DE TOCHT DOOR FRANKRIJK 5000 K.M. IN 21 DAGEN NAT. KAMPIOEN' SCHAPPEN DE „VIERDAAGSCHE" KUNST Onze Postvliegers onderweg RADIOPROGRAMMA WAT ETEN WIJ MORGEN? WIELRENNEN André Leducqde onover winnelijke Op Woensdag 6 Juli j.l. zijn ze weer uit Parijs vertrokken voor den 26e Tour de France! De profs en de touristen zijn ge zamenlijk vol goeden moed den grooten tocht door Frankrijk aangevangen; een reusachtige wegwedstrijd, de grootste van de wereld over 5000 K.M., verdeeld in 21 étappes. Men weet reeds een en ander om trent dit jaarlijksche wielerevenemcnt, waarmede men ver buiten de Fransche grenzen medeleeft, omdat het hier geldt een geweldige prestatie. In 21 dagen meer dan 5000 K.M. af te leggen vraagt iets van den meest ervaren wielrenner. En vooral in dezen wedstrijd, waarbij het moeilijke trajecten regent, zoodra men de Fransche kust rechts liggen laat. Dan immers, na Nantes en Bordeaux gaat het op de Pyre- neen aan en later, als hier de zwaarste étappes achter den rug zijn, volgen de uit- loopers van de Alpen en de Vogeezen nog. In vorige jaren werden deze zware trajec ten onderbroken met regelmatige rustda gen, maar dit jaar is bepaald geworden, dat de vijf rustdagen genoten moesten wor den voor Nice verlaten werd. Tien étappen zaten er dan op en de resteerende elf moe ten zonder rust worden afgelegd. Er is door de renners tegen deze regeling danig ge sputterd, omdat in de eerste dagen de ver moeienis zich het minst doet gevoelen en men juist voor de laatste étappen de rust dagen uitstekend kon gebruiken, om weer op verhaal te komen. Zoo moest men nu reeds na de tweede étappe te Nantes een gedwongen rustdag genieten, waarvoor door de meesten weinig werd gevoeld. Er was pas 499 K.M., dus bijna één tiende van het gcheele traject, gepeddeld! Maar na de ver moeiende tochten door de Pyreneën hebben er wel enkele anders gesproken, toen hun een rustdag ten deel viel! Terwijl wij dit artikel schrijven, zijn de renners bezig aan het 17e traject van Straatsburg naar Metz. De Franschman André Leducq, die in zijn gele winnaars trui in het persoonlijk klassement nog steeds de leiding heeft, welke hij niet in het minst dankt aan den voortreffelijken steun, welke hij van zijn landgenooten ont vangt, had na aankomst in Straatsburg nog bijna 18 minuten voorsprong op den Duit- schcr Stöpel, die ook bewonderenswaardig rijden moet. Maar niemand twijfelt aan een zege van Leducq, want het is niet te ver wachten dat Stopel, die bovendien veel concurrentie ondervindt van het Italiaan- scbe koppel Camusso—Pesenti, den tijd in de resteerende vier étappes zal inhalen. Na Metz volgen nog MetzCharleville, Charle- ville—Malo, Malo—Amiens en ten slotte a.s. Zondag Amiens—Parijs. De renners hebben de laatste dagen over zeer slecht weer te klagen, doch weten desondanks hun gemid delde uursnelheid te bewaren. In vroeger jaren was de Tour de France reeds een groote attractie. Hoewel de étap pes toen belangrijk kleiner waren en het aantal rustdagen grooter, was de deelname aan den wedstrijd toch geen peulcschil- lctje. Men startte als regel om 9 uur in den morgen en om 12 uur was vrijwel steeds het einddoel van den dag bereikt. Toen reeds werd de Tour de France gekscherend „Tour deSouffrance genoemd. Voor do be geleidende sportjournalisten was het een leuk uitstapje, een groote boemelreis, waar bij de lekkerbekken kennis maakten met de verschillende specialiteiten op gastrono misch gebied, welke meerdere streken in Frankrijk een renommé verschaffen. Tegen woordig echter is het ook voor de pers- rnenschen en voor de renners vroeg naar bed en vroeg uit de veeren en hard werken. Een heele karavaan auto's rijdt aan den staart mede, wat vanzelfsprekend noodig is om alle mogelijke voorzieningen bij zoo'n monsterwedstrijd te kunnen treffen. Er zijn reparatiewagens, ziekenauto's, perswagens, bagagewagens en natuurlijk ook restaura tiewagens. Onder deze laatste is „café Standard" de meest bekende en meest ge liefde ook. Het is eigenlijk ccn compleet koffiehuis op wielen. Een buffet, modern ingericht met glimmende koffie- en thee ketels, koppen- en glazenrekken, gerieflijke zitjes enz. lederen morgen voor den start staat dit rijdende café aan den kop gereed en een drietal aardige Frangaises, die ook den geheelen tour meemaken, bieden den renners een kop geurende mokka aan voor den aanvang van hun inspannende dag taak. Maar met koffie alleen is zoo'n tour na tuurlijk niet te fourageeren! Reeds vroeg in den morgen, als de renners nog droom en van een overwinning, zijn de twee „mond- verzorgers" reeds druk aan het braden en bakken. Want enkele minuten voor het vertrek moet iedere renner in het bezit zijn van zijn mondvoorraad, welke voor ieder een gelijk is. Dagelijks worden ten behoeve van de deelnemers twintig kippetjes tot malsehe boutjes verwerkt, 120 cotelettcs vinden hun weg in de braadpan, 240 sand wiches worden gesmeerd, alles voor de profs. Ieder ontvangt er drie, één met kaas, één met ham en omdat de renners ook van zoetigheid houden, één met confituren of suiker. Voorts worden nog een 160 taartjes uitgereikt en ontvangt iedere renner nog zijn aandeel in 10 Kilo gedroogde pruimen on 10 Kilo suiker; alles verdwijnt in het etenspakket, waarna de drinkflesschen op de sturen worden gevuld. Aldus voorzien en extra gesterkt door het laatste kopje koffie wordt dan het volgende traject aan vaard J)e Fransche ploeg schijnt er alles op te zetten om Leducq te doen winnen. We zeiden boven reeds, dat Leducq zooveel «teun ontving van zijn teamgenooten. Beur telings geven deze hem het tempo aan, door voor te rijden, want er mag geen mi nuut verloren gaan. Stopel en de bcido Italianen loeren op elke minuut verlies. Zoo geschiedde het in het laatste traject( dat Leducq weer een lek bandje kreeg. On middellijk sprong Moineau, die hem trok van zijn machine en wisselden de ren ners van karretje, waarop Leducq weer den kop nam, nu gepaced door Pcg- lion. iUt dank voor dezen steun laat de groote renner nu en dan eens een étappe winnen door zijn landgenooten, wat hij gemakkelijk kan doen. De totaalklas- seering brengt zijn gele trui niet in gevaar. Leducq is de held van de Tour de Fran ce; op hem is alle hoop van Frankrijk ge vestigd. Waar hij zich in de étappeplaat6cn ophoudt, wordt hij direct door een groote groep van vereerders omzwermt; fluiste rend gaat het dan door de menigte: André Leducq! Een enkel brutaal meisje vraagt om zijn handtcekening, welke hij niet wei gert. Men herkent hem natuurlijk ook aan zijn gele trui, maar omdat meerdere ren ners in andere schakeering ook dergelijke kleeding dragen, is er al 6prake geweest van vroolijke vergissingen. Eens was een lid van een wielerclub den renners tege moet gereden. De jongeman keerde naaêt Leducq, die een groote voorsprong had, te rug naar zijn stad en vertelde zijn clubgo nooten, dat hij naast Leducq gereden had. En hij heeft tegen me gesproken ook, voeg de de enthousiast erbij. Nou, wat zei Le ducq dan wel?... Hij zeide, toen wij in de drukte kwam: Donder op. jong In tal van plaatsen brengt de bevolking den renners een geweldige ovatie als zij passeeren. Meerdere étappe-plaatsen heb ben de vriendelijkheid voor een gastvrije ontvangst te zorgen, waarbij de winnaar door de plaatselijke schoonheidskoningin allercharmantst wordt begroet. Aan galan terie ontbreekt het dan ook geenszins tij dens den moeilijken tocht. De Italiaan Dj Paco is niet weg te krijgen bij een snellen Talbot, waarin een aardige Parisienne den tour volgt. Men kan hem herhaaldelijk on derweg in laatste gelederen vinden, waar bij hij maar steeds om den kleinen wagen zwermt en de lieftallige chauffeu6e zijn nood klaagt, dat zij de oorzaak is, dat hij nog geen enkele étappe gewonnen heeft, omdat hij zelfs 's nachts niet van haar sla pen kan. Drie andere Italianen, Crechia, Pesenti en Canazza voelden zich door een van Bordeaux uit meerijdende auto, waar in drie dames zaten zoo aangetrokken, dat zij enkele tientallen kilometers omreden... Overigens is het mederijden van de talrijke motoren een ware plaag en ook een gevaar voor de renners. Zij jagen onnoodig extra 6tof op cn waren reeds oorzaak van meer dere aanrijdingen, waardoor o.a. de Zwit ser Bula cn de Duitseber Ümbenhauer moesten uitvallen. In Parijs kan men --op- Montmartre een „uitvaller" Van den Tour de France vin den naast zijn vrijwel verwoeste machine. Met zijn fietspet op 't hoofd, rood renners tricot, ettelijke reservebanden om het mid del, zooal6 renners plegen te doen, stofbril op, bloote beencn en dik onder stof en mod der past de man volkomen bij zijn kar retje met lekke banden, gebroken ketting, verbogen frame en zonder linkerpedaal De man schuift zijn machine langs den trottoirband, zooals een jongen zijn auto ped voorwaarts beweegt... Aan de fiets hangt een bord, waarop men lezen kan: Ik heb de Tour de France opgegeven, maar als gij het verloop en de voortzetting vol gen wilt, bezoekt dan de... bioscoop, waar iederen avond het verloop van de laatste étappe vertoond wordt!.... Zoo gaat het tot Zondagmiddag! Dan zit de reuzenwedstrijd er weer op en den vol genden dag worden de karretje van de ren ners weer tegen den vasten prijs van 500 francs verkocht. DE TOUR DE FRANCE. Leduck voor deze rit ge* diskwalificeerd. P a r ij s, 28 Juli. (V.D.) Heden werd de 18e étappe van de Tour de France afgelegd van Metz naar Cliarlesville, een afstand van 159 K.M. Als eerste kwam aan de Fransch man Leducq in den tijd van 5 uur 9 min. 4S sec. Leducq werd echter gediskwalifi ceerd, omdat hij door Barthélcmy werd geduwd. Winnaar werd hierdoor de Itali aan Di Paco, 2c was Loncke, 3c Stöpel, 4e Spcicher. Leducq en Barthélemy werden beiden met een geldboete betraft, alsmede met een achterstand van 5 minuten. Het totaal-klassement luidt: 1. Leducq 132 uur 7 min. 0 sec. 2. Stöpel 132 uur 34 min. 3 sec. 3. Camusso 132 uur 34 min. 21 sec. 4. Pesenti 132 uur 44 min. 8 sec. 5. Ronsse 132 uur 49 min. 4 sec. 6. Bonduel 132 uur 49 min. 27 sec. 7. Thierbach 133 uur 2 min. 58 sec. 8. Archambaud 133 uur 5 min. 53 sec. 9. Barral 133 uur 8 min. 52 sec. Het landenklassement luidt: 1. Frankrijk 398 uur 32 min. 6 sec. 2. Italië 398 uur 42 min. 28 sec. - 3. België 398 uur 57 min. 10 sec. 4. Duitschland 399 uur 15 min. 35 sec. 5. Zwitserland 402 uur 23 min. 15 sec. Lawntennis. DE LOTING VOOR DEN DAVISCUP. P a r ij s, 28 J u 1 i. (H.N.) Vanmiddag vond de loting voor den eindstrijd om den Davis Cup tusschen Frankrijk en de Ver. Staten plaats. Het programma luidt: Vrijdag 2.15 uur: J. BorotraVines; CochetAllison; Zaterdag 3.15 uur CochetBrugnonAlli sonVan Rijn; Zondag 2.15 uur: Borotra Allison; Cochet—Vines. Het stadion Roland Garros is voor alle drie dagen reeds uit verkocht. De president der republiek zal Vrijdag de wedstrijden bijwonen. Boksen. BEB VAN KLAVEREN NAAR AMERIKA. Rotterdam, 28 Juli. Naar wij ver nemen zal de Amerikaansche reis van Bob Van Klaveren toch doorgang vinden. Reeds morgen vertrekt hij in gezelschap van zijn manager Th. Iluizenaar, per stoomschip „Statendam" naar New-York, waar op 8 Augustus het wereldkampioenschap licht gewicht tusschen Tony Canzeneri en Billy Petrole wordt bijgewoond. Daarna zal van Klaveren in training gaan voor zijn Ame rikaansche wedstrijden. LAWNTENNIS Vorderingen ondanks den regen Hilversum, 28 Ju li. Gisteravond en heden zijn de nationale kampioenwed strijden voortgezet. Door het buiige weer is er van een geregeld afwerken van het pro gramma geen sprake. Telkens toch moeten de wedstrijden wegens het slechte weer ge staakt worden. De uitslagen luiden: Dames Enkelspel: Mej. J. Jurrema slaat Mevr. de Jong met 6—2, 9—7. Mej. M. Rollin Couqucrque slaat Mej. T. Groenewegen met 6—1, 6—3. Mevr. M. Boutmy slaat Mej. J. Jurrema met 8—6, 3—6, 6—2. 2e afdeeling le ronde: Mej. J. van den Bosch slaat Mevr. Vleu gel-Schutten 9—7, 6—3. Mevr. Dros-Canters slaat mej. G. Ter- windt met 6—3, 6—2. 2e afdeeling kwart eindstrijd. Mevr. M. J. Straub-Jansen slaat Mej. A. Kerckhoff 6—4, 36, 63. Mej. E. Belzer slaat Mej. J. v. d. Bosch 64, 63. Mej. Rollin Couqucrque slaat Mevr. Jon- quière met 61, 6—1. Hceren enkelspel: Mevr. M. C. Sigmond slaat A. W. Groote met 6—1, 60. Mr. W. Marenkclle slaat J. Hasewinkel met 62, 61. A. Knottenbelt slaat L. J. Nienaber met 6—3, 6-3. H. G. Eilers slaat M. van Oordt met 61, 61. „Gewis" slaat J. II. Wissclink met 60, 8-6. TI. J. Leyenaar slaat II. van Berkel met 4—6, 9—7, 7—5. P. E. Hofstee slaat Miti M. van der Fccn met 5—7, 6—4, 6—4. le afd. slótronde: H. van Berkel slaat P. E. Hofstee met 6—1, 9—7. M. Wctselaar slaat II. G. Eilers 63, 1—6 6—2. 2de afdeeling lc ronde: T. llughan slaat Jhr. II. A. C. van Riems dijk 7—5, 12—10, 7—5. Mr. W. Marinkellc slaat J. Knottenbelt 3—6, 6-2, 2—6, 6—1, 9—7. H. Timmer slaat Mr. M. C. Sigmond met 6-0, 6—1, 8—6. W. Karsten slaat „Gewis" 64, 5—7, 64 6-4. Heeren dubbelspel: Mr. W. Marinkellc en ir. W. E. R. van Ilcrwijnen slaan P. C. W. Worst en Mr. P. E. W. Baron van Till met 6—2, 62. II. van Berkel en „Gewis" slaan A. Kruyt cn II. Kruyt met 6—0, 63. Ir. J. W. Bartelrls en J. G. van Manen slaan V. Coster van Voorhout en II. Sar- deman met 61, G—2. O. Kooopman en J. Knottenbelt slaan Mr. W. Marinkelle en Ir. W. E. R. van Herwij- ncn met 64, 6—0, G—2. A. Knottenbelt en J. v. d. Hagen slaan ir. J. Pcnnink en Jhr. H. A. C. van Riems dijk met 64, 6—3, 62. 2de afdeeling le ronde: H. Timmer en C. R. Castendijk slaan W. Korthals Altes en Schweigman met 6—1, 63, 75. C. v. d. Hagen cn J. G. Schönfeld w.o. 2e afdeeling kwart eindstrijd: A. Knottenbelt cn J. v. d. Hagen slaan C. v. d. Hagen en J. C. Schönfeld 61, 6—2, 3-6, 4—6, 6-3. Gemengd dubbelspel: Mevr. de Jong en ir. J. A. Pennink slaan Mej. R. Mechcl en R. C. Mechcl met 61, 6—4. Mevr. Boutmy en W. Korsten slaan Mevr. Bouvy en ir. J. W. Bartelds met 60, 6i. Mevr. Dros—Canters en O. Koopman sl. Mej. M. Sluis en A. C. Lijsen 6—2, 64. 2e afdeeling le ronde: Mevr. M. J. StraubJansen en P. Hughan slaan Mej. J. v. d. Bosch en Jhr. II. A. C. van Riemsdijk 6—1, 6—2. Dames dubbelspel: 2de afdeeling le ronde: Mevr. Boutmy en Mevr. Jonquière slaan Mej. P. Groenewegen cn Mevr. Vleugel Schutter 60, 6—3. Mej. Rollin Couquerque en Mevr. Dros- Canters slaan Mej. T. de Jong en Mej. E. van Herwijnen met 6—2, 60. Mej. E. Belzer cn Mej. A. Kerckhoff slaan Mej. H. J. C. van Efferen en Mej. M. Sluis 57, 63, 60. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE BERN. De uitslagen van de 12de ronde zijn: Flohr wint van Grob; Bogoljoebof wint van Colin; Naegeli verliest van Euwe; Gygli remise met Stahelin; Henneberger verliest van Aljccliin, Op den derden dag in totaal 73 uitvallers De dorde dag van de Internationale Vicr- daagsche afstandmarschcn heeft een bij zonder goed verloop gehad. De weersom standigheden waren zeer gunstig. Het is den geheelen dag droog gebleven. De we gen, waarlangs do verschillende parcours heden gingen, waren schitterend. Eén ding was echter jammer, n.l. het gedwongen op onthoud bij den pont naar Cuyk. Alles was echter goed geregeld en van gedrang was dan ook geen sprake, terwijl er ook voor gezorgd werd, dat de veerpont niet overbe last werd. Bij Cuyk vond een splitsing plaats van het parcours van de 50 en 55 K.M. hetwelk bij Beers weer tezamen kwam. Bij Mook was de splitsing voor de 30 cn 40 K.M. loo- pers. Eerstgenoemde» gingen via Malden, Ilatert; do laatsten via Keunen en Over- asselt cn de buurtschap Staddijk. Vanaf den toersdijk werd verder door alle loopers hetzelfde parcours afgelegd. In Grave, waar door de meeste loopers van de 50 cn 55 KM. de tweede groote rust genoten werd, wa's het wederom zooals alle jaren zeer druk. Er werd hier druk gevlagd. Voor lafenis van de loopers werd onderweg weer goed gezorgd. Over het algemeen kan er gezegd worden dat er door de deelnemers keurig geloopen wordt. De Noren maken hierop echter wel een uitzondering. Weliswaar zetten zij er een geweldigen pas in, maar hun manier van loopen is verre van fraai en verdient geen aanbeveling. Percentsgewijze bedraagt het aantal uitvallers dit jaar minder dan het vorig jaar. Den morgen van den der den dag verschenen 12 deelnemers niet op het appèl, zoodat de derde dag begon met 57 uitvallers cn er dus 2200 deelnemers startten. In den loop van den dag vielen er 16 uit, waarvan 7 burgers en 9 militairen. Onder de buitenlanders waren heden 2 uit vallers, n.l. 1 Noorsch burger en 1 Noorsch militair. De eerste drie dagen hebben dus in to taal 73 uitvallers gebracht, zoodat den vier den dag, wanneer niemand thuis blijft 2184 deelnemers zullen vertrekken. CYRIEL BUYSSE. De bijzetting. Hel uur van de bijzetting van het stoffe lijk overschot van Cyriel Buyssc in het familiegraf op de begraafplaats der Brug- sclic Poort te Gent a.s. Vrijdag, is definitief bepaald op lialfvicr. De rouwstoet zal zich om halfdrie opstellen in de Albertlaan bij het Sint Pieter-station te Gent. Vermoede lijk zal de militaire eer bewezen worden, daar baron Buyssc commandeur was in de Leopoldorde en de Kroonorde. Buyssc was ook ridder in de Oranje-Nassou-ordc cn eere-lid van de Vlaamsche Academie van taal cn letterkunde. In de werkkamer van den gestorvene heeft men het handschrift gevonden van zijn laatsten roman, „De Opvolgers". Het blijkt dat dit werk ccn drietal weken ge leden nog is voltooid. VAN BEROEMD TENOR TOT WIJNBOUWER. De beroemde operazanger Affre is stil van het tooneel gegaan in Parijs. De vergo de heldentenor der Opera is naar zijn ge boorteplaats Ilerault teruggekeerd cn heeft zoon van een wijnbouwer een wijn berg gekocht. De kleine dikbuikige Affre was geen phy- sieke belichaming van den heldenminnaar. Misschien had hij daardoor het allergroot ste 6ucces in „Herculanum", waarin hij de „seraphische stem onzichtbaar achter de coulissen zong. Roucher, de directeur der Opera, vertelt, dat op een avond de schat rijke vicomtesse de Trédorn als een wervel wind zijn loge binnenstormde. „Ik smeek u, overreed u Affre, dat hij aanstaanden Donderdag op mijn jour zingt. Ik heb Affre wel nooit gezien, maar wie zoo'n hemelsche stem in zijn keel heeft, kan niet anders dan een hemelsche schoon heid zijn. Ik zou dolgelukkig zijn als ik hem in mijn salon zou kunnen begroe ten... Donderdagsavonds verscheen Af fre inderdaad in het hotel Trédorn. Der vicomtesse bleef, toen ze hem zag, de adem in de keel stokken. „Ik heb een seraph verwacht", bracht ze er eindelijk uit, „en niet een rollende snuifdoos". Nu heeft hij zich teruggetrokken tusschen zijn wijnranken en zal nog alleen voor zijn -igen genoegen cn dat van zijn gasten zin gen. (N.R.Ct.) KUNSTDIEFSTAL. Te Leipzig. Duitsche bladen gewagen van den dief stal van antiek beeldhouwwerk uit het Ar- chaeologisch Instituut van de universiteit te Leipzig. Het zijn: een marmeren kop van den dichter Meander, een kop van Hercu les en een van een Romein. De voorwerpen moeten reeds eenige maanden geleden ver dwenen zijn, wat eerst onlangs werd ont dekt. Ibis Duif K IJsvoge. 28—7 21—7 Amsterdam 28—7 21—7 Budapest Weenen of Amsterdam Parijs Marseille Rome Brindisi 22—7 Athene 28—7 Mersamtruh 22—7 Caïro Chaza Rulbawells 23—7 Bagdad 27—7 Basra Boeshir 25—7 Dj ask 26—7 25—7 Karachi Jodpoer 25—7 26—7 Allahahad Calcutta 24—7 27—7 Akvab Rangoon 23—7 Bangkok Kohlak Penang 28—7 Medan 22—7 Palembanp Batavia 22—7 Bandoeng Y t Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 4 Augustus. DE „DUIF De „Duif", uitreis, is uit Rangoon ver» trokken en to Medan geland. DE IJSVOGEL. De IJsvogel is op de thuisreis uit Bagdad vertrokken en to Mersamatruh aangeko-i men. Zaterdag 3 Juli 1932. Hilversum: 8.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 9.0U Amst. Solisten-Kwintet o.l.v. Loo Co- hen. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voor Arb. in de Continu bedrijven: Amst. Solisten-Kwintet o.l.v. Loe Cohen, Groot Volkstoonecl o.l.v. Herman Bouber cn Ben Grocnevcld, Leo Fuld, re freinzang en gramofoonplaten. 12.00—1.45 V.A.R.A.-Scptet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 D. van Staveren: Met de Natuur vrienden naar het Roode Weencn. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Sportpraatje door dr. B. Luza. 3.30 IIcnriettc Davids in haar repertoire en Gramofoonpl. 4.15 Actueel allerlei door het N.V.V, 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Uit de Roode Jeugdbeweging. 5.00 Gramofoonpl. 5.30 Orgelspel John Brookhouse Mac Car- thy cn Gramofoonpl. 6.30 Kinderuur. 7.30 Gramofoonpl. 7.45 Toespraak door A. de Vries. 8.00 Bonte Avond m.m.v. V.A.R.A.-orkest o.l.v. Harry Wiggelaar, V.A.R.A.-Tooneel W. van Capellen en Teun de Klepperman. O.a. „De Moderne Othello", blijspel van Ar« kady Awertschcnko, en Fant. „La Travia- la", Verdi. 10.00 Vaz Dias, V.A.R.A.-Varia en Voetbal nieuws. 10.30 V.A.R.A.-orkest. 11.00—12.00 Gramofoonpl. Huizen: 8.00—9.15 K.R.O. Gramofoonplaten. 10.00 Orkestconcert. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15—1.45 Sextetconcert. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.00 Gramofoonpl. 5.15 Esperantonieuws. 5.30 Gramofoonpl. 6.10 Causerie. 6.30 Gramofoonplaten. 7.10 Lezing. 7.45 Sportpraatje. 8.00—11.00 Cabaret-programma. Orkest en solisten. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. KOFFIETAFEL. Garnalen in schelpen. MIDDAGMAAL. Voorgerecht: Zak-eieren op geroosterd brood. Visch: Waterbaars, De schoongemaakte baars wordt in kon kend water met zout gaargekookt, onge veer een kleine 10 minuten. Men rekent 10 gr. zout op 1 L. kookwater. De waterbaars wordt in iels van het kookwater opgediend en met waterkers of peterselie versierd. Er worden sneedjes brood zonder kor6t, dik besmeerd en met roggebrood belegd bijge- diend. Aardappelen: gewoon. Groente: Andijvie. Gesmolten boter. Nagerecht: Meloen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11