AM EPS FOOETS CH DAGffitAB Donderdag 30 Juni 1932 -DE EEM1ANDER" 30e Jaargang No. 308 TWEEDE BLAD MEDEPLICHTIGHEID AAN OPLICHTING NIEUWE VEREENIGING VAN MEDICI WAPENSMOKKELARIJ Bestemming voor de Nazi's DE MALVERSATIES TE BREDA STAATSZORG VOOR BLINDEN Fortinbras' Toovermacht Voormalig bankbediende veroor deeld tot acht maanden gevangenisstraf Amsterdam, 29 Juni. Voor de Vierde Kamer der Arrondissementsrechtbank stond onlangs terecht een 35-jarige oud bankbediende. Hij wordt er van verdacht, dat hij zich op 21 December 1926 tezamen en in vereeniging met een notaris hier ter stede heeft schuldig gemaakt aan valsch heid in geschrifte. Vervolgens werd hem gebruikmaking van dit vervalschte geschrift ten laste gelegd. Subsidiair staat hij terecht wegens oplichting, meer subsidiair mede plichtigheid aan oplichting. Hij zou op genoemden datum een ver klaring hebben geteekend, dat hij op 10 De cember 1919 door bemiddeling van de cf- fectenfirma R. en Co. voor R.M. 800.000 obligaties van de gem. Keulen zotf hebben gekocht en dat deze stukken sindsdien on onderbroken in zijn bezit waren gebleven De notaris legaliseerde deze verklaring en verklaarde de juistheid hiervan uit de boe ken van R. te hebben geconstateerd, terwijl hij wist of moest weten, dat deze verkla ring onjuist was. Door deze verklaring konden de oude obligaties tegen nieuwe worden ingeruild. Het O-M. eischte tegen verd. wegens valschheid in geschrifte in vereeniging ge pleegd en gebruikmaking van het ver valschte stuk, een gevangenisstraf van één jaar. De Rechtbank veroordeelde den man he den wegens medeplichtigheid aan oplich ting tot acht maanden gevangenisstraf. OPRUIING EN BELEEDIGING. Amsterdam, 29 Juni. Een jeugdige arbeider werd eenigen lijd geleden wegens opruiing, beleediging van de Koninklijke waardigheid en overtreding der A.P.V. bij verstek veroordeeld lot een maand gevan genisstraf en 5.boete, subs. 5 dagen hechtenis. Toen de Koningin het vorige jaar Am sterdam bezocht, hadden er eenige onbetee- nende opstootjes op den Dam plaats. De man zou tijdens een arrestatie hebben ge roepen: „Sla dien smeris dood". Voorts had hij op een muur in de Staal- straat een biljet aangeplakt met een tee- kening, die beleedigend voor Prinses Julia na moest worden geacht. Het biljet had hij zonder toestemming aangeplakt. Heden bekrachtigde de rechtbank het verstek- vonnis. UITVOER VAN LEDER NAAR FRANKRIJK. Toepassing der Crisisuit voerwet. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft een commissie ingesteld voor den uitvoer naar Frankrijk van leder en heeft tot leden dier commissie benoemd de hccren: Ch. J. van der Aa, te Oisterwijk; L. S. Gompen, te Amsterdam; mr. W. P. M. van der Loo, te 's-Gravenhage; L. J. Uyten- daal, te Reijen, en L. F. Verwoerd, te Bla- ricum. Als voorzitter der commissie is aangewe zen de heer L. F. Verwoerd voornoemd. Afgifte certificaten van oor sprong. Voorts heeft de minister bepaald, dat, met ingang van 1 Juli a.s., voor den uit voer naar Frankrijk certificaten van oor sprong zullen worden afgegeven voor: lak- leder; rundbox en andere grootc bewerkte huiden; kalfsvellen. Met het uitgeven dier certificaten zijn be last de heer mr. W. P. M. van der Loo te 's-Gravenhage en, bij diens ontstentenis, de heer mr. H. Th. Schaepman te 's-Gra venhage die, zijn aangewezen als compta belen in den zin der Comptabiliteitswet 1927 (Staatsblad nr. 259). liet bedrag ter bestrijding van de kosten, aan het afgeven der certificaten voor den uitvoer van leder verbonden, is vastgesteld op V/2 cent per K.G., met een minimum van 2.50 per certificaat, welk bedrag vóór afgifte van het certificaat moet wor den voldaan aan den persoon, belast met do afgifte, of aan diens plaatsvervanger. De organisatie zal zoowel medici apothekers als tandartsen omvatten 's-Gravenhage, 29 Juni. In aan sluiting aan het bericht van eenige dagen geleden, dat in medische kringen de moge lijkheid werd overwogen van de oprichting oener nieuwe vereeniging van medici, die, onafhankelijk van de Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst willen samenwerken met het Onderling Be heerd Ziekenfondswezen in Nederland, wordt thans nader medegedeeld, dat in een gisteren hier ter stede gehouden bijeen komst van medici en apothekers definitief lot oprichting van deze vereeniging is be sloten. Er is een comité van voorbereiding be noemd, dat de statuten der nieuwe ver eeniging zal ontwerpen, een beginselver klaring zal opstellen en in h^t algemeen de eerlang te beleggen stichtingsvergadering zal voorbereiden. Ook zullen door dit Comité diverse ter vergadering geopperde middelen ter beïnvloeding der publieke opi nio in ons land worden overwogen en zoo noodig en mogelijk toegepast. Het is de bedoeling, dat de nieuwe ver eeniging, zoowel medici als apothekers en tandartsen zal organiseeren. Tevens wordt gemeld, dat beoefenaars van deze beroepen, die sympathiseeren rnet het doel der nieu we vereeniging en mede den tijd gekomen achten om stelling te kiezen tegen de „Maat schappij" verzocht worden zich in verbin ding te stellen met dr. I. Jacobsen. Ver- plocgh Chasséplein 4, Vlaardingen, die zich met het voorloopig secretariaat der vereeni ging heeft belast. T.z.t. ontvangen zij dan nader bericht om trent de bemoeiingen van het Comité. W. SALOMONSKY. -f Te Arnhem op 86-jarigen leeftijd overleden. Gemeld wordt, dat te Arnhem op ruim S6-jarigen leeftijd is overleden de heer W. Salomonsky, oud-industrieel en sedert 1913 beschermheer van het Rust- en Vacantie- oord van den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren te Soestdijk. De crematie zal plaats hebben te Westerveld op Vrijdag middag 1.15 uur. KORTING OP PRESENTIEGELD. Amsterdam, 29 Juni. Door alle frac tievoorzitters in den gemeenteraad met uitzondering van de sociaal-democratische en communistische wordt voorgesteld te be sluiten aan de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te verzoeken te bepalen, dat op de aan de leden van den Raad toege kende vergoeding, waarvan het bedrag door Ged. Staten is vastgesteld, van 1 Juli 1932 af aan zoolang het kortingswetje geldt, zal worden gekort 5 procent. Internationale bende te Vaals gearresteerd Vaals, 29 Juni. Hedenmorgen heeft de rijkspolitie alhier, een internationale wapen- smokkelaarsbende ontmaskerd. Sinds zeer langen tijd werden wapens en munitie naar Duitschland overgebracht. In volgeladen auto's wist men steeds te ontsnappen. Zes personen zijn thans reeds gearresteerd. Nader meldt men ons: Zooals wij reeds meldden, is de rijkspoli tie er heden in geslaagd de hand te leggen op een 6-tal personen, dat betrokken is bij een organisatie voor het smokkelen van wapens naar Duitschland. De rijkspolitie werkte hiervoor, naar wij vernemen, samen met de douane-autoriteiten en de commie zen aan de grens. Reeds eenige maanden was men op het spoor gekomen van deze wapensmokkelarij. Het was een groot com plot, dat zijn vertakkingen had in Amster dam, Vaals, Rotterdam en Maastricht. De politie moest met veel omzichtigheid te werk gaan en het gelukte dan ook eerst heden 6 personen, die hierbij betrokken zijn, in arrest te stellen. Gedurende de afgcloopen maanden zijn verscheidene malen auto's geladen met wapens en in grootere hoeveelheden muni tie over de grens naar Duitschland ge gaan. Nog gisteren kon een dergelijke hoog opgeladen auto bij Vaals over de grens glippen. Voor zoover bekend, passeerden de auto's met wapens de Nederlandsch-Duitsche grens voornamelijk in Zuid-Limburg. Giste ren toen de laatste auto over de grens ging, overwoog men het voertuig door het lossen van scheten tot staan te brengen. Het was echter vrij zeker dat de lading tengevolge hiervan zou ontploffen en daar om heeft men er vanaf gezien. De wapens waren voor zoover valt na te gaan, bestemd voor de nationaal-socialisten in Duitsch land. De gearresteerde personen waren af komstig uit Rotterdam, Amsterdam en Vaals. Het onderzoek in deze zaak wordt met kracht voortgezet. - Omtrent het smokkelen van wapens naar Duitschland vernemen wij nog: Ook de Duitsche grenspolitie was reeds eenige weken ingelicht, dat wapens uit Bel gië naar Duitschland werden gesmokkeld. In België zouden groote bestellingen ge daan zijn ten behoeve van een politieke partij. Aanvankelijk bleek het plan te be staan, die wapens en munitie in kleine vrachtwagens en auto's te brengen tot dicht bij de Belgische, Duitsche en Luxcmburg- sche grens. De grenswachten aldaar bleken echter 6poedig ingelicht, zoodat naar nieu we uitwegen gezocht werd, o.a. te Vaals. Plet complot is daarbij systematisch te werk gegaan en had in een brecde strook langs de grens handlangers, aan wie pakketten werden afgegeven, die dan des nachts over de grens gebracht moesten worden naar een bepaalde verzamelplaats op Duitsch gebied. De te Vaals gesignaleerde auto was een Nederlandsche en droeg het nummer H. 32581, een Zuid-Hollandsche dus. Deze wagen is in den nacht van Dinsdag op Woensdag nabij de grens teruggevonden door de politie. Alle wapens en munitie was evenwel verdwenen. Dc personen, die gisteren gearresteerd waren, zijn hedenmorgen weer vrijgelaten. Twee van hen waren afkomstig uit Vaals, twee uit Amsterdam en twee uit Rotter dam. Procesverbaal is opgemaakt. De rijkspolitie leidt het onderzoek verder. OVERSTE ZAVORAL IN ONS LAND. Naar wij vernemen zal Dr. Method Zavo- ral, abt van het Premonstranten-klooster te Strahov (Tjs. SI.), die het Eucharistisch Congres te Dublin heeft bijgewoond, heden in Den Haag aankomen, waar hij enkelo dagen zal verblijven om kennis te maken met vooraanstaande personen uit het Ne derlandsche Katholieke leven. Abt Zavoral is een van de beste Tsjecho- slowaaksche redenaars, hij is ook de schrij ver van vele godsdienstige cn wetenschap pelijke boeken. Na den oorlog was hij lid van het eerste Tsjccho-Slowaaksche Parle ment. In 1920 werd hij tot Senator geko zen. Hij bezit een groot aantal onderschei dingen. Een sergeant'kok staat terechtdoch wordt door den krijgsraad vrijgesproken 's-H ertogenbosch, 29 Juni. Voor den krijgsraad te Den Bosch stond Dinsdag te recht L. A. v. d. V., oud 34 jaar, geb. te Utrecht, sergeant kok van het Ge regiment infanterie te Breda, wegens het feit, dat hij in de jaren 1930 en 1931 te Breda als sergeant-kok en menagemeester wekelijks van den slager A. v. d. G., althans van diens echtgenoote, als gift bedragen van 1 of 2 heeft aangenomen, terwijl hij wist dat die giften hem gedaan werden naar aanleiding van het feit, dat hij, meerdere, dagen voor de bons werden afgegeven, aan deze slager had opgegeven van welke artikelen cn in welke hoeveelheden deze als aannemer van vleeschleveranties binnenkort zou moeten leveren en tevens hoe groot de sterkte was van het aantal manschappen, voor wie de leveranties zouden dienen, hetgeen in strijd met zijn plicht was. De auditeur militair wees er op dat bij het laatste onderzoek is gebleken dat ver dachte zich nog aan meerdere knoeierijen heeft schuldig gemaakt bij het onderdeel waarover hij gesteld is en deswege opnieuw voor den krijgsraad zou moeten verschijnen. Had de auditeur-militair dit eerder geweten, dan zou de zaak waar het thans om gaat, disciplinair afgedaan kunnen worden. Dc cisch luidde 14 dagen gevangenisstraf. Beklaagde verzocht clementie om der wille van zijn gezin. De krijgsraad beraad slaagde in raadskamer, waarna beklaagde werd vrijgesproken: DE OUDSTE INWOONSTER VAN DEN HAAG. Ruim 30 kleinkinderen en meer (lan 60 achter-kleinkinderen! Gisteren vierde de oudste inwoonster der Residentie, dc wed. Weeds-Eskens te haren huize aan de Koninginnestraat alhier, haar 102en verjaardag, te midden van een groo- ten kring van nakomelingen, n.l. 6 kinderen, meer dan dertig klcin-kinderen cn meer dan zestig achterkleinkinderen. Zooals te be grijpen is, was mede door dc talrijke blijken van belangstelling van buren en goïde be kenden het bezoek aan de woning, waarin de jubilaresse reeds 36 jaar verblijft, zeer druk. De jarige, die nog buitengewoon kras is, werd flink in de bloemetjes gezet, ter wijl haar vele vriendelijke attenties in de vorm van cadeaux, werden bewezen. In den vroegen morgen is in de parochie kerk aan de van Linburg Stirumstraat ïon H. Mis te harer intententie opgedragen. In den loop van den dag kwamen vele schriftelijke felicitaties binnen. PROF. PLOOY GAAT HEEN. Arasterdam, 29 Juni. Door B. en W. wordt voorgedragen voor eervol ontslag op zijn verzoek met ingang van 19 September a.s. prof. dr. D. Plooy, gewoon hoog leeraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de Oud-Christelijke Letter kunde aan de Universiteit alhier. Vergadering Ned. Chr. Blindenbond Gisteren is in Lommerrijk to Hillcgorsbcrg de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van den Ned. Chr. Blindenbond. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken hield mr. dr. A. A. v. Rhyn, referendaris aan het departement van binnenlandsclie zaken, een referaat over„Staatszorg voor blin den." Spr. wijdt vooraf een woord van herinne ring aan dr. Dc Visser, door wiens heengaan hij hier het woord voert. Vroeger aldus spr. werd over den blinde soms op een ruwe wijze geoordeeld. Nog in de 18e eeuw waren er, die den blinde gevoel voor religie ontzegden. Naar sprekers meening heeft het Christendom er het zijne toe bijgedra gen, dat betere opvattingen gingen leven Het onderwerp plaatst ons voor do vraag van de juiste verhouding tusschcn staat en maatschappij. De socialisten maken de fout, dat zij de maatschappij in den staat doen opgaan. Op het terrein van opvoeding, on derwijs, zorg voor gebrekkigen enz. wordt door hen aan den staat een allesoverheer- schende positio toegekend. Daarentegen ma ken do anarchisten de omgekeerde foutzij laten den staat opgaan in de maatschappij. Zij vergeten, dat zonder een dwangapparaat geen geregelde maatschappij mogelijk is. Bij een juiste opvatting wordt telkens afgewo gen, wat tot het terrein der maatschappij behoort. Wat de zorg voor de blinden be treft, moet naar spr.'s mcening do maat schappij voorop staan en de staat slechts aanvullend optreden. Aldus ook de Staats commissie van 1916. Erkend moet worden, dat de liefdadigheid, ook in christclijken kring niet altijd op geheel juiste wijze wordt beoefend. Maar moet worden gestreefd naar verbetering. Juist met een blinde is het per soonlijk contact van zooveel betcekenis; om dat door dc grootere afhankelijkheid waarin hij leeft, zijn psyche zoo gemakkelijk naar wantrouwen en achterdocht kan neigen. Als een belangrijke taak van den staat ziet spr. de mogelijkheid om de vcreenigingen voor blindenzorg waar noodig financieel te steunen. Ook kan de staat het zijne doen om samenwerking tc bevorderen. Spr. werkt de gedachte verder uit ten aan zien van hetgeen voor het onderwijs en do vakopleiding van den blinde kan worden gedaan. Bij het onderwijs bespreekt spr. de vraag van de leerplicht. Hij is daarvan geen tegenstander, al erkent hij, dat de bezwaren hier grooter zijn dan voor do ziende leerlin gen. Ook voor de vakopleiding ware meer te doen. Een bijzondere vakschool is hier aangewezen. Bij al deze maatregelen moet er naar worden gestreefd, de blinde niet alleen te behandelen als een voorwerp van medelijden, maar productief vermogen aan tc kweeken, zoodat hij zich zelf kan helpen. BEROOVING. „Ook gij Arnhem"... Arnhem, 29 Juni. Hedenmorgen heeft een heer bij dc Arnhemsche politic aan gifte gedaan, dat hij in een logement, waar hij had overnacht, was beroofd van een bedrag van 600. De politie heeft in verband hiermede een vrouw aangehouden, die bekende de beroo- ving te hebben gepleegd. Zij had het bank papier in haar kousen verstopt. DE WEGENWET. Treedt 1 Oct. a.s. in werking. Minister Reymer heeft op desbetreffende vragen van den heer Keestra meegedeeld, dat bij K.B. van 18 Juni is bepaald, dat de Wegen wet op 1 Oct. 1932 in werking zal tre den. PRINS HENDRIK BUITENSLANDS. Z. K. IJ. Prins Hendrik is voornemens zich a.s. Vrijdag voor eenigen tijd naar het bui tenland te begeven. Vooruit is 't wachtwoord onzer dagen, 't betaamt den mensch niet stil te staan. naar het EngelSch van William Locke door J. E d. B. K. Hebt u een dochter? Waarom zou ik er geen hebben? Waarom ben je zoo verbaasd, omdat ik een dochter heb. Corinna bloosde. Omdat u mij nooit over haar gespro ken hebt. Wanneer heb ik nu in deze studen tenwereld de gelegenheid om te spreken over wat mij lief is? Ik vertel het je nu. Ik zend je naar haar toe. Ze is twintig en naar mijn uitnemenden zwager Bigourdin, omdat jullie een paar goede kinderen zijt en ik jullie graag een stukje van mijn hart geef voor die tien francs. Fortinbras, zei Corinna, terwijl ze hem haar hand toestak, ik ben een spook; vertel me nu eens hoe is ze? Fortinbras glimlachte. Voor mij is zij een van die wilde alpen- bloemen, waaruit honig wordt bereid. Voor andere menschen is zij waarschijnlijk een goed gemanierd, gewoon jong meisje... Je zult haar zien en voor je zelve kunnen oor- deelen. Hoe ver is het van Parijs naar Bran tóme? vroeg Martin. Ruw geschat zoowat 500 Kilometer, dus geen driehonderd Engclsche mijl. Neem er den tijd voor. Je hebt voor zestig pond zon nige uren voor je en er is veel te leeren in 500 Kilometer in Frankrijk. Over een week of wat kom ik ook in Brantóme met den trein; dat is voor mijn leeftijd geschikter. Ik ga altijd een paar rnaal in het jaar Félise opzoeken. En als jullie me dan je vertrou- won schenkt, kunnen we nog weer eens sa men een consult hebben. Een korte stilte volgde. Fortinbras keek van het eene jonge gezicht naar het andere. Toen liet hij zijn handen met een zachlen bons op de tafel vallen. Jullie aarzelt, riep hij verontwaardigd uit. Je bent bang om je armzalige levens in je eigen hand te nemen voor een week of wat. Hij schoof zijn stoel achteruit en met wijd afwijzend gebaar sprak hij: Ik heb niets meer met jullie uit te staan. Voor raad, die niet wordt opgevolgd, neem ik geen honorarium aan. Hij trok zijn gekleede jas open en haalde de twee vijf francs stukken te voorschijn, die hij op de tafel wierp. Gaat maar je eigen gang, zei hij. Na dit dramatisch oogenblik sprongen de twee jongelieden op. Wat praat u toch? We gaan naar Brantóme, zei Corinna, hem vastgrijpend bij zijn jaspanden. Natuurlijk gaan we, zei Martin, doods bang zijn geïnspireerden raadgever te zul len verliezen. Waarom ben je dan zoo weinig enthou siast? vroeg Fortinbras. Maar dat zijn we wel degelijk verklaar de Corinna. We gaan morgen, zei Martin. Om zes uur 's morgens vroeg. Of om vijf uur als u dat liever hebt, zei Martin. Met zonnigen glimlach zag Fortinbras beiden aan en liet het geld weer in zijn vestzak glijden. Dan is het goed, kinderen, maar doe nu niet te veel ongewone dingen tegelijk. In de Dordogne kun je gerust om vijf uur opstaan, dat is heerlijk. In Parijs brengt dat moeilijkheden mede cn je zoudt in geen en kelen winkel een fiets kunnen koopen of huren. Ik heb er een, zei Corinna. Ik ook, zei Martin, maar de mijne is in Londen. Fortinbras haalde zijn horloge, dat niet aan een ketting bevestigd was, te voor schijn. 't Is nu kwart na een. Bedtijd voor fat soenlijke menschen. Laten we elkaar morgen om elf uur hier ontmoeten, jullie gelaarsd en gespoord met een tasch op je bagagedrager cn ik zal je de brieven voor Félise en voor den dichterlijken en wijsgeerigen Bigourdin medegeven en nu zal ik met je toestem ming Auguste schellen. Auguste verscheen en Martin betaalde dc kleine nota, niettegenstaande het tegen- gestribbel van Corinna. Op de dompige straat nam Fortinbras plechtig afscheid en verdween in de zijstraten van de lieete stad. Martin bracht Corinna naar het groote gebouw, waar zij haar kamertje had. Beiden zwegen verlegen over het intieme van het avontuur, waarin zij beloofd had den zich te zullen wagen. Toen de wijde voordeur door den onzichtbaren concierge geopend was als antwoord op Corinna's schellen, gaven zij elkaar de hand. Tot kwart voor elf, zei Martin. Ik zal zorgen klaar te zijn, verklaarde Corinna. HOOFDSTUK III. De fietstocht van twee menschen door Frankrijk over een uitgestrektheid van" driehonderd Engelsche mijlen, is een zeer weinig Odyssee. Ht eenige interessante in die alledaagsche geschiedenis, zou zijn het mogelijke ontwaken van teedere gevoelens, bij beiden of bij een van beiden. Maar als die twee zoo zwijgend langs elkaar voort glijden, over de eindelooze, rechte met po pulieren omzoomde wegen en als hunne harten 's avonds even onbewogen zijn als 's morgens, dan zou een gedetailleerde be schrijving van hun zwerftocht allersaaist worden. Kinderen, zei Fortinbras, nadat hij met hen in le petit Cornichon had ge luncht, hun de brieven met zijn zegen had gegeven en hen tot aan de straat uitgeleide had gedaan, ik raad je aan elkaar tot aan Brantóme te beschouwen als broeder en zuster, dan kan je idyllisch samenzijn niet verkeerd worden uitgelegd. Poeh, kwam Corinna, we zijn hier niet in het bekrompen Engeland. In het bekrompen Engeland zouden zonder trouwring de deuren voor je ge sloten zijn, tenzij je werkelijk broer en zus ter waart. In Frankrijk zouden de hotei- houders je verlegen maken met hun al te grooten ijver. Dus in beide landen zou je om verschillende redenen overlast onder vinden. Ik geloof niet dat daar eenig gevaar voor is, lachtte Corinna, tenzij dat Martin gek werd. Maar het is misschien wel goed om die komedie tc spelen. Eiken avond zal ik in het bijzijn van de hotelhoudster, Mar tin mijn wang voor een kus presenteeren. Bonsoir mon cher frère. Denk je dat je het er goed af zult kunnen brengen, Martin? Martin, niets op zijn gemak, voelde zich al bij voorbaat verlegen en onthutst door de verkeerde uitlegging van de betrekking, waarvan Fortinbras gesproken had en hij maakte zich druk met zijn fiets te inspec- teeren. Célibatair en droomer, was hij geërgerd over Corinna's koel vertoon van moed. Sinds die épisode met Gwendolina had hij ver van de vrouwelijke sekse gestaan. Zijn moeder was de eenige vrouw, die hij goed kende en daardoor had hij de overtuiging gekregen dat vrouwen zeer beuzelachtig- waren en zeer vroom. En Corinna ging maar door op deze overtuiging te hame ren. Ze verbijsterde zijn theorie over de vrouw. Hij had het gevoel in dikke rnist voor een afgrond te staan. Daar stond zij een paar voet van hem af hij durfde niet goed naar haar te kijken rechtop, met koelen blik, het minst beuzelachtige wezen ter wereld, de heele kwestie, die toch haar, een jong meisje, schrik moest aanjagen, als een grap beschouwende. En zelfs zoo, dat ze voorstelde elkaar eiken avond te omhelzen om hun onschuld te bewijzen. Ik zal alles doen, beloofde hij, om on aangenaamheden te vermijden. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5