Wederom GESCHENKEN van Mr. GIBBS! NEDERLAND: VACANTIELAND Omtrek UNIVERSITEÏTSFEESTEN TE AMSTERDAM Avondreceptie in het Koninklijk Paleis VOLKSDANS-CURSUS DE T!P OER TIPS - ÏATOZEEP GIBBS! DE GEHUWDE AMBTENARES EEN KINDJE VERGIFTIGD NEDERLANDSCHE BANKETBAKKERS Voor auto- en voettoeristen Hot iö nog niet zoo heal lang geleden, idat beide bovenstaande titels een ongeloo- .vig schouderophalen bij de meeste men- schen zouden hebben verwekt, doch geluk kig is de eerste en voornaamste misvatting, n.l. dat Nederland niet geschikt zou wezen, om er zijn vacantie door te brengen, reeds verdwenen. Maar nu rest ons nog de weer legging van de tweede „controverse": hot noemen van auto- en voettoeristen in één adem, want nog zeer veel automobilisten huldigen de (verkaerde) opvatting, dat auto- toerisme uitsluitend beteekent: het zich mechanisch voortbewegen! Daarom zullen .wij heden vluchtig eenige schema's voor autorcizen binnen do landspalen publicec- ren, die uitmuntend geschikt zijn voor het maken van prachtige autotochten in com binatie met korte wandelingen. Het is méér dan loonend, om de auto af en toe eens een korte rust te gunnen on te voet do omge ving, bosch of hei, vennen of duin. te gaan verkennen. De dikke lijnen op bijgaand schetskaartje, bewerkt door den A.N.W.B.- Toeristenbond voor Nederland, geven de verschillende rondritten per auto aan; de wandel-excursies zullen wij niet afzonder lijk opnoemen, maar wanneer men enkele van dezs tochten maakt, en onzen boven- genoemden raad opvolgt, zal men zonder twijfel tot de conclusie komen, dat dit „cocktail-toerisme" (als wij het eens cvon zoo mogen aanduiden) veel attractiever is, dan het rijden van honderdtallen kilome ters achtereen en tevensdat ons eigen land toch wel heel rijk is aan wonder schoon© plekjes. Do dunnelijnen geven telkens de noodzakelijke aansluitingen tus- schen de routes onderling aan. Twenthe, Achterhoek en Veluwe- zoom (Rou*es 3 en 4). De Veluwe is als toeristengebied tamelijk bekend, Twenthe al veel minder, terwijl de Achterhoek in de herinnering van zeer velen alleen bestaat als cyclooncentrum (Borculo). Route 3 gaat van Deventer door het heuvolgebiod, langs Almelo en de mooie streek bij Tubbergen en Ootmareum, daar na door het textielindustriecentrum, steeds over uitstekende wegen naar Groenlo. De rondrit door den Achterhoek voert langs prachtige plekjes, zoo o.m. bij Montferland, Hummelo en in de omgeving van Zutfen. Ook route 4 is zeer belangwekkend: het noordelijk doel van de Veluwe, de omgeving van het Uddclermger zijn overbekend. Prachtige wandelingen kan men hier ma ken. Via Apeldoorn naar Arnhem en dan over Velp, de Steeg, door de Middagtef- allea naar Zutfen, vanwaar weder een in teressante omweg naar Deventer gemaakt wordt. Langs de oevers van den IJssel naar Overijssel's hoofdstad terug. Gooi. en Eomland en de Geldersche vallei zijn 'de gebieden, welke route 5 doorkruist. Van Amsterdam langs don ouden weg (over Muiden, Naarden en Eemnes) naar Amers foort. Wanneer men dan later den nieuwen weg door het Gooi weder eens rijdt, zal men dankbaar erkennen, dat er op wegen- gebied toch reeds mooie resultaten bereikt zijn, waaraan ook de A.N.W.B. heeft mede gewerkt. Over Nijkcrk en Garderen langs prachtige binnenwegen naar het Uddeler- meer, via Stroe en Otterlo over vrijwel on gerepte de?len van do Veluwe naar Ede, vanwaar de oostrand van de Geldersche vallei op den terugreis gevolgd wordt. Over Vuursche, Hilversum en langs de Vecht naar de hoofdstad terug. Duin* en polderlandschappen in N.- en Z.-Holland (Routes 6 cn 7). De bewoners van dn verder afgelegen provincies kennen in elk geval Schevenin- gen en Noordwijk, maar weten zij ook, dat ten noorden van Haarlem verschillende zéér rustige badplaatsen (Castricum, Ber gen, enz.) in opkomst zijn? Weten zij, dat de wijde horizonten onzer polderlandschap pen, in den Haarlemmermeer, den Purmer en den Schermer weergaloos mooi zijp met hun zware Hollandscho wolkenluchten. Maakt u onzen rondtoor No. 6 eens: van Amsterdam langs de Zaan, waar de mo lens voor een deel helaas verdwenen zijn, maar waar nu machtige fabriekscomplexen getuigenis afleggen van Nedcrland's in- dustrisel kunnen. Typisch is de binnenweg over Castricum naar Alkmaar; talrijke ex cursies kunt u hier maken door de duinen. 'Aan deze route kunt u een bezoek aan den afsluitdijk verbinden, terwijl steden als Hoorn, Enkhuizen en Medemblik een visite overwaard zijn. Door den Schermer en langs Purmerend weer terug, eventueel een kijkje nemen in Volendam en op Marken. Route 7 voert door do mooiste deelcn van de streek tusschen Haarlem cn Den Haag, o.m. langs Aerdenhout, Bloemcndaal cn Heemstede. Den terugweg nemo men eens door den Haarlemmermeerpolder, nog kort geleden als eon gigantisch voorbocld van waterstaatswerken naar voren geschoven, 'doch thans „overschaduwd" door het IJssel- mcy Langs de groote rivieren (Routes 8 en 9). Een aardige rondrit (No. 8) gaat van Rot terdam langs do Maas, via Schiedam, Vlaar- dingen en. Maassluis naar Hoek van Hol land, tegenwoordig ook reeds als badplaats geëxploiteerd. Een prachtige, zeer moderne weg gaat vandaar dwars door onzen groen- tentuin, het Westland, naar Rijswijk, waar de route aansluit op den nieuwen Rijksweg naar Delft. Een weg, die voortdurend prach tige landelijke vergezichten opent, leidt langs het tuin- cn boschbouwcontrum Bos koop, de Reeuwijkeche en Sluipwijksche plasson, over de kaarsenstad Gouda, naar het aloude Schoonhoven, waar men den Lekdijk boreikt, die op den terugweg tot Rotterdam gevolgd wordt. Route no. 9, van Utrecht uit, voert langs de z?cr bekende zomerverblijfplaatsen Zeist, Driebergen, Doorn, Rhcnon, Wagcningen, Heelaum en Oosterbeck naar Arnhem. Van daar gaat het, ten dcele over smallo wegon, maar door een interessant landschap, de Betuwe, waar nu de vruchten aan de boomen rijpen (een 6choono belofte voor het najaar), langs wel varende plaatsen, deels ook uit architecto nisch oogpunt belangwekkend (Tiel, Culem- borg) naar Utrecht terug. Kilometerafstanden. De afstanden tusschen zijn gerekend vanaf het beginpunt der routes. 1. Deventer Raalto Luttenberg Hellendoorn Almelo (50.9) Ootmarsum de Lutte Enschedé (113.7) Groenlo Meddo Winterswijk (157.4) Aalten Montferland Hummelo Zutphen (232.1) Gorssel - Deventer (247.5). 2. Zwolle Ernst Vierhouten Elspeet (44.0) Stavcrden Uddclermeer Apel doorn (68.5). Arnhem (95.6) de Steeg Zutphen (125.3) Giotel Deventer Zwolle (174.5). 3. Amsterdam Naarden Eemnes Amersfoort (49.7) Nijkerk Gardcrcn Uddelermeer (82.3) Stroe Otterlo Ede (113.5) Woudenberg Pyramide Huis ter Heide Vuursche Hilversum (161.5) 's Graveland - Weesp Amster dam (192.1). Of: Hilversum (161.5) 's Graveland Kortenhoef Vreeland Lomersloot Abcoude Ouderkerk Dicmen Am sterdam (196.7). 4. Amsterdam Zaandam Wormerveer Uitgeest. Castricum (32.2) Egmond- Binnen Bergen Alkmaar (64) Scher- merhorn Purmerend Ilpendam Buiksloot Amsterdam (108.8). 5. Den Haag Wassenaar Katwijk Noordwijk Xoordwijkerhout Vogelen zang Aerdenhout Zandvoort (17.3) Bloemendaal Haarlem Heemstede Hoofddorp - Aalsmeer Leijmuidcn (82.6) Alfcn a.d. Rijn Leiden Haagsche Schouw Den Haag (125.9). 6. Rotterdam Maassluis Hoek van Holland Naaldwijk Wateringen Rijs wijk Delft (61.9) Zegwaard Boskoop Gouda (95.3) Schoonhoven Krimpen Rotterdam (112.5). 7. Utrecht Doorn Wageningcn Arnhem (63.2) Eist Tiel (103.2) Tuil Culeraborg Utrecht (161.4). Galaconcert in het Concertj gebouw. Watercorso Bezocht door een select gezelschap, w. o. vele geleerden uit binnen- cn buitenland beeft Woensdagavond in de groote zaal van het Concertgebouw onder leiding van Men gelberg, een gala-concert plaats gevonden. Op hét programma stond één werk van een Hollandsch componist, zegge één, met nameGiaconna Gotica van Cornclis Dopper. Geopend werd met de Akademische Fest-Guverture van Brahms, daarna kwamen drie doelen uit Berlioz' „La Damnation de Faust" en „Ein Heldenlebcn" van Richard Strauss. Mengelberg kreeg een krans. De bijvalsbetuigingen stegen tot een ova tie, toen de burgemeester zich op het po dium begaf om de liccren Mengelberg en Zimmerman zijn persoonlijke erkentelijk heid en die van het gemeentebestuur voor het gebodene te betuigen. Watercorso. ,,'t Koggeschip" heeft de Amsterdamsche burgerij oen bloemencorso op den Amstel aangeboden: een sliert versierde rocibooten, kano's, motorbooten etc. Dc deelneming was niet bijster groot. Het eerste corso was 's middags, het twee de op den avond trok méér monschen. Do verlichte stoet maakte nu een sprookjes- achtigen indruk. Do „koningsslope" bemand mot kwieke Jantjes, trok zeer de aandacht. Het publiek genoot van de demonstratie met .snelle motorbootcn in don kom van den Amstel. Do zooklichten van de Marine, opgostolcl op de Nieuwe Amstelbrug, wierpen hun fan tastische schijnsels op do verlichte bootjes en streken met hun stralenbundels, vorschil- lend van kleur, langs de oevers met zijn duizenden belangstellenden. Dc Jan van dor Heyden gaf een demonstratie, terwijl eenige komische nummers en het optreden van de Amsterdamsche Reddingsbrigade er de stemming bij het publiek inhielden. Knalef fect en Bengaalsch vuur besloten dit water feest. Amsterdam, 2 9 Jun.i Na de uitne mend geslaagde uitvoering in het Concert gebouw had do gastvrouwe de gemeente Amsterdam de origineelo gedachte de vele honderden gasten per extra-trams sommigen drie aaneengekoppeld van het Concertgebouw langs oen omweg, welke o. m. langs den schitterend verlichten Wester toren ging, naar 't Koninklijk Paleis op den Dam te vervoeren. Hier stond in de schit terend on fantastisch verlichte groote bur gerzaal, het voltallige College van B. en W. met hunne dames opgesteld om de geluk- wenschen in ontvangst te nemen. Het was hier een schitterend défilé. Inmiddels had het gemeentebestuur voor een tweede ver rassing gozorgd en werden de gasten ont haald op eenige zangnummers, welke uit gevoerd werden door do Koninklijke Man- nenzangvereeniging „Apollo", onder leiding van Fred. Rocske. Door dit koor, waarvan do zang zeer in den smaak viel. werd o. a. ten gchoore gebracht: het Wilhelmus, Gau daemus Igitur, ITet Liedje van dc Zcp, het Zangerslied en tenslotte het Io Vivat, alle in de bewerking van Fredorik Rocske. Tot ongeveer twaalf uur bleef het gezel schap, intusschen gebruik makende van de rijk voorziene buffetten, in gezellige stem ming bijeen. Van 2530 Juli op „De Js' Meihofie Ooslerbeek Oosterbeek, 29 Juni. Thans is hot de finitieve programma vastgesteld van don volksdans-cursus, die van 2330 Juli a.s. op „Dc Meihof te Oosterbeck wordt ge houden door het Nederlandsch Centraal Bureau voor Volksdansen. Uit alle oorden des lands hebben zich deelnemers opgegeven, waaronder vele lei ders en leidsters van jeugdorganisaties, gymnasticklecraren en musici. Ook het Ne derlandsch Bureau voor Schoolmuziek is vertegenwoordigd, terwijl do Nederland- sche Vereeniging tot Bevordering der Dans kunst eveneens een afgevaardigde» heeft ge zonden. De algomeene leiding berust bij mevr. dr. Elise van der Ven—ten Bonsel, dezer da gen benoemd tot honorair correspondeerond lid voor Nederland van „The English Folk Dance on Song Society", terwijl het onder richt in contra-zwaard-, cn Morrisdansen gegeven zal worden door dr. K. Schofielct en .ar. T. Adkins, leden van de „Staf" en door do loerarèssen mrs. K. Schofield en Miss C. Anderson van do E. F. D. S. Aan den cursus is onder leiding van den heer A. Ketlelary een muzikale leergang verbonden, terwijl verschillende excursies worden gemaakt. Maandag 23 Juli a.s. zal, dank zij mede werking van „Het Geldersch Landschap" op het plateau van don vroeg-historiscben Huneschans van het landgoed „Da Duno" een avond-danspartij worden gehouden en op Woensdag 27 Juli zal een voor Neder land nieuw experiment worden uitgevoerd waarbij het volksinstrument bij uitnemend heid het toren-carillon in dienst wordt gestold der herleving van den volksdans. In samenwerking met de Nederlandsche Klokkenspclvereeniging, afd. Arnhem en de V.V.V. zal van 8.309.30 uur dc stads- beiaardier, de hoer Jac. Oremus op het prachtige Hemony-carillon van den St. Eusebiustoren verschillende volksdansen ten gehoore brengen, welke door do cur sisten op de Groote Markt zullen worden uitgevoerd. Ook de bekende groep Iloen- derlosche volksdansers zal aan deze uit voering deelnemen. Verder staan op het programma een lezing met film van den heer P. A. J. Moo- jên over Balineesche dansen, een bezoek aan het Nederlandsch Openluchtmuseum onder leiding van den heer D. J. van der Ven, terwijl de cursus geopend en beslo ten wordt met een volksdans-bal en tuin feest, waarop door de Meihof-dansers de monstraties worden gegeven van zwaard-, Morris- en contra-dansen. BURGEMEESTER P. DUMON TAK. Wil 1 Januari 1933 heen gaan. In de vergadering van den gemeenteraad vnn Middelburg heeft de heer P. Dumon Tak, sedert 1 Februari 1915 burgemeester van deze stad, medegedeeld, dat hij plan heeft tegen 1 Januari 1933 eervol ontslag als zoodanig aan de Koningin te vragen. Hij zal alsdan 65 jaar oud zijn cn meent, dat men den tijd moet weten om heen tc gaan. De heer J. F. Heemskerk, oudste raads lid, zcide, dat dit geen aangename verras sing was voor de raadsleden, en dat men gehoopt had, dat de burgemeester zijn ambt nog menig jaar zou blijven vervullen. Hij meende namens alle leden van don raad te spreken, indien hij zijn locdwezen be tuigde over dit besluit. De burgemeester bracht den heer Heoms- kerk en den raadsleden dank en verzeker de, dat zijn besluit niet dan na rijp over leg genomen was. DOOR EEN TREIN GEDOOD. Onbewaakte overweg. Sittard. 29 Juni. Op den onbewaakten overweg tusschen Golecn en Sweykhuizon is hedenmiddag de auto van don lieer Jan sen uit Schimmert door den trein, komen de uit dc richting Heerlen, gegropen en to taal vernield. Dc hoer J., die zelf aan het stuur zat, werd op slag gedood. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Faillissement vernietigd. Amsterdam, 29 Juni. Do civiele kamer van het gerechtshof vernietigde heden het vonnis van de rechtbank, waarbij het Paleis voor Volksvlijt werd failliet verklaard. DIEFSTAL VAN HEEREN- EN DAMESSTOFFEN. Amsterdam, 29 Juni. Uit een berg plaats in de Barndesteeg is voor een be drag van circa 2600 aan heeren- en da- mes9toffen ontvreemd. Het is een bekend feit, dat de kleine attenties de vriendschap onderhouden en daarom heb ik besloten iedere (n) koopster (er) van een Gibbs' artikel een geschenk te geven in den vorm van een BON, welke U door Uwen leve rancier zal worden overhandigd. Een klein aan tal van deze bons geeft recht op een interes sant geschenk. Op de bons vindt U nadere gegevens. i Ik zal U een tip geven! Voor 30 cents kunt U een doos Gibbs' tandzeep koopen. Er bestaat geen beter tandreinigingsmiddel en tevens zoo voordocligdan de tandzeep Gibbs. Alleen tandZEEP kan spijsresicn, speci aal vetten, oplossen cn van dc tanden verwijderen. Een hervullingsstuk kost bovendien slechts 22J-a cent. Vergeet niet Uwen leverancier een BON te vragen bij aankoop van een Gibbs' artikel. Het „Alg. I-Ibld." geeft weer eenige voor beelden, welke wantoestanden er in Indio heerschcn ten opzichte van het in dienst houden der gehuwde ambtenares. Het blad noemt een voorbeeld, waarbij een gehuwde vrouwelijke arts, die 800 per maand ver dient gehandhaafd blijft terwijl haar man als Gouvernementsarts le kl. reeds oen in komen van meer dan 1000 per maand heeft. Wc zouden op dit geval geen aanmerking ro3ken, aldus het blad, indien ons niet een geval ter oore was gekomen van een gewezen D. V. G.-arts, die kostwinner is en to Soernbaja als haven-arts moest af vloeien. Ook vernamen wij, dat zich voor de functie van ondernemings-aris kort ge leden sollicitanten aanmeldden, die genoe gen wilden nemen met een salaris van slechts 350 per maand. Er bestaat dus ook wat artsen-voorzie ning betreft, een duidelijk overcompleet, en dan is het zeker geoorloofd aan tc drin gen op hel afvloeien van gehuwde ambte naressen, die aan een kostwinner dc gele genheid ontnemen om in eigen onderhoud en dat van zijn gezin te voorzien. Een tweede geval bij don D.V.G. te Sc- marang is dat van een vrouwelijke com mies eerste klasse, die 425 per maand verdient. Zij is gehuwd met een techn. ambtenaar, die het boven do 500 brengt! Wij geloo- ven. dat er vele sollicitanten voor commie- zenbaanljes zijn en dat deze gehuwde amb tenares zeker niet onmisbaar is. Ofschoon het voor de betrokkenen onaangenaam is, moeten we ook hier de vraag stellen: hoeft een werkloozc die een gezin moet onder houder), niet meer recht op dat baantje dan de dame, die wellicht ook haar salaris uiterst nuttig besteedt, maar die een echt genoot heeft, wiens taak het is voor zijn gezin tc zorgen? Ten slotte nog een derde geval; kort ge leden werd bij het belastingkantoor te Se- marang geplaatst een dame, wier echtge noot onderdirecteur is van een der groote zaken te Semarang. Dc dame heeft een sa laris van 325 per maand. Ook dit is een onjuiste ophooping van inkomsten, want er zijn zeker wel geschik te krachten te vinden voor commiezen- baantjes op een belastingkantoor! In het centrum van Medan, op één der vele benauwde zolderkamertjes van de Tjong Vong Hianstraat, heeft zich een dra ma afgespeeld, waarbij oen Chincesch kind van nauwelijks 8 maanden het slachtoffer werd van een laffe wraakneming op de moeder. Op den zolder van een perceel hokten drie Cbinecsche families bij elkander, be staande uit drie mannen met hun vrouwen en een kind van acht maanden, het zoontje van een der echtparen. Reeds geruimen tijd hadden de drie fami lies de kleine ruimte van het zoldervertrek gedeeld, zonder dat ernstige oncenigheden de verhouding verstoorden, maar kort gele don ontstond or tusschen de drie vrouwen om een kleinigheid twist, een twist, die voortwoekerde tot zwijgenden haat, waarbij twee der vrouwen partij kozen tegen de moedor vun het Chincescho jongetje. Dezer dagen begaf deze vrouw zich naar don pasar, terwijl zij haar kind op den zol der in het armoedig wiegje met 'n fleschjo melk achterliet. Toen zij terugkeerde, ontdekte zij tot haar groote ontsteltenis, dat haar kind ern stig ziek was. Het gelaat van het ventje zag paars en naast de wieg lag een groote plas melk die naar azijn rook. Kort na de terugkomst van de moeder stierf het kind onder hevige krampen en de geneesheer, die snel door dc buren was gehaald, kon slechts den dood constuteeren. Aangezien de omstandigheden, waaron der 't kind was gestorven, hoogst verdacht leken, is er sectie op het lijkje verricht, waarbij kwam vast te staan dat het knaapje door het drinken van azijnzuur is overlc^ den, aldus de „Deli Courant". De politie heeft daarop de twee vrouwen, die mot do ongelukkige moeder in onmin loefden, onder verdenking van het kind te hebben vergiftigd, gearresteerd en zo aan een streng verhoor onderworpen. De verdachten ontkenden echter, het kind azijnzuur te hebben gegeven en beweerden met het geheele geval niets uitstaande te hebben. De Nederlandsche Banketbakkersvereeni- ging heeft Donderdag haar algemecne ver gadering gehouden te Hilversum. Des morgens heeft do voorzitter, de heer W. Berkhoff, namens dc vereeniging een krans gelegd op het graf -van den heer T. Boerhoul, in leven redacteur van het or gaan. De openingsrede getuigde van veel strijd in het afgcloopen jaar, vooral legen de win kelsluitingswet, deze aldus de voorzitter door Wet cn Gezag georganiseerde on dermijning van do bestaansvoorwaarden van zoovele onzer collega's. Het jaarverslag vermeldt een toename van het aantal leden, dat 31 Dec. 1931, 905 bedroeg. Verschillende verslagen werden uitge bracht en goedgekeurd. Tot hoofdbestuursleden werden herkozen de heeren J. W. ïlilbron Jr., J. M. Polak en M. M. Weijl. De heer K. H. Jager en W. Eernstman werden herkozen tot leden in het bestuur van het, Vereenigings- en Plaatsingsbureau: de heeren H. J. Wijers cn Jac. Meerman tot leden in het bestuur der Vakschool, en ge kozen de lieer K. H. Jager, dc heer W. Berkhoff tot lid der Historische Commissie en gekozen werd tot lid van de Commissie voor het officieel orgaan de heer J. M. Len- link te Drummen. Inzake een al of niet aansluiting bij het Eerste Nederlandsche Middcnstandszieken- fonds kwam men nog niet tot een afdoend besluit. Behandeld werd een voorstel Haarlem om wederom een uniform-getuigschrift ter geschikking van de leden te stellen. Aan het H.B. werd in deze opgedragen een on derzoek in te stellen op welke wijze het best aan het verlangen van Haarlem kan worden tegemoet gekomen. Inzake het vieren van den Moederdag op een vasten datum werd nog geen definitief besluit genomen. Wel verklaarde dc groote meerderheid zich voor een vasten datum. De algemcene vergadering keurde goed, dat de Ned. Banketbakkers Vereeniging voor dc vereeniging het Kamphuis aan vaardt 2 II.A. grond voor hot te stichten kampccrhuis in dc gemeente Lunteren. De begrooting, in ontvangsten cn uitga ven een bedrag van 8000 aanwijzende werd goedgekeurd. Het volgend jaar zal men in Arnhem ver gaderen. Bij de rondvraag is zeer langdurig gespro ken over do gevolgen van den winkelslui tingswet. De algemeene opvatting was, dat er over al groote schade aan het bedrijf wordt toe gebracht door do beperking van den Zon dagsverkoop, een schade, die in tal van bedrijven 50 A 55 pCt. bedraagt voor de vele bedrijven in de volkswijken, die in hoofd zaak bestaan van den Zondagsverkoop, wordt de toestand onhoudbaar. Krachtig word er op aangedrongen de ge gevens en de cijfers, die het hoofdbestuur aan het verzamelen is. onder de aandacht van den minister te brengen. Inmiddels zal samenwerking worden ge zocht met al die bedrijvon, welke ook groo- to schado van deze verkoopsbeperking on dervinden, om daarna gezamenlijk mot alle geoorloofde middelen te beproeven aan den onhoudbare^ toestand een einde te maken. Aan het Hoofdbestuur werd volmacht ver leend om de actio in de door de vergadering aangewezen richting te leiden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10