AM 0JS F OOKTS CH DAGBIAD V erkoopingen Feuilleton Dinsdag 7 Juni 1932 .DE EEMIANDER- 30e Jaargang No. 288 TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT TWEE AUTODIEVEN GEPAKT MOREELE ONTWAPENING DE GEIÏIÏMZÏNNIGE INBREKER Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is G. C. d'Aumale baron van Hardenbroek te Driebergen, dijkgraat van het Hoogheemraadschap van den Lek dijk Bovendams benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau is toegekend de aan de Orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons, aan: J. van den Brink, kuiper bij Van Vol- lenshovens Bierbrouwerij N.V. te Amster dam. Inspectie havenarbeid. Het hoofd van het 2e en 3e district der Inspectie van den Havenarbeid te Amster dam zal van 23 Juni tot en met 17 Juli 1932 als zoodanig worden vervangen door den hoofdinspecteur van den Havenarbeid, G. Mörzer Brayns te Rotterdam. Rijksveeteeltconsulent. Bij Kon. besluit is aan den adjunct-Rijks- vp.eteeltconsulent ir. Th. C. J. M. Rijssen- beek te Utrecht de persoonlijke titel ver leend van „Rijksveeteeltconsulent". Stoomwezen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli 1932 benoemd tot hoofdingenieur voor het Stoomwezen de Ingenieur 1ste klasse voor het Stoomwezen Ir. J. van der Kolk te Arn hem, en tot ingenieur 1ste klasse voor het Stoomwezen de ingenieur 2de klasse voor het Stoomwezen Ir. W. Ascherman te Am sterdam. De benoemde hoofdingenieur voor het Stoomwezen Ir. J. van der Kolk te Arnhem is met ingang van 1 Juli 1932 werkzaam gesteld in het 4de district voor het Stoom wezen, ter standplaats Amsterdam, en aan gewezen als hoofd van het district. De be noemde ingenieur 1ste klassp voor het Stoomwezen Ir. W. Ascherman te Amster dam is met ingang van 1 Juli 1932 werk zaam gesteld in het 5de district van het Stoomwezen, ter standplaats Arnhem, en aangewezen als hoofd van dat district. VEREENIGING NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" zal op Donderdag 30 Juni a.s. te Leiden haar algemeene ledenvergadering houden in de Stadsgehoorzaal aldaar. Op deze vergadering zal de heer K. v. d. Veer van het Koloniaal Instituut te Amster dam spreken over: „Het Nederlandseh-In- dischc industrialisatievraagstuk". De congressisten zullen een bezoek bren gen aan enkele Leidsche bedrijven en een boottocht maken over de Kagerplassen naar het Brasemermecr. AUTO IN EEN WINKEL GEREDEN. Zondagmorgen te half acht, is de perso nenauto van S. W. uit Den Haag, die in te snelle vaart de beide smalle bruggen over de Gouwe op den Steekterweg te Alphen aan den Rijn wilde passceren, tegen den winkelpui van het pand van den groenten- handelaar Grobbe terecht gekomen. De schok was zoo hevig, dat de pui geheel in elkaar zakte. De auto reed de étalage bin nen. Van de vijf inzittenden, drie darnes en twee heeren, werden een heer en een dame door glasscherven gewond. Na door een ge neesheer te zijn verbonden, konden ze naar hun woningen terugkeeren. De auto moest door een kraan wagen uit den winkel wor den gesleept. Uit het rijkskrankzinnigengesticht te Woensel ontvlucht psychopaath Uit Oisterwijk werd aan de Prov. N. Brab. en 's Hertogenbossche Ct. het volgende re laas gemeld: Zaterdagmiddag omstreeks half 4 kwam ten huize van den chef-veldwachter te Ois terwijk een bericht van de marecaussee uit Tilburg, namens den Officier van Jus titic te 's-Hcrtogenbosch, dat aanhouding werd verzocht van zekeren de V., die er met een gestolen auto vandoor zou zijn. De V. zou (zich althans maar zoo ge noemd hebbende), via Oisterwijk naar Bel- gie vertrekken en in Oisterwijk zijn vrouw bezoeken, die verbleef in de villa „Stcng- fiold". Geen enkele villa van dien naam was hier bekend. In den avond kwamen er nog radiobe richten om aanhouding, tevens opgevende, dat de man gesignaleerd stond in 't poli tieblad en een berucht autodief was. Uit die signalementen bleek, dat hij een psychopaath is, en genaamd Overhand Landbcrg en ontvlucht was uit het Rijks krankzinnigengesticht te Woensel. Inmiddels bleek dat hier een villa „Spe- ranza" was; daar bleek een berucht stelle tje te zitten. Er logeerden 2 A 3 heeren en eenige dames. Daar werden dikwijls 5 A 6 auto's geteld, die om het huis stonden. Dit gezelschap had hier ook nog gelogeerd in een pension aan de Heiesteeg, waar men ook den in druk had, dat het een verdacht gezelschap was. Toen is in opdracht van den burgemees ter assistentie gevraagd van den mare- chaussée te Tilburg, om een nachtelijken inval te doen in de villa Speranza. De chef-veldwachter met drie veldwach ters en drie marechaussóes met opper wachtmeester zijn half twee 's nachts, on der leiding van den burgemeester naar villa Speranza gegaan. Op een afstand van pl.m. 100 M. van de villa stond een auto, die aanvankelijk de kleine lichten aan had. De groote lichten gingen aan, de motor werd gestart en de portieren werden dichtgeslagen. Met ge weldige vaart werd weggereden. De chef-veldwachter met veldwachter Hendriks sommeerden de auto om stil te houden door het zwaaien met een lan taarn. Daar werd niet aan voldaan, maar vo! gas gegeven, zoodat de achtervolgers den indruk kregen, dat zij zouden worden over reden, maar het vojgende oogcnblik vloog dé auto links in de sloot. De bestuurder vluchtte ér uit, bosch in Hij werd achtervolgd door zeven politie mannen, terwijl de burgemeester met een marechaussée post hielden bij dé auto. Na 'n achtervolging van ongeveer 200 M. begon de achtervolgde te schieten op de politie, 3 a 4 schoten uit een F. N.-revolvcr: zooals later bleek. De veldwachter Hendriks struikelde bij het eerste schot, zoodat werd gedacht, dat hij was geraakt. Maar het gelukte den op perwachtmeseter van de marcehaussées om den man te arresteeren in vereeniging met de anderen. In de auto bleek nog een man te zitten, die ook gearresteerd werd. Beiden werden overgebracht naar het gemeentehuis te Oisterwijk en later naar 's-IIertogenbosch. Het parket uit Den Bosch en Breda heeft Zondag reeds een onderzoek ter plaatse in gesteld. Een medeplichtige werd gearresteerd in een kapperssalon alhier. DE KONINGIN EN DE LIJK- VERASSCHING. De Koningin hoeft bij de verassching van den lieer W. P. Bijlevcld, onderbibliothe caris van het Koninklijk Huisarchief, aan de familie laten weten, dat Zij om reden van Staat geen vertegenwoordiger Harer zijds heeft kunnen zenden. Naar aanleiding daarvan schrijft M. P Azn. in De Urn: „Wij weten het nu. Niet, omdat zulks met haar godsdienstige overtuiging in strijd zou zijn, niet uit principieele overwe gingen, maar „om reden van Staat". Met andere woorden, omdat de Begrafeniswet het verbiedt. Ware er geen „reden van Staat", de Koningin had zich dan wèl doen vertegenwoordigen. Wij kunnen dit standpunt van het hoofd van den Staat begrijpen en als zoodanig ook aanvaarden. Maar blijkt daaruit niet, dat de Begrafeniswet dringend dient te worden herzien? Moet het kunnen bestaan, dat het Staatshoofd 't onmogelijk wordt gemaakt, om aan zijn (haar) menschelijke gevoelen en plicht bij het overlijden van zijn (haar) hoogste dienaren, of personen uit zijn (haar) onmiddellijke omgeving te voldoen, door bij de laatste plichtpleging absent to moeten zijn? En zulks, omdat „reden van Staat hem (haar) daartoe noodzaken?" En de klassieke opvoeding 's Gravenhag j, 6 Juni. Naar wij ver nemen heeft prof. mr. B. M Taverne, raadsheer in den Hoogen Raad, in zijne hoe danigheid van voorzitter van het comité voor het behoud der klassieke opvoeding, langs officieelen weg de volgende motie ter kennis gebracht van liet Volkenbonds- comitó voor moreele ontwapening. Het Comité voor het Behoud der Klas sieke Opvoeding, Overwegende, dat het behoort tot de aller eerste plichten van do school, welker eind diploma toegang verschaft tot de universi teit, om bij de haar toevertrouwde jongelie den hart en g^est gelijkelijk te ontwikkelen, om bij hen gevoel voor het schoone aan te kweeken en om de leervakken zoodanig te kiezen, dat daardoor dc'internationale toe nadering wordt bevorderd; Constateercnde, dat de klassieke opvoe ding, die het leeren van oude en moderne talen en literaturen vereenigt met dat van aardrijkskunde en geschiedenis, dc eenige is, welke aan dit drievoudig ideaal beant woordt; Geeft den wensch te kennen: I. Dat in alle landen het programma, de lycea, gymnasia, colleges en alle andere scholen, welks einddiploma toegang ver schaft tot de universiteit, de voornaamste plaats zal toïkennen aan het'gecombineerd onderwijs aan oude en moderne talen en literaturen, aardrijkskunde en geschiede nis; Dat in alle landen zal worden zorg ge dragen voor een voortdurend contact tus- schen de docenten van genoemde scholen en het personeel van het lager onderwijs, en voorts alle andere maatregelen in overwe ging zullen worden genomen, welke ertoe kunnen bijdragen om de weldadige wer king der klassieke vorming uit te strekken tot een zoo talrijk mogelijke élite, g^rccru- teerd uit alle lagen der bevolking. UIT MINNENIJD DOODGESTOKEN. Den Bosch, G Juni. Vandaag werd voor het gerechtshof in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen Willem Vissers te Enge len bij Den Bosch. Deze was door de recht bank vrijgesproken van doodslag op Jan Venroy. De zaak betreft een minnenijd. Verdachte had kennis met het meisje, waar V. vroeger verloofd mee was geweest. Op 27 December heeft hij hem opgewacht en dood gestoken. De cisch luidde in hooger beroep twee jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Uit spraak over veertien dagen. PARIJSCHE GEMEENTERAADSLEDEN TE DEN HAAG. Verwelkoming ten stadhulze. 's-Gravonhage, 6 Juni Heden zijn hier ter stede aangekomen dc president van den Gemeenteraad van Parijs, dc heer Fran cois Latour en drie leden van dien raad, de hoeren Bos, Schnitzlcr en Lobligeois. Het gezelschap heeft reeds eenige dagen in ons land doorgebracht en arriveerde in den loop van den ochtend in Den Haag. Om kwart voor 12 werden de heeren door den burgemeester in het gebouw aan de Javastraat 26 ontvangen. Met den burge meester waren daarbij tegenwoordig de ge meentesecretaris, mr. ter Pelkwijk en do ka binetschef van den burgemeester, mr. dr. Westerman. De wethouders waren verhin derd bij de ontvangst tegenwoordig te zijn in verhand met het bijwonen van dc begra fenis van de cchtgenoote van wethouder mr. de Vries. De president en leden van den Parijschcn gemeenteraad werden aan den burgemees ter voorgesteld door den Franschen gezant, baron de Vitrolles, die de receptie bijwoon de, vergezeld van den lstcn legatie-secreta ris, de heer II. Spitzmüller. Do burgemeester sprak de gasten toe en herinnerde allereerst aan de hartelijke ont vangst, welke hem ten deel was gevallen bij zijn bezoek aan de Koloniale tentoon stelling, meer dan acht maanden geleden. De herinnering aan dit bezoek en aan de vriendelijke ontvangst zal onvergetelijk blij ven. In deze stemming zal men begrijpen hoe aangenaam het is thans de deputatie van het Parijsche gemeentebestuur in Den Haag te kunnen ontvangen en welkom te heeten. De burgemeester wees er vervolgens op hoo dit bezoek niet alleen een toeristisch doe)^ heeft, doch omdat er ook een technisch en professionneel karakter aan gegeven Is. De heer Latour wees er in zijn antwoord op, hoe wonderlijk het is, dat men in een agglomeratie van meer van 400.000 inwo ners, ongerept heeft kunnen bewaren, de zuiverende adem der natuur. Den Haag mist sombere voorsteden, de stad is onderbroken door parken, door kanalen en vijvers, zij Is langs prachtige wegen door het bosch ver bonden met de Noordzee en is zoo een be wonderenswaardig geheel. m Na afloop van de ontvangst ten stadhuize bood de Fransche gezant een lunch aan in het gezantschapsgebouw. Hieraan nam ook de burgemeester deel met den gemeentese cretaris en mr. Westerman. Hedenavond zijn de heeren dc gasten van het gemeentebestuur aan een diner in restaurant Angema, waaraan ook de Fran sche gezant deelneemt, eenige wethouders en bestuursleden van de Alliance francaisc. OBSTRUCTIE IN DEN LEIDSCEEN RAAD. De sociaal-democraten contra B. en W. en de Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. In do vergadering van den gemeenteraad van Leiden was ingekomen een adres van dc Commissie voor Maatschappelijk Hulp betoon, waarin die commissie zich zeer ge griefd toont over de wijze, waarop mevr. Braggaar—Dc Does (s.-d.) zich hij dc behan deling over do begrooting voor 1932 heeft uitgelaten over de werkwijze der commissie. In het adres wordt mevr. Braggaar verwe ten ten onrechte verdachtmakingen te heb ben geuit om daaruit politieke munt te slaan. B. en W. stelden voor het adres ter visie te leggen; dr. van Eek (s.-d.) drong aan op onmiddellijke behandeling. Over deze ordc-quaestie werd uren gepraat, waarbij uit protest nagenoeg alle sociaal-democra ten het woord voerden. Nadat dc voorzitter had toegezegd in de volgende raadsvergadering gelegenheid te zullen geven om het adres te behandelen, bleef de obstructie voortduren. Tegen half zes werd het voorstel der S. D. A. P. om het adres direct te behandelen, verworpen met 17 tegen 12 stemmen. Dc vergadering wordt geschorst tot 's avonds. Amersfoort. Zaterdag 11 Juni. Ver- hoevenstraat 90. Verkoop van een inboedel. 2 uur. Vrijdag 17 Juni. Hotel de Zwaan. Verkoop pcrceclcn hooigras. 12 uur. Vrijdag 24 Juni. Terrein Nederl. Spoorwe gen, veiling van spoorhout. Dinsdag 2S Juni. Café „Het Boompje", ver koop van winkel-woonhuis, Beekensteinsche- laan 56; dubbel burgerwoonhuis Beeken- steinschelaan 50; burgcrwoonhuis, Beeken- stcinschclaan 52; burgerwoonhuis, Becken- steinschclaan 54; winkel-woonhuis, Westsin gel 26 en winkel-woonhuis, Nieuweweg 5; benevens bosch- en struikenterrein, te Oud- Lcusden gelegen. 8 uur. Baarn. Woensdag 8 Juni. Hotel „Centra!". Verkoop vun winkelhuis (Ver lengde Dalweg 24) en woonhuizen (Verleng de Dalwcg 22 en Elisabcthstraat 41). 8 uur. Woensdag 15 Juni. Hotel „Central". Ver koop van twee winkelhuizen (Brinkstraat 15a en 17). 8 uur. Donderdag 16 Juni. Hotel „de la Prome nade". Verkoop villa „Dennenhorst", Eem- nessenveg 62. 8 uur. Woensdag 22 Juni. Hotel „de Pauw." Ver koop van hotel „dc Pauw", Eemnesserweg 59. 8 uur. Vrijdag 2-1 Juni. Hotel „dc Pauw." Verkoop hotel-inventaris. 10 uur v.m. MISLUKTE VERHURING VAN HOOILANDEN. Men schrijft uit Friesland: Notaris Zijlstra to Bcetéterzwaag zou te Gorredijk een groote verhuring van hooi landen houden. Bij het voorlczon van do voorwaarden bleek, dat daaraan oen nieu we clausule was toegevoegd, namelijk, dat iedere huurder diende te zorgen voor een solidcn borg. Vroeger bleven in den regel de notarissen borg voor dc richtige beta lingen van de pachtpenningcn, doch een groot deel der notarissen in Friesland is daartoe niet meer bereid. Zoodat de eige naren nu die zekerheid van do pachters vragen. De voorzitter van do Federatie Opöter- land van den Bond van Landpachters, ver zocht namens dezo organisatie, die voor waarde in te trekken. De notaris antwoordde, dit niet te kun nen doen, daar hij van de eigenaren in deze geen volmacht had. Dc Federatie-voorzitter critiseerde scherp de houding van de eigenaren. Ilij ried aan, geen enkel bod te doen. Dit vond algemeene instemming. Toen later eigenaren van vijf perceelen meedeelden, bereid te zijn, deze zonder borg te verpachten, werd daarop geboden, en ze werden toegewezen. Alle andere perceelen bleven onverhuurd. WIELRIJDER DOOR TRAM GEGREPEN. Numansdorp, 6 Juni. Hedenmorgen vroeg heeft alhier een ernstig ongeval plaats gehad. De 38-jarige J. Noordhoek, die per rijwiel uit de Achterbuurt kwam, werd op de trambaan gegrepen door de uit de richting Rotterdam komende motorwagen van do Rotterdamschc Tramweg Maat schappij. Noordhoek werd meegesleurd eD tegen een woonhuis geslingerd. In zeer ern- stigen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij 's mid dags overleed. Alleen in vrijheid ontwikkelt zich een ze delijk karakter. Uit het Engelscb door A. TREUB 73 En zoo nam je geld op de obligaties, die je waren toevertrouwd, zei hij verach tel ijk. De slag was gevallen. Aimsbury's hoofd zonk neer en zijn handen vielen langzaam naast hem neer. Eric kreeg een kleur van woede en zijn gezicht werd zeer streng. Hij liep de karner door tot voor zijn vader en na hem een oogenblik meedoogenloos te hebben aange staarci, sprak hij scherp: Vader! Is het waar? vroeg hij. Aimsbury keek langzaam op en zijr. oogen werden vochtig, toen hij zijn veroor deeling op het gelaat van zijn zoon las Eric... je hebt geen idee... ik was in groote moeilijkheden. Alles ging mis. Mijn zaken in dien tijd U heeft de waarheid niet gezegd wat dc zaken betreft, vader, viel Eric streng in. Wij hadden toen geen extra kapitaal noo- dig en dat weet u. U had het geld noodig om zware particuliere schulden te betalen, waarover u zich schaamde en die volgens mij niets anders dan speelschulden waren' Eric! smeekte Aimsbury, maar hij probeerde niet de beschuldiging te looche nen. Dat zij, zooals het wil, ging Eric mee- doogenloos voort. Uw particuliere schulden gaan niemand dan u zelf aan, hoe onver- eenigbaar met uw betuiging van zedelijke rechtschapenheid zij anderen mogen voor komen, en als u spélen wilt, heb ik er geen aanmerking op te maken. Maar wanneer u onze zaak gebruikt, als een scherm voor minderwaardige transacties Maar als ik niet ergens geld geleend had, zou de zaak in moeilijkheden zijn ge komen, Eric, verdedigde Aimsbury zich Mijnmijn schuldeischers Ik wensch geen verdere verontschul Jigingen te hooren, vader. Ik vroeg u zes maanden geleden om uw vertrouwen en als u het mij geschonken had, zou deze toe stand niet gekomen zijn. Ik was in mijn ziel overtuigd dat u handelde alseen dief! Maar Eric Enid stond op en nam haar geliefde bij den arm. Toe, Eric, smeekte zij tecder. Aan wien behooren die obligaties7 vroeg hij, zonder acht te geven op het meisje. Je hebt ongelijk als je zegt dat ik als eeneen dief bandcld^, Eric, antwoord de Aimsbury verzoenend. Ik heb niet... Wicn behooren die obligaties? her haalde Eric onverbiddelijk. Ik heb ze niet gestolen, ging zijn vader voort. Ike... heb ze alleen geleend Hij glimlachtp flauw, opgelucht dat hij een goed bedachten zin had gevonden. Ik leende ze alleen. Eric keek hem met toornigen twijfel aan En van wien heeft u ze geleend? vrocj hij scherp. Aimsbury wierp weer een smeekenden blik op Spencer, maar Spencer's gczichts uitdrukking was boos cn raccdoogenloos. Van wien? herhaalde Eric. Van het Ryan Weezenfonds, was het schoorvoetende en ontstellende antwoord Ik ben de prcssident-commissaris. Er volgde een aderalooze stilte. Zelfs I-Iarker was opgeschrikt cn hij had er zich op beroemd dat hij veel dingen wist, die geheim heetten te zijn. Eric hijgde van verbazing en ging achteruit om zijn vader ongeloovig en met eenigen afschuw aan te zien. Nina scheen pret te hebben; I.ee Wang kalm onverschillig; Enid zeer belangstel lend en Spencer ernstig peinzend. Sir Peter keek Aimsbury schuin met ec-n boozen argwaan aan. Indien Aimsbury com missaris van het Ryan Weezenfonds was, sprak het vanzelf, te vermoeden dat hij Ryan zelf kende. Mogelijk was d*> geheele zaak met de obligaties op touw gezet door Ryan. Mogelijk was Aimsbury zelf Rvan! T:on dit laatste vermoeden in sir Peter's ho fd opkwam, verwierp hij het minach tend. Aimsbury was een worm. maar de geheimzinnige Ryan was alles behalve oen worm. Ik dacht, dat het zoo iets zijn zou, Aim.-bury! snauwde hij, naar Aimsbury tc okomend. Als het je belieft. Brace Spencer's metaalharde stem onderbrak den baronet opeens. Sir Peter's kaak kwam vooruit: toen veranderde hij van gedach ten. Het spijt me, mijnheer, verontschul digde hij zich. En nu? vroeg Spencer aan Aimsbury? Aimsbury zuchtte diep en hij keek voor zich. Als de obligaties ontbreken, zei hij zacht, kan ik alleen hopen, dat ik ze met tertijd mag vervangen door obligaties van gelijke waarde. Geloof me, heeren, ik ben geen oneerlijk man. We zijn op sommige tijden allen on eerlijk, Aimsbury, antwoordde Spencer koel. Maar dit is een strafbaar vergrijp. Dat weet is, dat weet ik, gaf Aims bury ongelukkig toe, terwijl hij uit zijn borst- cn broekzakken twee dikke pakken bankbiljetten haalde. Maar hier is het geld, ging hij zenuwachtig voort, de pakken aan Spencer toer ijkende. Geef mij de obligaties cn alles is iw orde. Spencer keek met koelen blik naar de bankbiljetten. Toen zag hij Aimsbury scherp in de oogen. Het zou dwaas zijn ze jou weer toe te vertrouwen, Aimsbury! zei hij koud en hij keerdp h-m minachtend den rug *oe. Aimsbury werd doodsbleek; zijn handen bewogen zich een oogenblik onbeholpen, toen zonk hij in den stoel, waaruit hij was opgestaan De obligaties hebben dit huis niet ver laten sinds jij ze hier gebracht hebt, voegde Spencer er kalm aan toe. Zelfs Lee Wang, die vriendelijk geglim lacht had legen de bankbiljetten, die Aims bury in de hand had, knipoogde bij deze verbijsterende mededeeling. De anderen ge loofden het blijkbaar niet. Sir Peter's kaak zakte onnoozel en zijn oogen staarden. Dar ker vertrok zijn gezicht alsof bij gekwetst was. Eric schudde liet hoofd alsof hij zijn oogen niet vertrouwde. Enid snikte zenuw achtig cn Nina wierp snelle, listige blik ken van liet eene gespannen gelaat naar het andere. Spencer glimlachte even. Misschien zou eenige verklaring niet ongewenscht zijn, zei hij verontschuldigend. Ziet ge, toen ik de obligaties uit de brand kast nam Gij! ITct woord kwam gelijktijdig van vier paar lippen in eensgezinde ongeloovigheid. Spencer boog plechtig Ik, erkende hij. Toen ik ze uit de brandkast nam Maar U ging naar dc garage, zei Eric. Vroeger in den avondja, stemde Spencer toe. Toen ik de obligaties uit do brandkast nam, herhaalde hij geduldig, had ik niet op sir Peter's revolver gerekend. Ik dacht, dat hij nog in de lade van de schrijf tafel lag. Toen ik mij dus bedreigd zag door air Peter, was het nooaig dat ik mijn plannen wijzigde. Sir Peter's kogel schamp te mijn ribben, toen ik naar het raam ging.... Maar ik schoot Aimsbury! viel sir Pe ter in de rede, met een stem, die scherp door verbazing was. Dat weet ik. antwoordde Spencer, met een glimlach van herinnering. Ik was on gelukkig genoeg den kogel te doen afwij ken, zooals Clinton vermoedde. Ik viel over Eric, toen ik mij zelf uit* het raam wierp cn wc gingen samen naar beneden. Ik kroop langs de waranda naar de achter deur en ik moet zeggen dat ik een kwade vijf minuten beleefde in de gedachte, dat Eric dood was. Clinton was volmaakt juist, toen hij zei, dat ik de lantaarn ge reed had. Ik zette ze klaar, voordat ik de lichtdraden doorsneed, cn ik had slechts de achterdeur binnen te gaan en de lan taarn op te nemen, terwijl ik door het huis tring. De wond hinderde me natuurlijk een beetje. U kunt opgemerkt hebben dat ik wat beefde toen ik weer binnen kwam. .Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5