TRITON-TWEE IN DE FINALE is Verlaaad in prijs van 'T WEEFHUIS DE OLYMPISCHE SPELEN MEISJES- REGENMANTELS W. K. v. Rossum. BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 Onze Postvlieg|rs onderweg Restaurant „Princess" Mevr. Philipsen'Braun en Puck Overshot in de demvfinale 400 M. vrije slag Felle strijd op de 1500 M. Een „bonte" avond. Los Angeles, 10 Aug. (V. D.) In het stadion vond gisteravond een „Bonte avond" plaats, waarbij ongeveer 15,000 toe schouwers aanwezig waren. Een groot mu ziekcorps begeleidde de deelnemers aan de zen avond in het stadion. Aangevangen werd met een demonstratie van de gymnastiekvereeniging „Germania". De dames lieten vrije oefeningen zien. De heeren werkten aan de toestellen. Hierop volgden de door de zon bruingebrande Mexicanen, wier kinderlijk naïeve turn oefeningen eenigszins de lachlust opwek ten, doch desniettemin veel applaus had den. De Tsjechische Sohols hielden een uitste kende demonstratie. Vervolgens lieten ongeveer 200 Japannors hun yu jitsju-kunst en massa-6chermen zien; zij lieten een uitstekenden indruk achter. Daar tu6schcn door werden nog eenige Olympische wedstrijden gehouden en wel touwklimmen, een nummer waar bij Amerika opnieuw 3 medailles in de wacht sleepte. Winnaar werd Bass in 6.7 sec. (Olympisch record). Tweede was Dalbraith, Amerika, 7 sec. Derde Conelly (land niet opgegeven, doch vermoedelijk Amerika), 7.1 sec. Het geheel was een geslaagde avond en de 15,000 toeschouwers waren in de beste stemming. Los Angeles, 11 Augustus (Vaz Dias) Heden vonden in het Olympisch Zwemsta- dion voor 5000 toeschouwers de series 400 Meter vrije slag voor dames plaats, waar bij ook werd deelgenomen door onze ver tegenwoordigsters mevr. PhilipsenBraun en Puck Oversloot. In haar series kwamen beide zwemsters als tweede aan en plaat sten zich dus voor de demifinales. In de eerste serie ontstond een scherpe strijd tusschen Miss Cooper, Miss Forbes en Mile Godard, waarbij bleek, dat de drie dames op dezen afstand olkaar in kracht niet6 toegaven. Op de laatste baan wist Miss Cooper haar voorsprong in een ver diende overwinning om te zetten met Miss Forbes op de tweede plaats en de Fransche kampioene als derde. De uitslag luidde: 1. Miss Cooper (Engeland) tijd 5 min. 56.7 sec. 2. Miss Forbes (V.S.) tijd 5 min. 57.8 6ec. 3. Mil. Godard (Frankrijk), tijd min. 58 sec. In de tweede serie zwom Mevr. Philipsen —Braun tegen de sterke Amerikaansche Helen Madison. Het tempo was heel wat sneller dan in de eerste serie en de tijden van beide zwemsters lagen dan ook een 6tuk beneden die der zwemsters uit de eerste serie. Toch dient nog te worden op gemerkt, dat mevr. PhilipsenBraun lang niet alles gaf en zich tevreden 6telde met een goede tweede plaats. Hiermede heeft Eij zich geplaatst in de demifinale. De uitslag luidde: 1. Helen Madison (V.S.) tijd 5 min. 44.5 sec. 2. Mevr. PhilipsenBraun (Nederland) tijd 5 min. 50.2 sec. 3. Mi6s Edwards (Canada) geen tijd. In de derde serie kwam ook Puck Over sloot tegen een zeer sterke Amerikaansche Ewemster. Hoewel Miss Kight (V.S.) met Hinken voorsprong won, plaatste Puck Oversloot zic-h met een goeden tijd van 5 min. 50.3 sec. op de tweede plaats. Dus ook onze tweede vertegenwoordigster in dit nummer is gekwalificeerd voor de demi- finale. Deze tweede plaats is slechts ver kregen na hevigen strijd met Miss Bult (Australië), die een zelfde tijd maakte. De tijd van Mi6s Kight was 5 min. 40.9 sec. hetgeen een nieuw Olympisch record beteekende. Het oude Olympische record 6tond op naam van Martha Norelius (Ver- eenigde Staten), wplk record vanzelfspre- Mevrouw PHILIPSEN—BRAUN. kend ook in Amsterdam op de Spelen is gevestigd. De uitslag der 2e serie luidde: 1. Miss Kight (V.S.) tijd 5 min. 40.9 6ec 2. Puck Oversloot tNederland) tijd 5 min 50.3 sec. 3. Miss Bult (Australië), tijd 5 min. 50.3 6ec. Gemeld kan nog worden, dat zoowel mevr. PhilipsenBraun als Puck Oversloot zich in uitstekende conditie bevinden. In de vierde 6erie had mej. Maakal (Zuid- Afrika) het niet moeilijk en won zooals zij wilde. De uitslag luidde: 1. Mej. Maakal (Zu:d-Afrika) tijd 5 min 53.9 sec. 2. Mej. Andersen (Denemarken) tijd 6 min. 5.1 sec. 3. Mej. Marioka (Japan) tijd 6 min. 7.4 sec. Voor de demifinales zijn dus geplaatst de Nederland6che zwemsters mevr. Philip sen—Braun en Puck Oversloot, verder de Amerikaamsche zwemstere Helen Madison, Miss Kight, Miss Forbes, de Zuid-Afrikaan- r.che zwemsters Mej. Maakal, de Engelschc zwemster Miss Cooper, Mej. Andersen (De nemarken) en de snelste derde Miss Bult (Australië). 1500 Meter heeren. De meeste zwemmers, die op de 400 Me ter vrije slag heeren waren uitgekomen, kwamen ook in het nummer 1500 Meter vrije slag uit, waarvan de series heden ge zwommen werden. Reeds in de eerste serie werd hevige strijd tusschen de sterren geleverd. Kita- moera (Japan) wist nog uiteindelijk met een flinken voorsprong te winnen van den Amerikaan Crabbe, den winnaar van ac 400 Meter vrije slag. Het verschil tusschen Crabbe en Taris, die reeds op de 400 Meter zulk een feilen strijd hadden laten zien, was ook nu weer gering. Met miniem verschil werd Crabbe tweede, de tijd van Taris bedroeg slechts 1 sec. meer. De uitslag der eerste serie luidde: 1. Kitamoera (Japan) 19 min. 55.2 sec. 2. Crabbe (V.S.) 20 min. 0.1 sec. 3. Taris (Frankrijk) 20 min. 1.1 sec. In de tweede serie werd de Amerikaan Christie gemakkelijk eerste. Doch ook dit maal ontspon zich voor de tweede en derde plaats con hevige strijd. Na 800 Meter la gen Charlton en de Japanner Ishiharada vrijwel gelijk. Op de rest van den afstand slaagden geen van beide zwemmers er in uit te loopen en zij kwamen dan ook pre cies gelijk aan, met den zelfden tijd. De uitslag der tweede serie: 1. Christie (V.S.) tijd 19 min. 58.4 sec. 2. Charlton (Australië) 20 min. 9.5 sec. 3. Ishibarada (Japan) 20 min. 9.5 sec. Do kranige Japansche zwemploeg, di e zooveel successen bookto, Ven L n. r.f staande: Mlnezakl (15 jaar), Katayama, Toyoda, Matsuzawa, Nakagawa en Takemura, Knielend: Yokoyama, - Sunlight eep Thans geeft Sunlight Zeep betere waarde dan ooit. Steeds de v meest populaire zeep door haar zeldzame zuinigheid in het gebruik, kost zij thans een stuiver minder; maar in elk ander opzicht is zij hetzelfde gebleven. Wat kwaliteit en zuiverheid betreft is zii nog steeds de voortreffelijke zeep van altijd. De waardebon blijft onveranderd. LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ n.v.. VLAARDINGEN S1*0176H De Dressuurproef. De voorloopige uitslag van de dressuur proef der Olympische ruiterwedstrijden luid dc: 1. Lesage (Frankrijk). 2. Marion (Frankrijk). 3. Tuttle (V.S.). De Zweed Sand6trocm heeft een protest ingediend, waaromtrent nog geen beslis sing is ingenomen. Keurig* prestatie van de Triton-tweo. Heden vonden op den roeibaan te Long Beach herkansingswedstrijden plaats, waar bij 8000 toeschouwers aanwezig waren. Het reglement van de herkansingswedstrijden was in dien opzicht? gewijzigd, dat deze races zouden worden gehouden, voor alle ploegen, die geen winnaar in de h^ats wa ren geworden, ongeacht of zij twee, drie of vier waren geweest in de heat6. Besloten was behalve de winnaars van de heats ook de beide nummers één en twee van den herkansingswedstrijden in dc finale van ieder nummer te plaatsen. Begonnen werd met de vier rnet stuur man en vervolgens roet de stuurmanlooze twee, waarin Holland dus nog een kans kreeg. Aan den 6tart verschenen hier Nieuw Zeeland, Ver. Staten, Frankrijk en Neder land. De Triton-twee had den verst van de tribune verwijderden baan. Nieuw-Zeeland nam de leiding, terwijl Holland laatst was, zulks voornamelijk door de ongunstigen baan, welke n.l. het meest wind tegen had. Op de helft van den baan had Nieuw Zeeland nog steeds de lei ding, gevolgd door Frankrijk, Amerika en tenslotte Holland. De Tritonnere gingen toen hun tempo verhoogen tot 32 slagen per minuut. Zij liepen in en op 1300 M. pas seerden zij de Amerikanen. Op 200 M. voor de finish zetten de Utrech tenaren een prachtige eindspurt in. Zij sche nen tactisch hun krachten tot op 't laatst gespaard te hebben en zichtbaar liepen zij op Frankrijk en Nieuw Zeeland in. Op schitterende wijze passeerden zij Frankrijk, doch niet tevreden met de twee* de plaats gingen zij ook Nieuw-Zeeland nog voorbij en mat een voorsprong van een halva lengte glngon zij als eerste door de finish. Doze fraaie prestatie word door het publiok hartelijk toegejuicht. De tijd was 8 min. 10 sec. dus belangrijk hooger dan dien gemaakt in de eerste heat. Toch neemt men aan, dat do Triton-twee een goede kans hoeft in de finale, waarin znllen starten: Polen, Engeland, Nederland en Nlenw-Zeeland. De uitslag luidde: 1. Nederland 8 min. 10 sec. 2. Nieuw Zeeland 8 min. 11.4 sec. 3. Frankrijk 8 min. 13 sec. 4. Ver. Staten 8 min. 23 scc. Maten 100 - 105 en 110 EXTRA AANB1ED1NG4.90 18 LANGESTRAAT Steven v. d. Hagenlaan 16, Tel. 380 Groote sorteering HAND GEWEVEN artikelen en MODERN NAALDWERK Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prijsverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17Vi CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse 11-8 11-8 Ekster 4-8 Amstordam 4-8 Budapest Wecnon 4—8 Athene 5-8 Mersamatruh Cairo Rutbawells 6-8 Bagdad Booshir 7—8 Djask Karachi 8-8 Jodpoer 9-8 Jhansi 11-8 Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Medan Batavia Bandoeng 9-8 8—8 7-8 6—8 5-8 5-8 Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 18 Augustus. DE „HAVIK" TE CAZA. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat de „Havik" Don derdag op de thuisreis te Gaza is geland. MIJNHEER! Uw vrouw afwezig? zorgt keurig voor Uw lunch en diner Tel. 137—310 4X100 METER IN 40 SECONDEN In de 4X1C0 Moter-estalette vestigden de Amerikaanscho hordloopers het fantas- ttscho wereldrecord van 40 seconden. Van links naar rechts: Dyer, Rlesel, Wykolf en Toppino

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7