIGE INBREKER TWEEDE KAMER Schoeisel, tricotgoederen, wollen en half wollen stoffen en boven kleeding Bij de voortzetting der behandeling van de motie-Ter Laan over de werking dei- Ongevallenwet, zet minister Verschuur zijn rede voort. Ilij betoogt dat de stof de zer wet zoo gemakkelijk aanleiding kan geven tot geruchten en critick. De wet stelt algemeene regels, die echter op verschillende gevallen toepassing moe ten vinden In de invaliditeit komen allerlei 6chakceringcn voor. De schatting daarvan is zeer moeilijk en is dus ook opgedragen aan daarvoor afzonderlijk geschoolde me dici, die sociaal besef moeten hebben De rijksverzekeringsbank is de gemeenschaps instelling, die als zoodanig wel er naar 6treeft binnen de perken te blijven, maar geen enkel belang heeft bij het beknibbelen van de renten. luist de laatste jaren is de ongevallenwet niet sociaal toegepast, het geen Spr als de oorzaak ziet, dat de re serve met 1 millioen is afgenomen. Wat de rechtspraak betreft merkt de minister op, dat de administratie zich daarnaar wel moet richten. Acht men die richting niet juist, dan dient de rechter door wetswij ziging op een ander spoor te worden ge bracht. Spreker wijst er op, dat een com missie van overleg zal worden samenge steld, die de klachten in eerste instantie kan opvangen. De minister concludeert, dat nog niet on derzocht is wat eigenlijk onderzocht moet worden. Men late deze zaak aan de regee ring over en neme geen moties aan. De heer Heemskerk acht de moties onaannemelijk omdat ze in strijd zijn met de onafhankelijkheid der rechterlijke macht. Een wijziging in de toepasasing bc- teekent immers: Op een andere wijze recht spreken. De heer Drop repliceert. Hij meent dat men aan de regeering deze zaak niet kan overlaten. Tegen de motie-Kuiper heeft spreker liet bezwaar, genoemd door den heer Heemskerk. De heer Kuiper handhaaft zijn motie eveneens en bestrijdt den heer Heemskerk. Bij de replieken rneent dr. Vos dat de minister zelf een onderzoek dient in te stellen, vooral met betrekking tot de na zorg. Als de minister in deze richting eenige toezegging doet, zal spreker tegen de moties stemmen. De Mini s t e r antwoordt dr. Vos dat geen der beide moties het speciale terrein aanwijst, waarop een opdracht aan een commissie kan worden geformuleerd. Een departementaal onderzoek zal spreker doen LUNCHROOM H. v. d. PAVERT LANGESTRAAT 56. TEL. 115 Groote sorteering FANTASIE GEBAK Polonaises met slagroom. Vruchten- en Slagroomvla's. Diverse koekjes en gebakjes. instellen naar hetgeen op dit gebied te on derzoeken is Beide moties worden ingetrokken. Aan de orde is het wetsontwerp tot con- tingi nteering van schoeisel, tricotgoederen, wollen en halfwollen stoffen en bovenklee- ding. De heer IJzerman geeft toe, dat de minister geen contingenteeringsmaniak is, doch dringt aan op groote voorzichtigheid te dien aanzien, omdat met den invoer ook den uitvoer daalt. Contingcnteering heeft oen beschermenden tendenz. Ten aanzien van de schoenfabrieken houdt zij tegen een betere ontwikkeling der bedrijfstoestanden. Spr. heeft tegen dit ontwerp groote bezwa ren, die hij niet heeft tegen de contingcn teering van tricotgoederen, welke niet te ver is gegaan. De contingcnteering van wollen stoffen is te ver gegaan, die van hecrenconfectic is ge rechtvaardigd, die van damcsconfectie gaat veel te ver. De vergadering wordt verdaagd. EEN NACHTELIJKE INDRINGER. Amsterdam, 12 Mei. In den afgeloo- pen nacht omstreeks 2 uur is een man bin nengedrongen in het bovenhuis van een perceel De Wittenstraat. Daar heeft hij een vrouw aangevallen, die met haar vader en moeder deze woning bewoont. Met een hard voorwerp heeft hij de vrouw op het hoofd geslagen en haar ook nog andere verwondingen toegebracht. De vader, die 7? jaar oud is, heeft ge tracht zijn dochter te helpen en heeft ook nog eenige verwondingen opgeloopcn. Daar na is de aanvaller weer verdwenen. De vrouw Is hedenmorgen ter verpleging naar een der ziekenhuizen vervoerd. Vermoede lijk heeft men hier le doen met een wraak neming. Naar den dader wordt gezocht. EEN TRAGEDIE AAN DE GRENS. Doodenrit in een smokkelauto. Woensdagnacht is het in de omgeving van Waldniel, enkele kilometers over dc grens nabij Venlo, weer tot een schietpartij met noodlottigen afloop gekomen. Eenige douanebeambten zagen een auto in razende vaart over den weg snellen. Dc wagen was hcelemaal dicht, door een voorruitje was al leen even het hoofd van den chauffeur te onderscheiden. Toen de beambten sommeer den halt te houden, verdubbelde de wagen zijn vaart. De douane-beambten schoten in de lucht, wat een signaal was voor de an dere beambten, die zich eenige kilometers verder' op den weg bevonden. Ook bij de tweede sommatie stopte de wagen niet. Er werd op de voorbijschietende auto gevuurd echter zonder te raken. Weer eenige kilometers verder, bij een kromming van den weg, stond een derde patrouille. Hier werd niet meer gesom meerd, maar toen door den hobbcligen weg het hoofd van den chauffeur even omhoog wipte, schoot een der beambten op den be stuurder. Hij trof hem in den hals. Dc chauffeur hield echter het stuur omklemd en eerst toen hij huiten het bereik der kogels was, nam een der mede-inzittenden zijn plaats bij het stuur in. Bij aankomst aan de woning van den getroffene te München- Gladbach, bleek het slachtoffer reeds te zijn overleden. (Handelsblad). NEDERLANDSCH LEGERMUSEUM. Wapenfeiten der Belgische om wenteling. In het Nederlandsch Legermuseum op het kasteel „De Doorwerth" zal einde Juni a.s. geopend worden een tentoonstelling ter her denking van de wapenfeiten tijdens de Bel gische omwenteling. Zij zal ongeveer drie weken duren en omvatten: portretten, uni formen, teekeningen en portretten van uni formen, ridderorden, medailles en pennin gen en wapentuig. Onder het wapentuig zal men vinden: eeresabels en materiaal dat bij de krijgsverrichtingen gebruikt werd en schaalmodellen hiervan. Vele blijken van belangstelling van militaire zijde 's-Gra venhage, 12 Mei. Luit.-generaal b. d. Ph. W. Wcber, oud-commandant van de Grenadiers en Jagers en van de Haag- schc Burgerwacht, is heden 75 jaar gewor den. Dc herdenking van dezen dag droeg op zijn verzoek een zoo veel mogelijk be sloten karakter; intusschcn ontbrak het niet aan blijken van belangstelling. De offi cieren van de Grenadiers en Jagers zonden, evenals vele particulieren, een bloemstuk; namens het modcramcn der Ned. Ilerv. kerk kwam een deputatie hedenochtend den jarige, die lid is van het college van ouderlingen, gclukwcnschen en langs tele- grafischen en telefonischen weg kwamen tal van felicitaties binnen. In den namiddag ontving generaal Webcr nog veel bezoek; zoo kwam o. a. een depu- tatio van de hoofdofficieren en officieren der Grenadiers en Jagers, o. w. de comman danten der beide regimenten, den 75-jarige. die dc laatste commandant van het toen malige gemeenschappelijke regiment is ge weest, de hand drukken; voorts o. a. luit.- generaal Muller Massis, baron Bcntinck. le stalmeester van II. M. de Koningin; een de putatie van dc Ilaagsche Burgerwacht, t w. generaal Gertli van Wijck, en de hecron Croockcwit en Maartens, leden van den Kcrkcraad der Ned. Herv. gemeente en tal van anderen. Dc minister van Defensie zond een harte lijk schrijven van gelukwenscli. Voorts ontving generaal Weber tele grammen uit alle dcclerr des lands, waar onder van tal van oud-militairen van aller lei rang. DE OPCENTEN OP INDISCHE INVOERRECHTEN. Wellicht 1 Juni a.s. in werking. Naar Aneta van het hoofd van den Dienst der In en Uitvoerrechten en Accijnzen te Batavia verneemt, zal de Eerste Kamer zjer waarschijnlijk vóór het. einde van deze maand het wetsontwerp tot verhooging der opcenten op de Indische invoerrechten af handelen. In geval van aanneming van dit wetsontwerp zal deze tijdelijke verhooging in werking treden met ingang van 1 Juni a.s. INBREKERSBENDE IN DE RIJNSTREEK. A I p h e n a. d. R ij n, 13 Mei. In samen werking met de Amsterdamsche recherche is de gemeentepolitie te Bodegraven erin geslaagd een inbrekersbende op het spoor te komen, welke reeds sinds twee jaar de Rijnstreek onveilig heeft gemaakt. In den zomer van 1931 werd op vier verschillende plaatsen te Bodegraven ingebroken, terwijl in den winter van 1931—1932 o.m. de Neder landsch Hervormde pastorie en liet advo catenkantoor van mr. La Gro het object der inbraken waren. Ook in andere plaat sen in de Rijnstreek werd herhaaldelijk in gebroken en. hoewel men vermoeddo dal rnen te doen had met Amsterdammers, kon men dc daders toch niet aanwijzen. De in braken welke den laatsten tijd hebben plaats gehad brachten de politic echter op het spoor van een inbrekersbende uit de hoofdstad. Een lid van deze bende bleek intusschen reeds voor een ander vergrijp te zijn aangehouden. Hij verblijft thans in de gevangenis te Schevenincren en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Uit zijn ver klaringen bleek, dat nog drie andere per sonen van het complot deel uitmaakten. Het waren alle drie Amsterdammers, naar wier verblijfplaats door de recherche daar ter plaatse werd gezocht. Twee hunner kon den spoedig worden gearresteerd. Na aan vankelijk naar Bodegraven tc zijn overge bracht, waar hen door de politic een ver hoor is afgenomen, zijn zij naar IJsselstcin getransporteerd, waar dfc bende zich even eens aan een aantal inbraken heeft schul dig gemaakt. liet vierde lid is nog voort vluchtig, doch de politie schijnt te weten waar hij zich ophoudt, zoodat zijn arresta tie eveneens spoedig kan worden tegemoet gezien. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is toegekend de titulaire rang van generaal-majoor aan den gepen- sionneerdcn luitenant-kolonel met titulairen rang van kolonel J. M. van Stein Callenfels; is toegekend de gouden ccremedaillc der Oranje Nassau-orde aan Th. L. Pubbcn, Rijksklerk eerste klasse ten parkettc van de ambtenaren O.M. bij de kantongerechten ter standplaats Roermond en de zilveren me daille aan J. Rekker, bedrijfsleider der boer derij van de familie Brouwer te Hantiimer- Uitburcn gemeente Westdongcradeel. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden ecre- medaillc in zilver aan. J van Dorp, werk baas bij de deurafdeeling der timmerfabriek dc Akerboom, tc Vlaardingen (bij bevorde ring); en in brons aan: C van El teren, pak huisbaas bij dc firma C. J Verpalen en Zoon te Etten en Leur. Kantonrechters-plaatsvervanger. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd tot kan- tonrechter-plaatsvcrvanger in het kanton Maastricht rnr. E. A. Schoon en in het kan- Ion Venlo mr. E. J. 11. A. Janssen; en be noemd tot kantonrechter-plaatsvcrvangcr in het kanton Ommen mr. G. P. Haspels, bur gemeester van Averecst Staatsloterij. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is, met den aanvang van de i60c Staatsloterij, benoemd tot colleclrice der Staatsloterij te Arnhem Mej. II. M. E. Pas- stoons, aldaar. Nijverheidsonderwijs. Bij Kon. besluit is benoemd tot in9pectricc van het nijverheidsonderwijs, belast met het toezicht op het landbouwhuishoudonderwij6 en het nijverheidsonderwijs voor meisjes ten plattelandc: Mej. G. G. Smit, thans adjunct- inspectrice. Departement van buitenl. zaken. Bij Kon. Besluit is bevorderd tot commies aan het Departement van Buitenland6che Zaken de heer D. van der Meydcn, thans adjunct-commies. EEN KERKDIEF AANGEHOUDEN. Nijmegen, 12 Mei. Door de politie te Beek bij Nijmegen is aangehouden de Duit- scher F., verdacht van verschillende kerk diefstallen. Op hem werd een verbogen tabernakelsleutcl gevonden. HEVIGE BRAND TE BERGHEM. Twee woningen in de asch ge legd. Woensdagavond heeft te Berghom bij Oss een hevige brand gewoed. Het vuur is ont staan in dc met riet gedekte boerderij van P. van Borkel en greep zóó snel om zich heen, dat in korten tijd de geheelc boerderij in de asch werd gelegd. Eenig vee kwam m de vlammen om. Ook de inboedel ging ver loren. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch daar zij slechts in het bezit is van een handspuit, stond zij machteloos tegenover de vuurzee en kon niet verhinde ren, dat het vuur ook de naastgelegen met riet gedekte woning van G. Mulder aantast te. Ook dit huis brandde tot den grond toe af. Men slaagde erin het vee te redden. De naburige woning van Van den Heuvel liep eveneens ernstig gevaar een prooi der vlam men te worden, doch met groote moeite heeft men deze kunnen behouden. Dc vuur gloed was ver in den omtrek tc zien. Om trent do oorzaak van den brand tast men in liet duister. Verzekering dekt de schade. DE NIEUWE „BUS'-LIJNI StationLeusdcrkwarticrStation. Onze Stadsbus heeft ook maling Aan malaise enzoovoort Ze vervoert goedkoop en veilig Amersfoort in Amersfoort! Meer nog: ze probeert te grooien! Er komt zelfs een lijntje bij 'n Lijn, die keurig in den lijn ligt, Van een wonsch der burgerij; Echter doet ze 't zeer voorzichtig 't Wordt een proef dccz' nieuwe lijn Z'houdt het lijntje strak gespannen In haar lijn ligt: zuinig zijn! 't Komt in 't kort dus hierop neer da1 Men gebruiken moet dc bus! Doet men 't niet, dan gaat dit lijntje Na den proeftijd foetsie dus! Wat nog loopt dat moet gaan rijden Dan loopt onze Stadsbus fijn Als het meeloopt en geen mensch loop' Loopt ook deze nieuwe lijn. Veel gebruik \an onze Stadsbus! Vlug, goedkoop en steeds secuur. Waarom niet dan? Zolen, hakken Zijn in dezen tijd ook duur! Zorg dat 't. keurig „in-dc-bus' komt Met do bus op 't nieuw traject. Zondag bij den eersten dienst reeds Stampvol reizigers! Direct! Als ik na den eersten Zondag Door ons „Dagblad" wordt gewaar, Onze directeur van den busdienst Stond met d'handcn in het haar. Stond tc huilen op 't Stationsplein In 'n zomer-Zondag-zon, ijl hij docr te groote drukte Alles niet vervoeren kon, Zeg ik: ,,'t Is in ordo! Goed zoo! Als 't zoo blijft zijn wc tcvreê Onze Stadsbus niet den tijd mee en wij met de Stadsbus mee! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). Mei-nummer van „Het Vliegveld.'1 De jongste aflevering van liet maandblad „Tlei Vliegveld" wijdt een beschouwing aan het twaalf cn 'n half jarig bestaan der K. L. M., welk gebeuren voor den lieer Nij- land aanleiding was tot het maken van een „Vlicgvisitc" hij den lieer Plesman. Op do vraag, wat zoo zijn wenschcn voor de toe komst waren, antwoordde dc K.L.M.-lcider: „een pensioenfonds voor mijn menschen." De heer Stcphan schreef een uitvoerige be schouwing over: „De rentabiliteit van vliegtuigen" en Jhr. van den Berch van Heemstede een opwekking voor een spoedi ge uitvoering van li/?t inmiddels weer in do verdrukking geraakt plan van een gemeen schappelijke luchthaven voor Residentie en Maasstad. Verschillende medewerkers ver tellen van dc twce-daugsche rondvlucht door ons land. Tot den verderen inhoud van dit weer zeer lezenswaardige nummer bchooren verslagen van dc voordrachten van Dr. Hugo Eckener en Guilonard, do met aardige plaatjes verluchte rubriek „Uit alle windstreken," de N. L. S.-Kroniek en het maand-ovcrzicht. UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 179 AMERSFOORT «8$ WIJ ONTVINGEN HEDEN ONZE COLLECTIE Verdriet doodt niet; men wordt er groo- ter door. Blicher Clausscn. P7 Uit het Engelsch door A. TREUB. 53 De telefoon. Brace! beval Spencer. Sir Peter keek van Spencer naar de rumoerige telefoon en was oi> hei punt een driftig ant woord te geven, toen hij bedacht dat Har- ker misschien opbelde om de reden van zijn vertraging te zeggen. Hij ging naar dc tafel en nam den hoorn op. Hallo! snauwde hij kwaad. Jij daar? Jij daar? vroeg een zenuw achtige stem. Hallo? Ben jij het Harker? Jij daar? Jij daar? herhaalde de stem. Hallo! Hier Brace! Ben jij het Harker? riep sir Peter, die rood werd. Jij daar? Daar? Het was blijkbaar, dat de telefoon met grillig gevoel voor humor, besloten had dat dit een gunstige gelegenheid was om de feilbaarheid van alle menschelijk pogen aan te tornen, want de eentonige vraag deed den baronet vloeken. Brace! Spencer's stem klonk scherp als een mes. Sir Peter lette niet op hem en <zei den onzichtbaren Harker onrustig dat hij »daar" was. - Brace! herhaalde Spencer, naar de ta- fel komend, de bedienden mogen deze te lefoon niet gebruiken! Bel als het je belieft af. Loop naar de hel! snauwde sir Peter, die juist aansluiting met Harker gekregen had. Neen, zei hij in den hoorn, ik sprak niet tegen jou! Wat is het? Brace! Ditmaal gaf de baronet geen ander ant woord dan een ongeduldig gebaar om stille te verzoeken. Spencer nam de buigtang op, die Clinton op tafel geworpen had en sneed vlug het telefoonkoord door. Sir Peter raasde enkele oogenblikken in den hoorn met een ongerust verlangen te hooren wat Harker zcide, voordat hij in zag dat het instrument dood was. Hij ram melde met den hoorn en schreeuwde wat harder; toen viel zijn blik op het doorgc sneden koord, dat Spencer voor zijn onder zoek op tafel gooide. Eerst keek hij er naar zonder te begrijpen, toen deed het in zien van deze groote brutaliteit hem hulpe loos sputteren in zijn woede. Ik heb je gezegd. wat je mij zoo dik wijls gezegd hebt, Brace, beantwoordde Spencer koel dc onuitgesproken vraag, de bedienden mogen deze telefoon niet gebrui ken! Je kunt die in dc hall gebruiken. Sir Peter keek even en vloog toen naai de deur. ITij had er slechts een vage voor stelling van waar de andere telefoon in de hall hing, maar hij moest de rest van Marker's boodschap hooren! Ongelukkig had sir Peter in zijn strijd met Eric's hoed de voordeur wijd open ge laten, want toen hij in de hall kwam, ont moette hem een mcnschelijke wervelwind, die hem bijna deed vallen. Henry Aimsburv zwaaide een pak och tendbladcn in zijn gezicht en trok hem achteruit naar de studeerkamer. De zachte en kalme fabrikant was een woedende fu rie geworden en hij raasde tegen den baro net in een toon, die van drift beefde en zoo schril werd, dat een dorpssopraan er trotsch cp geweest zou zijn. Zijn woeste greep had den verbijsterden baronet recht door het huis naar den moestuin kunnen slcepen, als cle tafel in de studeerkamer hem niet tot staan had gebracht. Wat ben je van plan hier in te doen? schreeuwde hij, wit van drift en een cou rant letterlijk in sir Peter's oogen duwend. Wat ben je van plan hier in te doen? Sir Peter herkreeg zijn evenwicht en iets van zijn spraak. Wees kalm, Aimsbury! snauwde hij. Ik doe alles wat ik kan! Gedraag je niet als een gek! Als deze obligaties weg zijn Er bestaat groote kans dat je mooie zoon ze heeft! schreeuwde sir Peter. Durf niet me dat te zeggen! gilde de ander. Waag het niet! Mijn zoon is geen dief! Ik ben blij dat te hoooren! antwoord de de baronet, terwijl zijn woede afnam naarmate die van den ander toenam. Raas niet zoo tegen me! Je zult je geld hebben en de obligaties zullen den 20sten Mei hier zijn. Zullen ze? Zullen ze? Aimsbury kon haast niet spreken. Ik hoop, dat zij er zijn zullen, mijnheer... Om uwentwil! Ik zal je laten achtervolgen, mijnheer! Neem als het je belieft den hoed van mijnheer Aimsbury aan, Brace! Spencers stem viel als een douche van ijskoud water, maar Aimsbury hoorde het blijkbaar niet. Ik zal je hiervoor in de gevangenis laten zetten, Brace! ging hij voort, de cou rant driftig zwaaiend. Neem den hoed van mijnheer Aims bury aan, Brace! Sir Peter's kaak schoot vooruit cn een ongewone glans kwam in zijn oogen. Mis schien was het oen glans van humor. Geef me jc hoed! zei hij, een hand naar Aimsbury uitstekend. Aimsbury's gedachten gingen in een juist afgebakende gleuf. Neen, bij den hemel, schreeuwde hij. dien wil ik tenminste houden! Spencer kwam naast Aimsbury. Mag ik hem nemen, mijnheer Aims bury? vroeg hij beleefd en zonder op de toestemming van den eigenaar te wachten nam hij vlug don hoed van Aimsbury's hoofd en reikte dien aan sir Peter. Op den kapstok in de hall, Brace! be val hij koel. Sir Peter boog beleefd, nam den hoed cn ging zwijgend heen en vloog naar de tele foon in de hall, zoodra hij de deur achter zich gesloten had! Maar Harker was niet op zijn kantoor cn een verontruste kan toorjongen zei hem, dat mijnheer Harker weg was gegaan, en hij kon niet zeggen of hij vanmorgen terug zou komen. Sir Peter zat op de Jacobeanbank in de hall en vloekte veel en met groote ver scheidenheid. Aimsbury zag het buitengewone heen gaan van den dnftigcn sir Peter met stom me verbazing. Hij zag wit van woede cn opwinding en zijn lippen trokken heftig. Wil u niet gaan zitten? vroeg Spencer beleefd, een stoel nanst de tafel aanwij zend. Wilt u een sigaar? voegde hij er vriendelijk bij, de kist voorhoudend. Deze -zijn uitstekend. Ik... ik rook niet... dank u, stotter de Aimsbury, geen acht slaande op de uit- noodiging orn tc gaan zitten en teekenen toonend, om dc vervolging van den baro net weer op te nemen. liet was niet wat hij had willen zeggen. Hij wist eigenlijk niet, wat hij had willen zeggen. Natuurlijk, daar had ik aan moeten denken, verontschuldigde Spencer zich hof felijk. Misschien wilt u blijven lunchen? Aimsbury staarde. Wat bcteekent dit alles? vroeg hij stootend. Ik ben hier niet gekomen om mo voor den gek te laten houden, mijnheer? Als ik het u mag uitleggen, mijnheer Aimsbury, antwoordde Spencer beleefd, zal u mij zeer verplichten. Ziet u, mijnheer Aimsbury, sir Peter bevindt zich in ern stige financieele moeilijkheden... Hij zal zich in de gevangenis bevinden als die obligaties niet gevonden worden! viel Aimsbury zenuwachtig in. Oh, ik vertrouw van niet, ik vertrouw oprecht van niet, protesteerde Spencer vriendelijk. Laten we zulk een mogelijk heid in zijn geval niet overwegen. De woorden in zijn geval hadden een kalmeerenden invloed op ITenry Aimsbury, die zijn handen langs zijn zijde liet han gen en zijn oogen verbaasd opendeed. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5