NEDERLANDER BEROOFD VAN F 22.000 TALRIJKE SLACHTOFFERS VAN EEN TORNADO COMPLETE AMERIK. WERELD VLUCHT ONTPLOFFING TEISTERT CHINEESCHE STAD KELLOGG PRIJST HET VOORSTEL VAN HOOVER LAATSTE BERICHTEN PIANO-CONCERT HUGO KANDER-VELDEN De wonderbaarlijke redding van Kortram en Klaussmann. Vijl en veertig dagen vermist. Omtrent de redding van den Duitschcn vlieger Bertram en zijn boordmonteur Klaussmann valt thans te beschikken over nadere mededeolingen, waaruit blijkt, dat de beide vliegers werden gevonden door een aantal politiemannen, die er door inboor lingen van op de hoogte waren gesteld, dat zich de beide vliegers in de dicht begroeide rimboe bevonden. Bertram en Klausmann waren door de ontzettende ontberingen tij dens hun zwerftocht door de wildernis, die weken lang duurde, en vooral tengevolge van honger en dorst, lichamelijk er zoo el lendig aan toe, dat zij nauwelijks konden 6prokcn. Brood was het eenige woord, dat de beide vliegers den leider der politicman nen konden toeroepen, toen zij hem gewaar werden. De beide vliegers waren zoo goed als geheel naakt, daar hun de kleercn op den tocht door de wildernis geleidelijk weg door doorns, enz., van het lichaam waren gerukt. De plaats, waar de inboorlingen de Duit- scbers ontdekten, was slechts 30 K.M. ver wijderd van de plaats, waar zij op 17 Mei met hun vliegtuig waren neergestreken. Aanvankelijk hadden do inboorlingen ge tracht de beide vliegers naar de dichtstbij zijnde kolonie te brengen, maar zij moesten daarvan afzien, daar Bertram en Klauss- raann zich niet meer op de been konden houden. Een der inboorlingen begaf zich daarna op weg en stelde zich in verbinding met een opsporingsgrocp, dio door de Aus tralische regeering was uitgezonden. Nadat de beide vliegers waren gevonden, werd terstond een inboorling-koerier naar Wynd- ham gestuurd, om verdere hulp te halen. Een motorboot met levensmiddelen, kle dingstukken en bovenal geneesmiddelen is terstond uitgevaren, om de Duitschcrs te bereiken. Het eerste bericht, dat Bertram zelf naar Duitschland stuurde, was een draadloos te legram aan de Junkers-fabrieken tc Dcssau, die bet vliegtuig Atlantis hebben geleverd. Het bevatte maar zeven worden: „Gezond, gered. Telegram volgt. Bertram, Klauss- mann, vliegtuig." Bovendien sturde hij een telegram aan zijn ouders, die tc Rems'cheid v.'oncn: „Ben gezond, tot ziens, Hans." Het derde telegram ging naar zijn persvertegen woordiger te Berlijn, waarin verdere bizon- derheden werden meegedeeld. Hieruit blijkt, dat de noodlanding was geschied, omdat de benzinevoorraad was uitgeput. De beide vlie gers gingen aan land en trachtten een ne derzetting van mensohen te vinden, maar zij moesten, na drie dagen te hebben rond gedoold, vaststellen, dat zij opnieuw beland waren bij de plaats, waar liet vliegtuig was gedaald. Hier konden zij weer wat voedsel tot zich nemen: een paar gecondenseerde vruchten en een weinig beschuit. De doist werd ge- lescht met het koelwater van den motor. Bertram en K aussmann verwijderden daarop een drijver van het vliegtuig, dien zij als boot gebruikten. Vijf dagen droven zij rond zonder iets te zien. Tegen 29 Mei ontdekten zij op ongeveer 1 K.M. afstand een voorbijvarende stoomboot, die hen even wel niet bemerkte. Toen de drijver tenslotte naar den oever werd gestuwd, hei*vatten zij, volkomen afgestompt, hun zwerftocht, waar aan geen einde scheen to komen. Zij had den alle hoop opgegeven. Een vuur in de wildernis wekte bij ben de verwachting, dat zij in de buurt waren van een menschelijke nederzetting; het bleek echter, dat bet een boschbrand was. Deze teleurstelling berooofde hen van bun laatste krachten. Zij konden nu nog maar heel kor te afstanden per dag afleggen. Naar later bleek, hadden zij weken lang binnen een omtrek van ongeveer 18 K.M. om hun vlieg tuig beengeloopen. Reeds op 22 Juni kon den zij zich niet meer bewegen. Achter een steenhoop wilden zij den dood afwachten, maar op 26 Juni werden zij toevallig door inboorlingen ontdekt, die hen al het voedsel schonken, dat zij bij zich hadden: gedroogde visschen en kangeroc-vleesch. Ondertusscihen is het een heugelijk feit, dat Bertram en Klaussmann zijn gered en nu in het ziekenhuis te Wyndham liggen, waar zij hopen op verhaal te kunnen komen. In verband met de redding der kranige vliegers herinnert de Kölnischc Zeitung er aan, dat Bertram evenals diens monteur een jaar geleden eveneens op wonder baarlijke wijze zijn gered. Destijds, toen zij tezamen met den oorlogsvlicger Schonger een z.g. vriendschapsvlucht naar China on dernamen, waren zij in de golf van Benga len genoodzaakt op open zee te dalen. Het vliegtuig schoot onder do oppervlakte van het water, zoodat het er met hen buitenge woon slecht uitzag, doch leterlijk op het laatste oogenblik konden zij door een stoom boot worden opgenomen. liet is dus thans reeds de tweede maal, dat Bertram op het laatste nippertje aan den dood is ontsnapt. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Bijeenkomst van de hoofdcom- missie. Genève, 5 Juli (V.D.) Het bureau der ontwapeningsconferentie is Dinsdagmiddag bijeengekomen. De taak was een besluit te nemen inzake de toekomst der conferentie. De belangrijkste kwestie was een program Bamen te stellen voor de volgende zitting van de hoofdcommissie. Na een debat dat drie uren duurde be sloot bet bureau een voorstel van Hender son aan te nemen en de hoofdcommissie bjjeen te roepen ter bespreking van de hou ding der kleine mogendheden ten aanzien van het plan Hoover. Voorts werd besloten Sir John Simon een ontwerp-resolutie te doen uitwerken, waar in alle punten waaromtrent overeenstem ming is bereikt zullen worden vermeld. Nog voor de hoofdcommissie met reces zal gaan, zal hierover worden beraadslaagd. In den D-trein AmsterdamBerlijn Berlijn, 5 Juli (V.D.) Gedurende de reis met den nacht D-trein van Amsterdam naar Berlijn is de hoofdvertegenwoordiger van een Nederlandsche firma te Berlijn van 22.000.beroefd. Gisteravond was de bestolene uit Amster dam vertrokken en hedenmorgen te half acht te Berlijn aan het station Friedrich- strasse aangekomen. Eerst in het hotel be merkte hij het verlies van zijn portefeuille, waarin zich het geld bevond. Naar hij aan de politie mededeelde, had hij voorbij Benthcim zijn slaapcoupé opge zocht. Hij had de deur achter zich gesloten De portefeuille zat in een jas, welke hij aan den kapstok had gehangen. Vermoed wordt, dat een internationale treindief de porte feuille in den loop van den nacht heeft ge stolen. N e w-Y o r k, 5 Juli. (H.N.) Bij een tornado in Pennsylvania zijn ruim 40 per sonen om het leven gekomen. In de staten Washington en Arkansas zijn, voor zoover op het oogenblik bekend, ze3 perspnen om het leven gekomen WILLY SKLAREK TREKT ZIJN REVISIE IN. Berlijn. 5 Juli. (S. D.) Het Sklarek- proces hoeft een verrassende wending geno men. Willy Sklarek heeft namelijk laten verklaren, dat hij in zijn straf berust en zijn verzoek om revisie intrekt. Hiermede is het vonnis tegen Willy Sklarek, 4 jaar tucht huis on 5 jaar eerverlies, rechtsgeldig ge worden. Het is echter nog niet bekend wan neer hij naar de gevangenis zal worden overgebracht. Hij is n.l. zeer ziek en be vindt zich in het hospitaal van de gevan genis van Moabit. HEVIG ONWEER BOVEN OOST-PRUISEN. Drie dooden. Koningsbergen, 5 Juli (V.D.) Over geheel Oost-Pruisen heeft een hevig onweer gewoed, dat in het bijzonder het Zuiden en het Oosten der provincie geteisterd heeft. In de districten Rastcnburg. Neidenburg en Stuhm werden elK een arbeider door den bliksem gedood. Vele boerderijen werden door den bliksem getroffen en zijn ln vlam men opgegaan. Veel voe is omgekomen. Het onweer ging gepaard mot hevigen hagelslag, waardoor veel schade aan de gewassen werd aangericht. In één dorp werden 240 venster ruiten door de hagel verwoest. DE POLITIEKE BOTSINGEN IN DUITSCHLAND. Stuttgart, 4 Juli (V.D.). Te Feuorbach is het in den afgeloopen nacht tot ernstige botsingen gekomen tusschen communisten en nationaal-socialisten. Aan beide zijden werd een groot aantal personen door scho ten getroffen en min of meer ernstig ge wond. Het Uberfallcommando uit Stuttgart, dat de orde wilde herstellen, heeft van de vuurwapenen moeten gebruik maken. Berlijn, 4 Juli (V.D.). Tegen 9 uur vond een gevecht plaat9 tusschen communisten en een nat.-socialist. Een agent van politie greep in. Hij werd op zijn beurt aangeval len en tegen den grond geslagen. Hij greep zijn revolver en loste verscheidene schoten. Een 58-jarig arbeider werd gedood. De agent zelf is met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Berlijn, 5 Juli (H.N.). Gisteravond en in den afgeloopen nacht hebben in verschil lende plaatsen van Duitschland door vecht partijen tusschen politieke tegenstanders plaats gehad. Te Köstlin kwam het na af loop van een communistischen optocht tot oen bloedige vechtpartij tusschen commu nisten en nationaal-socialisten met het ge volg, dat verscheidene ernstig gewonde communsten en nationaal-socialisten in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Te Frakfort a.d. Main kwam het in hot oude gedeelte van de stad tot een schietpartij, waarbijtwee broers, die nationaal-socialis- tische uniformen droegen, gewond werden. Eén overleed spoedig na zijn opnemen in het ziekenhuis. Ook te Leipzig kwam het tot talrijke botsingen tusschen nationaal- socialisten en leden van den rijksbanier. De politie moest telkens optreden. Bij een bot sing werden verscheidene schoten gelost, waardoor enkele personen gewond werden. Twee hunner moesten in een ziekenhuis w orden opgenomen. Verscheidene personen zijn gearresteerd. NIEUW KABINET IN PORTUGAL. P a r ij s, 5 Juli. (H.N.) Volgens een be richt uit Lissabon is het nieuwe Portugee- sche kabinet gevormd. Minister-president is Salazar, die tot nu toe minister van financiën was. De tegenwoordigo gezant te Stockholm is tot minister van huitenland- sche zaken benoemd. 1 1 g MEUBILEERINGEN lg ®g Fa. van Achterbergt! 1 WESTSINGEL 10-13 De eerste étappe aangevangen: New YorkBerlijn over den oceaan New-York, 5 Juli. (V.D.) Hedenmorgen 10 uur M.E.T. zijn van het vliegveld te New-York gestart de Amerikaansche kapi tein Bennett Griffin en Luitenant James Mattern voor het maken van een vlucht rondom de wereld. Zij vliegen eerst naar Harbour Grace op New-Foundland, van waar zij de eigenlijke vlucht over den Oce aan aanvangen. liet ligt in de bedoeling de vlucht AmerikaEuropaAziëAmeri ka in 8 dagen te volbrengen. Het wereld record staat tot nu toe op naam van do vliegers Post en Gatty, die voor den af stand van ongeveer 15.000 Mijl negen dagen noodig hadden. Do eerste etappe der Amerikaansche vlie gers leidt naar Berlijn. Een nader bericht meldt: De beide Amerikaansche vliegers zijn om 22 uur M.E.T. te Harbour Grace op New- Foundland geland, vanwaar zij om 23.0S gestart zijn voor de oceaan-route. Londen, 6 Juli (V.D.) De beide vliegers Mattern en Griffin, die gisteren zijn opge stegen voor een vlucht om de wereld en als eerste étappo naar Berlijn zouden vlie gen, hebben do vlucht van Harbour Grace af over den Atlantischo Oceaan volbracht Hedenmorgen te half 11 zijn zij boven Do negal in Ierland waargenomen. Vermoedelijk zullen zij hun verdere rou- to naar Duitschland over Nederland ne men. Londen, 4 Juli (V.D.). Naar gemeld wordt, is door do explosie van oen munitie depot de stad Tunebi aan de Hoehai-spoor- lijn volkomen verwoest. Het aantal slacht offers is volgens dit bericht zeer groot. COMMUNIST VEROORDEELD. Berlijn, 4 Juli (V.D.). Heden werd do transportarbeider Schafer wegens het ver wekken van ernstige ongeregeldheden tot °pn jaar gevangenisstraf veroordeeld. De veroordeelde had deelgenomen aan het op richten van straatbarricades in dc Rostoc- ker en Berlichingenstrasse te Moabit op 22 en 23 Juni 1.1. Naar bekend is, vonden op die dagen communistische ongeregeldheden plaats, waarbij barricades werden opgericht om de politie te verhinderen op tc rukken. TER DOOD VEROORDEELD. Hamburg, Juli (V.D.). Hedenmiddag heeft het gerechtshof in het proces wegens roofmoord op den koopman Nitze het vol gende oordeel uitgesproken: De verdachten Gcrhardt en Gerner zijn wegens moord, gezamenlijk gepleegd, ge volgd door roof, ter dood veroordeeld. Voorts werden zij veroordeeld tot levens lang verlies van burgerrechten. Gerhardt en Gerner hadden op 12 Augustus van het vo rige jaar den koopman Nitze in zijn kan toor overvallen. Zij hadden hem den sche del ingeslagen en daarop een geldkistje ge stolen. Voor den rechter hadden beiden ver klaard, werkloos te zijn geweest, terwijl zij wegens groote schuld direct geld noodig hadden gehad. TREIN DOOR BENDE CHINEEZEN AANGEVALLEN. Londen, 5 Juli (H.N.). Volgens een be richt uit Tokio is in Noord-Mandsjoerije de extra-trein, waarmede de plaatsvervangen de chef van den Japanschcn generalen staf reisde, door een bende van 300 Chineezen aangevallen. Na een langdurig gevecht wer den de Chineesche vrijscharen met achter lating van 10 dooden op de vlucht gedre ven. ONGELUKKEN BIJ DE BETOOGING VAN DEN KYFFHAUSERBUND. Dortmund, 4 Juli (H.N.) Dc Kyffhau- serbund heeft van Zaterdag tot Maandag te Dortmund een groote bctooging gehouden, welke door talrijke verecnigingen van oud- strijders werd bijgewoond. Geheel zonder ongelukken is deze betooging niet verloopen Bij het opmarcheeren van de verecnigingen is Zondagmorgen een 75-jarige veteraan in eengezakt en ten gevolge van een beroerte binnen enkele seconden overleden. Des na middags werd een 73-jarige veteraan even eens door een beroerte getroffen en dood weggedragen. Voorts kwam Zondagavond een lid van een vereeniging uit Hagen on der een tramwagen met l;et gevolg, dat hem beide beencn afgerukt werden. De on gelukkige werd terstond naar het Luisen- ziekenhuis gebracht, waar terstond een operatie plaats had. Het is de vraag, of de ongelukkige in het leven zal blijven. Parij s, 4ë Juli (V.D.). Tijdens een banket der Amerikaansche Kamer van Koophandel heeft Kellogg een redevoering uitgesproken, waarin hij het vredesprobleem behandelde. Hij wees op de beteekenis van het anti-oor logspact en verklaarde: zekere lieden ver- kiozen bondgenootschappen tusschen de groote mogendheden en dergelijke middelen om oorlog te vóórkomen. Hij, Kellogg, ge looft niet aan het effectieve van dergelijke maatregelen. Alleen door ontwapening komt men tot veiligheid en vrede. Hot Hoo- ver-voorstel tot vermindering der wcrcld- bewaDening met een derde doet weer een weinig de hoop herleven. BRUTALE ROOFOVERVAL IN JUWELIERS WINKEL. Dusscldorp, 5 Juli (V.D.) Dinsdag middag te omstreeks drie uur is in een ju- weliersvvinkel to dezer stede een buitenge woon brutale roofoverval gepleegd. Dc vrouw van den eigenaar werd tegen den grond geslagen, waarna de roovers met 5000 M. aan goud en zilver en 1000 M. in baar per auto verdwenen. Eerst toen dc vrouw tot het bewustzijn weerkeerde werd de overvai ontdekt. De vrouw is ernstig ge wond naar een ziekenhuis overgebracht. BRAND OP DE „DEMPO". Broeiende tabakslading. Batavia, 6 Juli (Aneta). Aan boord van do Dempo van de Rotterd. Lloyd, lig gende to Tandjong-Priok, is brand uitge broken. liet vertrek zal waarschijnlijk 24 uur worden uitgesteld. Waarschijnlijk heeft de brand geen ernstig karakter. Batavia, 6 Juli (Aneta). Dc brand aan boord van de „Dempo" is gebluscht door het pompen van koolzuur in de broeiende tabakslading. liet schip dat volgeladen was. zou hedenmorgen vertrekken, doch het vertrek zal waarschijnlijk worden uit gesteld. Omtrent dc schade is voor den na middag geen zekerheid te krijgen, als ge volg van het inpompen van gas. Batavia, 6 Juli (Aneta). Overwogen wordt het vertrek van de „Dempo" 48 uur uit te stellen. UITSLAANDE BRAND TE GRONINGEN. Groningen. 6 Juli. Hedennacht om streeks 3 uur heeft in perceel FolkSngestraat 8 een hevige uitslaande brand gewoed. Dc bewoners, de hecren Gèbrs. Smit, het echt paar Waag en dc heer Ph. Buttinger, wer den juist op tijd gered door een overbuur man A. Stoppelman. Zij konden zich slechts met de -grootste moeite in nachtgewaad redden. De brandweer, die spoedig ter plaat se was, wist nn eenige ti. i hm vuu meester te worden. Dc benedenverdieping, waarin een sigarenmagazijn gevestigd was, brandde geheel uit, terwijl de bovenverdie pingen grootendeels behouden bleven. De oorzaak is vermoedelijk een kacheltje, dat dag en nacht in de sigarcnwikel brandde. Dc hitte van den brand was zoo groot, dat eenige spiegelruiten in do onmiddellijke na bijheid van het brandende huis sprongen. Huis en inboedel, toebehoorende aan den lieer Ph. Buttinger, waren verzekerd. ONEERLIJK ADMINISTRATEUR. Verduistering van ƒ54.000. Zutphcn, 6 Juli. De rechtbank te Zut- phen deed heden uitspraak in de zaak van T. L., administrateur van de Spaarbank- vereeniging te Zutphen, die ter zake van verduistering van ƒ54.000 terecht had ge staan. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van 1 jaar en G mnd., met aftrek van voorarrest. De eisch luidde 2 jaar en 6 mnd. CREMATIE J. H. A. RUTGERS. Ir. Langelaan spreekt een afscheidswoord. Gistermiddag heeft in liet crematorium op Westerveld te Velsen de crematie plaats ge had van het stoffelijk overschot van den heer J. H. A. Rutgers, vertegenwoordiger van den Noord-Duitschen Lloyd te Bremen en van Wm. H. Muller en Co.'s Alg. Scheep vaart-Mij. in Ned.-Indie, die hier ter stede overleed. Aanwezig waren o.a. prof. J. W. Lange laan, uit Baarn, en ir. E. J. Langzaan, al hier. Gesproken heeft ir. E. J. Langelaan, die memoreerde hoe de overledene reeds op 20- jarigen leeftijd naar Indic ging. Dat was zijn land geworden, want hij was naar hier gekomen, doch wilde weder naar Indic tc- rugltceren, om daar te rusten van zijn arbeid. Spr. zeide, dat de overledene bij zijn ondergeschikten, zijn chefs en de versche pers zeer gezien was. Hij had vele vrienden in Indië, die hem zeer zullen missen. Een zwager van den overledene, de hear W. J. Swart, uit Rotterdam, herinnerde wat de overledene in de oorlogsjaren voor de Duitscho schepelingen in Indië had gedaan. Dit zullen die schepelingen zeker nooit ver geten. Daarna daalde de kist, onder het spelen van een aria uit het oratorium Saul van G. F. HandeL Het concert, dat dc blinde pianist Hugo Kander-Velden gisteravond in Amicitia gaf werd geopend met een wel zeer smakc- ioozc bewerking van Bach's tweede orgel concert door zekeren Aug. Stradal. Wat mag dezen bewerker bewogen hebben Bach's heerlijke orgelmuziek op zoo gruwelijke wij ze te verminken? De kunst is met dit pro-, dust niet gediend en zeker ook niet de uit voerenden, die de onvoorzichtigheid begaan deze profanatie op hun programma te ne men. Daarbij kwam nu nog. dat gisteren avond de uitvoonng verre van vlekkeloos was. De pianist sloeg nog al eens mis, wat wij hom gaarne vergeven, doch bovendien maakte hij in dc snelle passages een te over vloedig gebruik van de pedaal, waardoor de klank rommelig werd en trachtte hij door het ontwikkelen van een groot klankvolume een tekort aan expressie te verheimelijken. De eerste indruk was dus niet bepaald gun stig. Dc uitvoering der volgende nummers: het eerste cn hot derdo intermezzo van opus 117 van Brahms verlevendigde onze hoop, dat de pianist in liet verder verloop van den avond kans zou zien ons milder te stommen. Ook de voordracht van Brahm's paraphrase van Gluck's A-dur Gavotte (een van de wei nige werken van Brahms, waarin deze som bere componist zoowaar glimlacht, doch dit komt meer in het credit van Gluck dan van Brahms) gaf geen aanleiding tot opmerkin gen, noch ten goede, noch ten kwade. Jammer dat de pianist met de vertolking van Beethoven's Sonate opus 31 No. 2 blijk baar te hoog heeft gegrepen. Hoewel het moeilijk is een juiste scheidingslijn te trek ken, kunnen we toch wel zeggen, dat Beet hoven bij het componceren van deze sonate, evenals bij dc Eroïca op een keerpunt in zijn compositietechniek is aangeland. Trouwens Beethoven verklaarde zelf: „Ik ben niet te vreden over mijn vorige werken, ik wil nieuwe wogen gaan bewandelen." Inder daad treft ons in dit prachtwerk een veel vrijere behandeling, die reeds wijst in dc richting van zijn diepzinnigo laatste sonates, die overigens wat vorm betreft zoozeer van het klassieke gebruikelijke schabloon afwij ken, dat ze meer fantasie dan sonate zijn. In de sonate opus 31 No. 2 ontwikkelt Beet hoven een diepte van gedachte en een klankschoonheid, die dit werk verre boven vele zijnor vorige composities verheft. De pi anist, die dit werk gisteren vertolkte, gaf cr een pijnlijk bewijs van, dat hij de muzi kale schoonheden van dit werk onvoldoende aanvoelt. Wij willen nu nog voorbijgaan, dat hij de eerste herhaling coupeerde. Doch een oenigszins aannemelijke expositie van den eerste Satz, dat een monument is van dramatische spanning, hleef volkomen ach terwege. Het diepzinnige, zangerigb recita tief na dc derde herhaling van hét openings motief klonk dor en nietszeggend. Ook de voordracht van het adagio leed aan ere- brek aan diepte. Beter voldeed dc vertolking van het allegretto, al was hét spel wat ruw. Tot slot krogen wc drie paraphrases van Lizst over liederen van Schubert te hooren, waarmde de concei'tgcvor don slotindruk weer wat verbeterde. SCHWERZEL. DIERENBESCHERMING. Het twee-maandelijksche rapport. Wij ontvingen het twee-maandelijksche rapport van den inspecteur Wolfswinkel van de plaatselijke afdeeling der Neder landsche Vereeniging tot bescherming van Dieren. Daarin zijn de volgende bijzonder heden opgenomen: Geregeld werd de bewaarplaats van kal veren gecontroleerd cn meermalen aanmer king gemaakt op te weinig ruimte in de auto's voor het vervoer bestemd. De in specteur liet 6oms een deal weer afladen en wist daardoor erger te voorkomen. Op het abattoir werd een veetransport uit Nijkerk ontdekt, waarbij bleek dat van twee runderen de hoorns waren afgestooten. Mot de politie aldaar is de zaak verder af gewikkeld; oorzaak is slecht veevervoer. In het woonwagenkamp werd door den dierenarts A. Winter meermalen hulp ver leend en in overleg met hem eveneens eenige paarden kosteloos van ijzers voor zien. Ook in de polikliniek van de vereeniging werden meerdere patiënten voor verlaagd tarief of kosteloos behandeld. De inspecteur verleende ook assistentie bij enkele hondenkeuringen in den omtrek. De toestand daarvan verbetert aanmerkelijk. Mcarderc klachten van dierenvrienden werden door den inspecteur onderzocht. Een gevaarlijke hond werd in overleg met den inspecteur opgevangen en afgemaakt. Ook op dc pluimveemarkt werd geregeld gewaakt voor pijnlijk vervoer, en zieke kip pen verwijderd of apart gezet. „SCHOOL EN KIND". Tentoonstelling ln de meisjes school. In de Meisjesschool Plantsoen (2) zal op Vrijdagavond 8 Juli cn Zaterdagavond 9 Juli een tentoonstelling worden gehouden van door leerlingen vervaardigde handwer ken cn handenarbeid. Nadere bijzonderheden treft men in een annonce in dit blad. R.K. KWEEKSCHOOL ST. AGNES. Akio Nuttige handwerken. Deze akte werd Dinsdag behaald door de dames W. J. van Leur alhier, J. W. T. M. Goris te Herwen en Aerdt, A. A. Klüppel te Alkmaar, S. J. J. Kreetz te Uithoorn, E. J. G. Mieling te Enschedé, S. II. A. Nijman to Abcoude, A. B. Okhuysen Den Haag, Afgewezen geen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2