EEN ONDERHOUD MET IR. D. DE IONGH FLY-T@X COMPOTESCHALEN IN MASSA'S SLIJTERIJ Eigengemaakte automaat RESULTATEN VAN DE TINCONTROLE Gelukkig goede oogsten HET HOTELBEDRIJF EN DE CRISIS NIEUW PARIJS LANGESTRAAT 35 KRISTAL HET RAPPORT WELTER Te veel in grooten stijl UITVINDING HAND GRANATEN Onze Postvliegers onderweg sas - De stopzetting van allerlei bedrijven heeft haar funeste werking in alle onderdeden der maatschappij Aneta-Holland had. zooals vanochtend reeds gemeld, een ondorhoud mot don in ons land aangekomen directeur dor gou- vernomentsbedrijven in Nederl.-Indiö ir. D. de Iongh. Gevraagd naar hot doel zijner reis naar Nederland, antwoorddo ir. de Iongh, dat dit was het versterken van het contact tusschen de adviseurs der Indischo Regee ring in tinzaken met do delcgatio in het Internationale Tincomité. De restrictie stelt Indie voor verschillen de vraagstukken en deze moeten door de betrokkon personen zoo goed en ook zoo vlug mogelijk worden opgelost. „Staat uw reis ook in verband met de geruchten omtrent oen tweede Tin-pool, welke zich gevormd heeft, en in hoevorrc zijn deze geruchten juist?" „Mijn reis staat daar niet direct mee in verband. Wol weet ik, dat eenigen tijd geleden zich eon nieuwe Tiripool gevormd heeft, waarin ook Nedcrlandsche belangen vertegenwoordigd zijn. Hoeveel die tweede pool zal controleeren, kan ik op dit oogen blik nog niet zoggen." „Kunt U een oordeel geven over de tot dusver bereikte resultaten der tincontrólo?" „Mon kan zoggen, dat deze resultaten re latief gunstig zijn. Ontkend kan niet wor den, dat hot tin niet belangrijk in prijs is gestegen, maar wanneer men ziet, hoe alle andere artikelen sterk zijn gedaald, moet men zich tot wol afvragen, wat er met den tinprijs gebeurd zou zijn, indien men niet tot internationale contróle was overgegaan. Welke prijzen zou men gehad hobbon, wan neer do tinvoorraad 30.000 ton booger was geweest iets waarop men stellig had moeten rekenen, wanneer men geen res trictie had toogopast." Wij vroogon ir. de Iongh vorvolgens hoo het mogelijk was, dat internationale con tróle bij de tin wel.cn bji^orscbillendo an dere producten geen resultaat had opgclo- vord. In antwoord daarop wees do heer do Iongh er op, dat tin oen uitzondering is, oon product, dat verreweg de beste kansen biedt om gecontroleerd te worden. In do oersto plaats is de productie van tin klein. De grootste wereldproductie bedraagt 186,000 Ion. In do twoodo plaats zijn allo vind plaatsen bekend en worden goÖxploiteGrd. Ook hier is con groot verschil met pro ducten als suiker en rubber. Daar komt nog bij» dat liet verbruik van tin zeer onolas- tisch is. Het is altijd een te verwaarloozen onderdeel van een voorwerp. Daarom heeft ook de prijs weinig invloed op do con sumptie, doch wordt bepaald door de be hoefte. Dit zijn allemaal factoren, welke bij andcro producton niet aanwozig zijn on daarom controle zoor moeilijk en soms on mogelijk maken." Daarna word het gesprek gebracht op den algemeenen economischcn toestand van Nedorlandsch-Indié, welke de hoor de Iongh als volgt aanduidde: „Wij hebbon voedsel, woning en warmlo genoog, maar geld te weinig." Bepaalde lichtpunten aan den economi schcn horizont van Indie kon ir. do Iongh niet ontdekken. Hij vertrouwde echter, dat ook dezo slump niet altijd zou blijven du ren. „Nu kan inderdaad niet ontkend worden, dat do huidige crisis dc hevigste is, welke Indie sinds 1880 ondervonden heeft. In do 26 jaar, dat ik in Indie ben, hebben wij meermalen perioden gekend van lage prij zen, in 1907, in 1911, in 1921—22, maar wij konden toch steeds full speed blijven door werken. Maar nu zijn onze producton on verkoopbaar cn dat is nog hoel wat erger dan slechte prijzen. Nooit hebben wij het meegemaakt, dat de helft van het aantal suikerfabrieken gesloten werd en dat tal van andere ondernemingen stil gelegd wor den. En dat heeft «ijn funcsto werking tot in alle onderdeelen der maatschappij." „Mogen wij informeoren naar de bezui nigingen, welke men op de Landhuishou- dmg toepast?" „Voor zooveel mijn departement betreft, kan ik mededeelen, dat do begrooting in 1930 nog 130 millioen bedroeg on voor 1933 teruggebracht was tot ruim 90 millioen. En nu moet men niet denken, dat die 40 millioon voor een belangrijk gedeelte ge vonden zijn in salarisverlaging, want in het gehoele bedrag zijn slechts 5 a 6 millioen verkregen door do salarissen te verlagen. Echter is er wel een aanzienlijke inkrim ping van personeel. Bij de tinbedrijvcn op Banka bijvoorbeeld, waren eenige jaren go- leden nog '22.000 koelies werkzaam; thans zijn er nog maar 9000 een aantal, dat nog verder verminderd zal moeten worden. Voorts zijn er bij de Staatsspoorwegen 7000 man ontslagon, bij de Staatskolenmijnen 3 4000. Voor het Europeesch personeel is het in hoofdzaak gozocht in vervroegde pensionneering, in ontslagen van de ge huwde vrouw, die geen kostwinstor is cn In de op wachtgeld stelling. De koelies zijn weer naar China teruggezonden, terwijl dc Inlanders naar hun familie terugkeeren." „Hoe neemt dc Inlandsclie maatschappij 'dit reusachtige aantal werkloozen op,?/1 „Btj de *alandscho maatschappij bestaat eon goneigdhoid om alles samen ta dea len. Daarom zijn de schokken minder groot dan in Europa, waar dia geneigdheid heel wat minder is. Zoo kan de Inlandsche maat schappij zich redden. Gelukkig zijn wij gc- zegend met goede oogsten, zoodat er iets le deelen valt." Vervolgens vestigden wij do aandacht van ir. do Iongh op do kwestie van contingen- teoring van den invoer in Noderl.-Indiö. Daarop antwoordde hij. „Contingentoe- ring is zeer moeilijk, al ware het alleen maar door de bestaande handelsverdragen. Maar or is nog iets, wat men in Noderland wel eons te voel uit hot oog verliest. In Indie zijn circa 100 havens, wclko bijna geen communicatie hebben en daardoor biedt de douane-toehnischo uitvooring van contingentecrings-maatregelen bijna on overkomelijke moeilijkheden. Mon zou den import tot onkelo hoofdhavens moeten be palen, waardoor de distributie weer enorm kostbaar zou worden." „Hebben tie plannen om op Java een tex- tiol-industrie te vestigen, eenige kans op succes?" „Het is voor do tcxtlcl-industrie do oenl- go mogolijkhcid om de eigen productie te handhaven. Anclers is het uitgosioton om don Noderiandschcn import op poil to hou den. Wanneer men dit werkelijk zou wen- schon, zou mon er toe over moeten gaan dc levensstandaard in Holland aanzienlijk terug te brengen. Zelfs zou men do loonon moeten halveoren, om oenigszins dragolijk lo kunnen concurreercn togen de vrcomde industrieën. Gozion don weerstand, wolke loonsverlagingen hier te lande ondervin don, is natuurlijk van ecnigszins beduiden de stappen in die richting goen sprako. Er is ochter op het gebied van den invoer eon geweldige vorschuiving gokomon. Voor 25 jaar betrokken wij zoo goed als alles uit Europa en Jhans is do import van verschil- lendo artikelen, o.a. textiel cn aardewerk; voor con groot gcdcelto in handen van China en Japan." Tot slot van hot onderhoud vroegen wij den heer de Iongh nog hoe de nationalis tische elementen zich tegenover de bezuini ging stelden. „Deze laten zich aldus do heer de Iongh or weinig mee in. De slechte economische toestanden hebben geleid tot een politieke pacificatie. De Inlanders zijn redelijke mon- schen on lang niet zoo individualistisch als velen in West-Europa. Zij zien hoe do Euro peanen het ook 6lecht hebben, hoe onder nemingen gesloten worden en het porsonoel ontslagon. En dat verzacht voor hun veel." Ir. do Iongh is voornemens eind Augus tus wocr naar Indie terug lo vliegen. Een moratorium door de betrokkenen noodig geacht Naar wij in dc Hotelhouder lezen heeft de Haagsche afdctling van Horecaf dozer dagon een motie aangenomen, waarin zo constateert: dat do heerschende ongunstige oconoml- scho omstandigheden een buitengewoon storken teruggang van vreemdelingen-, tooristcn- cn handelsverkeer hebben teweeg gebracht, tengevolge waarvan dc inkom sten van hotel-, restaurant-, café- 011 aan verwante vakken zeer scherp zijn godnald; dat in de meeste en bolangrijke bedrijven dan ook van ccnigo winst op exploitatie geen sprake moer is, maar nagenoeg overal ernstige verliozen worden geleden, zoodat gerust van con noodtoostand in deze bedrij ven kan worden gesproken; dat in schrille tegenstelling daarinodo do exorbitant hoogc lasten Staan, welke door staat cn gemeente op de bedrijven worden elegd cn die in den laatste» tijd zelfs nog zijn verhoogd; dat bot bedrijf als geheel dringend ver lichting van lasten noodig heeft; dnt mot-name de druk van do buitenge woon hoogo cn onbillijke heffing van do porsonoclo belasting van deze bedrijven, wolke niet mot winkels worden gelijk gj- stcld cn hol recht der gemeenten een onge limiteerd aantal opcenten bovendien op deze belasting te mogen leggen, door hot bedrijf als zeer knellend wordt gevoeld; dat het instellen van con moratorium voor holcl-, café- en restaurantbedrijven noodzakelijk zal blijken cn van liet hoogste belang voor het voortbcstnan van deze be drijven, welke uit een oogpunt van vorkoor toch niet kunnen worden gemist; dat het verder aanbeveling verdient er hij do regooring op aan te dringen maatregcloii te nemen, wolko, naar liet voorbeeld van Zwitserland, hot oprichton van nieuwe bo- drjjven in malaiseporiodo tijdelijk zullen verbieden; dat, naar het voorboold van Italië, ook hier to lande een bodrag zal dienen te wor den beschikbaar gestold, teneinde bedrijven, wolke slechts door de tegenwoordigo tijds omstandigheden noodlijdend zijn, maar in het economisch verband en uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer niet kunnen wor den gemist, het voortbestaan mogelijk te maken. Het hoofdbestuur is dan ook verzocht op grand van het voronstaando or opnieuw bij don minister van financiën op aan to drin gen voorstellen tot vermindering der porso- noele belasting voor hotels, restauranis on café's in te dienen en die voor de café's en restaurants gelijk te stellen mot andere be dreven. met, name ,de winkel Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. Ml IIII zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merkon „OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK 41. ToL 291 Schriftelijk vonnis van den plaats vervangend kantonrechter te Dordrecht Do plaatsvervangend kantonrechter te Dordrecht boeit gistoren schriftelijk von nis gewezen in dc zaak togen den sigaren winkelier E„ tegen wion wegons overtra ding der winkelsluitingswet 1.boete was gcëischt cn verbeurdverklaring van de sigarcnaulomaat. Na inwerping van een geldstuk kwamen uit dc automaat, door verdachte zelf ver vaardigd, sigaren of sigaretten te voor schijn. Het toestel was aan do achterzijde ópen en als er oen kooper'was geweest, word het weer bijgevuld. Dc kantonrochtcr hoeft hot ton laste ge, logde bowezen cn strafbaar geacht cn don verdachte veroordoold tot oen boete van 1.— subs. 1 dag hechtenis met toruggavo van het toestel. De kantonrechter hoeft in zijn vonnis overwogen, dat hot vorwoor als zou ver dachte bij zijn automaat niet workzaaam zijn geweest alleen zou opgaan, als het hier gebruikte toostel inderdaad op den naam automaat aanspraak kan maken; dat naar zijn mecning een verkoop-auto maat moet zijn geconstrueerd in het alge meen zoodanig: ton corsto dot hel rodolij- ken waarborg biedt, dat niet onbevoegden zich zonder moeite van do waar en het geld, dat zich daarin bevindt, mocstor kunnon maken; ton tweede dat het gelijke waarborgen verschaft, dat niet door het Inwerpen van andere dan bij de gleuf ver melde mnnten do waar is te bemachtigen; ten dorde dat hot toestel zoodanig functio- noert dat, nadat do kooper dc waar in ontvangst genomen hooft, door een in het toestel aanwozig mechanisme een even tueel in do automaat aanwezige hoeveel heid van dozolfdo waar in oen zoodanige positie wordt gebracht, dat zij door opnieuw inwerpen van hot govordordo muntstuk te voorschijn komt; ton vierde, dat do auto maat, mits behoorlijk govuld zonder ingrij pen oi aanwezigheid van don verkoopor hot publiek in de gelegenheid stelt om zich door het inwerpen van het vcreischto geld stuk bepaalde op het toestel aangekondig de waren in zoodanige hoeveelheid te ver schaffen, dat een handel van ocnige bo- leekonis wordt vorkregon. Overwegende, dat hot door verdachte ge- bruikto toestel gelijk ons door eigon waar neming tor terochlzitting is gcblokon aan geen dozer voroischtcn voldoet, ten oorsto niot omdat liet toestel in do dauroponlng goploatst was, die niet gehocl afsloot, zoo dal, Indien hot niet steeds in het oog word gehouden, ioder gelegenheid had waren en geld te bemachtigen; ten twoode niet omdat, indien mon maar oon voldoend zwaar voorwerp, onverschillig oi dit het blijkens het opschrift govorderde kwartje resp. do gevordordo 2 kwartjes zijn, do gleuf laat passooron, do waron te voorschijn komen on blnnon hot boroik van hen, dio dat voorworp inworpen, dat het instrument dus, indien aan zichzelf overgelaten, niet den minsten waarborg biedt, dat uilslui- tond door betaling van don bepaalden prijs de waar wordt verstrekt, ten derde on ton vierde niet, omdat in elk vlak slechts een eenheid dor waar door vordachto daarin werd golegd en deze oonboid, wanneer zij door den kooper was weggenomen, alleen door menschonhulp kon worden vervan- gen overwegende dat, voor zoover verdach te mot zijn beloog dat hij geheel lijdelijk was, mocht bedoelen de meening Ingang te doen vindon dat op do hom ten laste gelegde wijze hot publick door hom niet wordt bediend, ook dit moot worden ver- worpen, daar artlkol 7 der Winkelslultings wet geheel algomotn luidt on derhalve me de omdat hot plegen dor verboden hande ling door een ander dan een geoorloofd toestel geschiedt. De meening pan de Alg. R.K. Officiercnvereeniging Het hoofdbestuur der A(lg.) R.K. CHfficic renvcreeniging) is tot de volgende voorloo pige moening in zake het rapport der com missie-Welter gekomen 1. Het hoofdbestuur acht zich niet compe tent don financioelen toestand van het land, zooais dezo wordt neergelegd in het rapport te booordeolen en accepteert daarom in grooto lijnen de noodzakelijkheid dor bezul niging van rond 100 millioen, welko wordt voorgesteld. 2. Gezien de daling van den levens standaard welko volgons het rapport op 15 pCt. kan worden gestold kan het in beginsel met een salarisverlaging voor zoo ver do Regcering dezo noodig oordeelt, moe gaan. 8. In het rapport wordt voorgcstold eon korting van S pCt. voor do gchuwdon on 13 pCt. voor de ongohuwdon. Volgons de meening van hot hoofdbestuur ware aan ongehuwdeii geen hoogoro korting op te leggen dan aan gehuwden, maar ware daartegenover een belangrijke verhooging in to voeren van do belastingen, welke van allo ongehuwde Nodovlandsche staatsburgers worden geheven. 4. BIJ de barekening van hot kortings percentage ton opzichte van hot militaire personeel, dient mode rekening gehouden te worden met dc reeds extra korting van 3 pCt., welke in 1824 aan de militaire ambte naren werd opgelegd (bijdragen voor eigen pensioenen), 5. Ten aanzien van do verschillende orga nisatie-overwegingen van hot rapport meent het hoofdbestuur zich niet te moeten uit- spreken. Het acht echter eon contingents- vermindering onder de huidige omstandig heden niot toelaatbaar, ook omdat de rosul- tnton van do Ontwapeningsconferentie te Gcnévo niot bekend zijn 011 oen vooruitloo- pen daarop praomatuur zon zijn. In ver band daarmede acht het een ingrijpende vermindering van dc organisatie ovenoens af te keuren. 6. Do practljk. wijst uit, dat in don troop, althans bij do regimenton mot woinig voor- gooofendon, voortdurend wordt geklaagd over oen tokort aan instructief personeel. Hiermede wordt bij do door de commissie aanbevolen „uitdunning van beroopskaders" ernstig rokening gehouden. Het hoofdbe stuur betwijfelt of, zonder schade voor do wcormncht, hierdoor oen belangrijke bezui niging lo boeken valt. 7. Rij do afdooling Justitie van dit rap port wordt o.a. voorgesteld het Hoog Mili tair Gerechtshof mot 2 militaire leden to verminderen en de beide krijgsraden (een voor do land- cn ecu voor de zeomacht) to vereonigen. In verhand met do rechtszokorhold, van liet individu kan dbnr hot hoofdbestuur met de vermindering van het aantal militaire loden van hel Hoog Militair Gorechtshof en met dc voorgestelde organisatio van den Krijgsraad „lot worden ingestemd. 8. Hot heelt do aandacht getrokken, dat do commtssio do hozuiniging alloon in groo ten stijl ziet en hot zwijgen bewaart over een aantal bezuinigingen, welke op zich zolt betrekkelijk kloin zijn, doch te zemen een groot bodrag vertegenwoordigen. Een aantal dezer bezuinigingen zou veel minder schade aan dc landsvordodiging toebrengen dan dc voorgesleldo organisatie- vermindering. Bedoeld worden b.v.: vermindering aantal muziekkorpsen, vermindering aantal officie ren op een mobilisatieburgeau mot één; deze 2 bezuinigingen alléén geven al moer dan a 3 Ion l Mogen wapenen door octrooien beschermd worden? Haar lom, 27 Juli. Onlangs heeft do Algomoone Nedcrlandsche Vrouwen Vrede bond verzot aungeteekond bij don Octrooi- rand togen do vorlooning van oen door Reinliard Ostcrmcyer anngovrnagd octrooi op een uitvinding betreffende oon nieuw model handgranaat met lijd- of vorbran- dlngsontstoking. Namens don uitvinder heeft thans het Bureau Daondels, van Hasselt en Van der Vliet, Ingcnlour» cn octrooibozorgors te VGrnvonhago, don Octrooirnad oen ver- woer tegen hot verzetschrift ven don Alg. Nadar). Vrouwen Vrodobond doon toeko men, waarin o.a. wordt aangovoord; „BIJ de beoordeeling von da octrooieer baarheid van con uitvinding op hot goblcd van oorlogswapenen is do vraag of men véór of togon den oorlog is, van goen bo- lang. Hot bezwaarschrift van don Algomoe- non Nederlandschcn Vrouwen Vrodobond dient boschouwd te worden als oon propa gandastuk togon den oorlog en niot als oon bezwaarschrift togon con openbaar go- maakte octrooiaanvrage, immers hot be doelde stuk voert goen gronden aan, die don Octrooiraed zouden dwingen hot oc trooi to weigeren." liet verzetschrift van don Vrouwen Vro dobond beroopt zich op artikel 3 dor Oc- trooiwet waarin wordt bepaald, dnt geen octrooi wordt verleend voor voortbrengse len of werkwijzen, welke zelve of wolkor doel in strild zijn met dc wetten, do open bare orde of do goede zoden. De draag- wijdto van dit artlkol Is eohlor goheol af hankelijk van hotgoen op oen bepaald oogenblik als openbare ordo of goede zo don beschouwd wordt. Tot nog toe zijn zoowel aanvals- als verdedigingswapenen zoowel In Nederland als in andcro landen door octrooien beschermd, zoodat adres- sunton den Octrooiraad verzoeken mot voorbij gaan van het bezwaarschrift het gevraagde octrooi te willen verkenen. 21—7 21-7 22-7 22-7 23-7 25—7 25-7 26-7 27-7 Amsterdam Budapest Woollen of Amsterdam Parijs Marseille Rome Hrindisi Athene Mersamtruh Cairo Chaza Rutba wells Bagdad Basra Boeshlr Djask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Kohlak Penang Modan Pnlemhane Batavia Bandoena JJ wegel 26-7 25-7 24-7 23-7 22-7 22-7 Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 4 Augustus. DE DUir. De Duif is te Rangoon aangekomen (tijd Is niet gemeld. IJSVOGEL. Do IJsvogel is op de thuisreis Woensdag le Bagdad aangekomen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Twee zwaar gawanden. Venlo. 27 Juli. in don naoht van Dins dag op Woensdag reed op liet kruispunt Hcrungcrweg-grcnswog lo V'onlo een 'auto, waarin gezeten waren de hoeren M. van Gasselt en M. Linsscn, boidon uit Vonlo, inot flinke vaart tegen oon telefoonpaal. Vervolgons smakte do wagen tegon een boom, waardoor de heide hoeren op den weg werdon geslingerd. Goneoskundlgo hulp was spoedig ter plaatse aanwozig. Na verbonden te zijn. werden de boide slacht offers naar hot R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. Hier bleek, dat hun toestand ■zeer zorgwekkend svas, Dc hoor van G. had zware Inwendige kneuzingen npgelaopon en de lieer L. een ernstige hoofdwonde en een arm- en beenbreuk. KARDINAAL VAN ROSSUM, Z.Km. kardinaal van Rossum zal op 23 Augualus a.s. in het klooster der Redomi' toriaton to Wlttem arriveeren en Z F.ni. zal 8 dagen te Witten» verblijven. HU is verge zeld door zijn secretaris dr. B. Liidstna". C.ss.R. Vrijdag 20 Juli 1932. Hilversum; S.00 v.A.R.A. Gramoioonplatcn. 9.00 V.A.R.A.-Septet o.l.v. Is. Eyl. 10.00 V.P.n.o. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voordracht W. van Cap- pellen. 10.30 V.A.R.A.-Septot. 11.00 Vorvolg voordracht. 11.15 Vervolg V.,\.R.A.-Septet. 12.01—2.00 Concert door do Amsterdam- scbo Orkcst-Vorooniging o.l.v. Frans van Dieponbeck. 2.00—2.30 F.on praatje over Salzburg. (Naar annloldlng van do Snlzburger Pest- spielo). 2.30—4.00 Kovacs Lojos en zijn Orkest- (Refrolnzang: Bob Schoito). •i.00 V.A.R.A. Gramofoonplaton. 4.30 Voor do kinderen. 5.00 V.A.R.A.-orkost ol.v. Harry Wlgge- laar. 5.45 Gramofoonpl. 6.00 Orgelspel John Brookhouse Mac Carthy. 6.30 A. M, do Jong; Mijn Roemeensche rol». 7.00 Vervolg orgelspel. 7.20 V.A.R.A.-orkost. 8.00 V.P.R.O.-nlouws. 8.15—10.15 Aansluiting mot het Kurhaus to Schovonlngon. Hot Residentie-orkest o.l.v. Carl Sohurlcht, 0.00—9,30 Ds II. do Jong: Esperanto en religie. 10,00 V.P.R.O. VrIJz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Ds. O. v. d. Veon: Mozos. U.00—12.00 V.A.R.A. Grnmofoonplatan. Huizen: 8.00—9.15 K.R.O. Gramoioonplaton. 10.00 Gramofoonplaton. 11.30 Voor ziokon cn ouden van dagen. 12.15 Kwintetconcert. I.45—2.30 Gramofoonplaton. 3.üu Kwarteteoneert. 4.30 Orkest-concert, 6.00 Causerie. 6,30 Vorvolg orkcstconceri. 7.10 Causerie. 7.45 Sportpraatje. 8.00—10.15 Orkeateoncgert uit Den Haag, 9.00 ca. Vaz Dias en voordracht. 10.15 Uitzonding vanuit de Indische Ten toonstelling, Den Haag, m-JD.v. sextet. II.00—12.00 Gramofoonplaton.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7