He moeilijke tijden ten spijt A. P. DE JAGER ZOON KORTE BERGSTRAAT 14 fim.r.h.oosterveen waarin wij onze 3e zaak vestigen, welke hoofdzakelijk gewijd is aan, Moeren Ondergoederen en Heeren Mode-artikelen uitgebreide zin. Stadsnieuws Ageoda Marktberichten hebben wij gemeend onze energie niet aan banden te moeten laten leggen en hebben wij aangekocht het perceel De opening van onze DERDE j AllgUStUS 2 UHf tl.tSl. zaak vindt plaats op BELEEFD TOT EEN BEZOEK UITNOODIGEND Aanbevelend KORTE BERGSTRAAT 10-12-14 TEL. 564 PREDIKBEURTEN Langestraat 42 Tel. 77 STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Van de vorige groep is alsnog geslaagd Noor diploma A. Mej. A. J. Top. Ds. H. C. v. d. BRINK. Naar de Kerkbode meldt zal Ds. H. C. v. d. Brink, predikant van de Geref. Kerk in Henteld verband alhier, wien om gezond heidsredenen emeritaat is verleend, op Don derdag 1 September afscheid van zijn ge meente te nemen. RIJKSKWEEKSCHOOL. Toelatingsexamen. Tot de Rijkskweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen alhier zijn toege laten: Tot de le klasse: J. van Dijk, G. Kostense, J. Rovers, F. Treit hof, J.- van Woudenberg, K. D. Arnold, N. Veenes, allen te Amersfoort. C. Bruscho- ten te O verberg; W. Gijsbcrtse te Scherpen- zeel; H. C. Hondijk, A. A. Kwak, en A. Roe- lofs te Soest; F. F. H. van de Koppel en M. Schoenmakers te Soestdijk; C. A. Felmnann te Hoogland; A. T. ten Bokkel Huinink te Nijkcrk; J. G. Monsma te Leusden; W. E. Spoory te Soesterberg; M. A. van Tellingen te Zeist; A. C. Verkerk te De Bilt. Tot. de 3"e klasse: H. S trui vine te Zeist. Overgangsexamens. Bevorderd van klase I naar klasse II: H. Benninga, K. Burgdorffer, A. Driessen; H. Drocassen, J. Haring. W. Helsdingen; M. Heij, H. Klomp, H. Kroes, C. van Ameron- gen, C. van den Brink, C. Broekhuyscn, A. de Bruin, A. Doff, C. Hazendonk, A. van Ingen; A. van Kolfschoten, A. Moten, A. Waldman en A. Wijngaard. Niet bevor derd L Bevorderd van klasse II naar klasse III: W. Bethe, W. van Heiningen, J. van Kolfschoten, J. Laseur, J. Nagelsmit, J. Quint, J. Renes, W. Terbruggen, M. Lee mans, G. Ligternioet, W. Neuteboom, J. Ro vers, N. Schipper, J. Sluiter; M. Spaargaren, A. v. Veldhuysen, N. Zaalberg. Niet bevor derd 6. Bevorderd van klasse III naar klasse IV: M. Beek, J. Broere, C. de Groot, L. Klaar, H. Lagemaat, D. Lub, A. van Maanen, J. van Souderen, H. Dijk, J. v. Ginkel, A. Lee mans, J. Klaarhamer, G. Klomp, A. van Kwawegen, R. Nijenhuis, M. v. Ramshorst, A. Scholten, J. Snoeren, G. v. d. Westering. Niet bevorderd 3. CITY THEATER. Deze week draait in het City Theater weer een bijzonder afwisselend programma. Na het wekelijkschc Profilty-nieuws krij gen de bezoekers een geestige teekenfilm te zien, welke gevolgd wordt door een komi sche twee-acter: „Een zakenconfcrentie", ter wijl het bij programma besloten wordt met het goed-verzorgde City-variété. De hoofdschotel van het programma wordt gevormd door de Metro-Goldwyn-film „Tot eiken prijs'' (Een liefde in Weenen), waarin Ramon Novarro de hoofdrol vervult. Ramon .Novarro in een film stempelt deze tot liefdesrolprent, terwijl het feit, dat deze in Weenen speelt ons reeds zegt, dat de film rijk van aankleeding is en ons iets van het frivole leven in deze metropolis laat zien. JEANE BRUSSAAT dipl. conservat. Amsterdam, geeft onderwijs in Viool, Piano en Solo-Zang Zij stelt zich gaarne beschikbaar voor bespre king van condities en bepaling van les-uren. Tot 1 Sept. adresArnhemschestraat 26 b Na dien tijd: St. Anfridusstraat 49 Ramon Novarro is als jong luitenant door zijn oom, een generaal, voorbeschikt om zich te verloven met de rijke Emily Kessner (Ka ren Morle.). Tegen het verloven heeft Ra mon geen bezwaar doch het huwelijk acht hij nog niet direct het ideaal. Er komt even- wei een derde in het spel nl. de piano-onder wijzeres Laura Taub (Helen Chander), met wie hij amouretjus heeft. Deze wordt door de wijze waarop zij door Ramon behandeld is, minder serieus en komt terecht in een speelhuis, waar Ramon haar ook weer ont moet en gaat spelen tegen den lieer, met wien zij daar gekomen is, terwijl hij haar openlijk het hof gaat maken. Ramon raakt in de schulden en gaat naar het huis van Laura. Later konit alles weer terecht; Ra mon's oom geeft hem geld om zijn eer te redden en zijn speelschulden te betalen, onder voorwaarde, dat hij Emily trouwt. Deze aanvaardt Ramon niet, hij gaat uit den dienst en belooft zijn oom het geld te rug te zullen betalen en het zelf met hard werken te zullen terugverdienen. Laura heeft inmiddels het vroolijke leven ook vaarwel gezegd en geeft weer pianoles; Ramon Novarro zoekt haar ook weer op en belooft een werkzaam leven te zullen begin nen... Deze week zijn er van Maandag tot en met Donderdag wederom va can tic-ma tinée's. Vertoond wordt „De avonturen van Tom Sawyer, waarin de hoofdrol vervuld wordt door den bekenden Jackie Coogan. In liet Rembrandt-theater draait deze week de film „Menschon achter Tralies," die ondanks de sensatie een knap stuk film kunst blijkt te zijn. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Tot eiken Prijs" („Een liefde in Wee nen"). Rembrandt Theater, LangeslraaL Vertoo- ning van „Menschen achter tralies." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Verecniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbaro Leeszaal met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwsraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23 Tot en met 4 Aug.: City Theater, Vacantie- matinee, vertooning van „De avonturen van Tom Sawyer", 21/ uur. 2530 Juli. School voor Wijsbegeerte. Leergangen „De Vrouw en de Mystiek" en .,De vertwijfeling in het heden en onze geesteshouding daartegenover", door mevr. de Hartog. 30-31 Juli. School voor Wijsbegeerte Leergang „De wording van den nieuwen raensch" door A. R. de Jong. 31 Juli. Birkhoven, Openluchtmecting van de O. S. P. 2 uur. 1—6 Augustus, School voor Wijsbegeerte, leergang over critische philosophie. 8—12 Augustus, School voor Wijsbegeerte, Prof. Dr. Frank uit Berlijn over ..Die Russi sche Geistesart in Ihrer Beziehung zur Westlichcn." 13 en 14 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Mr. J. J. Boasson over „Levenshou ding van den modernen mensch, zooals die is en zooals die behoort te zijn." 15—20 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Prof. Dr. Haberlin over „Das Aesthe- tische Bewustsein." 2227 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Dr. Biercns de Haan over „De idealis tische gedachte in haar hoofdgestalten." 29 Augustus3 September, School voor Wijsbegeerte, Prof. Dr. Clay over „Een na tuurlijke orde der wetenschappen." 3—4 September, School voor Wijsbegeerte, Mevrouw Dr. J. D. v. d. Bergh van Eysinga— Elias over „Arbeid en Sexe." UTRECHT. 25 Juli t/m 1 Augustus, opvoering van Bouwmeester'8 revue „Wat üoe je in de kou." 8 uur. - Amersfoort Zondag 31 Juli 1932. Ned. Ilerv. Kerk. Sint Joriskerk. 10 uur: Dienst, uur: Dienst. ftieuwe Kerk. 10 uur: Ds. Pannebakker, uur: Dienst. Emma Kerk 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Betbelkerk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Dienst. Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. Lutherschö Kerk. Geen dienst. Remonstrantsche Kerk. 10}; uur: Ds. S. M. Spanjaard, Rem. pred. te Vlaardingen. Doopsgezinde Gemeente. 10}; uur: Ds. Ilylkema. Evang. Luthersche Kerk. 1014 uur: Ds. J. Verhoef', emer. pred. Katwijk. Vrijz. Jeugdgemeenschap. Theos. Loge, Regentesselaan 21. Geen dienst. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Schouten. 6 uur: Ds. J. H. Telkamp van Utrecht. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Telkamp. 5Yi uur: Ds. Schouten. Geref. Kerk in Herst. Kerkverband. 10 uur: Ds. v. d. Brink. 5 uur: Ds. v. d. Brink. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. de Groot. 6 uur: Ds. de Groot. Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovestraat. 10 uur: Godsdienstoefening. bl/2 uur: Godsdienstoefening. Maandag 1 Aug., 't Sluisje, 7 uur: Ds. R. Kok van Veenendaal. Vrije Geref. Gemeente. (Muurhuizen 53). 9YS uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 4 Aug., 't Sluisje, 7 uur: de heer J. Vijverberg van Rhenen. Oud-Katb. Gemeente. ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst Universeele Eeredienst (Soefi-beweging). Gebouw der Theos. Vereen. Geen dienst. Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regentesselaan 21). 8 uur Lof. Leger des Hells (Langestraat 94). 7 uur: Bidstond. 10 uur: Heiligingsmeeting majoor De Jong. 'Sys uur: Openluchtsamenkomst Soester* weg. 7 uur: Openluchtsamenkomst bij de Kei. 8 uur: Vcrlossingssamenkomst majoor De Jong. Christian Science ('t Laantje 3). ÏOJ^ uur: Hollandsche dienst. De Amersfoortsche Bergkapel. Geen opgave ontvangen. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembrngge. 10 uur: Ds. H. Obbink van Utrecht (beves tiging van Ds. Blauwendraad). 6 uur: Ds. Blauwendraad (Intrede^, f Zondag en de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheek der firma Ten Brink en Vermolen. KAAS-OVERZICHT. Bijna op alle kaasmarkten was de aan voer deze week kleiner dan 8 dagen geleden. De handel ging hier en daar verschillend. Bodegraven had een tamelijk vlot verloop, met over het algemeen 1 ct. prijsverhoog.ng, terwijl Woerden bijna 2 ct. prijsverhooging had, vergeleken bij vorige week. Gouda echter had weer een tragen handel en lagere prijzen, iets wat op de markten te Leiden- Utrecht en vooral te Breukelen werd her haald. De prijzen zijn in dezen tijd meestal nogal zeer verschillend. Er werd tot 28 ct- p. p betaald, zij het dan ook voor soms één partij op een markt. Voor 25 26 ct. per pond werden sommige beste partijen ver handeld, maar de meerderheid van den aanvoer is verkocht in prijzen van 26—25 ct. per pond. Wij zagen strooibiljetten, waarbij gelegen heid werd bekend gemaakt om losse kazen te laten prepareeren, enwe zagen in- koopbockjcs van kooplieden, waarop o.a. de conditie, dat de aangekochte partij kaas niet is geprepareerd. De kooplieden wensch6n dus blijkbaar deze soort kans niet te ver handelen. Hoe dat alles zal moeten gaan, zullen we afwachten Gelukkig is duidelijk geschreven door een lid van het Bestuur der Crisis Zuivel Cen trale, dat de voorraden tot het inwerking treden der crisis-zuivel-wot, ónbelast zullen blijven. Dat is ongetwijfeld voor vele kaas handelaren een grooto geruststelling, maar van af 10 Juli 1932 kèn, of zèl wel een heffing op kaas gedaan worden. De vraag is nu maarhoe groot Deze onzekerheid lijkt ons voor een groot deel oorzaak, dat de handel zoo traag is, en de prijzen aldoor zeer aan den lagen kant Hoe groot zal de heffing zijn? is de vraag, welke verbetoring van kaasprijzen tegenhoudt. De heer Buckman zal goed doen, spoedig hieromtrent nadere mededee- lingen te doen. MARKTBERICHT. Hoendereieren f 2.96—f 3.70 per 100 stuks; eendeneieren f 2.56—f 2.75 per 100 stuks; grasboter f 1.50 per K*G, PGMA worden door KERSO ons met veel VINELLO succes verkocht. Kippen f 0.80—f 1; hanen f 0.60—f 1; tam me konijnen f 0.40— f 3 per stuk: oude tam me eenden f 0.50; tamme duiven f 0.20 f 0.40 per paar. Magere varkens f 10—f 14; zeugen drach tige f 45l 60; biggen f 6—f 7.50; zeugen guste f 30—f 45, alles per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 680000 stuks hoendereiren; 3400 stuks eendeneieren; 35 K G. grasboter; 10 magere varkens; 5 zeugen drachtige; 36o biggen; 5 zeugen guste; 2 honden. Barneveld. Geen opgave ontvangen. Hoevelaken. 10 uur: Ds. van Boven. 6J4 uur: Ds. van Boven. Hoogland. 9l/i uur: Ds. Warners. Leusden. 10 uur: Ds. Hofstede. Nijkerk. 9y2 uur: Ds. v. d. Graaf. 6 uur: Ds. van Melle. ScherpenzeeL 914 uur: Ds. Warmolts. 6 uur: Ds. Warmolts. Soest. Oude Kerk. 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk. 10 uur: Ds. v. Schaick. Soestdijk. Vrtjz. Godsdienstigen Geen dienst. Soesterberg. 10 uur: Ds. Tuinstra. De Vuursche. 6 uur: Ds. Klomp van Woudenberg. Woudenberg. 10 uur: Ds. W. de Lange van Woerden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Zondag hebben dienst de doktoren Duy- vis, Honig cn Plomp. DIENST DER APOTHEKEN. KOFFIETAFEL. Rissóles. Zeer dunne flensjes worden op de eene helft belegd met een vloesch, garnalen of kaasragout, wat men heeft. Nu slaat men de andere helft daarover heen en plakt de randen met eiwit vast zoodat we driehoe ken krijgen. Na deze eerst door geklopt ei en paneermeel gehaald te hebben, worden ze in frituurvet gebakken cn opgediend met gebakken peterselie. MIDDAGMAAL. Vleesch: gestoofde runderlapjes. Groente: spinazie. Aardappelen: gewoon. Nagerecht: Jan in den zak. Een stevig beslag wordt gemaakt van: een half pond bloem, een half pond boek- weitemeel, zes kopjes melk cn water en 25 gram, met een weinig suiker aangemengde gist. Men laat het beslag nu rijzen en is het gerezen dan worden cr een ons Sun- maidrozijnen doorgedaan cn 3 gram zout. Het beslag wordt nu in een uitgespoelde doek gedaan cn deze doek aaii de vier pun ten vastgebonden, doch zoo, dat er ruimte is voor het rijzen onder het koken. In een flinke pan kokend water wordt do koek nu W» 5 2 uur gekookt. Om aanbranden te voorkomen legt men een hord op den bo dem van de pan. De koek wordt met een draad gesneden cn opgediend met een stroopsaus. Deze maakt men van 3 kopjes melk gebonden met bloem, waardoor men roert een kwart ons boter, drie lepels stroop iets zout cn suiker naar smaak. MAANDAG. KOFFIETAFEL. Rijstrand met nierragout. MIDDAGMAAL. Zwingsoep (of zuringsoep). Een pond afgestroopte zuring wordt in water gekookt cn zeer fijn gehakt of ge malen. Men voegt er anderhalve liter geu rige bouillon aan toe en eon beetje kook nat van de zuring. Nu fruit men een stukje boter met twee lepols bloem licht geel, voegt cr al roerondo do zuringsoep bij, laat het nog even doorkoken en voegt er dan een kopje dikke room aan toe. Voor het opdienen wordt cr nog een klontje boter doorgeroerd en wil men zo zeer voedzaam cn smakelijk hebben, dan legt men in ieder bord soep voor liet opdienen een zakci, dat ongeveer 4 minuten gekookt heeft. Vleesch: Kalfsoesters. Aardappelen: gebakken in de schil. Groente: Salade. Nagerecht: Maizena met frambozen- en bessencompótc. Voor deze compote gebruikt men een half pond frambozen en een half pond bessen, die men met het aanhangende waschwajter even opkookt. Men voegt er goed suiker aan toe cn bindt ze met sago. WAT ETEN WIJ MORGEN?

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7