'AM ER5F00R.TS €H DAGBLAD' Dinsdag 28 Juni 1932 -DE EEMlANDER" 30e Jaargang No. 306 TWEEDE BLAD BIJ DE AUTOMAAT BEGINT DE VICTORIE! TWEE KINDEREN ONDER BALKEN LINTBEBOUWING LANGS DE PROV. WEGEN DE LUSTRUMFEESTEN IN DE HOOFDSTAD HET ONTWERP-TRACTAAT MET BELGIE Fortinbras' Toovermacht Wat listige Rotterdamsche win keiiers bedenken na de Win kelsluitingswet Eon Rotterdamsche sigarenwinkelier, die reeds eerder van zich deed spreken door een poging oni zijn klanten ondanks de winkelsluiting op Zondag toch te bedie nen, had Zondag weer iets nieuws bedacht, wat zeor de aandacht trok. Achter zijn éta- lageraam prijkte een groot bord „Heden, Zondag, geopend". En inderdaad de win keldeur stond open en de kooplustigen konden naar binnen. Dat verwekte heel wat verbazing en nieuwsgierigheid. De po litie kwam natuurlijk ook poolshoogte ne men, maar vernam toen, dat de deur wel open stond, maar dat de „winkel" toch ge sloten was. Van achter de toonbank werd er niet verkocht. Deze winkelier aldus de N.R.Ct. heeft namelijk eenige groote automaten aangeschaft, maar die niet vóór den win kel opgesteld. De automaten staan in den winkel. Men wandelt dus naar binnen en koopt dan door de automaat, en bij de toonbank branden de gasvlammetjes cm sigaar of sigaret aan te steken. Mag dat of mag dat niet? Do betrokken politiemen- schen hebben er de wet eens op na gesla gen, maar daarin niets gevonden, dat hun wettigde om den verkoop door automaten in een winkel te beletten. En zoo bleef de „gesloten" sigarenwinkel dus open. De nieuwe gemeentelijke sluitingsveror dening, dio nog niet is goedgekeurd, voor ziet wel in deze kwestie, naar de wet, die thans van kracht is laat ruimte over om desnoods don winkel open te laten en de automaten in den winkel te laten verkoo- pen. Tenslotte gebeurt hetzelfde in café's, waar ook gesn sigaretten verkocht mogen worden, en waar nu ergens in de gang, hal of zaal een automaat werd neergezet. Wanneer alle sigarenwinkeliers er toe overgaan, om hun deuren open te laten en dan in hun zaak een paar automaten neer zetten, wordt het echter absoluut onmoge lijk voor de politie om na te gaan of nu wel uitsluitend de automaten verkoopen en of niet eens een enke e maal de klant die een merk begeert, dat de automaat niet bevat, dit krijgt „overhandigdPractisch gespro ken zouden op die manier de sigarenwin kels op Zondag dan allemaal geopend kun nen zijn. Er zullen echter van hoogerhand wel maatregelen genomen worden, dat zoo iets niet meer mogelijk zal zijn. Voorloopig schijnt het nog te kunnen. Een andere winkelier liet een apparaat construeeren, dat er als volgt uitziet. Het is een groote vierkante bak met aan de eene zijde een groot aantal klepjes, waarboven het omhulsel van een sigarettendoosje is bevestigd. Het apparaat bevat in totaal 50 van dergelijke vakjes; er is dus keus genoeg. Werpt men een kwartje in de gleuf, dan valt er een palletje over en het klepje slaat open, waardoor het verlangde merk voor het wegnemen is. Heeft de klant het merk weggenomen, dan legt de eigenaar een nieuw doosje aan de achterzijde van de automaat, welke geheol open is, op dezelfde plaats weer neer. De automaat berust dus ongeveer op hetzelfde systeem als het vroe gere deurbord, met dit verschil echter, dat het doosje er al ligt, voordat men een kwartje in de gleuf werpt en de waar auto matisch wordt verkregen. Den verkoop met dit apparaat heeft de poiitie nog toege staan. Zij heeft er blijkbaar geen overtre ding in gezien van art. 7 der wet, dat zegt: „Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in, vóór, in de onmiddellijke nabijheid van, of van dien winkel of het daarbij bc- hoorende winkelhuis uit iemand te bedie nen." Aan het plaatsen van een dergelijke groo te automaat, die herhaaldelijk bijgevuld moet worden bijvullen van automaten is volgens de wet niet verboden lijn vele bezwaren verbonden. Do Winkelsluitings wet bevat echter geen enkele bepaling, die zegt, dat een automaat speciaal tegen de pui van den winkel geplaatst moet worden. Een vijfjarige jongen gedood Arnhem, 27 Juni. Hedenmiddag had op den Achterweg te Arnhem een ernstig ongeval plaats. Een tweetal kinderen was op een hoop balken en planken aan het spelen, toen plotseling een gedeelte dei- balken aan het rollen ging. Het vijfjarige jongetje werd dood onder een der balken vandaan gehaald, terwijl het tweede kind, een driejarig meisje, ernstig werd gewond. Zij is naar het ziekenhuis overgebracht. Nader vernemen wij dat het slachtoffer is de vijfjarige Gcdefriedus van Licrop, wo nende in do Rijnwijk. Het meisje, de drie-jarige Catharine van Mierle is naar het kinderziekenhuis over gebracht. Zij had o.a. een ernstige hoofd wonde. Haar toestand is redelijk wel. Omtrent het ongeval zelf vernemen wij nog, dat de eigenaar van de woningen aan den Achterweg al sedert eenigc maanden een stapel hout aan dozen weg had staan. De houtstapel werd bij voorkeur door de kinderen als speelplaats gebruikt. Zoo ook hedenmiddag met het noodlottig gevolg. Het jongetje heeft een balk op den nek gekregen en was op slag dood. Het gebeur de verwekte groote verslagenheid in de volkrijke beurt. LOS RIJDEN OP DE FIETS. Is het geoorloofd? 's-G r a v e n h a g e, 27 Juni. De Hoogc Raad heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van Mr. W. G. B., die terecht gestaan heeft voor den kantonrechter te 's-Graven- baee terzake van het berijden van een rij wiel zonder het stuur vast te houden, het geen oplevert overtreding van art. 91a der alg. politieverordening van 's Gravenhage. De kantonrechter ontsloeg den verdachte van rechtsvervolging op grond dat deze kwestie geregeld is in het Motor- en Rijwiel reglement en dus het artikel der Politie verordening geen rechtskracht heeft, In hooger beroep heeft de rechtbank dit vonnis vernietigd en het bewezen verklaar de, wel strafbaar geoordeeld. Dit laatste vonnis is thans weer vernie tigd door den Hoogen Raad, die zich ver- eenigde met het oordeel van den kanton rechter en requirant van rechtsvervolging ontsloeg. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. A1 p h e n a. d. R ij n, 27 Juni. Heden avond heeft alhier een tragisch ongeval plaats gehad. De 19-jarige W. Blijbag uit Zaandam, die bij familie alhier logeerde en vandaag juist zijn verjaardag vierde, ging met twee neven in den Ouden Rijn zwem men. Toen Blijbag, die het eerst te water ging, zich in het midden van den Ouden Rijn bevond, riep hij plotseling om hulp om onmiddellijk daarna in de diepte te verdwijnen. Zijn neven sprongen hem n-A, doch slaagden er niet in hem te redden. De politie mocht het na 20 minuten gelukken het lijk van den jongen met.den dreg op te halen. Adres der Verkeersbonden aan Provinciale Besturen De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich tot de daarvoor in aanmerking komende Provinciale Besturen gericht mot een adres waarin zij als hun meening kenbaar ma ken, dat de steeds voortgang hebbende lint bebouwing langs de belangrijke doorgaan de wegen een euvel is, dat zoowel in het belang van de veiligheid van het verkeer als uit een economisch oogpunt zooveel mo gelijk moet worden beperkt c.q. tegenge gaan. Nu is een wettelijke regeling in voorbe reiding, tot strekking hebbende de beper king van de lintbebouwing langs de hoofd verbindingen voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen (Rijksplanwesen c.a. anae- re Rijkswegen); doch hangende de totstand koming van een zoodanige regeling, waar door richtlijnen met betrekking tot de lint bebouwing zullen worden gegeven, welke ook voor andere dan de Rijks(plan)wcgcn vai) belang zijn, zou het van zeer groot be lang zijn dat voor de provinciale planwe gen (verbindingen voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen) de lintbebouwing even eens zooveel mogelijk geregeld c.q. voor komen zou worden. De Provinciën Noord-Holland en Utrecht hebben reeds verordeningen vastgesteld, houdende beperkende bepalingen betreffen de het maken van uitwegen naar en hel bouwen langs resp. primaire en provinciale planwcgen, waarmede naar werd vernomen zeer bevredigende resultaten betreffende de regeling der lintbebouwing verkregen wer den, al is daarmede ook niet bereikt kun nen worden, dat de ongewenschte lintbe bouwing geheel is voorkomen. Van een zoodanige verordening kan in elk geval een doeltreffende, preventieve werking uitgaan, niet alleen omdat daar door het bouwen beperkt wordt tot buiten een strook van 32 M. (aan weerszijden 16 M. uit de as van den weg), maar ook om dat, en dit geldt ook voor den aanleg van nieuwe wegen, de lintbebouwing door een eenigszins straffe handhaving van een ver bod tot het maken van uitwegen, zooveel mogelijk kan worden beperkt, c.q. kan worden voorkomen. In verband hiermede hebben voornoemde Vereenigingcn verzocht 't daarheen te wil len leiden, dat voor de provinciale plan- wegen een beperking c.q. voorkoming van de lintbebouwing kan worden verkrogen, door de totstandkoming te bevorderen van een provinciale verordening in den geest van die, welke voor Noord-Holland en Utrecht thans reeds van kracht is. DE MOORD TE NAALDWIJK. Hooger beroep. De 22-jarige letterzetter J. P. T. de B., die door de Haagsche rechtbank is veroor deeld tot 6 jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis inet ter beschikking stelling van de regee ring wegens moord op het 16-jarige meisje J. v. d. C. te. Naaldwijk, heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. DE MOORD OP DEN MAJELLATOREN. Verworpen cassatieberoep. 's-Gravcnhagc, 27 Juni. Do Hooge Raad, heden arrest wijzende in de zaak van den Haagschcn leidekkers-patroon M., die zoowel door de rechtbank te Amsterdam als in hooger beroep door het Gerechtshof aldaar is veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf wegens moord op zijn com pagnon A., gepleegd op den St. Gcrardus Majella-toren te Amsterdam, heeft het tegen 'sllofs arrest door M. ingestelde cassatiebe roep verworpen. ONGEREGELDHEDEN TE VLIJMEN. A Ontevreden steuntrekkonden. Den Bosch, 27 Juni. Zaterdagnacht is het te Vlijmen zeer onrustig geweest. Er werden van verschillende perceelcn een kleine honderdtal ruiten vernield en ook werden er schoten in de omtrek gehoord. Hoofdzakelijk gold het de fabriek cn kan toren der fa. v. Wagensberg en Festen. Naar men mededeelt hoerscht.er onder de steun- trekkenden ontevredenheid over de uitkec- ring. Detachement rijkspolitie cn marc- chaussee's zijn ter versterking gezonden om de orde te handhaven. Amsterdam, 27 Juni. Zoo heeft zich dan vandaag de feest week ter herdenking van het derde eeuwfeest der Universiteit met stralend zomerweer cn een vroolijk gewapper van vlaggen, aangekondigd. Vlag op en van alle openbare gebouwen in de hoofdotad, vlaggen in dc haven, op de du ken en uit ramen van dc groote mugzijm-n en, hoewel in minderen getale dan ver wacht had mogen worden, uit de huizen van particulieren. En dan waren cr natuur lijk de rood-wit-blauwe vaantjes aan de trambeugels! Het was vooral deze vlaggen tooi, welke dc gesprekken van de vele fo renscn, die vanmorgen per trein, tram of auto in de hoofdstad arriveerden en ook van tallooze Amsterdammers zelf. in dc richting dreef van het feest der Universi teit en van dc vele manifestaties, die in verband daarmede op touw zijn gezet. Want al zal het mccrendccl der hoofdstedclingcn en van de bezoekers uit provincie cn bui tonland geen aandeel hebben in de reeks van officieele plechtigheden, die aan dit bijzonder jubileum luister zullen bijzetten, ook zij worden, getuige den arbeid van de Commissie voor de Zomerfeesten, van de Vcreeniging ,,'t Koggeschip" en van het Initiatief Comité Amsterdam, zij hot dan ook indirect, hij de herdenking betrokken. Vanavond zullen verschillende gebouwen en grachten zich in lichtglansen uit het duister losmaken, tal van winkels zullen tot één uur 's nachts het publiek ontvan gen; feesten te water cn op het land, een gala-concert in het Concertgebouw, een goedverzorgd, ofschoon helaas geen Nedcr- landsch tooneelprogramma, cn nog andere zaken zullen dc hoofdstad deze week in het centrum doen staan van do belangstel ling uit het gehcele land. En dat alles der Universiteit ter ccre! Kinderfeesten. Amsterdam, 27 Juni. Ter gelegenheid van de Lustrumfeesten die dit jaar met buitengewone luister worden gevierd, zijn heden op het IJsclubtcrrcin door den Se naat van het Amsterdamsche studenten Corps, kinder feesten georganiseerd. Tc ne gen uur hedenmorgen marcheerden uit al le dcclen van de stad de kinderen naar het IJsclubterrein. Twee duizend jeugdige en thousiaste menschen waren weldra bijeen op de groene vlakte in het hartje van do stad. De zomerzon droeg het hare bij tot de feestelijke stemming. Spoedig waren de wedstrijden onder lei ding van een commissie van Amsterdam sche gymnastiekleraren aangevangen. Kansen werden gewikt cn gewogen, prijzen werden gewonnen en overal zag men blijde gezichten. Het zakloopcn vooral bleek een groote attractie voor dc jeugdige deelne mers. Een homerisch gelach ging op toen een van hen in al te groote ijver met zak en al omviel. Een groot aantal prijzen was beschikbaar gesteld. In de morgenuren waren twee duizend kinderen de gasten van den Senaat cn hedenmiddag worden de wedstrijden met duizend andere kinderen voortgezet. Amersfoort. Dinsdag 28 Juni. Café „liet Boompje", verkoop van win kel-woonhuis, Bcekcnsteinschclaan 56; dub bel burgcrwoonhuis Beekcnsteinschclaan 50; burgerwoonhuis, Beekcnsteinschclaan 52; burgcrwoonhuis, Beekcnsteinschclaan 54; winkel-woonhuis, Westsingel 26 cn win kel-woonhuis, Nieuwe weg 5; benevens bosch- en struikenterrein, tc Oud-Leusden gelegen. 8 uur. Woensdag 29 Juni. „Het Weefhuis", St. v. d. llagenlnan 16. Verkoop van meubilair, borduur- en breiwol. 10 uur. Donderdag 30 Juni. Hotel „dc Zwaan", verkoop boerderij Teut 44; schuur met erf, Waltherstraat; huis, Langegracht IS 8 uur. Baarn. Donderdag 30 Juni. Nassau- laan 20. Veiling van een inboedel. 10 uur. Woensdag 6 Juli. Villa „De Dennenhorst." Verkoop van een inboedel. Sc herpen zeel. Woensdag 29 Juni. Motel „Boschzicht". Verkoop Hofsteden, wei- en bouwlanden, benevens hout. 10 uur. Den Dol der. Dinsdag 5 Juli. Hotel „Leeuwenhorst." Verkoop van twee huizen, Paduaweg 6 cn 8, met schuren. 3 uur. Op een vraag van den heer Kortcnhorst: Is dc minister bereid den tekst van het te Lausanne geparafeerde ontwerp tractaat irict Belgie cn Luxemburg openbaar te ma ken?, heeft de heer Beclaerts van Blokland, minister van Buitenlandscho Zaken geant woord Openbaarmaking van den tc Ouchy voors hands slechts van de parafen van dc hoofd ambtenaren van de betrokken landen voor- zicnen tekst zal eerst kunnen geschieden, nadat tot de ondcrtcckcning daarvan is overgegaan. HANDELSVERDRAG ZWITSERLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van het op 26 Mei 1930 te 's-Gra- venhage tusschen Nederland cn Zwitser land gesloten handelsverdrag, met het daarbij behoorend slotprotocol, alsmede van het op 10 Juni 1931 tc Gcnèvc getee- konde additioneel protocol. De regeoring is tot dc sluiting van een nieuw handelsverdrag met Zwitserland overgegaan ingevolge haar voornemen, suc cessievelijk de oude verdrogen tc vervan gen door nieuwe, zooveel mogelijk op mo derne leest geschoeid. Met onderhavige verdrag met Zwitserland is het eerste van do reeks nieuwe verdra gen, welke de regeering voornemens is te sluiten. Hot strekt tot vervanging van dc artikelen 2, 3 en 4 van het verdrag van 19 Augustus 1S75. Art. 1 van het oude ver drag blijft voorloopig gehandhaafd, of schoon juist dit artikel wel eens tot moei lijkheden aanleiding heeft gegeven en niet steeds meer toepassing kan vinden. Over eenkomstig den uitdrukkclijken wensch van de Zvxitscrsche regeering zal echter de materie, in dit artikel vervat, in dc toe komst buiten het huidige verdrag om gere geld worden. Te zijner tijd zullen dus over dit artikel afzonderlijke onderhandelingen worden gehouden. Het nieuwe verdrag is, evenals het oude, gebaseerd op de weder- keerige volledige mcestbegunstiging, met dien verstande, dat in enkele gevallen de meestbegunstiging met behandeling op voet van nationalen is aangevuld. Hel additioneel protocol heeft betrek king op de von toepassing-verklaring van het vc/Örag op de overzecsche gebieden. Wie geen verleden heeft, liceft ook geen toekomst. naar het Engelsch van W illiam Locke door J. E. d. B. K. Corinna leunde achterover in haar stoel en lachte onbedaarlijk. Dat was nu ook juist zoo iets geks om aan Martin te over komen. Ze kende haar eigen sekse. Dade lijk maakte ze zich een voorstelling van dat poesachtige persoontje uit den kleinen middenstand, die het jonge mensch met den griekschen neus in wou palmen en zij stelde zich zijn geestesgesteldheid voor, foen hij zich onhandig vrijwaarde voor dergelijke aanrakingen. En dc brave, solide loodgieter, die van uien hield, had haar weggepikt van onder Martin's neus, in letterlijken zin en niet in figuurlijken zin. O, Martin, 't is niet te zeggen hoe dwaas je bent, riep ze uit. Met een welwillende glimlach zei Fortin bras: Als Cleopatra's neus één centimeter langer was geweest, ik herinner mij het klassieke epigram niet precies meer, zou de wereldgeschiedenis anders zijn gewor den. En zoo hier in mindere mate, want het lot van een individu is natuurlijk van min der belang dan het lot van de menschheid ware het niet dat enkele uitje, dan zou den de gedachten van dezen jongen man vervuld zijn geweest van liefde. Slechts één uitje en het menschenlot is anders geloo- pen. Martin is nog altijd vrijgezel, wiens ziel hongert en, cn hoe heette ze Gwendoline. En Gwendoline is de moeder van vijf.... Zes, zei Martin. Ik weet dit, voegde hij er bij, omdat ik nog altijd op kamers bij haar moeder woon. Corinna draaide haar hoofd op zij om haar teekening op het tafelkleed te beschou wen en al beschouwende vroeg ze: En is dat je eenige hartsgeheim? Ik vrees van ja. antwoordde Martin be schaamd. Zelfs zoon zachtmoedig wezen als hij voelde, hoe weinig het in zijn voor deel was, dat hij tegen een vrouw geen ver halen kon ophangen van gebroken meisjes- harten en dergelijke dingen, die een man belangwekkend maken, door hem te omrin gen met c ii waas van geheimzinnigheid. Zijn eenigc kus scheen hem een heel alle- daagsch geval, om niet te spreken van de zooveel lachtlust opwekkende ui. En hij had zoo weinig emotie gevoeld, dat er geen te leurstelling op gevolgd was. 't Was beter geweest de allures aan te nemen van een sir Galahad: dat was een type, dat door vrou wen begrepen werd. Als de held in een mis lukte omhelzing maakt hij een droevig fi guur. Je kunt nog vele vrouwenlippen kussen zei Fortinbras, terwijl hij Martin geruststel lend op den schouder klopte. Gelegenheid maakt den minnaar, evenals zij den dief maakt. En waar is de gelegenheid geweest, in de slaap-zitkamer van Hickney-Heatb, waar je je jeugd hebt gesleten? Ons jong vriendinnetje, door de wol geverfd in het Parijsche leven, heeft er pret in je te pla gen. Maar ik houd je wel degelijk vatbaar voor een groote liefde. Ik zie in je een man, die de heelc wereld wil verliezen om een lachje van zijn aangebedene. Corinna kwam tusschcnbeidc. Wat een geweldige nonsens sla jc vanavond toch uit, Fortinbras. Je hebt maar altijd over de liefde. Noch Martin noch ik breken ons hoofd daarover. De liefde mag naar de maan loopen. We tobben ons dood over het probleem, hoe we ziel en lichaam intact moeten houden, zonder naar onze gevange nis terug te keeren en jij slaat maar al die mallepraat over liefde uit, wel niet tegen mij, maar tegen Martin. Die qualifieatie, mijn lieve Corinna, be derft de logica van je mooie zin, zei Fortin bras kalm, nadat hij zijn limonade had op gedronken. Ik sprak tegen Martin over lief de, omdat zijn ziel er naar hongert. Tegen jou sprak ik er niet over, omdat je ziel aan indigestie lijdt. Ik neem nog een kummel glacé, zei Corinna. 't Is een maagmiddel. Zij drukte op de schel achter haar stoel, zij zat op den hoek. August verscheen, de bestelling werd ge daan. —Hoe kunt u toch al die limonade drin ken, zonder misselijk te worden' Ik begrijp het niet, merkte ze op. 't Is niet aan do jeugd en de onschuld gegeven om alles to kunnen begrijpen, mijn lieve kind, zei Fortinbras. Martin keek wat verschrikt over dc ta fel heen. Als ooit een jong ding*op haar nummer was gezet, dan was het Corinna Hastings. Hij verwachtte een uitbarsting, een vernietigend antwoord aan hem, die haar zoo neerzette. Maar er gebeurde niets van dien aard. Corinna aanvaardde de aan merking als een schoolmeisje en trok even haar neus op, toen Fortinbras niet keek. Weer begreep Martin er niets van, hij had zoo'n heel ander idéé van Corinna gehad. Zij was Corinna uit het land van Rodolphe, Marcel, Schaunard; hij had weinig indruk ken van het Quartier latin en haar bewerin gen, wat voor onlogische redenecringen zij ook hield, leken hem geuit door een godin. Met spanning wachtte hij op een heftig ad rem antwoord op de berisping van Fortin bras. En toen er geen antwoord kwam, be greep hij, dat zij in den schamel gckleeden, het nu heel arm hebbenden Marchand de bonheur, haar meester erkende. Wie Fortinbras was, waar hij vandaan kwam, hoe zijn karakter en sociale positie was, hoe hij in zijn levensonderhoud voor zag, behalve de wisselvallige verdiensten, waarop hij zooeven doelde, van dat alles had Martin geen idéé, maar hij kreeg een groot respect voor Fortinbras. De man was hun meerdere in wijsheid. En in zijn onnoo- zelheid verbeeldde Martin zich, dat uit zijn oogen een bovennatuurlijke gloed straalde. Hij scheen hem een soort van godheid, die behoorde bij deze Parijsche wonderwereld. Fortinbras stak nog een van Martin's ciga- rcttcn op de kleine blikken doos lag open op tafel en leunde achterover in zijn stoel. Mijn jonge vrienden, zei hij, gij hebt beiden voor mij blootgelegd dc omstandig heden, die u doen wanhopen ooit geluk te zullen vinden in de naaste of in de verre toekomst. Wel nu, Montaigne zegt en ik kan u de lectuur van zijn werken, als gij den nu nog verren middelbaren leeftijd hebt bereikt, zeer aanbevelen nu dan Montaigne zegt: De menschen worden ge plaagd door de idéés, die zij over de din gen hebben, maar niet door de dingen zelf. De wijze mensch dit is een algemeene re gel, lieve Corinna, en ook op vrouwen van toepassing is hij, die geleerd beeft de din gen zelf te beschouwen en die geen reke ning houdt met de opvattingen, die over deze dingen bestaan. En volgens dezen grondslag zal ik mijn oordeel uitspreken, waarvoor ik tien francs heb ontvangen. Hij bevochtigde zijn lippen met het roze slroopje. Het was alsof een oude grijze leeuw roomijs zat to eten. Jij Corinna, vervolgde hij, behoort tot die nieuwe categorie van vrouwen, die veel te hooge verwachtingen van het leven koes teren. Jc hebt een creditpost van jeugd, een weinig schoonheid, een goed verstand en een koppig karaktertje. Maar zooals je zelf zegt, je bent onbekwaam voor alles op het steile levenspad, dat voert van het baden van een baby tot het schilderen van een stuk. Hadt je nu niet zoo'n puritcinsch tem perament en was je niet zoo bezet met de moderne ideëen over het recht der vrouw op een onafhankelijk bestaan, dan zou jo met die creditpost je voordeel doen, zooals vele vrouwen de eeuwen door gedaan heb ben. Maar niettegenstaande je kleine ama zoneachtige flirtations met er knap en ro mantisch uitziende medische studenten, met harde koppen, houdt je je vast aan de on verantwoordelijkheid van het célibaat. Ik zou morgen met een Turk trouwen als hij me ten huwelijk vroeg, antwoordde Corinna. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5