J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION MR. J. B. KAN WERD ONGEDULDIG 1928 WAT MIN. VERSCHUUR ER VAN ZEGT HOLL. MIJ VAN LANDBOUW HET RAPPORT WELTER Vergeten punten WIJNHANDEL DIEFSTALLEN UIT AUTO MATEN In 10 dagen 1500 dubbeltjes verdwenen De kwestie over het visscherij: bedrijf te IJ muiden Een nietszeggend rapport Het bestuur der vereeniging van reeders van visscherijvaartuigen heeft van Staats raad mr. J. B. Kan het volgende schrijven ontvangen: Gisteren heb ik den burgemeester van Vel- sen. zeer tot mijn spijt, moeten mecdcclen. dat ik mij wegens de passieve houding san minister Verschuur, niet langer kun belas ten met bemiddelingspogingen :n het belang van IJmuiden. Ik heb mr. Hanibonnet tevens verzocht de heeren, die indertijd aan de bespreking deel namen, daarmede in kennis te stellen. U zult het billijken, dat onder deze om standigheden een bespreking geen nut meer kan hebben, al betreur ik (en zeerste dat ik U niet meer van dienst kan zijn. 's-Gravenhage, 13 Juli. Naar aanlei ding van liet bericht, dat oud-minister mr. J. B. Kan. wien door de Regeering was ver zocht, bemiddelingspogingen aan te wen den. die zouden kunnen leiden tot verbete ring van den toestand in het visscherijbe- drijf te IJmuiden, aan den burgemeester van Velzen heeft medegedeeld, dat hij zich we gens de passieve houding van minister Ver schuur niet langer kan belasten met bemid delingspogingen in het belang van IJmuiden hebben wij een onderhoud gehad met mi nister Verschuur. Deze deelde ons mede, dut zooals bekend is. onder de bedrijven, die ernstig dooi- de crisis getroffen zijn, zich ook de visscherij bevindt, zoowel de haring- visscherij als de fijne en grove visscherij, waarvan I Imuidcn het middelpunt vormt. De oorzaken van de moeilijkheden in het visscherijbedrijf zijn voor een groot dei' van externen aard. Daaronder vallen mot name de moeilijkheden, die hel buitenland aan den afzet in den weg legt door devie- zenrcgelingen (bijv. in Duilschlaml) of con- tingenteeringen. zooals in Krank rijk. Natuurlijk zijn wij slecht-, tot bepaalde hoogte in staat, die moeilijkheden te ver minderen maar het is hekend. dat de Re geering in dit opzicht volkomen diligent is. Naast die externe moeilijkheden zijn er echter, speciaal in het visscherijbedrijf te IJmuiden, interne moeilijkheden. Reeds werd ten vorigen ja re dooi minis ter Ru.\s de Bcerenbrouck een permanente commissie ingesteld, de z.g. commissie-Rij* kons om de toestanden in het 1 Jmuidcnschc visscherijbedrijf te onderzoeken. Hel. eind rapport van die commissie is bijna gereed. Toen iiu de moeilijkheden to IJmuiden zich verscherpten, heeft die commissie zich tot den minister gewend met de vraag of liet niet wcnschclijk zou zijn. dal een persoon, die uii de vissclici ijioestanden bijzonder op de hoogte was als zoodanig noemde de commissie oud-minister Kan zich na mens do Rogecring van de moeilijkheden op de hoogte zou stellen en met alle belang hebbenden (reeders. arbeiders, en handela ren) zou conferceren. Men verwachtte, dat wanneer alle betrokkenen om een en de zelfde tafel zouden zitten, cr wel een op lossing zou zijn te vinden tot genoegen van alle betrokken groepen. De minister kon zich met het denkbeeld verecnigen en heeft zicli gewend tot den heer Kan, die onmiddellijk bereid was om deze opdracht uit te voeren. Had de minister nu den lieer Iyan instruc ties gegeven, dan zou het onderzoek meer gegaan zijn in de richting van de interne aangelegenheden van het bedrijf. Thans ech ter heeft de heer Kan met grootcn spoed den minister een rapportje verstrekt, waar in voor de Regeering echter vrijwel geen nieuwe gezichtspunten werden geopend. De voorstellen van dit rapport kwamen in hoofdzaak op het volgende neer: Naar de meening van den lieer Kan zou den de bedragen voor den werkloozensleun thans uitgekeerd, beter zijn te gebruiken om de kosten te vergoeden van de schepen die in zee gaan Mocht dit voorstel niet wor-. den aanvaard, dan stelde hij voor, dat de Regeering op den afslag een minimum prijs voor de verschillende soorten van visch zou garandeeren. Hierbij kan worden aangetcckond. dat deze gedachte van eon toeslag, teneinde de kosten van wcrkloozensteun te verminderen in wezen neerkomt op bet plan-Dietrich, waarvoor, gelijk bekend is, de Regeering wegens de daaraan verbonden consequen ties niet gevoelt. Overigens waren derge lijke denkbeelden voor de Regeering aller minst nieuw en werd daardoor ook geen verbetering gebracht in de interne bcdrijfs- toestanden. Vervolgens zou .de Regeering de Fran- sche Regeering moeten bewegen om de con- tingenteering voor de visch gunstiger te stellen. Op dit punt is do Rogecring reeds bij voortduring werkzaam. Reeds is bereikt, dat het contingent voor do fijne visch is verhoogd ten koste van dat voor dc grove visch, maar deze regeling is in do practijk tegen gevallen. In de tweedo plaats zou de deviezenrege- ling met Duitschland moeten worden ver beterd. Ook dezen wenk heeft de Regeering allerminst noodig. In de derde plaats werd in overweging gegeven, de erfpachtsregeling voor pakhui zen enz. en de retributieregeling in de ha ven van IJmuiden te verlagen. Dit is een punt, dat ressorteert onder het ministerie van Waterstaat, daar in IJmuiden een Staatsvisschershavenbedrijf gevestigd is en waaromtrent in zeer veel gevallen op stel en sprong een beslissing zou kunnen wor den genomen En eindelijk werd de vraag gesteld óf de Regeering den accijns op Fransclien wijn niet /Ou kunnen verlagen om de Fransche Rogecring milder te stemmen ten aanzien van onzen visch-export. «lok dit punt be helst niets nieuws. Er is reeds op gewezen bij de behandeling van net wetsontwerp tot verhooging van den wijnaccijns. In het rapport stond dus niets omtrent verbetering van den toestand van het be drijf zelf Het bedoelde rapport hoeft onge veer 14 dagen bij den minister gelegen de minister had in dien tijd ook nog eenige andere dingen te <*jcn waarop de heet' Kan ongeduldig Is geworden en zich ge wend heeft, tot den heer Brouwer, hoofdin specteur voor de visscherijen. Intusschen is liet duidelijk, dat de Rogecring aan dit rap port niets had. De Regeering is niet alleen le Parijs druk bezig geweest om onze ex portbelangen te behartigen, maar zij is thans ook in België doende, waar contin- genteering van visch dreigt. Men kan zeggen, dat de Regeering zich dag aan dag met deze belangen bezig houdt. Tenslotte ontving de minister op 7 Juli een brief van don heer Kan waarin deze mededeelt, dat hij van verdorp bemoeiingen afziot, nu de minister niet op zijn rapport schijnt te willen ingaan. De heer Kan deelde in dit schrijven te vons rnede, dat hij den burgemeester van Velzen van zijn besluit op de hoogte zou stel len. met verzoek, belanghebbenden daarvan vertrouwelijk in kennis te stellen. De brief van oud-minister Kan is dus blijkbaar door een indiscretie publiek geworden. De minister beschouwt de uitlating te zij nen opzichte in dien brief dan ook niet als een geste van den lieer Kan tegen hem ge richt en heeft dan -ook niet de minste ani mositeit legen mr. Kan. Wil de heer Kan niet langer zijn arbeid ten deze voortzetten, dan slaat hem zulks volkomen vrij. het stationneerend bedrijf werd er de na druk op gelegd, dat het noodzakelijk is het verbod van het snorren in alle gestreng heid toe te passen en geen meerdere uit breiding te geven aan het getal stntionnue- rende auto's, door toelating van gek* en witte bandjes Alleen als de snot der.- \nn de straat gaan, zouden de arbeid-vum waai den en dus de.tarieven van.de blok-uuto's kunnen worden, gehandhaafd. Het lot van de 100 menschel) van het stationncerciuJ bedrijf hangt hiervan af. De wethouder kon op het oogenblik gec nor!ei toezegging doen. Binnenkort zal hel voorstel van B en YV verschijnen Voor en na het onderhoud demonstreer den een aan (ai chauffeurs van de blok- auto's luiC toeterend fangs den C.Z. Voor burgwal. overzijde. De crisisvarkenswet De contingent leering van vleesch Dezer dagen vergaderde het dagclijksch bestuur van de Holl Mij van Landbouw, oud21* voorzitterschap van dr. H J. Lovink. met als voornaamste punt de bespreking van de Crisis-Varkenswet Conform het advies der Crisis Veeteelt en Zuivclcommissie, schaart liét dagelijksch bestuur zich achter deze wet en besloot *an do uitvoering zijn medewerking te verlcc- ncii hoewel hel zich ook volkomen accoord verklaart met do door genoemde eommis- sie gemaakte opmerking, dat hij de opstel ling \an liet ontwerp niet voldoende ge dacht schijnt te zijn aan de belangen der zware varkepsmesterij. Iri verband daarmede had het dagclijksch bistuur wel gaarne eenige wijziging ge zien in liet door dc drie centrale landbouw organisaties mm de leden der Eerste Ka mer der Statcn-Gcneraal gerichte en reeds eerder in dit blad vermelde adres. Waar ter uitvoering dezer wet den Minis ter een groote bevoegdheid is gelaten, werd besloten, aan den Minister van Economi- schon Zaken en Arbeid ie verzoeken: 1c aan de streken waar zware varkens worden gimest. een behoorlijke vertegen woordiging in de Varkcnsrontrale te geven; 2c. in do statuten der Varkensccntrale duidelijk lol uitdrukking le willen brengen, dat het de bedoeling is. den prijs van al le varkens, dus zoowel die voor export als die voor het binnenland bestemd, te steunen en wel in gelijke mate, zoodat de prijsver houdingen normaal blijven. Medegedeeld wordt, dat het K.X.L.C. van den minister van Financiën bericht heeft ontvangen, dal Zijne Excellentie g.-eii ter men aanwezig acht voor een wetswijziging, als gevolg waarvan het loon aan minder jarige kinderen, werkzaam in het bedrijf van hun vader, als een zelfstandig inkomen zou worden aangemerkt Dit loon zal dus voor den fiscus bij dat \an den vader op geteld moeten worden. Van den -minia-ter van Economische Za ken on Arbeid ontving hoi K.N.L.C een brief, waarin werd medegedeeld, dat in overweging is genomen, do aanvankelijk le '-eel ingevoerde hoovoclheid vleesch in mindering te brongen van het contingent gedurende dc periode waarin liet. aanbod van inlandsch vleesch liet grootst is, doch dat hot niet mogelijk is over te gaan tot verlaging van hel percentage voor de con- tingenlcering. Een kleine commissie uit hot hoofdbe stuur, bestaande uit de heeren K. Kuiper, 12. Dzn. Govers en ir. L. de Vries, heeft een onderhoud g.'liad met vertegenwoordigers van de afdecling Noord-Holland van de Maatschappij van Diergeneeskunde inzake de tarieven der veeartsen. Uit het ingeko men verslag dezer vergadering blijkt, dat de besprekingen zullen worden voortgezet. Besloten wordt, den datum der algemccne vergadering, te Rotterdam te houden, vast te stellen op Woensdag 7 September a.s. Op deze vergadering zal de t i^n jaar lijk- sche herziening der statuten ter sprake ko men. Ileeft het repressief--toe 7.icht der regeering op het beleid der gemeenten gefaald? DE MOEILIJKHEDEN IN HET TAXI BEDRIJF TE AMSTERDAM Dinsdagmiddag heeft de Amslerdamsch» wethouder voor de arbeidszaken, mr. Krop man, ten stadhuize een onderhoud gehad met patroons en chauffeurs uit het statio- neerend taxi-bedrijf. Het doel van dit on derhoud was het inwinnen van inlichtingen eonerzljds en liet verstrekken daarvan an derzijds in verband met de gerezen moei lijkheden. Door de vertegenwoordigers van Wij hebben reeds liet een en ander mede gedeeld omtrent het oordcel van het Aïg. Handelsblad over bet rapport-Welter. In zijn nummer van gisteravond komt het Amsterdamschc blad met een nadere be schouwing waaruit wij de volgende passa ges knippen: ..De opdracht aan dc commissie-Wel- ter werd bij de installatie op 4 No vembcr 1931 aldus omschreven ..Bin nen zoo kort mogelijke» termijn aan ons zoodanige voorstellen te doen als in verband met do noodzakelijkheid van een blijvende en aanzienlijke ver laging van het peil der rijksuitgaven dienstig zullen zijn". Mon ziet daaruit dat liet de regeering niet te doen was om nieuwe bronnen aan te boren Teneinde de organisatie van ons openbare leven in den tegen woordige» staat te kunnen handhaven Het ging niet om de vraag welke nieu we belastingen aan ons volk kunnen worden opgelegd. Di- opdracht was middelen le vinden om tot verlaging der uitgaven te komen, en niet om tot verhooging der inkomsten te geraken. Voor dat laatste, indien liet noodig zal blijken le zijn, heeft de regeering nog geen commissoriaal advies noodig. De vraag of door verhooging der rijksinkomsten een deel der bezuinigin gen welke hcTrapport-Welter voorstelt, cn die inderdaad' diep in de structuur van de staatszorg, ook voor dc vólks cultuur, ingrijpen, achterwege zou kui nen 'blijven, is dus door het rapport niet beantwoord. En het was le voor zien. dat er stemmen zouden opgaan die het oen met het ander gezamenlijk beschouwd willen zien. opdat althans niet noodcloos worde geofferd, wat met moeite is opgebouwd. Maar de commis sie geeft daaromtrent in zooverre een aanwijzing dat zij dc noodzakelijk ge achte bezuiniging mede baseert op de aanzienlijke vermindering van de be lastbare draagkracht. Dc verliezen aan belastbaar inkomen schal zij bijop zeker 30 pet. En in een paragraaf over den algemeenen economischon toestand in Nedörland, wordt dan ook verklaard dal liet ..hoogtijd is om met betrekking tot de draagkracht van ons nationale inkomen den stormbal le hijsehen". Het blad komt dan terug op zijn reeds in de cersto,beschouwing ontwikkelde mee ning. dat het. rapport een critick op de re geering inhoudt cn licht dit als volgt toe: „Het repressieve toezicht van dc re geering (en van Ged. Staten der provin cies) op hel financieel beleid der ge meenten heeft, volgens het bezuini gingsrapport, gefaald. Daartegen komt de commissie in dc meest krasse (er men op. En met reden. Wanneer de re geering voor de toekomst het gemeen telijk financieel bestel werkelijk wil be ïnvloeden dan moet de regcom-ingsin- vlqed belangrijk worden vergroof. Dan moet er aan het Departement van Bin- nenlandeclie Zaken een afzonderlijk Bureau voor den Gemeentelijken Dienst worden gevestigd, die bijv. de lccnings- politiek der gemeenten leidt en de hand houdt voor het gchecle land aan de voorschriften omlront rekening en bogrooting zooals de commissie zich die denkt. De controle van Ged. Staten is hier totaal onvoldoende gebleken. Heilige buisjes zullen moeten worden afgebroken. De in beginsel zoo begee- renswaardige autonomie der gemeenten heeft in Ncdoiiand. in vele gevallen, fataal gewerkt! Maar het regcerings- loczicht dat die autonomie had kunnen beschermen tegen zichzelf niet min der!" De Maasbode (R. K.) beeft eerbied voor bet verrichte werk, cn meent, dat men zich niet met schimpen op ,,'t domme pot lood" van dezen arbeid kan afmaken. En bet blad spreekt als zijn mecning uit: „Het pleit voor liet in den Nederland- schcn Staat gevoehde financieele beleid, dat er vrijwel geen bezuiniging in de uitgaven kan worden aangebracht, zon der dat daartegen inderdaad zeer ern stige bezwaren kunnen worden aange voerd. Door dit rapport is nu wel voor goed het zwijgen opgelegd aan dc bor relpraat over liet smijten met geld, over het luieren van ambtenaren, die in veel te groot aantal zouden zijn aan gesteld over de inkrimping van de veel te wijd uitgezette Staatsbemoeiing, i enz." J GEVESTIGD 1878UTR.STRAAT 17 TEL. 145 per flesch f 1.45, per anker f 58.50 Over de vraag, wat dc regeering al dan niet uit het rapport zal overnemen, schrijft het Rotterdamschc blad vervolgens* „Hoezeer de noodzakelijkheid van een ingrijpende bezuiniging ook vast staat, toch zal de regeering, die. naai de commissie met een zucht van ver lichting constateert, ten slotte dc volle verantwoordelijkheid zal dragen voor haar voorstellen, met de maatregelen, door dc commissie gesuggereerd, wel niet in hun vollen omgang durven ko men, als de onvermijdelijkheid van el ken maatregel niet afdoende vaststaat. En nu laat zelfs het rapport, hoe ra dicaal ook, op dit punt nog plaats aan twijfel. Dc commissie erkent ronduit, dat haar de „aanvechtbaarheid" van haar ramingen helder voor den geest staat. En zij herhaalt dit nog eens uit voeriger. zij is zich bewust, „dot hare berekeningen in verschillende opzich ten aan critick onderhevig zijn". Het blijft volgens haar mogelijk, dat de da ling der middelen „zich in langzamer fempo voltrekt o.n ten deele eerst op de begrooling voor 1934 zal komen te drukken". Ook blijft mogelijk, dal de bezuinigingsmaatregelen voor de spoor wegmaatschappijen reeds een gunsti ge uitwerking zullen hebben op de be grooting voor 1933, en verder blijft de mogelijkheid, „dat een gunstige keer in de conjunctuur lief tekort reduceert". Zou liet al te vermetel zijn hier ook eenig vertrouwen te stellen in Lausan ne?" Du Avondpost (lib.) Komt er rond voor uit. dat het rapport in zijn geheel en vooral wanneer men cr rekening niedo houdt, dat zijn hyperradicale voorstellen worden aangeduid als een eerste maatre gel. die door nen tweeden van ten minste gelijken omvang gevolgd zal moeten wor den,. op haar den indruk maakt van over drijving en van wanhoop. Intusschen rijzen bij de redactie, afge zien van hef oordcel over dc bezuinigingen op zich zelve, tvvec vragen Is het niet mógelijk, een deel van het noodige geld te vinden door bepaalde bulten dc eigenlijke levensbehoeften omgaande nieuwe heffingen? en als er werkelijk óp deze manier bezui nigd moet worden, ook op dc instollin gon die de levens-belangen en de cul tuur van ons volk raken, gaat liet dan aan van Defensie een zoo klein offer te eischen" Wij hebben nu een bezuinigingscorn missie gehad; waarom wordt nu óók nog niet eens aan een staatscommissie een spoed-onderzoek opgedragen naar de vraag, welke belastingen en licffin gen er in ons land redelijkerwijs nog mogelijk zouden zijn, en op korten ter mijn in te voeren? Een psychologische fuut achten wij hct dat het rapport vvèl de salarissen en loonen en werkloozen ultkeeringen aantast, maar andere inkomens onbe sproken laat. of slechts even aanroert. Waarom niet krachtiger aangedrongen op bezuiniging op den Raad van Sta te en enkele andere lroogo col legos? Waarom niets gezegd tegon de cumu latie van Inkomens en pensioenen, wel ke nog steeds bij velen wordt gevon den? Waarom niet de wcnsclielijkhoid uitgesproken, dut de volksvertegen woordigers vrijwillig (dus zonder dat herziening der Grondwet noodig is) een deel van het hunne zullen laten vallen: zoowel de leden der Eerste aK die der Tweede Kamer? Van de schrale wc.rk- loozcnuilkeoringen van (als norm) f 13.50 per week moet 1n pel af vol gens ons een verschikkelijke uil haast onverdedigbare maatregel), maar hoe veel procent kan er dan niet af van dc 20.— per dag, die de leden der Eer ste kamer, als deze bijoen is, ontvan gen? En dit kan zelfs buiten de Grond wet om. Zoo is er meer. Zelfs at zou den deze besparingen niet zoo heel veel opbrengen, psychologisch is het een fout, dal er over gezwegen wordt. De veelbesproken en hierboven reeds genoemde opccnhooping van salaris c-n pensioen had behandeld moeten wor den. Het blad is intusschen doordrongen van de noodzakelijkheid, dat er bezuinigd moet worden. Dit is in aller belang en liet blad is ervan overtuigd, dat een aanmerkelijk leel van het rapport uitgevoerd kan en inoet worden. Een ploeg treinpoetsers gearresteerd Rotterdam, 13 Juli. In den laatsten tijd had het de aandacht getrokken, dat uit de chocolade-automaten, die geplaatst zijn in de clectrischc treinen tusschen Amster dam en Rotterdam, vele dubbeltjes werden ontvreemd. Aan dc automaten zelf v as niets beschadigd, zoodat de gevolgtrekking voor de hand lag. dat de diefstallen ge pleegd werden met behulp van valsche sleu tels. Er bestond ernstig vermoeden, dat de daders onder het treinpersoneel zoud-n schuilen. De politie van.het bureau Grot-Ie Pauwensteeg te Rotterdam beeft geduren h> eenige dagen een strenge, geheime contró'.e uitgeoefend. Hedennacht is zij ertoe over gegaan de geheele poetsersploeg te ancstee- ren. nadat men tevoren te Amsterdam een aantal gemerkte dubbeltjes in dc automaten had gedaan. Alle poetsers werden gefouil leerd, met het resultaat, dat bij twee »un hen gemerkte dubbeltjes werden gevonden Tiet waren de 34-jarige C. B. cn de 30 jarige II. W. d. B. Deze personen werden tevens in het bezit gevonden van sleutels, die op de automaten pasten Bij de contróle, die de laatste 10 dagen is uitgeoefend, zijn niet minder dan 1500 dub beltjes verdwenen. Eén der gearresteerden, n.' om 10 uur in dienst was gekomen cn oin I? uur werd aangehouden, had 70 dubbeltjes in zijn bezit. Vijftig daarvan had hij reeds lot een rolletje verpakt. CENTRALE VAN NEDERLANDSCH OVERHEIDSPERSONEEL. Tegen de voorstellen-Welter. Amsterdam. 13 Juli. Gisteravond kwam liet bestuur der centrale van Neder- landsch Overheidspersoneel (C.N.O.P.) bij een ter bepaling van het tegenover de voor stellen der coipmissie-Wclter in te nemen standpunt. Eenparig was men van oordeel, dat na de vele kortingen die liet personeel reeds heeft ondergaan, deze voorstellen niet te aanvaarden zijn Besloten werd, de andere in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken vertegenwoordigde cen trales van overheidspersoneel tot cene be sproking uit te noodigen, ten einae de mo gelijkheid van samenwerking onder het oog te zien. RUZIE IN EEN CAFÉ. Ommen, 13 Juli. Tijdens dc gisteren ge houden groote jaarmarkt (de Ommerbis- sing) ontstond een ruzie in een café. Hier bij werd het mes getrokken en zekere K. door een woonwagenbewoner ernstig in het hoofd gestoken. De getroffene moest direct onder genees kundige behandeling worden gesteld. De rijksveldwacht heeft den dader gearres teerd. HOOGLEERAARSBENOEMINGEN AMSTERDAM TE KORPS PONTONNIERS EN TORPEDISTEN Men meldt aan dc N.R.Ct.: Bij de te verwachten troepenverplaatsing schijnt het In de bedoeling te liggen, lie~t garnizoen Dordrecht voor het korp9 pon tonniers en torpedisten op te heffen en den staf. zoomede de schoolcompagnie ponton niers van dal korps, te verplaatsen naar Gorincliem, alwaar reeds de schoolcompag nie torpedisten garnizoen houdt. DOOR DE WARMTE BEZWEKEN Bij het hooien is tengevolge van de hitte de ruim 40-jarigo landarbeider v. C. te Wijk (N.-B) op liet land dood gebleven. B. en YV. hebben den raad overgelegd e^n voordracht van Curatoren der Universiteit, ter benoeming van oen buitengewonen höogle.oraar in de economische geologie en de economische mineralogie, wolko voor dracht luidt als volgt: dr. J. Versluys, te 's-Gravcnhage; Ir. A. C. do Jong to Bm- doeng. Voorts hebben B. en W. den raad overge legd een voorstel van Curatoren der Uni versiteit om prof. dr. D. Plooy, aan wien eer vol ontslag als gewoon hoogiceraar is ver leend, te benoemen tot buitengewoon hoog- 1 eeraar in do uitlegging va i liet Nieuwe Testament cn de oud-Christelijke letter kunde. NA VEERTIEN JAREN. v Rotterdam, 12 Juli. De Rotterdam- sclie rechtbank beeft baar vonnis van 1919, waarbij de 44-jarige stoker G. A. v. d. V. bij verstek was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens diefstal van een zak palmpitten van den wal aan de Leuve- haven, bekrachtigd, doch de straf voorwaar delijk opgelegd. Zooals gemeld was vodachto kort voor het uitspreken van liet vonnis naar Ame rika vertrokken. Hij is daar veertien jaren gebleven en dezer dagen, toen hij weer in het land kwam. gearresteerd, omdat hij dit vonnis nog te ondergaan had.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10