'AH ERSFOÖPTSCfi DAöDlAD" Zaterdag 4 Juni 1932 30e Jaargang No. 286 VIERDE BLAD CONTINGENTEERING VAN LEESTKLAAR SCHOEISEL DE CENTRALISATIE DER ONGEVALLENWET PLEEGOUDERS GEVRAAGD MOOIE AANWINST VOOR ARTIS SCHOOLKWESTIE TE GOUDA Overtreding der leer plichtwet NAT. TREKPAARDEN TENTOONSTELLING SPOORWEGVRAAGSTUK TE ROTTERDAM DIEFSTALLEN IN VILLA'S TE HILVERSUM HET BELASTINGBEROEP, VAN DR. MENGELBERG 'T VERVOER VAN HET VLOEIBAAR HELIUM -DE EEMLAISDER- Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer Verschenen is de memorie van Antwoord met het voorloopig verslag nopens het wets ontwerp tot regeling van den invoer van leestklaar schoenwerk. In deze memorie merkt de minister op, 'dat, indien men een contingcntecring be hoorlijk effect wil verzekeren, men haar zal hebben af te bouwen tot een afgerond ge heel. Dit maakt het b.v. noodzakelijk bij contingenteering van een artikel daarin te vens een vervangingsartikel te betrekken, zooals bij de contingenteering van aarde werk en porcelein het geval is. Bovendien zal een contingenteering van fabrikaten zich mede moeten uitstrekken tot een half fabrikaat, dat door een laatste en eenvoudi ge productieverrichting tot volledig fabri kaat te verwerken is. Zoodanig halffabrikaat is het leestklaar schoenwerk, dat op één bewerking na het stadium van eindproduct heeft bereikt. Acht ten aanvankelijk verschillende deskundigen deze laatste bewerking, de samenstelling van schoenen uit schachten en onderstuk ken, zeer gevaarlijk uit technisch oogpunt, van andere zijde verwachtte men, dat deze technische moeilijkheden spoedig zouden overwonnen zijn en den invoer van dit half fabrikaat zich belangrijk zou gaan ontwik kelen. Wanneer de inzichten zoo verdeeld waren 'en den invoer van dit artikel practisch nooit eenige beteekenis had gehad, was voors hands geen reden tot ingrijpen aanwezig. Inmiddels is evenwel de laatstvermelde zienswijze juist gebleken ten aanzien van bepaalde soorten schoeisel. Van verschillen de zijde werd den Minister van plannen tot invoer en verdere bewerking van leestklaar schoenwerk in kennis gesteld. De eerste zen dingen werden reeds gesignaleerd. Maatre gelen op dit stuk waren dus geboden Bezwaarlijk valt te erkennen, dat men de 'differentiatie te ver voert door een dergelij- ken en bewusten vorm van ontduiking ecner contingenteering tegen te gaan. De medische dienst der Rijksverzeke ringsbank naar de Raden van Arbeid? De Raad van Arbeid te Nijmegen heeft in gevolge een verzoek ter laatste Openbare vergadering van een zijner leden, die daar bij door de gehecle vergadering werd ge steund, den Minister van Economische Za ken en Arbeid, als 's Raads oordeel mede gedeeld, dat de klachten en moeilijkheden, welke tijdens het debat in de Tweede Kamer bij de behandeling der jongste wijziging der Ongevallenwet te berde werden gebracht, hun oplossing kunnen vinden in een verde re decentralisatie der Ongevallenwet en wel vooral in dien zin, dat allereerst de medi sche dienst der Rijksverzekeringsbank over gebracht worde naar de Raden van Arbeid. Deze dienst zou dan èn door regelmatig over leg met den Buitendienst der Raden èn door het meer in de gezinnen der getroffenen kunnen komen, dan den geneeskundigen der Rijksverzekeringsbank thans mogelijk is in zijn medische adviezen tot toekenning van renten, de sociale omstandigheden tot gelding kunnen brengen. Daar in de Raden van Arbeid werkgevers en werknemers in het Raadseollegc zitting hebben en dit alsdan een volledig toezicht kan houden op de uitvoering der Ongeval lenwet is het niet noodig, om het reeds be staande contact bij de Rijksverzekerings bank om te zetten in een blijvende klachten- commisie, noch ook om in een door Zijne Excellentie toegezegde amht.enarencommissie het terrein te ontdekken en af te bakenen, waaruit daarna een eventueele door den Minister in te stellen commissie wijzigings voorstellen zou kunnen putten. ONTROUWE POSTBESTELLER. Rotterdam, 2 Juni. De rechtbank te Rotterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den 27-jarigen besteller bij de posterijen W. A. die terechtgestaan heeft ter zake, dat hij pakketten, die hem ten vervoer waren toevertrouwd, heeft verduis terd. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De oisch van het O.M. was geweest 2 ja ren gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. CHRISTELIJKE VERZORGING VAN ZENUWLIJDERS. De 32e jaarlijksche vergadering. Te Rotterdam is de 32e algemeene verga dering gehouden van de vereeniging tot christelijke verzorging van zenuwlijders in Nederland. De vergadering werd bij ont stentenis van den voorzitter, het Tweede Kamerlid prof. dr. II. Visscher, gepresi deerd door oud-minister mr. H. v. d. Vegtc. Het jaarverslag van den secretaris, ds. L. v. Loon, ger. predikant to Scherpcnzeel, werd vastgesteld. Het maakt melding van een terugloopend aantal contribuanten tengevolge van de hccrschende malaise. Het financieele verslag werd eveneens goedgekeurd. Aan de beschermvrouwe der vereeniging, dc Koningin-Moeder, zond de vergadering een telegram van hulde. Het aftredende bestuurslid H. Munneke te Ommen werd herkozen. De vergadering besloot de vacature van prof. Visscher, die eveneens periodiek aftrad en dus ook als voorzitter heengaat, voorloopig onvervuld te laten. Na afhandeling van dc agenda hield dr. J. Hekman, geneesheer-directeur van het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam, een rede over: psychische invloeden hij li chamelijke ziekten. Zwendel per advertentie In het Alg. Politieblad komt dc volgende mcdedeeling voor: In het Alg. Handelsblad van 26 Maart 1032 stond het navolgende geadverteerd: „Pleegouders gevr. v. buitenechtelijk kina v. uitst. Duitsclic fam. De evt. pleegoud, word. njkcl. schadel. gest. door een som ineens. Br. ond. B R. 912 Ala-Haascnstein en Vog- ler, Bremen". Van de reflectanten op deze advertentie waren er 3, die kennis gaven van de ont vangst van een brief. In deze brieven, die alle op 7 Mei 1932 uit Groningen per post verzonden werden, doet de schrijver het voorkomen, alsof de geadresseerde ernstig in aanmerking komt om het bewuste kind te krijgen. Aan het slot wordt door den schrijver, die zich voorstelt slechts bemid delaar to zijn, een kostenvoorschot van ong. f 12, gevraagd voor een onderzoek, in te stellen door een informatiebureau, naar de pleegouders. liet opgegeven gironummer blijkt te beliooren tot den rekeninghouder A. Sternberg, postc-restantc, postkantoor te Groningen, terwijl een nader adres niet be kend is geworden. Uit het ingestelde onderzoek is komen vast te slaan, dat hier zeer zeker van zwen del sprake is, waarom de Comm. van Po litie te Groningen, ter zake van poging tot oplichting, aanhouding en voorgeleiding vraagt van den onbekende, die zich noemt A. Sternberg, A. van Sternberg, A. van Ster- berg. J. van Dijken, J. van Dükcn of J. van Du ken. Het is n.l. gebleken, bij vergelijking van beschikbaar handschrift, dat deze verdach te onder een van de laatstgenoemde 3 na men een advertentie van gelijke strekking in het Berliner Tageblatt van 21 April 1932 plaatste. In Bremen is komen vast te staan, dat op 22 Maart 1932 een onbekende Hollander, die geen naam noemde, bovenaangehaalde ad vertentie op het kantoor van Haascnstein pn Vogler aanbood voor het Alg. Handels- Had en de Maasbode (in laatstgenoemd blad is zij waarschijnlijk niet geplaatst). Als signalement van dezen onbekende wordt opgegeven: lengte 1.85 tot 1.90 M., blond, ongeveer 28 jaar, als heer gekleed. Hij maakte den indruk, een koopmanszoon Ie zijn en gaf op, dat bij eenige weken in Bremen vertoefde om de Duitscho taal te loeren. Op 4 of 5 April 1932 is hij wederom op dat kantoor geweest, om de ingekomen brieven in ontvangst te nemen. Na dien tijd is bij niet terug geweest. De Commissaris van Politie te Groningen zal gaarne inlichtingen ontvangen over de zen verdachte en over eventueele slacht offers. Een jonge Afrikaansche olifant en een \Vatoessi*stier A m s t e r d a m, 2 Juni. Met een trans portauto van uit cle Rotterdamschc haven arriveerde als grootc zeldzaamheid een jon ge. Afrikaansche olifant in Artis. Waar men er sedert ruim 30 jaar geen meer in cle levende have gekend heeft, was de vreugde groot,, toen de alleraardigste olifantenbaby in gezelschap van een kolos saal gehorende Watoessi-stier, de hokken van den tuin binnenreed. Het was een be houden aankomst na een land- en een zee reis van uit cle binnenlanden van acquato- riaal Cost-Afrika, waar het dier benoorden dc Merocberg gevangen en naar cle farm van den bekenden dierenvanger en filmer Chr. Schulz overgebracht werd. Zoo lieeft het Koninklijk Zoologisch Ge nootschap clan nu naast jonge, reeds krach- lig ontwikkelde exemplaren van de Afri kaansche Neushoorn, ook weer de Afrikaan sche olifant in zijn levende have opgeno men, waar het jeugdige speelsche en ver trouwelijke dier wel spoedig cle harten der Artisbezoekers zal hebben gewonnen op zijn dagelijksche wandeltochten door den tuin, in zijn omgang met kinderen, onder behoor lijk toezicht wel te verstaan van zijn bekwa men oppasser. Ook de prachtige Watoessie-stier met zijn veel meer dan een meterlange horen, is een sieraad van de zoo veelzijdige uitbreiding der dierverzameling van Artis en opent cle mogelijkheid op een fokstam van deze, zoo interessante steppenrundersoort. Verzet van ouders tegen de oven plaatsing van kinderen naar een andere school Rotterdam, 2 Juni. Voor dc Rotter damschc Rechtbank heeft lieden in liooger beroep terechtgestaan cle 41-jarige koopman C. v. d. E. uit Gouda, clio door den kanton rechter te Gouda was vrijgesproken van een hem ten laste gelegde overtreding van dc Leerplichtwet, van welk vonnis de ambte naar van het O.M. in appèl was gekomen. Deze zaak betreft cle bekende Goudsche schoolkwestie. Het college had uit bezuini- gingsoverwegingen besloten aan oen school voor gewoon lager onderwijs geen zesde klas meer te vormen, doch de leerlingen over te plaatsen naar andere scholen. Men verwacht te daardoor het aantal boventallige onder wijzers Ie beperken. Aan dc ouders was voor don aanvang van den nieuwen cursus ken nis gegeven, dat hun kinderen naar een an dere school waren overgeplaatst. Deze maat regelen en meer nog de wijze waarop ze door B. en W., die geenerlei overleg hadden ge pleegd, noch met onderwijsinstantics, noch met dc oudei-s der betrokken leerlingen stuitte op een ernstig verzet van de ouders. Van der E. was een van die ouders geweest, die geweigerd hadden hun kinderen naar dc nieuwe school te sturen. Daarop was door den rijksinspecteur van het lager onderwijs ambtshalve inschrijving van den zoon van v. d. E. gelast en toen verdachte er nog niet toe overging zijn zoon naar school tc stu ren, volgde vervolging. liet O.M., waargenomen door mr. H. A. .T. Reume.r, bleek het niet eens te zijn met de opvatting van don kantonrechter. Z.i. is de overplaatsing rechtsgeldig en behoort ver dachte te worden gestraft. De eisch luidde 1 boete subs. 1 dag hech tenis. Mr. G. ter Laan trad thans op als verde diger. In een uitvoerig pleidooi heeft pleiter uiteengezet, dat het systeem van de Leer plichtwet niet toelaat, dat B. en W. zullen bepalen, welke school een leerling zal bezoe ken. Die keuze is aan de ouders en slechs op diens verzoek kan een schoolhoofd een leerling van cle lijst der leerlingen schrap pen. De wet kent die bevoegdheid niet toe aan het college van B. en W. Pleiter drong er op aan, dat het vonnis van den kanton rechter zal worden bevestigd. Op 29 en 30 Juni in de Bra* banfsche hoofdstad Vanwege de vereeniging „Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard" wordt bet volgende gemeld: De geschiedenis der nationale trekpaar- dcntcntoonstellingen dateert van 1917. Nadat in 1914 de trekpaardfokkers van Nederland zich hadden vereenigd in een nationaal verband, ontwikkelde de trek- paardfokkerij zich in korte jaren dermate, dat reeds in 1917 dc eerste plannen ontwor pen werden voor het houden van een na tionale show. Het duurde echter tot 1921, alvorens deze voorloopige plannen tot een definitief besluit zouden leiden. De betee- kenis, welke toen reeds de fokkerij van zware paarden in Nederland had, was zeer groot en het was dan ook alleszins begrij pelijk dat dc fokkers begonnen in te zien dc groote belangrijkheid om aan binnen- en buitenland te demonstreeren, wat op hot gebied der trekpaardfokkerij in Nederland bereikt en aanwezig was. Het succes der eerste nationale tentoon stelling in 1921 werd verrassend en zeker zou deze jaarlijksche show in 1930 niet on derbroken zijn, indien zich niet in dat jaar ongunstige tijden voor de landbouwer paardenfokkers hadden aangekondigd. Gedrongen door de omstandigheden meen do men de oorspronkelijk jaarlijks inge stelde nationale demonstratie één jaar te moeten uitstellen. Eén jaar werd twee ja ren, want ook in 1931 waren de toestanden er niet beter op geworden. En hoewel in 1932 dc vooruitzichten zich niet gunstiger afteekenden, begonnen de fokkers in te zien, dat langer uitstellen do reputatie van het Nederlandsche trekpaard zou schaden. Men begreep, dat hoe moeilijk de tijden ook waren en hoe men ook de wenschclijk- heid inzag om in alles cle grootst mogelijke soberheid te betrachten, niets onbeproefd mocht worden gelaten om den verworven roem der trekpaardfokkerij te handhaven. De nuchtere kijk op zaken mocht niet ver loren gaan, terwijl de zuinigheid de wijs heid niet mocht bedriegen. Voortleving van de reputatie van het Nederlandsche trek paardenras was alleen door het houden van een nationale demonstratie mogelijk, zoodat het besluit tot een in 1932 te hou den nationale tentoonstelling algemeen werd toegejuicht. Zoo zal 29 en 30 Juni a.s. de Brabant- sche hoofdstad met haar schitterende vee marktgebouwen het middelpunt worden voor fokkers en gebruikers van het trek paard. Het is de eerste maal, dat de tentoonstel ling in een overdekt gebouw zal plaats hebben, zoodat het slagen ervan niet van weersomstandigheden afhankelijk zal zijn. Daarbij zullen de inrichting en de aard de zer prachtige gebouwen het succes der ten toonstelling in ruime mate verhoogen. Dat de noodzakelijkheid voor het hou den der tentoonstelling onder de fokkers algemeen wordt ingezien moge blijken uit het feit, dat het aantal inschrijvingen de verwachtingen te boven gaat. Meer dan 350 exemplaren van het puikje der edele viervoeters zullen cindo dezer maand wor den geoxposeerd en het lijdt geen twijfel of de fokkers zullen, krachtig gesteund door de nationale vereeniging „Het Stamboek voor het Nederlandscho trekpaard" en de provinciale afdcelingen, hun streven met succes bekroond zien. Het Koninklijk Huis toonde, door beschik baarstelling van medailles voor eenige af dcelingen der tentoonstelling, zijn hooge belangstelling in de Nederlandsche trek paard fokkerij. De raad neemt de voordvacht van B. en XV. aan In de Donderdag gehouden zitting is het voorstel inzake hot plan tot oplossing van het spoorwegvraagstuk in behandeling ge komen. Zooals indertijd gemeld is dit voorstel ge baseerd op het rapport Simon Thomas-Wit te veen en zijn dc grondslagen ervan: een volkomen splitsing tusschen het reizigers- en het goederenverkeer, zoowel op de sta tions als op de daarbuiten gelegen baan vakken; dc stichting van een station-Zuid, dat ook in rechtstrccksche verbinding komt met do lijn naar Utrecht van een nicwc op hoog niveau ontworpen spoorbrug nabij IJs- sclmonclc over den Stormpolder; het nieuwe station D.P. wordt hoofdstation; het Beurs station verdwijnt; het Maasstation wordt buurtstation. De kosten van uitvoering van het plan worden geraamd op 120 millioen wraarvan 34 millioen komen ten laste van do hclanghcbbcnden en de rest ten koste van dc spoorwegen. B. en W. stellen voor in be ginsel goedkeuring «aan die plannen te hech ten. Door dc verschillende leden, die over het voorstel het woord hebben gevoerd, is una niem lof toegezwaaid aan de ontwerpers van dit plan, dat zooveel beter voldoet dan dat, waarmee dc staatscommissie Rotterdam bad willen opknappen. Wel achtte zoowel cle heer Verheul v.b. als de heer Reesen v.d. dc tijd, waarin dit plan tot den raad komi zeer ongelukkig, maar er is een groot na tionaal belang bij, dat het spoorwegvraag stuk van Rotterdam nu eindelijk eens tot een goede oplossing komt. Ook de heer Dc Jonge a.r. wees op het groote nationale be lang, dat in do koopstad Rotterdam besloten ligt en hij hoopte, dat de regeering dit bij cle uitvoering der spoorwegplannen zal inzien. Deze spreker meent, dat de tijdsomstandig heden geen beletsel mogen zijn. Er is groote behoefte aan werkverruiming. Er zijn 300.000 wcrkloozcn in ons land en de meest urgente deelen van het plan zouden zoo spoedig mo gelijk moeten worden aangepakt. De heer Ter Laan s.d.a.p. uit evenzeer be wondering voor de plannen, maar hij vraagt thans reeds ccnigo voorzieningen voor den Linker Maasoever, die dringend noodig zijn. De voorzitter heeft er nog op gewezen, dat als men zich met deze spoorwegplannen ver- ecnigt, rustig kan worden verder gewerkt ana de uitbreidingsplannen der Gemeente. Ook voor de werkverschaffing en de verbe tering van cle outillage van de haven van Rotterdam is het plan van groote beteekenis. De raad heeft daarna na nog eenige dis cussie het voorstel aanvaard. Acht verdachten veroordeeld Amsterdam, 3 Juni. De Vierde Kamer der rechtbank alhier heeft heden uitspraak gedaan in cle zaak tegen acht jonge arbei ders uit Hilversum, van wie er drie gedeti neerd zijn. Zij hadden er in Februari en Maart hun werk van gemaakt, zich toj- gang tc verschaffen tot verschillende villa's in Hilversum, waaruit zij alles van hun gading medenamen cn de opbrengst onder elkaar verdeelden. Bovendien waren ze in een winkel door een tuimelraam binnen gedrongen en hadden daaruit flesschcn boerenjongens en advocaat gestolen. Ook hadden ze uit een sigarenwinkel 600 sigaren meegenomen. Nadat de vcrdachtten waren gearresteerd en drie hunner in bewaring waren gehou den, was er aan de reeks diefstallen van dezen aard een einde gekomen. Dc rechtbank heeft achtereenvolgens ver oordeeld M. V. tot één jaar cn drie maan den en D. H. D. tot negen maanden gevan genisstraf, beiden met aftrek van dc voor loopige hechtenis; W. T. J. L. tot vijf maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, A. N. V. en L. L. elk tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk; H. v. d. K., H. J. N. B. en A. v. V. elk tot vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Al deza vcr- oordeelingen waren conform den eisch, be halve tetn aanzien van D. H. D., tegen wien het O. M. een jaar gevangenisstraf met af trek van voorloopige hechtenis had gevor derd. De beslissing van Ged. Staten van Noord*IJolland ge* handhaaf d jjfSi Door de Kroon ongegrond verklaard In de Donderdag gehouden vergadering van de afd. geschillen van bestuur van den Raad van State is voorlezing gedaan van de bij K. B. genomen beschikking op het beroep, ingesteld door mr. G. Russel te Amsterdam namens dr. W. Mengelberg, te gen cle uitspraken van Ged. Staten van N.- I-Iolland op do bezwaarschriften tegen do aanslagen wegens hoofdverblijf opgelegd in de gemeento Amsterdam over de belas tingjaren 1926/'27, 1927/>28 en 1928/'20. Ged. Staten hadden n.l. alle reclames van dr. Mengelberg tegen zijn aanslag in do ge meente-inkomstenbelasting te Amsterdam wegens hoofdverblijf aldaar, ongegrond ver klaard. Reclamant had betoogd, dat hij zijn hoofdverblijf te New-York had. Bij K. B. is thans overwogen dat in do genoemde belastingjaren do duur van het jaarlijksch verblijf van de aangeslagene te New-York cn te Amsterdam niet belang rijk uiteenliep en de omvang en de aard zijner werkzaamheden in die beide plaatsen weinig verschilden; dat echter zijn woning te Amsterdam in verband met haar inrichting en den opzet van de daarin gevoerde huishouding van veel meer beteekenis was clan zijn gemeubi leerde appartementen tc New-York; dat op grond hiervan en mede in aan merking genomen do omstandigheid dat hij jaren lang in Amsterdam had gewoond, de band van den appellant met die gemeente hechter was tc achten dan die met New- York; dat dus moet worden aangenomen dat de aangeslagene op t Mei van dc genoem de jaren hoofdverblijf heeft behouden te Amsterdam; dat dus Ged. Staten terecht de aanslagen hebben gehandhaafd. Op dezen grond zijn de beroepen onge grond verklaard. Hedenavond demonstratie te Londen Leiden, 3 Juni. In aansluiting aan het bericht van hedenmorgen omtrent het verzenden van vloeibaar helium uit net cryogeenlaboratorium van prof. Keesom te Leiden naar Engeland vernemen wij het volgende: Zooals bekend mag worden verondersteld heeft wijlen prof. Kamerlingh Onnes in dertijd ontdekt, dat wanneer lood in vloei baar helium is afgekoeld, er dan in dit metaal een supra geleidende toestand is ontstaan. D.w.z. dat er dan geen electrische weerstand in aanwezig is, zoodat wanneer er een electrische stroom door dit metaal gaat, dezo er in blijft loopen zonder dat opnieuw opwekking van electrische stroom noodig is. Dit is het z.g. verschijnsel van de persisteerende stroomen. Na aankomst te Londen zal het helium naar het Royal Institution worden ver voerd en daar zal hedenavond negen uur do uitvinding worden gedemonstreerd. Do vacuumflesch met helium is vanmiddag om drie uur van Leiden per auto naar Schiphol vervoerd om daar in het vlieg tuig te worden geladen. Prof. Keesom maakte de reis naar Schiphol mede. TORENBRAND TE NIJMEGEN. N ij m e g e n, 3 Juni. Hedenmiddag om streeks half drie werd door omwonenden opgemerkt, dat er rook kwam uit den to ren van de St. Dominicuskerk in do Broer straat tc Nijmegen. De brandweer was spoo dig ter plaatse en gaf met drio slangen wa ter in den toren. Binnen een half uur was men het vuur meester. In den toren brand den eenige plafonds door en werden eeni ge vaandels door de vlammen vernield De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Verzekering dekt de schade. Dc klokken bleven gespaard. LIJK OPGEHAALD. Vrijdag is bij het Lexcesvcer uit den Rijn gevischt het lijk van den 20-jangen A- Bubberman uit Rotterdam, die, als pasaa- gier op een der Concordiahooten j.l. Zater dag onder Renkum bij het scheppen van een puts water over boord viel en verdronk, Het lijk is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Heteren overgebracht MEISJE DOOR PAARD EN WAGEN OVERREDEN. Amsterdam, 3 Juni. In de Linnaeus- straat bij den spoorwegovergang is heden middag een 12-jarig meisje door een paard en wagen overreden. Met een lichte her senschudding en een beenwonde is zij over gebracht ter verpleging in het O.L.V. gast huis. 100 JAAR. Vandaag werd de wed. P. Peetersvan Went te Rotterdam 100 jaar. Zij geniet een goede gezondheid. Zij heeft een zuster van 94 jaar en twee broers resp, van 87 en jaar.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11