Tijdschriften UIT HET KOOPVAARDIJ- BEDRIJF VRIJ NEDERLAND ADRESSEERT PER AUTO NAAR HET BUITENLAND WAT ETEN WIJ MORGEN Protesten tegen de verlaging der gages De organisaties van officieren en scheeps gezellen vertegenwoordigd in de contac- commissie van organisaties van zeevaren den hebben naar aanleiding van de opzeg ging van het collectiefcontract door den bond van werkgevers in de koopvaardij zich tot dien bond gewend met een brief, waarin o.a. er op wordt gewezen, dat de grens van verhoudingen bij een nieuwe gageverlaging langzamerhand geheel uit het oog wordt verloren. Niettegenstaande reeds voordien ten aanzien van. de loons- verhoudingen in ons land de zeevarenden in een slechtere positie waren geraakt wer den de officieren half November van het vorige jaar en scheepsgezellen in Februari van dit jaar niettemin toch nog gedwongen een gageverlaging van resp. 10 en 9 te aanvaarden. Door deze verlagingen zijn sinds 1931 toen de gages van de zeevaren den werden vastgesteld in evenredigheid tot de overige loonnormen in ons land de gages bijna 40 gedaald terwijl door ver mindering van premie en andere emolu menten voor een groot deel der officieren het inkomen ongeveer tot de helft van vroeger is teruggebracht, terwijl door de verlagingen toegepast op de overwerkgel- den voor de mindere schepelingen deze overwerkgelden beneden het peil van het gewone uurloon zijn gekomen en waardoor deze categorieën ook ernstig in hun inko men zijn getroffen. De maatstaf door de reeders thans aan gelegd en waarbij de gageverlaging wordt afgemeten naar de monetaire inzinking In de voornaamste zeevaartlanden leidt tot consequenties, welke de organisaties mee- nen te moeten verwerpen. Wanneer van werkgeverszijde dit standpunt wordt ge handhaafd dan zou dit voor velen een ga geverlaging van nog eens 20 beteekenen De betrokken organisatiebesturen achten de beoogde verlaging voor het tegenwoordige, gezien dat eerst onlangs de boven geme moreerde korting heeft plaats gehad, on aanvaardbaar en zullen dienovereenkomstig aan de leden adviseeren. VELE ZIEKTEGEVALLEN TE RUINEN. Vijftal kinderen overleden. Ruinen, 23 Juli. Hier ter plaatse en in de gehuchten in de omgeving heerscht sinds eenige weken een ziekte, waarvan men niet den juisten aard weet. Reeds is er een vijftal kinderen aan overleden, terwijl verschillende scholen gesloten zijn. Onder de ziektegevallen is dysenterie ge constateerd; het is echter twijfelachtig of inderdaad alle gevallen onder deze ziekte te rangschikken zijn. Gelukkig is de „epi demie", als men het zoo wil noemen, sterk aan het afnemen. De verschijnselen zijn: buikpijn, brakin gen, diarrhee, al of niet gepaard gaande rnet koorts. In het begin hechtte men niet veel waarde aan de eerste verschijnselen, omdat men meende, dat deze het gevolg waren van het eten van rauwe vruchten en het drinken van onzuiver water. Toen het bleek, dat de ziekte zich uitbreidde, nam men maatregelen om verdere besmetting te voorkomen. Vele kinderen bleven thuis en scholen werden gesloten. De geneeslieeren in Ruinen, Ruinerwold, Zuidwolde, Hooge- veen, Dwingelo en andere plaatsen waren overstelpt met werk. Het bleek echter niet noodig te zijn, nog meer hulp van andere gemeenten aan te vragen. Niet alleen kinderen, ook volwassenen werden aangetast, soms hcele gezinnen. In de meeste gevallen was de ziekte van lich ten graad, uitgezonderd bij vijf slachtoffers. (Telegraaf). LONNEKER TN MOEILIJKHEDEN. Raad weigert om de ge meente in een hoogere be lastingklasse te brengen. Spoedmaatregelen. Ged. Staten van Overijsel hebben de gemeentebegrooting van Lonneker voor het dienstjaar 1932 niet goedgekeurd, daar de gemeenteraad heeft geweigerd te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten om de ge meente in een hoogere klasse voor de be lasting te brengen. Slechts indien dit geschiedt en in totaal nog 100.000 op de begrooting wordt bezui nigd, zal goedkeuring kunnen geschieden. In verband hiermede heeft een deputatie uit den gemeenteraad van Lonneker deze week te Zwolle een onderhoud gehad met Ged. Stalen, doch deze bleven bij hun standpunt. In verband met het feit, dat de gemeente Lonneker na 31 Juli geen enkele uitgave meer kan doen, hebben B. en W. maatre gelen genomen, teneinde te trachten uit de moeilijkheden te komen. Zij hebben den raad in spoedvergadering bijeengeroepen en een begrotingswijziging voorgesteld, waardoor een bezuiniging van 100.000 kan worden verkregen. Een be drag van ruim 66.000 denkt men te vin den in grootere belastingsopbrengst. (Hbld.) GEORGANISEERD OVERLEG BIJ DE BELASTINGEN. Eenige desiderata. In de laatst gehouden vergadering van de bijzondere commissie voor Georganiseerd Overleg voor de Dienststukken der Directe Belastingen enz. en der Registratie werd een nieuw reglement van orde vastgesteld. Be sloten werd aan den Minister van Financiën te adviseeren, dat de commissie zich kon vereenigen met de ontworpen regelingen, betreffende toekennen van vergoeding bij waarneming van bureaux en kantoren en betreffende uitkeering van loon bij onge schiktheid tot werken van personeel, dat niet doorloopend dienst verricht. Eveneens werd in hoofdzaak ingestemd met een door den Minister ontworpen regeling inzake tij delijke waarneming van bijzondere functiën. De door den Minister voorgenomen verla ging van de rijwielvergoedingen kon geen meerderheid vinden. De verschillende orga nisatie-vertegenwoordigers waren van mee ning, dat de bedragen op respectievelijk 30, ƒ40 en 50 moesten worden gesteld. Een voorstel van enkele leden om den Mi nister te verzoeken den werktijd voor de teekenaars van het kadaster vast te stellen op 6% uur per dag, werd in de vergadering verworpen. Eveneens een voorstel om in te stellen den rang van motordrijver-dekknecht bij de Domeinen. Op voorstel van enkele leden zal voorts aan den Minister worden geadviseerd: a. inzake het toekennen van verblijfsver goedingen bij de Domeinen de ongehuwden gelijk te stellen met gehuwden Indien eersl- bedoelden dien6t doen op vaartuigen, welke niet geschikt zijn voor bewoning; b. nadere voorschriften te geven ten einde het mogelijk te maken, dat de ambtena ren de afdeelingsvergaderingen van hun vakvereeniging kunnen bijwonen, zonder daarvoor verlof te vragen; c. te bepalen, dat de dienst op feestdagen zal worden gelijk gesteld met den dienst op Zondagen, zonder dat die feestdagen worden begrepen onder het aantal vau 26 vrije Zon dagen. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Ook bij levering van onderdeelen door derden. De Ned. Werkgever, orgaan van het Ver bond van Ned. Werkgevers, maakt melding van den volgenden brief, dien het verbonds- bestuur ontving van de Rijkscommissie voor de werkverruiming: „Het heeft de aandacht der commissie ge trokken, dat herhaaldelijk door fabrikanten, die de bemiddeling van onze commissie in roepen ten einde orders voor hun onder nemingen al dan niet met subsidie te ver krijgen, levering van onderdeelen wederom aan derden wordt onderaanbesteed, zonder dat hierbij de belangen van de Nederland- scbe industrie voldoende in het oog wor den gohoüden. Veelal toch worden, indien de buitenland- sche industrie goedkooper offreert, de be doelde onderdeelen ter leverantie naar het buitenland vergeven, zonder dat de noodige moeite is gedaan om zoo noodig door be middeling van onze commissie ook de leve ring .van die onderdeelen voor de Neder- landsche industrie te behouden. Het behoeft nu wel geen betoog, dat deze gang van zaken de instemming van de commissie niet kan hebben. Zij meent dan ook, dat er alle aanleiding bestaat het bestuur van uw Verbond te ver zoeken haar leden wel uitdrukkelijk er op opmerkzaam te willen maken, dat voor het geval zij ook den bovenaangegeven gang van zaken mochten volgen, zij zich aan een ernstigo tegenstrijdigheid schuldig maken. De commissie verzoekt u wel de aandacht an uw leden er op te vestigen, dat op grond van dezelfde overwegingen, waarop zij verdedigen, dat aan hen opdrachten moeten worden verstrekt met voorbijgaan van buitenlandsche mededingers, de Neder- landsche industrie als onderleverancier niet voorbijgegaan mag worden." DE LEVERING VAN DE ELECTRO- GENERATOR VOOR DE PROV. ZEEUW SCHE ELECTRICITEITSMIJ. Opgedragen aan de maatschap pij de Schelde te Vlissingen* Op de schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Slotemaker de Bruine: Kan de minister mededeelen, of het be richt juist is, dat de directie der Provin ciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij voor een te leveren electrogenerator aan de Nederlandsch e Industrie geen gelegenheid geboden heeft om voor die levering in te schrijven? Indien het bericht juist is, kan de mi nister dan mededeelen, wat de reden is ge weest. dat de Nederlandsche Industrie door een Nederlandsche directie is gepasseerd? heeft de minister van binnenlandsche za ken, onder overlegging van eenige stukken ter nadere adstructie, welke zouden kun nen worden nedergelegd, ter inzage van de leden der Kamer, geantwoord: De N.V. Provinciale Zeeuwsche Electri citeits Maatschappij heeft aan de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij „De Schelde" opgedragen de levering van een turbogenerator. De aanbieding van deze maatschappij was, wat prijs en rendement betreft, in vergelijking met andere offerten, voordeelig. Tevens heeft bij de gunning de overweging gegolden, dat de fabriek „De Scheldevan de P.Z.E.M. de grootste af- neemster is. Aan de gegeven opdracht is de voorwaar de verbonden, dat alle arbeid, welke met behoud van de vereischte bedrijfszekerheid bij „De Schelde' kan worden verricht, daar moet worden uitgevoerd. De turbine en de condensator worden dan ook behoudens materialen, welke elke Nederlandsche fa briek uit het buitenland moet betrekken geheel, de generator voor een groot deel door „De Schelde" gebouwd. Naar het oordeel van den ondergeteeken- de kan ten deze van een passeeren van de Nederlandsche industrie niet worden ge sproken. KONINGIN-MOEDER OP DE REM- BRANDT-TENTOONSTELLING. Een bezoek van anderhalf uur. Amsterdam, 22 Juli. De Koningin- Moeder bracht heden een bezoek aan de Rembrandt-Tentoonstelling in het Rijksmu seum, alwaar zij werd ontvangen door den Burgemeester van Amsterdam. De hooge bezoekster werd rondgeleid door den Hoofd Directeur. H.M. bezichtigde het tentoonge 6telde zeer aandachtig en bleef gedurende anderhalf uur in de zalen- - In verband met de ministerieele radiorede Het hoofdbestuur van „Vrij Nederland" heeft naar aanleiding van de radio-rede van minister Buys een adres tot hem gericht, waaraan het volgende is ontleend: Het brengt onder de bijzondere aandacht van Uwe Excellentie de zich steeds meer ophoopende nooden van den middenstand, en meent dat de belangen van dit aanzien lijk deel van ons volk in deze tijden niet gediend worden door wettelijke maatrege len die als knellende banden worden ge voeld, in welk verband bijzonderlijk wordt gewezen op de gedwongen winkelsluiting; Het vertrouwt dat van regeeringswege al les zal worden gedaan om een opleving van net bedrijfsleven te bevorderen, waarbij aan het gezonde particuliere initiatief, dat ons volk zoo noodig heaft om te komen tot herstel van den economischen toestand, zoo min mogelijk beletselen zullsn worden in den weg gelegd; Hoewel overtuigd, dat opofferingsgezind heid ook noodgedwongen zal moeten be tracht worden waar zulks geëisckt wordt, geeft het middels Uwe Excellentie de re geering eerbiedig in overweging wel zeer ernstig te willen nagaan, in hoeverre kor ting op de salarissen beneden 3000 wel noodzakelijk zal zijn, en of in stede hier van niet de heffing van indirecte belastin gen, waarbij de druk over grootere expan sie en gelijkmatiger verdeeld wordt, over weging verdient; Het wil niet verhelen, dat bij velon een pijnlijken indruk heeft gemaakt, dat aan hoogere functionarissen, waaronder vele, die door cumulatie van functies en pen sioenen in een zéér bevoorrechte positie verkeeren, de korting op hun salarieering is overgelaten, terwijl de steun aan werk* Ioozen aanmerkelijk werd ingekrompen; Het spreekt nochtans het vertrouwen uit dat alle Nederlanders, die toch reeds vaker toonden in tijden van gemeenschappelijken nood als één geheel voor de belangen van land en volk te kunnen pal staan, den ernst dezer tijden niet zullen onderschat ten en aan de opwekking van Uwe Excel lentie zullen gehoor geven. Welke papieren men noo* dig heeft Aangezien juist in dezen reistijd herhaal delijk blijkt, dat de automobilisten over het algemeen niet voldoende op de hoogte zijn van de papieren, welke zij voor het inter nationaal verkeer per auto noodig hebben, acht de Kon. Nedëri. Automobiel Club het, in het belang van de reizigrs gewenscht er de aandacht op te vestigen, dat men aan de grenzen zeer veel last kan ondervin den wanneer er aan de papieren ook maar iets hapert. Vele automobilisten zijn van meening, dat zij kunnen volstaan met een Triptiek of Carnet en een internationaal rijbewijs; dat is echter onjui9t. Behalve deze papieren dient men ook nog een internatio naal wagenbewijs te kunnen toonen, dat feitelijk de beteekenis heeft van èen inter nationaal nurnmerbewijs. Vermoedelijk is het misverstand te wij ten aan het feit, dat vroeger inderdaad met een Triptiek of Carnet en een internatio naal rijbewijs kon worden volstaan. Dit laatste was toen een lijvig boekdeel, dat zoowel de gegevens van den bestuurder als van den wagen bevatte. Het nadeel daar- an was, dat men het alleen voor een be paalden wagen kon gebruiken; wanneer men dus met een andere auto op reis vilde gaan, diende men een geheel nieuw inter nationaal rijbewijs aan te vragen. Ten ein de de reizigers hierin tegemoet te komen is besloten het oude internationale rijbewijs te splitsen in twee nieuve bewijzen n.l. eon rijbewijs voor den bestuurder en een wagenbewijs voor de auto. Het nieuwe in ternationale rijbewijs, dat een geldigheids duur van een jaar heeft kan de eigenaar voor iederen villekeurigen wagen gebrui ken; het wagenbewijs dat e\eneens een jaar geldig is, behoort bij de daarin ver melde auto. Wie dus met de auto naar het buitenland gaat, diene er voor te zorgen, dat hij ten einde ongestoord de grens te kunnen over schrijden, in het bezit is van a. Triptiek of Carnet; b. een internationaal rijbewijs; c. een internationaal wagenbewijs. De K.N.A.C. verstrekt deze papieren aan haar leden gratis, wat de Triptieken en Carnets betreft, zelfs zonder betaling van verzekeringspremies. Niet-leden kunnen de internationale rij- en wagenbewijzen tegen een kleine vergoeding bij het secretariaat der Club, Lange Vijverberg 10 of bij een der inlichtingbureaux te Amsterdam, Wete ringschans 120 of Arnhem, Velperbinnen- singel 1 verkrijgen. Aanvraagformulieren daartoe zijn steeds te vinden in het offi cieel orgaan van de K.N.A.C. „De Auto". Ten einde te voorkomen, dat men bij terugkeer aan de Hollandsche grens moei lijkheden zal kunnen krijgen is het noodig er aan te denken, dat men in het bezit dient te zijn van een nationaliteitsbewijs van de auto en van de wegenkaart ten bewijze dat men de wegenbelasting betaald heeft. Aangezien 1 Augustus een nieuw kwartaal voor de wegenbelasting ingaat, zullen zij, die voor dien tijd op reis gaan, goed doen reeds thans hun wegenbelasting te betalen, voor zoover zij deze althans par kwartaal voldoen. s.41 INTERNATIONAAL BODEMKUNDIO CONGRES. Een excursie naar de Zuiderzee. De deelnemers aan het deze week te Gro ningen gehouden Internationaal Bodemkun- dig Congres hebben tot slot een excursie gemaakt naar de Zuiderzeewerken en de Wieringermeerpolder. Na van Harlingen af een tocht per boot langs de afsluitdijk en de êluizen te hebben gemaakt, werd een bezoek gebracht aan don Wieringermeerpolder, waar het gezelschap in een der landbouwschuren een welkomst woord werd toegesproken door den heer Ir. S. Smeding, voorzitter der Wieringer- raeer-directie. Na een kort bezoek aan Slootdorp volgde een demonstratie van de Molbuis-drainage van prof. Visser, alsmede van die volgens het systeem van Rud. Sack en van nog en kele andere machines. Aan de door de Wie- ringermeer directie in bet ontvangstlokaal nabij de terp aangeboden thee werd een woord van dank gesproken door Sir John Russel, directeur van het bekende proef station te Rothamster in Engeland, waarbij deze uiting gaf aan den overweldigenden indruk, weU&e liet buitenlandsch gezelschap had gekregen van wat door Nederland op dit gebied wordt gepresteerd. Op een ontwateringsproefveld nabij Kol- horn werden daarna verschillende profielon en onderzoekingsmethoden gedemonstreerd en besproken, waarna naar Alkmaar werd gereden, vanwaar het gezelschap naar Wa- geningen is afgereisd, waar Zaterdag de Landbouwhoogeschool zal worden bezichtigd en tevens do slotzitting van het congres zal worden gehouden. „VEREENIGDE STATEN DER WERELD". Het bestuur der „Viottaclub" deelt ons mede: The New History Society onder de be scherming van The International Universi ties Leagues of Nations Federation stelt drie prijzen beschikbaar voor opstellen, ge schreven door studenten of leerlingen van universiteiten cn scholen van Europa, over het onderwerp: „Hoe kan de jeugd van de universiteiten en 6cholen bijdragen tot de verwezenlijking van de Vereenigde Staten der wereld?" Eerste prijs: 300 dollars. Tweede prijs: 200 dollars. Derde prijs: 100 dollars. Voetbal. AMSVORDE I—AMERSF. BOYS I 1—3. Om het kampioenschap van Amersfoort De gisteravond gespeelde wedstrijd tus schen Amsvorde en Amersfoortsche Boys om het kampioenschap van Amersfoort eindigde in een 3—1 overwinning voor de Amersfoortsche Boys. De onderlinge stand luidt nu: Arnersf. Boys O 2 4 11—1 H.V.C. 1 1 2 8—1 Quick 1 1 2 01 Amsvordo 2 o 2—11 A.P.W.C. 2 O 1-13 Zwommen. DE 2 K.M. ZWEMWEDSTRIJD VAN „HET LEVEN". Mej. Breukel en Van Hemsbergen wederom winnaars. Amsterdam, 23 Juli. Hedenmiddag vond onder groote belangstelling de 2 K.M. zwemwedstrijd om het kampioenschap van den Amstel, georganiseerd door het week blad „Het Leven", plaats. Onmiddellijk na den start bij de Berlage- brug plaatste zich een kleine groep, die zich steeds meer van de anderen losmaakte, aan liet hoofd. In deze groep bevonden zich o.a. mej. Breukel en Van Hemsbergen, dc beide winnaars van het vorige jaar. Aan het keerpunt bij de brug aan de Ceintuurbaan tikte Van Hemsbergen het cerate aan, ge volgd door Zeegers. Mej. Br*ukel was toen reeds, ver op de andere dames voor. In de volgorde kwam verder weinig verandering; de onderlinge afstand werd echter zeer groot. Winnaar van de hceren seniores werd wederom J. van Hemsbergen, bij de dames seniores mej. Breukel. Bij dc heeren junio res kwam Zeegers als eerste aan, bij de dames juniores mej. M. Bolte. De uitslag luidt: Heeren seniores: 1. J. van Hemsbergen (Haarlem) 35 min. 4 sec, 2. F. H. Wegenaar (A. Z.) 37 min. VA sec. 3. J. H. v. d. Brink (Dolfijn) 3S min. 44 sec. Heeren juniores: 1. K. Zeegers (A. Z.) 35 min. 474$ sec. 2. H. Bannink (Haarlem) 35 min. 59% 6ec. 3. J. Stender (Dolfijn) 37 min. 7% sec. Dames seniores: 1. I. Breukel (O. D. Z.) 37 min. 11% sec. Dames juniores: 1. M. Bolte (O. D. Z.) 43 min. 33% sec. 2. B. Westmijnze (P. Z. en P. C) 44 min. 34% sec. 3. M. Banning (Zignea) 44 min. 48% sec. Lawntennis. INTERNATIONALE CLUB—CAMBRIDGE. Nederland leidt met 42. Noord wijk. Heden zijn de wedstrijden van het tournooi tusschen de Internatio nale Club en Cambridge begonnen. Het weer was niet al te mooi, af en toe viel een regenbuitje, doch de partijen behoefden niet te worden afgebroken. In verband met ge brek aan tijd werden de dubbelspelen uit- gestel**- t KOFFIETAFEL. Nierbroodjes. Eeu van te voren geblancheerde lctlfs- nier wordt in kokend water met kruiden, als uit, peterselie, foelie en laurierblad gaar gekookt en in kleine stukjes gesne den. Nu wordt van boter, bloem en wat kooknat van de nier een dikke ragoutsaua gemaakt, waardoor de gesneden nier wordt geroerd. We snijden nu stukjes brood van ongeveer 6 c.M. lang en 4 c.M. breed zonder korst, waarover we de ragout ver- deelen in het midden wat hooger dan aan de kanten. Nu overgieten we de broodjes voorzichtig met in een beetje melk geklopt ei, totdat ze week zijn, waarna ze goed overal met paneermeel worden bestrooid. Men herhaalt dit zoo noodig nog eens en bakt de broodjes in frituurvet bruin. Ze worden goed heet opgediend en bestrooid met een beetje gehakte petersolie. MIDDAGMAAL. Voorgerecht: Vermicellisoep. Vleescb: Haehé van vorsch vleoseh'. (Men kan hier goed de nieuwe Lissabon- sche uien voor gebruiken). Aardappelen: gewoon. Groente: postcloin. Nagorcchl: Decn3che vla. Drie ons Sun-maid rozijnen worden zacht jes gekookt in vier kopjes bessensap, ver. mengd met wat water, anderhalf ona «ui- ker en een stukje pijpkaneel, waarna het vocht met wat sago tot een vla wordt ge bonden en na bekoeld te zijn in een glazen kom wordt gedaan. Men giet er voorzichtig ten vanillevla overheen. „Nederlandsch fabrikaat.'1 In de Juli-aflevering van het maandblad der Vereniging „Nederlandsch Fabrikaat" valt allereerst het oog op het portret van den onlangs afgetreden voorzitter der Ver* eeniging, den heer Ir. J. van Dusseldorp» die gedurende elf jaren het voorzitterschap heeft bekleed, waaronder een zeer waar- deerend bijschrift. Vervolgens wordt uitvoerig verslag mfr gebracht van de algemeene ledenvergade ring, op 30 Juni 1.1. gehouden en de ver* schillende redevoeringen, die daarbij zijn uitgesproken. Daarna wordt mededeeling gedaan van het feit, dat het bekende adresboek „De Nederlandsche Industrie" in den vervolge zal worden uitgegeven door de N.V. A, J. Sijthof's Uitgevers-Mij. te Leiden. De elfde uitgave is in voorbereiding en zaT 1 Januari a.s. het licht zien. Onder het hoofd: „De Reizende Scbóol- tentoonstelliug der Vereeniging" zijn een aantal afbeeldingen opgohomem van dQ?e. verzameling, waaruit men een uitsteken den indruk krijgt van dezo zeer doelma tige wijze om het opgroeiend geslaeht een indruk te geven wat in Nederland wordt gemaakt en hoe dit geschiedt. „Wist U?" bevat als naar .gewoonte een aantal korte, belangwekkende mcdédeelin- gen. Als naar gewoonte is ook wederom dit maal de rubriek „Voor de Nederlandsche Vrouw" op zeer onderhoudende en vlotte wijze verzorgd. „Winkelweken en Tentoon stellingen" die voor vele fabrikanten van nut kan zijn, is ook een zeer doelmatige opgave. Vervolgens treffen wij aan een uitvoerige opgave van in den laatsten tijd verleende Nederlandsche octrooien. Van de zes gespeelde wedstrijden won de Internationale Club er vier en de En- gelschen twee, zoodat Nederland dus met 4—2 leidde. De uitslagen luiden: Timmer slaat Mathall 61, 64, 6—3. Koopman verliest van Malfroy 26, 2—6, 4—6. Hughan slaat Young 36, 9—7, 6—0, 3—6, 6-3. Leembruggen slaat Mc. Kennon 6—S, 6—1, 6-2. Marinhelle sla^t Daines 64, 6—1, 6—2. Van der Feen verliest van Fletcher 6—8, 9—7, 12—10, 7—9, 6-8. De Nederlanders winnen mot 13—9, Noord wijk, 2S Juli. De uitslagen van de heden gehouden internationale tennis wedstrijden luiden als volgt: Heeren enkelspel: Nuthale slaat Koopman 6—1, 6—4, 2—6, 0—6, 7—5. Hughan slaat Mac Kinnen 7—5, 6—3, 8-6. Heeren dubbel: Timmer en mr. Diemer Kool slaan Baines en Young met 64, 6-2, 7-5. Timmer en mr. Diemer Kool slaan Mal froy en Fletscher 3—6, 36, 75, 6—4, 60. Baines en Young slaan Pennink en Cas- tendijk 46, 63, 61, 75. Nulhal en Mac Ivinnan slaan Koopman en Knottenbelt 6—3, 4—G, 97, 4—6, 7—o. Malfroy en Flet6chcr slaan Penning en Castendijk 60, 63, 26, 7o- Zondag werden de finales gespeeld van het tournooi tusschen de Internationale Club en Cambridge. De Nederlanders wonnen het tournooi met 12—9. De gedetailleerde uitslagen zijn: Heeren-enkelspel: Timmer slaat Malfroy 60, 61, 64. Leembruggen slaat Young 7—5, 6—2, 6—1. Van der Feen wint van Baines 6—3, 6—2, 6—3. Marinkelle wint van Fletscher 64, 6—4, 6-2. Heercn-dubbelspei: Nuthal en Mac Kinnan slaan Timmer en Diemer Kool 7—5, 64, 5—7, 75. Koopman en Knottenbelt 6laan Baines en T oung 63, 5^-7, 62, 6—3. Malfroy en Fletscher slaan Koopman en Knottenbelt o—7? 6—lz 6—3j 4-—lS^rll,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2