NEGENTIEN SCHOTEN IN DEN NACHT HET DRAMA TE PUTBROEK Onze Postvliegers onderweg A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 - AMERSFOORT HUMORHOEKJE Den geheelen dag heeft het ge: tuigenverhoor nog voort: geduurd De moeder der vermoorde jongens gehoord Groote belangstelling van het publiek. Roermond, 31 Mei Reeds lang voor den aanvang van de zitting stond het in de Pollartstraat. waar de ingang van de pu blieke tribune is, zwart van de menschen. Vanmorgen om 3 uur kwamen de eerste belangstellenden ora zich een plaats op de kleine tribune, waar geen zitplaatsen zijn, te veroveren. Omstreeks 10 uur was er ner gens plaats te krijgen. Voor de groene tafel zijn 2 kleine tafel tjes opgesteld waarop een groot aantal in beslag genomen wapens, als parabellums, jachtgeweren en kogels zijn geplaatst. Op de andere tafeltjes zijn de in beslag geno men kleercn en de schoppen neergelegd. Op een paar zware planken zijn schietproeven genomen; ook deze zijn op het podium ge plaatst. Om 10 uur precies kwam de rechtbank binnen, die als volgt is samengesteld: Pre sident Mr. J. C. Koenegracht: rechter, Mr. J. A. J. Marres; Mr. M. J. A. M. v. d. Grin ten; Griffier Mr. P. .T. M. Geradts. Het O.M. wordt waargenomen door den sub.-officier van justitie Mr. P. J. \Y. R ie ter. Eerst een uitspraak, een geringe gevan genisstraf. Dan komen achtereenvolgens door een zijdeur, begeleid door drie mare- chaussee's, de beide verdachten, vader en zoon van der E. Zij zijn gekleed in groen fluweelen boschwachterskleercn en, van iets meer dan middelmatige grootte, stevig ge bouwde buitenmenschen. lü terlij k zeer kalm beantwoorden zij de gebruikelijke vragen van den president naar naam. ouderdom enz. Dan staat de officier van justitie Mr. Dr. Rieter op, om vlug maar met duidelijke stem de dagvaarding voor te lezen. De 39 getuigen worden door den deurwaarder af geroepen. Allen zijn present. De eerste deskundige Hendrik Koenen, meester geweermaker to Maastricht, legt enkele formeele verklaring ?n af over de jachtgeweren en de parabellums, om de deugdelijkheid en liet doordringensvermo- gen te constataeren. De planken waarop de schietproeven zijn genomen komen ter tafel. De parabellum is wel een zeer gevaarlijk wapen. Op een af stand van 800 M. kan een treffer nog doo- delijk zijn. Het rapport van dezen deskundige wordt aan de hand gevolgd. Op een vraag van de officier van justitie verklaart deskun dige, dat bij het uitwerpen van de liulscn deze hooogstens over een afstand van 3 M. wegspringen. Mr. P. Tripels, verdediger van beide verdachten, tot deskundige: „Van welke ja ren waren de Vier door u onderzochte para bellums die als vergelijkend materiaal heb ben gediend?" De deskundige kan dit niet met zekerheid zeggen, wat voor den verdediger Mr. Tri pels aanleiding is om acte te vragen. Uitvoerig verklaart deskundige, dat bij de door hem genomen proef met de geweren uit den kruitaanslag is berekend hoe groot de afstand was waarop geschoten is. Hoe groote»' de afsand n.l., hoe geringer de kruitaanslag is bij het getroffen lichaam of voorwerp. Hij is tot de conclusie gekomen, dat W. Kersten op een afstand van onge veer 80 c.M. is neergeschoten. Meer dan een uur is reeds voorhij gegaan rnet de bespreking van het rapport van deskundige Koenen. Eentonig stelt de presi dent zijn vragen. Onbewogen legt de des kundige zijn verklaring af. Op de gezichten van beide verdachten is weinig te lezen, soms i3 het alsof zij niet luisteren en met bun gedachten elders zijn. Nu worden de schoten op Frans Wehrens besproken. De spanning en belangstelling in de rechtzaal stijgen weer. Frans Wehrens is getroffen door een kogelschot in den lin kerbovenarm op een afstand van 1 Meter. Ook hij heeft een schot in den rug gekre gen. Bij de bespreking van het eind en aan vullingsrapport, opgemaakt door Dr. v. Hulst, Dr. van Wagoning en deskundige Koenen, geeft de officier van justitie een uiteenzetting van de wijze waarop dit rap port tot stand is gekomen. Koenen kan dus geen uiteenzetting ge ven, aldus de officier van justitie van al les •.vat in dit rapport staat, daar hij dik wijls bouwde op conclusies van de beide an dere deskundigen. Koenen mag gaan zitten en zijn plaats wordt ingenomen door J. P. L. Hulst, arts te Leiden. Dr. Hulst licht zijn rapport, toe, dit had voornamelijk betrekking op het scctieonder- zoek van de slachtoffers. Wat den vermoorde Willem Kersten be treft, constateerde de deskundige, dat de ge troffene geraakt is ten eerste door een ha- gelschot aan de voorzijde van den linker arm. In het ontstane gat zijn stukjes door schoten klceren aangetroffen, oen geel pa piertje, een rood geribde prop met kurk gevuld, welke prop was afgedekt met gele schijfjes papier. Dit schot is door het lichaam gegaan en veroorzaakte een wonde varn 8 bij 4 c.M. Ten tweede constateerde Dr. Hulst een kogelschot van 1 bij 0.6 c.M., waardoor het gebroken sleutelbeen ver klaarbaar was. Behalve verschillende andere schoten con stateerde Dr. Hulst een kogelschot in clcn rug, vlak op het lichaam gelost. Het hart- zakje en de onderkwab van de linkcrlong werden getroffen. Dit laatste schot is doo- clelijk geweest. Wat de schoten op Matthias Kersten betreft constateert de deskundige, dat deze getroffen is door een schot in clcn rug van achter naar voren, waardoor het middenrif is gewond. Voorts is hij gewond door een hagelschot in den linker bil op een afstand van 1 Meter gelost, door een schampschot in de rechterdij cn door een hagelschot in de rechterzijde van de buik. Het eerste schot is doodslijk geweest. Wat de schoten op Hubertus Wehrens betreft concludeert de deskundige, dat hij is getrof fen door een schot in den linkerarm, zon der verspreiding van de hagelkorrels. Ten tweede door een hagelschot in do linker zijde, de onderkwab van de linkerlong werd geraakt, benevens het middenrif en de milt. Vervolgens is Hubertus Wehrens getrof fen door een hagelschot, waardoor de laat ste- borstwervel is geraakt benevens de eer ste benedemvervel cn de linkerlics. liet schot in den rug en de linkerzijde is doo- delijk geweest. Do deskundige J. E. II. van Wacgc- n i li g h, scheikundige te Maastricht heeft verschillende voorwerpen, in de omgeving van de plaats van het misdrijf gevonden, voor onderzoek gekregen. Voorts is door den deskundige een onderzoek ingesteld naar de verschillende voorwerpen bij cle verdachten in beslag genomen, w.o. een dubbelloopsjachtgeweer, twee cnkelloops- jachtgcwercn, twee parabellums en een pistool F. N., kaliber 76,5. Met cle beide pa rabellum-revolvers zijn schietproeven geno men op de binnenplaats van de marechaus see-kazerne te Echt. Bij onderzoek van de kruitlijn van de in beslag genomen para bellums is gebleken, dat uit die van den vader voor het laatst moest zijn geschoten meer dan li dagen voor I Dec. 1931. Uit cle revolver van den zoon moet. naar de mecning van den deskundige voor het laatst zijn geschoten 5 dagen voor 1 Dcc. Dit blijkt uit een nitraatrcactic van rookeloos kruit. Het bleek bij de proeven, dat bij de uit werping van cle hulzen ieder wapen een specifieke teckening vertoont. De uilwerper veroorzaakt steeds eenzelfde groeve, die bij geen twee wapens hetzelfde is. De groeve in kwestie is bij een vergrooting van 2500 rnaal vastgelegd, waardoor cle teekenen der groeven zoo ingewikkeld worden, dat bij twee overeenkomstige groeven gemakkelijk 20 k 30 eigenschappen kunnen worden aan gegeven, die elke verwisseling met. een an der wapen buiten sluiten. De identiteit van cle hulzen kan op deze wijze met zekerheid worden vastgesteld. De heer van Waegeningh komt tot de con clusie dat. de hulzen van de parabellum patronen gevonden op de plaats van het misdrijf en die van de proefscholen uit de parabellum van <1 énzoon vai) v. d. E. met absolute zekerheid als uit hetzelfde wapen afgeschoten kunnen worden besohouwd. Eveneens zijn binoculair onderzocht de ge vonden jachtpatronen cn de hulzen van de proefschoten van het dubbelloop jachtgeweer van vader v. d. E. In dit opzicht is de heer van Waegeningh tot de volgende conclusie gekomen. De talrijke punten van overeen komst ten aanzien van de 8 hulzen op cle plaats des misdrijfs gevonden en ten aan zien van cle acht proefschoten uit het dubbel- loopsjachtgewcer van vader v. d. E. leveren het specifiek en absoluut bewijs dat alle ge vonden hulzen uit het tweeloopsjachtgeweer van vader v. d. E. zijn afgeschoten. Naar aanleiding van de verklaring van den deskundige dat er met de parabellum van den zoon v. d. E. geschoten is 5 dagen voor 1 December merkt de president op, dat de jongste verdachte van der E. heeft ver klaard na 15 Nov. niet meer uit zijn wapen te hebben geschoten. Verdachte van der E. Jr.: „Er is ook be slist na 15 Nov. niet meer mee geschoten." De president: „Ja, dat hebt u altijd ge zegd, maar ik moet u cr opmerkzaam op maken dat deze conclusie van den deskun dige bezwarend voor u is." Verdachte v. d. E. Jr.: „Toch bestaat liet niet Ik heb er niet mee geschoten na 15 Nov." Den heer v. Waegeningh verklaart nog maals met absolute stelligheid, dat de drie gevonden parabellum-hulzen afgeschoten moeten zijn uit het wapen van v. d. E. Jr. De president der rechtbank tot deskundige: „U hebt geen andere parabellum gebruikt als vergelijkingsmateriaal. Achtte U dit in dit geval niet noodzakelijk?" Deskundige: „Neen ook zonder hulzcnma- teriaal kan ik dit met stelligheid verklaren." Voor deskundige van Waegeningh is het volkomen vaststaand, dat de 8 gevonden hul zen geschoten zijn uit het jachtgeweer van vacler v. cl. E., gezien de groeve, die alleen door dit geweer kan zijn gemaakt. President tot dc vader: „Wat zegt u daarvan verdachte?" De verdachte treedt een pas naar voren, en gaat stram in de houding staan. „Ik houd vol Edelachtb, dat ik dien nacht niet uit ben geweest." President: „Maar U hebt toch ook op een andere dag die hulzen dan niet verschoten?" Verdachte: „Neen, voor zoover ik mij kan herinneren niet!" In het aanvullend rapport van den heer Van Waegeningh verklaart deskundige, dat hij op een schot een roode veeg heeft ont dekt, dat na vergelijking met verschillende soorten dierenbloed, vastgesteld is als men- schenbloed. Hierna wordt gepauzeerd tot half drie. Na de pauze is dc belangstelling op de publieke tribune, die tijdens het verhoor van de deskundigen al wat was afgenomen w-eer buitengewoon groot. Als haringen in een ton gepakt staat het publiek op de tri bune. Onder hen is ook de vader van de twee vermoorde jongens Kersten. Ook voor het gerechtsgebouw is het zeer druk. Een sterke politiemacht houdt het publick op een afstand. Onopvallend zijn de verdachten binncn- VAftKENSMARKT 13-!3- TEUSÖfi HiVIIMJIdiHa gebracht. Even rustig als vanmorgen zit ten zij op het bankje der beklaagden. Weer wordt dr. van Waegeningh voorge roepen. De jas waarop do bloedvlekken voorkomen wordt aan den vader van den Elzen vertoond. Hij geeft toe dat het klcc- dingstuk aan hem toebehoort. Ook enkele aanteckenboekjes in zijn woning in beslag genomen herkent hij als zijn eigendom. In een der boekjes komt de naam Roe- broeckx voor. De Officier tot verd.: Schreef je in dit boekje bekeuringen en verkoopingen op de Annadaal" Verd.: „Ja, dat kwam wel voor. Uit deskundige verklaringen blijkt nog, dat er op een der kledingstukken ook ani line inktvlekken aangetroffen zijn vlak in de nabijheid van dc uitgewasschcn bloed vlekken. Daarna komt het eerstgenoemde gemeen schappelijk rapport van de drie deskun digen aan cle orde. Zij komen tot de con clusio dat Willem Kersten eerst door een kogel en daarna door een schot hagel is getroffen. Het verhoor van de deskundi gen is hiermede voorloopig ten einde. De eerste sporen. S. Houtermans, wachtermeester der ma rechaussee te Echt wordt voor het hekje geroepen. De President betuigt hem na mens de rechtbank dc volle tevredenheid over het gevoerde eerste onderzoek ter plaatse. De wachtmeester vertelt onder welke omstandigheden de eerste sporen van de misdaad in het Annendaelsche Bosch onder Diergaarde werden ontdekt. Dicht in de nabijheid van de ple.k waar de jongens waren begraven, had getuige een ring gevonden. Even verder vertoonde de aarde sporen van pas tc zijn omgewoeld. Er werd gegraven en de lijken, die dicht op elkaar lagen, werden gevonden, het mid delste, dat van Wehrens ongeveer dubbel gevouwen. Getuige kan niet beoordeelen of de kuil pas was gegraven, of dat het een geheel of gedeeltelijk pas bestaande kuil was. Getuige had op den weg meerdere bloedvlekken aangetroffen. Zoodra het openbaar gerucht deze beide verdachten als dc vermoedelijke daders aanwees, had ge tuige een onderzoek in de woning van de verdachten ingesteld. De officier van Justitie tot getuige: „Wa ren cr bloedvlekken in de kuil?" Getuige: „Neen". Officier: „Er zijn veel sporen gevonden van het wegbrengen van zand, niet waar? Nog is er een heuveltje zand op de lijken aangetroffen. Getuige: „Dc kuil was zoo goed als ge heel gevuld met de lijken, die erin waren geperst. Wij moesten het onderste lijk, al dus de wachtmeester, met riemen uit het gat trekken." Officier: „Dan ligt het voor de hand, dat het een reeds bestaande kuil was." Mr. Tripels: „Toen de president dezen getuige ondervroeg, kon deze niet zeggen of de kuil oud of nieuw was. Blijft hij daar bij, dat hij daar heel veel verstand van beeft?" De President tot verdediger: „Dat maakt U niet uit." Dc Rijksveldwachter Paulissen uit Pos- terholt wordt voorgeroepen om zijn verkla ringen af te leggen. Getuige had van den veldwachter I-Iint- zen tc Echt oj) Zaterdagavond 28 November gehoord, dat er drie jongelui vermist wer den. De bosschen werden toen afgezocht. Getuige kwam den jongstcn verdachte 's avonds op dc fiets tegen. Hij had hem niet aangesproken, daar hij van meening was, dat verd. naar de kerk ging. Dicht, bij een der bloedvlekken op den weg aan den kant van liet. huis van Wehrens heeft ge tuige een strik gevonden, waarin een ko nijn moet hebben gezeten. Bij het uitgra ven van cle lijken was getuige niet aanwe zig geweest. De kuil was 1 Meter lang, 1 Meter breed en 1.50 Meter diep. De president: „Was het een bestaande kuil?" Get.: „Dat kan ik niet zeggen In een der bloedplassen op den weg werd een afgebroken gesp cn een zakmes gevon den dat later bleek te hebben toebehoord aan Wehrens. Beide voorwerpen waren ge heel met bloed bevlekt. Officier tot get.: „Was dc oudste verd. een goed schutter?" Get.: „Buitengewoon goed". Officier: „Toen vader van der Elzen werd aangehouden, wat heeft hij toen gezegd?" Get,: „Hij zei: Wat hoeft Teuwissen ge zegd?" Wij hebben verd. gevraagd wat hij daar mede bedoelde, maar hij zweeg verder. Ver dachte is dien avond met Teuwissen uit geweest, Teuwissen is de gemeente-veld wachter van Posterholt. Dan komt de Polizei Hauptwachtmeister Leilens uit Waldfeucht voor het hek. Ge tuige was op Vrijdag 27 November bij ver dachte aan huis geweest om hout te koo- pen. Verd. vader van der Elzen had hem verteld, dat het den laatsten tijd tamelijk kalm mot de stroopers was, maar er ston den toch nog al veel strikken in de nabij heid. President tot get.: „Heeft hij er niet over gesproken dat hij dien nacht op de loer zou gaan liggen". Get.: „Nee, daar heeft hij niet over ge sproken". Pres. tot den vorigen get.: „Is dat niet vreemd, als een boschwachter strikken van wilddieven vindt staan, dat hij zc dan niet bewaakt?" Get.: „Ja, dat is het zeker". Patroonhulzen gevonden. De uniformenrij wordt afgewisseld door een getuige in civiel, den slager P. Wolters te Posterholt, 'die ook een werkzaam aan deel had in het onderzoek naar de verdwe nen jongens. Hij had een patroonhuls ge vonden. Ook getuige Ruyter had een dergelijke rol in het onderzoek gespeeld. 19 schoten in den nacht. Get. W. Sclimitz, woonachtig te Poster holt, heeft in den loop van den avond van 27 November tegen 12 uur de beide ver dachten cn nog een derden persoon, dien getuige niet kende, ontmoet op de fiets. Te omstreeks half 'I had get. in de richting Posterholt 19 schoten gehoord. Pres.: Waren liet geen echo's? Get. hoorde cle eerste negen schoten vlak na elkaar vallen, even later zeven en toen nog drie. De laatste drie schoten klonken doffer. Pres.: Bent U zelf dien nacht dien kam uitgeweest? Uitvoerig betoogt de president tegen ge tuige, dat als hij verder in de bosschen is geweest om een .haas te strikken dit nu gerust kan zeggen, want het gaat hier om heel wat ernstiger dingen. Getuige vertelt, uitvoerig, hoe de jonge van den E. hem eens had geslagen en hom met een revolver had bedreigd. Verd. had toen gezegd: Ik krijg je- nog wel, ik moest je eigenlijk onmiddellijk' neerschieten. De jonge van den E. ontkent bet ge beurde. Met een hecle 'omhaal van woorden ver telt getuige verder, dat ook vader van den E. hem eens gedreigd heeft met een revol ver. Verd. H. van den E.: „Hot is precies an dersom, hij bedreigde mij." De veldwachter H. Hintzen te Echt was bij het uitgraven geweest. Naar zijn mee ning, was de kuil pas gegraven. De 15-jarige broer Anloon van de ver slagen jongens Kersten was, toen zijn twee broers niet thuis waren gekomen, uitge gaan om hen to gaan zoeken. Allereerst had hij de strikken, die zijn broer Willem had gezet, gecontroleerd. In een der strik ken had een konijn gezoten, verder op lag een plekje bloed. Een, die eenzelfde lot ontging. Eerst, zoo vertelt cle jongeman, zou hij ook met zijn beide broers meegegaan zijn naar het bosch, doch zijn moeder had het niet gewild. President: Dat is maar gelukkig voor jou geweest. Een dramatisch moment brengt de on •dervraging van de moeder van de beide omgebrachte jongens K. Zij is een eenvou dige Limburgsche vrouw, in het zwart ge kleed. Aanvankelijk emotieloos gaat zij zit ten op den stoel. Het is intnsschen benauwd warm in de zaal geworden. Een gespannen stilte valt. Vrouw Kersten verklaart, dat Roebroeckx kort voor zijn vermoording tegen haar zoon Willem had gezegd: van den E. heeft mij tweemaal gehad, de derde keer schiet hij mij kapot. Op den fatalen 27sten November was Willem des avonds uitgegaan om strikken te zetten. Toen zij des avonds uit gingen hadden zij gezegd: Wij blijven op den openbaren weg, dan kunnen zij ons niets maken, en als zij ons aanroepen, blij ven wij gewoonweg staan. Willem had slechts een paar guldens bij zich, maar Wehrens had meer dan 20.— in zijn zak A Uil Ibis 26-5 Amsterdam 26-5 Budapest Weenen of Amsterdam Parüs Marseille Rome 27—5 Brindisi Athene 28—5 Mersamtruh Cairo Chaza Rutbawells 29—5 Bagdad Basra 30—5 Boeshir Djask 31—5 31—5 Karachi Jodpoec 30—5 Allahahad Calcutta 29-5 Akvab Rangoon Bangkok 28-5 Kohlak Penang Medan 27—5 Paleinbang Batavia 27—5 Bandoeng In Europa kan thans uit twee routes gekozen worden. Beide zijn achtereen- volgens in bovenstaand staatje opgeno men. Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 2 Jun> 1932. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat do „Uil" op de uitreis om 5.05 uit Djask is vertrokken en om 12.18 tc Karachi is geland. Vandaar vertrok het toestel om 13.50 en landde om 17.15 te Jodphur. De „Ibis" is op de thuisreis om 5.41 van Jodphur vertrok.-cen en arriveerde om 10.21 te Karachi. Vandaar vertrok het toestel weer om 11.03 en arriveerde om 14.57 te Djask. Nadat de president zijn leedwezen heeft betuigd met het groote verlies, dat vrouw K. heeft getroffen, mag zij gaan zitten. Get. E. Vernot had met den jongstcn ver dachte en zekeren Teuwissen een paar café's bezocht op den bewusten Vrijdag avond. Zij waren tot ongeveer 11 uur ge bleven en toen per fiets teruggegaan. Te kwart over 11 was get. thuis. Geen woord is er dien avond gesproken over stroopers. Later op den avond was ook vader v. d. E. n het café gekomen. Beide verdachten had den, naar getuige meent, oude, donkere manchesterpakken aan. Getuige J. van Heel, landbouwer te Put- uroek, is de voorlaatste getuige, die in den laten namiddag gehoord wordt. Getuige was in den bewusten moordnacht gaan stroopen. Onraad heeft heeft hij toen niet bespeurd. Wel meende get. het spoor van v. E. gezien te hebben in het bosch. De caféhouder J. Jurrissen te Echterhei- le had de schoten gehoord, toen het in een nabij Duitsch gehucht 1 uur sloeg fHoll. tijd 20 min. voor 1). Ook heeft hij no& een gil gehoord. Hij had toen gedacht aan do douane. Toen de president vroeg aan den oudsten verdachte, of hij nog een opmerking te ma ken had, antwoordde deze, dat z.i. op dezen afstand het geluid van de schoten niet ge hoord kon worden. De president sprak er rijn verwondering over uit, dat verd. deze opmerking maakte, daar hij immers steeds beweerde, niets rnet het schieten te maken te hebben gehad". De zitting wordt tot morgenochtend ver daagd, waarop het get. verhoor zal wor den voortgezet. Wij stoffeeron zelf onze meubelen, zoodat wij prima werk kunnen garandeeren! SALON AMEUBLEMENT 2 Crapauds en 4 Stoelen. Prima stoffeering t f 86.— MODERN SALONAMEUBLEMENT 2 Crapauds en 4 Stoelen. Geheel veerend. Prima Moquette f 122.50 Laat U eens onze collectie bekleedingstoffen voorleggen, wij hebben grooto kouze en aparto dessins! K. BEEKSTRAAT G BEEKENST.LAAN 10 UW ADRES VOOR COMPLETE MEUBILEERING! WERK WEIGERING DOOR TEWERK- GESTELDEN. Een uitsluiting voor 14 dagen. 'sGravcnhage, 31 Mei. 96 arbeiders uit Den Haag, die gisteren in de nabijheid van Almelo weer bij de werkverschaffing aan het werk zouden gaan, hebben ondanks herhaalde vorderingen van de leiding eerst een groot half uur na den vastgesteldcn tijd het werk willen hervatten. Hierop is schor sing gevolgd, welke heden door den minis ter van binnenlandsche zaken is omgezet in een uitsluiting voor 14 dagen. Daarentegen zijn 28 arbeiders uit 's Gra- venhage, zonder bezwaar te maken, op tijd begonnen. De arbeiders uit Denekamp, Losser en Weerselo, die de vorige week door den mi nister voorloopig van plaatsing waren uit gesloten, omdat zij niet naar de werkver schaffing waren gegaan, zijn gisteren her plaatst, omdat gebleken is dat hier geen wèrkweigering aanwezig was, doch molesta tie hen had verhinderd aan het werk te gaan. Zoontje: „Moeder, lk heb maar een halve stoel om op te zitten". Moeder: „Je mag niet ontevreden zijn, je bent hier ook maar voor half geld." (Happy Mag.).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6