MAAÏMACHINES EN VOGELS Uitslag eener prijsvraag Nederland en Belgie HET TELEGRAM DER 4200 DOKTOREN BEZWAREN TEGEN DE CONTINGENTEERING EX-POSTAMBTENAAR VOOR HET HOF Wat te doen tegen het dooden of verminken van wild en vogels? Door het weekblad „De Nederlandsche Jager" was een prijsvraag uitgeschreven voor een middel ter voorkoming van het dooden of verminken van wild en vogels door do maairaachine. De commissie van beoordeeling, bestaan de uit do heeren Prof. Ir. M. F. Visser te Wageningen, J. Drijver, G. F. van den Brink en C. D. Grijns, secretaris, te Utrecht, heeft thans haar eindrapport, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat 34 inzendingen moesten worden beoordeeld, gepubliceerd. Naar het oordeel van de commissie was de onder motto „B. C. 18" ingezonden op lossing de eenige die voor den prijs in aan merking kon komen, indien bleek, dat zij aan de gestelde voorwaarden voldeed. Bij opening van het bijgevoegde omslag bleek de inzonder te zijn de heer G. J. Blekkink te Corle bij Winterswijk. Op 16 Juni werd het apparaat voor de commissie gedemonstreerd op het Kamper- eiland. Door de gewaardeerde bemiddeling van den secretaris van de N. Ver. t besch. v. Vogels, lid der commissie, de ijverige be moeiingen van den Commissaris van Politie te Kampen, den heer Koppejan en de be reidwilligheid van de pachters der gronden, waren aldaar een paar geschikte terreinen voor de proeven gereserveerd. Helaas bleek, dat de proeven juist enkele dagen te laat waren vastgesteld, daar vrijwel allo vogels reeds waren vertrokken. Toch kon eenig inzicht in de werking van het apparaat worden verkregen. Het toestel is als volgt samengesteld. Aan den buitenschoen van den vingerbalk is een van kammen voor zien loopwiel aangebracht. Door middel van een tandwiel en kettingtransmissie, opge sloten in een kettingkast, wordt de bewe ging overgehraoht op een zeer lichte, holle, horizontale as, die zijdelings uitsteekt bo ven het de volgende maal te maaien zwad gras. In deze as zijn verstelbaar bevestigd zeer buigzame stalen voeren of „kloppers", die het gewa6 uitkloppen. Het geheele ap paraat is zeer licht, (in de gedemonstreerde uitvoering 1% Kilogr.) en gemakkelijk te bevestigen aan verschillende machines. De aanschaffingskostcn zijn laag. Op het eerste terrein waar gemaaid werd, waren geen vogels, zoodat niet geconsta teerd kon worden of het apparaat t. d. o. deed hetgeen ervan verwacht werd. Wel bleek, dat het technisch nog niet vol maakt was. Zoo 6lipte het wieltje geregeld door en bleek ook de kettingkast, alsmede de ijzers waarmede deze bevestigd is, aan leiding, tot opstopping van het gras te ge-, ven. Vooral in het tweede terrein waar ge werkt werd was dii het geval, daar het grasgewas hier nog zwaarder was. Het was hier zoo erg, dat een man het gras geregeld moest lostrekken, betgeen in de practijk niet mogelijk is, daar hier geen man voor beschikbaar is. Ook het wieltje zelf verstopte soms door dat er gras kwam tussohen wieltje en ket tingkast. Een bezwaar van het apparaat is ook, dat de messenbalk zich zooveel moei lijker laat lichton. Hieraan kan gedeeltelijk tegemoet gekomen worden door het sterker spannen van de veer; maar toch is het wen- schelijk om, indien mogelijk, het apparaat nog iets lichter te maken. In verband met het bovenstaande kon de commissie nog geen vrijheid vinden om den fprijs toe te kennen. Daar het principe, waarop het apparaat berust, haar w e 1 'juist voorkomt, besloot de commissie den heer Blekkink terstond don halven prijs, zijnde 200.— toe te kennen, en wel als aanmoediging om het toestel verder te vol maken, en het restant te deponeeren bij de •N.V. Uitgevers-Maatschappij JE. E. Kluwer te Deventer, teneinde het later aan den heer Blekkink te kunnen uitkeeren, zoodra het apparaat werkelijk aan de verwachting blijkt te voldoen. BIZONDERE LEERSTOEL TE GRONINGEN In de agronomic. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. Besluit waarbij de Verecniging voor hoo- ger landbouwonderwijs te Groningen wordt aangewzen, als bevoegd om bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuni versiteit te Groningen een bijzonderen leer stoel te vestigen, opdat door den daarvoor te benoemen hooglecraar onderwijs wordt gegeven in de agronomic. VIER WERKDAGEN PER WEEK. En veertig arbeiders ontslagen. Leiden. Met ingang van Vrijdag 15 'Juli zal bij de N.V. Vereenigde Touwfabrie- ken te Leiderdorp vier dagen per week ge werkt worden, tnvijl dan tevens een veer tigtal arbeiders ontslagen wordt. Desgevraagd deelde de directie aan het Volk mede, dat deze veertig arbeiders zes weken geleden tijdelijk aangenomen zijn. Aangezien de fabriek speciaal voor don ex port werkt en de orders uit Engeland, on danks het feit dat de invoerrechten sedert 25 Mei van 50 tot 15 pCt. verlaagd zijn, nog steeds uitblijven, heeft de directie, ten ein de meer arbeiders aan het werk te houden, de werkweek tot vier dagen teruggebracht BRIEF UIT EEN DOSSIER WEGGENOMEN. Amsterdam, 8 Juli. Een gewezen Haagsch advocaat bevond zich te Den Haag in het Huis van Bewaring ingesloten, ver dacht van oplichting De man kreeg het' dossier, op zijn zaak betrekking hebbende, in het Huis van Bewaring ter inzage, onder toezicht van twee veldwachters. Toen de rechier-commissaris het dossier terugkreeg, boraerkte hij dat een brief ont brak. De rechtbank te Den Haag sprak verd. vrij van de oplichting, doch veroordeelde hem wegens het wegmaken van stukken tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. In hooger berotp veroordeelde het Hof hem wegens verduistering van het 6tuk tot één jaar met aftrek van de voorloopigc hechtenis. In cassatie verwees de Hooge Raad de zaak naar het Hof te Amsterdam. Het O.M. requireérde wegens opzettelijk wegmaken van stukken een gevangenisstraf van één jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het Gerechtshof, heden arrest wijzend, veroordeelde den ex-advocaat wegens opzet telijk wegmaken van stukken tot een gevan genisstraf van zes maanden. Debat in de Belgische Kamer over het handelsaccoord De N.R.C. correspondent te Brussel meldt: In een nachtvergadoring van 'lo Kamer heeft de katholieke afgevaardigde voor Ant werpen, De Kerchove d'Exaerde, zijn vol dooning uitgesproken over de totstandko ming te Lausanne van het Nederlandsch- Belgisch handelsaccoord Hij zeide te willen hopen, dat de belangen van den Belgischen landbouw door dit accoorJ niet zullen wor den geschaad. Verder raakte hij enkele ver- keerskwesties van plaatselijken aard aan die een gedeelte der bevolking van de Bel gische provincie Antwerpen en de Neder landscho provincie Noord-Brabant aanbe langen. Hij vroeg ook nog hoe het nu eigen lijk staat met do kwestie van do Schelde- Rijnverbinding. Veel omstandiger was de Vlaamsch na tionale afgevaardigde Vos, die de geheele Belgische buitenlandsche politiek in oogen- schouw nam. Hij bepleitte toetreding tot het ontwapeningsvoorstel van Hoover en han delde verder over de Nederlandsch-Bel- gische betrekkingen. Had Bclgic zich in 1919 op een redelijker wijze aangesteld, dan zou de Nederlandsch-Belgische kwestie nu reeds lang opgelost zijn. Bij onderhandelingen als deze moeten de oeconomische vraagstukken op den voorgrond staan en den voorrang hebben op de politieke aangelegenheden. Inzako de Nederlandsch-Belgische onder handelingen, zeide minister Forthomme, als plaatsvervanger van minister Hij mans, het niet eens te zijn met den heer Vos, wat diens verzekering botreft, als zou men in 1919 zonder veel moeite een overeenkomst hebben kunnen bereiden. Wie het verloop van de zaken heeft gevolgd, zal een ande ren indruk hebben opgedaan. Trouwens, in 1927 werd een accoord bereikt en het is niet aan België te wijten, indien dit accoord niet werd bekrachtigd. Thans bevinden de on derhandelingen zich op het doode punt, maar de minister hoopt vurig, dat in de naaste toekomst een verandering ten goede zal intreden. DE STAKING TE BORN. Het tewerkstellen van buiten landsche arbeiders. Het Tweede Kamerlid de lieer Maenon heeft aan den Minister van Waterstaat oen vijftal schriftelijke vragen gesteld, waarin hij er op duidt, dat de werkstaking bij de werken aan hot Juliana-kanaal te Born is uitgebroken omdat de bepalingen van het collectief contract, zooals deze vrij alge meen in de mijnstreek worden toegepast, niet worden nagekomen. Het tewerkstellen van buitenlandsche arbeiders verwekt zeer groote verbittering bij de stakende arbei ders en de bevolking der streek, terwijl het meermalen uittartend optreden dier vreem de arbeiders orde- en rustverstoringen ten gevolge heeft. Het Kamerlid vraagt den Minister ten slotte of deze niet van meening is dat, temeer waar deze werken voor reke ning van den Nederlandschen Staat worden uitgevoerd, het tewerkstellen van buiten landsche arbeiders moet worden onmoge lijk gemaakt. VERDRONKEN. Amsterdam, 8 Juli. Bij het zwemmen in het Merwedekanaal is hedenmiddag een 22-jarige man verdronken. Zijn lijk is over gebracht naar het Binnengasthuis. TWENTSCHE BANK Belangrijke inkrimpingen der deelname aan Bltjdenstein en Co. te Londen. Amsterdam, 8 Juli. Naar wIJ verne men heeft de Twentschc Bank besloten en «laar toe reeds de noodige maatregelen ge nomen om een belangrijk gedeelte van hare gestorte kapitaal deelname in de fa. B. W. Blijdcnstein Co. te Londen per ultimo Sept. a.s. terug te nemen ten einde verder koersrisico op de Ponden te ontgaan. Haar nominale kapitaal deelname ad. 1 millioen Pond Sterling blijft bestaan. In verband met deze maatregel zal een deel van het be drijf der fa. B. W. Blijdcnstein Co. met name het Billbrokers bedrijf aanzienlijk worden ingekrompen. De overige zaken der firma ondergaan geen verandering. TE WATER GERAAKT. Amsterdam, 8 Juli. Een Jongen van 11 jaar is hedenavond al spelende in een der kanalen bij de nieuwe markthallen ge raakt. Het gelukte door duiken den jongen spoedig boven water te halen. Hoewel hij reeds bewusteloos was konden door toepas sing van kunstmatige ademhaling de le vensgeesten worden opgewekt. De Genees kundige Dienst .bracht den drenkeling ter verpleging naar het Wilhelmina Gasthuis. Een dankbetuigend schrijven van Henderson De voorzitter der Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunde, Dr. Mauritz, heeft naar aanleiding van het telegram, dat de Maatschappij dezer dagon heeft gezonden aan de Ontwapeningsconfe rentie te Gonève, het volgende schrijven ontvangen van Arthur Henderson, den voor zitter der Conferentie: „Hiermede betuig ik U en Dr. Roorda mijn dank voor het telegram, dat U mij hebt gezonden namons de Nederlandscho Maatschappij tot Bevordering der Genees kunde, die 4200 medici vertegenwoordigt. Ik vraag opneming van het telegram in het journal van de Conferentie, zoodat het on der de aandacht van alle delegaties zal ko men. De schitterende bewijzen, die ik heb ont vangen van het algemeen sterke verlangen naar vrede en ontwapening, doen mij ho pen, dat in de eerstvolgende weken belang rijke beslissingen van dien aard, waar de volkeren op wachten, genomen kunnen worden. Het is daarom belangrijk, dat de vrienden van den vrede in ieder land hun uiterste krachten inspannen om bij hun regeeringen de kracht van de openbaro raeening ten gunste van verstrekkende maatregelen voor ontwapening te doen steunen. Wilt U aan de leden mijn dank voor hun boodschap overbrengen en mijn beste wen- schen voor het welslagen van hun pogingen om dit groote werk ton gunste van den vrede en de ontwapening krachtig te bevor deren." (w.g.) Arthur Henderson. Mededeelingen der Centrale Organb satie nopens verschillende gedane stappen "s Gravenhage, 8 Juli. Vanwege de Cen trale organisatie inzake bezwaren ten aan zien der contingontcering wordt het vol gende medegedeeld: De C. O. B. C. heeft van den minister van Economische Zaken en Arbeid op kaar verzoek om het feitenmateriaal, dat de Re geering verzamelt, teneinde de gevolgen van de contingentecriQg^maatregelen na le gaan. hot antwoord mogen-ontvangen, dat de minister in principe bereid is tot de ge vraagde publicatio over te gaan. De minister overweegt nog de wijze waarop dit kan geschieden, doch de moei lijkheid doet zich hierbij voor, dat veel van het verzamelde materiaal van vertrouwelij- kc-n aard is en publicatie de commercieels belangen van bepaalde ondernemingen zou kunnen schaden. Men kan dus hopen, dat het den minister zal gelukken een modus te vinden, waar door het mogelijk zal zijn, het verzamelde materiaal te publiceercn, zonder privaat- economische belangen te schaden. Een ge fundeerde kennis van do gevolgen van de contingenteeringsmaatregelcn zal het mo gelijk maken, een beter oordeel te vormen over die maatregelen. De C. O. B. C. heeft zich tot den minis ter gewend, naar aanleiding van de be zwaren, die bij haar veelvuldig inkomen over het bepaalde in artikel 2 alinea 1 van de Crisis-Invoerwet 1931. In genoemd arti kel is bepaald, dat de contingcnteering per land plaats heeft., De C. O. B. C. heeft in haar desbetref fend schrijven aan den minister er op go- wezen, dat deze bepaling een verstarrend clement voor don handel met zich brengt, daar het den handel bindt aan hetgeen er in het verleden (de vcrgelijkingsjarcn) was en daardoor aan den handel de mogelijk heid ontneemt, een van zijn meest essen- tieele taken te verrichten, te weten hetkoo-' pen van de artikelen daar, waar zij het goedkoopst zijn. Doordat volc zaken in verband met «ie verminderde koopkracht van het publiek goedkoope artikelen dan vroeger moeten gaan verkoopen, ondervinden deze zaken het kwellende van de betreffende bepaling, daar de goedkoopere artikelen in een be paalde branche dikwijls in een ander land geproduceerd worden. Daar zoo n onderne ming nu in do. vergelijkingsjaren uit dat land niet of weinig importeerde, kan zij voor de import uit het voor liaar nieuwe importland geen consenten krijgen. Ook heeft het eene land zich beter en sneller aan de nieuwe omstandigheden aan gepast dan het andere, zoodat het voor vclo zaken thans voordeeliger is, in een ander land te koopen, dan zij in de verge lijkingsjaren plachten te doen. Artikel 2 alinea i belet dit alles, waar door de protectionistische werking, die aan het contingenteeringsstelsel inhaerent is, versterkt wordt en de consumenten het na deel ondervinden van de hooge prijzen, die er hot gevolg van zijn. BADNYMPH IN EEN TAXI. Het Duitsche kamermeisje van de Ita- liaansche legatie was dezer dagen, aldus „Het Vaderland", met de kokin naar Sche- veningen gegaan om bij het Groene huisje verkwikking te zoken door een bad in zee. 'loon de baadsters terugkeerden naar het strand, bleek van het kamermeisje alle klee ding te zijn gestolen. Er zat niet anders op dan een taxi te nemen en met het druipen de badpak aan terug te gaan naar de le gatie. DE VERANDERINGEN BIJ DE RIJKS- WERKINRICHTINGEN. Algemoono instomming met het ontwerp. 's Gravenhage, 8 Juli. Verschenen is het eindverslag van de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot opheffing van de rijks werkinrichting voor mannen te Hoorn, in richting van eon nieuwe rijkswerkinrich ting te Groningen en overbrenging van de rijkswerkinrichting voor vrouwen van Go- rinchem naar Breda Bij hot afdeelingsonderzoek werd alge meen instomming met de indiening van dit wetsontwerp betuigd. Verdacht van verduistering te Groenekan gepleegd Amsterdam, 8 Juli. Een loopknecht uit Maartensdijk stond in hooger beroep voor het Hof terecht, verdacht als ambte naar verduistering te hebben gepleegd. Hij was verleden jaar in dienst als hulp besteller bij de posterijen, te Groenekan. Van een juffrouw had hij een som geld en een giroformulier gekregen om weg te stu ren naar Utrecht. Verd. had het geld ten eigen bate aangewend en pas veertien dagen later gestort. De rechtbank te Utrecht had hem tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep voor het Hof terecht staande, verklaarde de juffrouw, die het geld aan verd. had afgegeven, dat de firma voor wie het geld bestemd was, haar een „maanbrief" had gestuurd, die ook niet te recht was gekomen. Verd. bekende volledig; toen er een onder zoek werd ingesteld, had verd. nog gepoogd door verandering van cijfers op de girobil jetten ontdekking te bemoeilijken. De procureur-generaal eischte, rekening houdende met verd.'s gunstig verleden, een gevangenisstraf van drie weken. De verdediger mr. Frankenhuis bepleitte vrijspraak op juridische cronden, subs drong hij aan op oen voorwaardelijke ver oordeeling. Arrest 18 Juli. HET ONGELUK TE SCHEVENINGEN 's-G ravenhage, 8 Juli. Nader verne men wij nog in verband met het ongeval dat gisteravond op den boulevard te Sche- veningen tijdens het afsteken van het vuur werk heeft plaats gehad en waarbij een monteur gedood werd, dat een dame Mevr. G. uit de Tomatenstraat die op het wan- dclhoofd dicht bij de rotonde stond te kij ken door een stukje ijzer in de linker borst werd getroffen. Gelukkig is de wonde van weinig betec- kenis. Ook eenige badstoelen die op 60 M. ufstand geplaatst waren werden door het weggeslagen ijzer beschadigd. De scherven van de gesprongen mortier^ zijn voor zoover dit mogelijk was door do politie in beslag genomen. Ook een der pro jectielen is ter beschikking \an de brand weer gesteld. WEREN VAN VREEMDE ARBEIDERS Wettelijke regc'.lng in voor bereiding Naar de Volkskrant verneemt, overweegt do minister van Binnenlandschc Zaken de invoering van een wottclijkc regeling, waar bij het in dienst nomen van vroemde arbei ders afhankelijk wordt gesteld van een ver gunning der Overheid NEDERLANDS EERSTE GEZANT TE WASHINGTON. Schilderij aan President Hoo ver aangeboden. Uit New York wordt aan de Telegraaf geseind: De Nederlandsche gezant te Washington, dr. Van Royen, heeft heden in naam van de Ned. regeering ter gelegenheid van de herdenking van George Washington's 200- sten geboortedag, aan president Hoover een schilderij aangeboden, voorstellende don eersten Ned. gezant te Washington in 1783: Pieter Johan van Berckel. Mr. Pieter Johan van Berckel werd 21 Jan. 1725 te Rotterdam geboren en overleed 27 Oct. 1800 te New-Ark bij New-York. Hij studeerde te Utrecht en werd in 1753 secre taris van dc Vredemakerskamer te Rotter dam. In 170 kwam hij in de Vroedschap en in 1781 en 1782 was hij burgemeester in zijn geboorteplaats. In 1783 ging hij als gezant der Staten- Gcneraal naar do Noord-Amerikaansdie Republiek. SMOXKELDRAMA. Een der smokkelaars ernstig gewond. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben dc Duitsche douane-beambten een smokkelbende verrast, die beladen met smokkelwaar in de nabijheid van Straelm bij Venlo van Holland uit de Duitsche grens passeerden. D© beambten vuurden Ier waarschuwing eenige schoten in de lucht. Eenige smokke laars probeerden desondanks, na afwerping der smokkelwaar, te vluchten. De beamb ten werkten echter met lichtkogels, waar door de ceheele omtrek helder werd ver licht en openden het vuur op do vluchte lingen. De 20-jarige C. K. uit Obcrhausen werd door een 6chot in het onderlijf zoo ernstig gewond, dat directe overbrenging te Strae- len noodzakelijk was. Twee leden der smokkelbende wisten te ontkomen. De an dere vier werden gearresteerd, terwijl de smokkelwaar in beslag werd genomen. De toestand van den gewonden K. was gistermorgen zeer ernstig. (Msb.) Weigert namaak! Vraagt de echte Poeder* en Tablettent Echt zijn ze alleen, wanne*» op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande O IJ handteekening ]/yj BRAND OP DE HAARLEMMERDIJK. Amsterdam, 8 Juli. Op den Haarlem-, mordijk 105, waar gevestigd is do sigaren winkel „De Jong© Bokser van don heer H. van Velzen is hedenavond tegen half negen door onbekende oorzaak brand uitgebroken. Do brandwoer vond do winkel gcsloton en moest do deur forceeren om zich toegang te verschaffen. Do vlammen sloegen aan do achterzijde flink uit en nog juist kon worden verhinderd, dat zij do bovenwoning* aantastten.. Met twee stralen, een aan den voorkont en een door het belendende per ceel aan den achterkant, werd het vuur »o- streden. Het achterste gedeelte van het be nedenhuis, bcstaando uit een benedenka mer cn oen opkamer, brandden uit. Ook dc winkel lood groote brand- en waterschade. VERPLEGING VAN BESMETTELIJKE ZIEKEN Den Haag zookt samenwerking met omliggendo gemeenten. 's-Gra venh age, 8 Juli. Naar aanlei ding van een door den Inspecteur van de Volksgezondheid genomen initiatief zijn B. cn W. met eenige omliggende gemeenten in overleg getreden inzako verpleging van besmettelijko zieken, zulks ook in verband met art. 18 der Besmettelijke Ziektcnwet. waarin o.m. bepaald is, dat de Kroon eon of meer gemeenten kan aanwijzen tot het hebben van een verplcgingsgelegenheid voor besmettelijke zieken Grondslag der ontworpen regeling is, dat den Haag voor verpleging van besmettelijke zieken voor elke der betrokken omliggende gemeenten beschikbaar zal hebben één bed per 2500 in woners van die gemeente. Tegenover het beschikbaar zijn van bed den to den Haag betalen de omliggende ge meenten aan don Haag 6 cent per inwoner per jaar, zulks ongeacht den in geval van verpleging to betalen verpleegprijs. Reeds is overeenstemming verkregen met de gemeenten Wassenaar, Stompwijk en Veur, terwijl Rijswijk, Monster, Naaldwijk en 's-Gravenzande nog geen beslissing heb ben genomen. B. cn W. 6tellon voor met deze gemeen ten een overeenkomst in bovengenoemden zin aan te gaan. EEN ROYAAL GEBAAR VAN HET RIJK. Do Kamerloden krijgen sen twaalftal reproducties van aquarellen cadeau. Aan de leden van de ^oido Kamers der Stuten-Gcneraal o.a. js een portefeuille toe gezonden betreffende do afsluiting on ge deeltelijke droogmaking van do Zuiderzee, inhoudende een twaalftal reproducties van aquarellen van IT. Heuff, Roeland Koning. J. IT. van Mastenbroek, C. Vrecdcnburgh en Ype Wenning. Het Eerste Kamerlid do heer Blomjous is van oordeel, dat deze reproducties niet het geringste nut hebben om zich technisch 'n oordeel te vormen over dc Zuiderzeewer ken, maar zuiver moeten worden beschouwd als een kostbare wcolde-ultgave, welke het Rijk zich niet mag veroorloven, en zeker niet in deze zware tijden, waarin met den allergrootsten ernst moet worden gestreeM naar het herstel van het evenwicht van s Lands financiën. Hij wendt zich daarom tot den Minister van Waterstaat cn vraagt hoe groot het aantal dezer portefeuilles is, welke gratis zijn rondgedeeld, hoe groot het totale be drag der kosten van deze portefeuilles en derzclver verspreiding is, cn uit welken bcgrootingsposl deze kosten bestreden zijn. Ten slotte vraagt de heer Blomjous of Minister Roymer bereid is to verklaren in dc toekomst, zeker zoo lang de toestand van 's Rijks schatkist de nllergrootsto inperking der uitgaven dringend eischt aan dergelijke onnoodige uitgaven zijn goedkeuring te zullen weigeren. ARRESTANTENLOKAAL-BIJZ. SCHOOL. Na 20 jaar burgemeester te zijn geweest heeft burgemeester Hasselman afscheid ge nomen van zijn gemeente Zooien. De voor naamste reden hiertoe was het ervaren*- gedurende dc laatste zes maanden, vooral met betrekking tot de ondersteuningen en regelingen ten opzichten van werkeloozen. Dit had het gestel van den heer Hasselman zoodanig gschokt. volgens de „Tielsche Crt." dat hij meende zijn ontslag tc moeten aan vragen. Volgens dit blad heeft wethouder D. Heli bij het afscheid 's burgemeesters beleid vooral daarin geprezen, dat hij Zoelen had weten te bewaren voor de stichting van een arrestantenlokaal envan een bijzonde re school. Dat de Stand., die dit bericht overnam, daartegen scherp protesteert, behoeft wel geen beloog! DE „ROODE EXPRESS" RAMT EEN HUIS. Donderdagmiddag reden twee zware vrachtauto's van de Roode Express, die den dienst Stadskanaal—Amsterdam on derhoudt, op den Meppelerweg bij Zwolle in do richting Meppel. Toen de voorste au to bij de Berkumerbrug moest stoppen voor een van den tegcnovcrgestelqlcn kant komende luxe auto, kon de chauffeur ze kere R. D., van de achterste zwaar met stukgoederen geladen vrachtauto, die pas op het allerlaatste moment merkte, dat hij óók moest stoppen, piet anders doen dan zich tusschcn dc voorste auto cn het langs den weg staande huis van dc Wed. Bon- gers in wringen. Het gevolg was, dat de geheele hoek van het huis werd wegge drukt en de auto in den muur klem kwam te zitten. Nadat de auto was losgemaakt en het dak bestut was, konden de wagen* hun weg volgen. - -

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7