AHEBSFOQKISGH DAGBLAD WILLEM GROENHUIZEN Feuilleton Dinsdag 17 Mei 1932 .DE EEMLANDER" 30 e Jaargang No. 270 TWEEDE BLAD Biimeelaed DE NOODTOESTAND DER HARINGVISSCHERIJ FELLE HEIDEBRAND TE VUGHT STEUN AAN DE MELK VEEHOUDERIJ UIT DE STAATSCOURANT DE GEHEIMZINNIGE INBREKER De Reedersvereeniging wendt zich telegrafisch tot H.M. de Koningin Het hoofdbestuur der Reedersvereeni ging voor de Ned. haringvisscherij heeft het volgende telegram aan H.M. de Koningin verzonden: De Reedersvereeniging voor de Ned. Ha ringvisscherij, vertegenwoordigende de Reedersverecr.igingen te Katwijk aan Zee, Scheveningen en Vlaardingen, deelt Uwe Majesteit mede, dat zij op haar zeer drin gend verdoek om steun voor de aanstaan de Noordzee-drijfnet-haringvisscherij een afwijzende beschikking van de regeering heeft ontvangen. Dit weigerend antwoord van de regec- ring is voor alle belanghebbenden een zeer groote teleurstelling. In het vorige seizoen werd door de zeer gedeprecieerde haringprijzen in het ree- dersbedrijf voor tonnen gouds verloren. Tot moderniseering van het bedrijf, in het bij zonder door de algeheele mechaniseering van de loggervloot te Scheveningen, Kat wijk en Vlaardingen, werden gedurende de laatste jaren meer dan vier millioen gul den uitgegeven. Zonder steun der regeering in den vorm van een zekeren bijslag op de aan te bren gen haring, zal het hoogst bezwaarlijk zijn, de uitoefening van de haringvisscherij in noemenswaardiger! omvang te doen plaats hebben, met als gevolg groote werkloosheid niet alleen voor -ie visschers, doch ook voor honderden arbeiders en arbeidsters die aan den wal voor het reederijbedrijf noodig zijn, alsmede voor hen, in de vele nevenbedrij- ven, zoowel ter plaatse als in het binnen land, werkzaam. De moeilijkheden worden nog vergroot, dc.ordat de Duitsche regeering slechts een gering percentage aan deviezen beschik baar stelt, waardoor de haring-export vrij wel onmogelijk wordt. Onze pogingen bij de regecring daarin de zoozeer gewensehte verbetering te brengen, hebben tot heden nog tot geen enkel resul taat gele"kl. Het visschersbedrijf heeft in de oorlogs jaren door liet regelmatig verstrekken van groote hoeveelheden haring en versche visch tegfen zeer minimale prijzen in ruime mate medegewerkt aan de voedselvoorzie ning der Nederlandsche bevolking. Het heeft dientengevolge groote offers gebracht. Niet zonder reden heeft dan ook het af wijzend antwoord van de regeering op het verzoek om thans het visschersbedrijf te willen steunen, een pijnlijken indruk ge maakt. Het visschersbedrijf beeft echter steeds Uwer Majesteits persoonlijke belangstelling mogen ervaren, redenen waarom de Ree dersvereeniging met vrijmoedigheid don noodtoestand, waarin dat bedrijf thans ver keert, onder Uwe liooge aandacht meent te mogen brengen en met den meest verschul- digden eerbied tot Uwe Majesteit liet ver zoek richt, de belangen van ons aloud na tionaal bedrijf bij de rcgcering te willen be vorderen. Het hoofdbestuur der Reedersvsrccniging zou het op hoogen prijs stellen, in deze aangelegenheid door Uwe Majesteit tc wor den gehoord. MR. E. S. HOLLANDER, f 's-G ravenhage, li Mei. Hier ter stede is op 61-jarigcn leeftijd plotseling overleden do Haagsche kantonrechter mr. E. S. Hollander. De thans ontslapene werd den 17en Sep timber 1871 te Rotterdam geboren, doorliep daar het Gymnasium en studeerde daarna aan de Universiteit te Leiden en te Berlijn in de rechtswetenschappen. Den 12den April 1893 promoveerde de heer Hollander op een proefschrift getiteld: „Het brievenvervoer uit een privaatrechtelijk oogpunt bezien. Na zijn promotie vestigde Mr. Hollander zich als advocaat te Rotteidam waar hij tevens in 1903 benoemd werd tot kanton- rech ter-plaatsvervanger. In 1913 volgde zijne benoeming tot kan tonrechter te Rotterdam terwijl hij in 1919 tevens in die functie te Ridderkerk werd benoemd. In 1921 werd Mr. Hollander benoemd tot Kantonrechter te 's-Gravenhage, in welk ambt hij sedert werkzaam bleef. Ongeveer 10 H.A. bosch en heide in vlammen opgegaan Militairen verleenen hulp 's-H e r t o g e n b o s c h, 16 Mei. Heden morgen is een zware heidebrand uitgebro ken in de uitgestrekte bosschen en heide vlakten, gelegen onder de gemeente Vught. Het vuur werd het eerst ontdekt door den heer De Groot, opzichter van de genie, die onmiddellijk vanuit hotel „De Hut", dat aan dc grens der heide ligt, de gemeen telijke autoriteiten van Vught waarschuw de. Daar de gemeente Vught niet beschikt over een boschbrandweer, werd uitgerukt met een motorwagen. Inmiddels had het vuur reeds een zoodanige oppervlakte aan getast, dat de commandant van de Vught- sclie brandweer, de lieer Bekkers, zich ge noodzaakt zag militaire hulp en de ge meentelijke brandweer van 's Ilcrtogcn- bosch ter assistentie op te roepen. De bur gemeester van Vught. rnr. H. Loeff, was inmiddels ter plaatse verschenen en leidde persoonlijk het blusschingswerk, waaraan door talrijke burgers werd deelgenomen. De brandweer uit 's Tlcrtogchbösch ver scheen spoedig ter plaatse met een motor brandspuit en een materiaalwagen. Het personeel stond onder leiding van de brand meesters Mulders en Ncukirchen. Met acht stralen tastten de vereenigde corpsen het vuur aan. Inmiddels was ook ter plaatse verschenen een groep marechaussee en twee detachementen militaire politie, die voor een deel aan het blusschingswerk deelnamen en voor het overige deel voor de afzetting zorgden en veiligheidsmaat regelen namen. De brandweer was genood zaakt door het. mulle zand voort te trekken. Op twee punten tastte zij het vuur aan. Hiervoor werden resp. 800 en 1000 Meter persleiding aangelegd. Door het graven van z.g. brandslotcn om het vuur te stuiten en liet hier en daar aansteken van tegenvuur is men er tenslotte na vijf uur ingespan nen arbeid in geslaagd het vuur tegen te houdc-n. Ongeveer 10 If.A. heidegrond en bosch is in vlammen opgegaan. Deze grond behoort voornamelijk aan de genie en werd voor militaire doeleinden gebezigd. Het in de nabijheid gelegen hotel „De Hut" en het op eenigen afstand gele gen badplaatsje ,.De IJzeren man" liepen geen gevaar. Burgemeester Loeff heeft na afloop van de bliisschingswerkzaarnheden in een korte toespraak allen, die meegehol pen hebben in den strijd tegen het vuur, bedankt. Hij deed daarbij een dringend be roep op elkeen om eraan mede te werken door propaganda te verkrijgen, dat vooral in deze droge dagen, de noodige voorzich tigheid in bosch cn heide zal worden be tracht. De Nijverheidsraad waarschuwt tegen het wetsontwerp De Nijverheidsraad heeft aan den minis- ter van Economische Zaken cn Arbeid me degedeeld, dat hij na kennisneming van den inhoud van het wetsontwerp tot hulp- verleening aan de melkveehouderij onmid dellijk tot dc overtuiging is gekomen, dat het hier een regeling geldt, welke diep in het economisch leven zal ingrijpen, en wel ke zoowel voor dc industrie in zijn geheel als voor verschillende takken van bedrijf afzonderlijk belangrijke gevolgen zal heb ben. Daarom beeft dc Raad geaarzeld, om, in afwijking van zijne gewoonte, dit wets ontwerp in studie te nemen, hoewel het bereids bij do Tweede Kamer der Staten- Generaal is ingediend. Te meer aanleiding vond de Raad hiertoe, daar de minister verklaard heeft, het op prijs te stellen, om over het wetsontwerp, wanneer dit zou zijn ingediend, het gevoelen van den Raad tc vernemen. De voorbereiding van deze aangelegen heid heeft de Raad opgedragen aan een uit zijn midden benoemde commissie, die zich door vertegenwoordigers van verschillende belanghebbende takken van nijverheid heeft laten voorlichten. De Raad spreekt na een breede beschou wing van het ontwerp dc verwachting uit, dat zijne uiteenzetting den minister dc over tuiging zal schenken, dat het wetsontwerp tot hulpverleening aan de veehouderij zeer ernstige gevolgen voor de industrie in het algemeen en voor talrijke takken van nij verheid in het bijzonder zal hebben. (De aandacht wordt vooral gevestigd op de ge volgen voor de oliefabrikanten, dc marga rine- en de chocolade-industrie). Zelfs acht de Raad het gerechtvaardigd de vraag te stellen, of men bij de pogingen, om de vee houderij te helpen, niet zóó ver gaat. dat daardoor verschillende takken van nijver heid in ernstig gevaar worden gebracht, haar bedrijf niet meer te kunnen voort zetten. De meer gebruikte vergelijking dat men een persoon to water laat gaan om een ander te redden cn dan deze of beiden laat verdrinken, is op dit geval geheel toe passelijk. Resumcercnde vat de Raad de conclusies waartoe hij in den loop van zijn beschou wingen is gekomen, in het kort als volgt samen: Alleen in uiterste noodzaak mag een steunregeling voor de veehouderij worden getroffen. Daarbij verdient naar "s Raads meening een regeling op individueelen grondslag, indien uitvoerbaar, steeds de voorkeur. Over de vraag, of het in het wetsontwerp voorgestelde stelsel moet worden gevolgd, dan wol met een accijns op spijsvetten rnoet worden volstaan, zal de Raad zich niet kunnen uitspreken. Koint er een regeling, dan moet deze van tijdclijken aard zijn cn mag zij geen stimu lans bevatten, om de veehouderij uit te brei den. Ook het totaal maximum bedrag van den te verleenen steun moet van te voren vaststaan. Met de belangen van dc daarbij betrok ken takken van nijverheid dient in afdoen de mate rekening te worden gehouden, in den geest, als de Raad heeft aangegeven. In geen geval kan de Raad zich vereeni gen met een gebod voor het verwerken van melk in brood. De oplossing van het zuivclvraagstuk is volgens den Raad in den export der zuivel producten gelegen cn daarom moet de Re geering vóór alles hare aandacht op dat punt gevestigd blijven houden. Elke gele genheid, die zich voordoet, moet door de regeering worden aangegrepen, om dien ex port niet alleen op peil te houden, doch hem weder tot redelijke verhoudingen op te voeren. GRATIE VERLEEND. Aan de overwegwachteres te Bloiik. Gelijk indertijd gemeld, was de overweg wachteres E. ter zake schuld aan het be kende spoorwegongeluk bij den overweg tusschen Blcrik cn Grubbenvorst, waarbij een autobus door den trein werd gegre pen, tot een maand gevangenisstraf ver oordeeld. Beschikkende op een door haar raads man mr. F. J. M. Ncdervecn te Roermond, cn door de Federatie van R.-K. Vrouwen bonden In Nederland ingediend verzoek tot gratie, heeft H. M. de Koningin de straf van een maand verminderd tot een week. DE INDISCHE BEGROOTING 1932 Tien aanvullende wets ontwerpen ingediend Ingediend zijn tien wetsontwerpen tot goedkeuring van de besluiten van den Gou \crneur-Generaal van Nederlandsch-lndiê, houdende vaststelling van aanvullende be grootingen van dat gebiedsdeel voor 1932. Het is wcnschelijk geoordeeld een memo riepost op de begrooting te brengen, ten las te waarvan kunnen worden geboekt de kosten van voorzieningen, die tengevolge van de crisis eventueel noodzakelijk zullen blijken en waarop bij de samenstelling der begrooting niet kon worden gerekend. In het bijzonder is daarbij gedacht aan voor zieningen in verband met voedselschaarsch te en werkloosheid en aan maatregelen tot instandhouding van de voornaamste wel vaartsbronnen in Indiè. Voorts is het de bedoeling o.a. garantie van het Land te verleenen voor door de Ja- vasclic Bank aan het zelfbestuur te ver strekken credieten tot een bedrag van ten hoogste 1500.000, ten einde verdere finan ciering van de zwaar door de crisis getrof fen cultuurbed rij ven van het Mangkoenega- ransche Rijk mogelijk te maken. Bij Kon. Besluit is dc heer J. P. M. Keuls op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van vice-consul der Neder landen te Bordeaux. Bij beschikking van den minister van defensie is luitenant ter zee 2e klasse van de marine-reserve W. II. dc Graaf f met ingang van IS Mei geplaatst aan boord van H. M. Wachtschip te Willemsoord. Bij Kon. Besluit is benoemd tot lid en voorzitter van de Rijksbeurzencommissie Mr. II. v. d. Vegte, oud-minister van Water staat. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Sep tember aan den heer J. van der Scheer op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. II. B. S. te Brielle. Oud- Beycrland en Middelharnis; is tijdelijk be noemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Mid delharnis Dr. J. A. A. Vrijdaghs en is wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aars dc R. II. B. S. te Oud-Bcycrland: J. v. d. Griek. NACHTDIENST BIJ DE POSTERIJEN. Het orgaan van den C.B.P.T.T. deelt mede, dat de directeur-generaal der pos terijen, telegrafie en telefonie in de j.l. Donderdag gehouden vergadering van dc postale commissie van overleg heeft mede gedeeld, dat hij bereid is dc aanschrijving aan de hoofden van dienst betreffende de wijziging van artikel 13 D.A.P.T.T. (ver menigvuldiging van nachturen met ander half) in te trekken. De nachtdienst wordt dus niet met ge wonen dagdienst gelijk gesteld. PINKSTERDRUKTE. Wc hebben weer volop Ons portie gehad Van 't drukke verkeer! Onze stokoude stad, Zag wat maar wou rollen Weer rollende gaan En wat, slechts kon draaien Dat was op do baan! Naast pracht luxe wagens Vaak afstandsch gerij Steeds tuffend, soms krakend ln cind'looze rij. Ilelsch hoorn-getocter En claxon-muziek Joeg stuipen op 't lijf van Het wand'lend publiek. Wat nog dorst te loopen Dat liep in den weg „Blijf weg van den rijweg" Dat bleef slechts do weg Voor hem. die per beenen Probeerde te gaan En graag nog een tijdje Op de becnen blijft staan! Een leger van fietsers (U weet hoe dat gaat) Drie ja soms zelfs vier dik 't Liefst midden op straat. Al pratende trappend Niet enkel hun fie's Maar dikwijls 't vovkcer ook! Het leek vaak naar niets. Ken fiets wordt zoodoende Een „wapen" zoowaar En dan voor ons allen Een blijvend gevaar. 't Was PinkstTen! Een stroom van Benzine verbruikt Die door de belasting Naar dubbeltjes „ruikt"! Gaf weer aan zeer velen Genot! maar tot rest Lacht daardoor de fiscus Weer 't lest, dus.... het best! GROEGROK. (Alle rechten voorbehouden). BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Twee gewonden: groote schade. Goes, 13 Mei. Een ernstige botsing had gistermiddag op den weg Bergen op Zoom— Tholen nabij het klooster plaats tusschen do Thoolsche tram, die te 1 uur 45 uit Tho len was vertrokken, en een vrachtauto der Tram-Mij., die uit een zijweg kwam aanrij den. De chauffeur had dc signalen van do tram niet gehoord. De auto werd door de locomotief gegrepen cn tegen een boom ge slingerd. Hij raakte klem tusschen een boom en een ecrste-klas wagon en is geheel vci> nield. De chauffeur kreeg geen letsel. De recln terzijde van liet tramrijtuig werd gedeelte lijk vernield, evenals het voorbalkon van den tweeden wagon. In den le-klas wagon zaten zaven reizigers, van wie twee heeren gewond werden. Dc matericele schade is zeer groot. 4 (Telcgraaft- W. P. BIJLEVELD. t Op 54-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden de heer W. P. Bijleveld, onder bibliothecaris van het Koninklijke Huis archief, griffier van de kanselarij der Huis orde van Oranje. Langestraat 43. Juwelier Gevestigd 1885 Groote voorraad gouden TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN de juiste modellen. Drift on heftigheid zijn een edel hart on- waardig. Uit het Engelsch door A. TREUB. 55 Er ontstond een pijnlijke stilte en Lee Wang hield op met zijn akelig gemompel. Eric kwam vooruit als om zijn vader te be schermen, maar Enid legde terughoudend haar hand op zijn arm. Spencer glimlachte even. Het was hem duidelijk dat Clinton's goede inval zich in een waarschijnlijke op lossing gematerialiseerd had. Wat bedoelt U daarmede, mijnheer? vroeg Aimsbury verontwaardigd, zich van zijn verbazing herstellend. U zal wel gauw merken wat ik er mee bedoel, antwoordde Clinton dreigend. Waar is U heengegaan toen U gisteravond hier Vandaan kwam vroeg hij, op zijn besten üetectivetoon. Waarom zou ik U dat zeggen? ant woordde Aimsbury, terwijl zijn bleeke wan gen eenigszins kleurden van woede. Omdat ik het U vraag snauwde Clin- Aon. Waar is U heengegaan? Naar huis natuurlijk. Hm. En U had anderhalf uur noodig om een halven mijl te loopen Dat is niet weinig, mijnheer Aimsbury. Kom nu Wat heeft U gedaan Op mijn eigen zaken gepast, mijnheer was het vernietigende antwoord. Maar Clinton liet zich niet vernitigen. Hij glimlachte grimmig en uit zijn zak de bre tels halende, die sir Peter in de documen tendoos had gevonden, liet hij ze voor de oogen van Aimsbury heen cn weer benge len. Aimsbury kreeg een kleur van verlegen heid en ging haastig achteruit. Nu, begon Clinton nadrukkelijk, Aims bury met een strengen, loenschen blik aan ziend. U heeft deze gistermiddag bij Bert Maxwell in de Upper Symondsstraat ge kocht! Waarom? Aimsbury glimlachte spottend en Clinton werd nog wat nadrukkelijker. Nu! Vooruit, Aimsbury! Ik ben je op het spoor gekomen. Je kwam terug, sneed de lichtdraden door en forcecrd de brand kast! Heb ie dat niet gedaan? Ilij naderde Aimsbury dreigend en deed Spencer on weerstaanbaar denken aan een reusachti- gen St. Bernard, die een zich verdedigende patrijshond zegt. wat hij van zijn soort denkt. Zeg, protesteerde Erie, een stap voor waarts gaande, cn er bijtijds aan denkend Enid's greep niet al te ruw af te schudden. Heb je dat niet gedaan? hield Clinton vol, zonder op de onderbreking acht te ge ven. Henry Aimsbury deed iets aan zijn mage re borst, die het iets opmerkelijker maakte. Verwacht U. dat ik ia zeg? vroeg liij schern. Waarom heeft U gisteren deze bretel* gekocht? Antwoord mij! Waarom koopt iemand gewoonlijk zul ke dingen? vroeg Aimsbury, zonder in zijn gerechten toorn op te letten wat behoorlijk was. En ik heb die niet gekocht, mijnheer! Ik kocht deze! Met een kalm gebaar trok Aimsbury een lus van zijn bretels door het armgat van zijn vest cn hield die den detective voor. Je merkt, dat het patroon hetzelfde is, zei hij. Clinton vergeleek de patronen en glim lachte berouwvol. Weer een verkeerd spoor, erkende hij eerlijk, terwijl hij Aimsbury zijn reusachti ge hand toestak. Het spijt me dat ik U las tig gevallen ben, mijnheer Aimsbury. Aimsbury kon niet anders doen dan de hand van den detective nemen, ofschoon Clinton's toon niet zoo vol van spijt was, dat hij geloofde in zijn wroeging. Wees wat voorzichtiger, mijnheer, zei Aimsbury streng. U schijnt het twijfelach tige vernuft te toonen, waarmede U het be zoek van den Decker aan mij onderzocht hebt... Clinton schudde zijn hand met zulk een kracht dat hij schreeuwde cn toen de de tective zijn arm hard rukte, protesteerde hij krachtig. Wat doe je, groote idioot? Mijn twijfelachtig vernuft gebruiken, antwoordde Clinton vriendelijk. Het is goed, mijnheer Aimsbury, voegde hij er bij, we zullen U ditmaal voorbij gaan. Aimsbury knoopte zijn jas dicht en keek Clinton woedend aan. Ik ben er niet aan gewend met achter docht aangekeken te worden, begon hii braaf. Maar Spencer viel in: mijnheer Clinton kent II niet, zooals wij U kennen, mijnheer Aimsbury, zei hij. Aimsbury's waardigheid zonk weg. Hij werd weer bleek en liep naar de deur. Ikkom weer terug, zei hij onnoo- zel, terwijl hij heenging. Weet u zeker dat U niet kunt blijven lunchen? vroeg Spencer beleefd. Zeker, zeker, dank U. Ikik heb ver scheidene afspraken Aimsbury verhaastte zijn schreden en holde bijna de kamer uit. Clinton keck hem peinzend na cn keerde zich, toen de deur gesloten was, tot de anderen. En dat, zei Eric, op rechterlijken toon, bij wijze van spreken, is dat! Het ziet er zeker zoo uit, erkende Clin ton, de bretels weer in zijn zak stekend. Ik ben bezig mijn gewone aantal fouten te ma ken, maar ik denk, dat ik van nu af op weg ben mijn slag t? slaan. Vcrli'cs den moed niet. Clinton, zei Spencer. Je zult den een of anderen dacr het raadsel oplossen. Daar kan je je leven wel onder ver wedden. antwoordde Clinton, met ooger»- blikkelijke verbittering. En voor een butler heb je heel wat te zeggen. Ik deel dat voorrecht met dc detec tives, antwoordde Spencer, glimlachend. Clinton keek even leelijk en lachte toen. Die is raak, vriend, stemde hij toe, en stak zijn hand uit. Spencer keek naar de hand en glimlachte en schudde het hoofd. Je bent nogal ruw, Clinton, zei hij. Je bent toch niet bang dat ik een ju- jitsugreep op je zal toepassen? vroeg Clin ton glimlachend. Niet precies, antwoordde Spencer, maar Och. kom. vroeg de detective vroolijk. Je moogt over me hccnloopen of zoo iets als ik er buiten ga. Spencer merkte den nieuwsgierigen blik van Enid en Eric en hij overwoog of hij den detective zijn rug zou toekceren, of de hand aannemen, die met al haar vriendelijkheid toch een zekere bedreiging inhield. Bang? vroeg Clinton scherp. Volstrekt niet, antwoordde Spencer zacht, terwijl hij zijn hand toestak. Clinlon greep die krachtig, schudde ze een oogenblik zachtjes en gaf toen den arm een harden ruk en een lealijken wrong. Spencer glimlachte bitter en hield zijn trekken met ijzeren wil in bedwang. Maar hij kon het bloed niet tegenhouden, dat uit zijn gezicht wegtrok door de hevige pijn en evenmin liet bloed, dat langs zijn zijde neerdruppelde uit de wond, die weer open gegaan was. Clinton keek Spencer scherp in bet gelaat cn was enkele oogenblikken zeer teleurge steld. Toen gaf een onmiskenbare open-» sperring van Spencer's pupillen hem nieu we hoop. Ilij schoot zijn hand vooruit en sloeg Spencer hard op den rechterschouder. Spencer wankelde, zijn oogen sloten zich half en kreunend zonk hij neer op den stoel achter hem. Enid uitte een verstrikten kreet en Eric's Enid uitte een verstikten kreet cn Eric's oogen werden groot. Ciinton boog zich plotseling over den lij denden Spencer, doorzocht met ruwe cn behendige handen zijn kleeren naar ver borgen wapens. Toen hij er geen vond, stond hij langzaam op, trok zijn vest met óén ruk weer recht, ging wijdbeens staan en sprak op luiden, zegevierenden toon. Nu heb ik je. meneer de Decker! zei hij. Jouw ribben zijn niet dc eerste, die. een „twee en twintig" ombuigen, en jij bent ook niet den eersten dief, die meende, dat hij Bill Clinton voor goed kon bedotten' Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5