STEUN AAN DE MELK VEEHOUDERIJ De regeeringscommissaris benoemd CONTINGENTEERINGS- ONTWERPEN DE „MALINES" VLOT GESLEEPT VIER GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI Onze Postvliegers onderweg RADIOPROGRAMMA Bestuursleden der CrisiS'Zuiveb Centrale Bij Kon. besluit van 7 Juli is benoemd lot Regceringscommissaris voor do hulpverle ning aan de melkveehouderij de heer L. Bückmann, lo Bussum. Bij Koninklijk besluit van. 7 Juli zijn be krachtigd do statuten van do vereeniging Crisis-Zuivol-Contralo, govo6tigd te 's-Gra- venhnge, zooals deze zijn goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 23 Juni 1932 no. 60. Do Mlnlstor van Economischo Zaken en Arbeid hooft aangowezon ajs Crisis-Zuivel- Centrale in den zin van art. 2, eerste lid, van do Crisis-Zuivelwot 1932, Staatsblad no. 290, do Voreoniging Crisis-Zuivol-Ccntralo, gevestigd te 's-Gravenhago en benoemd als leden van hot bestuur desr Crisis-Zuivel- Centrale: (do tusschcn haakjes geplaatste personen zijn plaatsvervangers van den vooraf genoemde): J. J. C. Ament, te Roermond (G. Steeg- mans, te Rcermond), J. A. Geluk, te 's-Gra- venhage, (ir. R. C Jonkman, to Zutphcn), U. Kooistra, to Leeuwardon, (S. Nijholt, te J.eeuwardon), P. Lettinga, Co Hilversum, (L. F. Britzei, te Usquort), J. G. Vaes, to Rotter dam, (A. van de Polder, te Rijswijk), A. van Wijnon, te Gouda, (J. de Groot, te Berken- woude), G. J. Blink, to Noordwljk, (A. H. Colenbrander, to Breukelen), J. M. Wage- naar Hummolinck, to Was6enaar, (J. Ane- ma, te Leeuwarden), A. J. do Gooy, te Mon't- foort, (P. .1. van Haaren, te Tilburg), K. Kuiper, te Oostwoudc, (H. K. Koster, to Wic- ringcrwaard), A. H. v. d. Most, te Bodegra ven, (J. do Jong, te IJlst), A. N. Vaandrager, te Rotterdam, (C. Wolmerstctt, te Amster dam), D. H. Pasman, te 's-Gravenhage, (J. M. Zwerver, te Schiedam), P. R. Douwes, te 's-Gravenhage, (H. v. d. Graaf, te Utrecht), I A. C. de Bruyn, te Utrecht, (B. N. Locrak- (ter, te Haarlem). Aangewezen is als secretaris van de Cri- sls-Zuivel-Ccntralo Th. C. Goudeker, te 's- Gra venhage. Rljksbotermerken. In Stct. no. 131 zijn beschikkingen opgo- nomen van den Minister van Economische Zakon en Arbeid betreffende Crisis-Zuivcl- aangelegenheden. Hierbij worden aangewezen do merkon voor boter, afkomstig van aangeslotenen en nictaangeslotenon bij een onder rijkstoe- zicht staand botercontróle-station, alsmede de modellen van de golcidebiljettcn. Margarine A. en B. Verder worden daarbij voorschriften ge geven omtrent de verpakking van margari ne A en B, de merken en den prijs der merken. Margarine A moet 25 pek inheemsche boter en 75 pet margarine, in don zin van artikel 1 der Boterwet, bevatten. Margarine B mag geen boter bevatton. Vervoeren van boter zonder merk. Do minister van Economische Zaken en Arbeid heeft toegestaan, dat gedurende een periode van ten hoogste 30 dagen; ingaando 11 Juli 1932, boter zonder merk uit con koelhuis vervoerd wordt, mits ze is voor zien van een geleidcbiljet, door of vanwege de Crisis-Zuivel-Centrale afgegeven. De minister heeft voorts toegestaan, dat tot 1 Augustus 1932 uit do bewaarplaatsen van veehouders, die zelf melk tot boter ver- karnen, boter zonder merk wdkdt vervoerd. Prijs varvoarvergnnning. De minister van Economische Zaken en 'Arbeid heeft vastgesteld den prijs van do vervoervergunning voor boter op 42 cents; voor margarine B, bestemd voor erkende margarine-producenten, op 20 cents; voor ritueele onvermengde en onvermengde plantaardige margarine op 35 cents, per K. G. vervoerde waar. De wereldmarktprijs. De minister van Économische Zaken en Arbeid heeft aangewezen als buitenlandsche noteeringen, waarnaar de wereldmarkt- Prijs, bedoeld in art. 1 ten vijfdo der Crisis- 2 uivelwet 1932 berekend wordt, de notee ringen in Duitschland, Frankrijk, België, Groot-Brittannie en Denemarken en heeft den prijs, bedoeld in art. 4 lid 2 der Crisis- Zuivelwet voor het merk voor boter vastge steld op 0.42 per K.G. Controleurs. De minister van Economischo Zaken en Arbeid heeft aangewezen als controleurs Crisis-Zuivelwet 1932 de personen, in dienst van de Crisis-Zuivel-Centrale, dio belast zijn met het toezicht op de naleving der voor schriften door of krachtens de Crisis-Zuivel wet 1932 gegeven. GEMEENTELIJKE GIRO-DIENSTEN. Een commissie ingesteld. De ministors van Waterstaat en van Fi nanciën hebben ingesteld een commissie, die tot taak heeft: a het bestaande streven tot oprichten van gemeentelijke girodiensten te bcoordeelen uit hoofde van een zoo goed mogelijke verzorging van de belangen van het algemcone geld- en betalingsverkeer, mede in verband met de bevoegdheden bij Grondwet en wet aan de onderscheiden publiekrechtelijke corporaties opgedragen; b. de vraag te overwegen, of andere dan Rijks- of gemeenteinstcllingen, die geen banken in den eigenlijken zin zijn (bv spaai-bankon), al dan niet een taak op het gebied van het kleino geld- en betalingsver keer hebben te vervullen, en zoo neen, of tegen het optreden op dit gebied van derge lijko instellingen maatregelen dienen te worden beraamd. Tot lid en voorzitter van deze commissie is benoemd dr. E. Heldring, oud-voorzitter van de. Kamer van Koophandel cn Fabrie ken voor Amsterdam te Amsterdam, en tot leden prof. dr. H. W. C. Bordcwijk, hoog leeraar In dc Stantliuiskunde en statistiek aan de Universiteit to Groningen, prof. dr. G. W. J. Bruins, Koninklijke commissaris bij de Nederlandsche Bank, te Wassenaar, mr. dr. 4. van Gijn oud-minister van Finan ciën alhier en mr. J. Westerman Holstijn, directeur van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Als secretaris is aan do commissie toege voegd mr. D. Simons, referendaris-titulair ter Provinciale Griffio van Zuid-Holland. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer 'sGravonhagc, 8 Juli. In de Memo rie van Antwoord op het Voorlooplg Ver slag der Eerste Kamer betreffende de wets ontwerpen tot regeling van den invoer van schoeisel, van tricotgoederen, van wollen en halfwollen stoffen en van bovgnkleo- dlng, zegt de minister van Economischo Za ken en Arbeid, dat bij de beoordeeling of overmatige Invoer plaats heeft, meer fac toren in aanmorklng moeten worden ge nomen dan het invoercijfer alleen en dat met namo tevens gelet moet worden op de verandoringen in do verhouding tusschcn In- en uitvoer cn tusschen productievermo gen on afzetmogelijkheid. De minister heeft er zorg voor gedragen de percentages zoo hoog te stellen, dat de bedrijfstakken waar voor aanvullende contingcntcerlngen moes ten worden vastgesteld, niet onbillijk boven andore Industrieën werden bevoordeeld, die niet langs dezen weg profiteerden van do toepassing der Crisis-invoerwet. Nu de mi nister bij den getroffen maatregel zoo dui delijk heeft blijk gegeven met de beperking van den Invoer niet verder te willen gaan dan strikt noodzakelijk is, om aan de scherp getroffen bedrijfstakken althans ccnige verlichting te verschaffen, meent hij dat men er gerust op kan zijn, dat de na- deelige gevolgen, die mogelijk voor orikele andere takken van nationaal bedrijf hieruit zouden kunnen voortvloeien, tot een mini mum zijn beperkt. De minister kan niet erkennen, dat de contingcnteering van sommige goederen noodzakelijk ton gevol ge heeft, dat aan het product van andere, niet bcschormde bedrijven, minder koop kracht kan worden besteed. Reeds elders had de minister gelegenheid er op te wijzen, dat de Crisis-invoerwet slechts toepassing vindt op con gebied, dat niet moor dan 4.4 uitmaakt van den to talen Invoer en dat van dit geringe percen tage slechts 0.38 geweerd wordt. Met dc verder geuite bezwaren dat de contingcn teering do vrijheid van handel aan banden legt cn dat zij den prikkel verslapt, om zooveel mogelijk te rationalisecren, kan men principieel instemmen, aldus de minister, zonder nochtans uit het oog te verliezen, dat het hlor alles aankomt op de vraag, hoe ver men met do beperking gaat en of men de maatregelen zoo weet to treffen, dat verstarring wordt tegengegaan. De mi nister verzokert dat hiervoor gewaakt wordt. Ook de noodzakelijkheid tot rationalisatie en verlaging van de productiekosten komt door de contingcnteering stellig niet op den achtergrond. De minister verklaart nog dat de geno men contingenteeringshcsluiten geen princi- pieele wijziging beteekenen van de tot dus ver aanvaarde handelspolitiek. Dat het systeem volgens hetwelk voor eiken maatregel, strekkende tot beperking van den invoer van een bepaald artikel, de toestemming dor volksvertegenwoordiging is vereischt, niet zonder bedenking is, wordt door den minister erkend, maar van hem is vooralsnog geen voorstel tot wijziging hlorvan to vorwachten. Bij het onderzoek dat de minister naar de werking der contingentceringsmaatrege- lon laat instellen, wordt aan het prijsvor- loop en de rendabiliteit bijzondere aandacht geschonken. Gebleken is dat het gevaar van prijsverhooging tot nu too slechts in theo rie bestond en zich in de practijk nergens heeft voorgedaan. Dat een poging, om som mige bedrijfstakken door middel van con- tingentecrlng weer eenige rentabillteitsbasis te verzekeren in lijnrechten stiijd zou zijn met het algemeen streven der regeering tot verlaging van het kostenniveau, kan de minister niet toegeven. Immers do noodige prijsdaling wordt door de contingcnteering niet belet; op prijsdaling wordt, waar noo- dig, ook bij contingenteering nog aange stuurd. DUITSCHLAND EN WIJ. Besprekfngon op het departement met minister Verschuur. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft Vrijdagochtend te zijnen de- partemente vertegenwoordigers ontvangen van het Comité voor Economisch Verweer en van de organisaties, welke het manifest van dit Comité hadden onderteekend. Het onderwerp der besprekingen was de huidige economische situatie ten opzichte van Duitschland. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Rotterdam, 9 Juli. Gisteravond is de 23-jarige D. S. gaan baden in den Boezem. Do man, die niet kon zwemmen, werd door de stroom naar een diepe plaats getrokken en zonk weg. Andere zwemmers hebben hem opgehaald, waarna men gepoogd heeft de levensgeesten op te wekken, doch vergeefs. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht. De Harwichboot Malines is Zaterdagavond omstreeks half acht vlot gesleept door acht sleepbootcn van do Towago and Salvation Union uit Terncuzen, nadat het grooto gat in de machinekamer was gedicht cn deze was leeggepompt. De Malines is te 8 30 uur naar Antwerpen gesleept, terwijl het bergingsvaartuig Red der I opzij lag met dc slangen in de machi nekamer om deze tijdens de vaart leeg te houden. De Malines kon de eigen machines niet gebruiken; ook de stoomlovering voor do ankerspil werkte niet, zoodat een der sleepbootcn dien stoom moest leveren. MAROA VON ETZDORF PER K. L. M. Aneta-Vaz Dias meldt: Met het K. L. M. vliegtuig, gezagvoerder Sillevls, dat Zaterdag te Bangkok is aan gekomen, zal do bekende Dultsche wcreld- vlicgster" Marga von Etzdorf als passagier tot Boidapest meereizen. Te Boedapest zal zij door een groep Duitsche sportvliegers feestelijk wordon ingehaald cn per sport- vliegtulg naar Berlijn vliegen, waar haar een groote ontvangst zal worden bereid. Marga von Etzdorf heeft vooral naam ge maakt door haar vlucht naar de Kaap cn terug, waarover zij een zeer lezens waard boek heeft geschreven. Zij voerde deze vlucht gche?l uit cn zij toondo daarbij over voel vliegvaardigheid en beleid te be schikken. Eenige maanden geleden toog zij op weg naar Australië, doch haar toestel kreeg op het vliegveld van Bangkok onherstelbare averij, waarbij zij zelf ook gewond werd. Nu zij geheel genezen is, reist zij per K. L. M. naar Europa terug. INBRAAK TE ZAANDAM. Zaandam, 10 Juli. Te Zaandam is he dennacht ingebroken in de woning van den he;r W. Bruynzoel aan do Pioter Ghijzen- laan. Vermist worden een spaarpot met 12.50 van dc dienstbode en een spaarpot van mevrouw Bruynzeol, bevattende ccnige gouden tientjes cn vijfjes. Of er nog meer gestolen is, kon nog niet worden vastge steld, aangezien de familie Bruynzeol af wezig is. De dienstbode, die alleen thuis was, heeft gecnorlel gerucht gehoord. Pas bij haar ont waken bemerkte zij welk ongowenscht be zoek er in do nachtelijko uren was gj- wcest. IN ZEE VERDRONKEN. Den Haag, 10 Juli. Hodenmiddag te 1.45 uur is nabij het vrije strand te Scheve- ningen de 17-Jar. J. Drabbo uit de Kritzinger- straat te Den Haag, die zich te ver in zee had gewaagd, afgedreven en verdronken. Hedenavond was zijn lijk nog niet aange spoeld. Ernstige botsing onder de Bilt De Bilt, 10 Juli. Hedenavond omstreeks half 8 heeft alhier een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een 3-tal auto's kwamen na bij de villa „Berkenhoven" gereden in de richting naar do Bilt. Do twee achter- rijdende auto's haalden do voorste in en juist waar de tram aldaar ter plaatse »wecr op den rijweg komt. Gelijktijdig naderde vanuit de richting Utrecht een versnelde tramtrein, welke reed in de richting naar Zeist. Vermoedelijk is de bestuurder van de ingehaald wordende auto bij het zien van de tram geschrokken, haalde daarop plotseling naar links uit en raakte daar door nog juist het rechter achterspatscherm van de laatste hem inhalende auto. Hier door raakte hij z'n stuur kwijt en reed weer naar rechts tegen de tram op. Nadat hij in aanrijding was geweest met de tram, reed de auto naar de linkerzijde van den rijweg en botste daar tegen een van Utrecht komende auto op. Beide auto's werden zéér ernstig beschadigd, terwijl een inzittende dame ernstig door glasscherven aan gelaat en armen verwond werd, terwijl ook de bestuurder van de auto komend uit Zeist een ernstige handwond bekwam. De bestuurder van de auto komend uit Utrecht en een in die auto zittende dame werden licht gewond. De tram werd aan de voorzijde bescha digd, terwijl het tramverkeer pl.m. een half uur vertraging ondervond. De eerste hulp is verleend door dr. Losekaat van Nouw- huys, wonendo te de Bilt. Do ernstig ge wonden, de dame uit do auto die uit Zeist kwam en de bestuurder van die auto, wer den overgebracht naar de Rijks-Klinieken te Utrecht. Er ontstond ter plaatse een geweldige ver keersstremming. Mot hulp van de politie uit Zeist slaagde de politie er ten slotte in het verkeer weer in goed$ banen te leiden. De gewonden welk in do auto zaten die van Zeist kwam, zijn M. S. (bestuurder) en A. van V. (inzittende), beiden wonende te Zuilen. De bestuurder van de uit Utrecht komen de auto was P. A. K. en de licht gewonde dame in de auto Van Z., beiden uit Utrecht. Naar we nog vernemen, had ook een klein kind, dat in de wagen, komende uit Zei9t, zat, enkele kneuzingen bekomen. Allen zijn echter na in de Klinieken verbonden te zijn, weer naar huis gebracht. zou men niet missen. Maar jaarlijks gaan duizenden hec tares bosch door brand ver loren I En die mist meo wèl. Spaar ons nationaal bezit, GEMEENTELIJKE ARBEIDERSBEURS. Aanvragen van werkgevors boven de 18 jaar: 4 Dagmeisjes; 3 dienstboden; 2 colporteurs; 1 steno-typiste; eerste verkoopster; 2 naai sters. Beneden do 18 jaar: 2 Jongste kantoorbedienden; 3 fabrieks arbeidsters; 1 losse arbeider; 3 fabrieksarbei ders; 1 dagmeisje; spoelsters. Aanbiedingen van werkzoekenden beneden de 18 jaar: 1 Bankwerker; 1 boekbinder; 5 electriciens; 5 kantoorbedienden (vrouw.); 1 straatm. handl.; 1 scheorder-textic); 1 olcctr. tochn. teekenaar; 7 losse arbeiders; 7 machine-bank werkers; 1 metselaar; 1 moubclbeitser; 2 meubelstoffeerders; 1 rijwielhersteller; 2 schilders (huls); 1 2de meisje; 1 apotheker ass.; 1 straatmaker; 3 timmerlieden; 1 wa genmaker. Roven do 18 jaar: 3 Autogecnlasschers; 4 automonteurs; 2 banket- cn broodbakkers; 3 banketbakkers; 10 bankwerkers; 2 betonwerkers; 1 boekbin- binder; 6 boekdrukkers; 3 bookhouders; 2 bouwk. opzichters; 4 broodbakkers; 17 chauf feurs; 2 chocoladewcrkers; 3 dagmeisjes; 4 dienstboden; 18 Electriciens; 1 expeditie- knecht; 35 fabrieksarbeiders; 1 forceurs; 1 framevijler; 1 gas- en waterfitter; 76 grond werkers; 1 houtdraaier; 2 huishoudsters; 2 hulp i. d. huishouding; 2 instrumentmakers; 16 kantoorbedienden (mann.); 2 id. (vrouw.); 7 kantoorwerksters; 4 kellncrs; 1 lenzonslij- per; 2 chem. wasschers;. 1 electr. lasscher; 1 framobouwer; 1 galvaniseur; 2 koperslagers; 1 metaalboorder; 1 piano-stemmer; 1 pijpleg- gcr; 1 radio-monteur; 1 rijwiellakkcr; 3 verw. techn.; 1 Zandblazor; 1 zilversmid; 1 kistenplakkers; 1 kistenmakers; 3 kleerma kers; 1 koetsier; 1 kok; 2 kruideniersbedien den; 1 kuiper; 11 letterzetters; 2 lompensor- teerdors; 9 loodgieters; 3 loopknechts; 156 losse arbeiders; 4 machlnalo houtbewerkers; 9 machine-bankwerkers; 2 machinisten; 6 magazijnknechts; 1 magazijnmeester; 4 me- taaldraaicrs; 4 metaalslijpors; 3 metaalstam pers; 38 metselaars; 3 meubelbeitsers; 15 meubelmakers; 1 monteur; 2 naaisters; 34 opperlieden; 4 pakhuisknechten; 8 plaatwer kers; 1 portier; 3 reizigers; 3 rijwielherstel lers; 4 rijwielmonteurs: 23 schilders (huis); 20 textielarbeiders; 2 wafelbakkers; 1 chef sigarenfabriek; 1 chef tabaksfabriek; 1 war moezier; 1 depóthouder; 1 emballour; 1 mo torschipper; 2 schoenmakers; 17 sigarenma kers; 4 Si garensorteerders; 5 smeden; 2 sol- deerders; 3 steno-typisten; 8 stokers; 8 straatmakors; 11 straatmakers-handlangers; 12 stukadoors; 1 suikerwerker; 2 tabaksbe werkers; 2 teekenaars; 73 timmerlieden; 9 tuinlieden; 2 twijners; 2 venters; 19 verwar ming-monteurs; 19 voegers; 9 voerlieden; 11 werkvrouwen; 57 wevers; 2 winkelbedien den; 3 wnikeljufrouwen; 2 werktuigk. teeko- naars; 1 as. accountant; 1 schilder. Dagel ij ks: City Theater. Westsingel 7. Vertooning van „Ik heb een mensch gedood-." Rembrandt Theater. LHnge<rnnt. Vertoo ning van „Een mensch van ijzer en staal." Museum Flehite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theoa. Vereeniging, Regcntesselaan. lederen dag van 6—9 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vrede9bibliotheek, Arnhemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 25 Juni tl ra. 23 Juli. Sierkunst, Utr. weg. Tentoonstelling van schilderijen. 9-13 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leer gang „Geistige Führing" door prof. dr. Carl Mennicke en prof. dr. N. C. v. Mourik Broekman. 13—17 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergang „Macht en Onmacht van het Don ken ten opzichte van -het Gemoedsleven" door dr. II. N. J. Oldewolt. 17 Juli. Birkhoven. Motor-grasbaanraces. 2 uur. 24 Juli. Birkhoven. Openluchtmecting O S. P. 2 uur. 18-23 Juli. School voor Wijsbegeerte Leergang „Vrijheid" door prof. dr. H. J. Jor dan. 21-23 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergang„De Opbouw der Cultuur" door dr. A. H. Haentjes. 25—30 Juli. School voor Wijsbogeerte. Leergangen „De Vrouw cn de Mystiek" en ,.De vertwijfeling in het heden cn onze geesteshouding daartegenover" door mevr. L. Dc Hartog—Meijjes en prof. dr. A. H. de Hartog. 30-31 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergang „De wording van den nieuwen mensch" door A. R. de Jong. 7-7 7-7 8-7 9-7 10-7 Amslcrdam Budapest Wecncn of Amsterdam Parijs Marseille Rome Rrindisl Athene Moisamtruh Cairo Choza Riitüawells Bagdad Basra Bocshlr Djask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Kohlak Penang Mcdan Palomhang Batavia Bandoeng 10-7 9-7 8-3 8-7 Vertrek van 't eervolgende postvlieg tuig van Amsterdam It Juli POSTVLUCHTEN. Aneta-Vaz-Dias meldt: BIJ de K. L. M. is bericht ingekomen, dat do „Uil" (uitreis) Zaterdag to 4.28 uit Cairo is vertrokkon. Hot toestol landde to 6.20 to Gazo, vertrok vandaar te 6.52 cn kwam te 13.02 te Bagdad aan. Anota-Vaz Dina meldt, dat bij de K. L. M bericht is Ingekomen, dat do „Uil'' op do heenreis Zondag te 4.44 uur uit Bagdad is vertrokken en to 9.40 te Bushlr Is geland. Vandaar vertrok hot toestel te 10.31 uur naar Djask, waar bet te 15.05 uur landde. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij do K. L. M. bericht is ontvangen, dat do „Ibis" Zondag op de thuisrois to 5.40 uur uit Bangkok is vertrokken on te 9 uur to Rangoon is go- land. To 9.36 uur word vordor govlogon naar Calcutta, waar to 14.19 uur word getand. Huizen Dinsdag 12 JulL K.R.O. 8.009.15 Morgenconcort. 10.00—11.30 Gramofoonmuziok. 11.30—12.00 Godsdienstig Halfuurtje, ver zorgd door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.15—1.45 Lunchconcert door Het Trio, o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45—2.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Gramofoonmuziek. •4.005.30 Gramofoonmuziek. 5.30—7.10 Het kunstcnsemblo, ol.v. Piet Lustonhouwor. 7.10—7.30 „De betcekenls van do aanbid ding van het Lam Gods", van de Gebr. van Eyck, door Pastoor L. Aerts. 7.458.00 Verbondskwarticrtjc. 8.00—8.45 Solistenconccrt, o.l.v. Johan Gerritsen, m.m.v. Willem Brcderode, viool 8.459.00 Finsche cn Hongaarschc Volks liederen, door Olga Kalliwoda. 9.00 Nieuwsberichten van het Persbu reau Vaz Dias. 9.159.30 Vervolg der Finsche en Hon- gaarsche liederen. 9.309.50 Willem Brcderode speelt met klavierbegeleiding, door Fred. Boshart. 9.50—10.05 „Nederland als Vacantieland." Causerie namens, de Alg. Ver. v. Vreemde lingenverkeer. 10.05—11.00 Populair concert door het Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. II.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum. A.V.R.O. 8.01—10.00 Gramofoonmuziek. 10.01—10.15 Morenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziok. 10.30—11.00 Voordracht door Henriëito Arntz—de Jong. 11.00—12.00 Orgelconcert door Willem Zonderland. Soliste: Annie Veenendaal, alt. 12.01—2.15 Het Klein-orkest o.l.v. Willem Knikker. 2.303.00 Voordracht door Mevr. Jacque line Rooyaards—Sandberg. 3.003.30 Hollandsch halfuur, m.m.v. le den van het Omroeporkest. 3.30—4.30 Aansluiting met Café-Rostau- rant „Royal" te Arnhem. Concert door het ensemble Pali Tot. 4.305.30 Kindcruur door Mevr. Antoi nette van Dijk. 5.30—6.30 Het Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt. 7.007.30 Kamerorkest. 7.308.00 „Vacantiegangers, attentie E. P. Webor: „De Harz." 8.01—8.15 Gramofoonmuziek. 8.159.15 Aansluiting met „Musis Sacrum" te Arnhem. A.V.R.O.-concert door de Arn- hem8chc Orkcst-Vereeniging o.l.v. Nico Treep. Soliste: Hélène Cals, sopraan. 9.1511.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Refreinzang: Bob Scholte). M.m.v. „The Rhythm Brothers" (A.d. vleugel: Jip Vogel): „The Three Hawcourts", (accordeon en zang), en Jan van Riemsdijk, (Veluwsche liedjes). 10.00—10.15 Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. 10.15—11.10 Kovacs Lajos. 11.1012.00 Gramofoonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7