0. VAN DUIN MODERNE SALONBANK, zeer apart model 145.00 IN MASSA'S SLIJTERIJ EEN BORSTBEELD VAN PROF. RENAULT HERTROUWEN wordt alleen verworven door JEANE BRUSSAAT SCHEURLEER EN Zn. VRAGEN FAILLISSEMENT ARTÏS IN ZOMERWEELDE JUBILEUM DER CHRIST. REISVEREENÏGING A. H. v. NÏEUWKERK N.V. - K. Beekstraat 6 - Te!. 543 Beekensteinschelaan 10 HUIVSORHOEKJE De Fransche rechtsgeleerde, die een wereldvermaardheid verwierf Onthulling in het Vredespaleis 's-G ravenhagc, 5 Aug. Onder groote belangstelling i6 hedenmiddag door de ont hulling van een borstbeeld de nagedachte nis van den Franschen rechtsgeleerde Louis Renault, een jurist van wereldvermaard heid, in het Vredespaleis gehuldigd. Aanwezig waren o.a. onze minister van Buitcnlandsche Zaken (aan de eeretafel naast den Franschen gezant), vice-presi dent van den Raad van State baron van Lynden van Sandenburg, onzo burgemees ter Jhr. Bosch Ridder van Rosenthal, mr. Loder, president van het Internationaal Gerechtshof, Staatsraad mr. Limburg, vele leden van het corps diplomatique, onze ge zant in Parijs mr. Loudon, enz. De plechtigheid werd gepresideerd door baron Zuylen van Nijevelt, waarnemend voorzitter van de Carnegie-stichting, daar mr. Cort van der Linden verhinderd was. Do plechtigheid had plaats in de groote Rechtszaal van het Vredeépalcis. Aan de -eere-tafel zaten nog, behalve de sprekers (de 88-jarige Lion Caen, prof. Gidel, gezant Politis, Sir Brown Scott), ook nog Alphand chef van het Kabinet van den Franschen Minister van Buitcnlandsche Zaken, na mens minister Herriot, de la Pradelle van de Parijsche Hoogeschool, prof. Francois en jhr. mr. van Bronckhorst Sandberg. Het borstbeeld vormt een pendant van Assers borstbeeld. Het krijgt een plaats naast de Japansche zaal. Rede Lion Caën. Dr. Charles Lion Caen heeft gesproken namen6 het Comité van het monument- Louis Renault, waarvan hij voorzitter is. Spr. "begon met een uiteenzetting van Renaults buitengewone verdiensten voor de verspreiding van kennis omtrent het Inter nationale Recht, vooral als leermeester ge durende 40 jaar aan do Universiteit van Parijs, en de School voor politieke weten schappen en aan de Hoogere Krijgs- en Marine-school. De groote leermeester heeft ook zijn kennis telkens practisch kunnen toepassen als adviseur of gedelegeerde der Regeering naar internationale conferen ties. Ook is hij herhaaldelijk als arbiter ge kozen. Van 6 van de alhier gehouden scheidsgerechten (18991914) was hij lid. Zijn rapporten waren altijd modellen van duidelijkheid en nauwkeurigheid. Op d<> Vredesconferentie van 1899 en 1907 heeft hij geschitterd. Het Noorsche Parlement heeft zijn ver diensten erkend door hem den Nobelprijs voor den Vrede toe te kennen. De oorlog heeft Renault diep in zijn ziel getroffen en hij is 8 Februari 1918 plotseling overleden Zjjn verscheiden werd door velen als een nationale ramp gevoeld. Voor den vredestichter, ging spr. voort, moest op deze plaats een herinnering wor den aangebracht. Zijn leerlingen en ver eerders hebben met geestdrift gesteund, toen het initiatief voor dit plan werd be kend gemaakt. De internationale inschrij ving is een succes Renault waardig ge weest. Spr. brengt daarvoor allen hartelijk dank. Daarna bood hij het borstbeeld aan den Raad van Bestuur van het Vredespa leis aan. Het beeld is in plaquette gemaakt dooi den beeldhouwer Bourdelle, maar, door den dood verrast, heeft deze de voltooiing moe ten overlaten aan zijn leerling Banninger. Nadat de heer Lion Caën zijn rede had voorgelezen, weerklonk een luid applaus, daarna deelde hij den inhoud mede van een serie deelncmingstelegrammcn uit binnen en buitenland. Rede prof. Brown Scott. De secretaris-generaal der Carnegiestich- ting, prof. Brown Scott, heeft namens de Carnegiestichting gesproken. Als dankbare leerling heeft hij allereerst den leermeester gehuldigd, met wien hij in 1900 kennis maakte en dien hij later op allerlei confe renties mocht meemaken> Na daarbij uitvoerig te hebben stilge staan, vervolgde spr.: Nu wordt een monument onthuld in het Vredespaleis ter eere van den man, die bij het leggen van den eersten steen aanwezig was. Hier is gezeteld de Academie voor in ternationaal recht, welker statuten hij heeft opgesteld. Wereldburger als hij was, be hoort hij inderdaad tot Den Haag en daar om is het goed, dat dit monument tot een getuigenis van zijn werken, wordt onthuld in het Vredespaleis, waar drie instellingen zijn gevestigd, waaraan men zijn naam al tijd met eerbied en dankbaarheid zal ver binden: het Permanente Hof van Arbitrage van de eerste Vredesconferentie te 's-Gra- venhage, het Permanente Hof van Interna tionale Justitie en de Academie voor Inter nationaal Recht. Door dit monument is een nieuwe band ontstaan tuesclien Asser en Renault, die gedurende hun leven nauw verbonden waren. Spr. eindigde aldus: „Ziehier, mijnheer de president, de bloemen, die een vreemde ling bij het monument voor Louis Renault durft neer te leggen uit naam der interna tionale gemeenschap." Daarna heeft prof. Gilbert Gidel gespro ken, om Renault te huldigen namens de rechtsgeleerde Faculteit van de Universi- teit waaraan ook spreker verbonden is. Re nault heeft, zcide hij o.a., de rechtsfacul teit van Parijs tot een der beroemdste een tra voor rechtsstudie gemaakt. Dat Renault zal voortleven op de plaats waar Descartes zijn Discours sur la methode schreef, stemt spr. tot bijzondere voldoening. Prof. Politis, gezant van Griekenland, heeft ten slotte den Meester namens de vreemde oud-leerlingen gehuldigd. Na den heer Politis heeft nog prof. de la Pradelle namens de Universiteit van Parijs een woord van de grootste waardeering gesproken. HET CREDIET DER GEMEENTEN. Het Rijk als credietgever? Ten behoeve van de gemeenten, wier vlottende schuld hoog is opgeloopen en die thans geen lccningen kunnen aangaan om deze to consolideercn, zou, naar de Msbd. bericht, het rijk besloten hebben op de kapitaalmarkt middelen aan te trekken. Uit de opbrengst daarvan zou dan een groot deel der gemeentelijke vlottende schulden, met name van Rotterdam, ge consolideerd kunnen worden, zoodat er al thans voorloopig eenige opluchting zou ko men. De modaliteiten, waartegen zulks zal geschieden, staan nog niet vast. Wanneer de toestand der kapitaalmarkt en van de gemeenten zelf zulks toelaat, zouden zij zelf met emissies op de kapitaal markt moeten komen en dan de schuld aan het rijk aflossen. DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID O BILLIJKE PRIJZEN PRIMA KWALITEIT Indien U dus een Bril noodig hebt, wendt U dan tot ons. Van de eenvoudigste tot de nieuwste modellen voorradig. Bescherm Uw oogen door prima kwaliteit glazen. Juwelier Opticiën. UTRECHTSCHESTRAAT 23. TeL 828. HOLLANDSCHE STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Voorstel tot opschorting van de uit loting en aflossing van 172 obligaties a 6 pet. aangenomen Voorwaarden van de Trust Amsterdam, 5 Aug. Het Amster- damsch Trustee Kantoor had heden de hou ders der 6/o eerste hypothecaire obligaties van de Hollandsche Stoomboot Maatschap pij opgeroepen tot een vergadering, welke is gehouden in het gebouw van de Ver een ïging voor den Effectenhandel. Na de opening stelde de voorzitter, Mr. A. F. van Hall, het eenige punt der agenda aan de orde, n.l. het voorstel tot opschorting van de uitloting en de aflossing van 172 obli gaties a 1000,—, voorgeschreven voor het jaar 1932. Do voorzitter deelde mede, dat bij de vergadering een brief is ingekomen van het bestuur der Hollandsche Stoom boot Maatschappij, waarin in een reeks van cijfers medeclcclingcn worden gedaan betreffende de liquiditeit der Maatschappij. Aan dit exposé, dat spr. in zijn geheel voor las, ontleencn wij, dat de maanden Mei en Juni voor zoover thans is na to gaan, on bevredigende resultaten voor de Maatschap pij hebben opgeleverd. Het kassaldo be droeg op 7 Juli 1932 639.435 en is sedert 1 Januari 1932 met ongeveer 68.000 te- ruggcloopen. Daarenboven blijft nog de ach terstand in de betaling van dc beide 6 en 7% geldleeningen. De situatie is beduidend ongunstiger dan het vorige jaar. Weliswaar kon door een ingrijpende ratio naliseering-de teruggang van het kassaldo eonigermatc het hoofd worden geboden, doch de maatregelen, in Engeland geno men, hebben hot verkeer zeer belangrijk doen achteruitgaan, waardoor de bruto ont vangsten en daarmede de overschotten sterk zijn tcruggeloopen. Waar dc kas dus terugloopend is en voor zoover het zich laat aanzien zelfs de rente op de obligatieleningen niet ten volle ver diend is, zou het voldoen aan de verplich tingen tot betaling en aflossing op de obli gatieleningen de liquiditeit der maatschap pij in sterke mate aantasten. Derhalve wordt aangedrongen op aanneming van het huidige voorstel; uiterlijk hoopt men dan de ontstane achterstand in 19-i7 ineens of in gedeelten in te halen. De voorzitter zeide, dat de Trustee het wcnschelijk acht aan dit voorstel twee voor waarden te verbinden; n.l. ten eerste dat indien voor de 6% obligaties de opschor ting wordt toegestaan, geen aflossing en uitloting op de 1% leening zal geschieden, alvorens dit ook ten aanzien van do 6% leening wordt gedaan; m.a.w. dat dus bei de leeningen gelijkgerechtigd worden be handeld. Ten tweede wenscht de Trustee, dat geen winstuitkeering door dc Maat schappij zal worden gedaan, zoolang dc ach terstallige aflossingen niet zijn ingehaald. Bij het in bespreking brengen van het voorstel der Maatschappij en de voorwaar den der Trustee verzocht Mr. Denis namens een groep obligatiehouders aan genoemde twee voorwaarden een derde voorwaarde te verbinden, hierop neerkomende dat de di rectie der H.S.M., liefst in den tijd van drie maanden, met een voorstel tot algeheele re organisatie komt. Van de zijde der directie werd erop ge wezen, dat de maatschappij de wenschc- lijkheid van een reorganisatieplan inziet; het is echter niet in zulk een korten tijd te verwezenlijken, als hier wordt voorge steld. Indien zij met een reorganisatieplan zal ko-rnen, dan hoopt zij op eon welwillen- do houding van de zijde der 6% obligatie houders, vooral ten aanzien van den tijcl Mr. Denis antwoordde, dat het vertrou wen der obligatiehouders in de Directie on geschokt is gebleven; het onderpand der 6obligatiehouders de schepen gaat echter va ndag tot dag achteruit en daar om zou spr. op spoed willen aandringen. Do voorzitter meende, dat de Trustee te dien aanzien een datum moet weten en daarom zou hij het reorganisatieplan uiter lijk tegen 5 Novemberwillen zien ingediend. Mocht de Directie inmiddels ervaren, dat dit niet mogelijk is, jdan kan er in een te houden vergadering over verlenging van de zen termijn worden gesproken. Spr. zou gaarne het voorstel van Mr. Denis als een amendement willen zien beschouwd, waar over dan het eerst gestemd dient te wor den. Nadat uit de vergadering nog een op merking was gemaakt, werd het amende ment van Mr. Denis, die zich met den ge stelden termijn accoord had verklaard in stemming gebracht en met algemeene stem men aangenomen. Hierna werd het hoofd- voorstel, met de twee voorwaarden, door de Trustee er aan verbonden, in stemming ge bracht en eveneens met algemeene stem men aangenomen. Daar niemand meer bet woord verlang de, sloot de voorzitter de vergadering. dlpl. conscrvjt. Amsterdam, geeft onderivijs in Viool, Piano en Solo-Zang Zij stelt zich gaarne beschikbaar voor bespre king van condities en bepaling van les-uren. Tot 1 Sept. ..dresArnhemschestraat 26 b Na dien tijd: St. Anfridusstraat 49 zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK 41. TcL 292 Op advies van de bewind voerders 's-G ravenhagc, 5 Aug. Wij vernemen dat de firma Scheurleer en Zonen hierin het advies van de bewindvoerders volgden en hij de rechtbank haar faillissement heeft aangevraagd. Tijdens de afwikkeling van de zaken, nadat in het voorjaar surcéance van beta ling werd aangevraagd is langzamerhand wegens talrijke praktische en juridische bezwaren niet het minst wat betreft de af wikkeling van effecten posities geble ken dat een faillissements-liquidatie ten slotte* toch meer in het belang is van den boedel, d.w.z. van de schuldeischers der firmanten. Deze overweging heeft de firmanten doen besluiten af te zien van hun verzoek tot surséance en zich tot de erchtbank te wenden met verzoek het faillissement uit le spreken. In aansluiting op bovenstaand bevesti gen ons de bewindvoerders dat zij inder daad in den stand van de boedel daar omtrent onlangs door accountants voorge licht aanleiding hebben gevonden in het belang van crediteuren bij de heeren Scheurleer en Zonen op aangifte tot faillis sementsverklaring aan to dringen. Nieuwe en merkwaardige aanwinsten voor tuin en aquarium Voor wie belangstellen in de levende na tuur,, in de schoonheid van het dierenleven uit overzeesche gewesten, heeft „Artis" met zijn wonderlijke atmospheer van vreemde dieren uit verre laniden, zijn onvolprezen aquarium en waardevolle museumverzame lingen blijvende bekoring. In volste zomer weelde prijkt nu de tuin. dc Amsterdam- sche „lustwarande der dieren". Waaraan dan onlangs nog '.de .kinderdierentuin" werd toegevoegd, mét haar gezellig karak ter van boerderijtjc-voor-de-leus onder dc zinspreuk: „Onbekend laat onbemind, om gang maakt het dier tot vrind", en waar de allerkleinsten do „groote menschen" niet minder zich naar hartelust mogen ver melen in het jeugdig, vertrouwelijk gedier te, van den jongen Afrikaanschen olifant af tot de dribbelende witte muisjes op de trappen en bordessen van de Muizen-paal woning toe. Interessante nieuwe aanwinsten mocht het Genootschap den laatsten tijd weer voor zijn ongeëvenaarde levende have en aqua rium verwerven. Het Dcli-Proefstation zond als merkwaardige bijzonderheid een nevelpantcr (Zibethailurus nebulosa Grif fith), een maar zeer zelden geziene en nog vrijwel onbekende gast in de zoölogische tuinen, die, in de groote roofdiergalerij on dergebracht, en die nog alleen tegen den avond voor den dag komt, zoodat de avond wandelaars, die van de geboden gelegenheid om den tuin 's zomersavonds tegen den hal ven toegangsprijs te kunnen bezoeken, ge bruik maken, er voorloopig alleen nog mee kennis maken. Aangekocht werd een statig gekamde „Taterleguaan" van Amboina, een groote, zeer decoratieve hagedissensoort, in de kleine zaal van het Reptielenhuis te bewon deren. Van den heer D. J. Ruiter Jr. ont ving „Artis" namens de N.V. Surinaamsche Houthandel cn Zagerij te Paramaribo een krabbenctende waschbeer, van gezagvoer der A. Barf van het s.s. „Trajanus" een mooien Capucijneraap ten geschenke, ter wijl gezagvoerder J. F. Verbeek van de Paketvaart Maatschappij twee interessante krokodilletjes van Zuid-Rhodcsia afkom stig, als geschenk overzond. De heer jhr. C. H. van de Poll schonk voor den lepelaars poel in „Artis" een aantal jonge lepelaars uit het „Zvvanewater" afkomstig zoodat „Artis" nu weer kans krijgt op een eigen lepelaarsbroedkolonic, gelijk het ook zijn zilvermeeuwenbroed-kolonie kan toonen. Geboren werden vooreerst een drietal welpen van de Bengaalschc tijgerin „Ranec", voorts een Aristotcleshert en een sierlijk hertebok-antiloopje, die na de vele andere jonggeborenen, die wij reeds vroe ger vermeldden, de maat nog niet vol heb ben gemaakt, want altijd blijft er nog heu gelijk geboortenieuws te verwachten. Zoo mag de fazanterie bogen op twee Argusfazant-kuikens, waarvan een een aartje naar zijn vaertje 10 dagen na het uit 't ei komen al tegenover een krop salade pronk-houdingen vertoonde. In het Vogel huis is onder de oogen der bezoekers wederom een Sclater's kroonduif geboren. In de ronde volière bij de fazanterie zijn nu de daar uitgebroedde Braziliaansche Tijgerroerdompen al goed uit de kluiten ge wassen, geelbruine nestjongen, in het eer ste jeugdkleed, goed te zien. Het Aquarium komt met' mooie koraal- visschen en zeepaardjes, geschonken door de heeren G. H. v. d. Stoop, L. Steyn en J. A. v. d. Wetering de Rooy en A. Mante, offi eieren der Stoomv. Mij. „Nederland", alsook met een bijzonder soortenrijke verzameling zeeanemonen van onze kust waaronder eenige nieuwe voor onze fauna voor den dag. Zoo is er in „Artis" naar waarheid Vj\'oor ^elckNyat HET KATHOLIEK OVERHEIDSPERSO NEEL EN HET RAPPORT-WELTER. Zooals reeds vroeger medegedeeld, werd door de Katholieke Centrale van Overheids personeel van het R.K. Werkliedenverbond besloten samen te werken in verband mot de problemen, die het Rapport-Weiter voor liet Overheidspersoneel heeft aan de orde estekl. Gisteren werd ten kantore van het R.K. Werkliedenverbond te Utrecht een gecombi neerde vergadering gehouden om een actie plan vast te stellen en een en ander in ver band met. dc samenwerking tc regelen. Besloten werd tot het vormen van een Comité van Actie, waarvan de Voorzitter der Katholieke Centrale van Overheidsper soneel, de heer Bulten, Voorzitter, dc Secre taris van dezelfde Centrale Secretaris zal zijn. In het Comité, hetwelk uit 9 personen zal bestaan, zullen zitting hebben 2 vertegen woordigers der samenwerkende lichamen cn bovendien één afgevaardigde van elk der deelnemende bonden, voor zoover niet ver tegenwoordigd door de vertegenwoordigers der samenwerkende groepen. Wat dc actie betreft, besloot de vergade ring als inzet op Donderdag 11 Augus tus a.s. te Utrecht eene vergadering te hou den van de hoofdbesturen der betrokken or ganisaties. In deze vergadering zullen een tweetal bestuurders, de heeren L. F. Guit en J. H. Waterborg, tot inleiding der besprekingen, behandelen 1c. de maatschappelijke zijde, 2c de matericele inhoud van het Rapport voor het Overheidspersoneel. Op de 2e plaats zal het Comité zich bij manifest richten tot het Overheidsperso neel. De verdere punten van het program van actie, zullen door het Comité nader worden uitgewerkt en tijdig zal aan de organisaties het resultaat daarvan worden medegedoeld. NOODSPRONG IN DE RIVIER. Ongeval te Zaltbommel. Bij een ernstig ongeluk aan de nieuwe spoorbrugwerken te Zalt-Bommcl is Don derdag, naar de Tel. meldt, do werkman Staveren uit Waardenburg om het leven ge komen. Om ongeveer drie uur zou de derde spanning voor de brug aankomen. Deze spanningen worden op pontons aangevoerd, welke vaartuigen in de daarvoor gegraven haven voor een steiger moeten aanleggen. Om dezen steiger in orde to maken waren hier tegen half twee vier mannen aan het werk. Plotseling schoot een zware ijzeren balk van den steiger los en begon af te glijden. Bevreesd dat de balk hen zou ver pletteren, sprongen de werklieden allen te water. Geen van hen kon echter zwemmen cn ongelukkigerwijze was geen ander per soneel in de nabijheid. Boven van de brug zag men het ongeluk gebeuren. Op het ge gil schoot hulp toe. Men slaagde er in twee arbeiders te redden, terwijl een derde reeds zelf den kant had bereikt. De vierde dren keling, Staveren, verdween evenwel in de diepte. Hoewel door verschillende ervaren zwemmers gedoken werd, kon men hem niet vinden. Om vijf uur werd het lijk van den ongelukkige opgehaald. Het slachtof fer is 27 jaar en ongehuwd. Het tweede lustrum feestelijk te Interlaken herdacht Feestrede van Dr. van Deursen Donderdag 4 Augustus j.l. vierde de Ne- derl. Christel. Reisvereeniging te Interlaken in Zwitserland haar 10-jang bestaan. Van een groot aantal „sterreizen", de meeste door bestuursleden geleid, kwamen Don derdag een kleine 500 leden (van deze 15000 leden tellende organisatie) in het grandieu- se Grand Hotel Viktoria Jungfrau tc Inter laken aan een feestdiner samen. Dr. A. van Deursen, de voorzitter der Ned. Christ. Reisvereeniging opende het diner met gebed en nam verder het woord voor dc feestrede van den dag. Verschillen de telegrammen o.m. van de Roomsche Reisvereeniging in Nederland werden door spr. voorgelezen. Verder verwelkomde spr. do gasten, inzonderheid de aanwezige Zwit- sersche autoriteiten, vertegenwoordigers van de Zvvitsersche sporen en het verkeer. Daarna huldigt 6pr. de drie oprichters der vereeniging, de heeren R. P. Baas, voorzit ter van de commissie voor de reizen, H. A. Dijkstra, sinds de oprichting secretaris en J. Westerhoud, de eerste voorzitter, later administrateur en betoogt dan, dat het schoone onbestaanbaar is met het onedele; het schoone versterkt onze edelste gevoe lens. Maar, dit is juist dc oorzaak, dat wij dan ook zeggen, dat het ware schoonheids gevoel een geestelijk karakter vcrtooneri moet. En hier schiet onze rede te kort. Als Christenen belijden wij de verduistering onzer rede en de noodzakelijkheid van het licht der openbaring. Eerst bij de glanzen der openbaring zien wij den oorsprong der schoonheid in God. Zonder de voorlichting van het eeuwige Woord blijft de schoon heidsontroering een vage droomerij. Maar met die voorlichting zien wij, dat de gan- sclic aarde van Gods heerlijkheid vol is en leeren wij den lofzang en de symboliek van al het geschapene kennen. IToe heerlijk is de symboliek van den bergtop; beneden, de dalen met den strijd en den arbeid, de moeite en het leed, boven, het licht en de vreugde, de majesteit der hoogte. Daar blijft de wereld achter en heft het oog zich op naar de hergen, van waar onze hulpe voor eeuwig komt. Onze N.C.R.V., aldus de spr., wil het schoone der schepping op deze wijze aan haar leden laten ervaren. Velen mocht dit op onze reizen ten deel vallen. Mogen velen ook in de toekomst die zuive re schoonheidsontroering kennen en ver sterkt vinden, welke bij het jagen naar het schóone ideaal, het deej is .dergenen, die God liefhebben. (Applaus). De volgende spr. was dc heer II. A. Dijk stra, secretaris der vereeniging en mede oprichter, die namens do oprichters een enthousiast huldigingswoord sprak. Daarna voerde dr. Max Senger het woord voor de Zwitsersche autoriteiten (bonds- spoorwegen, vcrkeerscentrale, hoofddirectie van posterijen cn verkeer). Dr. Senger oor deelde, dat zij die boven aan den Rijn zit ten en zij die beneden aan de monding wo nen, door den levenden band van doze ri vier met elkander verbonden zijn cn de sterkte van dezen band geëvenaard wordt door de sympathie, die beide kleinere vol ken verbindt en er ook toe' leidt, dat het jubileum in Zwitserland wordt gevierd. Helaas worden de schoonheden van Zwit serland maar al te vaak gewasschen; ook dezen zomer houdt de natuur vele wa6ch- dagen en laat ons den regen. Maar wat de Zwitsers doen kunnen om U de schoonheid van Zwitserland te doen genieten, doen wij gaarne en verblijden ons in onze taak om in een tijd van rationaliseering en mecha niseering de aanraking met de natuur te bevorderen. Ten slotte overhandigt spr. na mens de organisaties en autoriteiten voor wie hij spreekt een geschenk van Zwitser sche kunstvaardigheid ,n.l. het wapen der Ned. Christ. Reisvereeniging, gesneden in hout, een rank schip met volle zeilen. Ten slotte sprak mr. Osin^«, tweede voor zitter der Ned. Reisvereeiiiging enkele vriendelijke woorden. Daarn.v dankte dr. A. van Deursen de verschillende sprekers en eindigde ds. C. Lindeboom met dankge bed. Na afloop van het feestdiner trokken de deelnemers in gemeenschappelijke excursie naar den Bricnzer Rothorn. Aan het einde verstrooiden de sterreisgroepen zich weer, iedere groep naar haar eigen program. Men kon op een welgeslaagden dag terugzien. WOJ BIEDEN U STEEDS HET NIEUWSTE BEZICHTIGT DE ETALAGE BEZOEKT ONZE 18 MODELKAMERS DE NIEUWE KERK TE DELFT. Het londs voor restauratie. De Kerkvoogdij te Delft stichtte in 't vo- lig najaar een fonds voor de zoo dringend noodige verdere restauratie van schip en zij-beuken der Nieuwe Kerk. Dezer dagen kon Ds. de Voogd 1000. in dit fonds storten, voornamelijk door kleine giften van één gulden bijeenge bracht. Het totaal bedrag is daardoor tot ruim 12.000 gestegen. De brandweerman doet de kaars uit. .{Lustige Kólner Zlsül

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6