GEVAARLIJK KINDERSPEL Zesjarig jongetje verminkt DE ARRESTATIE VAN DE VALSCHE MUNTERS ZANDBAGGEREN UIT DE RIVIEREN Vragen van den heer van Di» FREDERIK VAN EEDEN OVERLEDEN BIJKANTOOR Amersfoortsuh Dagblad SOESTERWEG 107 UIT DEN U.P.V.B. Bijzonder veel strafzaken DE OUDE GARDE IN HET GEWEER RADIOPROGRAMMA Een patroon te Ter Heide ontploft Monster, 15 Juni. In hot tot deze ge meente behoorende Ter Heide aan Zeo is hedenmiddag oen merkwaardig ongeval ge beurd, dat voor den zesjarigen Maarten Voois ernstige gevolgen heeft gehad. Achter de woningen aan den Heldsche- weg alhier, waar de familie Voois woont, is men bezig mot het afgraven van een Duintsrrein. Do kleine jongen, die daar aan hot spelen was, vond in hot zand eon oude geweerpatroon. Het kind heeft eenigen tijd niet dit voorwerp gespeeld, er zelfs mei een ander voorwerp op geslagen en het vervol gens aan zijn vader laten zien. Deze dacht met een ongevaarlijken kogel te doen te hebben on gaf de patroon aan zijn zoontje terug. De vader het de patroon zelfs nog uit zijn handen op den grond laten yallen zonder dat er iets gebeurde. - Korten ttjd later echter is do kogel door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ont ploft. tengevolge waarvan de jongen deer lijk werd gewond. Zijn linkerhand werd na genoeg afgerukt, hij kreeg een gapende wond in den buik, terwijl zijn beide oogen 700 ernstig werden gekwetst, dat hij niet6 meer kon zien. Niettegenstaande deze vreoselljke verwon dingen on den hevigen schrik bleef het ventje bij bewustzijn. De jongen kon, na voorloopig verbonden te zijn. aan de politie no? de toedracht van de zaak vertellen. Ken onmiddellijk te hulp geroepen geneesheer heeft den kleine direct naar het ziekenhuis te s-Gravenhage doen vervoeren met de op dracht om de linkerhand van het jeugdige slachtoffer te doen amputeeren. De politie heeft een onderzoek naar het gebeurde in gesteld. Begrijpelijkerwijze heeft het voorval in het anders zoo rustige Ter Ileidc groote consternatie teweeggebracht. .(Telegraaf). 800 valsche bankbiljetten vervaardigd Amsterdam, 16 Juni. Omtrent de ar restatie van een drietal valsche munters vernemen wij nog het volgende: De politie was er reeds eenigen tijd van op de hoogte gekomen, dat in de Stuyve- santstraat 32 3 hoog vermoedelijk valsche bankbiljetten werden vervaardigd. In ver band met dit vermoeden werd hedenmor gen te negen uur de reeds gemelde inval ln de woning gedaan De bewoners lagen nog rustig te slapen. Kr werden aangetrof fen een vroegere drukker van „Het Volk".. 32 jaar oud, een vroegere caféhouder uit de Nic. Beetsstraat, 28 jaar oud en diens 21-jarige broeder. In de woning heeft de Justitie beslag weten te leggen op allo materialen en druk werken. Niet minder dan 800 bankbiljet ten van 10— worden in beslag genomen Een aantal daarvan was goed nagemaakt; andere exemplaren evenwel waren door lichtheid van kleur gemakkelijk van echte te onderscheiden en van deze kon men on middellijk zien dat zij niet afkomstig wa ren van de Nederlandsche Bank. Een gedeelte van deze 800 bankbiljetten •was4 gevouwen, zooals men een bankbiljet van 10— in de portemonnaie draagt. Di' was gedaan vermoedelijk om den 6chüi) van echtheid te vergrooten. Er was tot dus ver nog geen enkel valsch bankbiljet in omloop gebracht, omdat men eerst het voor genomen aantal had gedrukt om daarna vóór de uitgifte, de sporen van de vervaar diging te laten verdwijnen. Hiermede was men reeds begonnen, want do cliché's. waarvan de bankbiljetten waren gedrukt waren reeds verdwenen. Deze clichés zijn vervaardigd door een tc goeder naam en faam bekende staande firma. Deze maakte de cliché's omdat, zooals was voorgegeven deze moesten dienen voor een reclameob ject. De drie gearresteerde personen zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. De heer van Dis heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat de zandschippers, die vergunning hebben tot het baggeren met den hljschbeugel op den Ncder-Rijn en de Lek van den Ingenieur van den Rijkswaterstaat te LItrecht bij schrijven van 12 Mei 1.1., gewijzigd 24 Mei 1.1., aanzegging hebben gekregen, dat met ingang van 1 Juni 1.1. tot nader order slechts op bepaalde gedeelten van ge noem de rivieren zand mag worden gebaggerd, t» w.: a, het riviervak tusschon de spoorbrug te Rbenen en het Eek en Wielsche veer gedurende het geheele jaar; b. het riviervak tusschen het Eek en Wielsche en het Wijksche veer, uitsluitend gedurende de maanden Januari, Maart, Juli en November; c. het riviervak tusschen het Wijksche veer en Culemborgsche voer, uitsluitend ge durende de maanden Februari, Mei, Sep tember en December; d. het riviervak tusschen het Culem borgsche veer en de schipbrug te Vreeswijk uitsluitend gedurende de maanden Aprn, Juni, Augustus en October; en e. het riviervak boneden de schipbrug te Vreeswijk gedurende het geheele jaar. 2. Is het den minister bekend, dat de betrokken zandschippers door bovengc noefnden maatregel ernstig in hun bestaan bedreigd worden, omdat de aangewezen riviervakken of te diep moeten zijn om met den handbougel bewerkt te wórden of niet voldoende zand dan wel zalid van slecbte kwalitoit bevatten of slechts bij lagen wa torstand goed zand kunnen opleveren? 3. Is de minister bereid mededeeling te doen van de reden of redenen, die tot het nemen van genoemden maatregel heett of hebben geleld, daar de zandschippers vóór 1 Juni 1.1. vergunning hadden om ten allen tijde op alle gedeelten van genoemde rivie ren hun beroep uit te oefenen, waarvoor door hen een vergunningsrecht van 2 gul den per scheepston werd betaald? 4. Is de minister bereid stappen te doen die kunnen leiden tot opheffing van deze beperking, daar het baggeren met den handbeugel toch geenerlei gevaar oplevert voor do kribben én oeverwerken, terwij! lal van zandschippers werkeloos en broo deloos dreigen te worden, wat zal lelden toi bczwaring der publieke kassen? Letterkundige van groote reputatie. Stichter van de kolonie Walden Bussum, 16 Juni. In den ouderdom van 72 jaar is hedenmiddag om ruim half vijf op „Walden" te Bussum overleden de letterkundigo dr. Frederlk van Eeden. FREDERIK VAN EEDEN Dr. Fredcrik Willem van Eeden werd te Haarlem geboren op 3 April 1860. Na de H.B.S. te hebben doorloopen deod hij staats examen en studeerde daarna aan de Uni- ersiteit te Amsterdam in de geneeskunde. In 1886 slaagde hij voor het doctoraal exa men en studeerde daarna nog te Nancy on te Parijs. Zijn medische practijk oefende hij te Bus sum uit en aan de Psycho-therapeutische kliniek te Amsterdam. Later hield hij zich meer bezig met litterairen arbeid en tracht te hij zijn sociale denkbeelden ln de kolo nie-Walden in practijk te brengen. Zijn voornaamste werken zijn: Kunst matige voeding bij tuberculose, hetgeen zijn dissertatie in 1883 uitmaakte. Voorts ver schenen van zijn hand de boeken Het Poortje, in 1884, De Kleine Johannes 1885. Ellen in 1889, Studies zes reeksen van 1S90 —1918, Johannes Viator 1S92, De Broeders 1894, Lied van Schijn en Wezen 1895, Lioba 1897, Van de koele meren des doods 1900, Van de passielooze lelie 1901, Blijde We reld 1903, Ysbrand 1C0S, De nachtbruid 1909 Tn kenterend gotij 1910, Sirius en Siderius 1912, Pauls ontwaken 1913, De heks van Haarlem 1915, Ismea 1922. VAN ONZE VEEMARKTEN. Nu we in de hooibouw zijn aangeland, wordt de gebruiksvechandel ongetwijfold merkbaar stiller. De grootste omzetting \an gebruiksvee is achter den rug. alleen 'n loonende uitkomst bij den zootbocr zou nu nog een vlotte zomerhandc] toelaten. Reeds in de voorgaande week was het goed merkbaar dat er een achteruitgang op do markt tc constateeren viel; ook de in uitzicht zijnde regeeringssteun aan de melk veehouders laat niet toe dat er ccn opleving zou kunnen komen. Ons inziens zullen onze veehouders zich moeten voorbereiden, of ten minste cr ter dege rekening mee moe ien houden, dat wij nog lang niet uit de tnalaise-toesiand zijn. Lage productieprijzen zullen natuurlijk eischen lage uitgaven. Ook met lage uitgaven zullen de nu gelden de productieprijzen nog behoorlijk moeten stijgen, om aan den boer een behoorlijk loonend bedrijf te geven. Deze toestand tee kent hot verloop van onze veemarkten. Men wil wel maar men kan eenvoudig niet. Op de gebruiksveemarkt te Rotterdam, was de aanvoer beduidend korter, in spijt daarvan had de handel een traag verloop mot wederom zakkende prijzen. Het ont breekt den boer aan koopkracht en koop lust. Belgió kocht enkelo beste kalfkoeien in den prijs van f 180—220. Ook van die zij de is mon zeer kalm gestemd. In weidevee gaat momenteel zeer weinig om, het wordt gering aangevoerd, cn ook do weiders tooncn weinig belangstelling. Op de vette veemarkten is er na de schijn baar iets oploopendo markt, weer een to- luggung ingetreden. Zoowel to Amsterdam als belde dagen tc Rotterdam was de aan voer beduidend grooter dan de week or voor. De handel had een slecht verloop, de prijzen zakten vooral 1.1. Dinsdag te Rot terdam. 1ste kw. gold van f 0 70—0.76, 2do kw. f 0.62-0.68, 3de kw. f Ü.50-0.6Ö, alles per K.G. geslacht. De vette kalveren kun non ook den prijs van de vorige week niet handhaven. Er is zeer weinig vraag voor export. Voor 't binnenland is de aanvoer to ruim. Do prijzen Hepen met enkele centen omlaag. Mon besteedde van 12—25 een en kele prima nog tot 30 cent per pond levend. De nuchtere kalveren ondergingen weinig verandering. Dc vctto varkensmarkt heeft zich op de boogere prijzen tamelijk goed staande kun- /ïcn houden. Te Rotterdam was do aanvoer nu bcduidond ruimer, wat wel van ecnige invloed was op den handel, de prijzen kon den zich daar tamelijk wel handhaven. Op. de magere varkensmarkton is er nu i-cn vlotto handel tegen hoogcre prijzen. Hot te veel is nu van den baan, dit geeft weer meer vertrouwen on vandaar meer handel, H. KAAS-OVERZICHT. De kaasprljzcn zijn opnieuw cenigszins naar boven gegaan. Wij lazen uit de marktnotecringcn op de meeste markten betere prijzen, ja zelfs tot 32% et per pond toe. Üe handel ging matig, maar intusscben heeft do kaasboer in zeor korten tijd onge veer hot dubbele por pond vóór zijn kaas vorkregen. Een maand terug werden vele partijen hooikaas tot prijzen van 15 A 17 ct. per pond verhandeld, thAns brengen enkele partijen het reeds tot 30 A 32% ct. Op de eerste plaats is de prijsverhooging op zich zelf verblijdend, maar bovendien komt deze juist op het goedo moment, want wal in Juni tor markt komt, is altijd het groot- sto product, zoodat in de volle trek, de hoo gere prijzen juist dienst doen. Het is n ware uitkomst in den nood, voor den kausboer. Niet dat deze nu geheel uit de crisis ïs Maar bij vele boeren was het dwangbeve- al te wachten, wegens het niet nakomen van financiecle verplichtingen. En nu weer om streeks 200 Gulden voor een partij kaas «>nt vangen wordt, kan wat men noemt hier on daar een gat gestopt wordon l Ten opzichte van de heffing op kaas. is voorloopig bepaald van af l Juli as. op Alle ingekochte kaas, 3 cc. per pond to heffen, door den koopman der kaas aan den Haag te voldoen. Het schijnt vrijwel vast te staan, dat op kaas van 1931, alsmede op kaas, vóór 1 Juli ingekocht, geen heffing tocgopast zal worden. De regeling van drie ct per pond is heel eenvoudigde koopman zendt wekelijks een staat van zijn Inkoo.^en op naar den Haag, en de kaasboer moet. b,v eenmaal per maand, ook aan den Haag mededeelen, het aantal kazen en kil igrnnv men, de verkoopprijs en volledig adres \an zijn koopman (kooplieden) over een bepaald tijdvak. Het is voor den kaasboer van be lang deze opgave te verstrekken, met net oog op later te ontvangen steun van de Rogeering. Bovendien is het Rijkscontróle- station hier een machtige steun bij <le con- tróle: allo bij dit station aangesloten kaas boeren moeten sedert hun aansluiting regelmatig precies opgeven het aantal ge produceerde kazen en afgeleverde kilogram men, root naam van den koopman, zoodat niet alleen bij den koopman, maar ook hij den kaasboer, contróle vlot en «envoudig kan plaats hebben. Eenvoudig vooral, want de regeling moet zóó zijn. dat niet d#> helft van de gestorte gelden zal uitgegeven wor den aan administratie, enz. Vrij zeker zal deze eenvoudige regeling grooten steun heb ben ondervonden van personen, welke het7Ü door advies, of door het medewerken in het nemen van beslissingen, deze eenvoudige, en minstkostbarc regeling hebben voorgestaan Geeft daar uw iveitje of Advertentie op Zonder prljsverhoogln, ABONNEMENTSPRIJS 17% CENT PER WEEK EENIGST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse is niet zoo org groot, eenige elftallen en vereenigingen vielen af, maar er kwamon ook eenige nieuwe clubs; het afgeloopcn seizoen namen 136 elftallen aan do compe titie deel, tegenover 130 het vorige. Ruim 2600 spelérskaarten werden voor de gewone Zondagcompetitie afgestempeld, terwijl het aantal leden van den Bond in totaal ongeveer 6000 bedroeg. Er zijn 61 vereenigingen bij den Bond oangesloten, waarvan 14 bij den K. N. V. B. Bovendien namon 17 vereenigingen deel aan dc Zater dagmiddagcompetitie. De samonwerking met dê scheidsrechters en consuls was 2cer goed, ook de pers krijgt woorden van dank voor de betoonde medewerking. Het bestuur heeft het afgcloopen soizoen \olop werk gehad, meer dan ooit vertoon de de bostuurdéren zich op de U. P. V. B. velden bij de wedstrijden en vooral do Bondsvoorzitter van Kuyk had daarin het leeuwenaandeel, hetgeen wel een groot be wijs van medeleven Is met het lagere voet bal. De heer Bouwens memoreert vorder do vele vereenigingen, welke in hot afgeloopen jaar oen jubileum vierden, speciaal wijzen de op het grootsche feest door de verceni ging Soeslerberg georganiseerd. Verschillendo bijzondere wedstrijden van het Utrechtsch K. N. V. B. elftal werden go houden, dio een groot succes zijn geworden. De deelname aan de Zilveren Domwcd strijden viel tegen, van de 24 vereenigingen werd maar door 17 deelgenomen. Ook do deelname aan de U. P. V. B. wis selprijs-wedstrijden kon beter, te weinig eerste elftallen hebben deelgenomen. De Schoolvoetbalwedstrijdcn waren we derom oen groot succes, er waren ditmaal weer 6 elftallen meer, zoodat door 80 elf tallen is gespeeld. Wat de K. N. V. B. competitie betreft, viel geen promotie te vermelden. E.A.C. verloor de promotiewedstrijden tegen Z. N. C.. zoodat alles bij het oudo is gobleven. Do competitie ln den Bond hAd een 20er vlot vorlóop; dank zij het gunstige weer kon de voetbal bijna, élkon Zondag rollen cn vroeg in het voorjaar kon reeds do' eerste kampioen worden aangewezen. De Amersfoortschc Boys werd kampioen van de eersté klasse en gaat nu naai* den K. N. V. B., 't Gooi 4 kan als kampioen van de reserve eerste klasse geen promotle- rccht doen gelden, zoodat thans vrij zeker Donar 2 een goede kans maakt om over te gaan naar den K. N. V. B. Aan do competitie van den Bond werd in totaal door 212 elftallen deelgenomen cn in totaal werden er circa 1650 wedstrijden gespeeld. Het jaarverslag van den secretaris Het jaarverslag van den secretaris is ver schenen, we ontleenen hieraan de volgende bijzonderheden. Allereerst wordt gememo reerd dat thans twee jaren achtereen alle werkzaamheden van den Bond werden ge centraliseerd in het Bondsbureau, hetgeen als welgeslaagd wordt beschouwd. De ver houding tusschen het secretariaat en ver eenigingen, alsmede de officials is een zeer prettige geweest, waardoor belangrijke za ken een vlot verloop hadden. Wat de alge- meene toestand van den Bond betreft, er zijn bijzonder veel strafzaken geweest, dc Strafcommissle heeft zeer veel werk gehad, enkele malen moesten groote straffen wor den uitgesproken. Een treurig verschijnsel, aldus de secretaris, ondanks het herhaalde lijk verzoek aan clubbesturen om btj hun leden toch vooral aan te dringen op groote sportiviteit bij de wedstrijden. Wat de groei van den Bond betreft, deze Jan Thomee is het scoren nog niet verleerd Amsterdam, 16 Juni. In verband met dc uitzending van een damcsploeg 4 x 100 Meter estafette naar Los Angelos, waarvoor nog een aanzienlijk bedrag benoodigd was, werd hedenavond in het Stadion, dat daar voor belangeloos ter beschikking was ge steld, een wedstrijd gohouden tusschen oud internationals. Dat het publiek deze ont moeting wist te waardeeren bleek wel ui» de groote opkomst, zeker 10.000 menschen waren binnen de muren. Oudo sterren heb ben hun best gedaan om onze damesathle ten naar Los Angelos te „schoppen" en of dit gelukt is, kan momenteel nog niet ge zegd worden, daar direct na afloop van do zen wedstrijd het bestuur van do K.N.A.U bijeenkwam om nader te beraadslagen. Intusschen was deze ontmoeting zeker hot aankijken waard. Ongetwijfeld ging or menigmaal een gulle lach op In het publiek bij komische momenten. In hot elftal van Gryseels was Formenoy vervangen door de Waal van V.U.C. Onder leiding van den vroegeren inter nationalen scheidsrechter critiek op zijn leiding is volmaakt overbodig werd be gonnen en na 15 minuten doelpunt Pijl uit een voorzet van de Natris. Nog geen twee minuter. later scoort de zelfde speler we derom. Toen Schindeler onvoldoende een schot van Petterson stopte, maakte Jan Thomee er 3—0 van. Eerst toen scoorde Hombörg uit een voorzet van Delsen tegen 31. Een uitste- kendo ren liet Petterson volgen met een hard schot, dat doel trof en dr. Thomee maakte er nog' voor de rust 5—1 van. Na de rust verkleine Bieshaar den achter stand tot 52, doch alweer was het de Delftscho meester, die er een doelpunt bij fabriceerde. Een fout van Schindeler en het was 7—21 Even voor tijd scoort van Dordt nogmaals tegen, zoodat Jan Thomee ca. wonnen mer de aardige cijfers 7—3 en de duizenden voldaan huiswaarts gingen na een uiterst aangenamen avond. Zaterdag. In het begin van den raiddag geeft Lan- gonberg een populair orkestconcert. Het Vespórconcert van dit station brengt o.iru pianowerken van Chopin, Brahms, Liszt en Strawinsky. Over het Fransche Brussel ko men op gramofoonplaten o.m. eenigo doelen uit do opera Mefistofcle, van den Italiaan- schen componist Bólto, een symphonie van Haydn (Nr. 101 D-dur, die Uhr-Glocken) en 2 Nóorsche danson van Grieg Het grarao- foonconcert van het tweido Belgische sta tion omvat o.rn. de Egmont-ouverture van Beethoven, een planoconcert van Llszt (het tweede, A-duT) en do Zauborflöte-ouverture van Mozart. Des avónds brengt Beromünster gedeelten uit verschillende opera's on opo- rettes. Weenen brengt de door het Weensch Philharrnonisch orkest cn het koor van de Weonscho Staatsopora, op de Jozefsplatz gegeven Serenade, die o.m. omvat de prach tige Obcron-ouverture van Wcbor, een sym phonic van Haydn (G-dur, Nr. 100 Sym phonie militaire), en declon uit de opera's Orpheus und Eurydikc, van Glück en König Thamos, van Mozart. Dit concert gaat ook over do Tsjechische zenders. Over War schau komt een orkostconcort, waaraan een tenorzanger en een pianist medewerken en lator het wekelijksch Chopin-program- ma, dat ditmaal wederom uit een piano recital bestaat. Opora's. Over Rome komt dc opera Dejanice, van den Italiaanschcn componist Catalan!, een voorganger van Puccini cn MAscagili. Ook Milaan heeft een opera-uitzending. Zaterdag 18 JunL Hulzen. 8.00—9.15 Morgpnconcert 10.00—11.30 Het Trio o.l.v. Plet Lusten- houwer. 11.30—12.00 Godsdienstig haltuurtjo, vor- zorgd door Pastoor L II. Perqjin. 12.00—1213 Politieberichten. 12.15—1.45 Lunchconcert door het Sextet o.l.v. Piet Lustonhouwcr. 1 452.00 Verzorging van den zender. 2 00—2.30 Gramofoonmuziek. 2.30—4.00 Kindcruurtje verzorgd door me vrouw Sophie Nuwenhuis van dei Rijst mej Lidwina Diopcnbrock. 4.00—5.30 Gramofoonmuziek. 5.30—5.45 Espcrantoniejws. 5.45—6.10 Gramo-foonmuzlek. 6.10—6^0 Journalistiek weekoverzicht door Paul do Waart. 6.30—7.10 Grartiofoon muziek. 7.10—7.30 „Interieurkunst", door Edm. Nijsten. 7.30-7.45 Politieberichten. 7.45—8.00 Sportpraatje van de R. K. F. 8.00—11.00 Vroolljko avond m m. v. do Vier Goosscnsens, L. van Rheinnu ven. Het K. R. O. Salon-orkest o.i.v. Marinus van 't Woud. 9.30 Nieuwsberichten van het Persbu reau Vaz Dios. Kampliedjes door de 4 Goossensens. Het Orkest. 11.09—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum. 6457.00 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Klecrokoper. 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleerekoper. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor dc Arbeiders ln de Continu bedrijven, met medewerking van het Mondoline-enscmblo o I. v. Jch. B. Kok, Joh. Jong, orgel, on het Groot Volks-loonecl o.l.v. Herman Bouber en Ben Groeneveld. Gramofoonmuziek. 12.01 Het Septet o.l.v. Is Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. I.45 Onderbroking voor vorzorging van den zender. 2.00 Kwartiertje voor bet Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling. P Voogd spreekt over „Vücantiewcrkcn op Troclstra-oord". 2.13 Gramofoonmuziek. Spaansch pro gramma 2.45 Arbcilderesport. Spreker dr. B. Luza. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.20 Dr. D. de Lango spreekt over „Dar win 3.40 Volksliederen door de Zanggroep „De Wielewaal" der Amstcrdamscbo A.J.C., o. I. v. Piet Tiggers. 3.55 Uit do Roode Jougdbeweging. To vor- zorgen door de A.J.C. Spreker Nico Bloe- mendaal. Onderwerp: „Uitb-*e»ding leden tal en kampfonds van do A.J.C. •4.00 Volksliederen (Vervolg). 4.15 Actueel Allerlei uit de Arbeidersbe weging. Te verzorgen door het Ncd. Ver bond van Vakvereenigingen. 4.30 Beoefening der huismuziek Samen werking tusschen huiskamer en studio, o. 1 v. Piet Tiggers. 5.00 Kinderuurtje „Dc familie do Boor". 600 Hot Septet o. 1. v. Is. Eyl. 6.30 Fricsch uurtje. Medewerking van Dr. G. Gosses, lozing Y. S. Schuitmaker, voordracht. 7.15 Het Septet (Vervolg en slot). 7.45 Toespraak door A. de Vries, voor zitter der V.A.R.A. 8.00 Zatordagavond-proRramma mot me dewerking van het orkest o t. v. H.igo de Groot, Teun dc Klepperman, Joh. Jong or gel, het Tooneel o. 1. v. Willem van Cap- pellen. 10.00 Persberichten van Vaz Dias. Va ria en voétbalmcdedeelingcn. 1015 Orkest (Sloth II.00 Gramofoonmuziek

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11