'AMEDSFOÖRTSCH BAGBIAE Woensdag 8 Juni 1932 -DE EEMLANDER" 30e Jaargang No. 289 DE MOTIE DUIJS INZAKE DE ONGEVALLENVERZEKERING Alle moties verworpen DE WIJZIGING VAN DE VUURWAPENWET UIT DE STAATSCOURANT GROOTE BRAND TE MAASSLUIS Kostbare machines en voorraden verloren DE GEHEIMZINNIGE INBREKER TWEEDE KAMER De uitvoering van deze motie zou li'/*, die van andere moties nog meer millioenen kosten Besloten wordt aan de agenda toe te voe gen de wetsontwerpen inzake invoer van Boter, van leestklaar schoenwerk en in zake een garantieregeling voor de kippcn- houderij. Voortgezet wordt de behandeling van de motie-Duijs inzake premiebetaling voor sociale verzekering door do werkge vers, die niet of voor minder dan 1500 inkomen in de rijksinkomstenbelasting zijn aangeslagen. De heer Schouten zegt, dat de motie bevoorrechting kan beteekenen. Bovendien kan de Staat zulke nieuwe lasten niet dra gen. Spreker' bestrijdt vervolgens de mo- tie-Braat om den staat tijdelijk de kosten der sociale verzekering te doen dragen. Spr. bestrijdt niet alleen de motic-Braat om den Staat de kosten der sociale verze kering te doen dragen, doch ook die van den heer Kersten betreffende ontheffing aan de bedrijven van den financicelen last der verzekeringswetgeving en die van den heer Weitkamp tot stichting van een toe slagfonds. De heer Snoek Henckemans pleit voor handhaving van sociale wetgeving. De moties Duys, Kersten en Braat zijn prac- tisch onuitvoerbaar. Spr. beveelt do motic- AVeitkamp aan. De heer van Rappard (lib.) zou het gewenscht vinden dat de regeering voor den kleinen land- en tuinbouw maatregelen neemt in den geest van de Zee-ongevallen wet. Spr. kan alleen de motie-Weitkamp aanvaarden. De heer Loerakker (r. k.) bestrijdt de motie-Duijs en de motie-Kersten. Evenzoo die van den heer Braat. De heer W ij n k o o p (cornm.) noemt de motie-Duijs onbeteekenend; die van den heer Weitkamp gaat niet ver genoeg. Spr. bestrijdt verder de moties-Kersten en Braat. Spr. dient twee moties in om Staatssteun te verleenen aan boeren enz., wier bestaans minimum beneden niveau is gekomen, en om Staatspensioen te verleenen aan zestig- jarigen. De eerste motie wordt niet, de tweede wel ondersteund. Ze komt op nader te bepalen dag aan de orde. De heer A me link (a. r.) bestrijdt de op vattingen van den lieer Kersten in zake de sociale wetgeving. Minister Verschuu r zegt dat de motie zeer slecht is voorbereid en dat de heer Duijs aan vele vraagstukken geen aandacht heeft besteed. Spr. berekent dat de uitvoe ring der motie omstreeks 11 Vs millioen kost, terwijl niet aangegeven is hoe die kosten bestreden kunnen worden. Ook principieel bestrijdt de minister de rnotie. De motie-Braat kost 80 a 90 mil lioen, de motie-Kersten idem. De rnotie- Weitkamp gaat het minst ver. Doch als er geld is voor goede doeleinden, weet spreker er nog veel meer. Hierna wordt gerepliceerd. De heer Weitkamp wijzigt zijn motie roodanig, dat de regeering een onderzoek instelle naar de wijze, waarop door stich ting van een tocslagfonds, uit de baten der rerzekering, een tegemoetkoming kan wor den verleend aan land- en tuinbouwers, niet aangeslagen in de inkomstenbelasting. De motic-Duys wordt verworpen met 55 tegen 26 stemmen. De motie-Braat wordt verworpen met 78 tegen 3 stemmen. De motie-Weitkamp wordt verworpen met 64 tegen 16 stemmen. De motie-Kersten wordt verworpen met 77 tegen 3 stemmen. De vergadering wordt verdaagd. In het afdeelingsonderzoek der Eerste Ka mer wezen enkele leden op het groote ge vaar, waaraan men is blootgesteld, indien aan het bezit van vuurwapenen niet op in grijpende wijze paal en perk wordt gesteld. Zij wezen op het misbruik dat in Duitsch- land van die wapenen veelvuldig wordt ge maakt. Intusschen betwijfelden zij of, in dien dit ontwerp mocht worden verheven tot wet, inderdaad toestanden als de even- bedoelde zijn to voorkomen. Deze leden toch waren van oordeel, dat slechts bij zeer acute onrust van uitvoering der bij art. VI ingevoegde bepalingen sprake zal kunnen zijn. Mitsdien zouden zij liet op prijs stellen, indien do minister hun de verzeke ring'zou willen geven, dat ook zonder toe passing der vermelde voorschriften de vuur- wapenwet niet of zeer moeilijk zal kunnen worden overtreden, cii hun wilde uiteen zetten door welke maatregelen zulks zal worden bereikt. Ook sommige andere leden achtten een meer afdoend toezicht op de naleving der vuurwapenvvet dringend noodzakelijk. In dit verband wezen zij er op, dat vele woon wagenbewoners in het ongeoorloofde bezit van vuurwapenen zijn. Vele andere leden merkten op, dat of schoon de geuite desiderata zeer zeker re den van beslaan hebben, de geheele wer king der vuurwapenwet in het bedoelde op zicht een secundaire is. De afwending van vijandelijke verhoudingen tusschcn de bur gers onderling en van toestanden van ver wildering, gelijk die zich in den laatstcn lijd onder den druk der omstandigheden in enkele streken van Duitschland openbaren, hangt naar hun gevoelen wel in de eerste plaats af van politieke en economische fac toren, onder dewelke het algemeen beleid der overheid van grootcn invloed is. Verscheidene leden achtten de voorzie ning, welke met dit ontwerp wordt beoogd, een halven maatregel. Wil men een afdoen de regeling treffen dan moet h.i. de wetge ver zich niet bepalen tot een verbod om vuurwapenen of munitie voorhanden te hebben, doch dienen evenzeer de vervaar diging en de invoer er van te worden straf baar gesteld. Blijkt de noodzakelijke behoefte zoowel aan dó eene als aan de andere soort van zaken te bestaair dan neme de Staat de fa bricage er van zelf, ter hand, en worde nauwgezet gecontroleerd, waar de gefabri ceerde voorwerpen blijven. Andere leden konden zich met deze zienswijze niet verecnigen. Staatsfabrieken voor het vervaardigen van vuurwapenen en munitie voor particulier gebruik achtte zij nóch noodig, nóch wcnschelijk. In het algemeen moet, naar liet oordeel dezer leden, het voorhanden hebben van vuurwapenen onder bepaalde omstandighe den niet te zeer worden bemoeilijkt, vermits de veiligheid vooral ten plattelandc en in de buitenwijken der steden niet zelden te wcnschen overlaat. GENOOTSCHAP ARCHITECTURA ET AMICITIA. Dr. F. M. Wibaut, eerelid. Het Genootschap Architectura et Amici- tia heeft in zijn jongste ledenvergadering dr. F. M. Wibaut, wegens zijn groote ver diensten voor het bouwen en de bouwkunst in het algemeen en voor de bevordering en instandhouding van de schoonheid van Am sterdam in het bijzonder, benoemd tot eerc- iid, welke benoeming dr. Wibaut heeft aan vaard. Burgemeesters. Bij Kon. besluit zijn benoemd met 1 Juli tot burgemeester van Wissekerke J. Geuze en tot burgemeester van Vlodrop mr. H. J. Boycns; zijn met 15 Juni benoemd tot burgemees ter van Mclick en Herkenbosch S. D. Dou- ven, met gelijktijdig eervol ontslag als bur gemeester van Nieuwstódt, en tot burge meester van St. Odilicnberg P. H. Houben, Kantcnrechter-plaats vervanger. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Alk maar mr. P. v. Sonsbeek, inspecteur der re gistratie en domeinen aldaar en mr. C'. Smal, advocaat en procureur aldaar. Landmacht. Bij Kon. besluit is benoemd tot r&.-offi- cier van gezondheid bij de landmacht de arts A. Stok; zijn op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve eerste luite nants J. Maaskant van het 4e regiment in fanterie en F. G. M. de Grijs van het korps luchtdoel-artillerie. Middelbaar Onderwijs. Bij Kon. besluit is wederom tijdelijk be noemd tot leerarès aan de Rijks hoogcre burgerschool te Wageningen: mevr. A. A. Sirks—Joustra. Vereenigde Kamer te Rotterdam. Bij beschikking van den minister van Justitie zijn aangewezen in de enkelvoudige Kamer voor de vereenvoudigde behandeling van strafzaken van de arrondissements rechtbank te Rotterdam tot. plaatsvervan gende leden mrs. J. C. Brongers, G. L. van Es, M. Franken en A. T. Marx, allen rechter. WETTELIJKE DIERENBESCHERMING. Dezer dagen heeft de Vcrecniging voor wettelijke dierenbescherming (politieke actie) haar jaarlijksche ledenvergadering te Amsterdam gehouden. In het openingswoord herdacht de waar nemende voorzitter het overlijden van ir. D. de Clercq en schetste in warme woorden de groote kwaliteiten van den over ledene. Ver volgens zijn de jaarverslagen van secretaris, penningmeester, bibliothecaris en propagan diste goedgekeurd. Ten aanzien van de onlangs te Amster dam opgerichte stichting voor het wettelijke dierenrecht meent het hoofdbestuur volko men gerust te kunnen zijn. Deze stichting is uit een begripsverwarring geboren en zal onze verceniging, aldus spreker, niet in het minst belemmeren in haar baanbrekend werk. Voorts zijn behandeld de volgende pun ten: het uitkomen op eenige tentoonstelling, het voorbereiden van den 4-Octoberdag (die rendag) en de organisatie van een krach li- gen propagandistische!! dienst voor 1933, het jaar van de Kamerverkiezingen. In de bestuursvacature zijn gekozen de heer Blokpoel uit Den Ilaag. Mej. Pothoff is als aftredend bestuurslid herkozen. HET VERSCHE KADETJE. Amsterdam, 7 Juni. De Vijfde Kamer der Rechtbank alhier heeft heden beves tigd het door den Amsterdamschen kan tonrechter gewezen vonnis, waarbij de heer J. F. Staal, directeur van hotel „Suisse", die zich te verantwoorden had gehad we gens het doen afleveren van vcrsch brood vóór tien uur 's morgens in de ontbijtzaal van zijn hotel, van rechtsvervolging was ontslagen. Bij de behandeling in appèl had het O.M. het ten laste gelegde bewezen geacht en één gulden boete, subs, een clag hechtenis gevorderd. „TWEELINGWAGEN" BIJ DE AMSTERDAMSCHE TRAM. Heden zal te Amsterdam de zgn. tweelihg- wagen op lijn 3 in dienst worden gesteld. Ter kennis van het publiek wordt gebracht, dat het instappen geschiedt uitsluitend op het voorbalcon en uitstappen uitsluitend van het middenbal con. In den voorwagen en op het middenbalcon is het rooken ver boden, rookers dienen plaats te nemen ln den achterwagen. Wat do vrachtinning be treft, gelden de volgende regelen, de conduc teur bevindt zich op het middenbalcon bij den doorgang van den eersten wagen. Al lereerst int hij de vracht van alle passagiers, die hem passeeren, vervolgens controleert hij tijdens den rit do passagiers, die zich in den eersten wagen bevinden. De bestuur der opent de voordeur aan iedere halte waar passagiers wenschcn in te stappen en houdt deze deur gedurende den rit ge sloten. INTERNATIONALE OPLICHTER GEARRESTEERD. Gisternacht is te Venlo op verzoek van de Rotterdamsche recherche aangehouden, de 30-jarige Deen K. G., een internationale chèque-vervalscher. Het vorig jaar had hij een bank in Rotterdam een cheque aange boden, groot 340 Amorik. dollars ten name van het Amerikaansche Ministerie van Fi nanciën. De bank gaf 200 gulden voorschot en de rest zou hem worden uitbetaald, zoo dra de chèque in Amerika verzilverd was. Begin Mei j.l. kwam bericht binnen, dat de clfèquc vcrvalscht was. Daarop is men op zoek gegaan naar K. G., die zich bij do bank niet meer had laten zien en in den afgc- loopen nacht kon hij te Venlo worden ge arresteerd. I-lij wordt naar Rotterdam op transport gesteld. INBRAKEN TE HEERLEN. Zeven jongens aangehouden. Heerlen, 7 Juni. Enkele weken gele den werd te Heerlen een vicrtaL jongens aangehouden, die van eenige inbraken hier ter stede worden verdacht. Na "dien werden nog drie andere jongens aangehouden. Thans is gebleken, dat dit zevental van be gin 1930 af zich aan een groot aantal in braken heeft schuldig gemaakt. Bij een viertal winkeliers werd ingebroken, ter wijl verder ook bij do coöperatie „Ons Da- gelijksch Brood" een tweetal inbraken werd gepleegd. Ook bij het filiaal van de Amstel Brouwerij werd ingebroken. In to taal worden den jongens tien inbraken ten laste gelegd. Zij worden voorloopig op het .politiebureau te Heerlen vastgehouden. De politie zet het onderzoek voort. GED. STATEN VAN ZUID-HOLALND. De heer P. de Bruid tol lid gekozen. 'sGravenhage, 7 Juni. Do heden ge houden vergadering van de Provinciale Sta ten van Zuid-Hloland heeft in de vacature, ontstaan in het College van Gedeputeerde Staten door het bedanken van den heer Schaper (S.D.A.P.) met 53 van de 78 uit gebrachte stemmen gekozen tot lid van Ge deputeerde Staten den heer P. de Bruin te Schiedam. Er waren 19 blanco 'stemmen uitgebracht. De heer de Bruin behoort tot de S.D.A.P. en is wethouder van Schiedam. Hij wensch- te zijn beslissing in beraad te houden. DE MALVERSATIES TE BREDA. Den Bosch, 7 Juni. De krijgsraad alhier veroordeelde heden den 52-jarlgen L., adj. onderofficier der militaire administra tie te Breda tegen wicn wegens liet plegen van valschheid in geschrifte en wegens hel misbruik maken van zijn bevoegdheid als ambtenaar, 5 maanden gevangenisstraf mot ontslag uit den dienst was gccischt, tot een gevangenisstraf van 5 maanden met aftrek van voor-arrest m.et ontslag uit den dienst zonder ontzegging. De graan-- en meelproductenfabriek der firma Verploegh totaal afgebrand Maassluis, 7 Juni. Hedenavond onge veer 8 uur is brand uitgebroken in de fa briek van den graanhandelaar Verploegh, staande aan de Haven te Maassluis. Daar Das een nieuwe voorraad mais was gelost, vonden de vlammen daarin gretig voedsel. Spoedig stond de fabriek, hetwelk een complex van drie gebouwen beslaat, in lichter laaie. De brandweer van Maassluis, weldra versterkt door de motorspuiten uit Delft. Maasland en Vlaardingen. trachtte de belendende perccelcn te behouden. Üp het oogenblik, dat dit bericht ons gewerd; woedt de brand nog hevig, doch de fabriek waarin zich een groote voorraad graan en vele machines bevonden, zal wol geheel af branden. De burgemeester van Maassluis was op het terrein van den brand aanwezig. Omtrent de oorzaak van den brand last men nog in het duister. Nader bericht men ons nog: De graan- en meelproductenfabriek van de firma Verploegh is totaal afgebrand. Het nieuwe fabrieksgebouw is een prooi der vlammen geworden. Behalve kostbare machines zijn ook do voorraden verloren gegaan, o.m. lag voor verzending gereed een duizendtal balen verwerkt graan en 100 ton onverwerkt graan. Door het krach tig optreden van de brandweer uit Maas sluis, Delft, Maasland en Vlaardingen en dank zij het feit, dat dc windrichting gun stig was, konden de belendende perccelcn behouden blijven. Geruimen tijd bleef dc brandweer nog op het terrein voor dc nablussching. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt. de schade. BOB VAN IERSEL. Gaat in den handel. De tooneelspelcr Bob van Icrsel zal na afloop van zijn contract bij het Gezclschap- Verkadc aan het eind van deze maand het tooneel vaarwel zeggen en een handelson derneming beginnen. Hij is zijn loopbaan in 1921 bij dr. Willem Royaards begonnen, onder wiens leiding hij vier jaren heeft gewerkt. Daarna is hij aan verschillende gezelschappen verbonden ge weest, o.a. bij Cor van der Lugt Melsert (19271929), tot hij in 1929 door Eduard Ver- kade geengageerd werd. HET NIEUWE NEDERLANDSCH-BELGI- SCHE HANDELSVERDRAG. Uit Brussel wordt aan de N.R.Ct. gemeld Vandaag zal een delegatie van de Bel- gisch-Luxemburgsche tolunie, onder leiding van de heeren Suctens, directeur van de af- deeling voor handelsverdragen van het Beh gischc ministerie van buitenlandsche zaken en Braun, staatsraad van het groot-hertog dom Luxemburg, in den Haag aankomen, ten einde dc besprekingen voort te zetten betreffende de sluiting van een nieuw han delsverdrag tusschcn Nederland en'België. De onderhandelingen zullen, waarschijn lijk, van 7 tot 10 Juni duren en over die punten loopen die, bij de eerste besprekin gen, hangende waren gebleven. Wij vernemen dat van Nederlandscho zijde de onderhandelingen gevoerd worden door dr. Nederbragt van het departement van buitenlandsche zaken met vertegen woordigers van enkele andere departemen ten. De taal van eqn volk is de helderste spie gel van zijn gemoed en zijn geestelijk leven. Uit het Engclsch door A. TREUB. 74 Spencer! hijgde Enid met een ver trokken gelaat. Eric sloeg zijn arm steunend om haar middel en een vermetele glans lag in zijn oogen, terwijl hij oplettend naar Spencer keek. Harker was opgestaan en keek Spencer ook scherp aan. Aimsbury keek nog hulpe loos en Lee Wang zag nog glimlachend naar de bankbiljetten in Aimsbury's hand. Nina was geneigd in haar stoel weg te kruipen. Maar Benner zei, dat het dc wond van een mes was. zei sir Peter, nog te veel ver baasd, om zich wraakzuchtig boos te ge voelen. Dat was liet ook, verklaarde Spencer. Lee Wang heeft getuigd dat hij mij raakte bij ongeluk. Gelukkig voor mij trof zijn mes bijna op dezelfde plek als Uw kogel ge daan had, en met behulp van een scheer mes en spiegel kon ik later dc gedachte verwekken, dat dc twee wonden één wa- reji. Werkelijk, miss F.nid. voegde hij er •nel bij, toen Enid een snik gaf en op het punt scheen neer te vallen, het was niet ernstig. Slechts een vleeschwond en vol strekt niet pijnlijk. Maar de anderen wisten dat hij loog en zelfs sir Peter kon zijn bewondering voor zulk een moed niet geheel onderdrukken. Aimsbury sidderde en ontdekte een voorbij gaande uitdrukking van iels, dat op vrees leek, in Lee Wang's oogen. De Chinees nieste hevig en stond met een vriendelijke verontschuldiging op. Ik niet heel wel, heer, zei hij rnet een droeven glimlach. Oh, ik heb je vergeven, Lee Wang, zei Spencer hartelijk. Lee Wang knikte en grinnikte verheugd. Een zeer trouw dienaar, sir Peter! zei Spencer,'" tegen Lee Wang glimlachend. Ik geloof dat hij mij de obligaties zag nemen en loc-stiet om ze te verdedigen, voegde hij er peinzend aan toe. Lee W. werd zeer spraakzaam. Ja. heer! riep hij uit, zijn hoofd heftig tegen sir Peter schuddend. Ik zie papier nemen Stil! gebood sir Peter scherp. Lee Wang Iverd kalm. Sir Peter liep langzaam de kamer door tot voor Spencer. Zijn kaak stak vooruit en de oude dreigende blik was in zijn donker kijkende oogen. Is dit waar, Spencer? snauwde hij. Volmaakt waar, antwoordde Spencer koel. Waarom zou ik er om liegen? Ja, waarom zou' je er om liegen, gaf sir Peter toe, zijn hoofd vooruitstekend, zoodat zijn gezicht binnen een voet van Spencer was. Daar je de nadeelen begreep van je geboorte, maakte je plannen mij tot armoede te brengen, zoodat je kon voldoen aan een ziekelijk verlangen om voor heer te spelen! Een sluipende diefje han delde zoo, opdat je je vuile ijdelheid kon luchten in het gezelschap van fatsoenlijke mcnschen' Je Dat heeft er misschien iets mee te maken gehad natuurlijk, stemde Spencer toe. Maar ik had ook andere reden. Spen cer strekte zijn schouder en zijn stem werd zeer hard cn krachtig. Ik nam ze, opdat U ze niet verliezen zoudt, sir Peter! Ik nam ze om den persoon vóór te zijn, die dc on beschaamdheid hec-ft zich tc vermommen als de Decker of de Ruiten Aas! En ik had zelfs een betere reden. Ik nam ze, omdat zo mij toebchoorcn! Er volgde weer een gespannen stilte. Jou? spotte sir Peter zwak. Aan mij! herhaalde Spencer, uit zijn vestjeszak ccn visitekaartje krijgend, dat een facsimile was van datgene, dat Aims- bury zes maandi n geleden verschrikt had on liet sir Poter aanbiedend Mag ik mij zelf voorstellen. Ik ben Albert T. Ryan! HOOFDSTUK XXXII. Sir Peter nam werktuigelijk het kaartje aan en zijn oogen schitterden woedend, toen hij er naar, keek. Ryan! snauwde hij binnensmonds, en zijn lippen krulden zich van woeste vreug de bij het gevoelen, dat zijn tot nu toe on zichtbare vijand in zijn bereik was. Ryan! Die mij in do laatste twee jaren heeft te gengewerkt! Bij den hemel! Dat genoegen heb ik gehad, stemde Spencer vriendelijk glimlachend toe. U moet dikwijls verwonderd zijn geweest, dat ik U bij zoovele geslepen zetten zoo ge makkelijk .schaakmat kon zetten, sir Peter, ging hij luchtig voort. Als Uw butler was de gelegenheid om goede inlichtingen te verkrijgen buitengewoon gemakkelijk. Het Ryan Wcezenfonds was een voldoende vei ligheidsklep voor mijn geweten! Ik wil niets weten van je vervloekte liefdadigheid! snauwde dc baronet woé dend, het kaartje stuk scheurend cn het driftig in het spottende gelaat tegenover hem gooiend. Waar zijn de obligaties? Spencer trok zijn wenkbrauwen op. I-Iob ik U al niet gezegd dat ze van mij zijn? vroeg hij koel. De magnetische invloed keerde weer in zijn oogen terug en zijn houding veranderde langzaam in een van wraakgierige strijdlust Het was geen toe val dat Aimsbury er mee naar jou deed komen. Brace, ging hij voort met een zach te, doordringende 6tcm. Hij wist waar hij er geld op kon krijgen zonder dat hem las tige vragen gedaan werden! En jij dacht dat je kans zag mij te villen, nietwaar? Vermoed je, dat ik wist dat die obligaties geleend waren? Ik doe meer dan het ver moeden! Ik zeg ronduit dat je het wist, sir Peter! De handen van den baronet balden zich, de aderen op zijn voorhoofd zwollen op cn zijn oogen flikkerden, terwijl hij trachtte zijn hevige woede meester tc worden. U vergist zich, mijnheer! zei hij, met dikke heesche stem. Zooals in veel andere dingen zeker? vroeg Spencer scherp. Zijn oogen keken dreigend door de saamgeknepen oogleden met een spottenden glimlacht van geheim zinnige macht. Waarom denk je dat ik twee bretels (braces) achterliet? Daar heb ik niet het minste idee van, mijnheer, spotte de ander; uit zijn plotse ling gewijzigde houding SDrak zijn onop rechtheid. Is U daar zeker van? Heel zeker, mijnheer! U liegt dapper voor een kwade zaak, sir Peter en misschien hadt U gelijk, dat U geen acht sloeg op een minderwaardige grap. E)en oogenblik was er ademlooze stilte en de anderen wachtten op de volgende woorden met een hart, dat pijnlijk hard klopte van opwinding. Spencer hief langhaam zijn vinger be schuldigend op en wees naar de baronet en zijn 6tem werd nog scherper totdat zij donderend werd ondanks haar kalmte. Ik liet ze hier achter om je te waarschuwen dat anderen wisten dat er twee Brace's hier in huis waren! Sir Peter richtte zich uitdagend op, zoo als iemand zou doen, die tegenover een vurende sectie stond, maar met een be deesd gemoed, toen de ander ophield om zijn woorden grooter gewicht bij tc zetten. Jij en je broeder Arthur, die aan de Som- me sneuvelde. Een doodelijke stilte viel over de kamer en het gelaat van Lee Wang verloor iets van zijn vriendelijkheid bij de geweldige woorden. En die broeder is cle man, die als de Decker i6 opgetreden! Sir Peter verschrikte heftig alsof hij zich op zijn beschuldiger wilde werpen, maar de wijzende vinger en de magnetische blik hielden hem op zijn plants vast. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5