DE OVERVAL OP DE INCASSOBANK LAATSTE BERICHTEN NU OOK NOG CHOLERA rogramma EEN KIPPENHOK ALS WONING! Een „Autowedstrijd"? WAT ETEN WIJ MORGEN? 1 Wolhande! „DE CONCURRENT" Uitspraken van het Haagsche Hof in twee Rotterdamsche rechtszaken Het Haagsche gerechtshof heeft heden bevestigd hot vonnis van do Haagsche rechtbank waarbij de winkelier P. L. S. Delft wegens opzettelijke brandstichting in zijn winkel aan de Breedstraat te Delft is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Het hof vernietigde voorts het vonnis van de rechtbank te R'dam waarbij de 21 beeldhouwer J. H. F. M. die op 16 Oct. met zekeren B. een overval pleegde in het kan toor der incassobank te R'dam werd veroor deeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, verdachte werd thans veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van 10 maanden voorarrest. Het Hof veroordeelde voorts L. v. 't Z. lot jaar gevangenisstraf met aftrek van 7 mnd, en 3 weken voorarrest, die voor de R'dam sche rechtbank had terecht gestaan ter za ke van doodslag gepleegd op de vrouw waarmede hij samenleefde en die hij in een café aan den SchiedamsChendijk met een ander had aangetroffen. DRIEJARIG JONGETJE VERDRONKEN. A1 p h e n a. d. R ij n, 11 Aug. Gisteravond werd het 3-jarig zoontje van den veehouder A. de Jong alhier vermist. Toen men ging zoeken zag een knecht het jongetje in een 6loot bij de woning liggen. Hoewel onmid dcllijk geneeskundige hulp werd ingeroe pen, was het jongetje reeds overleden. De wanhopige toestand in Mand- sjoerije Mookdcn, 12 Aug. (V. D.) In het over stroomde gebied van Mandsjoerije is thans ook nog cholera uitgebroken, die zich ook in de stad Charbin met beangstigende snol- leid uitbreidt. Een groot aantal personen i> reeds aan de ziekte overleden. De levensmiddelcnvoorziening voor de be volking kan uiterst moeilijk worden ge regeld en de Japanners hebben zich genood zaakt gezien o.a. de zoutvoorziening te diëtribueeren. De gevechten In verband met de cholera gestaakt. Tokio, 12 Aug. (V.D.). Volgens berichten uit Charbin heeft het Japansche opperbe vel de gevechten hij Charbin tegen de troe pen van Generaal Ma Tsjang Tsjang we gens het uitbreken van de cholera-epidemie gestaakt. EEN PUTSCH IN MANDSJOERIJE VOOR- BEREID? Acht personen terechtgesteld. M o e k d e n, 12 Aug. (V.D.). De Mand- sjoerijsche politie heeft een aantal perso nen gearresteerd die voornemens waren op 12 Aug. een putsch tegen de regecring van Mandsjoerije te ondernemen. Acht personen zijn gisteren terecht gesteld. Na 54 uur geelt zi] haar vlucht op. Londen, 12 Aug (V.D.j. De Engelsche aviatricc- Bruce, die een poging tot verbete ring van het wereldduur record wilde doen zag zich na 54 uur in de lucht te zijn ge weest, wegens een motordefect, en lekka ges in de olieleiding gedwongen haar duur- vlucht te beëindigen. Zij is er derhalve niet in geslaagd het wereldrecord te verbeteren, doch heeft het Engelsche record dat 50 uur AS min. bedroeg op haar naam gebracht. MILLET'S ANGELUS. Parijs, 12 Aug. (V.D.). Omtrent de be schadiging van het schilderij van Millet's Angelus deelt het ministerie \an schoonc kunsten mede dat het herstel van het schil derij zonder bijzondere moeilijkheden zal kunnen geschieden en slechts eenige da gen zal duren. Na de restauratie zal het weer op zijn oude plaats in het Louvre worden opgehangen. De dader is een werklooze ingenieur die verklaarde dat hij door zijn daad de aan dacht van de wereld op zich wilde vesti gen. Sedert zijn ontslag als ingenieur bij een groote electricitëitscentrale werd hij voort durend door deze gedachte achtervolgd. De moeder van de gearresteerde bevestigt den indruk van de politie dat de man geestelijk niet normaal is. DE CEDERIC GELOST. Batavia, 12 Aug. (Ancta). Hedenmor gen is men gereed gekomen met de los sing van het gestrande Noorsche s.s. Cede- rig. waarna het schip werd afgesleept en naar Sabang is vertrokken. VERDRONKEN. K a t w ij k, 12 Aug. In den afgelopen nacht is aan boord van het kustvisschere- vaartuig K. N. 12, M. v. Duyn, 61 jaar oud, en wonende te Katwijk aan Zee, overboord iealagen en verdronken. Zaterdag 13 AuOuatua. II i 1 v e r6U m: 6.4o7.00 en 7.307.45 V.A.R.A. Gymnas tiekles. 8.00 Gramofoonplaten 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voor Arb. in de Continube drijven: V.A.R.A.-Mandoline-Ensemble o.l.v Joh. B. Kok, Minny Erfmann (voordracht), het „Groot Volkstooneel" o.l.v. H. Bouber en B. Groeneveld, en gramofoonplaten. 12.00 V.A.R.A.-Septet o.l.v. Is. Eyl en gra mofoonplaten. I.45 Pauze. 2.15 H. Grimm: Winterplannen van de na tuurvrienden. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 A. C. van Beers: Arbeiderssport. 3.15 Concert door Trio Willem Drukker. 3.45 Uit de Roode Jeugdbeweging. 3.50 Vervolg concert. 4.15 Actueele causerie. 4.30 Vervolg concert. 5.00 Kinderuur. 6.00 „Vrijheid" drama door Herbort Kranz. Vertaling: Brandenburg. Do Arbeiders-Too- neel-vereeniging „De Dageraad", afd. Hil versum. 6.30 V.A.R.A.-Septet o.l.v Is. Eyl. 7.15 Toespraak A. de Vries. 7.30 Bonte Avond mra.v. V.A.R.A.-KIoin- orkest o.l.v. Jan v. d. Horst, Nap de Kleyn (viool), Marinus Komst (trompet), V.A.R.A.- Tooneel o.l.v. W. van Capellen, Joh. Jong (orgel en piano), Frankly's Golden Melody Five (zang), Joh. Lammen (bas) en Cces La seur (conférencier). Ca. 11.00 Vaz Dia6 en hierna tot 12.00 gra mofoonplaten. Huizen: 8.009.15 K.R.O, Gramofoonplaten. 10.00 Trio-concert. II.30 Godsd. halfuurtje. 12.151.45 Sextetconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Accordeon- en luitmuziek. 5.00 Esperanto-nieuws. 5.15 Gramofoonpl. 6.00 Weekoverzicht. 6.20 Lezing. 6.30 Gramofoonplaten. 7.10 Lezing. 7.45 Sportpraatje. 8.00 Orkestconcert. 9.00 Vaz Dias. 915 Radio-tooneel. 10.00 Vervolg-concert. 11.00 Radio-tooneel. 11.1512.00 Gramofoonplaten. DIENSTPLICHT. Oproeping in werkelijken dienst. De burgemeester van Amersfoort roept de hieronder vermelde dienstplichtigen op om op den datum en voor den duur, ach ter ieders naam aangegeven, op grond van art. 42, tweede lid, der dienstplichtwet in werkehjken dienst op te komen. Klaas Koops, lichting 1916, IVe art. bri gade treinafd., kazerne veld-art. (Lcideche- weg)); datum van opkomst 5 Sept. 1932; duur dor opkomst zes (lagen, wegens over treding art. 41 4 lid der dienstplichtwet. GIDS VOOR AMERSFOORT. Uitgave van Heck's lunchroom. Wij ontvingen een nieuwe gids voor Amersfoort en omgeving, welke wordt uit gegeven door Ileck's lunchrooms, in sa menwerking met de Vereeniging voor 'reemdelingen Verkeer alhier. Deze gids, welke rijk geïllustreerd is en op oanvraag aan ieder belangstellende wordt verstrekt, bevat tal van gegevens betreffende onze stad, welke aan de hand an goede foto's nader worden toegelicht, ervolgens vindt men in deze handige uit gave de routes aangegeven voor een vijf tiental fietstochten in onze omgeving, waar bij een kaartje als verdere wegwijzer dient. Behalve dat aan do wielrijders is ge dacht hebben de samenstellers hun belang stelling ook uitgestrekt tot de wandelaars en automobilisten, voor wie ook verschil lende uitstapjes zijn vermeld. Het boekje besluit met een lijst van kof fiehuizen. restaurants, lunchrooms en melksalons in onze gemeente. Het geheel is govat in kartonnen om slag, waarop de O.L. Vrouwentoren is af gebeeld. EXAMENS. Voor het examen Hoogduitsch (M.O.A.) is te 's-Gravenliage geslaagd de heer J. M. Scheifer, alhier. Eveneens te 's-Gravenhage slaagde de heer J. Schuitemaker, alhier, voor het exa men Nijverheidsonderwijs. Te Haarlem slaagde onze stadgenoot, de heer C. J. Snoeyerbosch voor de acte Han denarbeid (vak R). BRAND IN DE KAMPSTRAAT. Spoedig bedwongen. Gisterochtend omstreeks 11 uur is brand ontstaan in het perceel Kampstraat 32, aar een horlogemaker woonachtig i6. Het vuur heeft de voorkamer ingericht als werkplaats, geheel vernield. Als oor zaak kan worden aangegeven, dat eenige nafta in aanraking is gekomen met een ;asvlammetje. Men had het gevaar spoedig overwon nen. Zoowel politie als brandweer waren met materiaal ter plaatse. Een ernstige aanrijding nabij Ter schuur ter behandeling vOor het kantongerecht Do openbare zitting van het kantonge recht, welke gisteren gehouden werd, was gehuld in de vacantie-sfeer. Buiten scheen de heerlijke, warme zomerzon, waarin vo len zoowel stadgenoot als vreemdeling zich verkwikten; binnen was het rustig, was het aantal verdachten en getuigen vrij matig en zoo kon het gebeuren, dat nog voor het middaguur een streep onder de rekening" gezet worden kon. Veel belangrijks heeft zich niet voorge daan. Het voornaamste geval was een aan rijding bij Tcrechuur, waarop wij straks in ons verslag nog nader terugkomen. Hi] wordt nergens gedold! Een man in moeilijke finöncieolc omstan digheden kon nergens e.en huisje krijgen voor zijn uit 7 personen bestaande gezin, Overal woe aangeklopt, doch nergens werd do man geduld. Van dc eeno gemeente werd naar de andere getrokken en ten ein de raad had de man een kippenhok ge bouwd in de gemeente Stoutonburg en was daar met vrouw en kinderen ingetrokken, Daarmee werd de Woningwet overtre den! De ambtenaar van het openbaar mi nisterle, rar. Zij ls tra, wilde rekening houden mot de armoedige omstandigheden en eischte 1 boete subs. 1 dag hechtenis, de uitspraak van den kantonrechter, mr. Van Son, wa6 conform dezen cisch. De „staart" van de schildersstahing, De reeds tot het verleden behoorende schilderestaking bracht gi6tcren als aan gehouden zaken nog een tweetal verdnch ten voor het kantongerecht voor het ma ken van rumoer en het niet voldoen aan een politiebevel, beiden op het Stations plein. Verdachten beriepen zich op hun on 6chuld; de verbalisanten gaven echter ver klaringen, welke lot straffen van resp. 3 subs. 1 dag en ƒ2 subs. 1 dag geleid heb ben. De ei6ch was 5. subs. 2 dagen voor elk der overtredingen. „ScherpschutUt" to Soest. Iemand uit Soest had zich te verantwoor den voor het feit, dat hij nabij zijn woning met een Jachtgeweer geschoten had en daarbij gevaar opgeleverd had voor het verkeer op den publieken weg. Verdachte ontkent zioh dicht bij genoem den weg te hebben bevonden, doch op ver klaring van den verbalisant wordt het .schuldig" uitgesproken en als straf ge oischt 5 subs. 2 dagen. Dc uitspraak was 3 6ubs. 1 dagen, met tcruggavo van het geweer. Een ernstige aanrijding in Tersohaur. Een tweetal 6tadgenooten, dat zich als motorrijder en duorijdster op 19 Juni j.l. op een motorfiets nabij Terechuur bevond, werd daar aangereden door een auto. Het ongeval heeft tengevolgo gehad, dat de mo torrijders (een echtpaar), goruimen tijd in een ziekenhuis hebben moeten verblijf hou den ter genezing van de ernstige verwon dingen. Twee auto's reden achter elkaar, terwijl van tegenovergestelde zijde de motorfiets geheel rechts van den weg naderde. De eerste auto had vrij plotseling gestopt, de tweede bevond zich op acht meter af stand en had het stoppen niet direct be merkt. Om een aanrijding met den voor eten wagen te voorkomen, is dc bestuurder an de tweede auto, die gisteren als ver dachte terecht stond, naar links uitgewe ken en heeft toen de motorfiets aangere den, met het eerder genoemde gevolg. Verschillende getuigen werden in deze zaak gehoord en schilderden haar toe dracht. Het O.M. 2ocht de schuld bij verdachte: bij oen snelheid van 40 K.M. is een afstand van 8 M. tusschen twee auto's te gering. Hij zou beter gedaan hebben achter de auto te blijven en deze desnoods maar licht aan te rijden. Anderzijds zijn de gevolgen ern- tigcr geweest dan de overtreding zelf en daarmee rekening noudende, eisebt de ambtenaar van het O. M. een boete van 30 subs. 10 dagen, waarvan de kanton rechter 20 eubs. 10 dagen maakt. „Autowedstrijd" te Bunschoten. In Bunschoten reden twee vrachtauto's in vrij groote vaart, ieder aan een eigen kant van een tamelijk breedc sloot. Een der bestuurders had daarbij een 5-jarig kind aangereden, dat plotseling den weg overetak, maar er gelukkig goed afgeko men as. Verdachte zegt 35 ft 40 K.M. gereden te hebben, waarop de kantonrechter opmerkt, dat de maximum-snelheid niet meer dan 20 K.M. toelaat. Een tweetal getuigen charge had den indruk gekregen, dat het een snelheids wedstrijd tueechen de twee auto's betrof, hetgeen natuurlijk eoer gevaarlijk is te heeten. De autobestuurder ontkent even wel, dat er een race door de twee auto's gehouden werd. Maar hoe dat ook zij, de snelheidsovertreding was komen vast te staan en bracht verdachte een boete van 10 sube. 4 dagen hechtenis. De eisch was 15 subs. 6 dagen. „Mosterd na don maaltijd". Vervolgens werden nog enkele kleinere zaken behandeld, voornamelijk overtredin gen der verkeersregels, waarna de fitting, welke niet langer dan anderhalf uur ge duurd had, gesloten worden zou. Op de lijst kwamen geen namen meer voor en de kantonrechter informeerde of er zich nog iemand op de publieke tribune bevond, die een oproeping had gehad en wiens naam nog niet voorgelezen was. Daarop kwam nog een verdachte naar voren, wiens zaakreeds bij den aan vang der zitting behandeld was. De man verscheen dus wel wat als „mosterd na den maaltijd!" Het betrof een aanrijding tusschen twee auto's op den driesprong Lousderweg— Laan 1914, waarin de laatkomer (tengevol ge van een lekke fietsband was hij zooveel over tijd), schuldig bevonden was. „Hebt u de auto pas gekocht?" vroeg dc kantonrechter. Op het bevestigend ant woord vervolgde de president: „Dan moet u maar denken, dat uw^wagen 40 meer gekost heeft, want er zijn u een drietal boetes tot dit l^gtfrag opgelegd!" Daarmee kwam hot eindo. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van workgevers Boven de 18 jaar: 1 aank. banketbakker, 2 dagmeisjes, 4 dienstboden, 2 radio-mon teurs, 1 eerste verkoopster, 1 noodhulp keukenmeisjo, 1 keukenmeisje, 1 auto-mon teur. Beneden de 18 jaar: 1 leerling beh.-stof feerder, 1 leerling winkelbediende, 2 leer ling radio-monteurs, 2 jongëtG kantoorbe dienden. Aanbiedingen van workzookenden. Boven de 18 jaar: 1 accountant, 2 auto geonlasschcrs, 3 automonteurs, 2 banket- en broodbakkers, 3 banketbakkers, 22 bank werkers, 1 bedienjuffrouwen, 3 behangers stoffeerders, 2 betonwerkers, 1 blikslager, 3 boekbinders, 6 boekdrukkers, 7 boekhou ders, 1 bouwk. opzichter, 1 broodbakker, 16 chauffeurs, 1 cholocadewcrker, 1 dagmeis je, in depóthouder, 4 dienstboden, 16 elee tricien6, 2 cloctr. lasschere, 1 emballcur, 1 expeditieknecht, 32 fabrieksarbeiders, 1 for- ceur, 1 framebouwer, 1 framevijler, 1 gas en waterfitters, 72 grond werkers, 1 hoef smid, 1 houtdraaier, 1 huishoudster, 4 hulp in de huishouding, 5 inpakkers, 3 instru mentmakere, 17 kantoorbedienden (mann.), id. (vrouw.), 9 kantoorwerkstere, 5 keil ners, 1 lenzonslijpcr, 1 hulpvakarbeider, 1 electro-technikcr, 1 galvaniscur, 1 ketel maker, 1 medaillemaker, 1 kinderjuffrouw, 1 ki6tenplakker, 10 kleermakers, 1 koot sier, 1 koperslager, 4 kruideniersbedienden, 1 kuiper, 11 letterzetters, 1 linnenjuffrouw 2 lompcn6ortccrdcre, 10 loodgieters, 4 loop knechts 160 losse arbeiders, 6 machinale houtbewerkers, 6 machinebankwerkers, 1 machinist, 7 magazijnknechts, 1 magazijn meester, 1 metaalboorder, 6 metaaldraaiera 1 metaalboorder, 0 metaoldraaiers, 1 me taalfraisors, 1 metnalschavers, 3 metaal slijpers, 2 metaalstampers, 7 metselaars, 3 meubelbeitsers, 17 meubelmakers, 2 meu belstoffeerders, 3 naaisters, 36 opperlieden, pakhuisknechten, 1 papierbcwcrkcr, 1 pianostemmer, 8 plaatwerk ere, 1 portier, 1 ptjpleggcr, 3 radio-monteurs, 1 reiziger, rijwielherstellers, 1 rijwiellokker, 6 rij wielmonteurs, 4 scheerders (textiel), 1 ban derolleerder, 1 chef-tabaksfabriek, 1 chef sigarenfabriek, 1 brci6tor, 1 kapster, 1 ver koopster, 31 huisschilders, 4 schoenmakers, 22 sigarenmakers, 2 sigarensorteerders, smeden, 1 slager, 2 soldeerdere, 1 spoeler, 3 stokers, 13 etraatmakers, 12 straatmaker- handlangers, 26 stucadoors, 1 suikerwerker, tabaksbewerkers, 2 teekenanrs (bouwk.), 13 textielarbeiders, 82 timmerlieden, 15 tuinlieden, 2 twijners, 1 uitvoerder, 2 ven ters, 3 ververs, 21 verwarmings-montcure, 2 verwarmings-techn., 1 viltbcwerker, 14 voegers, 10 voerlieden, 2 wafelbakkers, wagenmakers, 1 warmoezier. 1 wasch knecht, 13 werkvrouwen, 55 wevers, 3 win kelbedienden, 1 winkeljuffrouw, 1 zadel maker, 1 zandblazcr, 1 zilversmid, 1 boek houdster. Beneden 18 jaar: 1 bankwerker, 1 boek binder, 1 broodbakker, 6 electriciens, 2 fa brieksarbeiders, 1 kantoorbediende (mann.), id. (vrouw.), 1 lenzenslijper, 1 straatma ker-handlanger, 2 auto-monteurs, 1 bliksla ger, 1 radio-monteur, 7 losse arbeiders, 1 machinale houtbewerkere, 2 machine-bank werkers, 1 metselaar, 1 meubelstoffeerder, rijwielherstellers, 5 huisschilders, 1 scheerder -textiel), 1 clectr. tech. teckenaar, 1 opoth.-ass., 2 etraatmakers, 3 timmerlie den, 1 voeger, 1 wagenmaker, 1 winkelbe diende. WEEST OP UW HOEDE! Rijwielbelastingmerken zijn „in trak". De nieuwe belastingplaatjes voor rijwie len blijken wederom een gewild goed te zijn voor grijpgrage vingers. In do laatste dagen zijn er tenminste weer heel wat ont- reemd en wij raden dientengevolge het publiek aan om die maatregelen te troffen, welke het „mein und dein" eon zij het gedwongen respect opleggen. EEN DUUR SCHOUWSPEL. Op den Randonbroekerweg. Gisteren heeft een wielrijdster op den Randenbroekerweg een oogenblik naar het zwemmen gekeken in de ter plaatse be- (aande zwemgelegenheid. De fiets was daarbij tijdelijk weggezet, doch blijkbaar zonder bewaking. Want toen de wielrijd ster na 10 minuten haar weg vervolgen wilde, kwam zij tot de minder aangename ontdekking, dat haar lederen tasch met 10 inhoud en enkele andere bezittingen verdwenen waren. Het is dus wel een duur schouwspel ge weest. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan. STAATSEXAMENS TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Van de vorige groep zijn alsnog geslaagd voor diploma A: L. Th. Keesing en H. K. Schrage en voor diploma B: H. J. Micheels. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Naar wij vernemen is het kindje, dat on langs aan den Soesterweg in een pan met kokend water is govallen, thans aan de bekomen brandwonden overleden» KOFFIETAFEL. Zoute haring. MIDDAGMAAL. Gebakkon bot, worteltjes, aardappelen gesmolten boter. Rijstpudding met bramensaus. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „De Vroolijke vrouwtjes van Wocncn." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „Het monster van dr. Franken stein" en „Afzwaaien." Museum Flóhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging, Regentosselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50. j Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Tot en met 18 Aug. City-theater, vacantie- matinéc, vortooning van: „Tarzan, de mach tige." 13 Aug. De Valk. Vaandel-onthulling van de mondaccordconvereeniging „Door Vriend schap Verbonden". 8 uur. 16 Aug. De Keizerskroon, vergadering der O.S.P. Spreker: R. Stonhuis over „Togen Weiter—Ruys en Fascisme", 8 uur. 15—20 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Prof. Dr. Haborlin over „Das Aesthe- tischo Bcwustsoin." 17 Aug. Muziektent Plantsoen (Z.). Con cert R. K. Muziekvereeniging „Wilskracht" S uur. 20 Aug. Leusderheidc. Springconcours Ruitersportvcreeniging „Ecmland", VA uur. 20 en 21 Aug., School voor Wijsbe geerte, Mr. J. J. Boasson over „Levenshou ding van den modernen mcnsch, zooals die is en zooals die behoort te zijn." 22—27 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Dr. Bicrens de Haan over „De idealis tische gedachte in haar hoofdgcstalten." 23 Aug. Terrein Leusderweg. Wijkverga dering S.D.A.P.N.V.V.; spreker li. Noor dewier. 8 uur. 26 Aug. Terrein Plantsoen (N.). Wijkver gadering S.D.A.P.—N.V.V.; spreker A. van Wijngaarden. 8 uur. 29 Augustus—3 September, School voor Wijsbegeerte, ProL Dr. Clay over „Een na tuurlijke orde der wetenschappen." 30 Aug. Terrein Seringstraat. Wijkverga dering S.D.A.P.—N.V.V.; spreker J. Mcbius» 8 uur. 1 Sept. Muziektent Plantsoen (Z.). Cen trale meeting S.D.A.P.N.V.V.; spreker dr. ir. Th. v. d. Waerden. 8 uur. 3—4 September, School voor Wijsbegeerte, Mevrouw Dr. J. D. v. d. Bergh van Eysinga— Elias over „Arbeid en Sexe." DIEFSTAL MET INSLUIPING. In de v. Lenneplaan. Door een bewoonster van dc v. Lennep laan is bij de politie aangifto gedaan, dat. een ongenoode gast zich gistermiddag tus schen VA en 2'A uur toegang moet hebben verschaft tot haar woning en uit een tasch, in de lade gelegen, 50 heeft ontvreemd, benevens een portemonnaic met ongeveer 0.60 inhoud. Een onderzoek wordt van politiezijde in gesteld. BURGERLIJKE STAND. 11 Augnstus. Geboren: Willem Hendrik Cornelis Gijsbcrtus, z. v. Willem Geurt Polhout cn Elisabeth Jenneke van Keulen; Geurt, z. v< Petrus Jacobus Butselaar en Maria FlWt; Josinus, z. v. Gijsbertus Weigraven en An na Alijda Maria Sleeking. Ondertrouwd: Gerrit Cornelis Carel Ekker en Ilarmke de Jonge; Cornelis van Zwol en Maria Geertruida van den Essen-- burg; Joseph Pierre Jacobus Verschuur en Theodora Geertruida van der Logt; Jeles Staats en Johanna Pleiter; Ruth van Vee- nendaal en Magdalcna van der Spek. Gehuwd: Cornells Arnold Zeldenrijk en Maria Lindekamp. Gerrit Wiffem Colen brander en Aleida Anna ten Hoave. 1 ct. I Moderne DAMESHANDSCHOENEN 98 - 89 - 69 - 49 en 39 Jj Natuurlijk weer injen LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT P OMREKEN INGSKOERSEN. Off. NoL Niet Off. II Aug. 12Aug. 12 uur 8.68 8.64 59.11 59.13 Parijs 9.74 9.73 Brussel 34.47 34.47 Zurich 48.39 48.39 Kopenhagen 46.60 46.60 Oslo 43.50 43.60 1 Stockholm 44.70 44.70 New-York. 2.48^ 2.48 JJ Milaan 12.75 12.71 Medegedeeld door do Rotlerd. BaukvcreM»,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3