UITVOERING CRISIS-ZUIVELWET RIJKSKWEEKSCHOLEN OPGEHEVEN DE CRISIS-PACHTWET 1932 Mislukte bemiddeling ONTSLAGAANZEGGING IN HET MIJNBEDRIJF JUBILEUM CP „BETHESDA SAREPTA" Verpleging van lijders aan vallende ziekte MISHANDELING SCHAGEN TE DE REGEERINGSCOMMISSARIS VERSTREKT INLICHTINGEN De export moet behouden blij-- ven en de boer moet zijn pro> ductieprijs ontvangen Een conferentie met de pers Dezer dagen heeft de heer L. Buckmann, Regeeringscommissaris voor de „Hulpver leening aan do melkveehouderij", in een der zalen van de Crisis-Zuivel-Centrale, Laan van Meerdervoort 84, aan de vertegemvoor digers van de pers een uiteenzetting gege ven van doel en werking van de Crisis-Zui velwct. Het doel is zooveel mogelijk te bevorde ren, dat de veehouders hun productiekosten zullen kunnen dekken, hetgeen voor het gros der melkveehouders op verre na niet het geval is. De toestand is zoo, dat in nvergroote meerderheid der gevallen do melkveehouder thans den verbruiker subsi dieert, die van ongewoon lage prijzen pro fiteert, terwijl de producent zelfs niet. aan zijn productiekosten toekomt en dus dage lijks groote verliezen lijdt. (Er zijn hier en daar op zich zelf staande gevallen, waarbij die tegenstellingen minder scherp worden aangetroffen, doch zij leveren geen afspie geling van den algemeenen toestand). Het systeem van de Crisis-Zuivelwet, die 11 Juli 1932 in werking is getreden, komt neer op het heffen van een belasting, die door de binnenlandsche verbruikers ">oct worden opgebracht, omdat het nu eenmaal onmogelijk is in die heffing ook het buiten land te betrekken. De positio op do wereldmarkt is van dien aard, dat zelfs de kostende prijs voor den Nederlandschen zuivelboer bij export niet is te bereiken; deze moet dus steeds verlies nemen bij uitvoer en ook de binnenland sche afzet levert steeds verliezen op. De nuchtere consequentie: dan het bedrijf stop zetten, kan bij een lovend organisme als de veestapel is, niet worden aanvaard, wilde inen de tanende welvaart niet in een totale ruïne doen omslaan. Het is een volksbelang van de eerste orde dat Nederland als zuivel-exporteerend land voet houdt op de buitenlandsche markt: de export moet dus doorgaan. Het is onjuist te mecncn, dat de buiten landers goedkoope boter ten onzen koste eten; als wij ze niet leveren tegen wereld- prijs, koopen Engeland en Duitschland bo ter van Denemarken, de Oostzee-landen, Rusland, Australië en Nieuw-Zeeland en betalen dan ook niet meer dan den wereld- prijs. Het met den export gepaard gaande ver lies moet worden gevonden in de belasting, die geheven wordt in den vorm van een belasting op botervet, margarine en andero z.g. spijsvetten en ook op de producten, waarin deze zijn verwerkt. Het heffingssysteem, (dat gepaard gaat met de toepassing van negen aparte merken voor boter, voor margarine en weldra ouk voor allerlei eetbare vetten) is in hoofd zaak van administratieven aard; doordat het stelsel der Crisis-Zuivel-Centrale is: be lasting bij de bron, zal het publick prak tisch zeer weinig van de werking der wet bemerken, behalve de geleidelijke stijging van den boterprijs, die echter nog steeds aanzienlijk blijft beneden den prija, die de Nederlandschc verbruiker nog in 1929 voor de boter betaalde. De belasting bedoelt n.l. niet verder te gaan dan den veehouder een udkeering te garandeeren, die een richtprijs van 5 0 cents per Liter gewone melk bereikbaar maakt, zijnde het equivalent van de onmis bare productiekosten. Het ligt in de bedoeling in de toekomst den binnenlandschen boterprijs in den groothandel te brengen op 1.60 per K.G.. Die prijs is ook wel tc bereiken. In 1931 bedroeg onze totale butcrproduc- tie 86 millioen K.G. boter, waarvan wij er 60 millioen K.G. zelf hebben geconsu meerd en 29 millioen K.G. hebben uitge voerd. (Er isn.l. ook buitenlandsche boter ingevoerd). Voor 1932 wordt het eigen ge bruik geschat op 45 millioen K.G.; de pro ductie inclusief import op 80 millioen K.G. en de export op 20 millioen K.G. Het res tant, 15 millioen K.G., wordt verwerkt in de margarine, die daardoor ook duurder wordt, maar tevens van beter kwaliteit en voedzamer. (Het binnenlandsche gebruik van boter in totaal zou op deze wijze in to taal gelijk blijven. Tevens komt een aparte belasting op margarine). De prijsregeling zal nu als volgt geschie den. Tot heden werd de boterprijs voor den groothandel vastgesteld door de Lceuwar der noteering (Vrijdags). In het vervolg wordt de notcering beheerscht door de poli tiek der Crisis-Zuivel-Wet. De accijns wordt gestort in het Crisis- Zuivelfonds en uit dit Fonds worden de zuivelboeren gesteund. Zoo zal b.v. aan de boeren 1.25 cent per Liter melk van 3 vet worden uitgekeerd voor de periode van 11 tot en met 30 Juli. Exporteurs, die boter naar het buiten land zenden, ontvangen bij den export den accijns terug. Daardoor zijn zij in staat naar het buitenland te blijven exporteeren tegen wereldprijs. Om te voorkomen, dat er in boter naar liet buitenland wordt gespeculeerd, worden alleen uitvoervergunningen verleend ten aanzien van vaste handelsrelaties van den exporteur. De prijs van de boter is niet constant. Wordt ze duurder, dan stijgt ook de prijs van de margarine. De regeling voor dc margarinedistributie is zoo, dat de verschil lende categorieën margarine-gebruikers naar eigen verlangen worden bediend. (Is raëlieten,, vegetariërs, e.a.) Bij het mengen van boter met margarine (25 pet. boter en 75 pet. margarine) wordt een zeer strenge controle uitgeoefend in de fabrieken en meng-inrichtingen. Hoe de distributie zal geschieden van de onver mengde margarine aan het financieel meest zwakke -deel van onze bevolking, staat nog niet vast. Evenmin is er reeds een regeing gepro jecteerd over de wijze, waarop de andere spijsvetten, die margarine zullen kunnen vervangen, zullen worden belast. Het is de bedoeling de bestaande verhou dingen en relaties zooveel mogelijk intact te laten. Hok op de kaas zal een heffing worden gelegd, die uit den aard der zaak lager zal zijn dan op dc boter, omdat er minder bo tervet inzit. Het geheele systeem toch be rust op het belasten van het botervet. De consumptiemelk valt buiten de regeling, in zooverre, dat aangenomen moet worden, dat als de industriemelk (dat is de melk, die verwerkt wordt tot boter, kaas, melkpoeder en gecondenseerde melk) in prijs stijgt, de consumptiemelk automatisch ook in prijs zal omhoog gaan. Indien dit niet zoo ware, werd deze melk immers aan de industrie ter verwerking aangeboden, omdat dit voor den producent, dan looncn- dcr is. Uitvoerig is, met behulp van graphischo voorstellingen en overvloedig cijfermate riaal. stilgestaan bij de zeer ingewikkelde techniek van de uitvoering der wet, die in zeer korten tijd moest worden voorbereid, teneinde zoo spoedig mogelijk den kritieken toestand voor de veehouderij te ontspannen. Dit doel is, dank zij ingespannen arbeid en krachtige medewerking van de betrokken departementen, aanvankelijk bereikt, ook al valt op dit oogenblik nog in het geheel niet te voorspellen, of aan de gekoesterde verwachtingen zal worden voldaan, gezien het uiterst onzekere van den wcreldtoc- stand, die in niet geringe mate de positie van ons zuivehvezen beheerscht. Uitgestelde toelatings examens 's-Gra venhage. 15 Juni. Naar aaulei ding van een bericht in enkele bladen dat de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen de toelating tot dc rijkskweek scholen heeft stopgezet, vernemen wij dat dit bericht door zijn algemeenen vorm tot misverstanden aanleiding zou kunnen ge ven. Bij de regeering is dc vraag in over weging in hoeverre het aantal rijkskweek scholen verminderd kan worden en in ver band daarmee is een kleine groep van on derwijsinrichtingen uitgezocht welke even tueel voor opheffing in aanmerking zou den komen. Daarbij zal de regecring echter niet verder gaan dan strikt noodzakelijk is en het aantal scholen dat opgeheven wordt zoo klein mogelijk houden. Om belangheb benden een onaangename verrassing te be sparen heeft de minister dezer dagen de directeuren van bovenbedoelde kweekscho len telegrafisch doen weten dat de toela tingsexamens welke heden of morgen zou den aanvangen tot nader order moesten worden uitgesteld in verband met de moge lijke opheffing der kweekschool. DE TOESTAND IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. A 1 e m e 1 o, 15 Juli. In de op initiatief van het gemeentebestuur van Almelo alhier gehouden bijeenkomst voor Twcnlsche ge meentebesturen, die tezamen waren geko men teneinde de vraag te bespreken, of het niet in het belang der gemeenten zou zijn zich tot de regeering te wenden, opdat deze ten spoedigste maatregelen zal nemen tot steun aan dc Twentschc textielindustrie, waren vertegenwoordigd de gemeenten Al melo, Enschedé, Hengelo, Lonneker, Goor, Oldenzaal, Borne, Hellendoorn en Rijssen. De vergadering was eenparig van oor deel, dat het gewenscht is deze kwestie te behandelen in een door den burgemeester van Friezenveen, het Tweede Kamerlid de heer J. M. Krijger op a.s. Dinsdag bijeen geroepen vergadering van Twente en di verse gemeentebesturen uit den Gelder- schen Achterhoek, opdat men de kwestie op broederen grondslag kan behandelen. Deze conferentie zal te Hengelo worden gehouden. HET ONTSLAG AAN DE HEMBRUG. Mededeelingen van Minister Deckers. Op de vragen van den heer Wijnkoop in verband met het onlangs aan een aantal Rijkswerklieden, werkzaam aan de Hern- brug, gegeven ontslag, heeft minister Dec kers geantwoord: Op 11 Juni j.l. werd door de directie van het Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen, ingevolge last van den minister aan eenige burgerwerklieden ontslag aangezegd. De directie heeft een opzeggingstermijn van drie maanden in acht genomen. Het ontslag is verleend in verband met veranderde groepeering der verschillende fabrieksafdeelingen. Op bedoelde werklieden is de keus gevallen, omdat zij, blijkens de van ambtelijke zijde verkregen inlichtingen, behooren tot de werkkrachten, op wie het bedrijf niet onder alle omstandigheden met vertrouwen kan rekenen. De hem verstrekte inlichtingen aciit de minister volkomen betrouwbaar. De werklieden zijn allen op dc-nzelfdcr, grond ontslagen. Eenige waren in tijdelij- ken dienst, zoodat op hen het bepaalde in art. 96 van het Algemeen Rijksambtenaren reglement niet van toepassing is. Ten aan zien van de ontslagen vaste werklieden achtte de minister het noodig, dat werd afgeweken van de volgorde, aangegeven in het tweede lid van art. 96. Het plan daar toe is hun vooraf kenbaar gemaakt. Zaken verwezen naar eene, nog niet eens samengestelde, Kamer Wij lezen in het Handelsblad: Nadat de Amsterdamsche kantonrechter mr. dr. G. L. de Vries Feycns enkele dagen geleden voor het eerst een ingevolge de .Crisispachtwet 1932" ingediend verzoek schrift tot verlaging van de pacht heeft be handeld en een door verpachter en pachter aanvaarde regaling wist te bewerkstelligen, zijn gisteren opnieuw eenige verzoekschrif ten behandeld. Van deze behandeling ma ken wij nog melding, omdat het mr. De Vries Feyens in geen der zes gevallen ge lukt is een door bcido partijen aanvaarde regeling te treffen en de zaken, behoudens een enkele die werd aangehouden, zijn ver wezen naar de bij de Crisispachtwet inge stelde „Kamer voor Crisispachtzaken", waarvan de leden door den kroon worden, maar nog niet zijn benoemd. Hiermede is du9 het practische bezwaar tegen de toe passing van dezo wet, waarop in een vorig verslag reeds werd gewezen, nml. dat do wet niet zoo snel kan worden uitgavoerd als, blijkbaar haar redactie, wordt gccischt, op den voorgrond getreden. Het wachten zal nu zijn dat de Kroon, Gcd. Staten ge hoord, de leden van de nog niet geformeer de doch bij de reeds in werking getreden wet in het leven geroepen colleges be noemt. Overigens zijn bij de behandeling van deze verzoekschriften de pogingen tot be middeling afgestuit in een enkel g?val op de houding van verpachterszijde, in een paar gevallen op het door pachters ingeno men standpunt. Van deze laatsten waren er twee die met een voorgestelde verlaging van de pachtsom van 25 tot 30 geen genoegen namen, omdat de gemeente Am sterdam aan dc zgn. zoctboeren 45 reduc tie op de pacht heeft verleend. Uit hun redeneering viel af tc leiden, dat Amster dam hiermede een precedent heafl gescha pen, dat tot onjuiste gevolgtrekkingen zal leiden, omdat de verpachters in dc on derhavige gevallen allen kleine luiden, die zelf met moeite rondkomen meestal op hun land hypotheek hebben genomen en te korten of lagere inkomsten niet uit andere bronnen kunnen dekken of op peil houden. Behalve dat gebleken is dat pachters van hun verpachters dezelfde groote opofferin gen eischen als Amsterdam zich op dit punt vrijwillig heeft getroost, is voorts ook hier komen vast tc staan, zooals daarover ook reeds verschillende berichten zijn ge publiceerd, dat vele verpachters, ongeacht deze crisiswet, hun pachten reeds hebben verlaagd. Het geval deed zich voor dat een verpachter de huursom in 1931 van 9368 vrijwillig op 7000 had verlaagd en voor dit jaar dc pacht op 6000 stelde. Een an der merkwaardig geval was dat van een „pachter", in het dogchjksche leven metse laar van beroep, thans zonder werk, die voor 12.50 per week zijn huis'met een stuk grond ter grootte van één II.A. huurt, en nu een beroep kwam doen op de Crisis pachtwet. In deze zaak verleende dc kan tonrechter alsnog geen bemiddeling, om eerst nader uit tc maken of een dergelijk geval wel onder deze wet zou zijn tc bren gen. Heerlen, 15 Juli. Heden is op de 4 Oranje Nassau mijnen per 1 Aug. a.s. aan 672 mijnwerkers ontslag aangezegd en wel 285 op de Oranje Nassau I tc Heerlen, 132 op de Oranje Nassau mijn II te Schacsberg, 239 op de Oranje Nassau mijn III te Heer len en 16 op dc Oranje Nassau mijn IV to Heerlen. Ook is aan een aantal ongehuwde arbeiders op de staatsmijn Hendrik te Brunssum ontslag aangezegd. Verder onderzoekt de directie der Oranje Nassau Mijn ernstig in hoeverre een in krimping van het beambtencorps nood zakelijk is, om dit aan tc passen aan hel geheele bedrijf. OPENSTELLING LANDGOEDEREN. Bij beschikking van de Ministers van Economische Zaken en Arbeid en van Finan ciën zijn gerangschikt onder de Natuur- schoonwet 1928 Het landgoed „Leusveld" bij Brummen, groot 80 IL.A., toebeh;oorende aan den heer C. E. Beker, aldaar. Dit landgoed, dat grootendecls uit bosch bestaat, is opengesteld voor wandelaars, op vertoon van kaarten, die de eigenaar op aanvrage kosteloos beschikbaar stelt. Het landgoed „Broekhuizen", gelegen ten Zupiden van deze rijksweg van Leersum naar Doorn, groot 336 H.A., toebehoorende aan Mevr. Douarière M. Pauw van Wiel- drechtRepelaer, aldaar. Dit uitgestrekte boschrijke landgoed is voor wandelaars opengesteld op vertoon van kaarten, die kosteloos te verkrijgen zijn bij den heer B. J. Velzen, rentmeester te Broek huizen. Een eeuw diaconessenarbeid van een toegewijd viertal Woensdag 13 Juli j.l. vond in dc mooie Kapel van „BetliesdaSarepta" tc Haarlem de huldiging plaats van Zuster M. J. Pot, thans besturende Zuster dezer bekende in richting, Zuster P. Landman en Zuster J. W. dc Kok, beiden werkzaam in Huize „Overbosch" en Zuster E. C. Schaap, Hoofd zuster op de Ziekenzaal, die allen, omgeven door een kleurige bloemenweelde, haar zil veren feest vierden temidden van den pa tiëntenkring en van de mede-zusters, vrien den en bekenden. Ds. C. J. van Paassen opende deze bijeen komst met gebed en richtte na het gemeen schappelijk zingen, als voorzitter der Chris telijke Vereeniging voor de Verpleging van lijders aan vallende ziekte het woord tot de jubilarcsscn naar aanleiding van den tekst Openbaringen 2 10, het laatste gedeelte „Wees getrouw tot den dood en Ik zal u geven dc kroon des levens." Zoowel achter de vermaning als achter de belofte van dit woord staat Gods lichtende en dragende trouw Dat deze eeuwige liefde onze feest vierende Zusters bijblijve op den weg naar het gouden feest. Alvorens Ds. J. A. van Leeuwen als secre taris van genoemd bestuur in welgekozen bewoordingen het verleden gedacht en in de toekomst deze Zusters Gods rijken troost en nabijheid toewensebte, liet het Zusterkvor zich hooren. Ook het Patiëntenkoor en dat der hulpjes gaf op schoone en vriendelijke wijze uiting aan de vreugde en dankbaar heid. die in aller harten leefde, ja, zelfs het kinderkoortje wist op aandoenlijke wijze do feestvreugde te verhoogen en het hart aller aanwezigen tc veroveren. Br. C. J. Oostenrijk, secretaris der Broe derschap van Diakonen, bracht namens deze vereeniging haar gclukwcnschcn over en zijn pittig dichtwerk vond aller bijval. Een rijke schat van nuttige cn mooie ge schenken vertolkten de groote waardeering voor den trouwen arbeid van dit zoo be minde en geliefde viertal. Een treffend oogenblik was liet, waarop do 75-jarige Mcj. Eva van Buuren, die retds meer dan 43 jaar hier een liefderijk tehuis vindt, als oudste verpleegde op bizonder hartelijke wijze en in roerenden eenvoud namens den gchcelen kring der verpleegden de jubilaressen toesprak cn ieder van hen met een mooi en kostbaar geschenk bewees, dat alle patiënten een open oog en een dankbaar hart hebben voor de vele liefde en toewijding, waarvan ieder zoo vele ervarin gen heeft opgedaan De Zusters M. Pot en E. C. Schaap brach ten mede namens de andere zusters harte- lijken dank aan allen die hadden hijgedragen dezen feestdag tot zulk een on vergelen lijk levensmoment voor haar te maken. In den middag maakten vele belangnel- ienden van do receptie gebruik om hun goede wenschen over te brengen en hartelijk meeleven te betooncn. terwijl dc avond op smakelijke wijze werd gevuld met. pittige voordrachten cn geestige samenspraken, waarbij zoowel de patiënten als de zusiers veel succes oogstten V/EER EEN ONGELUK BIJ EEN VUURWERK. Tweo lichtgekwetsten. 's-Gravenhage, 15 Juli. Bij het gister avond in Scheveningen afgestoken vuur werk heeft, zich opnieuw een ongeluk voor gedaan, thans echter met minder droevige gevolgen dan dc vorige week, toen daarbij een der arbeiders werd gedood Ook nu sprong oen mortier uit elkaar, waarvan een gedeelte terecht kwam tusschen dc toe schouwers op den straatweg. Gelukkig even wel werden slechts twee personen licht ge kwetst. ONDER EEN IJZEREN BALK. Roermon d, 15 Juli. Heden morgen vroeg waren eenige werklieden aan den los en laadwal aan de Maas te Roermond bezig rnet het versjouwen van eenige zware ijze ren balken. Plotseling kantelde een der bal ken cn zekere L. 1-1. geraakte met zijn been onder de balk. Het been werd zoo ernstig gewond, dat het slachtoffer bij aankomst in het St. Laurenlius ziekenhuis reeds zoo veel bloed had verloren, dat men niet tot amputatie kon overgaan. Eenige tijd daar na is de man aan het vele bloedverlies over leden. De man was 45 jaar oud en laat een vrouw en een kind achter. MISPLAATSTE OPZENDING NAAR EEN KRANKZINNIGENGESTICHT? De Krankzinnigenwet bicdj redelijke waarborgen. Op dc vragen van den heer Van der Hei de betreffende de inbewaringstelling op 16 Juni j.l. van een persoon in Nijmegen ter opzending naar een krankzinnigengesticht en betreffendo waarborgen tegen internee- ring van niet-krankzinnigen in een krank zinnigengesticht heeft minister Ruys de Beerenbrouck geantwoord: De persoon, op wien de vragen betrekking hebben (zekere S.), werd in den laten avond van 16 Juni door twee rechercheurs uit zijn woning te Nijmegen overgebracht naar dc bewaarplaats aan het St. Antonius- piein aldaar. De burgemeester had, op grond van een verklaring van den huis arts. zijn inbewaringstelling aldaar krach lens art. 14 der Krankzinnigenwet gelast; bij den huisarts zat niet de bedoeling voor, dat S. zou vervoerd worden naar een krank zinnigengesticht, wel dat hij in de bewaar plaats door den gemeentegeneesheer zou worden geobserveerd. Den volgenden dag werd S. in de bewaar plaats door den gemeentegeneesheer be zocht; hij bevond zich toen in een eenigs- zins overspannen toestand. Na overleg met den huisarts bezocht de gemeentegenees heer S. andermaal den volgenden dag en stelde hem toen voor, zich ter verpleging op te laten nemen in het ziekenhuis, maar S wcnschte op dat voorstel niet in te gaan. Wijl de gemeentegeneesheer geen termen aanwezig achtte, zijn plaatsing in een ge sticht voor krankzinnigen te bevorderen, verkreeg S. toestemming om naar buis te gaan. De minister heeft overleg gepleegd met zijn ambtgenoot van Justitie. Dat overleg leidde tot de conclusie, dat de waarborgen, die de Krankzinnigenwet biedt tegen ver blijf van niet-krankzinnigen in een krank zinnigengesticht, redelijk zijn. Boer met een hooivork ge* stoken Scha gen, 15 Juli. Donderdagmorgen heeft een werkman den landbouwer P. D. de G., wonende aan den Groeneweg te Schagen, alwaar hij als werkman in dienst is, ernstig mishandeld. De knecht was bezig het hooi in de boer derij te bergen. Hij deed dit niet naar den zin van den boer. Deze gelaste hem toen liet hooi beter te plaatsen, waarop de knecht zijn patroon uitschold en hem al lerlei beleedigingen naar het hoofd slin gerde. De knecht sprong plotseling van den hooiberg en viel zijn patroon van achteren met een hooivork aan. Hij wilde hem hier mee een slag op het hoofd geven. De boer wist den slag gedeeltelijk te parceren, doch liep niettemin een ernstige wonde aan het hoofd op, henevens aan den arm, waar mede hij den slag had afgeweerd. Door den slag kwam do man echter tc vallen en hierop stak de knecht zijn baas met de hooivork door mond en wangen. Op het gegil kwamen de vrouw en de vader van den boer tocloopen; zij wisten den knecht de hooivork af te nemen en den boer te on tzetten. Dr. Schmidt to Sint Maartensbrug was spoedig ter plaatse en heeft den getroffene verbonden. De hoer, die bij de mishande ling eenige kiezen heeft verloren ligt nu met een gezwollen hoofd en arm te bed. De wonden moeten wegens gevaar voor infec tie voorloopig open blijven. Do dader, gehuwd en vader van drie kinderen, heeft zichzelf bij de politie aan gemeld. (Telegraaf.) ACTIE TEGEN EEN BURGEMEESTER Een raadscommissie te Didam dringt aan op niebherbes noeming van den bun gervader Doetinchem, 15 Juli. In de gisteren gehouden raadsvergadering van de gemeen te Didam werd met 9 tegen 4 stemmen be sloten een speciale raadscommissie te be noemen, die bij de bevoegde autoriteiten te Arnhem en Den Haag de noodige moeite zal doen dat de burgemeester jhr. van der Poll na afloop van zijn ambtstermijn in Februari 1-033 niet zal worden herbenoemd. Tot lid der commissie werden benoemd de heer Looters, wethouder van Didam en de hecrcn raadsleden van Didam, Schaars cn Godschalk. Bij de rondvraag ontstond nog een erin stig incident, doordat do voorzitter plotse ling de vergadering sloot. Dc raadsleden weigerden te vertrekken cn bleven verder confereer en in afwezig heid van burgemeester cn secretaris. In deze na-conferentie hebben de raadsleden besloten tegen dit optreden van den burge meester bij den IToogen Raad tc protostceren. GEEN HEFFING OP KAASVOORRADEN. 's-Gravenhage, 15 Juli. Op de kaas markten heeft deze week het gerucht ge- loopcn, dat het in de bedoeling der regee ring zou liggen om wanneer ingevolge de crisiszuivelwet ook op kaas een heffing wordt toegepast, deze heffing ook te doen golden voor voorraden, die reeds in het be zit van de kaashandelaren zijn. In verband hiermede deelt de regeerings commissaris voor de hulpverleening aan de melkveehouderij, voorzitter der crisis- zuivelcontrale mede, dat bij het bestuur der crisiszuivelcentrale zoodanige heffing zelfs geen oogenblik in overweging is geweest BURGERLIJK ARMBESTUUR TE HAARLEM OPGEHEVEN. Dc gemeenteraad van Haarlem heeft een voorstel van het college van B. en W. tot opheffing van het Burgerlijk Armbestuur cn stichting van een dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon met 16 tegen 15 stemmen aangenomen. HOFBERICHT. 's-Gravenhage, 15 Juli. Morgen Zater* dag 16 Juli zal de „Vorst van Waldeck", broeder van H.M. de Koningin-Moeder te Soestdijk aankomen en eenige dagen de gast zijn van H.M. VERLENGING VLEESCH- CONTINGENTEERING. Naar wij vernemen, zal de Staatscourant van hedenavond een Koninklijk besluit be vatten waarbij de contingcnteering van den invoer van vleesch verlengd wordt voor den tijd van 6 maanden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 12