A.SCHOTERMAN Zn. ST. EMILJON 1928 HOE DE „GEORGES PKILIPPAR" VERGING Compote Schalen IN MASSA'S SLIJTERIJ NIEUWE VERKEERS LICHTEN WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 RAAD VAN HOOGLAND Subsidie-verleeningen DE DERBY-RACE EPSOM TE RADIOPROGRAMMA NIEUW PARIJS LANGESTRAAT 35 Kristal Eert Nederlandsche vinding met mogelijkheden 's-G r a v ein hag e, 1 Juni. Dc Haag- sche verkeerspolitie gaai een belangwek kende proef nemen. Ingenieur Iluizinga beeft, bet is nu al weer een jaar jaar geleden, het Neonlicht dienstbaar gemaakt aan het verkeer. Ncon- buizon hebben bet grootc voordeel in alle vormen te kunnen worden gebogen en een cterk licht te geven. Bovendien kan men verscheidene cirkels rondom elkaar leggen en afzonderlijk uitschakelen, zoodat Neon- buizen den verkeersregelaar in slaat stel len eindelijk een elastisch verkeerssein te maken. Alle verkeorsseinlichten van thans hebben dit grooto nadeel, dat de lichtbron plotse ling verschijnt en verdwijnt. Een verkeers regeling nu moet .juist soepel zijn. Ir. Huizinga heeft patent gekregen op ijn vinding. Jlecmaf te Hengelo zag er iets in en heeft de fabricatie en exploitatie breed opgezet. Den Haag nu krijgt de primeur, omdat Den Haag zich het eerst voor deze 'Neder landsche vinding en dit Nederlandsche pro duct heeft geïnteresseerd en omdat in Den Ilaag veel vreemdelingen komen, o.a. al op het Tramcongres eind Juni. Het sein zal midden volgende week ge plaatst worden op bet kruispunt Anna Pau lo wnastraat— Laan van Meerdervoort, waar eenige maanden geleden het verkeer naar links verboden is. Er komen vier lantarens te staan met de roode en groene cirkels. Er is nog plaats voor het monteeren van gele cirkels, maar die zijn nu nog niet in gebruik, omdat mm l.et besluit van Geneve wil afwachten. Stel nu, dat verkeer over de Laan van Meerdervoort stopgezet moet worden. Dan ga-it liet groene licht cirkelsgewijze uit. De weggebruikers zien dus geleidelijk aan het verbod tot doorrijden aankomen. Bovendien blijft bet roodc licht in de Anna Paulowna straat nog even aanstaan al is het groene iicht op de Laan van Meerdervoort verdwe nen. De twee richtingen kunnen dus niet botsen. Begonnen wordt. met. handbediening.* Het verkeer in Den Haag is druk. maar toch nog geen aangesloten fileverkeer, zooals in enkele straten van de wereldsteden. Maar. het Iïeemafsein is gemakkelijk automatisch te maken en kan als afdeeling fungecren in een stelsel verkeerslichten, b.v. op de gehcclc Laan van Meerdervoort Dat' is echtertoekomstmuziek. De voetgangers kunnen ook op dc seinen rcageeren. Zij moetcii alleen letten op het verkeer, dat rechtsaf wil. Is er veel verkeer van voetgangers, dan kan de agent hun gelegenheid geven in alle richtingen over te steken door de lampen op rood te laten staan. Begonnen is oj» dit punt, omdat er maar vjer lampoli noodig zijn'. Voor het Spui (Kapelsbrug) is al jarenlang een systeem uitgewerkt, maar daar zijn zeven lampen noodig. Slaagt de proef, dan zuilen andere pun ten wel spoedig volgen. De verwachting is, dat de seinen 10 of 11 Juni in werking zullen komen. BRANDJE. Amsterdam, 31 Mei. Te half zeven werd de brandweer door de particuliere schel van de Westersuikerraffinaderij ge alarmeerd. Met veel materieel toog zij naar de Van Noordtkadc. Bij haar komst bleek het personeel reeds het begin van brand, dat ontstaan was in de zakkenvvasscherij op de tweede verdieping van het gebouw, met ugen bluschmiddelen te hebben gedoofd. Hoe dc brand is ontstaan is onbekend. De schade is zeer gering. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. Gelukwensch van burgomoester Van Cauwelaert. Naar aanleiding van de j.l. Zaterdag tot stand gekomen afsluiting van de Zuiderzee ontving do minister van Waterstaat ccn hartelijk telegram van gelukwensch van den burgemeester van Antwerpen dr. Van Cauwelaert. Dc minister heeft hierop onmiddellijk telegrafisch zijn dank betuigd. STICHTING FONDS VOOR STUDIE- BEURZEN. Resultaat eener Grieksche reis Aan het einde van een reis naar Grieken land, die van 18 Maart tot 12 April door een aantal professoren, leeraren en studenten werd ondernomen, is den leiders door dc deelnemers een som aangeboden, waarvan de bestemming aan hen werd overgelaten Besloten is deze som ie gebruiken als eerste gift voor een fonds voor studiereizen, waar uit bij volgende reizen aan studenten en anderen, die uit eigen middelen niet kun nen deelnemen, een toelage kan worden ge schonken en ook in het aigerneen aan ver dienstelijke mannen van wetenschap en stu deerenden steun kan worden verleend, in dien zij een studiereis willen ondernemen. Het fonds zal reeds thans worden vergroot, omdat verreweg de meeste der deelnemers ziclï bereid hebben verklaard liet overschot van de door hen gestorte reissom als con tributie voor hét jaar 1932 voor dit doel af te staan. Het kan worden in stand gehou den door verdere contnbutics, donaties en legaten. Tot beheer van het fonds is een stichting opgericht, waarvan het Dagelijksch Bestuur is opgedragen aan de leiders der reis: prof. dr. A. W. Bijvanck te Leiden, voorzitter; Dr. G. van Hoorn te Utrecht, ondervoorzit ter en prof. dr. D. Cohen, te Amsterdam, se cretaris, terwijl mr. R. E Kielstra te Am sterdam zich bereid verklaard heeft als pen ningmeester op te treden. Het D.B. is vol gens de stichtingsacte gerechtigd een alge meen bestuur te vormen. per flesch f 1.45, per anker f 58.50 Verlaging van de jaarwedden van burgemeester, secretaris en onU vanger wordt zonder meer niet aanvaard Hoogland, 1 Juni. Heden kwam de gemeenteraad alhier in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer L. O. H. I. S. Grippeïiug. Na dc goedkeuring van notulen der vo rige vergadering deelde de voorzitter mede, dat de heeren Ililhorst, Schimmel en De Bruin in Maart 12'/s jaar raadslid zijn ge weest, waarvan de lieer Ililhorst 12'/a jaar wethouder is geweest. Spreker wensclite ge noemde heeren geluk met dit jubileum. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten betreffende de verlaging van den burgemeester, gemeentesecretaris en ontvanger deelde de voorzitter mede. dat in Hoogland 8'/: procent pensiocnaflrek is, zijnde het hoogste percentage. In an dere gemeenten is deze aftrek lager. Op bil- lijkheidsgronden adviseerde hij deze verla ping niet 1c aanvaarden. Indien de pensioenheffing in alle gemeen ten dezelfde was, zou spreker dit advies niet hebben uitgebracht. Verschillende raadsleden waren liet mc-t het advies van den burgemeester eens. Conform het. advies van den burgemees ter verklaarde de raad zich tegen deze ver laging. Het verzoek van het R.K. armbestuur van den H. Martinus om subsidie in de ver- pleegkosten van een inwoner dezer gemeen te werd toegestaan; eveneens werd het ver zoek van II. v. d. Hoef e.a. om subsidie voor onderhoud van den Schothorsterweg, inge- w illigd. De raad besloot voorts adhaesie te betui gen aan liet besluit van den raad van Oost- stellingwerf lot steuiivorleening van regec- ringswego aan den land- en tuinbouw. Het voorstel van B. en AA'. tot beschik baarstelling van gelden ten behoeve van dc school aan den Ham 11 i.werd z.h.st. goedgekeurd. Aan het AA'it-Gele Kruis afd. Hoogland werd een subsidie van 300.— verleend. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van B. en W. lot vaststelling van een verordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van den gemeenteveldwachter. Ook met dit voorstel vereenigdc de raad zicli. Het kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld met een totaal bedrag van 759. Ingekomen was het rapport van den op zichter betreffende dc wegen. Dit rapport zal in de volgende vergadering worden be handeld nadat het van een advies van B. en W. is voorzien. Het voorzien in het on derhoud der wegen is in totaal begroot op 36.000.—. Bij de rondvraag werd door den heer Smink geinforracord of het niet mogelijk is een lid van het personeel der P.U.E.M. in de gemeente te krijgen, opdat deze in geval van storing deze zoo vlug mogelijk kan worden opgeheven. De burgemeester zegde toe deze kwestie mot de P.U.E.M. te zullen bespreken. De lieer v. d. Hengel vroeg het sluitings uur van liet lunapark een uur vroeger te willen stellen. De burgemeester: „Heeft de beer v. d. Hengel er ook aan gedacht, dat het luna park dit jaar vroeger komt; wij hebben baast geen nacht in dien tijd." De heer v. d. Hengel: „Daar heb ik zoo gauw* niet aan gedacht." De heer Spelt vroeg voortaan de raads vergadering vóór de schouw te houden. PAARDENSPORT April the Fifth winnaar Londen, 1 Juni (V.D.). lieden is onder zeer groote belangstelling, die niet gerin ger was dan de vorige jaren, te Epsom de historischen Derby-race gehouden. Hoewel het vanmorgen somber weer was, begon reeds vroeg de uittocht uit Londen naar de heuvels van Epsom. De politie had omvangrijke voorzorgsmaatregelen tot. re geling van het verkeer genomen. Iets nieuws hierbij is het gebruik van een vlieg tuig, dat draadlooze installatie aan boord heeft en in draadlooze verbinding staat met eenige politiestations op den grond. Het vliegtuig heeft een overzicht van het gehcele verkeer rondom het race-pareours en geeft draadloos aanwijzingen en advie zen aan de politieposten op den grond, die op deze wijze een belangrijk hulpmiddel bij het regelen van het verkeer hebben. Reeds vroeg zijn de Koning en de Ko ningin per auto uit het Buckingham Pa lace naar Epsom vertrokken. De Koninklij ke auto is aan de bovenzijde voorzien van het Koninklijke wapen, zoodat het vliegtuig de auto \*oortdurend uit de lucht kan waar nemen en tijdig kan zorgen dat het Ko ninklijk echtpaar door de verkeersdrukte van andere voortuigen geen stagnatie on dervindt. Ook de Prins van Wales, de her tog en de hertogin van York, prins George en de hertog van Gloucester zijn bij de ra ces aanwezig en kwamen tegen half drie in de Koninklijke loge aan. Het aantal toe schouwers was toen grootcr dan in voor gaande jaren. De race. Te ruim drie uur verschijnen de 21 deel nemende paarden, na voor de Koninklijke loge te zijn voorgeleid, aan den start en het is bijna tien minuten over drie als na eenig oponthoud de race officieel is begonnen. Een der eerste paarden die naar voren schiet is Cockpen, gevolgd door Peter Pla net, Orwell, Portofino en Miracle. Porto- fino neemt eenigen tijd de leiding, doch als de paarden voorbij den grooten heuvel zijn blijkt April the Fifth gevaarlijk te komen opzetten. De favoriet Orwell zakt af en met driekwart lengte voorsprong gaat April the Fifth als eerste door de finish, gevolgd door Dastror, Miracle en Royal Dancer. Hoewel Orwell favoriet was had men April the Fifth een goede kans gegeven F.igenaar van het paard is mr. Tom \Vall6, die tevens zijn paard zelf als trainer ver zorgde. Het werd bereden door den jockey Lane. Het als tweede aankomende paard Das tor is eigendom van den bekenden Aga Khan, en werd gereden door den jockey Beary. Miracle is eigendom van Lord Rosebery en werd bereden door den jockey H. Wragg. Vrijdag 3 Juni. Hilversum. 6.4.5—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voordracht door K. Rakker 10.30 Vervolg Septetconcert. 11.00 Vervolg voordracht. 11.15—12.00 Vervolg septet. 12.01—2.00 I-Iet A.V.R.O.-Klein-Orkest o.l.v Nico Trecp. 2.002.30 Uitzending voor scholen. Cause rie door II. Hollander over „Zomersport voor dc jeugd". 2.304.00 Het A.V.R.O.-Kamerorkcst o.l.v Gerard Hemmes. 4.00 V.A.R.A. Plano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de Kinderen. 5.00 V.A.R.-orkcst o.l.v. II. de Groot en Gramofoonpl. 6.40 Orgelspel door Joh. Jong. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Vervolg orkestconcert. 8.00 V.P.R.O. Mr. G. T. de Jongh: Kinder wetten en kinderrechtspraak. 8.30 Piano-recital Jaap Callenbach. O.a. 3 sonates van Scarlatti. 9.00 Causerie door Ds. F. J. de Holl. 9.30 Vervolg Piano-recital. O.a. Werken van Chopin en Liszt. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10 05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum 10.45 Gramofoonpl. 11.00—12.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. Huize n. 8.009.15 en 10.00 K.R.O. Gramofoonpl. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. EEN VRAAGGESPREK MET EEN DER SCHIPBREUKELINGEN Er was niet de minste orde bij het bemannen van de reddings booten De gastvrijheid op de „Marnix" Utrecht, 1 Juni. Hedenmorgen is Mevrouw J. Marissen, ccn der schip breukelingen van het grootc Franschc stoomschip de „Georges Philippar", dat in den nacht van 15 op 16 Mei in de Golf van Aden verging, met haar dochtertje per Nederland-Express van Genua hier ter stede aangekomen en met groote welwillendheid heeft zij ons in de gelegenheid gesteld met haar een vraaggesprek te hebben over dc groote ramp. „Ik werd wakker van dc rook," zoo krielde zij, „en door de. herrie op het dek; niemand heeft ons gewekt. Er wordt gezegd, dat er alarm gemaakt is. maar dat is dan in elk geval zoo zacht geweest, dat het voor ons niet hoorbaar was. Ik ben naar het dek ge- loopcn en zag toen overal vlammen, zoodat ik nog maar nauwelijks tijd had om weer naar heneden te snellen om mijn kindje to redden. Met veel moeite ben ik van dc dercte klasse naar het eerste klasse-dek gekomen, geholpen door onzen hofmeester, die mij ook bijstond met het omdoen van den zwemgor del, waar ik mijn dochtertje halt inlegde ais in ccn draagdoek. A an de reeling af hen ik daarna in een van de reddingsbooten ge sprongen, die neergelaten werden." Wij vroegen Mevrouw Marissen of alles gc regeld gegaan was. „Neen, in het geheel niet," antwoordde zij „In de eerste plaats hebben er geen oefe ningen plaats gehad voor de passagiers, zoo- dat niemand wist hij welke boot hij behoor de, en ook is ons nooit gewezen, hoe wij onze zwemgordels moesten omdoen. Daarbij kwam, dat bijna alle manschappen aan het blusschingswerk deelnamen, zoodat er liee- lomaal geen orde gehouden werd en ieder maar voor zich zelf moest zorgen. Er werd dan ook erg gedrongen en geselireeuw*a en verscheidene vouwen kregen het op haar ze nuwen en liepen gillend heen en weer. AVel werden zooveel mogelijk rouwen cn kinde ren het eerst gered, doch daar de reddings booten op dc andere dekken bijna onbereik baar waren, werden vele van de sloepen veel te vol gepakt. Ik zelf kwam terecht in de zesde sloep, die berekend was op zeventig personen, doch waarin wel honderd nion- sclien zaten. Het is alleen aan de kundig heid van de vier matrozen, die in onze boot waren, te danken, dat er geen ongelukken zijn gebeurd. A'eel menschen sprongen ook in zee, hoewel Quardefui berucht is voor de haaien." „Hoe was de toestand van de menschen in de reddingsboot?" informeerden wc verder. „Och", vertelde Mevrouw Marissen, „de meesten waren veel te zeeziek om nog om iets te denken. AA'e zaten als haringen in een tonnetje, allen in ons nachtgoed met bloote voeten, we hadden niets kunnen redden. Bij na allen hadden min of meer ernstige brand wonden opgeloopen, maar zooals ik zei, ze waren te zeeziek om erg te steunen en ie klagen. Ik zelf had alleen wat pijn aan een van mijn vingers. AA'e hebben ruim zes uur op het water rondgedreven. De zee was niet erg kalm, er was nog al veel wind, maar we hadden het niet koud. Na eenige uren is een dame, die \an angst en wanhoop krankzinnig geworden was, uit onze sloep in zee gesprongen. AA'ij hebben haar niet meer kunnen redden. Toen het licht werd zijn we betrekkelijk gauw door do Russische hooi „Sovjet Akaineft" g*?red. Die Russen zijn heel goed voor ons geweest. In do reddingsboot hadden we niets te eten of to drinken gehad, maar op dc „Sovjet Akai neft", hoewel men daar natuurlijk heele- rnaal niet op 400 menschen méér was bere kend. kregen we wat men ons kon geven. Op dat schip zijn ook een Fransche dame cn haar dochter aan haar brandwonden overleden. Haar lijken zijn overboord gezet," Mevrouw Marissen vertelde verder, hoe zij later op de „Andic Lebon" van de Fransche maatschappij overging en naar de Djibouti gebracht werd. \reel van de schipbreukelin gen zijn daar en ook in Aden in de hospitalen ondergebracht, terwijl de anderen gastvrij door families opgenomen werden. „Van Djibouti ben ik naar Aden gegaan, waar do Nederlandsche consul al het moge lijke heeft gedaan om voor ons te zorgen, voor onze passage, paspoorten cn alles wat we noodig hadden. Dat was prachtig. Daar na zijn wc op de Marnix gekomen cn ook daar heben de menschen ons zoo goed ze konden geholpen en kleeren en geld inge zameld. AA'ilt U vooral nog eens zeggen hoe dankbaar we daarvoor jegens de passagiers van ae Marnix zijn". Tijdens ons gesprek kwam de anderhalf jarige Ivonno, hot dochtertje van Mevrouw Marissen, haar opwachting maken. Ze was heelemaal niet onder den indruk van haar vreeselijk avontuur. „A'onnetjc had zich flink gehouden," verklaarde haar moeder, maar kleine Vonhetje keek aslof ze meer belangstelde in een Hollandsche wei dan in de verhalen over dc „Georges Philippar". „Ja, het was zoo'n prachtig schip", zei Mevrouw Marissen nog. „Alles even mooi en luxueus." AAre vroegen nog naar de oorzaak van den brand. „Dot weet ik heusch niet was het ant woord. „er wordt gezegd, dat hot kwaadwil ligheid was, maar ik kan het niet zeggen. De brand moet om 12 uur al ontdekt zijn, maar de kapitein dacht, dat men het vuur nog wel meester kon worden en daar door is het alarm -veel te laat gegeven, waardoor verscheidene menschen in hun hutten zijn verbrand. Trouwens, de meesten hebben dat alarm ook niet gehoord. Maar dc ergste fout was wel, dat er van te voren geen oefeningen zijn gehouden. Niemand wist wat te doen cn er was niet dc minste orde of regelmaat. AA'e waren nog goen twee uur op de „Marnix", of er was al verteld bij welke sloep we "waren ingedeeld en hoe we onze reddingsgordels moesten ge bruiken". AVe hebben Mevrouw Marissen, die met ziekteverlof uit Indië is gekomen, maar niet langer aan den gelukkigen familiekring ont trokken. Wat zij heeft medegemaakt was vreeselijk, maar zij heeft zich er doorheen geslagen als een echte Nederlandsche vrouw. Zij sta ons toe, dit compliment hij den ge lukwensch met haar redding te voegen. zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK 41. T«L 292. 12.151.45 Kwintetconcert. 2.00 Solistenconcept. 3,20 Gramofoonpl. 4.00 Vervolg solistenconcert.. 5.00 Causerie. 5.15 Orkestconcert. 6.40 Lezing. 7.10 Dito. 8.00—11.00 Orkestconcert m.m.v. Viooiso- list. Ca. 9.15 Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonpl. V R IJ D A G. Het middagconcert van de A.V.R.O. wordt even onderbroken voor op gramofoonpla ten geregistreerde pianosoli van den be gaafden Franschcn pianist Alfred Cortot, die de twaalf préludes (bock no. 1) van Debussy ten gehoore brengt. Iets later, doch eveneens nog vroeg in den middag brengt de K.R.O. ons een solistenconccrt, o.m. de viool-sonate in G-dur van Beetho ven cn Russische volksliederen, gezet voor bas. Het pianorecital van de V.A.R.A. om vat grootendcels werk van Gabriel Pierné. Leipzig brengt muziek van het lichtere genre; het Fransche Brussel geeft een Wag- ncr-programma, dat de bekendste fragmem ten uit verschillende opera's van dezen meester omvat. Het begin van dèn avond brengt ons weer de voortzetting der ver schillende leergangen: Königswusterhau- sen zendt A'erscbollcne Musik aus der Zeit Bachs en Daventry illustreert de Grond slagen der muziek, met liederen van Schumann. Over München komt oen piano recital, welks programma o.a. eenige pré ludes van Debussy omvat. Heilsberg wijdt een orkestprogramma aan Mozart; na het G-dur pianoconcert komt de Symplionie in D-dur (zonder menuet). Het vioolconcert in Es-dur van denzelfdon meester zendt de K.R.O. als onderdeel van ccn ook in an dere opzichten zeerinteressant, concert. Het Vlaamschc Brussel brengt in hoofd zaak werk van Belgische componisten, als Gilson, Brusselmans en de Boeck. Radia Paris geeft na dc dramatische Coriolan- ouverture cn het prachtige An die ferne Geliebte, van Beethoven (een der weinige liederen-cycli, die dc Meester ons geschon ken heeft), eenige fragmenten uit. de ope ra's Tristan und Isolde en Die Meistersin- ger von Nurnberg, van AVagner. A'an het concert van Budapest noemen we de Donse Macabre van Liszt, een Cantate van Bach, n.l. Die Himmel erzahlen die Ehre Gottes (No. 76) en een der 7 symphonieën in D- dur, die Haydn ons nagelaten heeft. De A'.P.R.O. brengt eenige composities van Handel cn Scarlatti, welk concert na eeni gen tijd vervolgd wordt met een reeks van Chopin's kleine composities (mazurka's, études, etc.), welk gebied deze meester op schier volmaakte wijzen beheerschte. Bres- lau brengt het concert, gegeven door het jubileerende Stedelijk Orkest van Kiel, dat o.m. dc grootsche derde Leonore-ouverture van Beethoven en Richard Strauss' sym- phonisch gedicht Tod und Vcrklarung uit voert. Het buitengewoon mooie programma van Leipzig omvat de 3de symphonic in D-dur van Schubert, ontstaan in den tijd toen .hij nog volgens den wensch van zijn vader onderwijzer was, het heerlijke a-moll piano-concert van Schumann, een ouver ture in g-moll van Bruckner cn tot slot de 4de symplionie in Bes-dur van Beethoven. Warschau besluit zijn concert met Men delssohn's derde symphonic in a-moll, de z.g. Schotschc, waarvoor hem een muzikaal tournee naai Engeland nog het materiaal verschafte. In Ween en dirigeert de meer als dirigent bekende componist Franz Schmidt eigen werken, o.a. zijn derde sym plionie in A-dur. Over Midland Regional komen liederen van AVolff, over Radio Suis se Romande een kerkconcert. Het concert van Rome omvat, grootendcels opera-frag menten. Kalundborg brengt kamermuziek, o.a. een trio van piano, viool en cello in Bes-dur van Mozart cn de bekende varia ties over AA'enzcl Müllers lied „Ich bin des Schneiders Kaka du" van Beethoven. Mühlaclcor geeft o.a. Le Tombeau dc Cou- pcrin van Ravel en de sorenade in G-dur van- Beger. Opera's en operettes. 's Middags brengt de K.R.O. een verkorte uitvoering van de operette Die Fledermaus, van Johann Strauss, op gramofoonplaten geregistreerd. Lés dragons de Villars, een opera comkfue in 3 bedrijven, van Maillart wordt 's avonds door Praag uitgezonden. Heilsberg brengt „Chitra" van Rabindra- nath Tagore, muzikaal geïllustreerd door Erwin Lendval. Daventry brengt het derde bedrijf van Wagner's Götterdammerun^.-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6