'AMEPSF0ÖRTSCIH DACüMtAJD" Donderdag 28 Juii 1932 .DE EEMlANDEft- 31e Jaargang No. 24 TWEEDE BLAD HOE STAAT HET MET HET FRUIT? Warmoezerygewassen UIT DE STAATSCOURANT DRIE GERAAMTEN IN EEN SLOOT Fortinbras' Toovermacht BELANGRIJKE JUWEELENDIEFSTAL IN DEN HAAG Belooning van 16.000 uitgeloofd 's Gravenhage, 27 Juli. Naar thans bekend wordt heeft hier ter stede een zeer belang rijke juweelendiefstal plaats gehad. De waarde van het gestolene moet in de hon derdduizend gulden loopen. De politie kan in het belang van het onderzoek geen na dere mededeelingen doen. Omtrent de belangrijke juweelendiefstal, welke Zondagmiddag gepleegd ls, vernemen wij de volgende bijzonderheden: De benadeelde is Dr. Ph., wonende in het flatgebouw van Hoogenboucklaan 150. De fam. Ph. is zeer gefortuneerd en toen de diefstal ontdekt werd, heeft zij de politie met den meesten aandrang verzocht de zaak in alle stilte te willen behandelen en geen opgaven aan de pers te doen. Ook de huis meester en het verdere personeel van het flatgebouw hebben de opdracht gekregen ln geen geval bijzonderheden mede te deelen. Van officieele zijde werd dan ook niets mee gedeeld. In verband met het uitloven eener groote belooning door de assurantie-mij. bij welke de bestolenen verzekerd waren, heeft de politie echter besloten een kort bericht te publiceeren, zonder vermelding van naam en woning. Verdere bijzonderheden zijn dan ook door de politie niet vermeld. Van andere zijde vernemen wij echter het volgende: De heer en mevr. Ph. waren Zondagmid dag ecnige oogenblikken uitgegaan en dit moment is door den dader afgewacht om binnen te komen. Hij moet zich daarvoor in het flatgebouw bevonden hebben en ln het bezit zijn geweest van een sleutel, welke paste op de apartementen van de fam. Ph. Toen hij daar eenmaal binnen was vond hij de sleutels van de kasten, waarin de sieraden geborgen waren. Zonder cenige moeite kon hij deze kasten openen en de sieraden eruit halen. Daarna sloop hij de apartementen weer af en moet toen hot flatgebouw ingewandeld zijn. Naar ons hij geruchte ter oore kwam had de heer Ph. voor een aanzienlijk bedrag aan sieraden f en goudstukken in huis, omdat de waarde papieren in den laatsten tijd zoo sterk ge daald zijn. De heer Ph. achtte het daarom veiliger een gedeelte van zijn vermogen in edelgesteenten en goud te beleggen. Iemand, die dit geweten moet hebben, heeft er gebruik van gemaakt en is met een buit, welke niet ver onder de 2 ton is, ver trokken. Een uitgebreid onderzoek volgde natuurlijk dadelijk op de ontdekking. Ech ter leverde dit tot op heden geen resultaat. Morgen zal in een buitengewoon politie blad een lijst worden opgenomen van de gestolen voorwerpen. Behalve het reeds ge melde kostbare paarlen collier en de dui zend gouden pond stukken zijn nog tal van kostbare edelgesteenten, gouden en zilveren voorwerpen, brillanten in goud en platina gevat, gestolen. De heeren E. Long Maddox en C>\, ver zekeraars, Rue de la Paix 23 te Parijs, bie den uit naam van Lloyds assuradeuren dengene, die inlichtingen kan geven, welke leiden tot ontdekking van het ontvreemde, als belooning de som van 16.000 aan, uit te betalen in verhouding tot de waarde van het teruggevondene. Wat er vermist wordt. Behalve een zak met gouden ponden sterling ter waarde van 12.000, met een gewicht van c.a. 8 K.G. en een paarlen col lier met een slot, bestaande uit een sma ragd, omgeven door briljanten, ter waarde van 80.000, worden nog 41 voorwerpen ontvreemd. De voornaamste daarvan zijn: Een breedc platina armband met bril janten, waarde 8000. Een platina ring met twee groote parels, waarde 7000. Een groote biljanten hanger met 4 kleine briljanten op de hoeken, waarde 7000. Een platina schakelarmband met een groote briljant, waarde 7000. Een breede platina broche met een groote parel, omzoomd door kleine pareltjes en briljanten, waarde 6500. Een platina ring met groote briljant, waarde G000. Een platina armband met vierkante schakels en een vierkante smaragd, waar omheen briljanten, waarde 5500. Een bril janten ring met een parel en 2 briljanten, waarde 5000.Een platina ring met groo te briljant en kleine smaragden, waarde 4000.—. Een gouden ring met saffier en twee briljanten, waarde 3G00.—Een pla tina ring met twee groote briljanten, waar de 3200.Een stel bestaande uit arm band en broche, geheel bestaande uit pa rels en briljanten, waarde 2500.—. Een gouden broche met briljanten en robijnen, waarde 2000.—. Een platina hanger met vierkante smaragden en briljanten als franje, waarde 2000.—. Een platina dames armbandhorloge met briljanten en een arm band van parels, waarde 1800.—. Een platina ring met een vierkanten smaragd, waarde 1800.—. Een driehoekig platina broche, met een briljant en een parel, waarde 2200.—. Een langwerpige gouden broche met briljanten, waarde 1000.—. Een lange platina-ketling met parels, waarde 1000. Een platina face a main, af gezet met briljanten, waarde 800. Een platina-ring met 2 groote diamanten, waar de 13S0. Een platina-schakelarmband met pareltjes en diamanten, waarde 700. Een langwerpige platina-broche met een smaragd, omgeven door briljanten, waar de 1000. Een gouden schakelarmband, met om den ander smaragden en briljan ten, waarde 338. Een langwerpige bril janten haarbroche, waarde 200. Een gou den dameshorloge met parels, waarde 650 Voorts een groot aantal gouden voorwer pen, zooals beursjes, potlooden, armbanden horloges, hangers, kettingen en wat dies meer zij. EEN ARM AFGERUKT. Een rustige wandelaar vres- selijk verminkt. Op den Heyenschen 'Wég onder Gennep liep Dinsdagavond omstreeks halflien d«- heer J. Verzet uit Gennep, toen hij werd achterop gereden door een vrachtauto, die uitweek voor een tegemoetkomende auto. Onder het voorbijrijden werd de heer Ver zet echter gegrepen door een haak, welke aan de vrachtauto bevestigd was, met het gevolg, dat den heer Verzet de linkerarm werd afgerukt. Het parket uit Den Bosch stelde een on derzoek naar de toedracht van het ongeluk in en gelastte de. inbeslagneming van de auto. Hot ongeluk heeft groote opschudding veroorzaakt. De aangeredene liep geheel rechts van den weg, zoodat het ongeluk niet aan eigen schuld te wijten is. (Hbld.). PROF. DR. A. J. KLUYVER. Amerikaansch eere-docioraat Het Iowa State College te Ames (Iowa, U.S.A.) heeft dezer dagen aan prof. dr. A. J. Kluyver, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, die gedurende het Summer Quarter 1932 te Ames als guest- lecturer college in de bacteriologie heeft gegeven, honoris causa den graad van doc tor of sience verleend. (X. R. Ct.) Appelen en peren gemiddeld matig, pruimen vrij slecht Het onderstaand overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoezerij- gewassen op 20 Juli 1932 is, onder mede werking der rijkstuinbouwconsulenten samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondentie der Directie van den Landbouw. Hot Iruit. De stand van appelen en peren is sinds het vorige oogstbericht slechts weinig ver anderd. Tengevolge van het warme weer zijn echter nog vrij veel vruchten, welke óf slecht bevrucht óf aangetast waren door in secten, afgevallen. Zoowel van appelen als van peren is de stand gemiddeld matig*. Naar gelang van de variëteit treden zeer sterke verschillen op. Terwijl de goudreinet nog een vrij behoorlijken oogst zal leveren, draagt de bellefleur nog weinig vruchten. Zoo wordt ook uit zuidelijk Gelderland ge meld, dat de meeste perenvarièteiten slechts matig zijn geladen, doch dat de maagde- pcren in verschillende boomgaarden nog een vrij goed beschot zullen leveren. Even als het vorige jaar is er ook thans weder een groot onderscheid waar te nemen tus- schen de bespoten en de niet bespoten vruchtboomen. De laatste hebben in sterke mate van insecten te lijden. Over het alge meen stemt de qualiteit van appelen en peren tot tevredenheid. De boomen staan veelal goed in het blad. De oogst van de late kersen is bijna be ëindigd. De opbrengst was rnatig tot vrij slecht. Met gewas van de pruimen laat eveneens zeer veel te wenschen over; plaatselijk zijn de vruchten ernstig door do pruimenzaag- wesp aangetast. De stand moet dan ook vrij slecht worden genoemd. De druiven 6taan over het algemeen goed, evenals de perziken onder glas. De natuur- perziken vertoonen een vrij slechten stand. De teelt daarvan neemt af in verband met de voortdurend slechte oogstresultaten. De warmoezerljgewassen. De -koolsoorten hebben van droogte ge leden. Door den in den laatsten tijd in ver schillende streken gevallen regen is daarin echter verbetering gekomen. Witte en savoyekool vertoonen een go aden stand. Aon den Langedijk wordt draaihartigheid eenigermate waargenomen, het incest in do roode kool. Het standcijfer voor dit gewas wordt daarom slechts als goed tot vrij goed aangegeven. De bloemkool heeft tengevolge van de warmte in sommige streken te snel kool gsmaakt en staat goed tot vrij goed. Pootuicn vertoonen een goeden stand. Het warme weer is aan den stand van augurken en boonen zeer ten goede geko men. De achterstand is geheel ingehaald.- Het gewas kan goed genoemd worden. De oogst van erwten en tuinbooncn is vrij wel afgeloopcn. De tomaten geven allerwegen een nor male opbrengst. Samenvatting. Leidt men uit de opgege ven cijfers-, met inachtneming van den om vang der teelt in de verschillende streken, het cijfer af voor het gcheele land, dan ver krijgt men het volgende resultaat, waarbij het cijfer in de tweede kolom aangeeft hoe de stand op 21 Juni 1932 was, terwijl het tusschen haakjes geplaatste cijfer aangeeft hoe gedurende de laatste 9 jaren de stand gemiddeld in Juli was. Appelen 50 53 (50) Peren 47 49 (53) Kersen (late) 44 41 Pruimen 39 43 (52) Druiven 74 71 (76) Perziken (onder glas) 72 65 (71) Perziken (natuur) 43 45 (54) Witte kool 71) (63) Roode kool Ui) 68 (60) Savoyekool 67) (62) Bloemkool 63 60 (62) Pootuien 73 (65) Augurken 74 (63) Erwten 69 68 (71) Tuinbooncn 71 6S (72) Andere boonen 73 66 (62) Tomaten 70 71 (70) Gemidd. Stand op: stand 20 Juli. 21 Juni. in Juli in dc laatste 9 j. Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 100 uit muntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau H. A. Kroes, dierenarts te Groningen. Belastingdienst. Bij beschikking van den minister van Financiën is de inspecteur der directe be lastingen enz. J. W. Roskes, toegevoegd aan het hoofd der inspectie eter directe be lastingen te Rotterdam, verplaatst naar Gouda en aangewezen als hoofd van de in spectie der directe belastingen enz. aldaar. Uitvoer naar Frankrijk van Iruit. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is ingesteld een commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van fruit, en zijn in die commis sie benoemd tot leden C. Minnaar te Ivrui- ningen, mr. L. Niemöllcr te 's-Gravenlmge, dr. J. M. Riemens te Naaldwijk (tevens aangewezen als voorzitter), F. V. Valstar, te 's-Gravcnhage en C. Zwaan te Rotter dam. Landbouwhoogeschool. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is met in gang van 1 Augustus wederom benoemd tot tijdelijk assistente aan de Landbouw hoogeschool te Wageningen mej. dr. A. S. Timmermans te Lisse en wederom tot as sistent T. Kuipers te Wageningen. FAMILIETWIST IN DEN HAAG. De politie ondervindt over last en verwondt een ar restant. Den Haag, 27 Juli. fn een perceel aan de Kemperstr., waar een zekere Th. G. A. O. W. woont, is hedenavond een familieru zie ontstaan. O.m. was daar op bezoek W.'s schoonvader, dc 47-jarige D. H. R., wonen- do in de Koningstraat. Deze heeft, in zijn woede drie ruiten en een sponning van de woning vernield. Toen dc politie erbij ge baald was en zij den woesteling had gear resteerd ondervond zij op straat last van het publiek, dat dermate opdrong dat ecni ge waarschuwingsschoten gelost moesten worden; één dezer schoten trof den arres tant, die dientengevolge naar het zieken huis aan den Zuidwal moest worden overgebracht. Zijn toestand scheen niet direct levensge vaarlijk te zijn. KNAAP OVERREDEN. Amsterda m, 26 Juli. Op den hoek van de Celcbesstraat en de .Dorneosïrjtit. is hedenmiddag een 11-jarige jongen door een auto overreden. Hij is opgenomen in het Onze Lieve Vrouwc-gasthuis. Griezelige vondst ta T erheyden Is het drietal aardsche resten, dat men enkele dagen geleden in een sloot aan de Markzijde te Terheijdcn opgegraven heeft het roemrucht gebeente van vriend of vij and? Of zijn zij do verdonkeremaande slachtoffers van een gewonen aanslag? Wie zal dat vertellen. De dooden spreken niet. Intusschen, het was een akelige vondst, aldus het „Dagblad van N.-Brabant". De knecht van den landbouwer Oonincks, wiens mooie hoeve aan de Markzijde te Terheijdcn gelegen is ook al historisch terrein, waar vroeger aan den „Dreiwog" het „Slotje" stond moest in opdracht van zijn meester een sloot, uitdiepen, langs den bongerd gelegen. Toen hij in een hoek van het terrein den bodem van den sloot afgroef, stootte hij al aanstonds op drie geraamten, waarvan de beenderen nog in vrij goeden staat waren. Zelfs eeni- ge rijen gave tanden ontbraken niet in de doodshoofden. De man, die op een dergclijken vondst natuurlijk in de verste verto niet verdacht was, schrok danig, lei zijn schop over den schouder en toog naar zijn baas, om dezen van zijn macabcrcn vondst op de hoogte te stellen. Hij had in de gauwigheid de ge raamten niet goed bekeken en meende aanvankelijk met kindergeraamten te doen te hebben. De heer Oonincks ging er daarop zelf op uit, doch toen bleek al gauw, dat men met de geraamten van volwasse nen te doen had. Meteen bleek echter al spoedig, dat die geraamten al eens vroe ger gevonden waren. Een buurman die zijn tuintje aan 't omspitten was, vond ze geen meter onder de oppervlakte. Weet je wat, dacht deze, ik kieper ze over de heg in den sloot. En zoo kwamen ze op de plaats waar ze nu cenige maanden later gevonden zijn* De geraamten kunnen er al onafzienba- ren tijd geweest zijn, hoewel de gaafheid der beenderen weer doet veronderstellen, dat dit toch ook weer niet zoo heel lang geleden kan zijn. Men heeft er zich verder maar niet over verdiept, en waarschuwde de politic, die voor een passende bijzetting op het kerkhof van Terheijdcn gezorgd heeft. De veldwachter Plompen en do dood graver hebben de gebeenten verzameld en opnieuw hopelijk thans voor goed aan den schoot der aarde toevertrouwd. Het geval trok heel wat belangstelling. In tusschen kan men in deze omgeving in de toekomst nog wel eens meer dergelijke vondsten doen. ZANDVOORTS BEGROOTING. Viermaal door God. Staten» teruggezonden. Voor de vierde maal is de gemeentebe- grooling van Zandvoort voor 1932 door het College van Gedeputcrde Staten met een adres van wijziging teruggezonden. Enkele opmerkingen zijn van administra tieven aard. Ingrijpender zijn echter de voorstellen van financieelen aard. Do raad heeft steeds getracht zijn zelfstandigheid, die hij meer of min bedreigd achtte, te handhaven. De laatste voorstellen van ge noemd college zijn in den raad aangeno men, zij het dan' ook, dat verschillende raadsleden dit al protesteerende deden. Men zag echter geen andere kans om uit de moeilijkheden te geraken, dan deze voor stellen noodgedwongen te aanvaarden. En kele leden stelden voor als protest tot het uiterste te gaan in het verzet, maar de meerderheid van den raad vreesde de ge volgen daarvan. Door verhooging van be lasting en enkele bezuinigingen zijn de ont* brekende 41.000 gevonden. De booze ondergaat in zijn geweten een onvermijdelijke straf. naar het Engelsch \an William Locke door J E d. B. K. 33 Is alles goed gegaan? vroeg Martin. Uitstekend. Iedereen heeft lekker gege ten. Ze kunnen naar alle mogelijke en on mogelijke familieleden gaan en zeggen, dat er in heel Périgord niet zulk een goede keuken is als in het Hótel des Grottes. En het dienen ging keurig; nergens cenige stoornis. Ik feliciteer je cn dank je, mon ami. Maar ouf. Ik ben blij, dat het voorbij is, en liij zuchtte van voldoening. Ik ben niet geschikt vcor al die formaliteiten in den omgang, 't Is zoo vermoeiend. 't Is ook vermoeiend voor de bedie ning, lachte Martin. - Maar het is noodzakciijk als men een jong meisje wil uithuwelijken. De vader en de moeder van don jongen man verwachten het. 't Is heelemaal zoo ingewikkeld. Het forraeele huwelijksaanzoek zal wel spoedig gedaan worden. Ze willen handschoenen dragen, het is bespottelijk, maar wat wil je 't Is de gewoonte. En dan is er een groot diner bij de Viriot's. Hij heeft Chambertin in zijn kelder liggen, mijn oude vriend Viriot. Ah mon petit Martin, dat is het ecnige, wat er mij mede verzoent. Je eet heel lek ker bij de Viriot's. Als hij geen Chambertin schenkt, dan krijgt Felisc geen bruidschat mede. Is het dan allemaal al afgesproken, vroeg Martin. Wat allemaal? Het huwelijk. Zonder twijfel. Dus heeft Mademoiselle Lucien aan genomen? Mais non, riep Bigourdin op gecho- queerden toon. Lucien is een welopgevoede jonge man en zou niet zoo tegen het gebruik ingaan, t ls geen zaak tusschen Lucien en Félise, 't is een zaak tusschen de twee fa milies, de ouders en voor Félise ben ik in loco parentis, ik vervang haar vader, Félise ten huwelijk vragen, aanzoek bij Félise doen? Waar denk je aan? 't Interesseert me zeer, zei Martin. In Engeland doeli we dat heel anders. Als een man een meisje trouwen wil, dan vraagt hij haar cn als zij het samen eens zijn ge worden, dan vertellen zij het aan hun fa milies. Waarop Bigourdin het zonderlinge ant woord gaf: Dat is het Britsche phlegma. Britsch phlegma! Wanneer een man heel onphlegmatisch zijn eigen zaak bij een meisje bepleit! Martin kon geen antwoord bedenken! Hij had een gevoel van een klap in het gezicht. Hij gooidp zijn sigaret weg! Hij was heel moe en slikte een gaap op! Bi gourdin, die ook doodmoe was, kwam over eind en zei: Laten we slapen gaan. 't Is zoo dood vermoeiend geweest. 't Was zóó vermoeiend geweest, dat Fé lise voor het eerst van haar leven, na de waterpokken en de mazelen in haar kinder jaren, een dag in bed bleef. Euphémie, haar persoonlijke adjudant, vond haar den vol genden morgen heel blccke met barstende hoofdpijn liggen cn verbood haar op te 6taan. Ze gaf haar heel veel lindebloesem (in Frankrijk het pancec voor alle kwalen) en al babbelend in haar dialect, verhief ze Monsieur Lucien cn zijn bijzondere hoeda nigheden tot in de wolken. Tenslott ging Fe- lise met koortsige oogen cn der wanhoop nabij, overeind zitten en wees naar de deur. Mijn goede Euphémie, laat me met rust. Ga weg. Laat me met vrede. Euphémie wist niet hoe ze "t had, maar mond wijd open. "t Was alsof een duif ge schreeuwd had. Laat me alleen. Ga weg! Loop naar den drommel! Euphemie wist niet hoe ze 't had, maar ze ging weg. Ze ging naar Bigourdin en ver telde. dat Mademoiselle lag te ijlen, ze had hersenkoorts en, als hij wilde, dat ze haar versland behield, dan moest hij dadelijk den dokter laten komen. De dokter kwam, verklaarde haar op zeer zwakke gronden \erkoudcn, en zei dat ze een zacht oliesoepje hebben mocht. Dit^e- kenkostje is een dunne groentesoep met een laagje slaolie er boven op drijvend, waar door het voedsel makkelijk door de keel glijdt, door de Fransche keel wel (e ver slaan. Félise had niettegenstaande haar ge heel Fransche opvoeding toch zooveel van Engeland in het weefsel van haar oesopha gus, dat ze de oliesoep verafschuwde. De raad van den dokter had geen effect. Ze bleef den geheelen dag in bed en beweerde dat ze, op de hoofdpijn na, volkomen wel was en den volgenden morgen stond ze op en deed haar werk, een schuduw van haar vroeger zelf. Maar wat scheelt haar toch, vroeg Bi gourdin aan Martin. Aan dat vervelende diner kan ze toch niets verkeerds hebben binnen gekregen? Want ze heeft zoo goed als niets gegeten. En daar Martin ook geen licht kon la ten schijnen in deze duistere zaak, stak Bi gourdin een sigaret op en ademde den rook in. Eigenlijk moést een vrouw het oog op zoo n jong meisje houden, voyez-vous? (zie je)? Mannen kunnen dat niet. Daar zijn altijd een massa geheimen, en met zijn ar men maakte hij een gebaar alsof de Mont Blanc op den Mount Everest rustte. Ik zal blij zijn, als ze goed getrouwd is. Misschien maakt de naderende verloving haar zenuw achtig. Vrouwen maken zich daar nu een maal zenuwachtig over. Ze is zoo benieuwd naar den uitslag van de onderhandelingen. Op het oogenblik zijn de Viriot's volkomen vrij om al of niet het aanzoek te doen. 't Zou wel goed zijn om haar een beetje ge rust te stellen. Wat denk je? Martin kwam hierop nan met de diepzin nige kernspreuk: Niets is zoo fnuikend als onzekerheid. Dat is mijn idee ook, zei Bigourdin. Vergeef me, dat ik deze dingen, die zoo In tiem en eigenlijk een beetje heilig zijn, zoo met je bespreek. Maar je hebt zoo'n helder verstand en zoo'n eerlijk hart. En zoo gebeurde het, dat na het déjeuner, Bigourdin Félise medenam naar hun eigen salon, wat stijfjes en met veel pluche ge meubeld, en als een welwillende stier ging hij de heele wereld vertrappen. Er i6 geen twijfel aan, verklaarde hij, dat Monsieur en Madame Viriot hier tien jaar over gedroomd hebben. Ik geef je een bruidschat mede en daar steekt niets geen verdienste in, omdat ik ja lief heb als mijn dochter, maar het is een bruidschat als niet velen in Périgord er een krijgen. Lucien heeft je lief. Mij is een goede kerel, 't ls nooit bij hem opgekomen om over een an der meisje te denken, 't Is alles in orde gemaakt. Over twee of drie dagen, tcrwille van de convenances, zullen Monsieur Viriot cn Lucien mij een bezoek brengen. Dus, mijn lieve engel, je moet niet angstig zijn. Met bleek gezichtje en holle oogen had Félise toegeluisterd. Maar ik wil niet met Lucien trouwen, mon oncle Hoe dat nu? Je wilt niet met Lucien trouwen Non, mon oncle. Maar, en hij maakt een tegenwerpend gebaar Dat heb ik u reeds gezegd, zei Félise. Maar, mijn lief kleintje dat was niet in ernst. Dat was omdat je het domme «n mooie plan hadt om mij niet te verlaicn. Maar dat is dom. Jonge menschen nxoeten trouwen, sacrcblcu! opdat het ras niet zai uitsterven en vaders cn moeders en ooms tellen niet mee. Maar wat heeft dat er nu mede te ma ken, mon oncle? protesteerde Félise. Ik vind Lucien heel aardig, maar ik heb hem niet lief. Als ik hem lief had, zou ik met hern trouwen. Maar daar ik hem niet lief heb, kan ik ook niet met hem trouwen. Maar trouw hem dan en dan ga je hem liefhebben, riep Bigourdin, zooals vele va ders hebben gedaan in de laatste drie of vierhonderd jaren, 't Is heel eenvoudig. Wat kan je nu meer verlangen dan zoo'n netten kerel als Lucien? (Wordt vervolgd^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5