WILLEM GROENHUIZEN Feuilleton Maandag 13 Juni 1932 'AMERSFOORTSCH DAGBLAD' -DE EEMLANDER- 30e Jaargang No. 293 TWEEDE BLAD Bmeeelaed OUD-MINISTER MR. TH. HEEMSKERK DR. L. SIMONS t 'T BEZUINIGINGSRAPPORT WELTER SMAADSCHRIFT DOOR „DE TRIBUNE" DE GEHEIMZINNIGE INBREKER Zondagmiddag in het Diaco= nessenhuis te Utrecht overleden In het Diaconessenhuis te Utrecht is Zon dagmiddag oud-minister Heemskerk over leden. Het einde werd reeds eenige dagen ge vreesd. Toen de beterschap, die na de opc ratie intrad, aanvankelijk aanhield, koes terde men eenige hoop. dat de ziekte wel licht nog ten goede zou keeren. De zwakte, die in het laatst der vorige week intrad, bracht evenwel een omkeer in den toestand. En toen Zaterdag bewusteloosheid intrad bij den patient, bewusteloosheid die zich herhaalde, was wel duidelijk dat de afloop zéér nabij was te achten» Ook Zondagmor gen was de zieke voortdurend buiten be wustzijn. Omstreeks één uur in den middag van Zondag is de heer Heemskerk ontsla pen. Mr. Theodorus Heemskerk, oud-minister van Justitie, minister van Staat, lid van de Tweede Kamer, werd 20 Juli 1852 to Am sterdam geboren. Hij bezocht de H. B. S. te Amsterdam en Den Haag. In 1868 werd hij student te Delft, in 1870 ging hij rechts wetenschappen studeeren aan de universi teit te Leiden. In 1876 promoveerde hij aan Je Leidsche universiteit tot doctor in de rechten op ccn dissertatie „Huwelijken van Nederlanders buitenslands". Van 1876 tot 1901 was hij advocaat te Am sterdam. In 1883 werd hij gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land, in welk college hij tot 1908 zitting had. Gedurende denzelfden tijd was hij lid van den gemeenteraad van Amsterdam. Van 1889 tot 1895 en van 1900 tot 1908 was hij wethouder van financiën en van de bedrij ven te Amsterdam. In 1888 werd hij voor het eerst lid van de Tweede Kamer, waarin hij zitting had tot 1897, daarna weer van 1901 tot 1908 en daar na weer in 1925. In 1908 werd hij minister van Binnenlandsche Zaken, welk ambt hij bekleedde tot 1913. Van 1913 tot 1913 was hij lid van den Raad van State. In 191S werd hij minister van Justitie, welk ambt hij bekleedde tot 1925. In 1926 viel hem de hooge onderscheiding van benoeming tot minister van Staat ten deel. De teraardebestelling zal plaats hebben te 's Gravcnhagc, aanstaanden Donderdag. vermoedelijk een vcntilatieluik was open gegaan, zoodat het blauwzuurgAs naar bul ten stroomde. Dr. Hofman, die met dr. Le- vie, beiden verbonden aan het Koloniaal Instituut, als gasten van den Geneeskun digen Dienst het werk aan boord bijwoon den, knielden bij B. neer en gaf hem een injectie. Toen hij opstond, kwam hij in 't zelfde geval le verkeer-m als B.. hij viel eveneens bewusteloos neer. Door personeel van de Mij. Nederland en den Havendienst werd een andere ploeg van den G. D. ge waarschuwd, die elders bezig was in het schip. In allerijl zijn toen de bewusteloozen op den wal gebracht; het waren er een ze vental, ook de leider Peters, was onwel ge worden. Plotseling miste men dr. Hofman Vermoedelijk was hij te water geraakt. Het dreggen heeft geen resultaat up :•-!•?-. ni De bewusteloozen waren spoedig bij ken nis, behalve de B welke men naar liet O.L.V. gasthuis vervoerd heeft. Zijn toe stand was heden bevredig -nd BLAUWZUURGASVERGIFTIGING TE AMSTERDAM. Een arts verdronken. Amsterdam, 12 Juni. Bij het ontrat- tcn van liet motorschip Marnix van St. Al- degondc, hetgeen door den o.G.D. ge schiedt door nnddel van blauwzuurgas, dat van uit een speciaal vaartuig in ruimen en andere gedeelten van het schip wordt toegelaten, werd plotseling een ambtenaar, zekere B., onwel. Hij begaf zich daarop naar de breek van het schip, teneinde daar frische lucht te happen. Inplaals van frische lucht kreeg hij een stroom van blauwzuurgas naar binnen. Dit kwam uit een der daarnaast liggende hutten, waar Stichter van de werelds bibliotheek Zaterdag is te 's-Gravenhage overleden de heer L. Simons, stichter van de Wereld bibliotheek". Na zijn eindexamen H.B.S. bezocht Lion Simons, om zich te bekwamm tot ontwer per op 't gebied van kunstnijverheid, ach tereenvolgens de Kensington Art School te Londen, de Teekenacadarnie in zijn geboor testad en de Polytechnische School te Delft. Al spoedig veranderde hij van koers en begon de studie voor de acte Ned. Taai en Letterkunde M.O., welke hij in 1884 ver wierf. Van 189i'99 was hij deelgenoot in een uitgeverszaak te Londen. Na zijn terugkomst in ons land vestigde hij zich te Amsterdam, redigeerde van 1899—1903 het weekblad „Hollandia" en begon do „Studies in Vo'kskracht". Van groote beteeken is, zoowel voor hemzelf als voor onze letteren, was de oprichting van de „Maatschappij voor goede en goedkoope lectuur". Sedert verschenen van de „Wereldbiblio theek", de „Nederlandsche biliothcek", de .Blauwe bibliotheek" en de „Tooneelbiblio- theck" in den loop der jaren ccn groot aan tal declen. Ook als publicist kreeg de heer Simons een goeden naam. Bijdragen van zijn hand verschenen in De Gids", „De Nieuwe Gids „Vragen des Tijds", „Leven en Werken", het „Maand blad Bibliotheekwezen" en vooral in „De Ploeg". Afzonderlijk werden uitgegeven: „Am sterdam in stukken en brokken'. „Het Rocrmondsche dialect, getoetst aan het Oud-Saksisch en het Oud-Nederfrankisch", „Besproken plaatsen", „George Meredith", „Stambelangen", „De nood der gemeenten c-n de middelen tot uitkomst", „Studies over Vondcl's Gijsbreght" cn over „Nationaal Leven", „Sociologische studies', „Socialisa tie op coöperatieven grondslag" en het driedcelige werk „Ontwikkelingsgeschiede nis van het Drama cn het Tooneel". Bovendien schreef hij een inleiding op den bundel „Zelfkeur van moderne schrij vers" cn vertaalde „Beowulf, Angelsak sisch Volksepos" in stafrijm cn voorzag het van aanteekeningen. Bij het zilveren jubileum van de „We reldbibliotheek werd den heer Simons de zilveren medaille van de stad Amsterdam toegekend. Ter gelegenheid van het driehonderdja rig bestaan der Amsterdamschc universiteit werd de beer Simons doctor honoris causa in dc letteren. Op defensie zal negen milt lioen worden versoberd 108 millioen bezuinigd PAST OP BIJ HET BADEN. Boxtel, 11 Juni. Hedenmiddag zijn de twee 17-jarige jongens A. v. d. W. en J. B. bij het baden in de Dommel verdron ken. De N. 11. Ct, meldt, dat de commissie Wei ter bezuiniging schijnt te hebben gevonden tot een bederug van 102 millioen (liet ge raamde tekort op dc Staatsbcgrooting voor 1933) en dat met wat medewerking dit misschien tot 108 millioen zul kunnen stij gen De uitgaven der Staatsbegrooting, waarop bezuinigd kan worden, bedragen pl.m. 390 millioen. De voornaamste bezui nigingen moeten komen van nieuwe kortin gen op de salarissen cn beperking van uitga\en voor materieel. Elk departement moet daartoe ongeveer 15 pet. bijdragen. Op de Defcnsiebegrooting moet 9 millioen wor den bezuinigd, enz. Voorts schrijft de N. R. Ct.: Uitdrukkelijk wordt in liet rapport gccon &tateerd, dat er alleen versobering van staatsuitgaven wordt Noorgesteld, geen af braak. Indien de staatsinkomsten later zou den blijken nog meer terug te loopen, dan thans kan worden berekend, dan zou tot afbraak moeten worden overgegaan, b.v door opheffing of sterke inkrimping van sommige staatsdiensten of instellingen (b.v. universiteiten cn hoogcscholen), die wel zeer nuttig zijn, doch voor het bestaan van den Staat niet onmisbaar mogen worden geacht. Als voorbeeld van versobering, die kan worden aangebracht, zonder eenig nadeel voor den Staatsdienst, werden ons de reis- cn verblijfkosten genoemd. Per jaar schij nen daaraan ongeveer 5 millioen tc wor den uitgegeven, waarvan alleen op P. T. T. een klein millioen. Er zal een strenge con trole worden ingevoerd op die reizen, cn daarbij zal ook worden nagegaan, of niet menige dienstreis kan worden vervangen door een telefonisch onderhoud. Men moet hebben bevonden, dat op mooie dagen het aantal dienstreizen plotseling stijgt. Voorts is het slechts ten deele juist, dat de Raad van State door de commissie-Wel- ter in geen enkel opzicht bedreigd wordt. De commissie besloot aanvankelijk de be grotingshoofdstukken I (Huis der Konin gin) cn II (Hooge Colleges van Staat) bui ten hare beschouwingen te laten. Den heer Weiter werd echter de opmerking gemaakt, dat het toch wel een minder aangenamen indruk moest maken, dat juist de hooge colleges werden gespaard. De commissie wenschte echter rechtstrccksche voorstellen te vermijden, maar vond er dit op, dat in bet rapport de wensch zou worden geuit, dat aan die colleges zelve de bcoordceling werd overgelaten, welke versoberingen in de samenstelling ervan aangebracht zouden kunnen worden. Er wordt dus op de colleges een moreele plicht gelegd. Het is de mecning van de commissic-Welter, dat de Raad van State uit S in plaats van uit 15 leden zou kunnen bestaan cn dat het personeel be langrijk ingekrompen zou kunnen worden Ten aanzien van het Huis der Koningin worden geen wenschen kenbaar gemaakt. Dit spreekt vanzelf na de belangrijke offers, welke het Koninklijk Huis reeds heeft ge bracht. Zoo is het percentage, dat de Ko ningin reeds uit eigen wil heeft prijs gege- \cn belangrijk meer dan 10. nadat Mare Ma jesteit ook tegemoetkomingen heeft gedaan in de pachten van het Kroondomein. Het is overigens in de commissie weer zoo gegaan, dat ieder lid, vertegenwoordiger van een dienstvak, hindei palen opwierp te gen de» versoberingen op dat dienstvak, en zoo is het allesbehalve juist, dat in sommi ge van die takken wij noemen b.v. de Ma rine aan den daarbij betrokkene dc schuld van de bezuinigingen daarop wordt geweten. David Wijnkoop als getuige a décharge Langestraat 43. Juwelier Gevestigd 18S5 Groote voorraad gouden TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN de juiste modellen. Amsterdam, 11 Juni. De vierde kamer der rechtbank alhier heeft lieden de Woens dag 1.1. geschorste behandeling voortgezet van de strafzaak tegen drie leden van de Communistische Partij Holland, tegen wie een gerechtelijke vervolging is ingesteld terzake van publicaties in.het orgaan dier partij, het dagblad „De Tribune", welke pu blicaties in de tegen verdachten uitge brachte dagvaardingen als smaadschrift er» beleediging worden irekwalificccrd. De verdachten, die verdedigd worden iloor mr. Simon de Jong en mr. P. van 't lloff Stolk, zijn, naar men weet, de voor malige directeur van de X.V. Bock- en Kunstdrukkcrij „Atalanta", bij welke „De Tribune" wordt gedrukt, de 31-jarige C. Kuyper, thans typograaf van beroep, als mede de 35-jarige Amstordamsche advocaat mr. A. S. de Leeuw. Vandaag is de beurt aan een groot aan tal getuigen A décharge om door de recht bank te worden gehoord. Zoo hebben de verdedigers ook doen dagvaarden de mi nisters van buitenlandsche zaken en van koloniën, do hecren jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland en S. de Graaft, zulks in ver band met de mr. De Leeuw ten laste go- legde beleediging van deze bewindslieden. Bij den aanvang der zitting deelt presi dent Huysinga mede, dat er van genoem de ministers bericht is ingekomen, dat zij door ambtsbezigheden verhinderd zijn te verschijnen. Verdediger mr. Simon de Jong verzoekt in dit verband splitsing van de zaak van mr. de Leeuw van de beide andere zaken en schorsing der behandeling van eerstge noemde zaak „totdat de ambtsbezigheden der ministers hen niet verhinderen zullen, hun plicht als staatsburger waar te ne men." Dc president zegt toe, met dit verzoek re kening te zullen houden. Nadat op verzoek van den officier nog als getuige A charge een inspecteur van politie uit Rotterdam is gehoord, zulks in verband met het aan verd. Struik ten las tc gelegde, dringt verdediger mr. Simon de Jong aan op een beslissing betreffende de zaak van mr. De Leeuw. Te zijnen be hoeve toch is, behalve de ministers, ook het lid van de Tweede Kamer, dc heer D. Wijnkoop, door de verdediging opgeroepen. De heer Wijnkoop nu is wel verschenen en heeft het recht, te weten waar hij thans aan toe is, want ook_ hij heeft drukke ambtsbezigheden in het belang van het land President: „Als de heer Wijnkoop ver schenen is, zult u geen bezwaar hebben dat wij hem op het oogenblik hooren!" Mr. De Jong: „In het geheel niet!" De heer D. Wijnkoop treedt dan als ge tuige A décharge voor het hekje. Verd. mr. dc Leeuw vraagt getuige of deze vragen heeft gesteld aan de ministers van buiten landsche zaken en koloniën omtrent een bezoek van den Franschen minister van koloniën en van den gouverneur-generaal van Indo-China aan Ned.-Indië cn of bet antwoord op deze vragen naar zijn oor dcel niet in strijd is geweest met de waar heid. ,.JffANNEN". On zo stadgenoot, do heer G. Gerritsen van den Weverssin- gel, heeft reeds verschillende drenkelingen gered. Zeg Gerritsen, zeg me Hoe vaak is het al Dat gij hier voorkwam een Verdrinkcnsgcval? Nog één dezer dagen Precies voor Uw zaak, Werd 't mis voor een dreumes En dus voor U raak! Ge toondet weer keurig Uw activiteit, En door dit zoo flinke en kranige feit. Steeg Uw reputatie Als werk'lijke held, Die 't liefst van zichzelven Maar weinig vertelt, Doch ik stond om 't hoekje en zag wat ge deedt, Iloe flink ge u weer van Uw heldenplicht kweet! Iloe vlug had ge 't ventje Weer veilig gebracht Op 't midden der Singel Uit vies, vuile gracht! Eén oogenblik slechts en Een daad was begaan, Die naast vroeg're daden Steeds eervol zal staan In Uwo annalen, Bewijzend altijd: Uw leven, dat werd er Door daden gewijd! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). Getuige Wijnkoop: Ja. ik heb in de Ka mer eenige vragen probccren te stellen en ook gesteld, in dc eerste plaats betreffende den Franschen minister van koloniën Rey- naud. Ik heb toen den minister van bui tenlandsche zaken gevraagd of het bezoek van dezen minister aan Indonesië politieko beteekenis had cn of er van een politieke overeenkomst sprake was. Ik heb mij daar bij beroepen op een openbare redevoering van den afgevaardigde van Cochin-Cbina in het Fransche parlement, Oustrey, wclko rede hij vóór zijn vertrek naar lndlö m Marseille heeft gehouden. In deze redo heeft de afgevaardigde doen uitkomen, dat er van politieke samenwerking van Neder land en Frankrijk sprake is. Ook minister Reynaud heeft zich in een persgesprek met Nederlandsche persvertegenwoordigers over politieke samenwerking tusschen Neder land cn Frankrijk uitgelaten. Getuige deelt verder mede, dat dc minis ter van buitenlandsche zaken hem geant woord heeft, dat het hier alleen een be leefdheidsbezoek gold. Uitdrukkelijk heeft getuige toen geantwoord dat hij dit niet geloofde. Na de minister van buitenlandsche za ken heeft dc minister van koloniën, dc heer De Graaff, getuige hetzelfde geantwoord en tenslotte is de zaak behandeld bij dc bc- grooting van koloniën, waarbij de minister ook pertinent elke politieke beteekenis aan het vermelde bezoek ontkende. Getuige heeft hem toen geantwoord dat de minister naar getuige's overtuiging on waarheid had gesprokea. ARBEIDERS ONTSLAGEN. Zaandam, 12 Juni. Aan de Artillerie inrichting aan do Hembrug zijn Zaterdag 18 arbeiders wegens reorganisatie uit den dienst ontslagen. Naar men vermoedt, houdt dit ontslag verband met do onlangs in de Tweede Kamer gehouden interpella ties betreffende communistische cellen- bouw. Onder de ontslagenen zijn arbeiders met tientallen dienstjaren. Ongcwond blijft in het leven slechts hij, die ter wille var. den lieven vrede eiken strijd vermijdt. Uit het Engelsch door A. TREUB- 78 Hij keek niet op toen hij sprak. Hij durf de niet opdat de anderen geen tranen in zijn oogen zouden zien. Harker ging een eindje van hem van daan met een onwillekeurige beweging van weerzin. IIcnry Aimsbury friemelde aan de knoopen van zijn jas en stak zijn magere borst vooruit met een voorkomen van zelfbewuste deugd, toen zich plotse ling bewust wordend dat hij nog steeds een cn vijftig duizend pond in bankpapier in zijn hand had, wierp hij ze met een grootsch gebaar op tafel, wat Spencer minachtend deed glimlachen en Eric wei nig heerachtig vloeken deed. Enid tnaakte ziclj los uit de armen van haar geliefde, en liep naar haar vader. Paatje, fluisterde zij en zij legde haar hand op zijn haar. Paatje! Ik weet niet, ik weet niet! viel Lee Wang met zijn luidruchtig geratel in bij het gevoelvolle tusschenspel. Dan zal ik je wel wijs maken! snauw- d* Clinton, hoewel zijn zelfvertrouwen wat geschokt was door deze „huilpartij". Je stierf aan dc Somme, daarna trouwde je met Sally en dit is de morgen van jc op standing! Hij grinnikte bij deze mooie woorden cn hij had het gevoel, dat de eerste detective William Clinton niet de eerste de beste was. In een oogenblik als dit verschafte zijn bekendheid met de grootheden van de moderne detectivefantasie hem een uit gebreide verzameling van woorden en zin nen, die uitstekend voor de gelegenheid pasten en hij had een haastig visioen van den roem, dien hij zou oogsten, als hij de zen romantischen Decker aan de justitie overleverde. Hij moest al de schatten van zijn geest voor deze gelegenheid gebruiken. Hij moest kort zijn in zijn woorden. Hij moest de beleefde traditie van de Nieuw Zeelandschp politiemacht terzijde leggen en de kruc.itiger woorden van de Ameri- kaanschen bioscoop-detective gebruiken want dit was zijn uur! En er kon nog wel andere visch ook in dit net zijn, behalve do Decker en zijn vriendin. Varken! gilde Nina, boos en pijnlijk op zijn tecnen trappend met een hak, die op een spijker geleek. Ik ken hem niet anders dan van hier in huis. Zeg geen „varken" tegen me, meisje! antwoordde hij woedend, haar van zijn pijnlijken voet duwend en zijn teencn in zijn laars heen cn weer schuivend. Ik heb al drie maanden op je geloerd! Sally Char ters, één van de beste zoogenaamde mag- netiseuses in de zaak! Ja, die ben je! zei hij toen zij haar hoofd toornig ontkennend schudde Trouwde twee jaar geleden -aen Athur Brace! Ja, dat heb je gedaan! Een aardig Fransch wezentje, nietwaar? Maar ik heb je nu vast op een beschuldiging, die houden zal, meisje. Medeplichtig aan moord! Voor cn na de daad! Het meisje gilde tegen hem met hooge, scherpe stem en haar Fransch was onge woon uitdrukkingsvol. Houd je mond, snauwde hij en hij maakte een dreigende beweging met zijn dikke hand. Jc herkende Mcadowbank, toen je uit de achterdeur kwam, terwijl hij met den chauffeur praatte! Ja, dat is zoo! En je wist dat hij jou herkend had hij was uit je buurt nietwaar? hij bracht je in het hokje der beschuldigden in 1915, nietwaar? En wat deed hij toen? Je ging naar binnen, ontmoette je vriend hier, juist nadat ik hem een klap over zijn «oren gegeven had en hij schoot op Mcadowbank met deze helsche machine van hem. uit het keukenraam! En wij hebben nooit aan iets get' cht' Wij dachten dat hij wat ach terlijk was en jouw Fransch gebrabbel mocht er wezen! Was het niet weken later, dat wij je tegen het lijf liepen. Eén van onze taxi-chauffeurs loerde op je. Jc gaf hem een valsch tienshillingstuk ver vloekte g?k! Het meisge glimlachte brutaal en spuw de op het karpet voor zijn voeten, maar maakte geen verdere opmerking. Als zij op dat oogenblik die taxi-chuaffeur naar een eenzame plek had kunnen lokkm, zou zij hem zorgvuldig ontleed hebben en zonder bijzondere haast! Ik niet weet, ik niet weet! Lee Wang begon zijn eentonig refrein weer op kla- genden toon. Clinton duwde hem ruw naar achter. Jc moet je ijdelheid niet al te ver doordrijven, Arthur, raadde spottend aan. Dezs kaartengeschiedenis is alles heel mooi en knap je hebt zeker oen kaartsysteem zooals andere zakenmenschen maar we hebben jc code gevonden. Je dacht niet dat wij dit konden doen, hè? Een kaart voor elke gelegenheid, nietwaar? We zouden je tenslotte gekregen hebben. Wees daar maar niet bang voor! Je hebt toch zsker niet gedacht dat je er altijd goed door zou komen, wel? Ik Lee Wang! Ik echt Chinees! Clinton maakte een haastige beweging cn nam Lee Wang's linker wenkbrauw- weg! Ze plakken cr in China dc wenkbrau wen tegenwoordig niet al te best op! zei hij triomfantelijk. Nina lachte bitter. Goed op den kop getikt, Arthur, zei ze in onmiskenbaar Engelsch. Spaar je woorden cn laten we naar huis gaan!! Wat ziet hij er zoo gek uit! zai Eric vroolijk. Clinton keek den jongen man fronsend aan. Begreep de jonge dwaas niet dat het zijn, William Clinton's eenig en uitsluitend recht was bij deze gelegenheid grappige opmerkingen te maken? Dit is Uw broeder, 6ir Peter? vroeg hij, zich tot den baronet wendend. Sir Peter lichtte zijn hoofd langzaam op en trachtte te spreken, maar zijn lippen trilden smartelijk en zwijgend. Zijn gezicht was geaderd, als door hoogen ouderdom. Broeder! 6potte Lee Wang. Clinton glimlachte grijnzend, toen hij weer de stem van den persoon hoorde, die eens versmaad had hem zijn automatisch pistool te ontnemen. Houd je mond' snauwde hij. Maar Clinton, zei Lee Wang op een toon van smartelijk verweer, een broeder zou toch iemand niet met opzet wegens valschheid in geschrifte doen vervolgen? Houd je mond, als ik het jo z?g! Jo zult gelegenheid genoeg hebben om voor het gerechtshof grappig te zijn. Sir Peter kreeg ccn kleur bij het noemon van het gerechtshof en zijn 6tem klonk heesch. Moet ik bepaald nu spreken? vroeg hij. Als ik een vraag doe, verwacht ik ge woonlijk een of ander antwoord, antwoord de Clinton kortaf. Maar u behoeft niet in bijzonderheden te treden als u niet wil. Dat kan u voor het gerechtshof sparen. Sir Peter's hoofd zonk weer. Lee Wang is mijn halfbroeder, zei hij, met bijn3 onhoorbare stem. Oh! riep Clinton luid uit. Van uw vaders kant? Ongelukkig ja, antwoordde Lee Wang met een boosaardigen glimlach. De spot deed 6ir Peter's oogen schitteren en hij ging rechtop staan. Eeuwen van opvoeding bleken uit zijn hooghartigs hou ding, toen hij fronsend keek naar het wezen, dat eeuwige schande over zijn huis gehracht had en die zich op dat feit scheen te be roemen. Er sprak nu geen verwaandheid uit sir Peter's houding; alleen beleedigen- de trots. Ik zal u nu in het kort bijzonderheden zeggen! zei hij, met zijn hand over die van zijn dochter, die sympathiek op zijn mouw lag. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5