Afdruk uitsluitend ooor geabonneerden. Plaatsing slait accoordbevinding met dc leveringsvoorwaarden in. Alle rechten Vereenigde Persbureaux. DE ZOMERMODE 1932. Opgewekte kleuren en veel variatie. Zomer stralende bloemenweelde, rijpende vruchten, aardige jonge meisjes in lichte toiletjes, dit alles is één met den zomer. Het geeft vreugde aan onzen toch reeds gedrukten tijd en zelfs het hart van den meest verstokten isegrim moet war mer slaan bij dc aanschouwing van dit zonnige leven. De mode maakt het den vrouwen en meisjes dit jaar al heel gemakkelijk om er aardig uit te zien. Sedert lang was zij niet zoo smaakvol en elegant, zoo jeug dig en toch zoo practisch. Alles kan gebruikt worden om be staande japonnen op weinig kostbare wijze te vernieuwen, overschotjes kant stof. zijde, zelfs oude japonnen. De modellen der japonnen zijn thans zóó dat minder goed gevormde figuren niet te zeer in het oog vallen. Dikke bovenarmen, hèt schrikbeeld van vele vrouwen van boven de dertig jaar, kunnen, dank zij dc kleine pof mouwtjes of volants en door ballon mouwen met lange manchet, minder opvallend gemaakt worden. Toch moet bij de keuze van korte mouwen rekening worden gehouden met figuur en leeftijd der draagster. Door jonge dames en meisjes wor den als halsafwerking aardige shawls in levendige kleuren gedragen, waar van dc uiteinden vanaf den onderkant der halsuitsnijding tot aan de taille om elkander heen gedraaid, en daarna door de ceintuur gehaald worden. De opgeknipte rokken met schouder banden zijn een aardige en gemakkelij ke dracht. Het voornaamste ervan is. dat men een afgedankte japon zonder eenige moe.te kan moderniseeren. door deze aan vóór- en achterzijde en om de armen diep uit te knippen; het boven stuk wordt omgebiesd langs hals en ar men of tegengevoerd. En de blouses! Welk een keuze in zijde. kant. wol. katoen, linnen, voile, batist, kunstzijde, zijden linnen enz. heeft men niet om blouses van te ma ken. Men ziet ze van de eenvoudigste mo dellen tot de meest gecompliceerde, met open naden, borduurwerk, volants, plis- sée's. kant. enz. gegarneerd. Een ruime keuzo aan materiaal en modellen staat dus ter beschikking. Blouses en rokken, de laatste al dan niet hoog opgeknipt, met of zonder draagbanden, klokkend of met plooien- groepen vormen tezamen een modieus geheel. De zomerjaponnen zijn eveneens smaakvol en de sorteering van allerlei japonstoffen, kleuren en motieven is buitengewoon groot. Men ziet bloemen, groote en kleine stippen, strepen, ruiten en effen wollen en zijde stoffen, een keuze, zóó rijk. dat elke vrouw gemakkelijk datgene kan kiezen, wat bij haar figuur past. Taille en bovengedeelte worden aan gesloten. de rok glad om de heupen ge maakt en eerst vanaf de kniehoogte wordt de rok wijder door klokken of plooien. Korte jasjes vieren hoogtij en er zijn maar weinig figuurtjes, die deze niet kleeden. Jonge meisjes dragen deze. zooals vanzelf spreekt, in vroolijke kleu ren. terwijl de oudere dames meer ge dekte kiezen en iets langere jasjes. Veel variatie wat de hoofdbedekking betreft heeft men op het oogenblik niet. men ziet strooien zomerhoeden, in klok- model. met of zonder bloemen èn niet te vergeten het zeer moderne mutsje, dat echter bij lange na niet door elke vrouw of meisje gedragen kan worden. Bij de kapjes worden ragfijne dunne roiles gedragen, waarmede de mooi ge friseerde kapsels worden bedekt, opdat een enkele windstoot het haar niet mee- doogenloos in de war zal brengen. Deze kleine voiles en kapjes worden echter slechts dcor jonge meisjes gedra- PRACTISCH HUISHOUDSCHORT. (Op verzoek). Hierbij geven wij onze lezeressen het model van een buitengewoon practisch huishoudschort met lange mouwen, dat wij bij de huiselijke bezigheden over onze japon aanschieten, zoodat deze goed be schermd is tegen mogelijke vlekken en dat wij toch ook weer bij onverwacht bezoek maar even uit te trekken hebben, om er dan dadelijk behoorlijk uit te zien Het schort heeft een recht stuk aan vóór- en rugzijde met een kleinen kraag. terwijl de sluiting midden voor is met knoopen en knoopsgaten; de mouw is ruim ingehaald met een smalle manchet, terwijl de onmisbare zakken voor beurs enz. niet vergeten zijn. Het schort kan van alle waschbare stoffen gemaakt worden, maar staat het aardigst van satinet of cretonne, waarin we zooveel aardige moderne dessins vinden. Voor een middenmaat is noodig 4]^ a 5 M. stof van ongeveer 80 c.M. breedte. Dit schortpatroon stellen wij tegen den kostenc'cn prijs beschikbaar, n.l. voor slechts veertig, cent. KUSSENS VOOR DE KINDER KAMER. Deze drie motieven kunnen gebruikt worden om aardige kussens voor de kin derkamer te maken. De bedoeling is om het geheel zwart-wit te houden, b.v. in gen, dames bepalen zich liever tot kleine hoedjes met afhangende voile tot onge veer 5 c.M. onder de oogen. De strandmode blijft hetzelfde; in het bad worden wollen tricot pakken ge dragen en op het strand de lange en zeer wijde pantalons met kleine blouses en jasjes, waarbij een groote hoed en sandalen met houten hakken en zolen gedragen worden. fluweel of laken uitgevoerd zijn zij bij zonder mooi. Satinet kan echter ook dienst doen en heeft het voordeel, als het overtrek met knoopjes en knoopsgaten om het kussen sluit, dat het gewasschen kan worden. (C. S. M.) TEGEN CONSTIPATIE. Een zeer goed werkend middel tegen constipatie is het gebruiken van ager- ager, waarvan het resultaat, mits men het gedurende twee of drie weken 's avonds voor het naar bed gaan neemt, buiten gewoon goed is. Ager-ager is. zooals men weet. een plantaardig bindmiddel, dat gemaakt wordt van een Indische soort wier en in stangen in goede kruideniers- of comesti- bleswinkels te verkrijgen is. Een stang ager-ager wordt gedurende 15 minuten in koud water geweekt en daarna eenige malen goed uitgeknepen, aan stukjes geplozen, in een steelpannetje gedaan en vermengd met een goed kopje kokend water. Daarna komt het nog even op het gas om onder voortdurend klop pen geheel op te lossen. Is dit geschied, dan voegt men er een eetlepel suiker bij en giet de massa over op een diep bord om af te koelen. Men zorge er echter voor. dat deze niet koud wordt, doch hoogstens lauw is bij het gebruiken. Laat men de oplossing geheel koud worden, dan zou men een stijve massa krijgen, die niet meer opgelepeld kan worden. GEKLEEDE JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Aangezien voor de meer gezette dames speciale zorg aan de lijn der japonnen besteed moet worden, geven wij dit zeer goed kleedende model. Voor deze japon zijn verschillende mo gelijkheden; ons model geeft een zwart zijden japon met witzijden bovenstuk, dat 7W4 echter evenzeer in een mooie tint groen gekozen kan worden of ook wel, hetgeen zeer modern is, van zijde met een heel klein bloempje bewerkt. Andere kleur combinaties zijn ook zeer wel mogelijk, mits vooral rekening gehouden wordt met harmonieeren der kleuren. Heel veel worden de gekleede japon nen van een mooie wollen stof gemaakt, waarbij men dan toch een zijden boven stuk kan nemen. Het voordeel dezer ja pon is, dat men haar met weinig kosten later weer kan veranderen, door er een ander bovenstuk op te maken, dat in kleur geheel en al afwijkt van het eerste. Het bovenstuk der japon loopt over het voorpand schuin naar beneden, ter wijl het zich als een pas voortzet over de nauw sluitende mouw en rug: op het voorpand en aan de mouwen zijn kleine knopjes gezet. De rok heeft een diago naalsgewijze geknipt bovenstuk, dat naar het midden achter zeer laag uitloopt en waaraan een klokrok is gezet. Voor een middenmaat is voor deze japon noodig ongeveer 3.50 M. 100 c.M. breed, en voor het bovendeel M eveneens van 100 c.M. breed. MODERNE BOLEROJAPON. Dit zeer elegante japonnetje is ge- maaakt van kunstzijden crêpe georgette, met een moes. terwijl de ruim vallende strook en de bolero van effen georgette zijn, evenals de eenigszins ruim vallende ceintuur, die een kleine gesp heeft in de tint der moes met twee afhangende ein den midden-voor. De japon heeft geen mouwen en is uit één stuk, in de taille wordt de ruimte verwerkt door smalle staande plooitjes, die aan de binnenzijde gestikt worden en de geschulpte japon wordt op het effen onderstuk gestikt. Deze schulp zien wij eveneens aan de bolero en mouwen en de afwerking kan geschieden door afbiezen met effen stof, doch een veel vlugger manier is het ma chinaal te ajouren, hetgeen bij dunne zo merstoffen heel goed staat en veel min der werk geeft. Afbiezen is een heel precies werkje. Geschikt voor de maten 4248. DE ITALIAANSCHE MODE. In Italië heeft men nieuwe stappen gedaan, die er toe bij moeten dragen, om het volk economisch meer zelfstandig te maken. Bij koninklijke goedkeuring werd de ..Federazione Nazionale Facista dell In- dustria dell Abbigliamento" gemachtigd in October 1932 den eersten Italiaan schen Modesalon te openen. Italië wil zich op modegebied zelf standig maken en gezien de eenheid van den fascistischen staat kan men wel voor zien, dat dit in korten tijd bereikt zal worden. ZOMERBONT. Stond men in der. beginne min of meer onwennig tegenover de eenige jaren ge leden ingevoerde mede om ook 's zomers bont te dragen, zij t dan in minder zware soorten, nu vindt men dit heel gewoon. De temperatuur in ons land is zóó af wisselend, dat men wel genoodzaakt ;s. hiermede rekening te houden bij de keu ze der kleeding en men zelfo in den zomer nog heel dikwijls r aarne een bont over de schouders draagt. Het spreekt vanzelf, dat men bij een blauwen hemel en een tropisch zonnetje op een midzomerschen dag geen zwaar donker bont kiest. Het moet in overeenstemming zijn met de dunne zo- mertoiletjes. Kan men zich de weelde van meer kostbaar bont veroorloven, dan is blauw-, wit- of zilvervos zeker wel te verkiez'en, daar deze mooie dieren met hun zacht zijdeachtig haar het eenvou digste toilet een - .dieus cachet geven. Zeer modern is ook zomerhermelijn, dat niet zooals het namaak bont helwit is. maar meer zandkleurig of beige. Het vel is zeer licht en de haren bijzonder fijn waardoor het tot de meest gekozen zomerbontsoorten behoort. Ook jasjes of Lolero's worden van deze soorten zoinerb^nt gemaakt, zoo wel met als ^onder mouw.n. Met koel weer kunnen deze cp dunne japonnen ge dragen worden; ook bij avondjaoonnen zijn deze bontjasjes zeer practisch. Lamsvelletjes worden tot origineele casaque verwerkt, die op japonnen van geheel afwijkende kleur gedragen wer den. ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen worden toegezonden na over schrijving van 0.58 op girorekening 191919 t. n. v. den ..Knippatronendienst" te 's-Gravenhage. (Het schortpatroon kost ƒ0.40). Aanvragen kunnen ook per postwissel of per brief onder bijsluiting van het be drag in postzegels worden gezonden aan de Moderedactrice van dit blad. Muzen- straat 5B. 's-Gravenhage. De maat en het nummer van het gewenschte model moet met Uw naam en volledig adres op giro- of postwisselstrookje worden ver meld. N.B. Bij elk patroon wordt voortaan een beknopte handleiding voor het ge bruik medegezonden. BEKNOPTE HANDLEIDING VOOR ONZE LEZERESSEN. Wij hadden den laatsten tijd zooveel vragen van lezeressen te beantwoorden, dat wij er toe moesten overgaan de meest voorkomende in een korte handlei ding samen te vatten. Deze raadgevingen bij het gebruiken van een patroon stellen wij voor leze ressen van dit blad kosteloos beschik baar. Voortaan wordt deze beknopte handleiding met elk patroon medege zonden. Wij hopen, dat onze lezeressen er vee plezier van zullen hebben! De Moderedactrice. JURK VOOR GROOTERE MEISJES. Dit moderne jurkje kan b.v. gemaakt worden van effen Shantung met een gar neering aan het bovendeel en de man chetten van zacht groene of gebloemde Shantung, waarmede dan tevens de hals afgebiesd wordt. Een andere aardige combinatie is gewerkte waschstof met effen garneering. Het mouwtje heeft een kleine volant, die over de blouse mouw valt, maar kan als zomerjurk even eens zonder lange mouw gedragen wor den; dan staat een klein pofmouwtje met een smal boordje heel aardig. Het rokje heeft twee ingezette klokdeelen. men moet met het knippen vooral letten op den loop der draden, dat het midden der klok recht loopt, waardoor de rok veel minder kans heeft uit te zakken en de klokken mooier vallen. Geschikt voor meisjes van \2 tot 15 )aar. Ve M 26

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 18