1928 HEEMSKERK ÏN 'T TORENTJE J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION WERELDTENTOONSTELUNG TE CHICAGO HERINNERINGEN VAN Mr. J. B. KAN Immer goed geluimd WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 per flesch f 1.45, per anker f 58.50 RADIOPROGRAMMA Onze Postvliegers onderweg ft Ook in Heemskerk's borst huisden twee zielen Wij troffen m de Groene Amsterdam mer van. de hand van mr. J. B. Kan, oud- minister van Binnenlandsche Zaken en oud-secretaris-generaal, zeer „persoonlijke" herinneringen over wijlen inr. Heemskerk. Wij veroorloven ons dit uitnemendo stuk, dat een voortreffelijk licht op dezen be treurden staatsman werpt, en dat ook in de lijn ligt van herinneringen dio wijzelf in ons blad van Heemskerk's Amsterdam- schen tijd hebben gememoreerd, grootcn- decls hier over te nemen. Toen Heemskerk het Torentje beklommen had, was zijn eerste werk te schiften inet wie hij wèl en met wié hij niet kon arbei den. Den toenmaligen secretaris-generaal rangschikte hij onder de laatsto categorie en in een ommezien werd deze gepromo veerd tot burgemeester van een onzer groot ste gemeenten. Alvorens in de vacature te voorzien stelde hij gegadigden op de proef en zijne keuze vestigde zich op dengene, van wien hij verwachtte, dat onuitputtelijk geduld en naarstige speurzin de dossiers zou weten om te zetten in, de werkelijkheid weergevende, verhalen. Alleen zijn kon hij niet, stukken lezm nog minder: hij was als de beheerscher der ge'.oovigen uit de Oos- tersche legende, die immer zich liet vertel len. Onaangenaam was die taak niet, om dat Heemskerk, althans zoolang men hem niot te na kwam, immer goed geluimd en .vol humor was. „Ik moet de pen halen door een droeven arbeid van U, want dat ik het blanco-artikel zou verdedigen, zult U wel niet van mij eischen". Aldus leidde hij bij den ambtenaar, die de grondswéte-herziening van zijn ambtsvoor ganger had behandeld, de intrekking van de aanhangige wetsontwerpen in. „Tegen drie uur wacht ik het bezoek van een bedaagde dame". En op het min of meer verbaasd kijken van den aangesprokene volgde: „Men kan een Commissaris der* Ko ningin Joch geen oud wijf noemen". Een andermaal toen de ongevaarlijke,- imaar hoogst onaangename kwaal hem be zocht, die met 6pit in den rug aangeduid ploegt te worden, had een Kamerlid hem een masseur aanbevolen. Tczclfdcr tijd 'diende deze Volksvertegenwoordiger een amendement in, dat hem bijster gelukkig voorkwam en dat hij met den Minister •ging bespreken. ,.Je masseur is beter dan je amendement" was de inleiding tot een vernietigende critiek. Heemskork kon iedere stelling verdedi gen met een verve en gloed van overtuiging, als had hij zijn leven lang van het probleem 6tudie gemaakt en uit gestadig overpeinzen een gezet, diepgefundeerd oordeel opgetrok ken. Wie hem in de Kamer hoorde spreken en een oogenblik het stoffelijk hulsel van den minister uit zijn gedachten vermocht te bannen,zou zweren, dat een diep gewor telde overtuiging tot uiting kwam. In ne gen en negentig van de honderd gevallen was het onderwerp, althans het voor en te gen, eenige uren voor de zitting hem nog volmaakt onbekend. Het duidelijkst kwam deze zeldzame gave voor den dag in de Com missie voor de grondwetsherziening van 1910, die onder zijn voorzitterschap tallooze, moeizame, eindelooze vergaderingen heeft ghouden. Niet mihder dan 19 leden maak ten deel daarvan uit, waaronder, naast de meest op den voorgrond tredende politici, als Kuyper, Lohman, Drucker. Troelstra, mannen van gedegen staatsrechterlijke ken nis als Cort v. cl. Linden, Oppcnheim, Roell. Ging Heemskerk naar een bijeenkomst dier Commissie, .dan was hij van een voor een minister van Binnenlandsche Zaken be schamende onkunde t.o.v. dc te behandelen onderwerpen. Maar nauwelijks had hij en kele sprekers gehoord, of, niet slechts dat hij het gesprokene meesterlijk wist te resu- meeren, maar hij kwam met een eigen visie op het punt in behandeling, die steeds oor spronkelijk, menigmaal bewonderingswaard was. Kan men een zoo zichtbaar door God ge zegend man euvel duiden, dat hij niet stu- deelden, niet las, ja zelfs uiterst zelden stelde? Het laatste was wellicht het op merkelijkst, omdat de enkele malen als hij zich zelf daaraan zette, het geschrevene schier klassiek was. Zoo vloeide b.v. de pro clamatie die de Koningin in November 1918 uitvaardigde- grootendeels uit zijn pen en vele uitdrukkingen van dit 6taatsstuk zijn gevleugelde woorden geworden. Het aleatoire element in den ambtelijken omgang met minister Heemskerk was het bewaren van den afstand. Zijne jovialiteit verleidde hem zijnerzijds zich te gedragen als den gelijke van zijne ondergeschikten, overtuigd als hij was van zijne alles beheer- schende superioriteit. Maar zoodra de an der een oogenblik dreigde over den afgrond die hen scheidde heen te stappen, volgde in den meest hoofdschen vorm de gevoeligste afstraffing. Wie zal het wagen het gemoed van zijn medeimensch te peilen? In raadselen wan delt de mensch op aard. Zijn wij niet als de tooneelspeler, die jubelt, ook al wordt hem het hart verscheurd? Speelde Heemskerk, die uiterlijk altijd het ideaal van den corps student is gebleven, als zoovelen, een rol? Genialiteit wil nu eenmaal naar een an deren maatstaf gemeten worden dan tri viale middelmaat en men zou het kunnen vergeven* Maar een dagelljksche omgang van ruim vijf jaren nul n'est un héros pour son valet de chambre heeft mij de overtui ging geschonken, dat ook in deze borst twee zielen huisden. Die van den gullen, geestigen Welt-mann, maar daarnevens de innig-vromc gcvoelsmcnsch. Vergoot hij geen hcete tranen, toen bij afscheid nam van zijn Departement? MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Regeling van het Havenschap. Op de voortgezette jaarvergadering van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del te Haarlem heeft ingenieur A. Pate, voorzitter der Commissie inzake een Haven schap van de Rijn- en Maasmonden, oen inleiding gegeven over het door de com missie uitgebrachte rapport en het door prof. mr. F. J. A. Huart, hooglceraar in het Staatsrecht aan de Gom. Universiteit te Am sterdam, opgestelde voorontwerp van wet tot regeling van het havenschap. De strek king van het rapport is om eenheid te bren gen in hot beheer van de havcncomplexen, welke thans als gevolg van gedecentrali seerd beheer aan economische verbrokke ling lijdt. In het rapport is aangegeven dc organisa tie van een centraal behcerlichaam, met een verordenende bevoegdheid op grond van ar tikel 194 van de Grondwet. Onze commissie aldus spr., geeft de voorkeur aan een ha venschap, dat mot een verordenende macht is bekleedt bij de huidige exploitatie wordt te veel gelet op de grenzen- der gemeenten en te weinig rekening gehouden met het doel van de havens. Vervolgens hoeft prof. J. A. van Hamel een rede over de actueele» perspectieven der Nederlandsche Handelspolitiek gehouden. Op verzoek van de departementen Rotter dam on Schiedam werd besloten do volgen de, 150ste, jaarvergadering in Rotterdam- Schiedam te houden. Tot besluit van het congres maakten dc deelnemers, onder leiding \an ir. Van Voorst Vader, hoofdingenieur van den Rijkswater staat, een autotocht naar IJmuidcn, waar de sluiswerken werden bezichtigd. VACUUM-OXL-VLIEGTUIG OP SCHIPHOL. Rondreis door Europa. Amsterdam, 27 Juni. Hedenmiddag te half drie is op Schiphol neergestreken liet zakenvliegtuig van de Vacuum Oil Comp. Het toestel is voorzien van een 250 P K. Lycoming-motor en is uitgerust met de nieuwste Amerikaansche instrumenten. De technische dienst der K.L.M., alsmede de Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart heb ben het toestel bezichtigd en er een vlucht mee gemaakt. Het vliegtuig kwam van Bou- logne-sur-Mer, vanwaar het via Rotterdam naar de Amsterdamsche luchthaven vloog. Om 5 uur is het weer naar Waalhaven ver trokken. Morgen gaat het toestel naar Duitschland. De machine kan vier personen als passagiers vervoeren, en maakt op het oogenblik een rondreis door Europa. OVERREDEN EN GEDOOD. Weert, 27 Juni. Hedenavond om streeks kwart voor zeven werd de 19-jarige C. Stokbroek, toen hij den Rijksweg Weert- Ncderweert wilde oversteken, door een luxe auto gegrepen en overreden. De jonge man was bijna op slag dood. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen in openbare vergadering tegen Woensdag 6 Juli des nam. te half 2. Op de agenda staan o.m. het wetsontwerp tot instelling van een Economischen Raad en het vlcesch- en con- tingentecringsontwerp. Woensdag 29 Juni. Huizen. 8.00 Schriftlezing. 8.15 .Morgenconcert. 10.00 Zang door het N.C R.V. Dameskoor. 10.30 Korte zickendicnst, te leiden door ds. G. Laarman, Gcrcf. predikant te Hilver sum. a 11.00 Harmnniumbespeling door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. Zang: mej. G. Koeman, sopraan. 12.15 Middagconcert: Rie Dijs-Ochcl, alt. IL Hermann, viool. II. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.30 Lezen van Chr. 'cctuur door mej M. \y«-ntink, te Hilversum. 3.00 Concert: Henk van Maanen, viool: Louis van Maanen, cello; Jan Rosekrans, plano. 5.00 Kinclcruurtje, te leiden door den heer J. Kooman. Zang mej. N. Evenblij; piano: mej. F. Nagclkcrkc. Allen te 's-Gravenliage. <3.00 Uurtje voor de landbouwers. Spre ker: de heer G. J. Wittevecn, hoofd Chr. Lagere Tuinbouwschool, te Zwijndrecht Onderwerp: „Nazomergewassen in den tuin". 7.00 Stafkapitein P. W. Cohen van het Leger des Heils. 7.15. Spreker: de heer A. Stapelkamp, te Utrecht, secretaris van het Christ. Nat. Vakverbond in Nederland. 7.45 Persberichten van het N'cd. Chr. Pers bureau. 8.00 Concert door het Symphonie-Orkest der N'. CR.V. (de II.O.V.) o.l.v. Frits Schuur man. Klassiek Programma. (Op verzoek.) 8.45 Spreekster namens het Centraal In stituut voor Christelijk Socialen Arbeid: mej. Dra. S. K. Bakker, directrice der School voor Christelijk Sociaion Arbeid, tc Am sterdam, welke zal sproken Qui' de School voor Christ. Soc. Arbeid. 9.15. Carillonbespeling op het Carillon van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, rloor den heer J. Vilicenl. 10.00 Vevvolg-concert door het Sympho nie-Orkest dor N.C.R.V. (de H.O.V.), o.I v. Frits Schuurman 10.30 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias* fó 'Afhsferdam. 11.00 Gramofoonrnuziek. H i 1 v e r s u^m> V.A.R.A. 6.45 Lichaamsoefeningen o. I. v. G. Kleerekoper. 7.30 Lichaamsoefeningen 1. v. G. Klee rekoper. 8.01 Gramofoonrnuziek. 9.00 Trio Loo Cohen. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15. Uitzending voor de arbei ders in de Conlinu-bedrijvcn, met mede werking van het trio Loe Cohen, Kees Bak ker, voordracht en het Tooneel o.l.v. Willem van Cappellen, een en ander afgewisseld door gramofoonrnuziek. 12.01 Septet o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonrnuziek. 2.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers Jr. 3.00 Voor de kinderen. Met medewerking van: Janny van Oogen, vertellingen; Joh. Jong, orgel en pianostukjes. 5.30 Septet, o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonrnuziek. 6.40 Het Joodsche vraagstuk, door mr. A. J. Herzberg. 7.00 Orkest, o.l.v. Harry Wiggelaar. 7.45 „Zoo is het Leven". Hoorspel in vijf tafrcelcn, door Fritz Nagl. 3.30 Orgelspel door Joh. Jong. 9.00. Uitzending voor den Algcm. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. 9.15 Orkest (vervolg). 10.15 Orkest met rcfroinzang van Leo Fuld. 10.00 Persberichten van Vaz Dias. 11.00 Gramofoonrnuziek. Zwemmen. NIEUW WERELDRECORD 3 X 100 METER VRIJE SLAG DAMES. Charlottenburg, 26 Juni (V.D.). De S C Charlottenburg zwom lieden met haar damesploeg de 3 X 100 Meter vrije slag te Hernsdorf in den nieuwen wereldrecordtijd van 3 min. 59,2 sec- Het oude wereldrecord stond op naam van de Maagdenburger Dames Zwcmclub met een tijd van 4 min. 0,2 sec. 3-K. M.-ZWEMWEDSTRIJDEN IN DEN IJSEL. Deventer, 26 Juni. Dc uitslag van den 3-K.M. zwemwedstrijd, welke heden in de IJssel werd gehouden, luidt: (Heeren) 1. Kemper (Z.G.C—Gronineen); 2. Vern- liout (B.Z.Z.—Zwolle); 3. De Witte IJssel— Deventer); 4. Spruyt (B.Z.Z.); 5. D. Kluvers (B.Z.Z.); (Dames) 1. Mej. Bosch (De IJsel— Deventer); 2. Mej. Grootenhuis (id.). Ahtletiok. TUSCHEK. Ween en, 26 Juni. De Oostenrijker Tuschek deed heden een succesvolle po ging het uurrecord en de 20 K.M. snelwan delen wereldrecord te slaan. In het uur legde hij af 17.245 K.M., het geen een nieuw wereldrecord beteekende, daar het oude record op naam „van Franz stond met 17.220 K.M. Dc 20 K.M. legde hij af in den nieuwen wereldrecordtijd van 1 uur 10 min. 5 sec. (Oud wereldrecord Horch met 1 uur 14 min. 22 sec NIEUW FRANSCH RECORD 3 ENGELSCHE MIJL. Parijs, 26 Juni (V. D.) Bij de Fransche athletiekkampioenschappen won Brous- sard de 5000 Meter in 14 min. 50,8 see. Hij versloeg intusschen het 3 Engelsche mijl Fransch record met een tijd van 14 min. 27,6 sec. Wielrennen. A.R. EN T.C. „LE CHAMPION". Amsterdam, 26 Juni. Heden hield de A.R. en T.C. „Le Champion" een sprint- rit over 500 Meter, waarvan de uitslag luidt Klasse A: 1. W. Assenmacher; 2. G. Teu- nisscn; 3. A. Staphorst; Klasse B; 1. P. Rappoldt; 2. W. Binder voet; 3. A. Koning. Juniores: 1. D. Nordmann; 2. J. Rutten; 3. H. Nolting. DEELNAME VAN NEDERLAND Een groot Nederiandsch paviljoen Particulier initiatief De Wereld-Tenioontselling, die in 1933 te Chicago gehouden zal worden, ter herden king van liet 100-jarig bestaan van deze stad blijkt meer en meer de grootste internatio nale tentoontsclling te worden, die tot nu toe gehouden is. De Amerikaansche regee ring neemt dan ook voor een bedrag van 5 millioen dollar deel in het garantie-fonds, terwijl alle natie's voor inzending uitgenoo- digd zijn. Tot Nederland werd onder auspiciën der Amerikaansche regeering een officieele uit- noodiging tot deelname gericht en wel in de eerste plaats omdat de pioniers-arbeid on zer voorvaderen tot de grond en bloei van Amerika zooveel heeft bijgedragen. De Nederlandsche regeering zag echter tot haar leedwezen in de huidige omstan digheden geen mogelijkheid de voor een waardige representatie benoodigde fondsen beschikbaar te stellen. Voor de Nederlandsche deelname is op het gunstigste deel van het tentoonstellingster rein een oppervlakte van 30.000 vierkante meter gratis beschikbaar gesteld. Waar de regeering thans niet bij machte is door officieele deelname dit loyale gebaar op overeenkomstige wijze te beantwoorden, daar moet het particulier initiatief deze plannen tot uitvoering brengen. In overleg met het secretariaat van de Ne- derlandsch-Amerikaansche Kamer v. Koop handel is het particulier initiatief ertoe over gegaan haar plannen tot deelname te ontwikkelen. Hierbij mocht men op sym pathieke wijze den moreelen steun onder vinden van de departementen van koloniën, handel, landbouw en nijverheid. Bovendien werden ook van vele andere zijden grootc instemming en daadwerkelijken steun ont vangen. In de oorspronkelijke plannen dezer ten toonstelling zijn enkele wijzigingen aange bracht, teneinde ook handel cn industrie een opvallende representatie te kunnen bieden. Er is besloten op het gratis beschikbaar ge stelde terrein een imposant gebouw tc doen verrijzen. Voor dit Hollandsche paviljoen waren aanvankelijk door den architect Zweedijk twee ontwerpen gemaakt, één in modernen en één in oud-Javaanschcn stijl. Met het oog op onze koloniale beteekenis werd aan dit laatste de voorkeur gegeven. Dit paviljoen zal een oppervlakte van 9000 vierkante meter krijgen. Het ligt in dc be doeling de hal-constructie in Holland tc doen vervaardigen, terwijl zoo mogelijk de opstelling ter plaatse eveneens door Neder landsche arbeiders zal geschieden. In een rotonde van iets minder dan 160 meter om trek zal een panorama van een grootsch In disch landschap met cultures aangebracht worden. De bekende schilder Eland, die voor de Panjsche tentoonstelling de zoo bewon derde diorama's vervaardigde, heeft zich thans bereid verklaard dezen arbeid op zich te nemen. In het centrum der rotonde zal een copie van een terras der Boroboedoer opgesteld worden, dat een diameter krijgt van 25 Meter bij een luoogte van 8 Meter. Vanaf dit platform zullen eenige duizenden bezoekers per uur het panorama kunnen aanschouwen. De Balineesche vorst Soekowati heeft zich bereid verklaard met een groep van 70 zij ner dansers naar Chicago te komen voor het geven van voorstellingen, zooals die in Pa rijs destijds zoo'n groote bewondering wek ten. De Nederlandsche rëgeering werd dan ook door het comité uitgenoodigd haar officieele bescherming aan de Nederlandsche inzen ding te willen verleenen, terwijl toor do post van regeerings-commissaris een per soonlijkheid is aangezocht, die het volle ver trouwen der regeering geniet Bij het samen stellen der verschillende werk-comité's wordt eveneens regelmatig overleg met de verschillende departementen gepleegd. In voorbereiding is een schema voor dc vervaardiging ééner maquette van 36 bij 16 Meter, waaruit zal blijken dat ons land, als cetnrum van Europa, hetzij per trein, boot, auto of vliegtuig in enkele uren tc bereiken is. Dit heeft tot doel de toeristen te bewegen langer dan de gebruikelijke „one day" ons land te vertoeven. In aansluiting hierop zullen verschillende diorama's vervaardigd worden van aan trekkelijk en bezienswaardig stedenschoon van verschilende gemeenten. Ook de K.L.M. heeft een plan in voorbereiding om op even grootsche wijze een uitbeelding te geven van haar passagiers- en postvluchten naar Indië. Ook van het hotel-wezen mochten reeds meer dere spontane bereidverklaringen binnen komen om op zeer bijzondere wijze aan één en ander medewerking te zullen verleenen. De raming der benoodigde fondsen be draagt 750.000 gulden. Het particulier initia tief ziet de mogelijkheid om dit bedrag bij een te brengen. Het uitvoerend Comité Nederlandsche Deelneming Chicago 1933 is gevestigd Val- kenhurgerstraat 151, Amsterdam, telefoon 34352 en stelt zich gaarne beschikbaar to? het geven van meer uitvoerige inlichtingen en inzage der gedetailleerde begrooting, plannen enz. - Ekster O 1 co cq Arasterdam Budapest Weenen of Amsterdam Parijs Marseille Rome Brindisi 23—6 Athene Mersamtrub 24—6 Cairo Chaza Ru tba wells 25—6 Bagdad Basra Boeshir 26—6 Djask Karachi 27-6 Jodpoer Allahahad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Kohlak Penang Medan Palembang Batavia Bandoeng Y 27— 6 26—6 25—6 25—6 24—6 In Europa kan thans uit twee routeö gekozen worden. Beide zijn achtereen volgens in bovenstaand 6taatje opgeno men. Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 30 Juni 1932. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat de „Ekster" Maan dag op de heenreis te 4.52 uur uit Djask is vertrokken en te 11.56 uur te Karachi is is geland. Vandaar vertrok het vliegtuig te 13.15 uur en landde te 16.13 uur tc Jod- phur. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de „Havik" op de thuisreis om 5.15 uur uit Calcutta is ver trokken en om 9.42 uur te Allahabad is geland. Vandaar vertrok het toestel om 10.25 uur cn arriveerde om 15.38 uur te Jodphur. AMSTERDAMSCHE RENNERSCLUB „EXCELSIOR". Amsterdam, 26 Juni. Heden hield de Amsterdamsche Rennersclub „Excelsior" "n rit over een afstand van 30 K.M. met als uitslag: A klasse: 1. P. Jansen; 2. H. Padberg. B klasse: 1. W. Ober; 2. P. Roelofstra; 3. J. Jacobs; 4. M. Enegclen; 5. J. Mens AMSTERDAMSCHE SPORTVER- EENIGING „GERMANÏA". Amsterdam, 26 Juni. Hedc.a hield de Amsterdamsche Sportvereeniging „Ger- mania" een record-rit over 35 K.M. waarvan de uitslagen luiden: A. klasse: 1. C. J. Mulder; 2. H. Banen; 3. G. de Wit. C klasse: 1. C. P. v. d. Ven; 2. J. W. de Graaf; 3. A. Stol; 4. K. Arnold. OM HET KAMPIOENSCHAP OP DEN WEG. Valentijn kampioen- Arnhem, 27 Juni. Onder fraai zomer weer zijn heden de individueele wegkam- pioenschappen verreden over het bekende Veluwe-traject. Ongeveer 175 renners ver schenen aan de start waaronder 4 profs: C. J. Boogaart (kampioen vorig jaar), M< Valentijn, A. J. Braspcnninx en van Oers. M. Valentijn werd met den tijd van 5 uur 1 minuut 4 sec. kampioenvan Nederlands DE WIELERWEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. Groningen, 26 Juni. Korf, Van der Valk, en Woldendorp, die tegen elkaar Don derdagavond op de Groninger Wielerbaan in twee ritten van 20 K.M. zijn uitgekomen, hebben hedenmiddag wederom wedstrijden op deze baan verreden. Woldendorp kreeg evenals Donderdagavond 200 Meter voor. Won Korf de laatst gehouden wedstrijd, he denmiddag toonde v. d. Valk zich de sterk ste. In twee ritten van 20 K.M. nummer 2 was Woldendorp, terwijl Korf zich de derde plaats had toegewezen. De uitslagen waren Eerste rit: 1. Van der Valk, 18 min. 57V», sec. 2. Woldendorp, 145 Meter achterstand. 3. Korf, 560 Meter achterstand. Tweede rit: 1. van der Valk, 18 min. 2794 soc. 2. Woldendorp, 150 meter achterstand. 3. Korf, 400 Meter achterstand. Totale uitslag: 1. van der Valk; 2. Woldendorp, 295 Meter achterstand. 3. Korf, 960 Meter achterstand. Lawn tennis. HET TOURNOOI VAN WIMBLEDON. Wimbledon, 27 Juni (V.D.). In den vroegen middag had in het damesenketepel van het tournooi te Wimbledon de ontmoe ting plaats tusschen de Amerikaansche ten nisspeelster Helen- Jacobs en mej. Krali- winckel (Duitschland). Helen Jacobs won met 6—2, 6—4. DUITSCHLAND—ENGELAND. Berlijn, 27 Juni (V.D.). De Duitsche lawn-tennis Bond heeft officieel het Duit sche team voor den wedstrijd Duitschland— Engeland, welke van 8—10 Juli a.s. te Ber lijn wordt gehouden, samengesteld. De ploeg bestkht uit Prenn, von Cramm. dr< Dessart en Jachnicke.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10