J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILI DE LANDBOUWERS ZIJN IN NOOD! SOMBERE KLANKEN BEROOVING IN EEN HOTEL Oberkellner voor de rechtbank HET DRAMA TE PUTBROEK WIJNHANDEL UIT DE TEXTIELNIJVERHEID DE BESCHULDIGINGEN VAN HEYNE Ter jaarvergadering van de HolU Mij. van Landbouw Duitschlauds politiek A m s t e r d a m, 18 Mei. De Holland scha Maatschappij van Landbouw heeft heden in „Krasnapolsky" haai- 131ste alge- rneene vergadering gehouden. De voorzitter, Dr. H. J. Lovink, heette in zijn openingswoord do aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder de heeren ür. Ten /'ande, inspecteur van den Veeartsc- m'jkundigcn Dienst, K. de Boer, Assendclft, eerclid der Mij. en verder de Rijksland- bouw, veeteelt- en zuivelconsulenten. Dr. Lovink zeide, dat hij, indien hij ten aanzien van den toestand in het landbouw bedrijf aan zijn persoonlijk gevoel uiting zou geven, woorden van bitterheid zou doen hooren. De omstandigheden in het land bouwbedrijf zijn nog immer bedroevend. De crisis openbaarde zich in den laatsten tijd in steeds heftiger vorm. Duitschland voor al heeft ten opzichte van onze vee- en zui velproducten maatregelen getroffen, die ,van sterk ingrijpenden invloed zijn; ver schillende landen hebben contingenteerings maatregelen getroffen, maar Duitschland, waarheen uit ons land sinds jaar en dag zeer vele producten verzonden worden, krimpt den export steeds meer in. Spreker weet niet waar het bij blijven zal; zoo geven ook de jongste uitlatingen der Duitsche re geering in don Rijksdag alleszins tot pes simisme aanléiding. Spreker zeide het ten zeerste te betreuren dat Duitschland ten opzichte van Nederland dezelfde politiek volgt als jegens andere landen; zoo worden de producten van ons land gelijk gesteld met die van landen, die veel minder gele verd hebben en nu naar boven komen. Een dergelijke politiek acht spreker allerminst juist t.o. van Nederland. (Instemming). Spreker hoopte dat het onze regeering gelukken zal, in deze iets te bereiken; an ders zal de afbraak nog grooter zijn. Zooals de toestand nu is, komt het spreker en de leden van het H.B. voor dat spoedig maat regelen zullen moeten worden getroffen. Zoo heeft spreker gehoord dat er plannen bestaan om producten uit de markt te ne men, doch hoe het zij, ook wanneer het wetsontwerp, dat nu aanhangig is, wet ge worden is en dan nuttig zal kunnen wer ken, gelooft spr. dat or van regeeringszude nog wel iets zal moeten geschieden. Van harte hoopt spreker dat de regeering nog dezer dagen afdoende blijk zal geven wat zij doen wil om in dezon bijzonderen nood den landbouw te steunen, vooral met het oog op de toestanden, dio in de laatste week naar voren zijn getreden Spreker zeide verder dat hij het onder brengen van den landbouw bij het Depar tement van Economische Zaken zeer be treurt; de landbouw hoort daar z.i. niet thuis. Desondanks hoopt spreker dat blij ken moge, dat. hij zich nooit zoo vergist heeft als nu! Men zal in de eerstkomende dagen moeten afwachten wat de Minister van Economische Zaken voor den land bouw zal doen. Spreker zegde tenslotte toe, dat hij cn 'de leden van het II.B. in samenwerking met andere organisaties cn de centrale or ganisatie met man cn macht zal werken om den noodtoestand zooveel mogelijk te verzachten. Vóór alles zal echter noodig zijn, dat persoonlijke verschillen over het hoofd worden gezien. Krachtige samenwer king is thans meer dan ooit noodig. Spr. uitte de hoop dat in de najaarsvergadering de sombere klanken van dit oogenblik zich niet meer zullen doen hooren. Doch ora iets te bereiken, diene men niet tc vergeten, dat eendracht macht maakt! Met deze woorden verklaarde spreker dc vergade ring, die door vele afdeclingen was bezocht, {voor geopend. (Applaus). Na ecnige discussie werd hierna met groote meerderheid aangenomen het voor stel tot uitstel der verkiezingen van Hoofd bestuur en voorzitter met óén jaar. In de toelichting tot dit voorstel merkte het H.B. op dat in dezen crisistijd aan de leden van dit bestuur hoogc eischen wor den gesteld. Door de instelling van diverse commissies met speciale opdracht wordt studio gemaakt van steunmaatregelen voor den boerenstand, die zouden kunnen wor den genomen, reeds zijn voorgesteld of door de regeering, of dc centrale organisa tie ter beoordeeling worden voorgelegd. In deze omstandigheden kan het voor de leden van belang zijn niet van voorzitter en hoofdbestuursleden te wisselen. Nadat de verschillende verslagen en (lc begrooting waren goedgekeurd, werd be sloten dat de a.s. najaarsvergadering te Rotterdam, zal worden gehouden. Aan de orde waren hierna de korte ver tragen van de werkzaamheden van het Hoofdbestuur sinds dc vorigo algeraeenc vergadering. In do na de pauze voortgezette algemee- 11e vergadering van do Hollandsche Maat schappij van Landbouw kwam aan de or de het kort verslag van dc veeteelt- en zui- velcommissie. Het was de heer Kuiper, lid van het H.B., die verslag uitbracht over steun aan het veehouders- en zuivelbedrijf Spr. bracht, zooals des morgens het geva'. was geweest, de groote tegenkanting daar tegen ter sprake van een groot deel van het Nederlandsche volk en van de pers. Spr. deed uitkomen dat, als de melkprijs en zuivclprijs gesteund zullen worden, de belooning voor de boeren nog zoo blijft, dat geen verdere verlaging van het levenspeil mogelijk is. Spr. zeide verder dat, als het aanhangige wetsontwerp den langen par lementairen weg moet volgen, nog een groot deel van den zomer de prijzen onge steund zullen blijven. Daarom is het noo dig, dat onmiddellijk zij het in voorloopigen vorm, wordt ingegrepen. Bij de gedachtcnwisseling werd er uit de vergadering op gewezen dat driekwart van de Nederlandsche bevolking leeft ten koste van de boeren. Indien de toestand zich niet spoedig wijzigt, zal men gezamenlijk te gronde gaan. De spreker stelde voor dat de geheele Nederlandsche landbouwende bevolking als óón man naar Den Haag zal optrekken; aan de organisaties is de taak, daarvoor een plan te ontwerpen. Van een volksvertegenwoordiging kan allerminst meer worden gesproken, het meerendeel der leden van de Kamers weten toch van den toestand in het boerenbedrijf niets af. Een andere spreker wees op de, groote tegenstelling tusschen stad en land. In Amsterdam wordt geageerd tegen een loonsverlaging van vijf procent voor de ambtenaren, maar men dekt er niet aan dat de boeren het zout in hun pap niet ver dienen. (Applaus). De spreker wekte op dat uit de kringen van den landbouw zelf men- schcn naar dc Kamer zullen worden afge vaardigd, van hen zal men er dan op aan kunnen dat zij deskundig zijn en hart voor dc* zaak hebben. Noodig is dat de hoeren zelf hun belangen ter hand-nemen. (Da verend applaus). Nadat de heer Kuiper en de voorzitter dr. Lovink de verschillende sprekers beant woord hadden laatstgenoemde wees er op dat men moet afwachten wat dezer da gen zal geschieden en dat men dan zal zien, wat op het onderhavige gebied ge daan kan worden kreeg de vergadering opnieuw gelegenheid zich uit tc spreken. Een der aanwezigen zeide dat regeerings- maatregeleii geen dag langer kunnen uit blijven. Tienduizenden veehouders gaan te gronde. Steeds heeft de boerenstand achter de regeering gestaan; toen de mobilisatie werd afgekondigd, hebben de boeren op het eerste bevel hun paarden ter beschik king gesteld. Doch komt er thans niet spoe dig oen regeenngsingrijpen in den noodtoe stand, dan zal het er too komen dat de boeren tegen de regeering optrekken. (Be weging). Do voorzitter wees er in zijn antwoord nogmaals op dat de Memorie van Antwoord nog deze week moet komen. Men zal dan dadelijk kunnen zien, wat er gebeuren kan. (Geroep: „Er gebeurt niets"). Dr. Lovink: „Ik heb reden om aan te nemen dat men wèl wat doen zal". In aan sluiting op een verzoek van een lid van het H.B. zeide verder ook de voorzitter te me enen, dat het goed zal zijn, indien de vergadering een dringend telegram aan den minister zendt, waarin met klem op den ernstigen toestand wordt gewezen en op oogenblikkelijkc hulp wordt aangedrongen. Do ergadcring ontving dit voorstel met applaus. Dr. Lovink zegde voorts toe. dat hij mor gen met den minister en met den minister president zal spreken over hetgeen hij in deze vergadering ervaren heeft. (Applaus). Het lid van het H.B., de lieer Stapel sprak vervolgens namens de Credietcom- raissie en zegde toe dat het rapport dier commissie spoedig zal verschijnen, v\aar- na de lieer De Boer, evcneéns lil1 van liet H.B, rapport uitbracht namens ile Pacht commissie, in welk rapport de instelling van centrale pachtbureaux wordt verde digd. Na nog eenige besprekingen oa. over dc schapenhouderij werd de vergadering gesloten. Slaapmiddel toegediend aan Engelsche logeergasten Rotterdam, 17 Mei. Voor dc Rotter- damsche rechtbank heeft heden terechtge staan de 47-jarjga oberkellner M. A. B., ge boren te Zurich, thans gedetineerd, die er van verdacht wordt twee Engelsche logeer gasten, nadat hij hun een slaapmiddel had toegediend, te hebben beroofd van respec tievelijk een Engelsch bankbiljet van 5 pond en een Nederlandsch bankbiljet van 20 en van eenige Engelsche bankbiljetten van 1 pond. De bcrooving heeft plaats gehad in den nacht van 7 op 8 Januari. Nadat de aan gifte bij de politie was gedaan, was reeds dadelijk verdenking gerezen tegen den oberkellner. Do vermoedens bleken echter niet zoo sterk te zijn, dat men tot in be- waringslelling kon overgaan. Zoo werd B. waer op vrije voeten gelaten. Den Zondag daarop kwam verdachte zich echter bij de politie melden en bekende toen zich aan het feit te hebben schuldig gemaakt. Ook thans legde lnj een volledige bekentenis af. Het was geen geldnood, die hem gedreven had. Een goede verklaring kan ook ver dachte niet geven. Volgens hem moet hij gehandeld hebben in een oogenblik, dat hij zijn zelfbeheersching verloren heeft. Uit zijn verhoor bleek, dat hij den dag, waarop het misdrijf werd gcpleagd, van een geneesheer eenige tabletten allonal had gekregen na zijn klacht over slapeloosheid. De Engelsche gasten logeerden reeds enkele dagen in het hotel. Zij hadden dien avond laat gedineerd en daarna hadden de heeren in de schrijfkamer wlskey gedronken. Het was in het laatste glas, dat verdachte het slaapmiddel had gedaan. De president, mr. H. de Bic, maakte ver dachte er opmerkzaam op, dat het vermoa- den van voorbedachten raad toch wel zeer sterk is, aangezien de gasten eerst het glas geweigerd hadden, omdat de drank troebel was. Voor hem was er dus alle gelegenheid nog terug te treden. Verdachte heeft echter geen andere wiskey gebracht, doch heeft aan het buffet den drank gezeefd, waarna hij deze weer aan do gasten heaft voorgezet. Het getuigenverhoor brengt vervolgens nog aan het licht, dat verdachte reeds om half negen do tabletten allonal heeft ver poeclerd. Volgens verdachte deed hij dit voor eigen gebruik, doch dc president merk te op, dat toch niet aan tc nemen is, dat verdachte een slaapmiddel zou innemen, terwijl hij wist, dat hij nog eenige uren moest werken. Het O. M., waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman, achtte het bewijs van dc ten laste galegde diefstal bewezen. In die ten lastelegging is niet dc verzwarende omstan digheid opganomen, dat verdachte zijn slachtoffers niet in staat van bewusteloos heid heeft gebracht om ze zoodoende ge makkelijker te kunnen bestelen. Dit is met opzet weggelaten, omdat het bewijs daar voor slecht te leveren is. Toch is het wel verdachte's bedoeling geweest. Het is bij zonder ernstig, dat een zoodanig feit zich kan voordoen en verdachte verdient dan ook een zware straf. Het O. M. eischtc 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. G. de Grooth, heeft in een uitvoerig pleidooi, waarin hij op de per soonlij ka omstandigheden van verdachte, die in Australië tweemaal veroordeeld is, het laatst in 1907, inging, om ten slotto de rechtbank te verzoeken de uiterste cle mentie tc betrachten. Uitspraak 2i Mei. Inwijding van het gedenkteeken voor de slachtoffers Te Pubbroek werd Pinksterdag onder al- gemeene deelneming der bevolking het ge denkteeken ingewijd, dat werd opgericht voor de slachtoffers van het drama aldaar. De rectoraatskapel der eerw. paters Pas- sionisten bleek te klein orn de talrijke deelnemers aan deze plechtigheid te bevat ten. Na een plechtig, door pater Eleuthe- rius gecelebreerd Lof om half drie, begaf men zich naar het kerkhof, waar patel Eleutherius, staande voor het gedenktee ken, een korte toespraak hield. Spr. wees op het meevoelen der bevolking met het vreeselijke dat hier gebeurd was, getuige dit monument, dat uit vrijwillige bijdragen uit Limburg tot stand kon komen, getuigen bovendien de jaargetijden, welke men stichtte voor de slachtoffers, getuigen de kruisen op de plaat3 der misdaad. Ook thans zijn zeer velen gekomen uit protest tegen de overtreding van Gods gebod: „Gij zult niet doodslaan". Spreker bracht dank aan allen, die bij gedragen hebben aan de totstandkoming vaji .dit monument Vervolgens wijdde de zeereerw. pater Rector het monument. De liturgische gezangen werden uitgevoerd door het koor der eerw. paters Passionis ten. Omstuwd door een onafzienbare menigte begaven pater Rector en de andere paters zich naar den boschrand. op 20 minuten afstand gelegen, waar op de plaats der misdaad een kruisberg zal verrijzen met een Calvariegroep. Hot groote kruis staat er reeds; de heelden van de Moeder van Smarten en St. Jan zullen er nog worden aangebracht. Ook hier werd de menigte door pater Eleutherius toegesproken. Na de zegening van het kruis werd door de aanwezigen spontaan het „Aan U, o Ko ning der eeuwen" gezongen, waarmee de plochtigheid was afgeloopen. Ter plaatse, waar dc drie slachtoffers in den grond gestopt waren cn ook daar, waar Willem Roubrouks zijn graf gevonden had, waren houten kruisen geplaatst. Diep onder don indruk gingen dc hon dorden deelnemers aan deze droeve plech tigheid uiteen. (Maasbode). HBT GOOISCHE NATUURRESERVAAT Uit de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Aan dc Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over hot wetsontwerp hou dende wettelijke voorziening in verband met medewerking van Stad en Lande van Gooiland bij hét Gooische natuurreservaat, ontleenen wij, dat de ministers van Binnen- landsche Zaken en Justitie niet kunnen in stemmen met de meening van enkele leden, die van het nut van het Gooische natuurre servaat niet overtuigd waren, omdat daar omheen reeds zoovele gebouwen zijn verre zen, dat van dc schoonheid weinig zou zijn overgebleven. Bij totstandkoming van het natuurreservaat blijft een complex bosch en heide, ter grootte van ongeveer 1526 H.A., behouden, waarvan reeds de uitgestrekt heid alleen een waarborg vormt tegen aan tasting in eenigszins belangrijke mate door bebouwing aan zijn grenzen. De argumentatie ten betooge, dat ook voor het vervolg verkoop van bezittingen der vereenig'ng Stad en Lande van Gooiland met vrije beschikking over de kooppennin gen moet worden mogelijk gemaakt, is al leszins voor betwisting vatbaar. De door verkoop opkomende gelden behooren niet aan de nict-scharcnden, maar aan de ver- eeniging. Dc positie der niet-scharenden is in de Erfgooierswet geregeld. Deze wet stelt het landbouwbedrijf op den voorgrond. De scharende leden hebben mede daarom blij kens die wet bijzondere rechten. EEN KINDJE ONDER EEN AUTOBUS. Maandag kwam onder Domburg een vrouw uit Souburg, die een meisje van vier jaar bij zich op de fiet© had, vlak voor een autobus te vallen. De chauffeur 6topte on middellijk, doch het kind was reeds onder een voorwiel van den bus geraakt. Het was onmiddellijk dood. De vrouw kreeg geen letseL GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 per flesch f 1.45, per anker f 58.50 De Voorwaarts meldt: „Enkele weken geleden had op verzoek van het bestuur der R. K. Werkgeversvér- eeniging in de textielnijverheid een confe rentie plaats tusschen dit bestuur ón de be sturen der drie werknemersbonden in c!e tex tielnijverheid. Dc Eendracht, Sint Lambertus en Unitas. „In deze confeientic deelden de werkge vers mee, dat zij een nieuwe loonsverlaging noodzakelijk achtten. Mitsdien stelden zij voor een nieuw gentlemen-agreement aan te gaan ïnet een loonsverlaging van 10 pet. voor alle uur-, stuk- en tariefloonen en een opzeg termijn van drie weken. Er werd nadrukke lijk bij verklaard, dat aan dit voorstel niet viel te tornen, omdat de volle 10 pet. verla ging een absolute noodzakelijkheid was. „Hoewel de besturen der drie arbeidersor ganisaties in deze conferentie reeds beslist afwijzend tegenover dit voorstel stondon en het onaannemelijk verklaarden, werd van werkgeverszijde de wensch geuit, dat dit voorstel in de arbeidersorganisaties zou wor den overwogen, opdat het daar ingenomen standpunt ter kennis van dc werkgevers zou kunnen worden gebracht. „De drie arbeidersorganisaties hebben na dien schriftelijk aan de werkgeversorganisa ties kennis gegeven, dat het ter conferentie ingenomen standpunt werd gehandhaafd. Het hoofdbestuur van De Eendracht, dat af zonderlijk aan de werkgevers schreef, bleef het voorgestelde zonder meer afwijzen. De beide kerkelijke organisaties, Unitas en Sint Lambertus, formuleerden hun afwijzing als volgt: „Naar aanleiding van de met uw bestuur gehouden bespreking, deelcn wij u mede, dat met de op deze conferentie door u voorge stelde verlaging van de minimum- en tarief looncn, door ons (Unitas cn St. Lambertus) geen genoegen kan \Vorden genomen. Ook zelfs bij de geringste verlaging der loonen hebben wij bezwaar een overeenkomst met uwe vcreeniging aan te gaan met een opzegtermijn van slechts drie weken." „Naar aanleiding van deze corresponden tie ontvingen de besturen der drie arbeiders organisaties kort geleden een nieuwen brief van de werkgeversvereniging, waarin mee gedeeld wordt, dat zij bereid is de gevraagde loonkorting voorloopig tot 5 pet. terug tc brengen, maar dat daarnaast dan de vergoe ding voor vacantie- en christelijke feestdagen niet meer aan de ongehuwde arbeiders zal worden uitgekeerd, terwijl de minimum-loo- nen met 10 pet. zullen worden verlaagd. „Op verzoek der arbeidersorganisaties vindt nu op a.s. Woensdag een nieuwe con ferentie over deze loonsverlaging plaais. „Men zal zich herinneren, dat de arbeiders, voor wie deze nieuwe loonsverlaging zal gei den, in het begin van het jaar reeds een ven laging van de loonen met 5 pet. hebben moe ten aanvaarden. DE VERGIFTIGING TE VENHUIZEN. Omtrent hot reeds gemelde vergiftigings- geval te Venhuizen verneemt dc N.R.Ct. ver der, dat de landbouwer C. Klomp reeds in den .nacht van Dinsdag op Woensdag is overleden en dat de politic eerst Donderdag vermoedde, dat hij geen natuurlijken dood was gestorven. Hij is Dinsdagmorgen na brood cn koffie to hebben gebruikt, om 10 uur naar zijn land gegaan orn een schuit mest tc lossen. Tegen half twee werd hij zoo ziek, dat, hij zich naar huis moest begeven, waar hij 's nachts om drie is gestorven. Hoewel van het sectie-onderzoek, dat te Leidon geschiedde, geen bijzonderheden be kend zijn, staat vast, dat in het braaksel, dat naar Utrecht werd opgezonden, arseni cum is aangetroffen. De politie heeft een uitgabreid onderzoek ingesteld en o.a. do vrouw van den over ledene tot dusver zonder resultaat aan een langdurig verhoor onderworpen. DE CRISISUITVCERWET. De mogelijkheid van het stellen van een bankgarantie in de uit voeringsregeling opgenomen. Bij Kon. besluit van 11 Mei 1932 is aan den algemeenen maatregel van bestuur ter uitvoering van de Crisisuitvoerwet van 4 Januari 1932, een nieuw artikal 9 inge voegd, waarbij de minister bevoegd wordt verklaard een bankgarantie of andere ze-' kerheid te vorderen, tot waarborg, dat dc gestelde regelen en voorwaarden, bij den uitvoer van dc krachtens voornoemde wet aangewezen goederen, zullen worden na gekomen. Indien dit laatste niet het geval is, ver valt de gestelde zekarheid ten behoeve van den staat. Men zie de Staatscourant van gisteravond. HET GRENSGEBIED. Gehoorzaamt een scmmatlss van ambtenaren! De A.N.W.B. schrijft ons: In de dagbladen stond dezer dagen het1 bericht, dat in het Liraburgsche grensge bied op oen wielrijder, die zonder licht reed en niet op eerste sommatie stopte, werd ge schoten, met liet noodlottige gevólg, dat do kugel hem doodelijk in bet hoofd trof. Dit hoogst tragische ongeval vestigt er nogmaals de aandacht op, hoe noodzakelijk h.et is, vooral in het grensgebied bij elke sommatie door bevoegde ambtenaren on middellijk halt te houden. Kort geleden heb ben soortgelijke berichten over het Duitsche grensgebied ons bereikt, in de pers werd daaraan zelfs de gevolgtrekking verbonden, dat men het publiek, en vooral automobi listen zou moeten «afraden om naar Duitsch land te gaan, althans om daar bij avond te rijden. Het eerstgenoemde bericht bewijst wel in al zijn tragiek, dat zulk ccn gevolgtrekking wel wat heel sterk is. Door een droevigen samenloop van omstandigheden kunnen ook in ons eigen land dergelijke tragische voor vallen plaats hebben. In het algemeen her halen wij dan ook onzen raad, om zoowel in binnen- als buitenland aan sommaties van de ambtenaren onmiddellijk gevolg to geven. Voorwaarden, waarop hij is vrijgelaten Wij lezen in de Voorwaarts: „De heer R. H., die vorige week Vrijdag is aangehouden in verband met eenige voor den minister van justitie beleedigende zin sneden in een pamflet en een nieuwe bro chure over de Müller-affaire, is zooals wij reeds meldden weer in vrijheid ge steld op voorwaarde, dat hij zich een jaar lang zou onthouden van voor do justitie beleedigende qualificaties. „Wij zijn thans in cle gelegenheid aan het door den rechter-commissaris hij de Haag- schc rechtbank, mr. H. van Wageningen, geteekende stuk, waarin deze voorwaarde werd vastgesteld, het volgende te ontlee nen: „Overwegende, dat verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan het misdrijf van de art 266, 267 W. v. Str. (opzettelijke beleedi- ging van een ambtenaar, gedurende of ter zake van de rechtmatige uitoefening zijner bediening Red.), welk misdrijf op heeter- daad is ontdekt; overwegende, dat. dit misdrijf en de om standigheden, waaronder het gepleegd is, de openbare orde ernstig aanrandt, immers het prestige der regeering op ernstige wijze ondermijnt cn zulks in den tegenwoordigen crisistijd; overwegende, dat niet alleen tegen den verdachte gewichtige bezwaren bestaan, doch tevens groot gevaar bestaat voor her haling van het thans door verdachte ge pleegde feit, zulks speciaal gelet op de door verdachte aan den dag gelegde mentaliteit, terwijl ook voortzetting van het thans ge pleegde delict tc vreezen is, in verband met dc omstandigheid, dat verdachte geregeld Open Brieven in de afgeloopen week heeft verspreid cn thuis nog in voorraad heeft gehad overwegende, dat wij termen aanwezig achten verdachte in vrijheid te stellen, in dien hij zich verbindt tot nakoming van onderstaand bevel: bevelen, dat verdachte zich gedurende den termijn van óén jaar zal onthouden van het publiceeren of doen publiceeren of drukken of op andere wijze vermenigvuldi gen en in omloop brengen van gedrukte of andere stukken of geschriften, waarin op beleedigende, kwetsende of hoonende wijze wordt gesproken over justïtieele of andere ambtenaren, in verband met hun bemoeiing (of niet-bemociing) ter zake van de door verdachte beweerde onregelmatigheden, welke in den loop der jaren gepleegd zou den zijn bij of door het Wm. Müllerconcem of door deszelfs bchcerende vennooten, dit recteurcn of commissarissen. 2. Bevelen voorts, dat verdachte mede werking zal verleenen aan den door den officier van justitie aan te wijzen politie ambtenaar, tot het in beslag nemen en doen opsporen in geheel Nederland en eventueel laarbuiten van de brochure „Open Brief No. 6" en het pamflet van 4 Mei 1932, o.m. door het opgeven van de noodige adressen." Wij vernemen nog, dat cle heer Heyne be loofd heeft zich aan dit bevel to zullen hou den, op grond van het feit, dat hij anders in voorarrest zou zijn gesteld. J. K. JUNG, f Amsterdam. 18 Mei. Te Amsterdam is na een korte ongesteldheid op bijna 36- jarigen leeftijd overleden de heer J. K. Jung, voorzitter van het hoofdbestuur der vereeniging „Eigen Hulp". De overledene was een bekend figuur in coöperatiekrin gen. Toen Eigen Hulp in 1876 werd opge richt, was hij een van de eerste leden en al spoedig daarna aanvaardde hij een be stuursfunctie in het, district Leeuwarden. De teraardebestelling geschiedt Donder dag 19 dezer om 1 uur op de Ooster be graafplaats

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10