VER. VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN Compote schalen IN MASSA'S SLIJTERIJ CONGRES TE HILVERSUM Autonomie der gemeenten BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 NIEUW PARIJS LANGESTRAAT 35 Kristal DUM0NCEAU-BEKERR1T DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN Onze Postvliegers onderweg I RADIOPROGRAMMA y.A.R.Ar Mildheid bij de beoordecling van regeeringsdaden Hilversum, 28 Juni. De geheelc mor gen was gewijd aan de huishoudelijke bij- oenkomst. Een der hoofdpunten daarvan was de openingsrede van den voorzitter, mr. W. C. Welulelaar. Nadat spreker iets had gezegd over do moeilijke tijdsomstandigheden en over de lastige taak der gemeenten in dezen tijd, waarbij hij den nadruk legde op do ver wachting, dat de gemeentebesturen zich niet door vrees zouden laten beïnvlosdon, wijdde spreker oen deel zijner rede aan de bekende kwestie, die zooveel stof heeft op gewaaid, aan de autonomie der g?- meónten. Spreker denkt daarbij terug aan het juist te Londen gehouden internationale gemeen tencongres. Daar kwam tot uiting, dat vrij wel in alle landen dezelfde moeilijkheden door gemeenten worden ondervonden. Over al ziet men denzelfden strijd over de vraag hoever in dezen bijzondcren tijd inbreuk op de gemeentelijke autonomie kan gaan. Qui paie commando! Het is te begrijpen, dat nis de Regeering financieelcn steun verleent, zij recht van medespreken eischt. Deze tijd oischt grooterc centralisatie. Een grootere centralisatie brengt vanzelf mee een zeksrc inbreuk op de zelfstandigheid der gemeenten. Spreker gelooft, dat wij dit gerust kunnen erkennen, maar voegt er on middellijk aan to 3, dat de autonomie is een kostelijk goed, niet alleen voor de gemeen ten, maar ook voor de Regeering. Natuur lijk in de eerste plaats voor dé gemeenten. De gemeenten zouden verzinken tot onbetee- kenende groothedon, wanneer zij zouden worden verlaagd tot agenten van de Rijks- regoering. Spreker hoopt, dat er overeenstemming zal kunnen worden bereikt tusschen Regco- ring en de gemeenten over de punten waar inbreuk op do autonomie noodzakelijk 011 derhalve toelaatbaar is. Maar er zal moeten worden gïwaakt tegen een al te grooten tjVer van Rijksbureaus om de gemeenten aan banden te leggen. In cSU alles heeft de Vereeniging 0011 be langrijke taak. De organisatie dor Vereeni ging is gezond; bet ledental is toenemend en heeft thans het aantal van 931 bereikt, -omvattende 913 der bevolking. Ook de bureaux der Vereniging mogen zich in een toenemenden groei verheugen. De geest onder het personeel is uitsto- kend. Bij het bestuur leeft een sterk besef van eenheid. Spreker richt ion slotte een woord van dank aan het Bestuur en aan het perso neel, in het hijzonder aan den Directeur. Daarbij herinnert sprek?r met een kort woord aan het feit, dat kort geleden de Vereeniging twintig jaar bestond en hei Re gistratiebureau tien jaar. Spreker uit den wonsch, dat de Vereeni ging nog gedurende een reeks van jaren moge werkzaam zijn tot heil der gemeenten en tot versterking van de eondracht van hot land. Op voorstel van den Voorzitter werd aan H.M. de Koningin een telegram van hulde gezonden. Daarna werd door den ho^r J. G. Jaiiso- nius namens de commissie, belast met het onderzoek der notulen van de vergadering 1S31 en met. het nazien der rekening en ver antwoording over dat jaar, verslag uitge bracht. De commissie stelde voor de notu len, rekening en verantwoording onveran derd goed te keuren, met welk voorstel de vergadering zich vereenigde. Tot leden der commissie tot het nazien der notulen cn onderzoek der rekening en verantwoording over 1932 werdon benoemd dc heïren Mr. L. B. J. van Oppen, burge meester van Maastricht, A. J van Gorre- vink, burgemeester van Oegstgecst. en mr. G. .T. Bisschop, burgemeester van Hoorn. In de vacatures, ontstaan door het uittre den van de heeren Mr. T. de Jong Tzn. cn A. Jongbloed, en door het aftreden van de heeren Mr. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, on M. W. T. Coenders. burgemees ter van Sittard, welke heeren niet herkies baar waren werden gekozen de heeren G. H. H. Hahets. burgemeester van Kerkrade, W. J. H. Hoen, burgemeester van Warffum, mr. J. Bothenius Lohman, burgemeester van Assen en P. van Rees, burgemeester van Papendrccht. Het jaarverslag geeft geen aanleiding tot bespreking. Voorts kwamen enkele punten van huishoudelijkcn aard aan de orde. Bij de rondvraag kwamen ter sprake: do positie van de noodlijdende gemeenten. Aan bet einde der vorgadering bracht de heer mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's-Hertogenbo6ch, een warm woord van hulde aan den aftredonden voorzitter. Dc voorzitter dankte spr. voor de vriendelijke woorden cn voor dc instemming, die de vergadering daaraan heeft betuigd. Spr. racende intusschen in dezon kring wel open hartig te mogen verklaren, dat een groot deel van dezen dank terugvalt op do Di- lectie en het Bureau der Vereeniging. Juist in dezon tijd wordt op hen een boroop tot groot» krachtsinspanning gedaan waaraan zij verklaart spr. met groote nadruk in elk opzicht gehoor geven. Do middag en avond waren aan do ge zelligheid gewijd. Hilversum, 20 Juni. In de hedenmor gen voortgezette vergadering zijn behandeld de praeadviezen van de heeren S. Rodriguos de Miranda en C. Smeonk over de vraag: „Op welke .wijze moot, gegeven de be staande regeling der werkloosheidsverze kering, de bij die regeling aansluitende sleunverleening voor valide wcrkloozcn worden georganiscoi'd; moot daarbij aan het Rijk, aan de gemeenten en aan dc or ganen van armenzorg een taak worden toegekend, en zoo ja. welke? Naar welke beginselen moeten dc overheidskassen mot de uit die stounverlcening voortvloeiende kusten worden bezwaard?" De conclusies, waartoe de eerste inleider komt, luiden: I. De werkloozonsteun in den ruimston zin opgevat worde onderwerp van Rijks zorg. II. Bij do wet en voor zooveel noodig bij algemeenun maatregel van bestuur worden dc grondslagen van de steunregeling vast- golcgd, volgens welke aan valide wcrkloo zcn, zoowel verzekerden, die geen recht op uitkoering kunnen doen gelden, als niet- verzekerden, onderstouning wordt verleend. III. Met do uitvoering van de ondo* II bedoelde wet cn de daaruit voortvloeiende algemecnc maatregelen van bestuur wor den do gemeentebesturen belast. Dc organen vau armenzorg worden bij de toepassing van de wet op den vvcrkloo- zensteun uitgeschakeld. IV. In de wet worde vastgesteld, dat de uit do sleunverleening voortvloeiende kos ten voor 5/6 deel door het Rijk cn voor 1/6 deel door de gemoonte worden gedragen. Het Rijk verschutte zich de middelen, bo- noodig voor den werkloozonsteun, door con speciale naar draagkracht te heffen economische weerbaarheidsbelastjng. Dcri gemeenten worde het recht toege kend op de in het vorige lid bedoelde belas ting opcenten te heffen. Die, waartoe de heer Smccnk komt, zijn als volgt samengevat Hot Rijk gevo leiding en steun. Dat bij hot bepalen van dien steun gelet wordt op den omvang van do crisis in dc bedrijven en op de financicole draagkracht der in aanmerking komende gemeenten, schijnt inleider principieel juist. Gewaakt moet hier evenwel tegen een. althans in theorie, mogelijko willekeur cn ongelijke behande ling. Met het oog daarop acht inleider over leg tusschen de regeoring en een door de Vereeniging van N'ederlandsche Gcmoontcn in te stellen commissie wenschclijk. Over leg over de normen, die voor de toekenning van een bepaald subsidiepercentage zullen gelden. Overleg eveneens over een mogelijke afwijking van de normen 111 concrete ge vallen. Rijk en gemeenten moeten in deze moei- lijko tijden ernstig streven naar samenwer king en elkander niet min of meer als „vijandelijke mogendheden" beschouwen. Slechts met veel heleid zal het onder I-Ioo- goren zegen mogelijk zijn, om ons land cn volk te bewaren voor toestanden, als elders worden aangetroffen. Nog slaat hier te lande ook de gemeen telijke autonomie steviger dan in vele an dere staten. Haar behoud hangt niet alléén «f van den inhoud der wettelijke regelin gen. Zij staat of valt met het verantwoorde lijkheidsbesef van degenen, die lot besturen geroepen zijn. Hot bleek, dat tegen de conclusies van den Amstcrdamschcn wethouder het groot ste verzet ging. Speciaal de hoeren de Bor des, burgemeester van Bussum, en mr. de Wilde, oud-wethouder van 's-Gravenhoge, richtten zich principieel ertegen, wat niet te verwonderen viel, als men bedenkt, dat do heer de Miranda de workloozen be schouwt als dc slachtoffers van liet kapita listische productiesysteem, waaruit, een recht op steun van het Centrale Gezag zou voortvloeien. Dit recht verwierp de Bussum- schc burgemeester geheel en dat zullen vele anderen met hem hebben gedaan, om dat zij het uitgangspunt van den heer de Miranda niet aanvaarden kunnen. Wel formuleerde de heer de Bordes een rechtsgrond, maar dan aldus: Een rechts grond voor het treffen van wettelijke so ciale voorzieningen ligt in het recht van den arbeider om door verbeterde sociale toestanden de gelegenheid te ontvangen zijn algemeen menschelijke roeping naar behooren te vervullen. Een andere beschouwing lag ten grond slag aan het betoog van den twoeden praeadviseur, die meer debatteerde met den lieer de Miranda dan dat hij zijn prae- advies behoefde te verdedigen. Zij luidde: achter het denkbeeld van een planmatige productie, voorgestaan door den heer de Miranda, staat een levens- en wereldbe schouwing, principieel verschillend van die van spreker. Werkloosheidszorg kan im mer Rijkszorg zijn, ook niet uit historische overwegingen en bovendien: de overheid is niet verantwoordelijk voor de crisisgevol gen. Maar het scherpste verzet tegen de conclusies van don heer de Miranda ging wel uit van den 's-Gravenhaagschen oud- wethouder mr. de Wilde, die o.m. zeide, dat dc conclusies van den hoer do Miranda in dc praktijk moorddadig zoudon zijn voor dc Rijksfinanciën en dat de wcrkloozcn cr groote schade van zouden ondervindon. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prijsverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17i/j CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en hot bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK 41. TeL 292 Immers alleon het bedrijf heeft voorzie ningen te treffen Inzake werkloosheidszorg. Dit is op dit oogenhlik wel theorie, maar daaraan is toch streng vast te houden, om dat dc taak van do overheid niet primair, maar zoo noodig slechts secundair is. En de critiek was zelfs zeor scherp toen mr. de Wilde zeide, dat dc heor dc Miranda destructief te werk was gegaan. Deze verdedigde zich uitvoerig on hand haafde zijn conclusies ten volle. Nog ande ren hebben het woord gevoerd. Onder de aanwezigen was ook mr. Spit zen, vertegenwoordiger van den minister van binncnlandscho zaken. Mr. Wendelaar heeft aan 't slot in hartelijke woorden af scheid genomen als voorzitter. De voorloopige uitslag De voorloopige uitslag van deze op 4 en 5 Juni gehoudon wedstrijd luidt als volgt Motorrijders Dumonceau beker en zilve ren medaille J. E. Fijma (Ariel) met 15 strafpunten. Automobilisten Gouden medaille en K. N. A. C. Beker J. v. d. Meulen (Ford) met strafpunten. Voor do tourklasse heeft mcj. C. L. Römcr (Mercedes) den rit met 0 strafpunten beëin digd, waarvoor zij in hot bezit komt van de plaquette. De Handelstrophoe en zilveren M. C. Z. II. beker voor den merken team wedstrijd door B. S. A. met de rijders Sybrandy, Boogers en de Vries met 113 strafpunten. De R. A. I. beker voor den merken team wedstrijd voor automobielen is gewonnen door Ford met de rijders A. v. d. Meulen, van Abbe en Buddc met 68 strafpunten. De Terry beker voor den club team prijs is gewonnen door dc U. P. M. C. met de rij ders Wittenberg, vand er Voort en Eijsink met 249 strafpunten. ATHLET 1 EK Inschrijvingen op de loops en wandelnummers Voor de wedstrijden om de Nedcrlandsche athletiekkampioenschappen, welke zooals wij reeds eerder berichtten, a.s. Zaterdag en Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam ge houden zullen worden, is voor do loop- en wandelnummers een zeer groot aantal in schrijvingen binnengekomen. Op de 100 Meter maakt Van don Berge, nu zijn clubgenoot Berger niet van de par tij kan zijn, een zeer goedon kans op den kampioenstitel. Athleton als Bonz, Rinkel (Haarlem), Beintcma (Hellas), Schillemans (AMVJ) cn Dc Haan (DDV) zullen het hem echter ongetwijfeld zeer moeilijk maken. Opmerkelijk is hot dat op hot nummor 200 Meter verschillende athletcn, die tot nu toe regelmatig op de 400 Meter uitkwamen, hun geluk op dezen afstond gaan probce- ren. Het zijn bier Van den Brgo, Rinkel en Benz (Haarlem), Prins (BI. Wit), Sierhuis (AV 1923), Beintcma (Hellas) cn Schille mans (AMVJ), dio hier do kracht rnct el kaar zullen meten. Onder de deelnemers op dit nummer zien we ook den Haarlemmer Adje Paulen. Of diens oude roem nog in zijn boenen zit zal moeten worden afge- wa ebt. De 400 Meter tolt twee series met twaalf deelnemers, met als favorieten Geurts (V. en L.), Oostermeijer en Bolten (AV 1923), Mei- nen (GAC), Bijlstra (VI. en L.) on Stuling (AVG 1926). Een interessant nummer belooft de S00 Meter te worden. Wie zal hier winnen? Dc taai6 Dop (V. on L.), de fanatieke A. Zce- gers (AVAC), de geroutineerds Haavlem- athleet Effern of de kampioen van Amster dam, Heijmans (AAC). Ook Robert (Gymk hana), die op de kampioenschappon van Amsterdam ongelukkig was maakt een goeden kans. Do 150 Meter zal indien zich niets bijzon ders voordoet, Jan Zecgers als winnaar brengen, hetgeen bij de 5000 Meter van het zelfde laken een pak zal zijn. Rij dit laat ste nummer zullen verder Bakker cn Mui- dor en Toorcncnburg (AVAC) de W.F.C.-cr Do Bruyn en Peters (Trekvogels) elkaar het vuur na aan de schenen leggen. Bij de estafettes zullen Haaricm. die wel iswaar door hot gemis van Pcrger belang rijk aan snelheid zal moeten inboeten, V. en L., A.V. 1923, BI. Wit, Trekvogels en het Groningsche team van A.V.G. 1926 zoowel op de 4 x 100 M. als op de 4 x 400 Meter fei len strijd met elkaar leveren. De snelwandelnummers brengen den Rot terdammer Cor Gubbcls weer eens in de baan. Of do Rotterdammer, die zijn schoon tjes al had opgeborgen, nog donzeltrlcn soepeion stijl van vroeger heeft, dient te worden afgewacht. Van de andere deelnemers noemen wc zijn clubgenoot P. Engelman en de A.A.C-er Toscani. GROOT ZWEMFEEST TE ZUTPHEN. 5 Kilometer In den IJssol. De jaarlijksche Internationale Zwemwed strijd ovor 8 Kilometer in den IJssel, tus schen Half Vasten (gem. Brummcn) en Zutphcn, georganiseerd door de Zutphen- scho Zwom- en Poloclub „De Jonge Kam pioen" wordt dit jaar gehouden op Zondag 31 Juli a.s. Ter gelegenheid van hot feit dat deze traditioncolen wedstrijd voor den tien den maal wordt gehouden, wordt op Zater dag tevoren, 30 Juli een groot internatio naal Waterpolo-tournooi gehouden in de Groote Gracht te Zutphcn. Daarvoor blijkt ook veel belangstelling in het buitenland, met name West-Duitschland. te bestaan. Eenige bolangrijke toezeggingen zijn reeds gedaan. Voor den Acht-kilometer wedstrijd zijn wocr twee nieuwe Zilveren Wisselbekers beschikbaar gesteld, n.l. door den heer E. C. K. Volcker te Eefde voor de afdceling iieeren Internationaal en door het geïllus treerd Weekblad „Gelderland in Woord en Beeld" te Arnhem voor eerstaankomenden heer of dame Gelderland en Overijssel. Vrijdag. Des avonds brengt de A.V.R.O. in den haar door de V.P.R.O. geleonden zendtijd (be houdens goedkeuring van den Minister van Waterstaat) het in het Kurhaus te Scheve- r.ingen door het Residentie-orkest te geven concert, dat onder leiding staat van den Engelschen oraroep-dirigent Sir Henry Wood; het programma vermeldt o. m. wer ken van de Engelsche componisten Delius en Elgar en een door Pierre Palla gespeeld orgelconcert met orkestbegeleiding van Handel. Het uitgebreid muziekprogramma van de K.R.O. omvat o. a. een concert voor cerabaal en strijkorkest van Ramcau, het voorspel van Debussy's Demoiselle Eluc, een concert voor altviool en strijkorkest van den Nederlander Wesseling, die hierin zelf de solopartij vervult en in het vervolg o. m. een suite uit Bizet's Arlésienne-muzick. Hamburg brengt de muziek van het ballet I.'oiseau do feu, van den modernen Russi schcn componist Strawinsky. Over Frank- furt-Mühlackcr gaat een symphonic van Schelb en verder eenige \4ferken van Offen bach, de ouverture Orpheus in der Untcr- welt en de wals Abendblatter. die hij schreef tor gelegenheid van zijn verblijf te Weenen. Een mooi concert komt over München en Königswustcrhausen met van Debussy de Petite Suite en de 3 nocturnes voor orkest, Nuages, Fêtes en Sirènes (dc laatste met vrouwenkoor) en van Ravel het nieuwe pianoconcert Weenen wijdt een pro gramma aan den operette-componist Ed mund Eysler, waarbij de voordragende zan geres door den componist zelf aan den vleugel wordt begeleid. Hierna volgt over dezen zender een uitvoering van de Bes- dur mis van Haydn. Het symphonie-concert van Warschau brengt werken van hoden- daagsche Poolsche componisten, o. a. een vioolconcert van Karlowicz; tot besluit wordt hier dc brillante ouverture-fantasie „Roméo et Juliette van Tsjaikofski ge speeld. Later op den avond brongt het Vlaamschc Brussel een concert uit het Ca sino te Knockc met een gemengd program ma, o. a aria's uit Cavalleria Rusticana en der Freischütz. Voor do microfoon van Brcslau geeft de violist Stefan Frenkel een recital met in hoofdzaak moderne werken, o. a. de door hemzelf bewerkte suite voor viool en piano uit de Drei Groschen-muzick van Kurt Weil. Leipzig herdenkt den sterf dag voor 250 jaar van Buxtehude, den groo ten voorganger van Bach, met een sonate voor viola da gamba en cembanl en vorder 2 sonates voor cembalo van den klassieken Italiaan Scarlattti. Daventry geeft een reci tal voor 2 piano's. Voor de microfoon van Oslo zingt een tenor liedoren van Schubert en van de Noorsche componisten Grieg en Sinding. Het programma van Bratislava ver meldt o. m. een dubbelconcert voor 2 vio len en orkest van don romanticus Louis Spohr. Over Motala komt een vioolrecital met werken van Zwoedsche componisten. Beromünster brengt do serenade voor strijk orkest- Eine kleine Nachfmusik. van Mozart, die men tegenwoordig vaak hoort. Opera's on operotles. Daventry geeft een uitzending van het lste bedrijf van de Verdi-opera Die Sizilia- nischen Vesper, welke in de Berlijnsche Staatsopera onder Erich Kleiber wordt ge geven (deze uitzending geschiedt volgons de overeenkomst tusschen de B.B.C. en de Rundfunkgesellschaft en komt niet over de Duitsche zenders). Radio Paris brengt op gramofoonplaton de algeméén bekende Ca valleria Rusticana van Mascagnl. Bukarest geeft de door Puccini verklankte trieste historie uit de Parijsche Bohème, eveneens op gramofoonplaten. Stra-atsburg brengt een operette van Oscar Strauss, La Téré- sina, Ekster l L Havfk 23—6 Amsterdam Budapest Weenen of Amsterdam Parijs Marseille Rome F.rindisi co co c» Athene Mersamtruh 24—6 Cairo Chaza Rutbawells 29—6 25-6 Bagdad Basra Boeshir 26—6 Djr.sk 28—6 Karachi 27-6 Jodpoer 27—6 Allahahad 28-6 Calcutta 26—6 Akvab 29—6 Rangoon 25—6 Bangkok Kohlak Penang Medan 24—6 Palembang Batavia Bandoeng i In Europa kan thans uit twee routes gekozen worden. Beide zijn achtereen volgens in bovenstaand staatje opgeno men. Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 30 Juni 1932. Het K.L.M.-vliegtuig de Havik is heden Woensdag 4.55 uit Djosk vertrokken, 9.35 te Bushire aangekomen, 10.18 van daar vertrokken en 17.20 te Bagdad geland. Vrijdag. K.R.O. I Huizen. 8.00. Morgenconcert. 10.00. Gramofoonmuziek 11.30. Halfuurtje voor Zieken cn ouden van dagen. 1215. Het Con Amore Trio bestaande uit: R. L. Hemmega, viool, H. Gartsen, cello, F. Gcrsteling, piano. 1.45. Grainofoonmuziek. 2.20 Orgelconcert door Alphons Drcis- sen op Standaart-Orgel uit Café „Hollan dais" te 's-Gravenhage. 2.40. Gramofoonmuziek. 2.50. Vervolg van het Orgelconcert. 3.30. Solistenconcert m.ra.v. Mevrouw N. Pastoors, Sopraan, Hugo Vermeer, Klavier, Fred. Boshart, Klavier, Piano. 5.30. Kurzoperette „De Barbier van Se- villa". 6.00. Causerie over Valkenburg door den Burgemeester van Valkenburg. 6.20. Gramofoonmuziek. 6.40. Land- en Tuinbouw-causorio door Th. Arts. 7.00. „Verkoopsters, verkoopere on hun beroep" door F. van Gelder. 7.45. Gramofoonmuziek. 8.00. Concert door het Orkest o.l.v. Jo-< han Gerritsen. Solisten: G. Vermeulen, viool, Joh. Vogtschmidt, cello, H. L. Wesseling, Viola, Willy Frangois, Piano. 9.00 Nieuwsberichten van het Persbu reau Vaz Dias. 11.00—12.00. Gramofoonmuziek. Hilversum. V.A.R.A. 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleere- koper. 730 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleere- koper. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Minny Erfmann. „De smart eener Moeder", Maxim Gorki. 10.30 Septet, o.l.v. Is Eyl. 11.00 Voordracht door Minny Erfmann. „Mijn tuintje", Sirolf. 11.15 Septet. (Vervolg). A.V.R.O. 12.01 Het Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Lezing. 2.30 Het Kamerorkest o.l.v. Gerard Hem mes. V.A.R.A. 4.01 Gramofoonmuziek. 4.30 Na Schooltijd. 5.00 Amsterdamsch Solisten Kwintet, o. l.v. Loe Cohen, met medewerking van Joh. Jong, Orgelspel. 6.55 Toespraak. Voor het Genootschap tot zedelijke verbetering der gjvangencn. 7.10 Amsterdamsch Solisten Kwintet. (Vervolg). V.P.R.O. 8.00 Bostuursmededeelingen. A.V.R.O. 8.15 Symphonie-concert uit het Kurhaus te Scheveningon door hot Residentie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood. Solist: Pierre Palla, orgel. V.P.R.O. 9.10 Cursus: Liberaal religieus Joden dom. A.V.R.O. 9.40 Vervolg concert. V.P R.O. 10.10 Persberichten Vaz Dias. Daarna: Cursus: Oud Tcstamentische fi guren. lste voordracht: Adam. Spreker: D* P. Vis, Arnhem.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11