MODERNE SALONBANK, zeer apart model 145.00 KEUKENKASTEN IN MASSA'S SLIJTERIJ DE TAAK VAN DEN RIJKS BEMIDDELAAR ARBEIDSTIJD KOFFIEHUIS- EN HOTELPERSONEEL NIEUW PARIJS NIEUWE MODELLEN HET STAATSBOSCHBEHEER „CHICAG0-PSYCH0SE" DE MOORD OP „ZWARTE JOPIE" A. H. V. NIEUWKERK N.V. - K. Beekstraat 6 - Tel. 543 Beekensteinschelaan 10 HUMORHOEKJE Een onderhoud met Prof. A. C. Josephus Jitta Een verslaggever van het Nederlandsch Correspondenliebureau heeft een onderhoud gehad met mr. A. C. Josephus Jitta, naar aanleiding van zijn benoeming tot Rijks bemiddelaar en tot hooglceraar in het Staatsrecht aan de Technische Hoogeschool. Naar zijn opvatting over de taak van den Rijksbemiddelaar gevraagd, verwees prof. Josephus Jitta den verslaggever naar het in 1929 verschenen werkje van zijn hand over: „De praktijk van de Arbeids geschillens et'\ Mr. Jitta drukte er zijn voldoening over uit, dat dit boekje zoowel van de zijde van de werkgevers als van dia der wernemers gunstig is beoordeeld. Hij herinnerde er aan, dat de heer J. W. Matthijsen aanvankelijk een ongunstige meening over de Arbeidageschillonwet had gekoesterd, maar na kennisneming van de praktijk van de wet door lezing van het werkje van opvatting veranderd was en daarvan ondubbelzinnig blijk gegeven had, wat prof. Jitta uit den aard der zaak veel genoegen had gedaan. Mr. Jitta verklaarde voorts, zich te ver beugen over do ooede voorbereiding, welke hij voor de functie van Rijksbemiddelaar had gehad door het secretariaat van den Hoogen Raad van Arbeid, dat hij geduren de twaalf jaren heeft bekleed. Als secreta ris van dit college, merkte prof. Jitta op, moet men objectief de meening van de beide partijen weergeven en dit is een uit stekend middel om do wederzijdsche stand punten tot in de kern te leeron kennen en ook om zich een heldere voorstelling te vormen van de moeilijkheden, waarmede het tot elkander brengen van do partij gepaard gaat. Ook als secretaris van de Rijksbemidde laars, vervolgde mr. Jitta, heb ik in dit opzicht veel geleerd. Het is een zeer goede methode van de Rijksbemiddelaars om eerst de partijen afzonderlijk en daarna ge zamenlijk te hooren. Toen het instituut van den Rijksbemiddelaar pas was inge voerd, gebeurde het wel eens, dat een an dere methode werd gevolgd, maar de erva ring leerde al spoedig, welke werkwijze de grootste kans op een beslechting van het geschil opleverde, en deze werkwijze pas sen tegenwoordig dan ook alle Rijksbemid delaars toe. Als secretaris van de Rijksbe- iniddelaars moet men gegevens over een arbeidsgeschil verzamelen, waarbij men moet nagaan, of er aanleiding kan bestaan ■voor den Rijksbemiddelaar om op te tre den. Ook moet men de conferenties voor bereiden en een verslag van de besprekin gen maken. Dit alles is hoogst leerrijk. En liet is heel nuttig, dat het met het secre tariaat samenhangende werk in één hand is, waardoor men steeds een overzicht heeft van wat zich op het gebied van de arbeids geschillen in het gchcclo land afspeelt. Prof. Jitta merkte verder op. dat het se cretariaat van den Hoogen Raad van Ar beid en van de Rijksbemiddelaars hem al tijd veel voldoening heeft geschonken, om dat hij het een bevordering acht van de toenadering tusschen do strijdende groe pen en omdat het hem een zekere mate van weerdcering heeft gegeven voor de ziens wijzen van de twee partijen, in welke bei de hij zich in vele gevallen kon verplaatsen Mr. Jitta zeide voort6, een zeer pertinent tegenstander te zijn van verplichte arbitra ge als algemeen principe en als wettelijken dwang. Verwerpelijk acht hij de verplichte arbitrage, welke bestaat in Australië, Noor wegen en Canada en, eenigermate en voor enkele groepen, in Engeland. Hij juichte het toe, dat de arbeidsgeschil lenwet in ons land zich ertoe bepaalt, recht toe te kennen aan den bemiddelaar, om zich in een arbeidsgeschil te mengen, en een verplichting te scheppen voor de par tijen om voor den bemiddelaar te verschij nen. Wel kent de wet de mogelijkheid van een boekenonderzoek naar den bedrijfstoe etand. Dit middel, aldus prof. Jitta, kan misschien nuttig zijn als 6tok achter de deur, maar het moet zuinig worden gehan teerd en daarbij moet men bedenken, dat als men door een onderzoek gegevens heeft verzameld, daarmede nog geen beslissing is genomen, welke aan het geschil een eind maakt. Mr. Jitta herinnerde aan de ver werping destijds door de Tweede Kamer van een initiatiefvoorstel-Albarda om een onderzoek in te stellen, op de manier van de arbeidsgeschillenwet, in verband met een conflict in het textielbedrijf in Twente en aan het latere voorstel van den rijksbe- roiddelaar van IJsselsteyn aan den toen- maligen minister van Arbeid om een on derzoek in te stellen bij een volgend con flict in hetzelfde bedrijf. Prof. Jitta noem de zulk een onderzoek een uiterste middel, tnaar zou niet willen beweren, dat men het uit de wet moet schrappen. In den loop van het gesprek uitte hij zijn groote waardeering voor het feit, dat de minister van economische zaken, de benoe ming van mr. Jitta tot rijksbemiddelaar uit lokkende, niet op de politieke kleur heeft gelet. Er is namelijk reeds een vrijzinnig democraat rijksbemiddelaar (de heer Wcs- terdijk), zoodat nu twee leden van een be trekkelijk kleine partij deze functie beklee- den. Dat de minister zich bij een dergelijke benoeming niet door politieke overwegin gen laat leiden, stelde prof. Jitta op hoo gen prijs. Wat zijn benoeming tot hoogleeraar aan gaat verklaarde hij, dat het hem zeer aan trekt, onderwijs aan de technische Hooge- school te kunnen geven, omdat het onder wijs in het staatsrecht, dat daar gegeven wordt, nauw verband houdt met technische economische en sociale vraagstukken. In dit verband merkte hij op, dat het bran dende vraagstuk van de hervorming van het staatsbestel is de delegatie van de wet gevende en uitvoerende macht, de deccn tralisatie van de overheidstaak, zooal6 de ziektewet die mogelijk maakt door gelegen heid te geven tot uitvoering van de wet onder overheidstoezicht door de georgani seerde belanghebbenden. Het werk, dat mr Jitta tot dusver heeft verricht, heeft hem met dit systeem meermalen in aanraking gebracht. Ook een college inzake 6tadsaanleg, dat te Delft aan aanstaande architecten gege ven wordt, is voor mr. Jitta zeer aanlokke lijk, omdat hij aldus do theorie kan geven van datgene, waaraan hij als gemeente raadslid te '6-Gravenhage in de practijk me dewerkt. Het N.V.V. verzoekt toepas sing der arbeidswet Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen heeft aan den minister van «economische zaken en arbeid een adres gezonden inzake regeling van den arbeids tijd voor koffiehuis- en hotelpersoneel, waaraan het volgende is ontleend: „De Arbeidswet 1919. bevat in paragraaf 8 van hoofdstuk IV bepalingen omtrent dc arbeid in koffiehuizen en hotels. Tot nu toe is echter, ondanks herhaalde verzoeken, zoowel in als buiten de Staten-Generaal gedaan tot invoering van deze artikelen niet overgegaan. Het gevolg hiervan is, dat de arbeiders in het koffiehuis- en ho- telbedrijf nog steeds ongelimiteerd lang werken. Vooral voor de jeugdige arbeiders in het bedrijf brengt deze toestand ernstige moeilijkheden mede. Hun nachtrust is te kort. Zondagsrust en vrije avonden moeten zij missen. „Het is Uwe Excellentie natuurlijk niet onbekend, dat reeds in 1903 door vooraan staande personen, als wijlen mr. Th. Hecms kerk, mr. M. W. F. Treub, A. S. Talma e.a., de noodzakelijkheid bepleit is van een in grijpende beperking van den arbeidstijd voor de arbeiders in de genoemde bedrij ven. Toch moest het zestien jaren duren, voordat de Arbeidswet 1919 het mogelijk zou maken, aan deze misstanden een einde te maken. Een cnquete-Nolting, waarvan de resultaten nochtans niet publiek zijn ge maakt, heeft het materiaal geleverd, dat lot de opneming van deze bepalingen in de wet geleid heeft. Na 13 jaar Arbeidswet zijn desalniettemin de desbetreffende arti kelen echter nog steeds een doodc letter gebleven. De toestanden in het hotel- en koffiehuisbedrijf zijn onveranderd slecht gebleven". Het is de meening van adressant, dat toe passing van de Arbeidswet op genoemd personeel uit menschelijke overwegingen, welke in het algemeen tot vaststelling van beperkende bepalingen ten aanzien van don arbeidstijd hebben geleid, dringend nood zakelijk is. Temeer is dat echter thans het geyal, nu ook dit bedrijf ernstig door groo te werkloosheid geteisterd wordt. Beper king van den werktijd tot den duur in de .vet genoemd, hetgeen altijd nog beteekent een werktijd van ten hoogste 10 uur per dag. zou, naast de andere daarvan te ver wachten voordcelcn voor personeel en be drijf beide, ongetwijfeld een gunstige in vloed op den omvang der werkloosheid heb ben. de veendam te holwerd. De personen, die op den vroegen morgen van den 29sten Juni j.l. zich ondanks het verbod van den Minister van Water staat op den veerdam van den aanleg- teiger te Holwerd hadden begeven en des wege werden bekeurd, hadden zich Dins dag voor den kantonrechter te Dokkum, Mr. L. F. Britzei, te verantwoorden. Niet minder dan 16 verdachten waren voor deze zaak gedagvaard, waarvan het grootste deel imvoners der gemeente Ame land is. Waar het hier ging om een prin- cipieele uitspraak uit te lokken, waren slechts 2 der verdachten verschenen. Een principieele uitspraak is inlusschen niet verkregen, daar de Ambtenaar van het O. M., Mr. Zayer van Leeuwarden, zeide, dat de ecnige kwestie waar het Kantongerecht mee heeft te maken is: hebben de verdach ten op verboden terrein geloopen, omdat hen overtreding van art. 461 Wetb. van Str. wordt ten laste gelegd. Deze vraag moet bevestigend worden beantwoord. Spr. eischte 2.subs. 2 dagen. Uitspraak 23 Augustus a.s. OPIUMSMOKKELARIJ. Voor de rechtbank te Almelo heeft te recht gestaan dc 42-jarige loodgieter G. E. F. te Overdinkel, die op 8 April te Ensche dé door de recherche werd aangehouden, toen hij een rieten koffertje en twee doo- zen vervoerde, welke met opiumpoeder ge vuld bleken. Verdachte had ook fleschjes opium en met opium en morphine bereide stoffen bij zich. Bij het verhoor gaf verdachte toe, een en ander vervoerd te hebben. Hij zou er 600 voor betalen en 1050 voor ont vangen. Bij onderzoek was gebleken, dat de fleschjes een goeder bevatten, waarin 10M pet. opium en 10 pet, morphine voorkwam. De officier van justitie zeide, dat de opiumsmokkelarij in den laatsten tijd hand over hand toeneemt en eischto 8 maanden gevangenisstraf met verbeurdverklaring vsn de in beslag genomen opium. Uitspraak over 14 dagen. de heer ter haar dertig jaar raadslid. Amsterdam, 10 Aug. Een bekend fi guur in den Amsterdamschen Gemeente raad, de heer B. ter Haar Jr., is vandaag dertig jaar raadslid. De heer Ter Haar, die deel uitmaakt van de Christelijk-Histori- schen, is reeds eenige malen wethouder ge weest. LANGESTRAAT 35 zijn nog steeds verkrijgbaar boerenmeisjes boerenjongens voorburgh prima advocaat diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende s. h. m. „Schilletje" havik «1. tel 292 De zuinigheid mag de wijsheid niet bedriegen Met betrekking tot het Staatsboschbe- heer deelt de commissie-Weiter in haar rapport o.m. mede: Ten aanzien van de organisatie van het Staatsboschbeheer deelt de commissie o.m. mede, dat zij de overtuiging heeft, dat in do richting van een soberder organisatie mogelijkheden bestaan, weikc niet tot haar recht zijn gekomen, dat die organisatie lijdt aan een overmaat van degelijkheid en daardoor kostbaarder is dan noodzakelijk moet worden geacht. Toegevend dat het Staatsboschbeheer geen zuiver commerci eel bedrijf is, zal er niettemin de ei6ch aan moeten worden gesteld, dat het ver band legt tusschen inkomsten en uitgaven en zal de Staat moeten 6treven naar een krachtige inperking van zijn uitgaven. Dc commissie acht zich onbezwaard de perso neelskosten voor 1933 met 12 te vermin deren en dc personeelsuitgaven te vermin deren met 38,000. De commissie meent verder, dat op de exploitatieuitgaven ƒ73,000 kan worden bezuinigd zonder dat aan een doelmatige exploitatie wordt te kort gedaan. De commissie stelt ten aan zien van aankoop van vast goed ter af ronding of uitbreiding van het Staats- boschbezit een zoodanigen aftrek voor, dat ƒ21,000 zal overblijven voor aankoop in zeer dringende gevallen. Het Alg. Ned. Landbouwblad toekent hierbij aan: We zouden de opmerking willen maken, de bebossching van woeste gronden een uitstekend middel is om de plattelandsar- bciders door dezen moeilijken crisistijd heen te helpen. Bovendien wordt door boschaanleg de werkgelegenheid ten plat- telande in den winter, den tijd, dat er het meest behoefte is aan werk, blijvend ver groot. Naar ruwe schalling verschaft 1 H A. bosch per jaar aan een arbeider 1 week werk. Bovendien wordt dan ook voor de toe komst een bron van welvaart geschapen, ook al duurt het geruimen tijd alvorens bebosschingen rendabel zijn. Daarom mee- nen we, dat de afdeeling Boschbouw zoo min mogelijk moet worden besnoeid. We hebben het al eerder gezegd, dat we in het algemeen met de commissie-Weiter er van overtuigd zijn, dat op verschillende deelen van dc Staatsorganisatie te verso beren valt, maar men zij voorzichtig met alles over een kam te 6cheren. Meerma len zijn we met hooger en lager personeel van het Staatsboschbeheer in aanraking geweest en steeds is ons opnieuw opgeval len de groote liefde voor zijn taak, waar mede dat personeel was bezield en de toe wijding, waarmede het werk werd verricht. Wij hebben dan ook den indruk gekregen, dat bij dezen dienst practisch, met overleg en efficient wordt gewerkt cn dat de or ganisatie goed in elkaar zit. De commissie- Weiter noemt dit „lijden aan overmaat van degelijkheid" Op deze wijze kan men van den best ge- organiseerden dienst altijd wel iets zeg gen. Wij kunnen de voorgestelde bezuini gingsmaatregelen niet voldoende beoor- declen, maar afgaande op hetgeen wij her haaldelijk van verschillende zijde over de zen dienst, die te zeer aan den weg tim mert om niet critisch te kunnen worden beschouwd, meenen we wel waarschuwend te mogen zeggen: „Laat niet de zuinigheid de .wijsheid bedriegen." moordaanslag. Heerenveen. Gisteravond is te Nije- horno bij Heerenveen door een zekeren Zeinstra een moordaanslag gepleegd op mej. Krekl. Het slachtoffer is een vijftal diepe messteken toegebracht. Haar toe stand is zeer ernstig. Omtrent de aanlei ding tot het drama heeft de dader nog niets losgelaten. Hij is aangehouden en wordt vanmiddag naar Heerenveen over gebracht om voor den burgemeester van Schoterland te worden geleid. willem hunsche 500 maal moekie. Amsterdam, 10 Aug. Willem Hunsche zal Zaterdagavond a.s. in den Hollandschen schouwburg te Amsterdam voor de 500ste maal in „De Kribbebijter" de rol van Oom Moekie vervullen. Naar wij vernemen, is de heer Hunsche naar aanleiding hiervan voornemens half October met. eigen gezelschap een tournée door ons land te maken en in verschillende steden „De Kribbetyjter" op te voeren. De overval op de Incassobank te Rotterdam in hooger be roep voor het Haag sche Hof „Een domme lummel" en geurmaker 's-G r a v e li b a g e, 10 Augustus. In hoo- ger beroep heeft heden terecht gestaan de 21-jarige beeldhouwer J. H. F. M., die door de rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis, wegens po ging tot diefstal cn poging tot zware mis handeling. Verdachte heeft op 16 October j.l. te za- raen met zekeren B. zich begeven naar het bijkantoor der Incasso Bank aan den Goud- schcn Singel te Rotterdam. Beide mannen gingen met de revolver in de hand het kantoor binnen. M. sprong over de balie en B. hield met het wapen het personeel in bedwang. Gelijk men zich herinneren zal, gelukte deze overval niet, daar één der bankemployé's een melkflesch door de ruiten wierp. B. wandelde daarop kalm het kantoor uit, doch verdachte, die weer over de balie terug moest, zag zich achtervolgd door kantoorpersoneel en pu bliek. Hij zette hei op een loopen en vluchtte ten slotte in een cabine van een stilstaande vrachtauto. Hij verweerde zich tegen zijn achtervolgers met de revolver, waaruit hij eenige schoten loste, waardoor een politie-beambte, zekere Ruygrok, in den kaak werd getroffen. Ten slotte werd hij overmand en gearresteerd. Van den mededader B. heeft men nim mer eenig spoor meer kunnen vinden. Verdachte M., dio een bedeesden indruk maakte, zoo zelfs, dat de president mr. Jellinghaus daarover zijn verwondering uitte, zeide, in hooger beroep te zijn geko men, omdat ook het O.M. tegen het vonnis appèl had aangeteekend. Als verdachte op de hem gestelde vragen nauwelijks antwoordt, voegt dc pres. hem toe: „Nu sta je hier alsof je geen tien kunt tellen. Je moest je schamen. Je hebt jo heele leven bedorven. Jc lijkt wel gek, of liever, was het dat maar, dat zou beter voor je zijn." Verdachte gaf als reden voor zijn daad op. dat hij zoo in de schulden zat. Pres.: „Je bent een domme lummel! Bah!" Zes jaar geëischt. De advocaat-generaal, mr. A. Brants, zei de, dat deze overval volgens alle regeleji der kunst van Chicago was opgezet. Spr. wees op de herhaling dezer feiten cn vroeg zich af, of een land, waar zulke dingen als regel kunnen plaats vinden, nog onder do beschaafde naties mag worden gerekend. Als oorzaak zag spr. voornamelijk sensa tie-romans en laffe misdadigersfilms, waar aan deze jongeman het hart verpand had. Spr. acht personen als deze verdachte apert gevaarlijk en meent, dat de straf, door de rechtbank opgelegd, niet in overeenstem ming was met den aard van het gepleegde misdrijf. Mitsdien concludeerde hij tot ver hooging daarvan tot zes jaar. Mr. Ph. Houwing, uit Rotterdam, betoog de, dat de jeugdige onbezonnenheid van verdachte, do:h geen misdadige aanleg oor zaak van dit misdrijf is geworden. M., die een geurmaker is en steeds groot wilde doen, is met deze Chicagq-psychose behept geweest. Zijn mededader, die kalm weg wandelde, bleek handiger te zijn. Toen M. gearresteerd werd, voelde hij zich in het nauw gebracht en in dezen toestand is hij ertoe gekomen om maar raak te schieten. Het groote gebrek van M. is zelfoverschat ting. Pleiter dringt aan op clementie vooral daar M. nog een voorw. straf van één jaar thans zal moeten ondergaan. Het Hof zal morgen uitspraak doen. Hartstochtdrama op den Schie damschen Dijk te Rot terdam Invloed van cocaine 's-Gravenhage, 10 Aug. Voor het ge rechtshof te 'S-Gravenhage stond heden in hooger beroep terecht de 20-jari^o L. van 't Z. uit Rotterdam, verdicht- van doodslag. De rechtbank te Rotterdam had hem des wege veroordeeld tot acht jaar gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. Verdachte, dio geleefd heeft met Jopie -v. d. Z., Zwarte Jopie, heeft deze, toen hij haar met een ander in een café op den Schiedamschen Dijk aantrof, na een korto woordenwisseling o.a. met haar begeleider, IJzeren Dirk, met een mes gestoken met het bekende noodlottig gevolg. Verd. bekende. Een der getuigen, een agent van politie, verklaarde, dat verd. ge zegd had, Jopie later te zullen doodsteken, indien hem nu dit niet mocht gelukken. Een andere getuige, de 36-jarige D. de J., verklaarde, verd. een stekende beweging tc hebben zien makon. Het bleek verder dat verd. meermalen cocaine gebruikte, wat hem naar hij op een desbetreffende vraag verklaarde hartstochtelijk maakte. Ook den fcewusten dag was zulks geschied. De procureur-generaal deed uitkomen, dat verd. op verfijnde manier zijn sexueele neigingen trachtte te prikkelen door ge bruik te makon van een gelukkig in ons land nog niet zoo veel voorkomende stof, en eischte o.m. wijzend op het gering be schavingspeil van verd., doch o.m. in aan merking nemend dat hier een menschenlc- ven is teloor gegaan bekrachtiging van het vonnis der Rotterdamsclie rechtbank. Do verdediger, mr. C. W. de Visser uit Den Haag, schetste den noodloltigcn invloed van Zwarte Jopie op verd., vroeger een cp- passenden werkman. Er aan herinnerend, dat de officier van justitie te Rotterdam vijf jaar geëischt, en verklarende dat verd. au fond een goed karakter heeft, pleitte spreker een lichtere straf. Uitspraak morgenochtend tien uur. prins hendrik bij de padvinders. 's-Gravenhage, 10 Aug. Z.K.H. de Prin6, vergezeld van zijn adjudant, luite nant ter zee le klasse Termijtelen heeft hedenmiddag een bezoek gebracht aan het Nationaal Padvinderskamp op het land goed Oosterbeck. De Prins was gekleed in padvinderscos- tuum. Aan den ingang van het kamp werd Z.K.H. ontvangen door den hoofdverkenner staatsraad Rambonnet, door kolonel Die- mont en door den kampleider E. J. van Doorn. De Prins werd naar het demonstratie-ter rein geleid en nam op de gereserveerde tri bune plaat6. Daar werden o.a. ook nog op gemerkt oud-gouverneur-generaal Idenburg gep. luit.-generaal Collette, prof. Taverne en de heer Colguhour, hoofd-kwartiercom- missaris voor de Engelschen. Nadat de welpen voor den prins hadden gedefileerd, nam de demonstratie van wel pen en verkenners een aanvang. WIJ BIEDEN STEEDS HET NIEUWSTE BEZICHTIGT DE ETALAGE BEZOEKT ONZE 18 MODELKAMERS DE MOORDAANSLAG TE NIJEHORNE. Toestand van het slachtof fer ernstig. Heerenveen, 10 Augustus. Omtrent den moordaanslag, die gisteravond door c!en 25-jarigen S., wonende te Jubbega, ge pleegd is op de 20-jarige mej. I. K„ verne men wij nader, dat de jongelui sedert twee jaar omgang met elkander hebben. Het meisje wilde de verke6ring verbreken en liad re'eds connecties aangeknoopt met een anderen jongen. Hierover was reeds her haalde malen twist ontstaan. Gisteravond heeft "de dader een bezoek gebracht bij de ouders van het meisje en daar brood gege ten en thee gedronken. Tegen 10 uur was hij vertrokken en het meisje was een eindje meegegaan. Op ongeveer twintig Meter af stand van de woning heeft hij het meisje een viertal steken in den rug toegebracht en getracht het slachtoffer te worgen. Op het hulpgeroep kwamen de ouders naar buiten, die hun dochter op den weg vonden liggen, badend in haar bloed. De dader was gevlucht en heeft den nacht doorgebracht bij zijn zuster te Beets. Hedenmorgen is hij nabij zijn woning ge arresteerd. Dc toestand van het slachtoffer, dat zeer veel bloed heeft verloren, is ern stig. De dader wordt ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Leeuwarden. „Ik veronderstel dat je je ring terug wilt hebben?" „Ja tenzij je iemand kunt vinden om de rest van de afbetalingstermijnen over te nemen.'- - (Judge).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6