BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 UTR. OPLEIDINGS INSTITUUT LAATSTE BERICHTEN SPEELTUINVEREENIGING SOESTERKWARTIER Het jaarl\jksche zomerfeest Wolhandel „DE CONCURRENT" Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prij sverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17 yt CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse ATHLETIEK. EEN GROOTE ZEGE VAN DEN A. A. B. Ondanks het feit, dat de A.A.B. mot eon groot aantal invallers uitkwam, heeft de U.P.A.B. ook in de zevende ontmoeting de nederlaag moeten lijden. Een verrassing was de 400 M. op welk nummer Prins door Koch geklopt werd in den goeden tijd van 51.4 6cc. De beide esta fette-nummers werden met miniem ver schil door de heeren-teams van den U.P.A.B. gewonnen, terwijl de dames van den A.A.B. echter zegevierden over de Utrechtsche ploeg op dc 4 X 100 M. 20 nummers de eerste plaatéen te bezetten, de A.A.B. zegevierde met 1241/* pnt. tegen 85Vt pnt. (Heeren 73—57 put, dames Sl'/f— 28pnt.) De prestaties waren volgons „De Cou rant" over het algemeen vrij middelmatig. De uitslagen luiden: 100 M.: P. de Haan (A.) 11.5 sec.; 2. H. Beintema (U.) 11.8; 3. W. Hennings (A.); 4. H. Vincent. 110 M. horden: 1. H. Beintema U.) 16.6 sec.; 2. W. Spanjerdt (A.); 3. G. Fiedler (A.); 4. A. Poorten (U). 400 M.: 1. Koch <A.), 51.4 sec.; 2. Prins (A.) 51.7; 3. Meinen (U); 53.2; 4. Koetsier (U.). 800 M.: 1. J. Heymans (A.) 2 min. 10 6ec.; 2. G. Oskamp (A.) 2.10.9; 3. Veuger (U.) 2.11.5; 4. Huffels (U.). 5000 M.: 1. T. Toorenburg (A.) 16 min. 37.4 sec.; 2. J. de Ruyter (A.) 16.48.2; 3. F. Goossen (A.) 17.05.2; 4. J. Egels (U.). Kog e Is too ten: 1. J. v. d. Berg (A.) 12.60 M.; 2. A. Meinen (U.) 10.52 M.; 3. S. Horwitz (A.) 10.31 M.; 4. J. Dijkhuizen (U.) 10.13 M. Discuswerpen: 1. Grootewal (U.) 32.20 M.; 2. Brasser (A.) 31.39 M.; 3. Szath- marg (A.) 30.43 M.; 4. Hoksbergen (U.) 29.74 M. Speerwerpen: 1. T. Knol (A.) 50.64 M.; 2. T. de Jong <U.) 48.80 M.; 3. B. Wal stra (A.) 47.82 M.; 4. A. Vincent (U.) 39.78 M. Polsh oog: 1. L. van Oorschot (U.) 3.60 M.; 2. J. Knol (A.) 3.20 M.; 3. C. Verhoef (A.) 3 M.; 4. H. Poorter (U.) 2.90 M. Hoogspringen: 1. J. v. d. Berg (A.) I.67 M.; 2. W. Spanjerdt (A.) 1.62 M.; 3. A. Poorter (U.) 1.57 M.; 4. J. Grooterval (U.) 1.52 M. Verspringen: 1. Vergunst (A.) 6.69 M.; 2.Zwol6rnan (A.) 6.58 M.; 3. Grootewal (U.) 6.34 M.; 4. Meinen (U.) 6.15 M. Olympische est.: 1. U.P.A.B. in 3 min. 53.4 6ec.; 2. A.A.B. 3 min. 53.S 6ec. 4 X 100 M. est.: 1. U.P.A.B. (Grootewal, Koetsier, Beintema, Vincent) 45 sec.; 2. A.A.B. (De Haan, Hennings, Renes, Aan- hoet) 45.2 sec. De uitslagen der damesnummers luiden: 100 M.: 1. A. Doorgeest (A.) 13.2 sec.; 2. M. Knijff (U.) 13.4; 3. T. Hertroys (A.) 14; 4. C. Donath <U.). 4 X 100 M. est: 1. A.A.B. 53.2 sec.; 2. U.P.A.B. 54.3. K og eist ooft en: 1. G. de Koek (A.) 10.31 M.; 2. D. Munnekes (A.) 10.11 M.; 3. P. Hitzei (U.) 8.29 M.; 4. M. Knijff (U.) 7.95 M. Hoogspringen: 1 en 2 M. Götte (A) en C. Donath (U.), beiden 1.32 M.; 3. L. Mesman <A.) 1.27 M.; 4. M. Knijff (U.) 1.22 M.: 80 M. horden: 1. J. Bosman (A.) 13.4 sec.; 2. O. du Jour (H.) 13.6; 3. C. Donath (U.) 13.7; 4. W. van Kleef (U.). Discuswerpen: 1. C. Pels (A.) 31.26 M.; 2. D. Munnekes (A.) 30.89 M.; 3. P. Hit zei (U.) 25.13 M.; 4. Femer (U.). Verspringen: 1 A. Doorgeest (A.) 4.96 M.; 2. M. Knijff (U.) 4.46 M.; 3. E. Do nath (U.) 4.42 M.; T. Hartogs (A.) 4.39. Speerwerpen: 1. G. de Koek (A.) 35.61 M.; 2. M. v. d. Berg (A.) 31.09 M.; 3. P. Hitzei (U.) 24.39 M.; 4. M. Anders (U.). Totaal-uit6lag: 1. A.A.B. l24Va pnt.; 2. U.P.A.B. 85Vi pnt. RUITERSPORT. DE BEKER DER HOOFDOFFICIEREN. 5 R.VJL verover» hem. Op Vrijdag 22 Juli vond de af6tand6rit. plaats, waaraan door 5 korpsen n.l. het le, 4e, 5e, 6e en 8e Regiment Veld-Artillerie, werd deelgenomen. Ieder korps was verte genwoordigd door 4 ruiters, die alle hunne paarden in goede condjtie wisten voor te brengen, zoodat Zaterdagmorgen onder be gunstiging van goed weer met het dres- 6uurgedeelte van dezen 6amengestelden rui ter wedstrijd kon worden aangevangen. Verschillende goede vei tooningen wed den ten beste gegeven en bleken na afloop het 5e,' 4e en lc R.V.A. slechts met een ge ring puntenverschil de leiding te hebben. Het springconcours, dat '6 middags ge houden werd bleek voor veis combinaties moeilijkheden op te leveren, waaraan het zware terrein en het niet aangeleund_zijn der hindernissen wel niet geheel vreemd geweest zal zyn en het gevolg dan ook was, dat ongeveer de helft der deelnemers niet rondkwam en het slechts aan 5 R.V.A gelukte met drie ruiters, het vcreischte aantal, het einddoel te hereiken waarmee dit regiment tevens beslag wist te leggen op „de Beker der Hoofdofficieren", voor waar een mooi resultaat voor onze stadge- nooten. Na afloop werden de prijzen met een toe passelijk woord door don Commandant van liet lc Regiment Veld Artillerie, Lt. Kolo nel G. D o o r m a n, uitgereikt. le prij6 „d9 Beker der Hoofdofficieren" 5 R.V.A. (vertegenwoordigd door opper wachtmeester van de Wakker, wacht meesters van Ooyen, Stam en Schut le prijs dressuur en springen, adj. o.i. Vermeer van 1 R.V.A. 2e prijs, idem, wachtmeester v. boek horst van 4 R.V.A. le prijs dressuur wachtm. v. H u n n i k, 1 R.V.A. 2e prijs, idem, opperwachtmeester v. d. Wakker van 5 R.V.A. LAWN-TENNIS INTERNATIONALE CLUB- CAMBRIDGE. De Hollanders leiden me» 4—2. Noord wijk a. Zee, 22 Juli. Heden zijn de wedstrijden van het tournooi tusschen de Internationale Club en Cambridge be gonnen. Het weer was niet al te mooi. Af en toe viel er een motregentjo, maar do matches behoefden niet te worden afgebro ken. In verband met gebrek aan tijd wer den de dubbelspelen uitgesteld. Van de zes gespeelde wedstrijden won de Internatio nale Club er vier, tegen de Engelschen twee, zoodat de Hollanders met 4—2 leiden. De uitslagen luiden als volgt: Timmer slaat Nuthall 6—1, 6—4, 6—3. Koopman verliest van Malfroy 2—6, 2—6, 4-6. Hughan slaat Young 36, 97, 60, 36, 6-3. Marinkelle 6laat Daines 6i, 6—1, 62. Leembruggen 6laat Mac Kennon 6—3, 6—1, 6—2. Van der Feen verliest van Fletcher 68, 9—7, 12—10, 7—9, 6-8. VEREENIGING VAN VRIJZ. GODS. DIENSTIGE LIBERALEN. Conferentie te Soesterberg. Soesterberg. Het bestuur der Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstige liberalen, thans bestaande uit de hceren prof. dr. B. D. Eerdmans te Leiden, voorzit ter; P. W. Pieters te 's-Gravenhage, vice- voorzitter; A. J. Tom te Arnhem, secreta ris; dr. J. Luchies te Valthermond (Dr.), penningmeester en mr. P. Kokje te Harder wijk, redacteur, bericht, dat men voorne mens is vanwege de vereeniging een con ferentie te organiseeren voor jongeren in het Bondshuis van den Nedorlandschen Protestanten Bond te Soesterberg. Deze conferentie zal worden gehouden op Zaterdag 24 en Zondag 25 September a.s. Onderworp van behandeling zal zijn den geestelijken inhoud en de taak van het Vrijzinnig Protestantisme, gezien in het licht dor beginselen van de vrijzinnig gods dienstige liberalen. Het programma wordt t.z.t. bekend gemaakt. Naar aanleiding van het verschijnen van de eerste brochure der vereeniging „Het Geestelijk Probleem van onzen Tijd" door prof. dr. B. D. Eerdmans, is een brochure commissie ingesteld, bestaande uit mevr. Berkhout-Muurhuis te de Bilt en de heeren ds. J. Luchies cn A. J. Tom, beiden be stuurslid. In September zal het eerste nummer van het maandelijksch orgaan uitkomen. Inlichtingen betreffende de vereeniging en bovenbedoelde conferentie, benevens opga ven voor het lidmaatschap te richten tot het secretariaat, Eusebiusbinnensingel 20, Arnhem, waar ook bestellingen voor de brochure kunnen worden gedaan. DE NIEUWE DIRECTEUR VAN HET LUCHTVAARTBEDRIJF TE SOESTERBERG. Vragen van den heer Braa» over cumulatie. Soesterberg. Het Tweede Kamerlid Braat heeft tot den minister van Defensie de volgende schriftelijke vragen gericht: Is de Minister bereid mee te deelen: le. Of het juist is, dat met Augustus een kolonel bij de artillerie der landmacht den militairen dienst met pensioen gaat verla ten, en daarna door den Minister belast is met de functie van directeur van het niet- militaire luchtvaartbedrijf te Soesterberg? 2. Zoo ja, hoe oud bedoelde persoon is? 3. Of deze nu bij zijn pensioen weer een nieuw salaris zal ontvangen? 4. Hoeveel bedoeld pensioen en salaris zullen bedragen? Is de minister niet overtuigd dat in de zen tijd beter iemand daarvoor aangewe zen kon worden die nog geen betrekking of pensioen heeft, en jonger van jaren is? Zoo niet, op welke gronden berust dan deze benoeming, die do cumulatie van pen sioen en functie ten onbillijkste in dezen crisistijd, waarin velen geen betrekking kunnen bemachtigen, weer met een ver meerdert? GEMEENTEZAKEN HILVERSUM. Hilversum. B. en W. stellen den Raad voor om hun een krediet van 2000.— te verleenen voor da^ beschikbaarstelling aan de vereeniging tot stichting en instand houding van Christelijke scholen voor L. O. en U. L. O. van gelden benoodigd voor de eerste inrichting van de klasse voor het 3de leerjaar van haar school voor U. L. O. Bij B. en W. is een schrijven ingekomen van de besturen der Hilversumsche slagers vereeniging en do vereeniging H. O. V., hou dende verzoek om het geheele batig saldo van het abattoir over 1931 te reserveeren voor uitbreiding en verbouwing yan het abattoir. Bestaat binnenkort 20 Jaar Men schrijft ons uit Utrecht: Op 7 April 1933 zal het 20 jaar geleden zijn, dat het Utrechtsch Opleidings-insti- tuut werd opgericht; de notulen althans geven dezen datum ala eerste bijeenkomst van het oprichtingscomité in de docenten- kamer van het Stedelijk Gymnasium. De officieele opening dateert van 2 Juli 1913 iu het gebouw voor K. en \V„ bij welke gelegenheid generaal P. Kleynhena, voor zitter van do-commiseie van toezicht, de plechtigheid leidde. Hoe dan ook, het vol gend jaar bestaat het instituut 20 jaar en de wensch is te kennen gegeven dit feit niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Het instituut, tot op zekere boogte een voort zetting van de in den lande zeer geprezen opleidingscursus van wijlen den heer K. Ramkema, is van boteekonis goweest voor de lichamelijke opvoeding in de provincie Utrecht en daarbuiten: een groot aantal oud-leerlingen is in de 6tad zelve cn daar buiten met succes werkzaam en het ineti- tuut mag er prat op gaan leerkrachten van bizondere reputatie aan het onderwijs te hebben afgeleverd. Hot initiatief van den heer W. van Daat- soiaar, oud-leeraar aan het Sled. Gymna sium, is niet vreemd aan de totstandko ming van het instituut. Man met een na tuurlijke aanleg om leiding te geven, voel de hij zich geroepen mede te werken aan oen breedero cn diepere opleiding van den toekomstigen lecraar in de gymnastiek. Hij verzamelde een staf van medewer kers in den persoon van mevr. M. van Raders, de heeren dr. C. E. Benjamins, dr. J. H. G. Carstens, dr. M. de Burlet en den heer K. Bamkerua. In do laatste keuze lag een erkenning van de bizondere verdiensten cn bekwaam heden als opleider van den heer K. Ram kema, waardoor reeds een voorname waarborg aanwezig was voor het slagen van het instituut. Dc cursus van den heer K. Ramkema is namelijk historscli vergroeid met het nicu- wo, thans oude instituut, waardoor het aantal geïnteresseerden bij dit jubileum aanmerkelijk wordt vergroot. De persoon van den heer Ramkema trekt schier alle leerkrachten in en om Utrecht in de be- langstellingefeer van dit jubileum, zoodat een herdenking van den stichtingsdatum gepaard moet gaan met een eerbiedige hulde aan dezen eininenten opleider en algemeen geacht burger van Utrecht. De plannen tot cene gepaste herdenking van de oprichting worden ontworpen en nader uitgewerkt door eene commissie, be staande uit de docenten van het instituut de heeren van den Bergh en Crucq, welke commissie zich zonder twijfel de medewer king zal weten te verzekeren van leerlingen en oud-leerlingen. LIJK OPGEHAALD. Druten, 23 Juli. Heden is te Druten het lijk opgehaald van zekeren Geutjes, die de vorige week te Nijmegen ie verdron ken. HET GEVAAR VAN EEN PETROLEUM- TOESTEL. De W ij k (bij Meppel), 23 Juli. Heden middag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Toen de vrouw van den landbouwer Meulenbelt een petroleumstel wilde aanste ken, vloog de bak onder het toestel in brand. Ook de kleeren van de vrouw vat ten vlam. Zij snelde dc 6traat op, waar buren de vlammen met doeken doofden. In zorgwekkenden toestand moest de vrouw naar het ziekenhuis te Hoogeveen worden vervoerd. BRAND OP TEXEL. Oosterend, (Texel), 25 Juli. Gister avond is door onbekenden oorzaak de ka pitale boerenhofstede de „Vlijt" in den pol der Eierland op Texel, eigenaar en bewo ner de heer Zeeman, in vlammen opge gaan. De brand, die in den schuur begon tastte niettegenstaande den stevigen brand muur, ook het woonhuis aan, dat eveneens geheel afbrandde. Vrijwel niets kon worden gered. De geheele hooioogst, die in de schuur was geborgen, ging verloren. Om trent de oorzaak van den brand tast men i;i het duister. De schade wordt door ver zekering gedekt. VAN ONZE VEEMARKTEN. Nog enkele dagen en 't is Augustus; te gen dezen tijd was het voorheen regel dat er dan in de gebruik6veehandel weer eeni- ge opleving merkbaar werd. Dit jaar betwijfelen we sterk dat dit ook nu weer het geval zal zijn, eerder lijkt het ons toe dat hoe dieper we in den zomer ko men en den herfst naderen de handel steeds moeilijker, of laten we zeggen nog meer angstig zal worden. Reeds nu is het in den gebruik6veehan- del goed merkbaar dat de boer in door snee te kort bij kas zit om behoorlijk zijn bedrijf gaande te kunnen houden. Er wordt te kort ontvangen, zoo zelfs dat het over groote deel van de opbrengst van hun be drijf nauwelijks het noodzakelijke-Kaa bfo talen; betaling van pacht plus aanschaf fen van het noodige vee is dan gewoon on mogelijk. De toekomst laat zich dan ook donker aanzien. Op de gebruiksveemarkten zakten de prijzen de vorige week weer af. Er komt wel iets meer aanvoer maar de kooplust is zoo gering dat we gerust kunnen zeggen dat het vee betrekkelijk onverkoopbaar is Goede bruikbare versche melkkoeien gol den nu zoo om de i 175.enkele besten nog tot f 200.—. We verwachten wel dat er iets meer omzet zal komen maar geenszins hoogere prijzen. In de slachtveehandel is het al niet veel beter; ook daar i6 en blijft het een saaie bool. De beste kwaliteit blijft over 't geheel tamelijk goed verkoopbaar maar het over schot is zeer slecht te plaateen en tegen la ge prijzen- 1ste kw. zoo om de f 0.70, de min dere kw. van fO-45 tot 0.65 alles per K-G- geslacht. Vette kalveren worden momenteel ruim aangevoerd, de vraag is tamelijk, alhoe wel het ruime aanbod de prijs eenigszina drukte kon toch wel ongeveer alles prijs houdend geplaatst worden- Kalfvleeach blijft in don zomer een gewild artikel, men besteedde voor 1ste kw. f0.400.45, 2de kw. f 0.30—0.35 mindere kw. van t 0.20—Q.2S al les per K.G. levend. Nuchtere kalveren worden weinig aan gevoerd doch kunnen nu wel geplaatst worden, de prijzen blijven evenwel laag, van f 2.5.per stuk. De vette varkensmarkt had in den afge- loopen week weer een tikje beter verloop, de prijzen waren iets hooger. Voor de zou ters was er ook iet6 meer belangstelling. We verwachten vooreerst evenwel niet veel verbetering. H NED. HERV. KERK. De heer L. H. Ruitenberg, candidaat al hier is beroepen te Surhuiaterveen (toezeg ging). PERSONALIA. Aan de Middelbaar Technische School voor de bouw- en waterbouwkundo te Utrecht zijn geslaagd voor het einddiplo ma: J. G. Klijnstra, afdeeling bouwkunde en D. Huisman, afd. Waterbouwkunde. FLESCH SALPETERZUUR GEBROKEN. Geen ernstige ongelukken. Hedenmorgen is op de Beestonmarkt al hier van een lading van een vrachtauto een flcsch salpeterzuur stukgeraakt Een man brandde hierdoor zijn hand; hij is aan het politieposthuis Hoogeweg verbon den. De brandweer heeft dc rest van het gevaarlijke goedje weggespoten, opdat spe lende kinderen geen ongelukken zullen krijgen. R.K. BURGER JONGELINGEN- VEREENIGINGEN. Bondsdagen dezer stede. Gisteren zijn te dezer stede de twee bonds dagen van de R.K. Burgerjongelingcnvcr- eenigingen in het Aartsbisdom Utrecht go- houden. De deelnemers aan deze beide dagen wer den gisteravond te kwart over zeven in ho tel Monopole ontvangen door de Amers- foortscho afdeeling. De heer G. Jansen, voorzitter der ont vangende vereeniging en voorzitter der com missie voor ontvangst, heette allen harte lijk welkom, waarbij hij den wensch uit sprak, dat deze dagen mogen 6lagen en een krachtige stoot mogen zijn voor den bloei van den bond. Deken Schol ten van Oldenzaal heette de aanwezigen als voorzitter welkom. Mor gen, zoo ging spreker voort, staan belang rijke besprekingen te wachten, we moeten het nuttige met het aangename vereeni- gen, reden waarom hij allen een genoeg lijken avond toewenschte. Vervolgens werd gezamenlijk een wandeling gemaakt en de mooiste plekjes van Amersfoort bezichtjgd, waarna men eenigen tijd gezellig vertoefde in restaurant „De Stichtsche Heuvel". A.P.V. „DE LUCHTPOST". Stand kampioenschap tot en met Cha- teauroux, 26/6 '32. Duif: 1. H. J. Hol, 2331B. 4335. 60 punten. 2. N. H. Egink, 23—30B. 5086, 57 punten. 3. C. Baartman, 2326B. 6908, 54 punten. 4. C. Baartman, 2329B. 5757, 51 punten. 5. C. Baartman, 2329B. 5756, 48 punten. Hok: 1. N. H. Egink, 1009.50 punten. 2. C. Baartman, 979,35 punten. 3. D. H Hofland, 774,10 punten. 4. R. Lammens, 724,45 punten. 5. C. H. Jansen, 692,05 punten. A.P.V. „DE LUCHTPOST". Uitslag wedvlucht gehouden vanuit Bor deaux, afstand 922,2 K.M. op Zaterdag 23 Juli 1932. In concours 75 duiven. Weder gunstig. Wind Z.-West. Duiven in vrijheid 7 uur 30 min. Aangewezen duif 10 ct. C. Baartman, met No. 3. Aangewezon duif 25 ct, N. H. Egink, met No. 9. Aankomst eerste duif 8 uur 34 min. 20 sec. Aankomst laatsto duif 5 uur 24 min. 31 sec. Zondag. De prijzen werden behaald als volgt: C. Baartman 1, 3, 4, 13, 14, 24. N. H. Egink 2, 9, 15. C. W. Góbel 5, 19. C. H. Janson 6. H. J. Hol 7, 10, 11. R. Lammens 8, 18, 22. G. Hagenbeuk 12. J. Noorman 16, 17. H. A. de Goede 20. J. P. Steenbeek 21 H. Pouwen, 23. v ft y. Egden 25, Plannen voor de stichting van een nieuw clubgebouw Hot speeltuinwerk in onze gemeente heeft behoefte aan attracties en zulks is noodig om wat afwisseling te brengen. Do speeltuinvereniging in „Het Soesterkwar- tier" organiseert dan ook jaarlijks om streeks dozen tijd een zomerfeest en biedt bij zulk een gelegenheid de kjinderen een genotvollen dag aan. Gisteren stond de buurtschap „Goed Wo nen" weder in het. teeken van l«et jaarlijk- sche zomerfeest, dat, mede door het gun stige weer, goed tot zijn recht kwam. Het was Zondagmorgen tegen 10 uur in de Zonnebloemstraat oen groote bedrijvig heid. Uit verschillende straten kwamen aardige kindergroepen, die zich vereenig- den tot een flcurigen optocht. Voorafgegaan door de muzietóvereeni- ging „H. J. Hegeraat" maakte deze vrij grooto kinderoptocht, waarin ook eenige versierde wagens worden medegevoerd, een rondgang door het woningcompBex van „Goed Wonen" en nlettegenstaandle het vroege Zondagmorgenuur, trok dezo fleu rige optocht groote belangstelling. In den speeltuin werd de optocht ontbonden. 's middags verzamelde jong en oud zich in den tuin aan de Zonnebloemstraat om getuigo te zijn voor do opvoering vam het kinderblijepel „Klein Duimpje en de Beu6", dat door het gezelschap „Hot Masker?' uit Amsterdam (onder leiding van den heer Emile van Wandelen) in het openlucht theater van den speeltuin werd opgevtterd. Ruim 1000 personen waren aanwezig. Vooraf sprak de heer O. de Groot, voor zitter van „Het Soeeterkwartier" een tkort propogandistisch woord ter aanboveUing van deelname aan het speeltuinwerk van dit belangrijke stadsdeel en wees er op, dat voor het welslagen van dit werk veler belangstelling noodig is, zeker niet in het minst van dc overheid. Hij deelde mede, dat er plannen bestaan voor hot bouwen van een geheel nieuw clubgebouw, roet vergadergelegenheid enz. Deze plannen zijn reeds in vergevorderd stadium. Tenslotte wekte spr. op om lid te worden van do speeltuinvereniging, De opvoering van dit kinderblijspel kwam goed tot haar recht en viel zeer in den smaak. Niet alleen de kinderen, ook de ouderen amuseerden zich en na afloop zon- gon de kinderen spontaan: „Lang zal hij leven". Tijdens de pauze werden de 800 kinde ren getrakteerd en voor het clubgebouw waren vele rappe handen noodig om de li monade en koek uit te deelen. 's Avonds gaf dc muziekvereoniging „H. J. Hegeraat" een concert onder leiding van den heer van Kolfschoten, afgewisseld door gymnastiek van de onderafcl. dor speeltuin vereeniging „Jonge Kracht" onder leiding van den heer van Doorn. Hiermede eindig de dit welgeslaagde zomerfeest. Deelen we tenslotte nog mede dat Zater dagmiddag op het sportterrein „Birkhoven" onderlinge wedstrijden werden gehouden, waarvan de prijsuitreiking na afloop plaats had. Tijdens deze wedstrijden werd door le den van de 6peeltuinvereeniging „Fahren heit" uit Amsterdam een demonstratie ge geven van het honkbalspel. Een verzoek. Tijdens den optcht ondervond men veel hinder van hen, die met den optocht mee liepen. De politie verzocht ons in het al gemeen een verzoek te doen aan het pu- blik om tijdens een optocht niet mee te loopen. Hierdoor kan veel onaangenaam heid voorkomen worden. AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL, De temperatuur van het water in de zweminrichting alhier bedroeg hedenmor gen 64 graden. Diploma's. Het diploma werd behaald door Rinske Haara, Willy Hemelrijk en Welly Hemel rijk. STAATSEXAMEN TOT TOELATING k AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A: J. H. J. Wil- Iems, J. F. Engelhard, G. Maaskant, P. J. Miedema, G. B. J. A. M. de Barbanson, B. H. A. Kahmann, H. F. Pilet, B. L. Panis, A. Th. M. de Meijer, H. F. Th. Borgert, F* J. Dun, Mej. D. Sachse, A. W. J. Berding, E. H. van Bochove. Afgewezen: 7 candidaten. Geslaagd voor diploma B: F. R. Duijff, Mej. B. Kamphuizen, Ph. L. A. van der Poel, Mej. H. M. L. Gunst, Mej. J. P. L. Schamhardt, Mej. W. M. Brand, L. M. N. Schweitzer. Afgewezen: 10 candidaten. 'Het examen wordt met 8 candidaten voortgezet. Wederom ontvangen DAMES CAMISOLES extra lang 0.89, 0.69, 0.49 en 39 cent Natuurlijk weer in LARGESTRAAT 81 AMERSFOORT

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3