Spannende series 400M. vrije slag Zorilla start niet RAAD VAN BAARN SIERKUNST Fa. M.R.N. OOSTERVEEN Langestraat 42 Tel. 77 OLYMP. SPELEN De Jong weet zich 'bij het degen schermen niet in de finale te plaatsen Literatuurprijzen toegekend Los Angeles, S A u g. (V. D.) Ong -veer 1300 toeschouwers waren aanwezig, toen hedenmiddag de series werden gezwommen van de *00 meter vrije slag heeren. Reeds in de eerste serie werd het Olym pisch record, dat op naam stond van den Argentijn Zorilla met een tijd van 5 min 1.6 sec., in 1928 te Amsterdam gevestigd, verbeterd. Pe Japanner Yokoyama won de eerste serie met een tijd van 4 min. 53.2 sec., een nieuw Olympisch record. Deze serie was uiterst spannend en de Amerikaan Gilhula werd tweede met slechts eenige decimeters verschil op den Japanner. De Hongaar Wannie en de bekende Argen- tijnsche zwemmer en winnaar in dit num mer te Amsterdam. Zorilla, waren niet aan den start verschenen. Uitslag eerste serie: 1. Yokoyama (Japan), tijd 4 min. 53.2 sec. 2. Gilhula (V. S.) zelfde tijd. In de tweede serie won de Amerikaan Crabbe in den tijd van 4 min. 59.8 sec. Op de tweede plaats een Japanner, terwijl de bekende zwemmer Wainwright niet voor de halve finales kon worden geplaatst, daar hij .voor de 400 meter 5 min. 12 sec. noodig had. Uitslag tweede serie: 1. Crabbe (V. S.), tijd 4 min. 59.S sec. 2. Sugimoto (Japan), tijd 5 min. 0.2 sec. De derde serie was voor den Australiër Charlton met een tijd van 4 min. 59.8 sec. De Canadees Spence werd derde achter Costoli (Italië) en heeft zich voor de halve finales als snelste derde weten te plaatsen. Uitslag derde serie; 1. Charlton (Australië), tijd 4 min. 59.8 sec. 'J2i Costoli (Italië), 5 mirt. 6.2 sec. 3? Spènce (Canada) 5 min. 10 sec. In de vierde serie toonde de Franschman Taris, die in' de 100 meter niet was uitge komen, zijn kracht. Hij bleef slechts 0.1 sec. boven het nieuwe Olympische record van den Japanner Yokoyama. De uitslag vierde serie luidde; 1. Taris (Frankrijk), tijd 4 min. 53.3 sec. 2. Perentin (Italië) 5 min. 9.9 sec. 3. Leiwers (Engeland) 5 min. 14.6 sec. Ten slotte de vijfde serie, waar een hevige strijd gevoerd werd tusschen den Canadees Ryan cn den Japanner Oykolo. Eerst op de laatste baan wist de Canadees zijn tegen stander beslissend te slaan. De uitslag luidde: 1. Ryan (Canada), tijd 5 min. 1.9 sec. 2. Oykoto (Japan) 5 min. 6.3 sec. Voor de demifinales zijn dus geplaatst: de Japanners Y'okoyama, Sugimoto en Oykoto, de Amerikanen Gilhula en Crabbe, de Italianen Costoli en Perentin, de Franschman Taris en de Canadcezen Ryan cn Spence, en tenslotte de Australiër Charl ton De 100 M. vrije slag dames. Een nader telegram uit Los Angeles maakt melding van het feit, dat de Olympi sche winnares Helen Madison in de finale de 100 meter vrije slag niet 0.2 sec. bene den haar eigen wereldrecord, doch 0.2 sec. boven haar eigen wereldrecord bleef. Het wereldrecord bedraagt n.l. 1 min. 6.G sec. Helen Madison heeft dus alleen het Olym pisch record verbeterd, dat sedert gisteren op naam stond van Willy den Ouden met een tijd van 1 min. 7.6 sec. Oxenstierna (Zweden) won len vierde male den Olym- pischen vijfkamp. De waterpolowedstrijden. Los Angeles, 8 Augustus. (V.D.) Behal ve de waterpolo wedstrijd Duitschland-Bra- zilie werd heden nog gespeeld de ontmoe ting tusschen Hongarije en Japan. Hongarije speelde een dergelijk hoog staand technisch en tactisch spel, dat Japan met groote cijfers den wedstrijd verloor. Met rust waren de dubbele cijfers reeds bereikt, n.l. 10—0 voor Hongarije. De eindstand werd 170 voor Hongarije. De stand in het waterpolotournooi luidt thans als volgt: Gesp. Gew. gel. verl. punten doelpunten. Hongarije 2 2 4 232 Ver. Staten 2 2 4 16—1 Duitschland 2 1 12 99 Brazilië 2 2 0 413 Japan 2 2 0 027 Tenslotte wordt nog gemeld, dat de Ame rikaan Galitzcn het schoonspringen heeft gewonnen met een totaal aantal punten van 161.38 punten. De 4 X 200 meter estafette zou heden ver- zwommen worden. Daar deze series heden morgen zouden plaats vinden en geen uit slagen daaromtrent zijn binnengekomen, kan aangenomen worden dat het aantal in schrijvingen niet voldoende was om vooruit series te doen plaats vinden. De finale vindt dus op een der volgende dagen onmiddellijk plaats. Het hockeytournooi. Los Angeles. 8 Aug. (V. D.) De tweede hockeywedstrijd vond heden plaats en wel tusschen Japan cn de Vereenigde Staten. Japan was veel sterker en won met 92, terwijl de stand bij rust 41 was. De Jong niet in de finale van bet degenschermen. Los Angeles, 8 Aug. (V.D.) Heden is een aanvang gemaakt met de schermwed- strijden op degen, waarvoor in drie poules werd getrokken. Onzerzijds werd deelgeno men door de Jong, terwijl Meijer op dit w a pen niet uitkwam. De Jong lootte in een zeer sterke groep, n.l. de eerste poule, waar in o.a. uitkwamen de Italiaan Raguno en de Franschman Buchard. Het mocht hem dan ook niet gelukkon genoeg partijen te winnen om zich voor den eindstrijd te plaatsen. De Jong won in to taal tweo partijen, n.l. van Beukelaer (Bel- gie) met 1 ontvangen cn 3 gegeven treffers en voorts van Markus (Canada) met dezelf de cijfers. De Belg Beukelaer wist zich overigens als derde in zijn poule nog voor de finale te kvalificeeren. De cijfers van De Jong waren: Gewonnen van Beukelaer met 13, en van Markus met 13. Verloren van Ragno (Italië) met 23, van den Amerikaan Coicin met 23, van Bu chard (Frankrijk) met 13, van Thofolt (Zweden) den bekenden vijfkamper, met 03, van Leidersdorff (Denemarken) met 23, van Lanof (Mexico), eveneens met 2-3. Uit de eerste poule werden geplaatst in de finale: Ragno (Italië), Buchard (Frankrijk) en Beukelaer (België). Uit de tweede ppule gingen naar de finale over Agostoni (Italië), Schmetz (Frankrijk) en Poplimont (België). Uit de derde poule plaatsten zich voor den eindstrijd de Franschman Cattiau en dc Belg Janiet. Wat de equipewedstrijden op dit wapen betroffen, Frankrijk won ook hier het Olym pisch kampioenschap, al werd van de Ita lianen met de grootste moeite gewonnen. Frankrijk won n.l. in deze ontmoeting 9 partijen en Italië zeven partijen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Frankrijk. 2. Italië. 3. Vereenigde Staten. 4. Belgie. EET WATERPOLOTOURNOOI. DuitschlandBrazilië. Los Angeles, 8 Aug. (V. D.) Heden werd slechts éen waterpolowedstrijd ge speeld, n.l. die tusschen Duitschland en Brazilië. Zooals te verwachten was, won Duitschland gemakkelijk. Ruststand 70. Eindstand 7—3 voor Duitschland De literatuurprijzen toegekend. Los Angeles, 8 Aug. (V.D.) Thans zijn in het Olympisch kunsttournooi ook de prij zen voor litteratuur bekend geworden. De gouden medaille is toegekend aan den schrijver Paul Bauer (Duitschland) voor het boek „Kangehenzongha" met den ondertitel „Kampfum den Himalaia". De zilveren medaille werd toegekend aan José Petersen (Denemarken) voor het boek „de Argonauten". Avry Brundage (Ver. Staten) verwierf den derden prijs voor een werk over de betee- kenis van de amateurssport. In de imuziekafdeeling werd slechts een 2en prijs toegekend en wel aan den compo nist José Suk (Tsjecho Slowakije) voor een Symphonische marsch. Incidenten bij het waterpolo- tonrnoof. Los Angeles, 9 Aug. (V.D.) Een tele gram uit Los Angeles maakt ditmaal mel ding van een minder sportieve gebeurtenis. Tijdens den waterpolowedstrijd Duitsch landBrazilië, welke, naar gemeld is, door Duitschland met 7—<3 is gewonnen, is het tot ernstige incidenten gekomen. De Brazi lianen speelden unfair, waartegen de Hon- gaarsche scheidsrechter Komjady. op de Bausch (Amerika) zege vierde in bet zwaarste nummer, den Oiym- pischen tienkamp. juiste wijze optrad. Toen de wedstrijd was afgeloopen, gingen drie Brazilianen den scheidsrechter to lijf en de politie moest er aan te pas komen, om Komjady uit zijn be narde positie te bevrijden. De „F.I.N.A." heeft in verband met deze incidenten besloten Brazilië van verdere deelneming aan de waterpolowedstrijden uit te sluiten. De L A. A. F. vergadert. Los Angeles, 9 Aug. (V.D.) Heden kwam het congres van de I. A. A. F. weer bijeen. Dc tijdens de athletiekwedstrijden ge maakte wereld-records werden gehomolo geerd. Besloten werd in den vervolge we reldrecords over afstanden beneden de 1000 M. slechts in tienden van seconden te er kennen. Records boven de 1000 M. zullen nog met vijfden van seconden worden er kend. Deze beslissing werd genomen in verband met het feit, dat de fotometrische tijdsbe paling van Kirby bij de Olympische Ath letiek-wedstrijden uitstekend heeft vol daan. Startblokjes mogen niet worden gebruikt. En records, welke tot stand zijn gekomen met het gebruik van startblokjes, kunnen niet worden erkend. De kwestie van de windkracht bij het tot stand komen van records zal nader bestu deerd worden. Het congres heeft het vraagstuk betref fende het probleem of de desbetreffende commissie van de internationale federatie athleten in verband met het inbreuk ma ken op de amateursbepaling direct kan schorsen, naar een speciale commissie ver wezen. Een beslissing hieromtrent zal pas op het congres van 1934 te Stockholm te houden, worden genomen. Het voorstel om een speciale klasse in te stellen van z.g. half amateur-athleten on der leiding van de I.A.A.F. werd verworpen. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heeren: Genet, Von Halt, Lowe, Stanko- witz en Brundage. De verkiezing van een nieuwe president zal op het Stookholmsche congres in 1934 plaats vinden. Een bestuursvergadering zal Dinsdag worden gehouden. aarbij de kwestie Nur- mi zal worden behandeld. Dc Finsche gedclégeerdèn zullen met het betreffende materiaal op deze vergadering aanwezig zijn. H.V.C. en Amsvorde in de derde klasse D; A.P.W.C.Quick en Amersf. Boys in de vierde klasse E. De „Sportkroniek" van gisteravond be vatte de indeeling van alle voetbalclubs in afdeeling I en II voor het aanstaande sei zoen. In de derde klasse D (afd. I) zien wij zoowel H.V.C. als Amsvorde opgenomen. Deze groep is als volgt samengesteld: Donar, H.V.C., Amsvorde, Z.N.C., Zeist, D.O.S., Utrecht, Rapiditas, Allen Weerbaar en Elinkwijk. In de vierde klasse E van dezelfde afdee ling komen do drie plaatselijke clubs A.P.W.C., Quick cn Amersfoortsche Boys uit. Zij. zullen hun krachten hebben te me ten met: Laren, Victoria, Voorwaarts, E.A.C., Kampong, Soest en Woerden. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat de Westelijke eerste klassers aldus zijn ingedeeld; Afdeeling L Z.F.C., V.S.V., Hermes-D.V.S. A.D.O., 't Gooi, D.H.C., Feijenocrd. R.C.H., Blauw Wit en H.B.S. Afdeeling II: Ajax, West-Frisia, Hilver sum, Stormvogels, D.F.C., K.F.C., Sparta, V.U.C., Xerxes en Haarlem. Ruitersport. RUITERSPORTVER. „EEMLAND". Climax springconcours op Za terdag 20 Augustus. De Ruitersportvcrccniging „Kernland" zal, in samenwerking met de Rijverecni- ging „Baarn", op Zaterdag 20 Augustus a.s. op het terrein aan dc Leusdcrheide een climax springconcours organisecren. Het springconcours is ingedeeld in A en B. Het eerste gedeelte is verplicht, het laat ste facultatief. Beiden bestaan uit het ne men van 12 hindernissen. AMERSF. VOORUIT—SPOORVOGELS 5—4 Een moeilijke overwinning. Gisteravond vond de eerste ontmoeting plaats tusschen Amersfoort Vooruit en Spoorvogels om de uitgeloofde beker en medaille. Er zal driemaal om gespeeld moe ten worden, w aarna dc medailleaan die vereeniging in bezit gesteld worden zal, welke het grootste aantal goals bij die wed strijden fabriceerde. Het begin is voor „Spoorvogels", aange zien „Amersfoort Vooruit" naar haar vorm moet zoeken. „Spoorvogels" opent de score, maar al spoedig is de stand weer gelijk (11). Ge leidelijk wordt A.V. sterker, hetgeen in drie doelpunten wordt uitgedrukt (41). Direct na de rust ziet het er even leelijk uit voor A. V-, aangezien „Spoorvogels" tot 43 weten in te loopen. Met een fraaien kopbal wordt de voorsprong echter ver groot (53), terwijl Spoorvogels nog voor het eindsignaal kans ziet den achterstand tot 54 tc reduceeren. Het was een forsch, doch eerlijke strijd, Vrijdagavond a.s. heeft de tweede match op het Spoorvogels-terrein plaats. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ROME. Schlebaum wordt uitgezonden. Amsterdam, 8 Aug. Naar wij verne men heeft de directie van de N.V. Maat schappij Ncdcrlandsch Sportpark heden be sloten den Nederlandschen stayer Schle- baum en zijn gangmaker Kaser uit te zen den naar de wereldkampioenschapswcdstrij- den, die aan het einde van deze maand te Rome worden gehouden. Zooals bekend, heeft de Nederlandsche Wielren Unie van uitzending moeten af zien in verband met de financieele omstan digheden. Lawn-tennis. INTERNATIONAAL TENNISTOURNOOI TE HAMBURG. Succes van mej. Rollin Couquerque. Hamburg, 8 Aug. (V.D.) De uitslagen van het alhier plaats hebbend internatio nale tennistournooi luiden als volgt: Heerenenkelspel" Nourney slaat Schieder 62, 6—2, 61. Boussus slaat Lorenl? 63, 62, 62. Damesenkelspel: Henrotin w.o. Hammar. Deutsck w.o. Roznicek. Tweede ronde heerencnkelspcl: R. Mcnzel slaat Fisher 75, 97, 63. Vodicka slaat Hopman 3—6, 64, 6—3, 75. Rogers slaat Kinzei 64, 6—3, 62, 6—4, H eercnenkelspel Brugnon slaat Clemcnger 63, 26, 86, Damesenkelspel: Horn slaat Whittingstall 62, 63. Rosambert slaat Deutsch 62, 63. Mej. Rollin Couquerque slaat Frl. Friedlebon 63, 64. Heerenenkelspel: Crawford slaat Rennert 64, 61, 6—3. Haenscli slaat Kukuljevik 46, 26, 64, 6—2, 6—4. Feret slaat Sr. Heitmann 62. 63, 6—0. Jaehnccke slaat Wilde 7—9, 63. 61. Lee slaat Facbaly 61, 62, 61. Siba slaat Schomburgk 60, 60 (terug getrokken). Von Cramm slaat Lund 62, 63, 6i. Froitzheim slaat Heydenreieh 6—1, 4—6, 75 (afgebroken). Damesenkelspel: Krahwinkel slaat Barbier 61, 6—1. Schomburgk slaat Xuthal 62, 61. Agenda voor de vergadering van 11 Augustus Baarn. In de vergadering van den Ge meenteraad op Vrijdag 12 Augustus as. zal het volgende aan de orde komen. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders, gehoord de Commissie voor Georgani seerd Overleg, inzake toepassing van een korting op wedden en loonen voor den tijd van 1 September tot en met 31 December 1932. Voorstel van B. cn W., gehoord de Onder wijscommissie, tot afschaffing van dc boven tallige leerkrachten bij het openbaar gewoon lager onderwijs, voorkoming van boventalli ge leerkrachten bij het U.L.O.-onderwijs en, voor zoover zulks mogelijk zal zijn, afschaf fing of vermindering van lessen door vak onderwijzers. Verboek van het bestuur der Vereeniging „Nieuwe Baarnsche School" om medewer king tot stichting van een bijzondere school rooi* gewoon lager onderwijs krachtens de artikelen 72 c.v. der Lager-ondorwijswct 1920. B. en W. stellen voor het verzoek in te wil ligen door beschikbaarstelling van het te genwoordige schoolgebouw van de N. V. Nieuwe Baarnsche School in liquidatie, cn daartoe dit schoolgebouw van de genoemde N.V. te huren. Voorstel van B. en W. tot verhuring voor den tijd van ten hoogste zes jaren der ge meentewoning, Ferdinand Huijcklaan No. 50 (voormalige ambtswoning van het Hoofd der Westerschool) tegen een jaarlijksche huurprijs van 600.—. Adres van G. Kleisen, houdende verzoek hem vergunning te verleenen tot verbouwing van zijn perceel, Laanstraat 23. Onder me- dedeeling, dat op grond van het advies der UTRECHTSCHEWEG ADVIESBUREAU VOOR WONINQINRIOHTINQ O ONTVANGEN: NIEUWE TAPIJTEN o GLASGORDIJNEN BEHANGSELS e LINOLEUM Amersfoort. Donderdag 25 Augus tus, Het Boompje, n.m. 8 uur, verkoop van een nieuw huis aan do Reigerstraat no. 12; van een heerenhuis aan de Schimmelpen- ninckstraat 7; van een huis aan de Wali- kerstraat 7; van twee huizen in de Tent no. 35 en 37; van een huis aan den Wevers singel no. 13 en van een huis aan do ï.an- gegracht 18. Baarn. 1 Sept. Hotel De La Prome nade, n.m. 8 uur, verkoop van het land huis „Acla Silva", van het perceel Pen straat 2 en van het heerenhui6 „Suez", en het woonhuis aan den Dijkweg Si en het dubbel woonhuis aan de Borneostraat 7 en 9 aldaar. 0 WAT ETEN WIJ MORGEN? KOFFIETAFEL, Garnalenpastei. MIDDAGTAFEL. Groente: spercieboonen. Vlcesch: varkenscarbonade. Aardappelen: gewoon. Nagerecht: beschuit in bessensap. 1/0—14 f|. Koffieroom Z2—Va fl- Slagroom steeds versch voorhanden van de Mij. Nutricia. Schoonheidscommissie en gehoord de Com missie voor Publieke Werken geen vrijheid kon worden gevonden liet bouwplan goed te keuren cn deswege afwijzend op het verzoek is beschikt, stellen B. en W. voor, adressant te berichten, dat geen vergunning volgens het ingediende plan kan worden verleend, daar dat redelijkerwijze niet geacht kan worden aan de welstandsbepaling tc vol doen. Voorstel van B. cn W. tot vaststelling van rooilijnen ten aanzien van een deel van den weg SoestdijkBilthoven. Verzoek van de Gemeente Maartensdijk adhaesie te betuigen aan het aan Gedepu teerde Staten gerichte adres van de Gemeen teraden van Houten, Jutphaas, Maartensd' k en Oudenrijn, inzake dc tot standkomtng van een streekplan voor de Gemeente Utrecht en omgeving. Onder opmerking, dat bij de afdeeling Utrecht van de Vereeniging van Nederland sche Gemeenten met financieele medewer king der Provincie en de belanghebbende gemeenten, waaronder Baarn, een geweste lijk uitbreidingsplan in bewerking is voor het Oostelijke deel der Provincie Utrecht, waarbij als de meest westelijke gemeenten Maartensdijk, Utrecht en Bunnik zijn be trokken, stellen B. en W. voor in verband daarmede geen adhaesie te betuigen. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een legaat van wijlen Mevrouw K. van Oldenborgh-van Weel, groot 300.— voor het onderhoud van grafsteden. Verzoek van de afd. Baarn en omstreken van het Ned. Onderwijzersgenootschap om toekenning van een toeslag op pensioenen van oud-ambtenaren. B. en W. stellen voor, dit verzoek in hun handen te stellen om prac-advies. Aanbieding der Gemeenterekening 1931 met de daarbij behoorende bescheiden en be noeming van een commissie voor onderzoek dier rekening. Adres van dc afd. Baarn van de Landelij ke Federatie van Bouwvakarbeiders in Ne derland, houdende verzoek die maatregelen te willen nemen, welke er toe leiden, dat aan alle Baarnsche werkloozen gratis rijwielbe- lastingmcrken worden verstrekt. Naar aanleiding van dit adres cn het des betreffende voorstel van het Raadslid P. H. van Calmthout, welke stukken in de vorige vergadering in handen van hun college wer den gesteld om prae-advies, stellen B. en W. voor afwijzend op het verzoek te beschik ken, onder opmerking, dat vanwege het De partement van Binnenlandsche Zaken geen regeling wordt getroffen inzake het toeken nen van rijwielbelastingmerken en het bij dat Departement bezwaren ontmoet, dat de ze merken voor rekening der gemeente wor den verstrekt. Voorstel van B. on W. tot goedkeuring dei- rekening van dc Vereeniging van Centrale Armenzorg over het jaar 1931. Vaststelling der vergoeding, bedoeld in ar tikel 100 der Lager-onderwijswet 1920, over het jaar 1931, ten behoeve \an de Hervormde School.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2