GEWELDIGE UITVERKOOP DE POSITIE DER KON. HOLL. LLOYD OVER 14 DAGEN EEN BESLISSING EEN MAALDERIJ UIT GEBRAND TANDZEEP GIBBS MEISJES REGENMANTELS W. K. v. Rossum. CISKA KREMER t ONGEREGELDHEDEN 0VERSCHIE TE Onze Postvliegers onderweg Nog enkele dagen duurt onze A. H. V. NIEUWKERK N.V. COMPLETE MEUBILEERING HUMORHOEKJE De kwestie der vrijstaande obligatiehouders Amsterdam, 14 Juli. Heden had in het Parkhotel de vergadering plaats van hou ders van le hypothecaire Obligaties van de Kon. Hollandsche Lloyd. Aanwezig waren 25 obligatiehouders recht hebbende op bet, uitbrengen an 2350 stem men. De vergadering was hierdoor niet be voegd een geldig besluit te nemen en werd hierdoor automatisch uitgesteld tot over 14 dagen. De vergadering zelf werd echter voortgezet, de stemming zal dan over 14 da gen worden gehouden. Uit de vergadering wordt ten aanzien van voorstel sub 2 opge merkt. dat het voorstel niet in behande ling kan komen, orndat dit voorstel de pri maire doelstelling geheel overboord werpt, «ingezien dit voorstel geheel samenhangt met voorstel sub. 1 acht spr. het wensche- Iijk, dat allereerst klaarheid dient te wor den gebracht inzake de geheele organisatie. Van andere zijde wordt opgemerkt, dat in dien het bestuur de toekomst der Maat schappij zoo gunstig mogelijk beoordeelt, laat dit dan zelf de aandeelen nemen en laat men de eerste hypothecaire obligatiehouders daarvoor 30 pet. in contanten geven. Spr. acht geen enkel bezwaar aanwezig de Lloyd te liquideeren. Nievel Goudriaan staat met nieuwe schepen klaar om den dienst van Amsterdam uit over te nemen. Wat de vrije obligaties betreft, de rechten hiervan beginnen eerst wanneer er aan de rente wordt getornd. Het meerendeel der obliga tiehouders is er volgens spr. ingeloopcn. Men dacht een kostbaar onderpand te krij gen en nu neemt, men hun dit af. Een zeker deel der obligatiehouders is er echter niet ingeloopen, zij hebben geen non-valeurs in ruil voor hun obligaties willen nemen. Spr. noemt de reorganisatie onbehoorlijk. Hij vraagt, of de obligaties in portefeuille cok medestemmen. De voorzitter antwoordt, dat de obligaties in portefeuille natuurlijk niet meestemmen. Mr. baron van Haersolte vindt het, in antwoord op verschillende vra gen óók onbillijk, dat de vrije obligatiehou ders zooveel rechten hebben. Doch dat is niet de schuld van de Lloyd of van de trus tee, maar staat in verband met den uit spraak van ons hoogste rechtscollege, dat meende aan de niet toegetreden obligatie houders zulke vergaande rechten toe te moeten kennen. Dr. Króler. zegt. dat zijn standpunt in zake de vrije obligaties van de Lloyd niet zoo afwijkend is van dat der niet toegetre den obligatiehouders als zou kunnen blij ken uit de mededeelingen van den juridi- schen adviseur, mr. van Haersolte. Men moet zich niet blind staren op de rechten van die vrije obligatiehouders. Men dient hun voordeelen niet al le tragisch op te ne men. Het betreft wel is waar 7 ton, doch van groote beteekenis is dit bedrag toch ook weer niet, gezien in het licht van het totaal der schulden. Spr. hoopt daarom, dat men zich niet zal laten leiden door overwegingen van „hadden wij ook maar zoo verstandig gehandeld". Mr. van Hall, voorzitter der commissie van advies, meent, dat men het probleem aldus moet stellen, dat obligatiehouders zich moeten afvragen, wat het beste is: aan neming of verwerping van de reorganisatie. Wat hebben obligatiehouders eraan, indien enkelen zich op zekere juridische gronden verzetten. Blijft men staan op zijn hypothe caire rechten, dan zou men zich wel eens leelijk in de vingers kunnen snijden. De vraag is dus, of iemand kan aantooncn dat deze reorganisatie-voorstellen niet deugde lijk zijn. De heer Pclletier is het niet eens met mr. van Haersolte. Deze redeneert langs hen heen. Het voorstel gooit eens verkregen rechten overboord. Indien aanneihelijk wordt gemaakt, dat de voorgestelde rege ling voor de hyp. obligatiehouders aanne melijk is, dan kan hij zich met mr. Van Hall vereenigen. De aanbieding van 30 pet. in aandeden noemt hij hara-kiri. De voorzitter merkt op, dat er volgens zijn mcening geen kwestie is van plannen in zake een noodwetje om de vrije obligatie houders te dwingen. Wel is er overwogen of het niet verstandig zou zijn een middel te creëeren om bepaalde leden van de finan- cieele gemeenschap te dwingen zich neer te leggen bij de besluiten van een meerderheid Tot nu toe heeft de regeering altijd geaar zeld om een zoo diepingrijpende wetswijzi ging voor te stellen. Indien de regeering echter bepaalde maatregelen inzake deze aangelegenheid heeft beoogd, dan zou zij deze reeds hebben genomen. Mr. van Hall merkt nogmaals op, dat de heer Pelletier zich moet afvragen: „Wat krijg ik. als ik mijn rechten wil handha ven en wat als het reorganisatievoorstel wordt aangenomen?" Spr. waarschuwt, dat de schepen thans vrijwel niets opbrengen. Spr. zegt, dat do commissie van advies van meening is, dat hot voorstel thans moet worden aangenomen of verworpen. Amen dementen zijn echter niet mogelijk. De hy pothecaire crediteuren krijgen nagenoeg 100 pet der aandeelen en daarmede dus de zaak- Wanneer men de maatschappij kapot maakt, verdwijnt tevens de goodwill der ondernoming. De voorzitter morkt nog op, dat betaling niet mogelijk is. aangezien de regeering dan niet zal doorgaan met het geven van voor schotten. De heer Pelletjer stelt zich de zaak zóó voor, dat indien het voorstel niet. wordt aangenomen faillissement volgt, maar dan heeft men het recht ook dat obligatiehou ders zich niet meer behoeven te krommen, omdat hun rechten worden aangetast. Spr. kan de houding der regeering niet bewon deren- De regeering zegt „Aannemen of geen geld meer". Daartegen wil spr. een „non possumus" laten hooren. Een andere obligatiehouder stelt de vraag wie eigenlijk de recalcitrante partij is: Nie- velt Goudriaan of de Kon. Holl. Lloyd? Dit naar aanleiding van de vraag waarom er eigenlijk geen samenwerking komt tusschen die ondernemingen. Dr. Krollor zou niet gaarne willen, dat men meende, dat de regecring te hard tegen obligatiehouders zou zijn opgetreden. De re geering moet rekening houden met de be lastingbetalers en moet rekening houden met de stemming in de Kamer. Alles is ge daan om de Lloyd staande te houden. De voorgestelde wijziging der trustacte wordt hierop in stemming gebracht. Het voorstel werd aangenomen met 1760 stem men voor en 452 tegen. In de volgende vergadering zal over het tweede voorstel worden gestemd. Wat betreft de vraag inzake de publicatie van een openingsbalans over 1931 in samen werking met Van Nievell Goudriaan, deelt de voorzitter nog mede. dat zulks aan de directie in overweging wordt gegeven. Ook de vergadering van 2e hyp. obligatie- houders wordt automatisch tot over 14 da gen uitgesteld, aangezien niet voldoende obligaties zijn gedeponeerd om tot stem ming te kunnen overgaan. Wel echter zal men de discussies kunnen houden, waarvan echter geen gebruik wordt gemaakt. De voorgestelde wijziging van de trust- acte waarover thans gestemd kan worden, wordt met 621 stemmen voor en 93 tegen aangenomen. Op Donderdag 28 Juli zal de vergadering opnieuw bijeenkomen om te stemmen over hef andere voorstel. De stakingsonlustcn in de Borinage, Boven een barricade in de straat opgeworpen: onder een pantserauto in actie. Schade op 2 ton geschat V eg hel, 14 Juli. Hedenmorgen kwart voor 3 ontdekten de knechts in de maal derij van den X.C.B. te Veghel plotseling vuur in een der localiteiten. De maalderij is een mechanisch continu-bedrijf, dat 30 wagons per dag vermaalt. Wegens de brandbaarheid der aanwezige stoffen, granen en hout. greep het vuur ra zend snel om zich heen. De eigen brand- weor en die der gemeente Veghel, die ook in do gebouwen van den X.C.B. is onder gebracht, werden zoo spoedig mogelijk in werking gesteld, maar toen was er reeds een geweldige vuurzee en viel er aan loca- liseering van den brancT niet meer te denken. De vlammen sloegen naar de bovenver diepingen van het gebouw over en verteer den ook daar alles wat brandbaar was. Men koesterde vrees dat de brand zich aan de belendende perceelcn zou mededee- len en ontbood de brandweer uit Eindho ven. Deze bevond zich circa 5 uur ter plaatse en nam aanstonds aan het blus- schingswerk deel. Te half 7 was de groote vuurhaard ge doofd, al bleef nog menige plek nasmeulen. De maalderij, die een oppervlakte beslaat van 12 bij 12 meter en 3 verdiepingen hoog :s, brandde geheel uit, maar het gebouw als zoodanig zal toch grootendeels behouden kunnen blijven. De kostbare machines hebben veel door vuur en water geleden. Omtrent de oorzaak van den brand denkt de directie aan kortsluiting ofwel een kleine explosie bij het gistmaken. De X.C.B. is tegen bedrijfsschade verze kerd. Er zullen direct maalstoelen worden aangeschaft on in schuren worden ge plaatst, terwijl ook in de maalderijen der bijkantoren te Xijmegen, Den Bosch en Cuvk gemalen zal worden. De schade wordt op 2 ton geraamd, van insiders-zijde vernemen we echter, dat dit bedrag wel te hoog zal zijn. Ten overvloede vermelden wij, dat er in het mechanische bedrijf met zijn moderne machines niet veel levende kracht werk zaam is en dat de groote silo-pakhuizen ge heel buiten den brand zijn gebleven. VREDESPALEIS. Het Vredespaleis, voor zoover niet in ge bruik, is tot nadere aankondiging voor pu blieke bezichtiging opengesteld allo Zon- en werkdagen van 2—4. is ongetwijfeld liet beste tandreinigings middel. want ZEEP al leen kan spijsresten, speciaal vetten, oplos sen en van de tanden verwijderen. Zij is bo vendien zeer voordeelig, want een alu minium doos kost slechts f 0.30, hervul ling j 0.22V». Bij aankoop van alle GIBBS' artikelen ontvangt U van Uwen leverancier een BOX! Maten 100 - 105 en 110 EXTRA AANRIEDING4.90 18 LANGESTRAAT In ons blad van Donderdag heb ben wij gemeld, dat de Rotterdamsche po litie verzocht om opsporing van de jonge tooneelspeelster Ciska Kremer die al sinds eenige dagen spoorloos was verdwenen. Thans wordt gemeld, dat te Scheveningen is aangespoeld het lijk van een onbekende jonge vrouw, wier identiteit aanvankelijk niet kon worden vastgesteld. In verband met de verdwijning van mej. Kremer heeft zich een van de leden van het gezelschap Bou- ber, dat in Rotterdam speelt, en waaraan zij den laatsten tijd was verbonden, naar Scheveningen begeven, en het aange^ spoelde lijk herkend als dat van Ciska Kre mer. Aan een korte maar veelbelovende too neelloopbaan is aldus een droef einde ge komen. Ciska Kremer moest binnenkort nog acht tien worden. Donderdagmiddag hebben enkele familie loden van Ciska Kremer het lijk van de jonge vrouw, dat eergisteren le Schevenin- 'gen was aangespoeld, herkend als dat van de jeugdige actrice. DR. J. C. A. FETTER. - id*. f Dr. J. C. A. Fetter, Remonstrantse!) pre dikant te Rotterdam heeft hot beroep naar de Rcmonetrantsche gemeente te a-Graven- hage aangenomen. Gilso Rijen, Ilij moest wegens gebrek aan benzine dalen, doch door den mist kon hij het terrein niet vinden en heeft hij hier door een noodlanding moeten maken. De machine is licht beschadigd en moest ter plaatse worden gedemonteerd. De piloot bleef ongsdeerd. OEFENINC "REIS VAN EEN MIJNCNLEGGER. H. M. mijncnlegger „Van Xeerlant", onder bevel van den luitenant ter zee eerste klasse P. A. Gallas, is Woensdag met adel borsten aan boord van Vlissingen vertrok ken voor een ocfeningsreis in het Engel- sche Kanaal. AUTO OVER DEN KOP. Vermoedelijk een gevolg van drankmisbruik. Twee ern stig gewonden. Tilburg, 14 Juli. Hedennacht is de auto, bestuurd door zekere P., uit Tilburg, met vier inzittenden, komende uit Oister- wijk, op den Bossche weg onder de gemeente Bcrkel omgeslagen. Twee der inzittenden werden ernstig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Hun toestand is zorgwekkend. Het ongeluk is hoogstwaarschijnlijk een gevolg van drank misbruik. OVERTREDING DER LOTERLIWET. H.O.V. briefjes. 's-Gravenhagc, 14 Juli 1932. De Haag- schc kantonrechter, Mi'. Tcllegen heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen B. S. directeur van de Haagsche ongevallen verzekering mij. te 's-Gravcnhage, die 14 dagen geleden heeft terechtgestaan ter zake van het ten verkoop in voorraad hebben van H.O.V. briefjes waarvan dc nummers correspondeeron op de staatsloterij en waardoor in do, ingevolge de loterij wet ver- cischte, vergunning niet was verleend, en hem veroordeelde tot 75.— boete subs. 30 dagen hechtenis overeenkomstig den eisch van den ambtenaar van het O. M. Dc kan tonrechter besliste daarbij dat de H.O.V. briefjes zijn te beschouwen als oorspronko lijke aandeelen in een loterij. LIJKJE IN EEN KAST VERSTOPT. Griezelige vondst in een klein hotel aan het Thor- beckcplein. Amsterdam, 14 Juli. Een dezer dagen heeft men op een der bovenverdiepingen van 'n klein hotel aan 't Thorbeckeplein een lugubere vondst gedaan. Het trok de aan dacht, dat zich uit de gangkast een zeer onaangename lucht verspreidde. Bij onder zoek ontdekte men een koffertje, dat bij opening een kinderlijkje in con reeds ver gevorderden staat van ontbinding bleek te bevatten. De politie van het bureau Singel werd ge waarschuwd en legde beslag op het lijkje, ten einde, waar het vermoeden van kinder doodslag bestond, sectie te laten verrich ten. Inmiddels werd naar de herkomst van het lijkje een onderzoek ingesteld. Daarbij rees verdenking tegen een acht dagen ge leden uit het hotel naar Rotterdam ver trokken vrouw, een 41-jarige weduwe. Gis teren is deze vrouw aldaar opgespoord, aan gehouden en op transport naar hier ge steld. Bij haar verhoor bekende zij het lijkje in de gangkast te hebben verborgen. Onge veer twee maanden geleden was zij op haar kamer in het hotel heimelijk bevallen. Vol gens haar beweren vertoonde het kind bij de geboorte geen teeken van leven. Zij wist echter geen andere wijze om zich van het 'ijkje te ontdoen. Dc vrouw wordt ter beschikking van de justitie gesteld. (Volk.) Oversell ie. 14 Juli. Gisteravond heb ben te Overschie na afloop van een te Schiedam gehouden vergadering, waar fas cisten uit Delft en den Haag aanwezig wa ren, ernstige relletjes plaats gehad. Toen de auto's op Overschiosch grondgebied wa ren gekomen, werden ze door oen 80-tal communisten aangehouden. De ruiten wor den vernield, vier inzittenden gewond. De politie joeg de molestanten uiteen, doch la ter verzamelden ze zich weer voor 'thuis van den burgemeester. De politie riep toon dc hulp in van de Rotterdamsche collega's en de mariniers. Deze arresteerden twee personen en herstelden de orde. Tot on geveer 12 uur bleef het echter rumoerig, de mariniers patrouilleerden met de bajonet op 't geweer. De officier van justitie to Rot terdam stelt, een onderzoek in. CONTROLE OP VERDOOVENDE MIDDELEN Onder voorzitterschap van Prof. dr. L. van Itallie vergadert dezer dagen te 's-Gra- venhagc en te Leiden een internationale commissie, samengesteld door den Volken bond. Deze commissie heeft tot taak stan daardmethodes te ontwerpen voor de bepa ling van het morphinc-gchalte in opium en van het gehalte aan ecgonine (cocaine) in coca-bladen, ten einde dc eontróle op ver- doovendc middelen, ten opzichte van deze stoffen, op uniforme wijze te kunnen doen plaats vinden. Hank Uil 14—7 7—7 14—7 7—7 8—7 9—7 10—7 li—7 12—7 13—7 14—7 Y Amsterdam Budapest Weenen of Amsterdam Parijs Marseille Rome Brindisi Athene Mersamtruh Cairo Chaza Rutbawells Bagdad Basra Boeshir Djask Karachi Jodpoer Allahahad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Kohlak Penang Medan Palembang Batavia Bandoeng 14—7 13-7 12—7 11—7 10—7 9—7 8—7 8—7 Vertrek van 't eervolgende postvlieg tuig van Amsterdam 21 Juli. DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dia6 meldt: Bij de K.L.M.'is bericht ingekomen, dat de „Uil" op uitreis Donderdag om 6.59 uur uit Akj'ab is vertrokken on om 10.18 uur te Rangoon is geland. Om 11.03 uur vertrok het toestel weer vandaar en landde te 14.13 uur te Bangkok. De Ibi6 is op de thuisreis om 3.42 uit Bushir vertrokken en om 8.30 te Bagdad aangekomen. Vandaar vertrok het toestel weer om 9.40 en arriveerde om 14.43 te Gazah. 'sGravenhage, 14 Juli. De Havik is hedenochtend 7.27 uit Amsterdam vertrok ken, om 10.10 te Leipzig aangekomen, van daar om 10.42 verder gevlogen naar Buda pest, waar om 14.46 geland werd. Met dit vliegtuig werd 232 Kg. 178 gr. bruto luchtpost verzonden, met een netto gewicht van 204 Kg. 962 G. De zending bevatte 13,239 brieven tot en met 5 gram, 315 briefkaarten en postwis sels, 717 stukken tot en met 10 gram: 2126 s.uks zwaarder dan 10 gram, 2226 stuk» bestemd voor tusschenliggende landen; te zamen 18,623 stuks. BIOSCOOPSLUITING IN VENRAY. Amsterdam, 14 Juli. Ingevolge een besluit van de ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop Bond is thans door het hoofdbestuur van dien bond met ingang van 1 Augustus a.s. de bioscoop sluiting in de gemeonte Vcnray afgekon digd. Hiertoe is door den Bioscoop-Bond besloten op grond, dat in deze gemeente van bioscoopvoorstellingen geheven wordt 25 procent vermakelijkheidsbelasting met een minimumbelasting van 20 per voor stelling, welk minimum thans door den gemeenteraad van Venray tot 10 is te ruggebracht. De Nederlandsche Bioscoop Bond heeft aan het gemeentebestuur van Venray be richt, dat onder zulk een zwaren, tevens onrechtvaardigen belastingdruk het loo- nend exploitecren van een bioscoop niet mogelijk is. DE REIS VAN DE O 13 Blijkens bij het Departement van Defen sie ingekomen bericht is Hr. Ms. 0 13, on der bevel van den luitenant-tcr-zee le klas se P. Rouwonhorst, Woensdag te Ponta Delgada aangekomen Zooals gemeld be vindt zich aan boord Prof. Veiling Meinesz voor het verrichten van zwaartekracht-on derzoeken. K. BEEKSTRAAT 6. TEL. 543 AMERSFOORT. BEZOEKT CriZE 18 MODELKAMERS. uu den oogarts. «Kijk eens hier, dokter, Ik ben niet gekomen om me de gek te laten honden ik heb ze allemaal al school geleerd." (Judge).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6