Transpireerende Amersfoortsche Schoolvereeniging AANMELDING VAN NIEUWE LEERLINGEN HET KIND EN DE OORLOG RAAD VAN HILVERSUM f 5000 voor verbeteringen van het nieuwe raadhuis oksels en voeten JAARLIJKSCHE U.P.A.B. WEDSTRIJDEN Opleidingsschool voor H.B.S.-Gym. enz. RADIOPROGRAMMA Een bundel open brieven van beroem de letterkundigen aan de gede: legeerden ter onlwapenings conferentie Mevrouw Boudier-Bakker spreekt voor Nederland Onder den titel: „La guerre et les en- fants" heeft do Internationale Vereeniging voor Kinderhulp te Genèvo, aan de gedele geerden ter Ontwapeningsconferentie een bundel brieven aangeboden van beroemde schrijvers en schrijfsters uit verschillende landen, waarin deze wijzen boe noodlottig de invloed van den oorlog is op het kinder leven en waarin zij er bij de afgevaardig den op aandringen tct werkelijke ontwape ning en beperking" van het oorlogsgevaar te komen. Zoo vinden wij in de lijst van hen, die d<^zc open brieven zonden, do namen van Thomas Mann, Duitschland; Cyriel Buysse, België: Georges Duhurael, Frank rijk; John Galsworthy, Engeland. Selma Lagerlöf, Zwedon; Maria VVa6er, Zwitser land, enz., enz. Nederland is vertegenwoor digd door mevrouw Ina Boudier—Bakker welke waarschuwt tegen de luchthartigheid waarmee over dien oorlog-van-zooveel-jaar geleden gesproken wordt Als we niet op passen, zien we morgen weer hetzelfde ge beuren. Want het is niet lang van vandaag tot morgen, noch van vandaag tot tien jaar geleden De kinderen trokken uit naar do neutra le landen, hun heengaan is een stil verwijt tot de menschen. Dat mag nooit weer ge beuren. Met hun leven hebben de kinderen van alle naties de onnoemelijke fout van de raenschheid betaald. Alle harten, alle zielen moeten zich thans ontwapenen en de vrede zien, als de eenige zaak, die vanzelfsprekend is. Daarom, zullen zij, daarginds in Genève. die de geweldige taak moeten vervullen, de woorden weten te vinden om dit te be reiken. Klachten over het afvalwater op de vloeivelden in Liebergen heide Hilversum, 14 Juni. Hedenavond ver gaderde de gemeenteraad; er was een zeer kleine agenda te verwerken. Toch is er uitvoerig gesproken over enkele belangrij ke punten. Daarvóór had dc heer Vlaan deren (C.-H.), er naar aanleiding van bet verslag der commissip voor de beroepskeu ze zijn vreugde over uitgesproken, dat doze commissie na do ontslagname van vel schillende leden en aangevuld met andere iöden zoo flink werkt Prof. dr. J. H. Gun ning Wzn., die zich dit alles als oud voorzitter dezer commissie had kunnen aantrekken, was zoo verstandig deze prik kelende opmerking onbeantwoord te laten- Niemand der andere raadsleden wijdde er verder cenige aandacht aan. Het jaarverslag der commissie van toe zicht op het L. O. was geen onderwerp van bespreking. Zeer uitvoerig is gesproken over een klacht die een aantal bewoners,, over het spoor (plan Oost) ter kennis van den Raad beeft gebracht inzako de reuk van het af valwater op de vloeivelden in de Lieber- gerheide. B. en W. stelden den Raad voor te berichten, dat dit vraagstuk de bizon dere aandacht heeft van hun college en dat getracht zal worden op den duur afdoen de maatregelen te treffen om de bézwa ren to ondervangen. De heer v. d. Heeg (S.-D.) vroeg waarom men heeft gewacht tot er geklaagd werd. .Spreker vond voorts het antwoord aan de adressanten niet zeer bevredigend. Liever moesten B. en W. den indruk vestigen, dat zij alles in het werk zullen stellen om de zaak zoo spoedig mogelijk te regelen. Spr. noemde Jen toestand voor tal van bewo ners der nieuwe buurten, die in de nabij beid der vloeivelden verrijzen, onhoud baar. Andere sprekers vielen den heer v. d. Heeg óf geheel óf gedeeltelijk by. De heer Brouwer (r.-k.) betoogde nog, dat B. en W. gewaarschuwd waren, dat de toestand in deze omgeving ongezond was en hij vroeg of B. en W. den kleinen, tuinders niet kon den adviaeeren den grond te bebouwen. Dr. Koopmans (r.-k.) voegde er nog aan toe, dat de stank uit den bodem zelf komt, omdat er huizen zijn gebouwd op bevloeide velden. Dit laatste werd in het algemeen zeer sterk in twijfel getrokken door den wethouder van P. W„ den heer Kuyper. die er o.m. op wees, dat bij het bouwrijp «teken van den grond, de zwarte aarde verliezen hun onaangenaam karakter voor U en Uw omgeving door een geregelde be handeling met Purolpocder. Zij houdt zo droog en \oorkomt het stukloopcn der voeten. In bussen van 45 ct., 60 ct en 1 gld. Alleen bij Apothekers cn Drogisten. overal aan den bodem wordt onttrokken. De wethouder betoogde verder, dat B. en W. mede in opdracht en zeker in overeen stemming met de zienswijze van den Raad reeds eenige jaren proefnemingen laten uitvoeren om één dor allerbelangrijkste vraagstuk kon voor deze gomoente op te lossen en dat men op het oogenblik zoo ver is, dat misschien rnet een uitgave van 3 millioon guldon een slechte en met een van zes ton een goede oplossing is te krij gen. Als men besloten had om in plan Uost met het oog op de stank verspreiding door het afvalwater niet to bouwen, zou men in plan-Zuid voor dezelfde moeilijk heden hebben gestaan. Spreker drong er dan ook ten sterkste op aan de behande ling dezer zaak geheel aan B. en W. over te laten. Tenslotte ging do Raad mot deze opvat ting accoord. Een voorstel van B. en W. om een ere diet van ƒ5000 te verleonen voor het aan brengen van enkele verbeteringen in hei nieuwe raadhuis lokte verzet uit van den heer Schumacher, die vond, dat men met deze uitgave tot betere tijden kon wach ton en die daarbij geheel werd gesteund door mr. Hermans ir.-k.), en gedeeltelijk door mi\ Kindermann (lib.), die deze uit gave by de behandeling der begrooting van 1933 wilde behandeld zien. Verschillende leden verklaarden zich to gen dezo opvatting en wethouder Kuyper (a.-r.) wees er op, dat de Raad zelf aan leiding is geweest, dat B. en W. dit voor stel ter tafel hebben gebracht; uit de ver schillende verbeteringen toch door de frac tievoorzitters na bespreking met de frac ties ter kennis van B. en \V. gebracht, heb ben deze de voornaamste genomen cn voor gesteld. Met 25 tegen 5 stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Nog werden credieten van ƒ1140 en van 6500 verleend, onderscheidenlijk voor aanleg van tennisbanen en het verrichten van werkzaamheden aan R.-K. scholen voor L. O. en besloot de Raad tot den verkoop van 3400 M2. grond voor een bedrag van ƒ23,800. EERST DE VUIST. DAN HET MES, Barn eve ld, 13 Juni. Gisteravond kre gen te Kootwijkerbroek een paar 19-jarige jongelui twist. Nadat eerst de vuist was gebruikt, trok P. hei mes cn bracht hier mede zijn tegenstander E. S. twee diepere steken in borst .en buik toe. Na voorloopig door den plaatselijken geneesheer to zijn verbonden, is dc gestokene naar het zieken huis vervoerd, terwijl de dader gevankelijk naar Utrecht is overgebracht. KOEIEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Barn e veld, 14 Juni. Een paar in de weide Ioopende koeien van de wed. G. v. d. Munt zijn tijdens een kort, doch hevig on- weder, door het hemelvuur getroffen en gedood MOTORSNELHEIDSWEDSTRIJDEN. Te Hilversum op 19 Juni a.s. Op Zondage 19 Juni a.s. zal de Hilv Grasbaan Motor Renver. te Hilversum op de baan van de Hilv. Harddr. en Renvoi*, in hei Gem. Sportpark aldaar Groote Motorsnel heidswedstrijden organiseeren, waaraan da voornaamste renners uit Nederland zullen deelnemen. Het programma omvai 10 num mers, mot in totaal 24 wedstrijden, zoowel voor seniores, juniores als nieuwelingen. Het aantal deelnemers is bijzonder groot en van de seniores noemen we o.a. v. d. Piuym, v. d. Berg, Schot, Hartman, v. Dijk, Breman en Oosterbaan. Ook op de andere nummers belooft de strijd gezion de keur van renners zeer belangwekkend te worden. MEJ. ROLLIN TEGEN HELEN WILLS. Londen, 15 Juni. (V.D.) Mej. Rollin Couquerque heeft in de tweede ronde geloot tegen de Amerikaanschc speelster Mrs. Moody Wills voor de a.s. Maandag te Wim bledon aanvangende internationale tennis kampioenschappen. Wielrennen. OM HET INDIVIDUEEL KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND OP DEN WEG. Talrijke inschrijvingen. Voor bovengenoemd kampioenschap, dat dit jaar door de Ned. Wielren-Unie uitge schreven is op 27 Juni a.s. op het traject op de Veliiwe (start nabij restaurant ,.De Waterberg" op den Schelmscheweg bij Arnhem), hebben 4 professionals, 40 onaf- hankelljken en 67 amateurs ingeschreven. In verband met dit groote aantal inschrij vers heeft de commissie, belast rnet de re geling der kampioenschappen besloten, den wegwedstrijd voor nieuwelingen en vetera nen. waarvoor resp. 69 en 9 hebben inge schreven en welke wedstrijd verreden zou worden na den start van de renners om het kampioenschap, thans voor te laten gaan. zoodat de wegwedstrijd om 10 uur precies aanvangt en de start van den eer sten* rennèr te 10.30 precies zal plaats heb ben. Zaterdag en Zondag a.s. zal Culom-- borg weer In het leeken der athletiek slaan Een uitgebreid programma Culimborg, 14 Juni. Zaterdagmiddag cn Zondag a.s. zullen alhier op het Vrien denschaarterrein aan den Westorsingel we derom de jaarlijkscho U.P.A.B.-wedstrijden plaats vinden. Zaterdag zullen deze wedstrijden te half zos aanvangen en eindigen te 8 uur. Voor dezen avond hebben do Culeraborgschc werkloozen op vertoon van hun stompol- kaart vrije toegang. Voor don Zondag d.a.v. is een tijd bepaald van 1 uur tot 5 uur namiddag. Aan een en ander is tevens een wandel tocht verbonden. De wandelaars zullen door de harmonie „Concordia" te 1 uur aan de Goilberdingorpoort afgehaald worden en vervolgens met de Culemborgscho wandel club voorop, gaan van Goilbcrdingcrstraut, Kattenstraat, Vierhoeken. Oude Vischraurkt Binnenpoort, Varkensmarkt, Prijssche- straat, Westersingel naar het sportterrein, alwaar zij te half twee aankomen. De atletiekwedstrijden zullen hiorvoor tot 10 voor twee stop gezet worden. Tc zes uur 's avonds zal in hotel Vulto de prijsuitreiking plaats hebben, waarna te S uur één door liet gemeontobestuur aange boden concert door „Crescendo" gegeven wordt op de Markt B. cn W. hebben alle mogelijke medewer king toegezegd, o.a. de school aan de God berdingerstraat beschikbaar gesteld, die voor kleedlokalen voor dc heeren zal die nen. Naar dc heer E. II. Huyzinga ons medo deelde zijn er in totaal voor Zaterdag en Zondag 253 inschrijvingen, benevens een 20-tal estafette-ploegen. De beste U.P.A.B.-krachten komen uit en zijn lid van de vereenigingen Hellas. Utr.; Gooische Athletiek club, Hilversum; T.O.V.. Zeist. K. en Kr.. Culemborg: D.O.S., Vianen; Do Zwaluwen, Hilversum; Broderodes, Via nen; De Baarnsche Athletiekclub; N.I.O., Driebergen; Bato Zeist; B.L.A.C., Baarn. U.D.A, Utrecht Van de deelneemsters kunnen we o.a. noemen: Speerwerpen, dames: P. Hitzei T.O.V. en L. Borgstijn K. en Kr.; 100 M. dames hard- loopen: Cor Aalten, T.O.V. en M. Knijff, U.D.A.verspringen met. aanloop: D. Borg stijn, K. en Kr. en Cor Aalten, T.O.V.; hoog springen: D. Borgstijn; kogelstooten: D Borgstijn en J. Femeiv U.D.A.; discuswer pen: C. Muys, T.O.V. en P. Hitzei, T.O.V. Van de deelnemers hoeren: H. P. Beintema, Hellas, 110 M. horden, 100 en 200 M. hardloöpen on B. Vourdides, eveneens een veel belóvènd athleet 400 M. hardloopen: A. Koetsier, Hellas cn A. Meinen, G.A.C. 100 Yards: IT. P. Beintema, M. Stakman, Hellas. 1500 M. hardloopen: J. Hoogeweg Hellas Discuswerpen: J. Grootewal, T.O.V.; P. Wagenvoort, ft.I.O. 10.000 M. hardloopen: II. v. d. Woert, T.O.V. 400 M. hordcnloop: H. van Velthuizen. B.A.T.O., die op dit nummer het Ned. Kam pioensschap behaald heeft Kogelstooten: C. Hoksbergen, B.A.C. Hink-stap-sprong: A. Meinen, G.A.C. S00 M. hardloopen. D. van Velthuizen, B.A.T.O.; P. Schmidt, Broderodes cn J. F. van den Berg, N.I.O. Polsstokhoogspringer»: L. Oorschot, Bre- derodes (zijn hoogste sprong is 3.73 M. 400 M. hardloopen: A. A. J. van Kem pen, Hellas. 5000 M. hardloopen: Jan Hoogeweg, Hel las cn A. Mulder, Broderodes. Met goed weer is er veel publieke belang stelling te verwachten. OFFICIEREN OP HET VOETBALVELD „f 100.—- bijeengeschopt". Ede, 14 Juni. Dinsdagavond werd er op het terrein van de „Ede" een voetbalwed strijd gespeeld tusschen een elftal officie ren der artillerio on een elftal officieren van de infanterie, ten bato van het crisis- comité alhier. Het was te zien. dat er onder waren, die vroeger een flink partijtje voetbal konden spelen De infanterie was voortdurend in dc meerderheid, hoewel do artillerie vaak heel aardige uitvallen deed. Zij had evonwel het kanon vergeten, voor dool ontbrak de schut ter. Daarbij was de doelverdcdiger van de infanterie in schitterenden vorm. De uit slag was 3—1, ofschoon dc artillerio er voor Aet harde werken nog wel een puntje bij verdiend had. De opL-engst was ruim f 100.-. De hee ren hebben zich dus niet voor niets uitge sloofd UITZENDING VAN NED. ATHLETEN. Be voetbalwedstrijden van Donderdag. Naar wij vernemen zullen de beido elf tallen van oud-internationals en oud-spelers Donderdagavond a.s. in het Stadion te Am sterdam -uitkomen in de oorspronkelijk vastgestelde opstelling. Jan Vos zal dus niet medespelen doch wel als reserve aanwezig zijn. Nevens dezen oud-U. V. V. en Ned. elftalspeler zijn reser ves de vroegere doelverdediger van V. O. C„ Van den Berge cn de V. U. C.-voorwaarts P. de Waal. WIJ kunnen mededeelen, dat uit de twee veteranen-elftallen, die Donderdagavond in het Stadion spelen, een vertegenwoordigend elftal zal worden samengesteld, dat dan op 25 Juni a-s. in Den Haag zal spelen tegen het Belgische Veteranen-elftal. (cursus 1932-'33, aanvangende 2 Sept. '32) voor de KLEUTERKLASSE en de EERSTE KLASSE der Lagere School alsmede voor de OVERIGE KLASSEN uitgezonderd de reeds voltallige PROSPECTUS wordt op aanvraag gaarne toegezonden. Resultaten: Slechts 3 onzer leerlingen struikelde In de le klasse der Middelbare School). Behalve het gemeente-schoolgeld is gemiddeld per kind en per jaar f 35.» verschuldigd, alles (ook het onderwijs In Fransch) Inbegrepen. Storting in het waarborgfonds vervalt. Aanmelding dagelijks b|j het Hoofd der School, Joh. v. Oldenbarne- veitlaan 23, die tevens alle gewen schte Inlichtingen verstrekt. HOTTERDAMSCH ELFTAL—WIENER SPORTKLUB. De Rotterdammers verliezen met 6—L Rotterdam. 15 Juni. Hedenavond speelde do Weonscho profclub W. S. C. te gen het Rotterdarrisch elftal. De Weeners speelden technisch een hoogstaand spel, vooral waar het op snelheid en het zuiver aangeven van den bal betreft, waren de Oostenrijkers veel sterker dan do Rottor dammers. Deze laatsten speelden overigens geen onverdienstelijke partij. Van Male in het doel speelde good, de beide Pauwe-s, vooral de spil speelden een pi-achtigo partij en ook do vleugel Manssen-Formenoy deed nuttig werk. Voor de rust maakten de Weeners twee doelpunten en na de rust was het binnen drie minuten 40. Geleidelijk voerden de Oostenrijkers den stand op tot 60 en eerst toen namen de profs het wat kalmer op en toonde salonvootbal. Rotterdam viel een paar maal aardig aan, nit eon dezer aanvallen wist Vente tegen te scoren. Eindstand 6—1 voor W.S.C. Vrijdag. Dos middags geoft de V.A.R.A. een viool recital met o.a, de Sonate Pathétique, van Beethoven. De Iv.R.O. geeft pianomuziek, o.a. oen pianotrio van Schumann. Op het eind van den middag brengt het Vlaam- schc Brussel oen gevarieerd concert, o.m. de Jubel-ouverture van Weber, de Strauss- Wals Wiener Bonbons en gedeelten uit bet Sylvia-ballet van Délibes. Het Vesper-con cert van Langenbcrg biedt een populair programma. In het begin van den avond gjeft Heilsberg een orgelconcert, mot o.m. Préludium en Fuga op den naam Bach, van Schumann en van Liszt Breslau wijdt een concert aan Carl Maria von Weber, met o.m. zijn prachtige symphonische ouver ture Oberon en do gracieuse ouverture Pre- ciosa. Des avonds brengt dc V.P.R.O. wer ken voor cello en piano. Het programma van het Vlaamsche Brussel omvat o.m. de g-moll symphonic van Mozart, opera-aria's en als vervolg een meer gemengd program ma. Hamburg geeft een piano-recital (Schu bert en Brahms). Leipzig brengt liederen van Brahms. Over Londen Regional komen strijkkwartetten van Mozart en van den Engelschen componist Bax, cn liederen voor sopraan van Schumann en Wolff. Het mooie concert van Budapest brengt o.m. do 5de symphonie van Tsjaikofski, die door velen, wat den inhoud betreft, wordt ver kozen boven haar beroemde zuster, de Pathétique. Ook Warschau geeft een mooi orkestprogramma, o.m. de melodiouse Rosa- munde-ouverture en de Unvollendete Sym phonic van Schubert, hot 1ste pianoconcert van Liszt (Es-dur) cn Hongaarscho dansen van Brahms, waarschijnlijk de 5de en de 6de. die het meest gespeeld worden. Oslo geeft een populair concert- Later op den avond brengt het Franschc Brussel een pro gramma onder den titel: Eenige dieren, ge ïllustreerd door de muziek, waarbij dank baar is geput uit Le carnaval des animaux, van Saint Saëns. Het vervolg van dit con cert brengt een gemengd programma met o.a- een Hongaarsche Rhapsodie, van Liszt, den Straues-wals An der schónen blauen Donau, en Granados' Spaansche aan6en. Over Frankfort-Mühlacker komen viool sonates van Beethoven en Roger. Hamburg geeft een gevarieerd orkestprogramma, o.m. do Espana Rhapsodie van Chabrier en Tsjaikofski's brillante Capriccio Italian. Leipzig wijdt een concert aan Strawinsky, met o.m. de suite uit het ballet Pulcinella (naar Pergolese) en de Caprice voor piano en orkest, waarbij Emst Latzko solist is. München geeft na een symphonio van Haydn het grootsche vioolconcert van Brahms. Over Radio Paris komt een De- bussy-concert met o.a, de drie nocturnes Nuages, Fètes en Sirènes (de laatste met vrouwenkoor), de beroemde Prélude a l'après midi d'un faune, het symphonisch gedicht La mer, en tot slot de 4de acte van de opera Pclléas et Mélisande. Opera's en oporettes. Een aantal Duitsche zenders, o.a. Berlijn, Königswusterhausen, Langenberg en Ham burg brengen de opera Semiramis, van Rossml. Kalundborg geoft de operetto Frühling ln Wien, waarin melodieën van Johann Strauss, Vater und Sohn, zijn ver werkt. Bukarest geeft op gramofoonplaton een opera van Verdi, do Troubadour. Vrijdag 17 JonL Huizen: 8.00—9.15 Morgcnconccrt. 10.00-11.30 Gramofoonmuziok. 11.30—12.00 Halfuurtje voor zieken cu ouder van dagen. 12.01—12.03 Politieberichten. 12.15—1.45 Lunchconcert, d. b. Quintet, 0. 1 v. Piet Lustenhouwer. I.45—2.00 Verzorging van den zender. 2.00—3.30 Orgelconcert, door Evert Haak, op hot orgel der St. Dominicuskerk tc Am sterdam, m.m.v. Boris Polskv, bariton. 3.30—3.00 Concert door trio bestaande uit: My ra Meijer—Verhoeven, viool; Bcnno Richard, cello; Theo Potjes, piano. 5.005.20 Causerie over Esperanto. 5.20—5.30 Gi*amofoonmuzieU. 5.30—0.20 Het kunstenssmble, o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.20—6.40 „Wteonschappelljko Radio-on- derzoekingen in de Poolstreken", door Dr, Balth. van der Pol. 6.40—7.00 Het K.R.O.-kunstcnscmble. 7.00—7.30 „Het kostprijsvraagstuk" door II. van Opstal. 7.S0—7.45 Politieberichten. 7.45—8.00 P.T.T. Kwartiertje, „Gelukstele grammen". 8.00 Populair concert, door hot Salon-or kest, o.l.v. Marinus van 't Woud. 0.00 Nieuwsberichten van het Persbu- iföu Vaz Dias. 9.15—10.00 „Op gemakkelijke condities", of „Spreek rnet Jansen on't komt in erdo". BlUspel in één bedrijf, door B. A. Odijk, op te voeren door Het klein toonecl. 10.06—1100 Het Salon-orkest II.00—12.00 Gramofoonmuzick. Hilversum: 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleere koper. 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Klcercknper. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziok. 9.00 Het Septet o.lv. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht door Adolf Bouwmees ter. Een fragment uit „De Honden uit de buurt", M. Sabbo. 10.30 Het Septet o.l.v. Is. Eyl. (vervolg). 11.15 Voordracht door Adolf Bouwmees ter. „Oriëntatie", uit „Een kluchtige Zomer reis" van A M. de Jong. 11.30 Het Septet (slot). 12.01—2.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico T reop. 2.00—2 30 Uitzending voor scholen. 2.30—4.00 Kovacs Lajos en zijn orkest (Refreinzang: Bob Scholte). 4.01 Piano recital door Johan Jong. 4.30 Na schooltijd. Knutselwerkjes voor Kinderen, door Mevr. A. de Beer—Plomp. 5.00 Het Orkest o.l v. Hugo de Groot. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Het Orkest (Vervolg). 6.45 Imperialisme cn Volkenbond, door J. J. do Roode. Onderwerp: „Volkenbondspo gingen. De ontwikkeling van de Volken bondsgedachte in vroeger tijd. De moderne Volkenbond en zijn bedoeling". 7.05 Hot Orkest (Vervolg). 7.20 Orgelspel door Johan Jong. 7.40 Het Orxest (Slot). 11.00 Gramofoonmuziek. J2/K) Sluiting. 8.00 Weekuitzending. Sprekers; Mej. Cor Wilbrenninck, 's Gravenhage. Ds. F. J. de Holl, Zeerijp. Jan H. de Groot, Amsterdam. Muzikale medewerking Willy Kleyweg, violoncel. Theo y. d. Pas, piano. 8.01 Cursus, De misdeelde jeugd van de zen tijd. 5do voordracht: Jeugdwerk in Volkshuizen, dorpshüizen en bpeeltuin ver eenigingen. Spreekster: Mej. C. C. Wilbren ninck, 's-Gravenhage. 8.30 Concert 9.00 Cursus. Hoe brengen wij overeen stemming tusschen den wil Gods en do nooden cn rampen van onzen tijd. 3do voordr.: De eenige weg waarlangs de ge- moedsnooden, die aan de-^e vraag ten grondslag liggen, hunne oplossing kunnen vinden. Spreker: Ds. F. J. de Holl, Zeerijp. 9.30 Concert. 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godset Persbureau. 10.05 Persberichten Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Man H. de Groot I 10.45 Gramofoonplatenconcert-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11