DE WORSTELING TE LAUSANNE WORDEN FRANKRIJK EN ENGELAND 'T EENS? Strijd om 't eindbedrag voort duurt ALS DE NAZI'S DE BAAS ZIJN EX-KONING MANUEL OVERLEDEN HET STOFFELIJK OVER SCHOT VAN BRIAND CONVERSIE ENGELSCHE GORLOGSLEENING NU MEN TE GENEVE NIET OPSCHIET DE GRAF ZEPPELIN IN ENGELAND TREINBOTSING IN TSJECHO- SL0WAKIJE F. P. E. VAN DITZHUIJZEN t ARCHITECT HANRATH t De Duifschers blijven een afwijzende houding aannemen. Het voorstel der crediteurs staten verworpen De meeste Parijsche bladen 2ijn het er over eens. dat de besprekingen te Lausanne bijna geen voortgang hebben gemaakt en dat men over de vaststelling van het eind bedrag niet gemakkelijk tot overeenstem ming zal komen. Pertinax constateert in de Echo de Paris met voldoening, dat men voor do eerste maal een Europecsche solidariteit tegen over Amerika heeft bereikt. Deze solidari teit zal noodgedwongen ook het afzien door Engeland van de Fransche schuldbetaling tot gevolg moeten hebben. Ten aanzien van de houding der Duitsche delegatie heeft men den indruk dat zij noch in een voor- behoudsclausule, noch in een z.g. gentle men-agreement zal toestemmen. Zij zal eer der toegeven in de kwestie van het te be talen eindbedrag dan op deze beide punten. De spociale correspondent te Lausanne van het Journal trekt uit de besprekingen van Vrijdag de conclusie, dat de Duitsche delegatie wel niet de verantwoordelijkheid voor het afbreken der onderhandelingen op zich wil nemen, doch dat zij evenmin be reid is het door de Fransche delegatie uit gewerkte plan te aanvaarden. Niettemin is Macdonald vastbesloten allen tegenstand der Duitsche delegatie te overwinnen. In de Populaire dringt Léon Blurn nog maals aan op een definitieve regeling. Spe ciaal de onderhandelingen te Genève mogen niet eerder verdaagd worden, dan nadat het moratorium van Hoover principieel is aanvaard. Zoo niet, dan heeft Duitschland volkomen het recht op gelijke bewapening. Pas wanneer de andere mogendheden wei geren te ontwapenen en zich daarbij beroe pen op bun veiligheid, zou Duitschland het zelfde kunnen doen. Door den Duitschen cisch zou de ontwapeningsconferentie mis lukken, zoodat een weigering der andere mogendheden indirect oorzaak hiervan zou zijn. De besprekingen tusschen de creditcur- staten zijn hedenmiddag voortgezet, zonder dat men tot dusverre tot een resultaat is kunnen komen. Een officieele zitting der crediteurmogendheden heeft niet plaats ge vonden. Herriot bracht echter in den mid dag een bezoek aan Macdonald, waarbij te zamen met de ministers van financiën op nieuw de nog onopgeloste problemen door hen werden besproken. In internationale kringen wordt groot be lang gehecht aan het onderhoud, dat von Neurath en Macdonald hedenmorgen met elkander hadden, aangezien de Duitsche minister van buitenlandsche zaken duidelijk de weigerachtige houding der Duitsche de legatie naar voren heeft gebracht. Op grond van dit onderhoud zal thans, naar verluidt, van Engelsche zijde een essentieele veran dering worden aangebracht op verschillen de punten van het crediteurenvoorstel en wel in den geest der Duitsche eischen. Van Duitschen kant wordt principieel ieder voor stel, dat een verband zou scheppen tus schen de intergeallieerde schuldenkwestie en het herstclprobleem, afgewezen. Herriot vertrekt hedenavond weer naar Parijs, ten einde deel te nemen aan de bij zettingsplechtigheid van Briand in Cocherel. Zondagavond keert hij weer naar Lausanne terug. De vertrouwelijke besprekingen tusschen de crediteurstaten over hot gemeenschap pelijke, definitieve voorstel aan de Duitsche regcering zijn heden den gcheelen middag tot in de avonduren voortgezet. Een defini tief resultaat is echter nog niet bereikt. Tot hedenavond heeft de Duitsche delegatie no; geen officieel voorstel ontvangen. Volgens Fransche mededeelingen zou een princi- pieele overeenstemming tusschen de Engel sche en Fransche opvatting zijn bereikt, hoewel nog een reeks punten moet worden opgelost. Ook vandaag is het op de conferentie van Lausanne nog niet tot een resultaat geko men. Het eerste ontwerp der geallieerden voor een regeling, dat in niet officieelcn vorm aan de Duitsche delegatie is voorge legd, is onuitvoerbaar en niet geschikt ge bleken. De Engelsche en Fransche delega ties zijn daarop bijeengekomen om een nieuw ontwerp uit te werken. Nadat de besprekingen tusschen deze de legaties eindelijk geëindigd waren, werden ook de gedelegeerden van Italië, België en Japan ontboden om over het definftievc ont werp, dat men aan de Duitsche delegatie wil voorleggen, mede te beraadslagen. Men verwacht, dat dit ontwerp nog in den loop van hedenavond of anders mor genochtend aan de Duitsche delegatie voor gelegd kan worden. In Fransche en Engelsche kringen is men tamelijk optimistisch gestemd, doch men kan nog niet voorspellen hoe het ontwerp door de Duitsche delegatie zal worden ont vangen, aangezien het thans genoemde cij fer voor de eindbetaling slechts weinig ver schilt van dat, wat vroeger bij geruchte ge noemd werd. Overhandiging van het voorstel op Zondagmorgen. Volgens mededeelingen ren toonaange vende Fransche zijde zullen de directe,on derhandelingen met de Duitsche delegatie over het gemeenschappelijk voorstel van de crediteurstaten Zondag worden opgenomen. Macdonald zal allereerst Zondagmorgen vroeg de Duitsche godelegcerden inlichten over den inhoud van het crediteurenvoor stel. In aansluiting daarop zullen dan de gemeenschappelijke besprekingen der credi teurstaten met de Duitsche vertegenwoordi gers plaats vinden, welke waarschijnlijk den geheelen Zondag in beslag zullen ne men. De herstelbetaling der staten van Zuid-Oost-Europa. Onder voorzitterschap van den Belgischen minister van buitenlandsche zaken, Hy- raans, is de deskundigencommissie voor het onderzoek naar de herstelbetalingen der Zuid-Oost-Europeeschc mogendheden, in het bijzonder van Bulgarije en Hongarije, en tevens voor het onderzoek naar de na- oorlogsbetalingcn tusschen de Donauslaten heden alhier bijeengekomen. De Bulgaar- schc en de Hongaarsche regeering zijn uit- genoodigd zich te doen vertegenwoordigen bij de hier te voeren onderhandelingen. denten zal er, wanneer een nak-soc. minis ter van binnenlandsche zaken wordt, geen enkele in functie blijven. Vervolgens oefen de spr. critiek uit op het onderricht van de Duiteche hoogeschooljeugd door professo ren. Duitschland verwerpt der creditearstatoo. voorstel Lausanne, 3 Juli (V.D.) De besprekin gen tusschen de Duitscho ministers en de crediteurstaten nopens bet gemeenschap pelijke voorstel der vijfmogendheden tot re geling van het hcrstelvraagstuk zijn Zon dagmorgen vroeg aangevangen. Reeds om negon uur begaf de Rijkskan selier zich met den minister van buiten landsche zaken, von Neurath, naar Mac donald. Aan het onderhoud werd ook deel genomen door den Brit6chcn minister van financiën, Neville Chamberlain. Macdonald hoeft bij dit onderhoud de Duitsche mi nisters op de hoogte gesteld van de essen tieele punten van het voorstel der credi teurstaten. Bij dit onderhoud is van Duitsche zijde medegedeeld, dat het voorstel der credi- leurstaten ir» zijn huidige redactie niet aan nemelijk is. Van Duitsche zijde is opnieuw met be slistheid verklaard, dat een verbinding van het herstelvraagstuk met de intergeallieer de schulden, het voorstel van een maxi mum voor de schuldenbetaling ten bedrage van 4,2 milliard en de voorgestelde garan tiebepaling voor do uitgifte van bonds der Duitsche regcering niet aannemelijk zijn. Van Duitsche zijde is geen tegenvoorstel ngediend. De Duitsche ministers hebben zich er toe bepaald hun principieel standpunt uiteen to zetten. Direct na het onderhoud met de Duit sche ministers heeft bij Macdonald een be spreking plaats gevonden van de vertegen woordigers der vijf crediteurstaten, waarin het Duitsche standpunt besproken is. In internationale conferenliekringen be stond Zondag algemeen de indruk, dat er aan Engelsche zijde naar gestreefd wordt "net crediteurvoorstel te wijzigen in den zin van het Duitsche standpunt. Macdonald heeft te kennen gegeven, dat hij zijn oorspronkelijk op 5 Juli vastgesteld vertrek uit Lausanne voorloopig heeft uit gesteld. In verband hiermede verwacht men niet, dat. de conferentie voor midden of einde dezer week zal beëindigd worden. Het Amorikaansche standpunt. In officieele Amerikaansche kringen wordt de meening uitgesproken, dat de besltiiten van de Lausanncr conferentie op de basis van een latere overeenkomst met Amerika te Washington een ongunstige uit werking zou hebben, aangezien hier alle pogingen de herstelbetalingen vast te kop pelen aan de oorlogsschulden, hoogst on welkom worden geacht. President Hoover heeft zijn oude stand punt geenzins gewijzigd; na 't sluiten van een herstelverdrag moet de toestand der afzonderlijke debiteurstaten in het bizon der worden nagogaan. Ken gemeenschappelijk front der credi teurstaten werden door Amerika evenwel van de hand gewezen. Frankfurt a/M., 1 Juli. (V. D.) Tij dens een verkiezingsvergadering van de N.S.D.A.P. alhier heeft de nat.-soc. Pruisi sche landdagsafgevaardigde Kube een rede voering uitgesproken. Hij zette o.m. uiteen, dat het kabinet-Von Papen door zijn nood verordeningen van den aanvang af heeft getoond niets uit te staan te hebben met de nat.-soc. Voor de rijksdagverkiezingen geld thans de leuze: „Voor het Duitsche volk, eenheid en vrijheid en tegen het ëeparatis mo van het centrum en zijn bondgenooten". Vervolgens oefende hij schorpe critiek uit op het beleid van dr. BrünLng, waarna hij de positie van Hugcnberg en de Duitsch nationalen besprak. In dit verband ver klaarde hij, dat de nat.-soc. nafionaal-socia listen zouden blijven. De staatsidee van het nab-socialisme is de levende gemeenschap van het Duitsche volk. De Duitsch-nationa len moeten beseffen, dat hun na de rijks dagverkiezingen niets anders overblijft, dan zich aan te sluiten bij de nat.-soc. De leider van het komende Duitschland heit Adolf Hitler en niet Alfred Hugcnberg. De nat. soc. zijn bereid de regeering in Pruisen op zich te nemen, maar zonder eenig bindend mandaat. Geëischt moeten worden de func ties van minister-president, minister van binnonlandscho zaken, minister van gods dienst, van landbouw en van justitie, daar de nat.-soc. van mecning zijn, dat juist op die gebieden radicale veranderingen moeten worden aangebracht Van de 45 politiepresi- Plotselinge dood te Londen L o n d e n, 2 Juli (H.N.) Ex-koning Manuel van Portugal is hedenmiddag plotseling overleden. Gisteren was hij nog tegenwoor dig bij de tenniswedstrijden op Wimbledon. In een officieel communiqué wordt gemeld, dat de ex-koning vanmorgen keelpijn had en daarom zijn geneesheer opzocht, die hem den raad gaf, zich naar bed te begeven. De patient voJgde dezen raad op en begaf zich vanmiddag om 1 uur naar bed. Drie kwartier later deden zich plotseling bij de ademhaling moeilijkheden voor, welke zeer snel verergerden. Spoedig daarop trad reeds de doodstrijd in. De dood is veroor zaakt door een gezwel in de stembanden. Aan het sterfbed bevond zich koningin Auguste Victoria. Een geneesheer was bij het sterfbed niet aanwezig. De hofarts van den Engelschen koning kwam spoedig na het overlijden, dus toen het ie laat was. De Eng-Ine he koning ontving het bericht van liet overlijden op Wimbledon, waar de koninklijke standaard terstond halfstok werd geheschen, terwijl spoedig daarop ook de clubvlaggen halfstok werden gehaald. De overbrenging naar Cocherel Parijs, 3 Juli (V.D.) Onder deelneming van de leden der regeering van het corps diplomatique, zoomede van ccn groot aantal politici is Zondag het stoffelijk overschot van den vroegeren minister van Buitenland sche Zaken, Briand, van het kerkhof Passv naar zijn landgoed te Cocherel overgebracht. De minister van Binnenlandsche Zaken, Chautemps, en de te Parijs aanwezige mi nisters volgden de baar. Om tien uur werd Parijs verlaten. In de eerste middaguren werd Cocherel bereikt. Herriot, Kellogg en Hyman hadden zich van Genève en Lausanne uit direct naar Cocherel begeven. Herriot sprak een gedachtcnisredcvoering uit, waarin hij herinnerde aan het vredes werk van den voormaligcn minister, die on danks alle toegevendheid in het belang der solidariteit van Europa nimmer het welzijn van Frankrijk heeft uit het oog verloren. Hij maakte van de gelegenheid gebruik te wijzen op de teleurstelling die hij met Briand deelt en die haar oorsprong vindt in de af wijzing van het protocol van Genève. Londen, 1 Juli. (V. D.) Het onmiddel lijke succes van de groote conversie der oorlogslecning van 5 in een leening van 3'/i heeft groolc voldoening gewekt. Prins George, lord Snowden en anderen wezen er op, dat een succes van deze conversie het begin zou kunnen blijken van betere tijden. Tal van voordeelen worden verwacht van de conversie; reeds wordt gesproken over de kansen van een belastingverlaging, ter wijl op de beurs grooter activiteit heersch- te en verschillende effecten in koers stegen, Baldwin heeft een redevoering voor de radio gehouden over deze conversie, waar bij hij o.a. zeide, dat één der plichten der regeering was de lasten der uitgaven te ver minderen en aldus C2n mogelijkheid te scheppen den belastingdruk wat te verlich ten. Ook voor de industrie is de conversie van groot belang, aangezien deze twee mil liard pond sterling, die vijf procent rente droegen, een groote belasting vormden van de kapitaalmarkt. Thans zal de industrie het benoodigdc geld gemakkelijker kunnen krijgen, zoodat de conversie meer dan iets anders zal doen om het geheel weer op gang te brengen. Baldwin eindigde met de overtuiging uit te spreken, dat de houders der papieren gevolg zouden geven aan den oproep der regcering. NIEUWE VULCANISCHE UITBARSTING. Santiago de Chili, 3 Juli (V.D.) De vulkaan Quizapu is opnieuw in werking. Een dichte aschrcgcn stort zich over het land uit tot Valparaiso. Er zijn dezen keer geen aardschokken waargenomen, terwijl evenmin noemenswaardige schade schijnt to zijn aangericht. GEWEZEN DIRECTEUR DER RIJKSBANK VEROORDEELD. Aschaffenburg, 2 Juli. (V.D.) De rechtbank te Aschaffenburg heeft den oud directeur van de Duitsche rijksbank, Kar! Sator, wegens verduistering bij de uitoefe ning van zijn functie veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en tot 600 mark boe te, subsidiair vijftien dagen tuchthuisstraf. Sator had door groote particuliere uitga ven geld noodig en had valsche boekingen gedaan, om do bedragen, die hij voor eigen gebruik uit de ka6 had genomen, te dek ken. Gemeenschappelijke stap van kleine mogendheden Genève, 3 Juli (V.D.) De ontwapenings conferentie zal Dinsdag 5 Juli a.s. bijeen komen. Deze zitting zal voor de conferentie van buitengewone beteekenis zijn, aange zien beslist zal worden of de Hoofdcom missie der conforentie het plan Hoover reeds thans in behandeling zal nemen dan wel of tot deze behandeling zal worden overgegaan in October a.s. bij de hervatting der alge meen© conferentiewerkzaamheden. Dezolfde krachten welke er de laatste da gen naar hebben gestreefd de zitting van het bureau der conferentie te verdagen, trachten ook thans weer stemming te ma ken om in ieder geval de openbare zitting ter behandeling van het plan Hoover door de Hoofdcommissie niet voor October te doen houden. In dit verband is het bezoek der verlegen- woordigers van de kleine mogendheden (Scandinavische landen, Spanje, Tsjecho Slowakye, Zwitserland, Nederland cn België Zaterdagavond aan Henderson en Drum mond gobracht van buitengewone beteeke nis te achten. Bij deze gelegenheid werden, naar van welingelichte zijde wordt medegedeeld, vijf punten voorgesteld voor directe behande ling door de Hoofdcommissie: 1. Verbod van bombardementsvliegtui gen. 2. Doorvoering van het principe dor kwantitatieve vermindering van het lucht- wapen. 3. Verbod voor militaire vliegtuigen bommen uit te strooien. 4. Verbod van luchtschepen boven een vast te stellen tonnage. 5. Voorzorgsmaatregelen opdat civiele vliegtuigen niet in militaire toestellen zul len kunnen worden veranderd. Van Engelsche zijde wordt beweerd, dat in vorband met het plan-Hoover te Genève onderhandelingen zullen worden gevoerd door de vertegenwoordigers van de vijf groote maritieme mogendheden (Vercenig- de Staten, Engeland, Japan, Frankrijk en Italië). De Spanjaard Madariaga neemt bij do stappen der kloine mogendheden steeds de leiding op zich. Een nieuw Engelsch ontwape ningsvoorstel? „Sunday Dispatch'' komt met het bericht, dat het Britsche kabinet den minister van Buitenlandsche Zaken opdracht heeft gege ven ter ontwapeningsconferentie een nieuw Bntsch ontwapeningsvoorstel in te dienen, dat het volgende inhoudt: Afschaffing van alle soorten zwaar ge schut, met uitzondering van het onbeweeg lijke vestmggeschut; afschaffing der bom bardementsvliegtuigen, der slagschepen boven 10.000 ton en van vliegtuigmocder- schepen,. afschaffing van onderzeeërs of het vaststellen van een maximumtonnagc van 150 ton. Vermindering van het personeel der luchtmacht met de helft, verlaging van het effectief van het koloniale leger. Afschaf fing van het gifgaswapen en van zware tanks. Belgrado, 1 Juli. (V. D.) In üba in Midden-Servic is het heden tot ernstige botsingen gekomen tusschen de bevolking en de gendarmerie. Daar jaarmarkt werd gehouden, wilde de voormalige afgevaardig de Lazitsch van de gelegenheid gebruik ma ken om op de jaarmarkt een volksvergade ring te houden. De gendarmerie trad hier tegen op, doch werd door de menigte met een hagel van steenen verdreven. Vier gen darmes en twee agenten van politie werden zwaar gewond. Plotseling viel uit dc me nigte een schot, waardoor nog een gen darme zwaar gewond werd. Thans maakte ook de gendarmerie van de vuurwapenen gebruik, waarbij twee demonstranten wer den gedood cn één zwaar gewond. Lazitsch vluchtte in dc bergen. NOODWEER IN DUITSCHLAND. Nimptsch, 1 Juli. (V. D.) Gistermid dag woedde boven het district Nimptsch in Opper-Silcziè een hevig onweer, dat gepaard ging met een zware hagelbui, waardoor de oogst totaal werd vernield. In korten tijd waren groote oppervlakten land geheel overstroomd. Op velo plaatsen waren tele graafdraden vernield cn in enkele plaatsen is aan één zijde van de straat geen ruit heel gebleven. Gisteravond lagen de ijskorrels nog 5 c.M. hoog aan den rand van den weg. De schade i6 niet bij benadering te schat ten. Tengevolge van de crisis was een groot aantal kleine boeren niet verzekerd. DE OUDSTRIJDERS BLIJVEN HARDNEKKIG. Washington, 2 Juli. (V. D.) De leider van dc te Washington verzamelde oud strijders Walter Waters is* voornemens om op 4 Juli a.s. oen demonstratio van 12.000 oud6trijders te organiseeren van het Kapi- tool naar het Witte Huis om opnieuw aan te dringen op uitbetaling van het aan de oudstrijders verschuldigde bedrag. Groote belangstelling van het Britsche publiek Londen, 2 Juli (V.D.) Kort voor 6 uur hedenmiddag verscheen het luchtschip Graf Zeppelin, den loop van de Theems volgend, boven Londen en bewoog zich, begeleid door vele vliegtuigen, langzaam over de stad. Het weer was uitstekend, hoewel het luchtschip met een vrij sterken tegenwind had te kam pen. Op straten, pleinen en daken hadden zich duizenden menschen verzameld om het luchtschip te bewonderen en toe te juichen. De Zeppelin vloog recht over het centrum van Londen naar de au torenhaan en groette den daar aanwezigen hertog van York en zijn echtgenootc, door een bouquet rozen naar beneden te werpen. Daarna richtte het luchtschip zijn koers naar Hanworth, waar tienduizenden zijn landing reeds afwachtten. Negen dooden en dertig gewonden Praag, 3 Juli (V.D.) Op het traject Be- ncschau-Unter Kralowitz zijn Zaterdag avond twee personentreinen met elkander in botsing gekomen. Daarbij werden 0 per sonen gedood en 30 gewond, o.w. 12 ernstig. Het ongeluk had plaats tijdens een hevi gen storm, waardoor het uitzicht werd be mocilijkt. Korten tijd na het ongeluk arri veerde een hulptrein ter plaatse. De plaats van de ramp bood een gruwelijken aanblik, Dc brandweercorpsen uit de omliggende plaatsen hebben do jammerende en om hulp roepende gewonden slechts met. moeite uit het puin kunnen bergen. DAILY GRAPHIC VRAAGT FAILLISSEMENT AAN. New-York, 1 Juli. (V. D.) De Daily Graphic te New-York, een der grootste ge- illustreerde dagbladen van de wereld, heeft faillissement aanno^raacd- BOERENONLUSTEN JOEGO-SLAVIË. IN Bekend notaris en voormalig ge: meenteraadslid te Baarn Baam. In den nacht van Zaterdag op Zondag is binnen deze gemeente in den ouderdom van 65 jaren na een ziekte van eenigc maanden overleden de heer F. P. E. van Ditzhuijzen, notaris alhier. .Gedurende 22 jaren is de heer varr Ditzhuijzen notaris in Baarn geweest. Hij was o.a. bestuurslid van dc Raiffeisenbank te Utrecht, voorzit ter van de afdeeling Baarn en omstreken der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw cn Plant kunde, bestuurslid van de Floraliavcreeni- ging enz. Gedurende tal van jaren heeft dc heer Van Ditzhuijzen bovendien deel uit gemaakt van den gemeenteraad voor de R. K. Staatspartij. Het heengaan van den heer Van Ditzhuij zen beteokent voor Baarn een groot verlies. Met hem is een verdienstelijk burger heen gegaan. Hij werd door de ingezetenen alge meen geacht en wel voornamelijk door zijn innemende persoon en zijn werk in ver- eenigingen van maatschappelijk nut. De uit vaart zal plaats vinden op Woensdag a.s. voormiddags 10 uur in de St. Nicolaaskerk alhier, terwijl de teraardebestelling zal ge schieden te Terborg. Hilversum, 3 Juh. Gisteren is to Hil versum overleden de heer J. W. HaKrath, een bekend architect. Hij was 64 jaar oud. Architect J. W. Hanrath, die onder ool- lega's zeer gezien was als humaan menSch en kunstenaar, heeft in Duitschland ge studeerd en zich daarna te Amsterdam als architect gevestigd, iater te Hilversum. Als landhuizenbouwer wist hij groote be kendheid te verkrijgen cn werd hij veelal in één adem genoemd met De Bazel. Toch had zijn werk kenmerkende eigenschappen en eigen sfeer. Vooral te Hilversum, Baarn cn in Twente vindt men de landhuizen, door hem ge bouwd. Veel werken heeft architect Han rath uitgevoerd voor Philips te Eindhoven, waar hij verschillende scholen bouwde, het clubgebouw met concertzaal en woningen voor hoogere beambten. Onder de laatste werken zijn te noemen het diaconessen-ziekenhuis te Utrecht, de Phohizender te Huizen, de verbouwing van het militair hospitaal te Amsterdam voor het Kankerinstituut De verbouwing van „Jagtlust" tot gemeentebuis te De Bilt is nog onlangs voltooid. Het overlijden in 1928 van zijn zoon ir. Hanrath, die met zijn vader samenwerkte, heeft hem destijds sterk aangegrepen. Se dert is hij niet meer de oude geweest. De laatste jaren werkte wijlen architect Han rath samen met ir. Briët. De teraardebestelling is bepaald op Dins dagnamiddag op de Nieuwe Algemeene Be graafplaats te Hilversum. (ITbld.). FRAUDULEUZE HANDELINGEN? N* ij k e r k. Onder verdenking van het plegen van frauduleuze handelingen is door de politie te Amsterdam (na eigen aanmeL ding) aangehouden de directeur van een bankbedrijf alhier. De verdaciue is ter be schikking van de^i Officier van Justitie te Zwolle gesteld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2