Omtrek BIJKANTOOR Amersfoortscfa Dagblad SOESTERWEG 107 RAAD VAN BARNEVELD Adresseerende ambtenaren en ontstemde raadsleden EEN HUWELIJK IN H0CKEY- KRINGEN GEMEENTE-AMBTENAREN STICHTSCHE SCHERMB0ND HET ZEILT0URN00I TE LOS ANGELOS RADIOPROGRAMMA Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prijaverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17yz CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD i Meest actueel blad ter plaatse NED. CHRISTEN HLINDENBOND. De JaarliJtsche vergaderring. In de te Hjllegersberg voortgezette alge- meene vergadering van den Ned. Chr. Blindenbond, onder leiding van den heer Th. W. Aris, uit Amsterdam, heeft de voor zitter de adviseerendc leden van het hoofd bestuur en de afgevaardigden van het Chr. Blindeninstituut Bartimeus te Zeist, wel kom geheeten. Daarna bracht de secretaresse het jaar verslag uit We ontleenen daaraan dat op meer dan 20 plaatsen propaganda voor den bond gevoerd werd. Het Brailleblad bleef geregeld verschijnen en de Blindengids zag het licht in een ander gewaad. Ht ledental van den hond steeg tot 140. Het financieele verslag van de penningmeesteresse, sloot met een batig saldo van 1159.02. Ook het jaarverslag over de Blindengids, die nu een oplaag heeft van ruim 2000 ex., werd goedgekeurd. Het verslag sloot met een batig saldo van 211.85. Aangenomen werd een voorstel van het hondsbestuur om over te gaan tot de stich ting van een voorschotkas, waartoe uit de bondskas en bedrag van 500 gevoteerd werd. Ook werd een voorstel-Arasterdam aangenomen om de leden het Brailleblad gratis te verschaffen. De aftredende voor zitter werd herkozen. Besloten werd de vol gende jaarlijksche vergadering te Zeist te houden. In de middagvergadering refereerde mr. dr. A. A. v. Rijn, referendaris aan het de partement van binnenlandsche zaken te 's Gravenhage, over: „Staatszorg voor blinden", waarvan we reeds verslag heb ben gegeven. DE INBRAAK IN DE MIDDENSTANDS- BANK TE SOEST. Twee Italianen veroordeold. Amsterdam, 30 Juni. Wegens po ging tor diefstal met braak in de Midden- sJandsbank te Soest veroordeelde de Utrecht sche rechtbank eenigen tijd geleden de twee Italianen, Roselli cn Christofali tot een ge vangenisstraf van anderhalf jaar ieder. Beide buitenlanders gingen in appèl. Voor de zitting van het Hof plaats had, wist Ro selli uit het ziekenhuis, waar bij verpleegd werd, te ontsnappen. Tot nog toe is hij niet gearresteerd, zoodat bij de behandeling in hooger beroep verstek tegen hem werd ver leend. De procureur-generaal eischte tegen bei de verdachten bevestiging van het vonnis. Het Hof veroordeelde hen heden ieder tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek .van (Jrie maanden voorarrest. Geen wederopenstelling van de werkverschaffing Barneveld, 29 Juni. Onder voorzit terschap van burgemeester Westrik, verga derde heden do Raad dezer gemeente. Aan de orde kwam een verzoek om subsidie van het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Ach terveld. Hoewel de heer Verhoef dit ver zoek warm verdedigde, besloot de Raad voorloopig althans niet aan het verzoek te voldoen. Voorts kwam aan de orde e^n verzoek van de slagers alhier om verlaging der keurloonen voor varkens. Op voorstel van B. en W. werd echter besloten aan dat verzoek niet te voldoen Ingekomen waren een paar adressen der beide muziekvereenigingen alhier. Zoo bood „Volharding" aan, haar muziektent ooi voor het muziekgezelschap „Kunst Veredelt" beschikbaar te stellen, terwijl laatstgenoemd gezelschap de beschikking verzocht over een stukje grond op het Marktplein, teneinde daarop een vaste tent te plaatsen. Dit punt, dat reeds herhaaldelijk aan de orde is geweest, lokte ook nu langdurige discussies uit, doch eindelijk werd beslo ten, aan „Kunst Veredelt" een stukje grond te verhuren voor 10 per jaar, onder voor waarde, dat ook aan „Volharding" gelegen heid wordt gegeven af en toe eens een con cert op de Markt te geven. Ingekomen was een schrijven van den heer H. Wilmo, architect alhier, wiens han delingen als architect een vorige vergade ring werden gecritiseerd. Thans had ge noemde heer zijn handelingen trachten te .verdedigen, doch de voorzitter zeide, na voorlezing van dit schrijven, hierdoor niet tot andere gedachten te zijn gebracht, waarna i het schrijven voor kennisgeving werd aangenomen. Daarop kwam aan de orde een verzoek van den Barneveldschen Bestuurdersbond, om de werkverschaffing wederom open te stellen. Nadat deze zaak gcruimen tijd In ge heime zitting was besproken, werd beslo ten hiertoe, behoudens in zeer bizondere gevallen, niet over te gaan. Op voorstel van B. eu W. werd besloten do op de bcgrooting geplaatste verbetering der Langstraat en Nieuwstraat alhier, dit jaar nog niet uit te voeren. Hierdoor kan een bedrag van 14,00(h worden bezuinigd B. en W. stelden vervolgens voor in de o. 1. school alhier een gasverwarmings- inrichting aan te brengen, waarvan de kosten begroot zijn op 1558 Na eenige bespreking werd biertoo be sloten. Naar aanleiding van de jongste salaris korting hadden de gemeente-ambtenaren zich tot Gedep. Staten gewend met bezwa ren tegen bedoeld gemeenteraadsbesluit. In dit adres scheen met niet al te veel respect over den Raad te zijn gesproken, wat voor al de raadsleden Fikse en Geurts dezen ambtenaren hoogst kwalijk namen. Met verheffing van stem riep eerstgenoemde uit, dat zij aan onze gemeente geen groo ter dienst konden bewijzen, dan spoedig naar elders te vertrekken, wijl dat een groote bezuiniging zou beteekenen. Immer hoevelen zouden niet dankbaar zijn, wan neer zij tegen minder salaris een dergelij ke positie konden verkrijgen. Spreker stel de voor hen te verplichten den Raad excuus aan te bieden. De voorzitter, die hun handelwijze ook afkeurde, raadde den heer Fikse aan dit voorstel in te trekken, aangezien do amb tenaren hiertoe toch niet kunnen worden gedwongen. Daarop kwam aan de orde een voorstel van het raadslid, den heer L. Cozijnsen, om le. over te gaan tot aankoop van een strook grond van den heer Knottenbplt, aan de Nairaestraat alhier; 2e. tot aankoop van een woning der Barneveldsche Bouw- vereeniging en van een strook grond der Nederlandsche Spoorwegen, een en ander noodig voor het aanleggen van ccn ver bindingsweg tusschen de Nairaestraat en het Stationsplein.^ Nadat de aanneming van dit voorste! door den jongsten wethouder, den heer Middelman, krachtig ontraden was, werd het voorstel in stemming gebracht en met. 8 tegen 6 stemmen verworpen. Vervolgens stelden B. en W. voor de vaststelling van de verordening op het be heer van het gasbedrijf en een verorde ning, regelende do samenstelling van den werkkring der commissie van bijstand, be nevens een instructie voor den directeur boekhouder der gasfabriek. Hiertoe werd besloten. Hierop volgde het rapport betreffende het gasonderzoek en het onderzoek van de ba lans en verlies- en winstrekening der gas fabriek. Door verschillende leden werd aanmer king gemaakt op het overschrijden van de begrootingen der gasfabriek. In één geval was de kostenbegrooting van een uitge voerd werk zelfs met 13,000 overschreden, waarvan de raadsleden de schuld hoofdza kelijk gaven aan den vorigen adviseur, den heer Sneep, terwijl zij ook de handelwijze van B. en W. en de oude gascomraissie niet juist achtten. Tenslotte werd het rapport toch voor kennisgeving aangenomen. De heer Fikse stelde voor alle personen die in gemeentedienst zijn, dus ook de veld wachters, op 65-jarigen leeftijd te pension- neeren. De voorzitter wees erop, dat de politie niet door den Raad worden benoemd. Bij stemming werd dit voorstel met 11 tegen 4 stemmen aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer Cozijnsen nog voor, den werkdag der gemeenteamb tenaren te brengen op 8'/a uur, waardoor verschillende ambtenaren als overbodig gemist kunnen worden. Daarna sluiting der vergadering. Heden ie Hilversum voltrokken Hilversum. Heden is in het Hilver- sumsche raadhuis voltrokken het huwelijk tusschen den in hockeykringen algemeen bekenden speler Mr. H. C. L. van Ginkel en mej. J. H. J. Koppejan. De heer van Ginkel is reeds jaren lang aanvoerder van het eerste Utrcchtsche hockey-elftal en niet alleen in deze kringen, maar op alle velden een zeer geziene figuur. Onlangs speelde hij zijn 250sten wedstrijd voor zijn club, hij speelde eenmaal in een proefelftal. Te ruim 12 uur kwam het bruidspaar met familie en getuigen aan het raadhuis, waar beroeps- cn amatcursfotografcn tal van kiekjes namen. De bruid was gekleed in ivoorkleurig satijn, zij droeg een boeket van witte lelies, de bruidsmeisjes waren in het lichtblauw; het paar werd gehuwd door den ambtenaar van den burgerlijken stand den heer M. Spoon, dit op verzoek. Na afloop verzamelden zich de dames mej. Enthoven en mej. Leopold en de heeren Labouchère, Van Donselaar, Heinderink, Havinga, Van Woelderen, Hamaker, Wolzak en Stroink, alien spelers van Utrecht op de r/appen van het raadhuis, waar zij met de gekruiste sticks in de handen een eereboog vormden, waaronder de pasgehuwden moesten door- loopen. De heer Labouchère gaf het sein voor een drietal cheers voor den captain en diens jonge gade. Onder de getuigen was nog een hockeyspeler uit Utrecht, namelijk do heer Bosman. Do kleine stoet had natuurlijk veel be kijks. Hilvcrsym. Woensdag j.l. hield te Hilversum de Centrale Nederlandsche amb- tenaarsbond een huishoudelijk congres van zijn vakgroep Gemeente-Ambtenren. bij welke groep circa- 5000 ambtenaren in ge meentedienst zijn aangesloten. ITet congres, dat onder leiding stond van den heer L. Socsan, voorzitter van do lan delijke vakgroep Gemeente-Ambtenaren van die bond, was belegd ter behandeling van het ontwerp-plan tot gecombineerd overleg van de gemeenten boven 40.000 inwoners met de algemeene bonden van overheids personeel, ter bevordering van een doelma tige behandeling van gemeentelijke perso neelsaangelegenheden. Hot onderwerp werd ingeleid door den bondsvoorzitter, den heer W. Luberti, die op principieele gronden unificatie in de ar beidsvoorwaarden van het overheidsperso neel verdedigde en derhalve in beginsel met het plan van het gecombineerd overleg met de gemeenten boven 40C00 inwoners accoord ging. Spreker releveerde echter een aantal bezwaren tegen de onder leiding van het bestuur der Vereeniging van Neder landsche Gemeenten ontworpen regeling. Aan verschillende bezwaren, welke in de eerste plaats de opzet van het gecombineerd overleg raken, zal moeten worden tegemoet gekomen, wil de bond zijn medewerking aan deze vorm van gecentraliseerd onder handelen met gemeentebesturen kunnen verleenen. Bij de beraadslagingen bleek in het con gres algemeen instemming te bestaan met het door den inleider uiteengezette stand punt. terwijl verschillonde afgevaardigden de geopperde bezwaren met nog enkele an dere aanvulden en nader toelichtten. In de pauze werd door het congres een bezoek gebracht aan het nieuwe raadhuis der gemeente. De congresgangers werden rondgeleid door den uitvoeider van dit bouwwerk, den heer Schipper, cn door wet houder Lopes Dias. De bezoekers uitten voor de schepping van bouwmeester Dudok groote bewondering. COURT „HET GOOI" DER A. O. F. Hilversum, 30 Juni. In tegenwoordig heid van tal van belangstellenden en afge vaardigden van alle afdeelingen der A.O.F. in Nederland en België werd Woensdag avond in een te Hilversum gehouden plech- tigige bijeenkomst de Court „Het Gooi" van de Ancient Order of Foresters gesticht. Secretaris van de nieuwe afdeeling de 10012e dezer over de geheelo wereld ver spreide organisatie is de heer H. Luza. In de stichtingsvergadering werd beslo ten tot het zenden van een telegram aan den president der ontwapeningsconferentie Henderson te Genève, waarin in het belang van den wereldvrede aangedrongen wordt op aanvaarding van de ontwapeningsvoor stellen van president Hoover. Om het kampioenschap le klasse Op liet terrein van de Zeister schermvcr- eeniging werd gisteren de sabelwedstrijd gehouden om het Kampioenschap Ie klasse van den Stichtschen Schermbond. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: 1. J. Schriever met 7 gew. part 11 ontv. en 22 gegeven treffers. 2. A. Treffers met 6 gew. part., 13 ontv. en 19 gegeven treffers. 3. J. Desta met 5 gew: part, 14 ontv. en 18 gegeven treffers. 4. W. Kolen, met 4 gew. part., 18 ontv. en 17 gegeven treffers. 5. W. Warnaar met 4 gew. part., 18 ontv. en 16 gegeven treffers. 6. M. J. Gerritsen met 3 gew. part, 19 ontv. en 17 gegeven treffers. 7. S. v. Dijk met 3 gew. part, 20 ontv. en 18 gegeven treffers. 8. D. Brandwijk met 3 gew. part., 20 ontv. en 17 gegeven treffers. 9. P. J. Berlemon met 1 gew. part, 23 ontv. en 12 gegeven treffers. Athletiek. NIEUW WERELDRECORD VAN SVEN OJEN. Kopenhagen, 29 Juni. (V. D.) De Deensche athleet. Sven Ojen, die in 1930 in een Olympische driekamp een nieuw we reldrecord gewichtsheffen heeft gevestigd met 377/4 K.G., heeft Dinsdagavond te Ko penhagen deze prestatie bijna opnieuw be reikt Hij bracht het tot 376.9 K.G. Twee- armig drukken 105 K.G., tweearraig trekken 119.4 K.G. (Het wereldrecord stond op zijn eigen naam met 119.1 K.G.). De gewichten werden officieel niet nagewogen, zoodat dit nieuwe wereldrecord niet kan worden er kend. Bij het stooten kwam Sven Ojcn op 152.5 K.G. Lawn-tenëiS. HET TENNISTOURNOOI TE WIMBLEDON Mis Helen Jacobs in de finale. Londe n, 29 Juni. (V.D.) De halve eind strijd damesenkelspel tusschen Miss Helen Jacobs en Mme Mathieu had tot resultaat, dat de Amerikaansche in twee sets won, n.l. 75, 61. Miss Helen Jacobs heeft zich dus voor den eindstrijd gequalificeerd. De belangrijkste uitslagen luidden: Gemengd dubbelspel: Mile Sigart en Hopman slaan Miss Round cn Miki 36, 6—3, 75. Miss Ryan en Maicr slaan Miss Covelle en Clcmcnger 5—7, 6—2, 6—0. Miss Nuthall en Spcce slaan mej. Krab- winkel en von Cramm 75, 26, 62. Mrs. Crawdorfd en Crawford slaan Mrs Peacock cn Aoki 75, 26, 62. Damés-enkelspel: Demifinale Miss Helen Jacobs slaat Mmo Mathieu 75, 61. Dames-dubbelspel 3e ronde: Miss Thomas cn Mile Payot slaan Mme Mathieu en Mile Rosambert 64, 4—6, 62. Hecrcn-dubbelspel 3e ronde: Allison en van Rhijn slaan Menzl cn 01- liff 6— 4, 36, 86, 63. Hughes en Perry slaan Mangin en Wood 7—5, 7—5, 6—3. Boussus en Berlin slaan Satoh en Miki 6-3, 6-4, 3-6, 6-1. Londen, 29 Juni. (V.D.) Hot gemengd- dubbelspel tusschen Mrs Whittingstall en Cochet en Miss Pitman cn Gregory had tot resultaat, dat het Engelsch-Franscho paar in twee sets won 62, 8—6. Bob en Jan Maas tegen zeer sterke tegenstanders Amsterdam, 30 Juni. Vrijdag 1 Juli vertrekt de Nederlandsche afvaardiging naar de Olympische Spelen te Los Ange los per m.s. „Statendam" van Rotterdam Behalve onze ruiters, die reeds geruime» tijd onderweg zijn, vertrekt de geheele Olympische ploeg gezamenlijk onder lei ding van den chef de mission, den heer C. F. Kellenbach. Precies een maand scheidt ons nog van de Spelen en langzamerhand druppelen verschillende berichten uit aller lei landen binnen omtrent de inschrijvin gen en namen der deelnemers voor Los An gelos. Een officieelo opgave is nog niet verschenen. In verband hiermede leek het ons niet onbelangrijk eens een paar arti keltjes te schrijven omtrent onze kansen in de verschillende takken van sport. Dat wij daarbij ook de meening der deelnemers zelf hebben gevraagd, spreekt 'welhaast vanzelf. Dezer dagen nu hadden wij een onder houd met de bekende Hollandsche zeilers Bob en Jan Maas te Hilversum. Naar wij bekend veronderstellen dingen beide zeilers mee in de sterklasse van het Olympisch zeiltournooi. Dit tournooi vindt plaats van 5—12 Augustus aan de Californische kust, naar men ons vertelde, een buitengewoon fraaie zejlgelegcnhcid. Te Los Angelos vinden vier verschillen de soorten wedstrijden plaats, n.l. er wordt gezeild in de 6 meterklasse, in de 8 meter- klasse, in de sterklasse cn in de z.g. een heidsklasse. Jan en Bob Maas zeilen uitsluitend met hun boot „Holland" in de stcrklasse mee, mochten zij echter pech hebben, dan zul len zij alsnog uitkomen in de eenheids* klasse, het z.g. monotype, dat alleen in Amerika veel gebruikt wordt. Hoe 6taan de kansen? vroegen wij. Daar is vrijwel geen kansberekening mo gelijk. Het bangt van zooveel omstandig heden af, dat wij zelf niet aan voorspellin gen gelooven, luidde het eensgezinde ant woord der broeders. U moet n.l. weten, ging Jan Maas voort, dat in Amerika de sterklassc zeer populair is, in tegenstelling met Europa. Daarginder heeft men in dit type zeker een vloot van 600 booten! Slechts één boot mag echter worden ingeschreven, doch hun keuze is dus wel zeer groot en hun selectiewedstrijden zeer serieus. Be halve Amerika zal ook Canada wel verte genwoordigd zijn cn misschien Zuid-Amc- rika en Australië. Ook Zweden is van de partij, doch van de andere Europeesche landen zal wel geen deelneming te ver wachten zijn. Over hun successen, die de gebr. Maas onlangs behaalden bij zeilwedstrijden te Nice, Vile franche en Menton, lieten de zei lers zich weinig uit. Zij hebben in die plaatsen eenige eerste prijzen gewonnen, doch zij achtten dat geen maatstaf voor Los Angelos. Te Nice hebben wij, aldus vertelden Jan en Bob verder, den heer W. A. Bartholornac gesproken, die lid is van het speciale Olympische Zeil-comité te Los Angelos. Ook deze official gaf de beide Hollandsche zeilers weinig kans tegen de geroutineerde Amerikaansche zeilers. Inde sterklasse zeilt iï\en reeds dertig jaar, en in ons land nog geen drie jaar. Zoowel in de zesmeter-, achtmcter- als 6terklasse worden zeven wedstrijden ge houden, waarbij niet het aantal eerste plaatsen, maar het volgende puntenstelsel zal gelden: De eerste boot krijgt zooveel punten al6 er booten gestart zijn plus een punt voor het finishen. Een boot, die start maar niet finisht, krijgt geen punten. Tenslotte zij nog vermeld, dat de gebr. Maas op eigen rekening gaan, een bizon dere verlichting dus voor het Nederlandsch Olympisch Comité en een daad, die zeker door geheel sportief Nederland hoogelijk gewaardeerd wordt. Zaterdag Huizen. K.R.O. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig Halfuurtje verzorgd door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.15 Lunchconcert door het Con Brio- Sextet 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Kinderuurtje verzorgd door Me vrouw Sophie Nuwenhuis van der Rijst en Mejuffrouw Lidwina Diepenbrock. H.Ï.R.O. 4.05 Causerie door den hesr G. dè Boer, Secr. van de H.J.R.O. „Een weinig vaste grond onder de voeten'V 4.30 Lezing van Mevr. M. C. Doorman- Kielstra, Secretaresse van de Ncderl. Ver een. tot Bescherming van Dieren. „Eenige grepen uit dc practijk van de Nederland sche Vereeniging tót Bescherming van Die ren". 5.00 Sluiting. K.R.O. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto-niouws. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.10 Journalistiek Weekoverzicht door Paul do Waart 6.30 Gramofoonmuziek. 7.10 Sprekjr. 7.45 Sportpraatje van de R.K.F. 8.00 Vierdo vroolijke avond m.ra.v. Tho- len en Van Lier en het Salon-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.01 Trio Willem Drukker. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbcldere In de Continubedrijven, caot medewerking van het Trio Drukker, Janny von Oogen, voordracht cn het Toonecl o.l.v. Willem van Cappellcn. 12.01 Septet o.J.v. Is. Eyl, afgewisseld door Gramofoonmuziek. 2.00 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeid ?rsontwikkeling. 2.15 Trio John Brookhouse Mac Carthy. 2.45- Arbeidcrssport 3.00 Trio John Brookhouse Mac Carthy. 3.30 Kinderkoortje „De Krekeltjes", o.l.v. Loida Hulscber met pianobegeleiding van Jo Kickhofer. 4.15 Actueel allerlei uit de Arbeidersbe weging. 4.30 Beoefening der Huismuziek. Samen werking tuufichen huiskamsr en studio o.l.v. Piet Tiggers. 5.00 Kinderuurtjo. „De Familie de Boer" 6.00 Volksliederen door de zanggroep van de Amsterdamsche A.J.C. „De Wiele waal", o.l.v. Piet Tiggers. 6.15 Uit de Roodc Jeugdbeweging. 6.20 Volksliederen. (Vervolg). 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.00 Gronlngsch uurtje, met medewer king van J. Dijkstra, voordracht en J. Rie- tema, lezing, redacteuren van het maand blad „Groningen". 8.01 Bon to Avond. Met medewerking van het Orkest, o.l.v. Hugo de Groot. 11.00 Persberichten van Vaz Dias, Varia cn VoetbalmededeelIngen. Daarna Gra mofoonmuziek. 12.00 Tijdsijn en sluiting. Zilirdig. In het begin van den middag geeft het Fransche Brussel ccn alt-vioolrecital. Het concert van Langenbcrg brengt een ge mengd programma van lichte muziek. Het middagconcert van Hamburg draagt even eens een gemengd populair karakter. Op het eind van den middag komen over het Vlaamsche Brussel na het plechtige Parsi- val-voorspel van Wagner een aantal stuk ken van gansch anderen inhoud, o. a. dc balletmuzieken uit do opera's Carmen, van Bizet cn Herodiade, van Massenet. Het pro gramma van Mülilacker vermeldt voor een groot deel fragmenten uit verschillende opera's, evenals het door Warschau uitge zonden concert. In het begin van den avond gcoft het Fransche Brussel op gra- mofoonplaten de aubade voor blaasinstru menten Siegfried Idyll, van Wagner, gecom poneerd op motieven uit de opera's Sieg fried en Göttcrdammerurtg; later volgen bier eveneens op gramofoonplaten o. m. de 2de symphonie van Beethoven met het zin gende Larghetto en dc bekende Walküren- ritt uit dc 3de acte van de opera Dio Wal kure, van Wagner. Het gramofoonplateö- programma van het Vlaarcxche Brussel om vat o. m. Wagner's Fliegende Hollander- ouverture en de sterk erotisch getinte Dans der zeven sluiers, uit Richard Strauss' Sa- lomé. OvcrStraatsburg komt o. m. de aar dige balletmuziek Casse Noisette, van Tsjai- kofski. Des avonds brengt het Fransche Brussel een programma van dansen uit verschillende landen. Kalundborg geeft een aantal dansen, getoonzet door klassieke componisten. Over Leipzig komen eenige vocale werken van den Duitschen compo nist Reinhold Becker, o. a. liederen cn een aria uit de opera Frauenlob; hierna volgt ook hier een programma van dansen. Mühlacker geeft een muzikale potpourri ender den titel Von Hamburg bis Wien; het hierop volgend concert brengt bet prachtige vioolconcert van Beethoven en de romantische Euryanthe-ouverture van We<- ber. Over Wcenen komt een werk van -en Moravischen componist Leos Janacek, Das Tagebuch eines Verlorenen, voor zangstem men en piano. Over Warschau gaat een populair concert, later op den avond geeft dit station de wekelijkscho uitzending van werken van Chopin, ook ditmaal weer een pianorecital. London Regional en Midland Regional geven kamermuziek: pianotrio'6 van Schubert en Dvorak cn liederen voor tenor van Hugo Wolff, op teksten vaii Goethe. Opera'*- Over Rome komt de opera La Rondine van Puccini. Straatsburg brengt een ver korte uitgave van de opera Carmen, va*; Bizet, gevolgddoor Rossini'» Barbier vmi Sévilla.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7