'AMEPSFQOPJSCH DAGBLAD Donderdag 19 Mei 1932 -DE EEM LANDER- 30e Jaargang No. 272 TWEEDE BLAD HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS EEN MOORDAANSLAG ROOSENDAAL TE HET CONFLICT IN DE VENEN Verbod van samenscholing te Emmen ZIJN GEHEUGEN VERLOREN FLESSCHEN HEERLIJKE LIMONADE A. v. d. WEG - LANGESTRAAT 23 - AMERSFOORT DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Wat de nieuwe regeling bracht Tegelijk met de- Winkelsluitingswet is op 1 Mei j.l. een nieuw Werktijdenbesluit voor de winkels en kapperszaken in werking getreden. Het past de werktijdregeling aan de Win kelsluitingswet, maar heeft ook verschillen de wijzigingen, die geheel los van deze wet staan, gebracht. In de banketbakkerszaken mag geduren de de vier uren, dat ze geopend mogen zijn, op Zondag door het personeel, dat onder het werktijdenbesluit valt, geen consump tie-ijs worden verkocht. De banketbakkersbedienden moeten behalve hun vrijen middag of morgen •minstens eens in de 3 weken een geheel vrijen Zondag hebben, maar mogen op de twee andere Zondagen de 4 uren in den winkel werken, mits er 36 uur ligt tusschen het einde van het werk op Zaterdag en het begin op Maandag. Dan geldt dus deze Zondag ondanks de onderbreking van 4 uren, voor den wekelijkschen vrijen dag. Deze regeling geldt voor de bedienden die tot een Kerkgenootschap behooren, dat den wekelijkschen rustdag op den Sabbath of op den Zevendedag viert, t.a.v. den Sabbath of den Zevendedag. Het nieuwe. Werktijdenbesluit verbiedt aan de oudere bedienden in het algemeen den arbeid na SVz uur. Op de dagen waar op volgens de Winkelsluitingswet de win kel langer open mag zijn, mag ook het per soneel van 18 jaar en ouder later werken en wel tot een half uur na het tijdstip van winkelsluiting. Zelfs staat het besluit toe, dat het personeel van 18 jaar en ouder in alle winkels op alle dagen, dat deze krach tens een gemeentelijke bepaling op grond van art. 9 der wet later open mogen zijn, tot ten hoogste elf uren per dag werkt, met uitsluiting van winkels, die geregeld na 8 uur open mogen zijn. Wel te verstaan, dat het weekmaximum van 53 uren in het al gemeen gehandhaafd blijft. Verder bepaalt het besluit, dat personeel van 18 jaar en ouder na 81/: uur in winkels arbeid mag verrichten, bestaande in of on middellijk verband houdende met: a. den verkoop en de aflevering van brand stof en smeermiddelen voor en van onder deden voor spoedeischende herstellingen aan voer- en vaartuigen en rijwielen; b. den verkoop en de aflevering van winkelwaren, ten behoeve van binnenko mende, uitgaande en doorgaande schepen. Eveneens mag dat personeel na Swer ken in winkels, die ingevolge gemeente lijke bepaling krachtens art. 9 der Winkel sluitingswet geregeld na 8 uur des namid dags geopend mogen zijn. natuurlijk zon der verlenging van den totalen arbeidsduur per dag. Overigens handhaaft het nieuwe werktij denbesluit in het algemeen de bestaande verruiming van werktijd voor bedienden van 18 jaar en ouder op Zaterdag, in de Kerstweek en anderszins voor bepaalde dagen of zaken. De bestaande verruiming tot 11 uur voor personeel van 18 jaar en ouder in vischwinkels, die tot dusver op Vrijdag was toegestaan, mag of op Vrijdag of op Donderdag worden genomen. St. Nicolaas. Het nieuwe besluit brengt ook een, ver moedelijk nu als definitief bedoelde, rege ling voor den St. Nicolaastijd. Het personeel van 18 jaar en ouder mag in alle winkels in het tijdvak van 25 No vember tot en met 5 December gedurende ten hoogste elf uren per dag en zes-en- zestig uren per week werken, onder voor waarde, dat de betrokken bedienden in het tijdvak van drie weken, aanvangende den Zondag vóór 25 November, in totaal niet langer dan honderd-twee-cn-zeventig uren arbeid verrichten. Het personeel tusschen 1G en 18 jaar ma, in alle winkels in het tijdvak van 25 No vember tot en met 5 December gedurende ten hoogste 10 uren per dag en zestig uren per week arbeid verrichten, onder voor waarde, dat het in 't tijdvak van drie we ken, aanvangende den Zondag vóór 25 No vember, in totaal niet langer dan honderd- zes-en-zestig uren arbeid verricht. In de twee weken voor St. Nicolaas mag voor het gehecle personeel eenmaal den vrijen middag of morgen vervallen, met dien verstande, dat voor het personeel van 14 of 15 jaar het weekmaximum blijft be paald op 53 uren. Rusttijden. Volgens het oude besluit moest na 5V2 uur arbeid dit blijft natuurlijk gelden een half uur rust worden gegeven. Indien de arbeid na 6 uur 's avonds eindigde, moest minstens één rusttijd gegeven wor den van lVa uur, gelegen tusschen 11.30 en 3.30. Die rust van IV2 uur moest ook gege ven worden als het personeel om 1 uur in dienst kwam, zoodra het na 7 uur des avonds werken bleef. Volgens het nieuwe besluit moet een rust tijd van 1 Vs uur gegeven worden, als de arbeidstijd voor 1 uur des namiddags aan vangt, en tevens later dan 6.30 uur des na middags eindigt. En de rust van l'/t uur kan dan liggen of tusschen 11.30 en 2.30 uur of tusschen 4 en G uur des namiddags. Uit het nieuwe besluit volgt dus, dat met een rust van een half uur volstaan kan worden ais het personeel om 1 uur in dienst komt. Jongen steekt zijn 60--jarigen vacler met een mes R o o s e n d a a 1, 18 Mei. Hedenavond on geveer 7 uur pleegde de 17-jarige Jansen iit Oud-Gastel in een café aan den Kals- donkschenweg te Roosendaal een moord aanslag op zijn ongeveer G0-jarigcn blin den vader. De jongeman had ecnigen tijd met zijn vader in het café zitten praten. Toen de oude man weer weggevoerd zou worden en zich omdraaide greep de jongen een nieuw dolkmes en bracht daarmede zijn vader tusschen de schouderbladen een tweetal en in de nierstreek een stock toe. De oude man viel op den grond. Dr. van Turnhout verleende de eerste geneeskun dige hulp, waarna het slachtoffer, dat er zeer ernstig aan toe is men vreest dat de longen geraakt zijn naar het Charitas- zieUer.huis werd overgebracht. De dader vluchtte uit het café de straat op, achtervolgd door dc dochter van den caféhouder. In oen der aangrenzende stra ten kwam zij op de achtervolging haar ver loofde tegen, die zijn fiets voor den vluch teling wierp. Deze struikelde en kon daarop aan de politie worden overgeleverd. Omtrent het motief van den moordaan slag vermoedt men, dat huiselijke onecnig- heden tusschen de kinderen van den ouden rnan eenerzijds en den ouden man ander zijds aanleiding tot de daad van den 17- jarigen jongen zijn geweest DR. R. TH. F. REUDLER.f Te Apeldoorn is overleden dr. R. Th. F. Reudler. oud-conrector van het Erasmi- aanscli Gymnasium. Hij bereikte den leeftijd van 82 jaar. Een dreigement der werkgevers Met ingang van Dinsdag is te Emmer- Erfschcidervecn de staking in het veem- bedrijf opgeheven. Alleen de bij het N.A.S. aangesloten arbeiders hebben besloten door te staken. Gewerkt wordt voor 90 pet. van het loon van 1931. In het rayon Barger—Oosterveen duurt de staking nog voort. Emmen. 18 Mei. Omtrent het conflict in de Drentsehe venen wordt gemeld, dat in het district BargeroDstervcen de toestand ecnigermate verscherpt is. De grootc ver- veeners hebben aan hun arbeiders mede gedeeld, dat indien niet tegen 10% verla ging de arbeid zal worden hervat de vaste arbeiders de woningen der werkgevers op zeer korten termijn zullen hebben te ver laten en ook de vaste arbeiders als ontsla gen zullen kunnen worden beschouwd. De arbeiders hebben in een gisteren gehouden vergadering besloten hun standpunt on danks dit dreigement volleiig te handha ven. Met de vercenig'ng van kleine verve- ners te Barger Campascum voeren de ar beidersorganisaties thans nog onderhande lingen. De stemming onder de arbeiders wordt er niet beter op, hetgeen de burge meester van Emmen aanleiding heeft ge geven voor politieversterking in het gc- heele district zorg te dragen, terwijl spe ciale verordeningen op grond van art. 217 •Ier gemeentewet zijn uitgevoerd, teneinde stakingsappèl en samenscholingen te kun nen voorkomen. DE POSTDIENST. Geen zomerdienstregeling. Naar de directeur van het Postkantoor en de directeur van het Telegraaf- en Tele foonkantoor alhier ons mededeelen, is be sloten de a.s. zomerdienstregeling van hun kantoor niet te doen verschijnen. Hiervan is afgezien, wijl door de vele wijzigingen, welke tengevolge van de in uitvoering zijnde maatregelen (o.a. betref fende de bestellingen, het postvervoer en Jc openstelling der kantoren) in de gege vens van de bedoelde dienstregeling zullen ontstaan, deze boekwerkjes kort na.de ver schijning, naar te voorzien is, onbetrouw baar zullen worden. OVERTREDING VAN DE INKWAR. TIERINGSWET. De advocaat-generaal bij den lloogcn Raad, mr. Wijnvcldt. nam conclusie in de zaak van ds. J. L. F., predikant te Zutfen, thans lid van de Tweede Kamer, die voor het kantongerecht te Zutfen heeft terecht gestaan wegens overtreding van de Inkwar- tieringswet, door bij Icger-ocfcndagcn in kwartiering te weigeren. De kantonrechter had ds. F. ontslagen van rechtsvervolging, doch in hooger be roep veroordeelde de rechtbank aldaar hem tot een geldboete van 75 subs. 1 maand, hechtenis. Mr. Wijnveldt concludeerde tot verwer ping van het beroep. Arrest 13 Juni. ONGELUK OP DEN MUIDER- STRAATWEG. Twee personen ernstig gewond. Amsterdam, 18 Mei. Hedenavond on geveer half tien heeft op den Muiderstraat- weg nabij het spoorwegviaduct een ernstig ongeluk plaats gehad. Op dat moment kwamen twee motorrijders met flinke vaart aangereden in de richting Amsterdam, toen zij in het donker in botsing kwamen met een langs den weg staande vrachtauto. Zeer ernstig gewond werd de bestuurder opgenomen, cn ook de duorijder was er ernstig aan toe. Per ziekenauto worden bei de slachtoffers, wier namen nog niet be kend zijn, naar het Burgcrzickcnhuis te Amsterdam overgebracht, waar zij ter ver pleging zijn opgenomen. Hun toestand is zeer ernstig te noemen. Beide slachtoffers zijn woonachtig in Amsterdam. Het motor rijwiel cn dc vrachtauto zijn beschadigd. Nader vernemen wij, dat een der slacht offers, de Lange genaamd, korten tijd na te zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Amsterdam, aan dc bekomen verwondin gen is overleden. De toestand van den twee den gewonde, die een hersenschudding cn een hoofdwonde heeft bekomen, kan vrij gunstig worden genoemd. Evenwel was zijn toestand nog niet zoo, dat hem inlich tingen konden worden gevraagd, zoodat men nog niet weet wie hij is. Eigenaardig geval te Rotterdam Rotterdam, 18 Mei. Gistermiddag oin 4 uur arriveerde aan het Beursstations te Rotterdam een man. die geen spoorkaartjes in zijn bezit had. De controleur vroeg lieni waar hij vandaan kwam en waar hij heen moest, maar de man verklaarde dat hij zijn geheugen had verloren. Dc politie werd gewaarschuwd cn nam de man mee naar het Bureau aan de Groote Paauwen- steeg, daar is de man aan een verhoor on derworpen maar ook nu was hij niet in staat een der hem gestelde vragen posi lief te beantwoorden. Voortdurende zeidc hij zich niets meer te kunnen herinneren Een paar uren eenzaamheid in een ce! brachten hem zijn geheugen niet terug. Ook hedenmorgen kon de man geen der aan hem gesteld vragen beantwoorden. De commissaris van het bureau verzoekt thans hen die inlichtingen kunnen geven zich tot hem te willen wenden. Het signalement van de man luidt 30 tot 35 jaar oud, 1.73 M. lang, blond golvend haar, frisschc gelaatskleur, licht door dc zon verbrand, hoog voorhoofd cn smalle lippen. ITij is gekleed in een bruin colbert, dat een beetje versleten is cn waarop roode verfvlekken zitten. Hij draagt een licht zalmkleurig overhemd, zwarte rijgschoenen een pet waarin het merk staat „American hat store", eerste van Swindenstraat, Am sterdam. Op bretels staat rnet inkt de naam De Groot geschreven. In dc zakken van den man zijn noch geld noch papieren gevon den. Hij gedraagt zich op het bureau zeer rus tig en correct. Nader meldt men ons: De man, die Dinsdag aan het Beurssta tion te Rotterdam arriveerde zonder spoor kaartje en die zijn geheugen kwijt was vol gons zijn zeggen bij overbrenging naar het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg is hedenavond door de politie géVdentifi- ceerd als de 33-jarige heer A. de Groot te Amsterdam. Tot voor kort was hij ver pleegd in een zenuwinrichting te Sant poort, waarna hij verblijf hield bij zijn ouders te Amsterdam. Maandag tweeden Pinksterdag had hij kans gezien zonder spoorkaartje naar Schiedam te reizen, waarna hij dien dag weer naar Amsterdam werd teruggebracht. Den volgenden dag AMERSFOORT, LET OP UW SAECK! Amersfoort, toon je weer keurig paraat; Nu ge weer praalt in Uw jubclgewaad Fn er de zomer door zonnegcschijn 't Schoons weer vertikt tot een heilig festijn. Nu weer hel groenende looverdak dekt Heide door kleuren de aandacht weer trekt Schitt'rcndc weiden het jong frisschc groen Ademloos schier ons bewonderen doen. Nu weer in gansch ons zoo heerlijke deel 't Puikje van 'I mooi van t schoon Hollantlscli geheel Vreemden vertoeven in groeiend getal Foest'lijk genietend lot heil van ons al. Toon je weer gasvrouw vol vriendelijkheid, Zorg dat g' Uw aandacht Uw gasten steeds wijdt. Niet alleen brengen z' aan ons het vertier Maar ook toch scheppen ze welvaart alhier! Iedere gast is als 't ware een „klant" Koopwaar voor hem is ons „wondermooi land! Daarom hier dus op de kleintjes gepast Iedere vreemde een welkome gast! Leer Uw kind'ren 't zij groot of wel klein Vricnd'lijk. beleefd tegen gasten te zijn! Overheid, burgers, begrijp Uwe taak Amersfoort, Amersfoort, let. op Uw sueck. Maak voor bezoekers liet zomersclic feest Zoo als 't nog nimmer waar ook is geweest! Zorg voor ontspanning cn amusement Vrees niet dat wie er ook hier wordt verwend. Laat geen vertrek een „vaarwel" zijn! O, neen! Maar een „lot weerziens". En zoo slechts alleen. Toon U een gasvrouw cn koojovrouw incluis Bouw voor Uw gasten een tweede tehuis! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). zag hij wederom kans zonder kaartje te Amsterdam den trein te nemen, ditmaal naar Rotterdam Beursplein, waar hij door de politie is aangehouden. Zijn signalement was inlusschen ver spreid en zoo kon de man, wiens geestver mogens gestoord zijn, heden op transport gesteld worden naar Amsterdam, waar hij bij zijn familie kon tcrugkecren. EEN GASHANDGRANAAT. Namens het Hoofdbestuur van den Alge- mcencn Nederlandschcn Vrouwen Vrcdu- bond is bij den Octrooiraad door Ml*. L. G. van Dam Ie Haarlem een bezwaarschrift ingediend tegen de verleening van een octrooi aan R. Ostermcycr te Hamburg voor een handgranaat met tijdontsteking door de springleiding cn tevens voorzien van een lading voor het ontwikkelen van het mcnschchjk lichaam prikkelende stof fen. In liet bezwaarschrift wordt uitvoerig uiteengezet hoe het octrooi hier betreft een traangashandgranaat, gericht op het op vernuftige wijze dooden van mcnscheri. Het doel der uitvinding is uitsluitend en alleen het scheppen van een nieuwe methode voor menschonmoord op grootc schaal. Dienten gevolge is deze uitvinding niet vatbaar voor octrooi. Zoowel het voortbrengsel zelf als zijn doel, zijn in strijd met de wetten, dc open bare orde cn dc goede zeden. maakt U zelf voor 48 cent. Essences voor Limonades 25 cent per flacon. 't Is meestal het sleohtste rad van den wagen, dat het meeste geraas maakt. Uit het Engelsch door A. TREUB. 57 Ja! Ja! zelfde mes! Kijk! antwoordde Lee Wang vurig cn hij maakte een behen dige beweging met het mes in de lucht. Clinton ging instinctmatig op zijde en den Chinees grijpende in zijn zwenking, sloeg hij hem zoo hard achter liet oor, dat Lee Wang van den grond opsprong en in een ongelukkig hoopje op den Chesterfield belandde. Zulk een slag had een zwaarder man kunnen dooden, maar de schijnbare uit werking was, dat de Chinees zijn tanden in een verbaasd gegrinnik liet zien en zijn bewondering voor Clinton s wetenschap in Chineesche woordjes mompelde, terwijl hij zijn schedel voorzichtig met zijn vingers onderzocht om zich te vergewissen dat hij niet blijvend gekwetst was. Een volgend maal zal ik je geheel plat slaan! dreigde Clinton woedend. Wees voor zichtig, mijnheer Wun Bung Lung, of je komt achter de tralies. Niet Lung, zei de Chinees vriendelijk. Ik Lee Wang. Houd je mond! Clinton keerde zich tot Spencer. F. ITeel knap Spencer, snauwde hij, maar het zal niet helpen! Dr. Brenner, verder op de Avenue, zal ;>e zeggen dat de wond met een mes was toegebracht, Clinton, antwoordde Spencer koel. Hij heeft vanmorgen half acht de wond verbonden. Ik denk, dat het woord van dr. Brenner aanvaard kan worden? Iets van Clinton's overtuiging verdween toen hij den vasten blik van Spencer ont moette. Indien dr. Brenner zei. dat een wond met een mes was toegebracht, zou dat voldoende zijn voor elke jury, want dr. Brenner stond zeer hoog aangeschreven in zijn vak, en als hij geen wond door een mes kon onderscheiden van een kogelwond, kon niemand het. Clinton keek zeer norsch. Zelfs dr. Bren ner kan zich vergissen, zei hij. Hij is een mensch zooals wij anderen Vraag Nina Pcrquct, als je 't wilt, Clinton, viel Spencer in de rede. Zij waar schuwde me dat Lee Wang achter mij was. Als zij dat niet gedaan had, weet ik zeker dat Lee Wang me niet gestoken zou heb ben. Hij doet me de eer aan jaloersch van ine te zijn cn zijn spel met het mes is zijn manier om dit te tooncn. Hij bedreigt me steeds, maar hij heeft te veel eerbied voor de wet cn mijn hand om iets anders te doen dan dreigen. Gisteravond, toen ik wat opgewonden was door de bijzondere gebeur tenissen, viel ik Lee Wang wat te hard handig aan na Nina's waarschuwing en Lee Wang stak natuurlijk zijn handen uit om zich te verdedigen en trof me bij onge luk. Ik heb meer schuld dan Lee Wang. Clinton's blik werd nog norscher, toen hij zich tot den Chinees wendde, die zijn hoofd schudde en grinnikte. Ongeluk! zei hij spottend. Ja, ja, ratelde Lee Wang. Sir Peter zei Spencer nek afsnijden. Ik lachen. Ik niet gelooven. Ik Spencer bang maken. Hij niet bang te maken is. Hij bedoelt dat sir Peter schertste, zei Enid, glimlachend in haar groote opluch ting. Schertste ik? Dc vraag kwam met op schrikkende nadruk van sir Peter, terwijl hij binnen kwam en juist in dc kamer stond. Mijn beste kind, zei hij scherp, je weet zeker wel afdoende redenen, waarom ik zou wenschcn dat Spencer van de baan werd geschoven? Ik hem nu wegschuiven, hè? grinnik te Lee Wang, naar liet mes reikend, dat op den grond voor zijn voeten lag. Ga weg, vervloekte heiden! brulde Clinton, blij met de gelegenheid om zijn ge voelens te luchten. Leo Wang sprong over het eind van den Chesterfield en schoof naar de deur. Ik geen heiden! keerde hij zich pro- testeerend om. Ik goed Christen. Ruk uit! Clinton nam het mes bij het lemmet cn gooide het woedend den vluchtenden Chi nees na. Het vloog over den drempel en het eind van zijn tocht werd gemerkt door het droevig geluid van vallend porselein. Het achttiende eeuwsch Delftsch, zei Spencer, vast overtuigd. Je woede is te ver dedigen, Clinton, maar je doel is verkeerd. Daar staat een kostbare verguld bronzen klok wat meer naar links. Clinton mompelde een vloek en wendde zich tot sir Peter. Als U dien Chinees tot gekke dingen aanzet, sir Peter, zal U naar een plaats gaan, waar het niet gemakkelijk is vandaan te komen! dreigde hij. Wees niet dwaas! antwoordde sir Peter minachtend. Brace, zei Spencer scherp, sir Peter boos aankijkend, je moet je gasten niet met zoo weinig beleefdheid aanspreken. Dat Clinton op het oogenblik een droevig ge brek aan gezond verstand len toon spreidt, is zoo duidelijk, dat het niet noodig is er ieders aandacht op tte vestigen. Clinton kreeg een kleur van boosheid, toen ging zijn mond van verbazing open bij het zien van sir Peter's slecht zittende en niet passende klceding. Hij keek met groote oogen van sir Peter naar Spencer en van Spencer naar sir Peter, toen richtte hij zich lot Eric en gaf als zijn meening te kennen: Dit is een zaak voor hel departement van geestesziekten, niet voor de politie! Eric grinnikte verheugend Ilij was nu ze ker een aanhanger van Spencer cn de ver warring van Clinton verschafte hem grootc voldoening. De zaken kunnen 'n detective misschien wat verward voorkomen, gaf hij toe. Maar maakt U niet noodeloos bezorgd, mijnheer Clinton. Alles komt op tijd in orde cn daar na zullen we allen steeds gelukkig leven. Clinton deed alle moeite om een passend antwoord te vinden, maar zijn verstand scheen dood. Eric wendde zich tot F.nid. Ik geloof dat het een uitstekend idee zou zijn Enid, ais je naar ons huis kwam totdat deze gehecle zaak opgehelderd is, zei hij ernstig. Mijn heer Spencer zal het zeker wel een korten tijd zonder je willen stellen. liet is een regeling, die ik had willen voorstellen, zei Spencer. Vooral, voegde hij er bij, met een vragenden blik op Clinton, omdat het mogelijk is dat mijn adres voor korten tijd ten huize van den Staat is. Miss Brace blijft hier! schreeuwde sir Peter, naar het midden van de kamer komende. Integendeel, verbeterde Spencer koel, miss Brace zal doen zooals zij verkiest. Clinton vond zijn stem terug en was zeer brommig. Als miss Brace mijn raad wil volgen, begon hij. Maar de raad werd nooit gegeven, want liet scherpe geluid van een revolver onder brak den stroom van wijsheid. Er ontstond een verbijsterde stilte in de kamer gedurende een oogenblik, toen sprak Eric met hooge opgewonden stem: Het oude, bekende geluid! riep hij uit. Alsof de woorden een teeken tot hande len waren, kwam er zoowel in sir Peter als in Clinton plotseling leven en ze bonsden hevig tegen elkander in dc raamopening, toen zij gelijktijdig naar den tuin snelden. Clinton was in het voordeel en hij liep voort, terwijl de baronet terug stiet tegen dc zware gestalte van den detective, over de waranda wankelde en in een bed van geurige purperen stokrozen viel, waar hij binnensmonds hevig vloekte. Enid greep angstig Eric's arm, toen hij wilde volgen. Haar gezicht zag bleek van schrik en haar lippen beefden. Het is goed. kindje, stelde Eric haar gerust, haar handen zachtjes streelcnd. Een of andere domme ezel, die op vogels schiet, denk ik. Wc worden wat zenuwachtig door al die drukte. Ilij probeerde haar te verlaten, maar zij wilde hem niet laten gaan. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5