1 1 Fa. M.R.N. OOSTERVEEN Agenda MOTORBOOT ONTPLOFT m Wolhandel „DE CONCURRENT" L Nieuwe Uitgaven WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 Tel. 77 Eert dame ernstig gewond bij een ongeluk op de Loosdrechfsche Plassen Hilversum, 11 Aug. Door onbekende oorzaak is gisteren in Loosdrecht een motor boot, waarin twee dames gszeten waren, door ontploffing geheel uitgebrand. Een der beide inzittenden, mevrouw Ardennen, werd uit de boot geslingerd en brak beide beenen, de andere dame sprong overboord en heeft geen letsel bekomen. Zij werden door toe schietende booten aan wal gebracht, waarna mevr. A. direct naar de R. K. ziekenverple-' ging alhier is vervoerd. Haar toestand is op het oogenblik redelijk. DE DUITSCHE VLIEGERS HUIS WAARTS. Par stoomboot. Berlijn, 10 Aug. (V.D.) Volgens be richten in de Berlijnschc bladen zullen de Duitsche vliegers Bertram en Klausmann, die twee maanden lang in de Australische wildernis verdwenen waren, per stoomboot naar Europa terugkeer en. Zij beschikken niet over voldoende middelen om vliegen de huiswaarts te reizen. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Veiling van 10 Augustus. Druiven 3333 ct., BI. pruimen 1315 ct., abrikoospruimen 2728 ct., frambozen 30 38 ct., morellen 2127 ct., tomaten 3—6 ct., roode bessen 9—18 dt., kruideniers 18—21 ct., yellow 1533 ct., snijboonen 1016 ct., sp. boonen 716 ct., augurken 253S ct., spinazie 710 ct., postelein 711 ct., per ziken 1012 ct., meloenen 18-*—26 ct., bloem kool 58 ct., komkommers 2—5 ct., groene kool 3—4 ct., wortels 47 ct., rabarber 23 ct., sla 614 ct., andijvie 612 ct. BEGIN VAN BRAND. In een materialenloods. Gisteravond omstreeks 11 uur ontstond brand in een materialenloods bij een in aanbouw zijnde kerk aan de Lingestraat, hetgeen door middel van een alarmtoestel gemeld werd. De politie heeft het vuur, dat reeds naar buiten sloeg, met zand en emmers water weten te blusschen. Als Vermoedelijke oorzaak van dit brand je moet broeiing in een hoop zakken, waar in zich nog resten ongebluschte kalk be vonden, worden aangegeven. NED. FASCISTENBOND. Plaatselijke afdeeling opgericht. Naar men ons mededeelt, is thans ook te dezer stede een afdeeling van den Ned. Fascistenbond opgericht, benevens een af deeling voor jongeren, welke laatste onder militaire leiding staat. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat in begin September wederom een open bare vergadering zal worden gehouden. Deze zal waarschijnlijk plaats vinden in de Markthal, waar de heer Van Zijst een uiteenzetting zal geven over den corpora tieven staat, terwijl do heer Baars, die Dinsdagavond door ziekte verhinderd was te spreken, dien avond, indien hij hersteld is, eveneens het woord zal voeren. VERGADERING DER O.S.P. Dinsdagavond ln de Keizers kroon. Op Dinsdagavond a.s. z^l door de afdee ling Amersfoort der Onafhankelijk Socia listische Partij een vergadering worden ge houden in De Keizerskroon, waar als spre ker zal optreden de heer R. Stonhuis. Deze woordvoerder zal als onderwerp ne men „Tegen Welter-Ruys en Facisme". Evenals op de vergadering van den Fas- cistenbond is ook hier debat toegestaan. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A: P. J. van de Pol, J. W. van der Horst, J. M. M. Aler. Afgewezen 19 candidaten. Geslaagd voor diploma B: mej. P. Bol- leman, J. Hettinga, Ch. A. F. Groenman, J. Hoekstra, IT. A. Keijser, S. P. Nijdam. Afgewezen 6 candidaten. Gedurende het examen trokken zich te rug: 1 candidaat voor A en 1 voor B. Het examen wordt voortgezet met 5 can didaten voor A en 2 voor B. CRISIS-VARKENSSTEUNWET. De accijns op varkensvleesch. Naar men algemeen verwacht, zal de ac cijns op varkensvleesch (verband houden de met de crisisvarkenssteunwet) op Maan dag 15 Augustus a.s. in werking treden. Deze maatregel zal moeten dienen tot 6tcun van de varkenshouders; bovendien wordt er indirecte steun door verleend aan de bacon-export. Van een geslacht varken wordt een nader vast te stellen bedrag per K.G. geslacht gewicht geheven, welks in ning opgedragen is aan de vleeschkcurings- diensten. Onder bepaalde vastgestelde voorwaarden zijn de zuivere huisslachtingen, als bedoeld in art. 6A der Vleeschkeuringswet, van ge noemde heffing vrijgesteld. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Der Bettelstudent." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van Rin-tin-tin in „Woelige Wateren" en „Mammy." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theoa Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbaro Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwsraat 24. Vredcsbibliotheek, Arnhemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 2-3 812 Augustus, School voor Wijsbegeerte, Prof. Dr. Frank uit Berlijn over „Die Russi sche Geistesart in Ihrer Beziehung zur VVestlichen." 13 Aug. De Valk. Vaandel-onthulling van de mondaccordeonvereeniging „Door Vriend schap Verbonden". 8 uur. 13 cn 14 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Mr. J. J. Boasson over „Levenshou ding van den modernen raensch, zooals die is en zooals die behoort te zijn." 16 Aug. De Keizerskroon, vergadering der O.S.P. Spreker: R. Stenhuis over „Tegen WelterBuys en Fascisme*', 8 uur. 1520 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Prof. Dr. Haberlin over „Das Aesthe- tischc Bewustsein." 17 Aug. Muziektent Plantsoen (Z.). Con cert R. K. Muzickvereeniging „Wilskracht" 8 uur. 20 Aug. Leusderheidc. Springconcours Ruitersportverecniging „Ecmland", VA uur. 22—27 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Dr. Bierens de Haan over „De idealis tische gedachte in haar hoofdgcstalten." 23 Aug. Terrein Leusderweg. Wijkverga dering S.D.A.P.N.V.V.; spreker B. Noor dewier. 8 uur. 26 Aug. Terrein Plantsoen (N.). Wijkver gadering S.D.A.P.N.V.V.; spreker A. van Wijngaarden. 8 uur. 29 Augustus—3 September, School voor Wijsbegeerte,'Prof. Dr. Clay over „Een na tuurlijke orde der wetenschappen." 30 Aug. Terrein Seringstraat. Wijkverga dering S.D.A.P.N.V.V.; spreker J. Mebius. 8 uur. 1 Sept. Muziektent Plantsoen (Z.). Cen trale meeting S.D.A.P.—N.V.V.; spreker dr. ir. Th. v. d. Woerden. 8 uur. 3—4 September, School voor Wijsbegeerte, Mevrouw Dr. J. D. v. d. Bergh "Van Eysinga— Elias over „Arbeid en Scxe." EXAMENS. Te Amsterdam slaagden voor het exa men Nuttige Handwerken onze stadgenoo- ten de dames C. A. Boerwinkel, F. M. v. d. Kolk, W. S. Mus en A. M. van Zwal. Voor het examen Hoofdacte slaagden te Utrecht de dames J. W. Lcuvink, H. E. M. Wassenberg cn H. C. M. Kamphof, allen al hier. AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche zwemschool bedroeg heden morgen 67 graden. Wat achterbleef. Gevonden zijn: eenige kieken. BURGERLIJKE STAND. 10 Augustus. Geboren: Jan Willem, z. v. Matthijs van Zetten en Cornelia Johanna Maria Koster; Johannes Wilhelmus, z. v. Marinus Gijs- bertus Johannes Lambrechts en Johanna Elisabetha Scheerder; Wilhelmus, z. v. Hendrikus Bertus Vóórhaar en Catharina Johanna Gerarda van do Laar. Gehuwd: Cornelis Wilhelmus Zieltjes cn Woutera Willemijntje dp Kruijf; Hendrik Wilhelmus Vonk en Alijda Johanna Langras; Johannes Dijkkamp en Paulina Cornelia van Til; Mijndert de Wolf en Francina Snijders. Overleden: Casper Peter Johannes Kem- peneers, oud 74 jaar, weduwnaar van Jeltje de Boer. Fil d' Ecosse DAMESKOUSEN in diverse nieuwe Zomer- kleuren 98 69 - 49 en 39 cent Natuurlijk weer in i t LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT - De Goddelijke dwaasheid, door Margaret Pedler. Uitg. A. W. Bruna Zonen, U. M. Utrecht. Diana Quentin was gezegend met een pracht stem en dank zij de lessen van Sig- nor Barbni werd zij een zangeres van de eerste grootte. Op reis naar haar voogd Alan Stair, maakte ze een spoorwegongeluk mee, waarbij ze door Max Errington gered wera. Max maakte grooten indruk op haar, maar hij hield haar steeds op een afstand. Het toeval wilde, dat hij voor de tweede maal haar leven redde toen zo aan zee op een rots verbleef en geen erg had in den opkomen den vloed. Eindelijk verklaarde Max haar zijn liefde, maar hij vroeg onbeperkt ver trouwen, daar er oen geheim bestond, dat zij niet met hem kon deelen. Diana dacht haar liefde groot genoeg, maar daar Max zich zeer veel gelegen liet liggen aan de actrice Adrienne de Gervais, kwam er wantrouwen in haar, hetwelk nog versterkt werd door uitlatingen van haar accompagnatrice Olga Ledmonlof, zoodat zij ten slotte Max verliet. Na veel verdriet geleden te hebben, werd het geheim haar ontsluierd. Max en Olga waren kinderen van Boris Mazaroff, groothertog van Ruvania, die een morganatisch huwe lijk had gesloten met een Engelsche, zoodat zijn broeder den troon had beklommen. Diens dochter Nadine was na een revolutie welke haar ouders het leven kostte, met Max naar Engeland gevlucht waar zij als de ac trice Adrienne bekend was. Ter wille van het vaderland offerde Max geheel zijn geluk en toen Nadine op den troon werd hersteld, wilde hij haar volgen om haar bij te staan. Diana ging tot hem en verklaarde, dat haar liefde sterker was dan haar kunst, zoo dat zij hem wilde vergezellen naar Ruvania tot ergernis van Baroni, die geen Goddelij ker dwaasheid kende dan de dwaasheid der liefde. De uitbeelding der beide hoofdpersonen is heel goed, maar ook de bijfiguren zijn uit stekend geteekend. Daarbij is het verhaal vlot geschreven terwijl het groote geheim er veel spanning in brengt. Twee Menschen, door Richard Vosz. Uitg. J. M. Meulenhoff, Amsterdam. De twee menschen zijn Judith Platter van de Platterhoeve en jonker Rochus van Enna, die in het prachtige rijk der Dolomieten hun wel eenzame, maar fraai gelogen woningen hebben. Hoewel nog jong, zweren zij elkaar eeuwig trouw. Maar de moeder van Rochus wil, dat hij priester wordt. De oudste zoon is aan het hof en een oud gebruik in de fa milie wil. dat de tweede zoon geestelijke wordt, waaraan vele prebenden der kerk zijn verbonden. Rochus verzet zich uit alle macht, maar als zijn goede moeder op een bedevaart naar het Bloedende Hart van Maria om den hemel aan tc roepen, dat hij naar Rome zal gaan, bezwijkt, komt het keerpunt in zijn leven. Uit liefde voor zijn gestorven moeder gaat hij naar Rome en eerst na 9 jaar komt hij als Augustijner te rug. Als pater Pluaus komt hij in het kloos ter Neustift, aan den voet der bergen waar Judith woont, want in hem leeft nog altijd de liefde voor haar, nu co.n zondige liefd", waartegen hij tevergeefs strijdt. Op zijn ver zoek komt hij zelfs in de hooger gelegen strafkolonie en hij neemt zich voor Judith, die haar eigen geloof hoeft, aan zich te on derwerpen. Maar het wordt een strijd op le ven en dood en als Judith voelt, dat haar kracht gebroken is, is hot met alles gedaan, ook met haar leven. En zij stort zich van dc liooge bergen. Het is wel een zeer hijzonder liofdes-pro- blecm, dat de schrijver hier met veel talent hcoft gesteld en uitgewerkt. De hoogheid der beide karakters heeft hij uitstekend vol gehouden, zoodat de verhouding immer van groote voornaamheid blijft. En de beschrij ving van het grootsche in dc Dolomieten is daarbij zoo mooi, dat het verhaal immer een groote bekoring behoudt. Het stuurloos scheepje, door Corrie Ribbius. Uitg. A. W. Bruna Zpp.cn. U. M. Utrecht. Nog voor Helly Hooglander eindexamen II.B.S. deed, was ze al verloofd met den vrouwenarts Mvirk van Reenen en een zon nige toekomst scheen voor haar te liggen. Maar alles veranderde toen Frank Labrune, na een acht jarig verblijf in Indië met ver lof kwam cn Helly wist te veroveren. In weerwil van de waarschuwing van tante Ilse trouwde Helly met herri en trok mede naar de tropen. Al spoedig verloor het plan- tersleven alle bekoring voor haar, te meer daar haar man haar in velerlei opzichten teleurstelde. Haar sterk verlangen naar moe derschap begreep hij niet en toen eindelijk een jongen geboren werd, bedroog hij haar met de vriendin, die voor haar gezelschap uit Holland was gekomen. Helly trok terug naar Holland en voncl nog bij Mark van Reenen het lang gezochte geluk. Uitstekend heeft de schrijfster het teleur stellend leven van Helly beschreven, zonder eenige overdrijving, steeds met groote na tuurlijkheid. En dank zij haar vlotte wijze van vertellen, heeft, zij er een verhaal van gemaakt, dat zich zeer prettig laat lezen. De zorg voor onze gozondheid in het dag8lijksche leven door L. Heijermans. Uitg. N.V. Em. Querido's U.M., Amsterdam. De bekende directeur van den geneeskun digen dionst te Amsterdam heeft in de me dische kroniek van Het Volk tal van on derwerpen op medisch en hygiënisch ge bied besproken en daarmede voorlichting gegeven in vele moeilijke vraagstukken. Als geen ander heeft hij de kunst verstaan op populaire wijzo de medische en hygiëni sche wetenschap verstaanbaar te maken voor den leek, waardoor hij ongtewijfeld met zijn opstellen het nut zal hebben be reikt, dat hij er mee beoogde. In dit boek nu zijn een 50-tal van die opstellen bijeen gebracht, welke voornamelijk vraagstuk ken behandelen, welke midden in het leven staan en dus aanspraak mogen maken op ieders volle belangstelling. Wie met ernst dit boek leest zal er rijker door worden door het vele leerzame, dat het biedt. Nederlandsche Algemcene En cyclopaedic. Bij de uitgevers Schcltens en Giltay te .Amsterdam zijn de afleveringen Nos. 10 en 11 verschenen van de Nederlandsche Alge- meenc Encyclopaedic, bewerkt nanr Brock- haus Encyclopaedic. Do wederom rijkelijk, geïllustreerde uitgaven zien er goed ver zorgd uit en bevatten nuttige bijlagen. No. 10 loopt van Dr. tot Em, No. 11 ver volgt van Em. tot Fr. I. G. Keesing. Querido's Initi- alenregister. N.V. Em. Queri do's Uitg. Mij. Amsterdam. Het meer en meer gebruiken van initia len ter aanduiding van handelsmaatschap pijen, vereenigingen, politieke partijen e.d. maakte het verschijnen gewen6cht van een hoekje, waarin deze afkortingen en hun beteekenins gemakkelijk zijn na te slaan. De voorzitter van den Raad van Arbeid te Utrecht, I. G. Keesing heeft het handige boekje samengesteld. Tijdgeest, een cultuur-philoso- phische studie door L. Hoyack. Uitgave van de N.V. Uitge vers-Mij. A. E. E. Kluwer, te Deventer. Zooals de schrijver in zijn inleiding zegt, is het doel van dit werk een discussie tus- schen de idee eenor ware menschelijk- hcids-cultuur en de tendenz onzer zoo hoog geroemde „insectenbeschaving". In de insectenstaat immers, is het en kelwezen absoluut gebonden in zijn hande lingen, en geheel onderdeel van het ge heel. Bij den mensch behoort dit niet te zijn. Doch door do vermachincering van de wereld is de mensch gedoemd deze zelfde rol in do maatschappij te spelen. Dat dit niet in do bedoeling van de na tuur lag is wel vanzelfsprekend. D e mensch is doel in zichzelf! Ter wijl in de dierenstaat de staat het indi vidu is, cn elk dier een onderdeel van dien 6taat is, is de mensch een zelfstandig individu in de menschonstaat, doordat hij geestelijk zich kan laten gelden. Waar dit niet het geval is, zooals bij do consequente doorvoering der groepsgedachte, daar wordt ook de mensch een onderdeel en de groep het individu. Do hecle strijd in dit boek gaat hierom, om dc mensch weer vrij te maken van deze groepsgedachte, door eeuwige nor men te 6tcllen (de autonomie) tegenover do tijdelijke waardebepalingen van den fabrick6mcnsch (dc machinale mensch). Bij deze laatste is alic eigen-initiatief ge dood, alle schepping uitgesloten. Zoo laat hij aan de hand van talrijke takken van maatschappelijke werkzaamheden en in de kunst zien, hoe deze den mensch heb ben laten verworden en hoe de mensch daardoor zich heeft afgekeerd van bet werkelijke geestelijke leven; dat de ver ruiming en de verdieping van den Geest terug is gedrongen voor louter praktische en materialistische levenshouding. Dit boek wordt bedoeld als een vervolg op „De toekomst der machine", waarin ook het verval der mcnschelijke mentali teit door de onpersoonlijke arbeid wordt aangetoond. Het is een wakkerschudden uit de sleur van het materialisme, waarin wij langzamerhand als vanzelf zijn mee gesleept cn ondergedompeld. E. S. Duczika door Herman Heijer mans. Uitg. N.V. Em. Querido's U.M. Amsterdam. Het is een verheugend feit, dat thans ook van dit zoo in-mooic boek een goed- koope druk is verschenen. Bij do eerste uit gaaf hebben we reeds gewezen op do zeld zame kwaliteiten van dezen Berlijnschcn roman, waarin Heijermans ongetwijfeld op zijn best is. En nu bij het doorlezen zijn we nog sterker gegrepon door dc machtige wijze, waarop het leven van dit naaistertje wordt verteld. Heijermans heeft het boek geschreven in zijn Bcrlijnschen tijd en het is bewondcrenswaard hoe hij geheel het Berlijnsche leven heeft doorvoeld en door leefd. Zoo echt is hij in de bcelding van dat leven, dat zijn personen uit de volle rea liteit tot ons komen. En vooral de teere, fijn gevoelde figuur van Duczika is ten voe ten uitgeteekend in do ontroerende schoon heid van haar zuivere menschelijkheid. Menschen in 't huwelijk, door Anna van Gogh-Kaulbach. Uitg. J. M. Meulenhoff, Amsterdam. Het huwelijk, of liever de moderne op vatting van het huwelijk, heeft do laatste jaren al menig schrijfster geïnspireerd, maar geen hoeft haar taak zoo breed op gevat als Anna van Gogh-Kaulbach. Zij be paalt zich niet tot één geval om vandaar uit het probleem der moderne huwelijksbe grippen te bezien, maar geeft verschillen de huwelijken, zoodat het geheel feitelijk een aaneenschakeling is geworden van meerdere verbalen, waarin het verband wordt gehouden door het optreden van en kele figuren in die verhalen. Moeizaam is de huwelijksverhouding ontleed en met groote aantrekkelijkheid zijn sommige per sonen uitgebeeld. Uit den aard der zaak is veel werk gemaakt van dc denkwijze der tegenwoordige jeugd maar in hoofzaak is het meer gebleven in de breedte dan in de diepte. De moderne idee groepeert zich vooral om de individualiteit en orn het be houd en de ontwikkoling daarvan in het huwelijk en dit persoonlijkheids-probleem wordt door de schrijfster min of meer ont weken, althans niet scherp belicht. aMar dat neemt niet weg, da deze roman ongemcene eigenschappen bezit. Dc ernst, waarmee de schrijfster haar taak heeft op- gevat.geeft aan het boek een cachet van groote degelijkheid. Vele figuren zijn goed gekarakteriseerd en ook psychologisch is er knap werk in. En bovenal treft de onge dwongen verteltrant en de goed gedetail leerde kunst van beschrijven. Als pleegdochter bij tante Nel, door Dien Bnnkgreve. Uitg. G. B. van Goor Zonen, den Haag. Tante Nel had vooraan in het dennen bosch een aardig huis laten bouwen en het was een heel feest voor Nel en Mies, dat ze mochten komen helpen overhuizen. Maar eenigen tijd later moesten zo weer naar tan te Nel en toen was het minder vreugdevol want Moeder was ernstig ziek geworuen en nu werden de beide meisjes voor dien tijd de pleegdochters van tante Nel. Deze kon de opvoedingstaak wel overnemen en Mies, die nog al eens kwade buien had, ondervond dat er met tante niet tt spotten viel. Nel deed ge dwee al de werkjes, welke haar opgedragen werden, maar Mies wilde geen meidenwerk doen. Zij voelde zich gekrenkt en te kort ge daan en liep weg. Ze verdwaalde en vond eindelijk een schaapskooi, waar ze in slaap viel. Gelukkig was dichtbij het huis van vrouw Menks, die zorgde, dat Mies weer thuis kwam, waar ze met een flinke influ enza haar daad moest boeten. Mies kreeg een harde les, maar ze genas, ook van haar buien. Prettig geschreven, goed in toon en bevat telijk voor de jeugdige lezeressen, zal dit verhaal zeer zeker in den smaak vallen. KOFFIETAFEL. Gebakken tomaten. Tomaten wasschen en in plakken snijden, zout en peper naar smaak en met een stukje boter in do koekepan bakken. MIDDAGMAAL. Groentesoep. Runderrollade, snijboonen en aardappe len. Bananen met vanillovla. i/2-!4 *1. Koffieroom l/2—Zi *1- Slagroom steeds versch voorhanden van de Mij. Nutricia. Babs van Oudenaerde, door A« WasOsinga. Uitg. Mij. Gebr. Kluitman, Alkmaar. De schrijfster vertelt van Babs, van haar familie en vriendinnen cn ook van haar vrienden. Zij hcoft een wat men noemt „modern milieu" willen teekenen, met een hoofdpersoon die door haar karakter-eigen-i schappen zich sterk van anderen onder scheidt, doch is daarin niet geslaagd. Zoo als Babs geteekend is, dat zij al heel vroeg wijs voor haar leeftijd, want zij is pas der tien jaar. En de schrijfster heeft ook geen prettige wijze van vertellen. Het verhaal doet wat langgerekt aan. Hans Borrebach illustreerde^ het boek verdienstelijk. F. M. Dostojefski, Do Gebroe ders Karamazow. v. Holkema Warendorf's Uitg. Mij.* Amsterdam. De eerste volledige en direct uit het Rus sisch vertaalde uitgawo van De gebroeders Karamazow, een der grootste werken uit de wereldlitteratuur, is thans verschenen. Keurig gebondon kost liet boek van 727, pag. slechts f 2.90, een bewijs dat ook om vangrijke boeken niet duur behoeven te zijn. De vertaling is van Dr. A. Kosloff. J. Riemens Reurslag, Het eersto Prentenboek, v. Holkema Warendorf's Uitg. Mij. Amster dam. Dit boekje voor kinderen tusschen 1 en 4 jaar brengt iets nieuws op het gebied van prentenboeken, een experiment, dat o.i. alle kans van slagen heeft. Het bevat een aantal afbeeldingen naar foto's van voor werpen, die het jonge kind dagelijks om zich heen ziet en die het dus gemakkelijk zal herkennen. En in deze herkenning schuilt datgeno wat het kind in het boek zal aantrekken. Het boek met de prachtigo foto's in één kleur is bijzonder goed ver zorgd en gestoken in een smaakvollen lin nen band. Deze poging om iets nieuws en goeds te brengen verdient succes en be langstelling van ouders die voor de mo derne gedachte voelen. HERDRUKKEN: In de Meulenhoff-editie (Uitg. J. M. Meu lenhoff, Amsterdam) verscheen de derde druk van Marie C. van Zeggelen, Indische Levens. Van C. S. Adama van Soheltema's ver zenbundel „Zingende Stemmen" zag een vijfde druk het licht. W. L. en J. Bru6se's Uitg. Mij. N.V. te Rotterdam. Dit is het dertiende—vijftiende duizendtal. Een vierde druk verscheen van Arthur van Schendel, „Een Zwerver verdwaald". De fraai verzorgde uitgave werd verlucht met houtsneden van B. Essers. Uitg. J. M. Meulenhoff, Amsterdam. 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking: van Donderdag li Augustus 1033 2e Klasse, 4e lllst HOOGE PRIJZEN 12458 M00— PrUzen van i 35. 68 384 774 802 866 929 947 1628 2163 2418 2491 2604 2991 3068 3159 3197 3219 3462 3703 3708 3787 3802 4100 4234 4491 4819 5031 5078 5557 5750 6160 6213 6291 6588 6940 7180 7618 7688 7875 8514 8776 8807 8940 9392 9485 9676 9990 10018 10793 10865 11593 11846 12908 13124 13132 13271 13388 13513 14307 14382 14736 14814 15443 16008 16046 16163 16172 16392 17597 17605 17645 17747 17841 18020 18335 18477 18878 15457 19493 19764 19856 19889 20107 20194 20207 20242 20829 20938 21880 21932 22056 22263 22570 22811 22815 23322 23412 23890 23951 OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. 10 Aug. 11 Aug. 12 uur Londen 8.67'/. 8.68 Berlijn»...59.12% 59.11 Parijs9.73% 9.74 Brussel 34.48 34.47 Zurich 48.45 48.39 Kopenhagen. 46.60 46.60 Oslo 43.50 43.50 Stockholm 44.60 44.7C New-York.2.48,'„ 2.48^ Milaan.12.73 12.75 Medegedeeld door de Rotterd. Bankverecw

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3