DE ANONIEME BRIEFSCHRIJVERIJ HET BLOEMENFESTIJN TE ZEIST DS. R. HOUDT ZIJN ONSCHULD VOL EEMNES' BURGEMEESTER GEHULDIGD RONDWANDELING DOOR IRENE ACCOUNTANTSKANTOOR D. SNAPPED SNOUCKAERTLAAN 8 TEL. 873 Controle der Boekhouding BEDRIJFS- ADVIEZEN (Vervolg van ons vorig nummer). Na (lc pauze werd het getuigenverhoor voortgezet. De schriftkundige Van der Laan was in zijn rapport tot dc conclusie geko men, dat Ds. R. vele schrifttypen tot zijn be schikking heeft en oen groote schrijfvaar digheid bezit. De deskundige is van oordeel, dat de brieven door niemand anders dan verdachte kunnen zijn geschreven. Naar aanleiding van het grafologiscb on derzoek door desk. ingesteld, merkt raads heer mr. Jorissen op, dat op verschillende punten de schrijfproeven van ds. R. en de anonieme brieven afwijkingen vertoonen, het maakt den indruk dat de brieven door twee menschen, waarvan het schrift veel overeenkomst vertoont zijn geschreven. Wanneer uitkomt, dat er twee briefschrij vers zijn, zouden de conclusies van de schriftkundigen zeer worden verzwakt, om dat zij van meening zijn, dat alle brieven door ds. R. zijn geschreven. Deskundige: Het zou niet onmogelijk zijn dat iemand is aangeleerd dergelijke brief kaarten te schrijven, dat zou dan ook ver klaren, dat de briefschrijverij doorgaat als ds. R. in het buitenland is, of „geïnter neerd" is. De president wijst nogmaals op de ty pische overeenkomst van deze zaak met die, welke eenigen tijd geleden voor dit Hof werd behandold en zich in Den Haag af speelde, ook in dat geval Het iemand zich interneeren en do anonieme kaartenstroom ging door. De vierde deskundige, de beer Frima, di recteur van de politieschool te Hilversum, acht het uitgesloten, dat een ander dan verd. de bewuste brieven heeft geschreven Mr. Hijmans, advocaat te Arnhem, was door de verdediging verzocht een schrift kundig rapport uit te brengen, doch ook hij was tot de conclusie gekomen, dat ds R. de brioven had geschreven. Do mogelijk heid van een kunstmatige nabootsing, zoo dat twee menschen bij de briefschrijverij zouden zijn betrokken, acht deze deskun dige echter niet uitgesloten. De kantoorhouder der posterijen to Hoog land heeft in 1029 een tiental gemerkte briefkaarten verkocht aan een tuinman aldaar. Van deze kaarten zijn er zes of ze ven anoniem verzonden. Pres. (tot verd.): „Kent u dien tuinman?" Verd.: „Ja, bij werkte soms bij mij in 'den tuin" Pres.: „Kocht die tuinman die kaarten voor U?" Verd.: „Neon". Pres.: „Wat doet zoo'n eenvoudige tuin man met tien briefkaarten?" Verdachte merkt voorts op, dat er meer dere personen in Hoogland briefkaarten hadden gekocht. Er zijn er dus veel meer dan tien gemerkt uitgegeven. Na een discussie hierover wijst de pre sident er op, dat personen, die ruzie met verd. krijgen, kort daarna anonieme brie ven van beleedigenden inhoud krijgen en toen verd. naar Winterswijk verhuisde wer den de brieven daar rondgezonden. Opgewonden betuigt verd. zijn absolute onschuld. Hij acht bet zeer begrijpelijk, dat de brievenstroom doorgaat, omdat de w e r- k e 1 ij k e 6chrljvor wil bewijzen, dat ds. R onschuldig is. De tuinman uit Hoogland wordt nu voor geroepen. Hij verklaart, dat bij nooit briefkaarten voor ds. R. heeft gekocht. Wel heeft hij een grief tegen „Zandbergen". Pres.: „Hebt u wel eens brieven of brief kaarten voor ds. R. gepost?" Get.: „Neen, nooit! Do gemerkte brief kaarten heeft hij zelf gebruikt". Procureur-generaal: „Hobt u wel eens slechte inlichtingen over „Zandbergen' verstrekt?" Getuige: „Onmogelijk is bet niet." De gemerkte briefkaarten komen weer ter sprake. Getuigo verklaart, dat hij di rect bij het koopen van do briefkaarten bad gezien, dat ze gemerkt waren. Procureur-generaal (tot getuige): „Denkt u er om, dat u de geheele waarheid zegt. U staat onder eode en ik geloof niet alles wat u beweert. Waarom hebt u over do ge merkte briefkaarten niet direct met den kantoorhouder gesproken?" Getuigo: „Och, waarom zou ik géén ge merkte briefkaarten gebruiken?" Een rechercheur uit Amersfoort vertelt vervolgens hoe sinds 1925 een onderzoek is ingesteld in deze gcheimzinnigo ano nieme brieven-affaire. Hierop deelt de procureur-generaal me- 'de, dat mevrouw mr. Bel infante, advocate te Amsterdam hem zoo juist beeft nfbdege- doeld, dat ook zij vroeger te maken heeft gehad met een anonicmo briefschrijverij, waarin ds. R. een hoofdrol heeft gespeeld. Het O.M. verzoekt alsnog mevrouw mr. Be- linfante als getuige te hooren, welk verzoek door het Hof wordt ingewilligd. Getuige, mr. Belinfante, verklaart, dat een harer cliënten anonieme brieven ont ving, zij get. verdacht ds. R. van bet schrijven hiervan, daar zij diens schrift ter vergelijking had, Op krasse v.'ijza schreef zij verdachte en... de brieven rnet een val- schen naam geteekend bleven verder uit. Verdachte geeft toe, de drie brieven, waarvan in dit nieuwe geval sprake is, te hebben geschreven, hij ontkende do val- sche namen eronder te hebben gezet. Pres.: „Maar die drie brieven hebt u toeh geschreven". Verd.: „Het waren drie concepten". Pres,: „Ja, maar ze zijn met verdraaide hand geschreven, zoodat ze door drie ver schillende personen leken to zijn geschre ven". Een onderwijzer-journalist uit Amers foort, vertelt, dat hij ook drie anonieme briefkaarten beeft ontvangen. Hij had sljn naam en adres geradeerd en er retour ds. R. te Winterswijk opgezet. Verd. had toen .eep klacht tegen getuige ingediend, hoewel uit den inhoud niet was op te maken, dat het schrijven aan hem get. was ge richt geweest. Verd.: Toch heb ik uit den inhoud afgo leid, dat de briefkaarten oorspronkelijk aan getuige gericht waren. Een weduwe, woonachtig te Hoogland verklaarde, dat naar haar meening ds. R. de schrijver van de briefkaarten en brieven was. In een vloed van woorden en hevig gesticuleerend zet de 68-jarige getuige haar meening uiteen, betoogend, dat ds. R. on toerekenbaar Is, zij noemt verd. een onvol waardig mensch. Op den preekstoel, zoo roept zij uit, gelooft hij zelf, dat bij de waarheid spreekt, aan den voet van den kansel wacht de duivel hem op, om hem rond te leiden. Vervolgens treedt do burgemeester van Winterswijk de beer J. A. R. Bosnia voor bet getuigenhekje om décharge te getui gen. Get. verklaart, dat hij op zeer goeden voet met verd. staat. In Winterswijk is men algemeen van moening, dat ds. R. onschul dig is. Als mensch heeft get. verd. willen helpen en o.a. door de politie een onder zoek naar den inhoud van den koffer doen Instellen door den inspecteur van politie, toen verd. zich liet „interneeren". Deze geheele vrijwillige „interncering was ineengezet door den burgemeester. Bij do fouilleering van den koffer en van verd was geen schrijfgereedschap aangetroffen, Procoreur-generaal: „Als hulp-officier van Justitie had u mij daarvan in kennis moeten stellen, ik wist er niets van en het gebeurde hangende het appèl. Getuige: Ik deed dit in het belang van Winterswijk, ik had niet de bedoeling bet O.M. tegen te werken. Aanvankelijk, zoo vertelt get. voorts, had men afgesproken hem in het gemeentehuis onder te brengen. Per auto is hij echter naar Meppel gebracht en in een verzegelde kamer onder bewaking van een tuinbaas en een oud-veldwachter gesteld. De oud-veldwacbter en de tuinman ver klaren, dat zij ds. R. van 24 Februari—3 Maart nauwkeurig hebben bewaakt. HIJ is slechts buiten geweest in hot bijzijn van deze getuigen. Ds. J. W. Roobol, predikant te Winters wijk is dc laatste getuige a décharge. Ge durende de interneoring had ds. Roobol verschillende briefkaarten ontvangen in het handschrift van don schrijver van de be- leedigende briefkaarten, met mededeeling van gebeurtenissen, die verd. niet kon wo- t n. Gotuigo heeft er geen idee van, wie de werkelijke schrijver is. Ds. R. acht hij or niet toe in staat Na dit omvangrijk getuigenverhoor gaat het Hof te zes uur in Raadkamer. Na heropening deelt do president mede. dat hedenmorgen te 10 uur de zitting zal worden hervat, Zlc vervolg laatste berichten. BAARN'S ZWEMINRICHTINGEN AAN DE EEM. Baarn. Do afdceling Baarn van den VriJzinnig-DemocratischeD Bond, Algemeen Belang, beeft een request aan den gemeen teraad gericht, waarin verzocht wordt de bestas ide regeling voor het zwemmen in de beide gemeentelijke bad- cn zweminrich tingen aan de rivier do Eem te vervangen door de volgende: personen met een belastbaar inkomen van minder dan 2000 kunnen voor bun en hun inwonende familieleden een koste- looze zwemkaart verkrijgen voor badinrich ting B; b. personen met een belastbaar inkomen boven ƒ2000 kunnen voor hun cn hun in wonende familieleden tegen betaling een zwemkaart verkrijgen voor badinrichting A. Dc prijs dezer kaarten bedraagt: 1. voor bcjastbaro inkomens van ƒ2000 tot ƒ3000 voor het lc lid van het gezin ƒ2.50, voor het 2de lid ƒ2, 3do lid ƒ1.50 cn 4de lid ƒ1; 2. voor belastbare inkomens van ƒ3000 tot ƒ4000 voor het le lid van het gezin ƒ4, 2de lid ƒ3, 3de lid 2.50 en 4de lid ƒ1.75; 3. voor belastbare inkomens van ƒ4000 tot ƒ5000 voor het le lid van het gezin ƒ6, 2do lid ƒ4.50, 3e lid ƒ3.50 cn 4de lid ƒ2.50; 4. voor belastbare inkomens boven ƒ5000 voor het le lid ƒ8, 2do lid ƒ6, 3de lid ƒ4 en 4do lid ƒ3; 5. het 5de en volgende leden van het ge zin van allo categorieën vrij. c. hij de bepaling van het inkomen van hot gezin, wordt het inkomen van hot ge zinshoofd vermeerderd met 50 der in komsten van do overige familieleden; d. de prijs der maandkaarten voor bad inrichting A bedraagt voor iedereen ƒ2.50 per persoon; e. do prijs voor één bad in de badinrich ting A bedraagt voor iedereen ƒ0.25 per persoon. In de memorie van toelichting op dit request, die zeer uitvoerig is, wordt o.m. gezegd, dat de Raad bij de behandeling der bcgrooting voor 1932 een nieuwe regeling trof in dien zin, dat personen met een be lastbaar inkomen boven ƒ2000 zich tegen betaling moeten voorzien van een zwem kaart voor badinrichting A. Het doel, dat met die regeling werd be oogd, n.l, vermeerdering van inkomsten voor de gemeente, zal echter niet worden bereikt, omdat de prijs der kaarten to hoog is. Indien een gezin van 4 personen, man, vrouw en 2 kinderen, gebruik wil maken van de zweminrichting, dan moet betaald worden bij een belastbaar inkomen van 2000, dus bij oen werkelijk inkomen van ƒ2700, 8 plus ƒ6 plus 4 plus 3 of ƒ21 Dit bedrag zal de betrokken personen doen afschrikken, met bet gevolg, dat zij een kaarten nemen. Bij vaststelling der tarieven, zooala in het request aangegeven, zal tweeërlei voor deel worden bereikt. Ten eerste zal bet aan tal abonnementen voor inrichting A be langrijk stijgen, waardoor een gunstiger financieele exploitatie verkregen wordt en ten tweede zal een groot aantal personen meer van deze inrichting gebruik maken, wat van groot belang geacht mag worden voor de volksgezondheid. Wordt de bèstaande regeling niet gewij zigd, dan zal zeer zeker het zwemmen in de Eem, zonder toezicht, belangrijk toene men, waardoor de kans op ongelukken niet weinig wordt vergroot. In den loop der ja ren heeft de Eem al verschillendo offors gevraagd. In verband hiermede is adres santé overtuigd, dat dc Raad zijn volle me dewerking zal verleenen om de kans op ongelukken zoo gering mogelijk te maken. Baarn. Donderdag vierde de burge meester van Eemnes, jhr. L. Rutgers van Rozenburg, alhier woonachtig, zijn zilve ren ambtsjubileum, welke gelegenheid de landelijke bevolking te baat genomen heeft den Burgervader op spontane wijzo te hul digen. Eemnes was bij deze gelegenheid in feest gewaad. Het gemeontehuis was met bloe men cn dennengroen versierd, terwijl aan belde zijden van het entree een wapen op gesteld was mot dc jaartallen 1907—1932. Volo vlaggen waren dezen dag uitgesto ken. Des morgens om half tien haalden do bei de wethouders en de gemoentc-secretaris den jubilaris por auto van zijn woning te Baarn af cn werd naar het Raadhuis ge reden, alwaar de burgemeester met zijn fa milie om 10 uur aankwam. Begrijpelijker wijze was de belangstelling voor het Raad huis groot. Den ingang van het gemeentehuis be reikte do jubilaris door een haag van bruid jes, waarbij het muziekcorps „De Een dracht" een marsch liet hooren. Do school kinderen, getooid met vlaggen, zongen onder leiding van den heer Morron con welkomst lied, waarna een der leerlingen, Mientjo Bieshaar, don burgemeester feliciteerde na mens alle schoolgaande kinderen en me vrouw Rutgers van Rozenburg een bouquet rozen aanbood. Na afloop van dezo huldiging dankte do burgemeester daarvoor en sprak dezo den wonscb uit, dat de gemeente Eemnes in de toekomst zou groeien en bloeien. De bevolking bief daarop een „lang leve de burgemeester" oan. Huldiging ten Raadhulze. In de versierde raadszaal had vervol gens de huldiging plaats door den gemeen teraad. Vele bloemstukken prijkten daar, o.a. van dc leden van den Gemeenteraad, de secretarie, do Boerenleenbank, het R.K. Kerkbestuur, het R.K. Armbestuur, het Wa terschap Eemnes enz. Voorla zagen wij ver schillende cadeaux, waaronder oen van de 6choolgaando kinderen, bestaande uit mooi kristalwerk, een van het Wit-Gele Kruis, een ets van Toon de Jong cn een van de Zusters Franciscanessen, n.l. twee mooie kussens. Behalve bet secretarie-personeel en bet onderwijzend personeel, waren ook nog hierbij tegenwoordig do burgemeester van Breukelen, jhr. H. H. Roèll, jhr. G. C. D Hooft Graafland to Bllthoven, Baron W. Roell, baron W. Roëll te Bosch en Duin, jhr. dr. L. M. Rutgers van Rozenburg, G. J. Loggers, oud-gcmeente-secrctaris en J Hoek, directeur van het voormaligo Levens middelenbureau. De heer A. Stoutenburg, wethouder, nam hierop hot woord namens den gemeente raad. Gedurende 23 jaren, zoo zuide spre ker, moebt hij samenworkon als raadslid cn wethoudor met den burgemeester, in welke jaren hij hem heeft leeren hoogach ten cn vvaardceren. Tijdens zijn 25-jarige loopbaan heeft de burgemeester voortdu rend geijverd het waarachtige belang der gemeente Eemnes te dienen. Mot enkele feiten toondo spreker dit aan. Wat de burgemeester in bet jaar 1916, toen de gomeente geteisterd word door een wa tersnood, gedaan heeft, is niet onder woor- don tc brengen. Boven allen lof is verhe ven, hetgeen de burgerpoestcr in den dis- trlbutietijd gepresteerd hooft,, toen hij niet alleen zijn taak als burgemeester had, doch bovendien de geheele leiding op financieol en administratief gobiod op zich had ge nomen. In 1923 begon do burgemeester een actio voor een waterleiding, welke steeds zijn stokpaardje is gebleven. De plannen zijn thans daarvoor zoo ver gevorderd, dat Eem nes binnen afzienbaren tijd over een goe de drinkwatervoorziening zal kunnen be schikken. De Eeranesser vaart en de haven zijn door zijn bemoeiingen in uitstekenden toestand gokomen. Spreker overhandigde den burgemeester hierop namens do bewoners van het dorp een schilderij van den kunstschilder W. .Voordijk, voorstellende een gezicht op den haven van Eemnes. Wethouder Stoutenburg richtte zich ver volgens nog tot mevrouw Rutgers van Ro zenburg, die haar echtgenoot steeds be hulpzaam is geweest in het belang van do gemeente. De gemeentesecretaris, de heer D. van Hoepen, wenschte den burgemeester geluk namens de ambtenaren der secretarie en dankte hem voor do minzame wijze, waar op hij bet personeel steeds bejegende on met hen samenwerkte. Spreker bood den burgemeester namens de ambtenaren een pul aan, vervaardigd door den Larenschcn pottenbakker Hobbel. Do jubilaris sprak vervolgens een dank woord, waarbij hij naar voren bracht, dat hij het schilderij evenals de andere geschen kon gaarne zal aanvaarden. Hij richtte zich In het bijzonder tot den wethouder Stou tenburg en tot den gemeente-secretaris. Tijdens het gebruik van den eerewjjn werd de jubilaris nog toegesproken door den gemcente.ontvanger, den lieer de Bruin. Des middags had ten Gcmoentehuizc een receptie plaats, die druk bezocht werd. Collectieve inzending van de Bloemistenpatroons vereeniging Zeist, 19 MeL Hedenmiddag word in het gebouw Irene onder vrij groote belangstel ling de bloemententoonstelling geopend, die door de afdeeling Zeist en Omstreken van do Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde ten bato van het Crisiscomité werd ingericht. Onder de aanwezigen merk ten wij op: den burgjraeestcr, baron Van Tuyll van Serooskerken, jhr. Van Tete van Goldschalksoord met echtgenoote, den voor zitter van bet Plaatselijk Crisiscomité, baron Mackay, ir. Van Dapperen, jhr. Huy decoper, resp. secretaris cn penningmeester van het Crisiscomité, wehouder Mcouwen- berg cn verschillende leden van het tontoon- 6tollingsbestuur. De heer C. Smitskamp heeft als voorzit ter van de afdceling een woord van welkom gericht tot alle aanwezigen, in hot bijzonder tot de eorc-voorzitter jhr. Van Tets, daarbij mcmorecrond dat het de eerste tentoonstel ling sedert 32 jaar is, waarbij dezo niet als voorzitter fungeert. Hij wendde zich daarna tot den burgemeester, cere-voorzitter van het Crisis-comité, en tot de andere leden van het dagelijksch pestuur van dat Comité met den wensch, dat do resultaten van deze tentoonstelling ook financieel van dien aard zullen zijn, dat met tevredenheid aan deze dagen zal kunnen worden teruggedacht. Ten 6lotte dankte hij allen die aan de tot standkoming van dezo expositie hadden meegewerkt. Baron Mackay heeft als voorzitter van het Plaatselijk Crisiscomité aan het Ten- toonstellingsbcstuur zijn dank betuigd. Het Comité heeft niet to klagen over de mede werking van do Zeister burgerij. Maar toch kan het een extratje, dat deze tentoonstel ling mogelijk brengt, goed gebruiken. In een geestig en gemoedelijk specchje wees hij vervolgens op eon artikel van Mr. van Rossum, waarin deze klaagde dat de dag bladen zoo weinig prettige dingen brachten. Deze tentoonstelling, waarover ook reeds geschreven was, was nu echter een van die prettige mcdcdcelingcn. Zeist is op dit ge bied nogal verwond. 45 jaar geleden werd voor een tentoonstelling do geheeje Slot- laan afgesloten, nu gebeurt dat niet cn is de Slotlaan Joch bijna een permanente ten toonstelling. In het afschuwe'ijk leelijke zaaltjo dat Irorie is. is door een smaakvolle aankleeding vandaag oen prachtig gchcol erkregen cn met de beste wcn6chcn voor het resultaat, cn ook natuurlijk het fi- nancieelo gedeelte, eindigde spreker dit korte woord van dank. Jhr. van Tets lieeft daarna met een korte toespraak do tentoonstelling geopend. Het spreekt vanzelf, dat hij zich niet als een vreemde eend in do bijt gevoelde. Hij had ton zeerste geapprecieerd, dat bet tentoon- slellingsbestuur had gevoeld, dat hij nog bij hen hoerde. Den Heer Sraitskamp kon hij op diens vraag verklaren, dat de ten toonstelling even goed georganiseerd was, als in de 32 jaren dat spr. voorzitter was. Trouwens, in dien tijd heb ik nooit iets aan de tentoonstelling gedaan, daar had ik mijn vakmenschcn voor en alles liep op rol letjes. Door dezo tentoonstelling stount de tuinbouw het Crisiscomitó, en wanneor op de marktdag de bezoekers goed koopen, dan steunen op hun beurt do inwoners den tuinbouw. Spr. trok een vergelijking met hot jaar 1S99 torn do tentoonstelling van hot Ned. Roode Kruis 800 opleverde. Zeist, dat toen nog een landelijko Gemeonte was, is gegroeid tot 2-5000 zielen. Het zou wel heel gok zijn, wanneer dezo niets zouden kunnen doen wat toen 8 k 9000 menschen deden. Met den wcnsch dat dezo tentoon stelling ruimschoots meer zal opbrengen dan in 1899, verklaardo hij de expositie voor geopend. Zeist. Donderdagmiddag om 2 uur is in het gebouw „Irene" de onderlinge ten toonstelling van bloemen, planten on groen ten georganiseerd door de afd. Zeist en om streken van do Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, door dén ccre-voor-' zittcr jhr. G. F. van Tets van Goid- schalxoord officieel geopend. Niet enkel liet inwendige van het go- bouw met zijn zalen, maar ook het voor terrein heeft door deze inzendingen een go- hecle metamorphose ondergaan. Aan den ingang van den tuin staan een paar groote gekleurde zuilen met bloembakken, waarin blauwe Cineraria's zijn geplant. Deze kleu rige versiering zal bij avond nog meer uit- komon, als de vole electrische lampjes gloeien, een aanleg van den heer W. Gadel- laa, wicn hiervoor zeker dank toekomt. Ook du ingang van het gebouw is van een keurige lichtreclamo voorzien. Het pad naar het gebouw is ter rechterzijde afgezet niet mooie kroonlaurieren, ter versiering afgestaan door den heer Van Dorsser. Ilier ook heeft de firma H. C. van Woerden van Zeist een stand met broeibakken voor tui nen van particulieren on voor buitenplaat sen. Deze inzending verwierf een eervolle vermelding. -inks van het pad is door dc firma J. Ab- bing en Zonen een keurige horder aange legd met een achtergrond van Coniferen en sparren. In deze border vallen vooral door bloemrijkheid op do Viola cornuta, Phlox subulata in diverse variëteiten. Saxifrogn, Trollius, enz. Het geheel werd bekroond met een kleine gouden medaille. Naast don ingang van „Irene" is door den heer J. Kuperus een randbeplanting aangebracht van groenblijvende sn bloeien de planten, Coniferen en sparren en Rho dodendrons. Evenals bij vle inzending van de firma Abbing en Zonen is ook hier elke soort geëtiketteerd. Verder is het vak aan gevuld mot vaste- en rotsplanten, waaron der vooral vermeld dienen te worden: Alys- sum saxatile, Iberis, Genista e.a. Aan dezo beplanting werd een kleine gouden medaille toegekend. In de groote zaal vindt men de inzendin gen van buitenplaatsen, van do gemeente Zeist en van de Vereeniging van Oud-Leer lingen der R.T.W.C., benevons een tweetal stands. De grootste Inzending tor grootte van 69 M2 is van mevr. De Geervan Marwijck Kooy van Huize „Kerckebosch", tuinbaas de heer F. J. Hollenbeke. Het is oen groep bloeiende en niet-blooiende kasplanten, waarin vooral uitblinken verschillende va riëteiten Acasia's, waarvan een tweetal groote kroonboomen in bloei. Naast dezo Kaapscbc gewassen vinden we Polypodiums en Adyantums in variëteiten, een fraaie Curculigo, een zeer mooie Maranta Oppcn- heimiana, verschillende groote Diacena's en een prachtig orchidee in bloei, een Den- drobium thyrsiflorum. Deze inzending werd een gouden medaille toegekend. Voor het orgel zien we een andere groep, eveneens ingezonden door mevr. De Geer; deze kleurige groep bestaat uit Cineraria multiflora, tegen ccn achtergrond van pal men. Deze inzending verwierf een kleine gouden medaille. Van Huizp „Dc Breul", tuinbaas de heer Chr. Klein Molenkamp, was een fraaie groep planten ingezonden, decoratief opge steld. Tusschen dc palmen en andere plan ten vielen vooral op de prachtig bloeiende Calceolaria's, Streptocorpus en Schyzan- thus. Aan deze groep werd ccn verguld zil veren medaille toegekend. Door mevr. Douairière Blocq van Haers- ma de With van Huize „Do Horst" te Drie bergen, tuinbaas do heer A P. v. d. Ham, was ingezonden oen groep Hortensia's in diverse kleuren, Calceolaria".* en Cinera ria's, decoratief opgesteld mot varens en palmen. De bekroning was een verguld zil veren medaille. Zeer smakelijk vooral leek ons de collec tieve inzending groenten van buitenplaat sen, groenten van oen kwaliteit zooals men die op de groentenwagens nimmer aantreft Hier lag een keur van komkommers, as perges, bloemkool, worteltjes, aardbeien, enz. om van andere producten uit don tuin maar niet te 6preken. Het geheel verwierf eon kleine gouden medaille. Als inzending van de gemeente Zeist was door den opzichter dor Plantsoenen, den heer R. Pul, oen mooie horder aangebracht voor 't podium. Doze border bestond uit groote plan ten F.chevcria met ter afwisseling een paar Pelargoniums Black Vesuvius. Dezo groep werd ingezonden buiten mededinging. Op het podium was een zeer fraaie col lectieve inzending bindwerk van de Veree niging van Oud-Leerlingen der R.T.W.C. Als groep verwierf dezo inzending een ver guld zilveren medaille. Bovendien werden do volgendo afzonderlijko prijzen toege kend: le prijs: A. v. Silfhout Jr. voor een kruis met blauwe violen. 2o prijs: J. van Tuin voor een mand met Crotons en violieren. 3e prijs: D. Koudijs voor een mand met Genista, Alyssum en Saxifraga. 4e prijs: H. van Ec voor een mand met rozen. 5e prijs: H, Slotboom voor een mand met lelietjes van dalen. 6c prijs; D. Koudijs voor ccn mand met Berberis en Dcutzia. 7e prijs: J. Abbing voor een mand met Seringen en Azalia Mollis. In de klcino zaal was do collectieve in zending van de Blocmistcnpatroonsvereeni- ging opgesteld. Hier ook kon men de pres taties van onze Zcistcr kweekers cn bloe misten bewonderen. Het zou ons te ver voeren het gcheelo sortiment op te noe men, waarom we slechts vermelden do Boubainvillca's, Crasuula's, Spirea's. Cal ceolaria's, Cali&'s, Cineraria's, Blad- cn Knolbegonia's, klourigo Hortensia's, enz., langs den grasband afgezet met. laag- bloeiendo planten, zooals de Tagetes, enz. Een grooto cn uitgebreide collectie Cac- teeën besloot deze fraaie inzonding, dio een gouden medaillo toegekend kreeg. In de zaal waren ook 2 stands aanwezig. De heer W. II. v. d. broek van „Bleën- hof" to Socsterbcrg etalecrdo hior zijn sma kelijk en zoet product der bloemen, den ho ning, die verkrijgbaar is onder Rijksmerk, wat waarborg is voor een volwaardig, in- landsch product Tevens is hier gelegen heid te proeven, vóór dat raon koopt. Maar wie dezen honing ziet, koopt hem tevens. Dc tweede stand is van den heer W. Chr. do Hengst, die hier vazen en potten van glas, tin cn kunstaardewerk, uit do pla- teolfabrieken to Schoonhoven, evenals Bo heemse!) kristal, geslepen cn gebrand, uit de fabrickon te Langenau, exposeert. Na zulk ccn rondwandeling is bot oen genot oven een oogenblik uit te rusten in do achterste zaal, die door de goede zorgen van den heer Kuiper met groen en bloe men een feestelijk aanzien heeft gekregen, waar dorstigen gelaafd worden en waar muziek de gezelligheid verhoogt. We twijfelen niet, of het zal vooral in do avonduren en op den Iaatsten dag van do tentoonstelling (Zaterdag) ccn druk bezoek geven. Erkend Accountant. (Lid van den Ned. Bond v. Accountants)" Billijks tarieven. Vraagt inlichtingen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7