Fa. M.R.N. OOSTERVEEN Roermond 700 jaar stad Voor het behoud der rechtbank NOTARIS G. VLUG OVERLEDEN Slapeloosheid DE BEGROOTING 1933 VAN AMSTERDAM WAT ETEN WIJ MORGEN Langestraat 42 Tel. 77 NIEUWE RAATHONING PRACHT KWALITEIT PREDIKBEURTEN Een plechtige hoogmis, een offii cieele raadszitting en een receptie Roermond, 20 Aug. De feesten ter her denking van het feit, dat aan Roermond 700 jaren geleden de stadsrechten werden ver leend, word hedenmorgen om half negen ingezet met een plechtige hoogmis in de kathedrale kerk. Deze hoogmis met ponti ficale assistentie van Mgr. Lemmens, bis schop van Roermond, werd opgedragen door den deken van Roermond. Na do hoogmis zong het Roermondscho mannenkoor in vereeniging met de kerkko ren der stad het Te Doum van Hubert Cuy pers. Om half 11 had een plechtige herdenkings vergadering plaats van den gemeenteraad op het stadhuis. De burgemeester,' de heer Waszink, sprak een herdenkingsrede uit, waarin hij de his torie der stad in de loop der eeuwen na ging. Spr. schetste de beteckenis van het rapport-Welter voor Roermond met het oog op de voorgenomen opheffing der arrondis sement rechtbank. Spr. stelde voor aan den minister een telegram te zenden, waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat do geruchten betreffende de opheffing van de arrondissementsrechtbank te Roermond on juist zullen blijken te zijn. Tenslotte ging spr. nog do bctcekeni6 van Roermond als bisschopsstad. Nadat deze plechtige zitting van den raad was opgeheven hield de voorzitter van het herdenkingscomité mr. Höppener, oen her denkingsrede, waarin hij aan hot gemeen tebestuur do gelukwenschen van de bur gerij aanbood. Om 11 uur begon de receptie op het raad huis. Om 3 uur hedenmiddag zal burge meester Waszink de jubileumtentoonstel ling officieel oponcn. 'Man van 'groote verdiensten voor Rotterdam Rotterdam, 19 Aug. Te zijnen huize is vannacht, 62 jaar oud, overleden de heer G. Vlug, notaris te dezer 6tede. De heer Vlug was 10 November 1869 ge boren te Schiedam. Na in 1893 candidaat- notaris te zijn geworden, was hij als zoo danig werkzaam ten kantore van notaris H. Thooft, wiens compagnon hij werd, na dat hij op 17 Nov. 1905 benoemd was tot notaris. Na den dood van den heer Thooft, associeerde hij zich met notaris Drooglecver Fortuyn en vervolgens met notaris Kruys- wijk. De heer Vlug had zich als notaris een voortreffelijken naam verworven. Hij be kleedde een vooraanstaande plaats, die hij dankte niet alleen aan zijn bekwaamheid, maar ook aan zijn groote betrouwbaarheid, welke gepaard ging met een toegewijde hu maniteit. Een uitgebreide kring van cliën ten heeft daarvan den heilzamcn invloed ondervonden. Zijn raad en voorlichting zijn voor velen een belangrijke steun geweest. Ook ten aanzien van handelszaken werd zijn oordeel op boogen prijs gesteld. Het geen hij heeft geschreven in het maand blad De Naamlooze Vennootschap over ven- nootschapsonderwcrpen, en zijn boekje: Aanteekeningcn op de naamlooze vennoot schapswet, getuigden van zijn bijzondere belangstelling in die richting. Van de Broederschap der notarissen was hij eerelid geworden, nadat hij zich in 1929 om gezondheidsredenen uit het hoofdbe stuur had teruggetrokken. Lid van. het be stuur van den Ring Rotterdam is hij een aantal malen geweest. Verder heeft hij het voorzitterschap bekleed van de permanente tariefcommis6ie uit de Broederschap en maakte hij deel uit van de staatscommissie voor de notarieele examens. Ook op ander terrein had de heer Vlug zich verdiensten verworven. Van den gemeenteraad was hij lid van 1913 tot 1916 en van 1923 tot December 1924 toen bij bedankte, perioden waaraan ook de naam van zijn vrijzinnig-democratischen partijgenoot, wijlen mr. S. J. L. van Aalten verbonden is. Behoorende tot hen, die wis ten te zwijgen als zij niets te zeggen had den, was, wanneer hij een oordeel uitsprak, altijd het besef levendig, dat men de mee ning hoorde van een volkomen oprecht en een bekwaam man, voor wien bijoogmerken nimmer een rol speelden. Als raadslid is hij voorzitter geweest van de toen ingestelde commissie voor do herziening van de loo- nen en salarissen, en bij die gelegenheid heeft hij getoond, deze stof onpartijdig te beheerschen. Ook in den gemeenteraad ge noot hij aller achting en genegenheid. Verder was de overledene eerelid van Toonkunst, waarvan hij voorzitter was ge weest, en bestuurslid van vele op filantro pisch en sociaal terrein werkende vereeni- gingen, o.m. van do School voor vrouwen arbeid, Kinderverzorging en opvoeding, de Schoolkindervoeding Koenen. Van de vrijmetselaarsloge Frédéric Royal was hij; na verschillende functies te hebben bekleed, vele jaren voorzitter-meester. Tot zijn commissariaten behoorden die van de Bank voor handel en scheepvaart, de Nederlandsohe Schcepshypotheekbank, de Handels- en Transportmaatschappij Vul- caan, The Gricndtsveen Moss Litter Co Ltd Natuur en Techniek. In het Augustus-nummer van het maand blad Nutuur cn Techniek, uitgave van Else vier te Amsterdam geeft Ir. H. A. W. Klinkhamer een interessante beschouwing over den nieuw gedomonstreerden laschge- lijkrichter. Jhr. Mr. C. de Morees van Swin- cloren schrijft over Marokko, waarbij een groot aantal fraaie foto's het geschreven woord nader toelichten. Ir. J. L. Bicnfait doet verdere mededeelingen betreffende het proefstation voor bouwmaterialen en behan delt ditmaal het beproeven van ijzer. Ir. W. Brusse schrijft over techniek versus natuur, alsmede over: „Wordt hot nu beter met de tram." Dr. Engel heeft het over eieren van diverse pluimage, K. F. ten Geuzendam over gloeilampen, zoutlaagjcs cn fotocellen, ter wijl A. Banen's ecu en ander vertelt van Afrika's olifanten. De Wandelaar. Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Juli-aflevoring van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie .natuurbescherming, heem schut, geologie, folklore, buitenlcvon en toe rismc. Dr. Nico Tinbergen publiceert een popu laire, maar toch wetenschappelijk verant woorde studie aan het leven der ransuilen A .C. de Koek vraagt aandacht voor nieuwe sterren (novae), die plotseling aan den he mel verschijnen en C. A. Kruis maakt in zijn artikel over kevers interessante op merkingen over het vraagstuk „nut en scha de". De vermaarde Amcrsfoortsche kei geeft P. v. d. Lijn boeiende folkloristisch-geologi- echo beschouwingen in do pen, terwijl A. B. Wigman het hertenleven op De Vcluwe schetst cn wij met G. A. van Schaik ccn wandeling maken door Thysse's Hof. Henk Vink staat stil bij den- fotowedstrijd, die door de directie van „De Wandelaar' werd uitgeschreven: ongeveer duizend foto's werden ingezonden! De sierlijke vlasbekjes vinden ccn verheor lijker in A. Joman, G. D. Duursma zet zijn gezellige cactussen-rubriek voort cn P. L. Rusticus geeft behartigenswaardige wenken in verhand met de tuinwerkzaamheden in Augustus. In de uitvoerige rubriek Van en voor de lezers (natuurhistorisch allerlei) weidt o.a. J. II. do Boer uit over de relaties cn ver wantschap tusschen Twente cn Munster land. Dat' weer een aantal buitengewoon fraaie foto's tusschen den tekst zijn afgedrukt, 6preekt eigenlijk vanzelf; als titelplaat is één der inzendingen van Jb. v. d. Peppel, bekroond bij den fotowedstrijd, opgenomen tengevolge van dc zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik \an een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ot. De heer Vlug was officier In de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling is Maandag 2 uur, op de begraafplaats Crooswijk. (N.R.Ct.). Er is belastingverhooging noodig Amsterdam, 19 Aug. Naar wij verne men wijst de gemeentebegrooting van Am sterdam voor het jaar 1933, welke in den loop van de volgende week zal verschijnen, op den gewonen dienst een eindcijfer aan avn ruim 114 millioen of ruim VA mil- lioen lager dan de vorige. Dit resultaat is o.m. bereikt door verder doorgevoerde bezuinigingen, gewijzigde af schrijving op sommige bedrijven, lagere ra ming van den post „onvoorzien" cn door belastingverhooging. Zijn wij wèl ingelicht, dan willen B. en W. de opcenten op de Gemeentefondsbelas ting brengen van 74 op het maximum 80 en de opcenten op de Personeele belasting van maximaal 120 tot maximaal 140. Waar de commissie van bijstand mee- nen wij nog niet de gelegenheid heeft gehad zich over de conccptbegrooting, waarvan het sluitend maken dit jaar bij zonder veel moeite en beleid gevraagd heeft, uit te spreken, zijn wijzigingen op ondcrdeelen natuurlijk nog mogelijk. Naar wij voorts vernemen zou de minder heid van B. en W. aan een tweede verla- igng van de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel de voorkeur geven boven belastingverhooging. (Telegraaf). ONTVANGST OP HET LOO. Heden werden door H.M. de Koningin ten Paleize Het Loo ontvangen H. Ms. Gezant te Parijs, jhr. Loudon en mevrouw Loudon, H. Ms. gezant te Brussel, jhr. van Ni6pen tot Sevenaer en mevrouw van Nispen tot Sevenaer, H. Ms. Gezant te Rome, mr. Pa- tijn en mevrouw Patijn, H. Ms. Gezant te Weenen baron Michiels van Verduynen en H. Ms. Gezant te Boekarest Ridder van Rappard. OP EEN KLIP GELOOPEN. Makassar, 19 Aug. (Aneta). De Japan- sche kuststoomer „Kasei Maru", met een lading coprah aan boord, is nabij Ternate op een klip geloopcn. Schip en lading zijn verloren- ZONDAG. Kollietafel. Vlceschpastcitje. Middagtafel. Voorgerecht: kippesoep. Vlcesch: gebraden kip. Groente: appelmoes. Nagerecht: pruimen. MAANDAG. Koüiotafel. Spiegeleieren met gebakken hamw Middagtafel. Voorgereoht: gevulde tomaten. Vleesch: klapstuk. Groenten: slaboonen. Nagerecht: tapioca-schoteltje. CITY-THEATER. „City-Lights" met Charlie Chaplin. I-Iet City-theater aan den Westsingel heeft^deze week een programma van bij zonder genre. Als na de vortooning van het bijprogramma de City-lichten uitgaan voor het draaien van dc hoofdfilm, worden de „City-Lights" ontstoken! Maar daar blijft het niet bij: daarmee wordt tevens do soms flitsende, doch meestentijds fel bran dende humor ontstoken van den vermaar den Charlie Chaplin, die anderhalf uur lang het publik weet te amuseéren met zijn geestige vondsten en verrassingen, welke deze musiceerende film naam hebben doen geven en haar in de groote steden van ons land vasthielden. Charlie speelt zijn reeds zoo lang bekende ocrkomische spel van ab soluut uniek genre. Een vergelijking met andere filmartisten is dan ook absoluut on mogelijk en daarom is deze rolprent zoo'n welkome, variatie in het zomerprogramma. Doorgaans heeft een amusement film weinig of geen inhoud. Doch ook in dit op zicht maakt „City-Ligts" een uitzondering, want cle levenstragedio (hoe is 't mogelijk in een Chaplin-product!) wordt ons niet ont houden. In een ongenoemde groote stad is Charlie do vagebond. De man, die overal ge luk zocht, maar het nergens vinden kan -Op zijn zwerftochten, waarbij hij meestentijds de spot van het publiek is, ontmoet hij een bekoorlijk, doch helaas blind bloemenmeisje. Hij voelt zich tot deze knappe verschijning aangetrokken en besluit alras voor dat on gelukkige schepseltje, dat met haar groot moeder samenwoomnt, te zorgen. In deze menschlievende geste wordt hij gesteund door zijn vriendschap met een wat vreemd soortig millionnair, die evenmin onbevriend met Bacchus is. Als het bloemenmeisje (Vir- gina Cherrill) en haar grootmoeder (Floren ce Lee) nu zware liuantieele moeilijkheden verkeerden, zorgt Charlie voor het bijeen garen van de huishuur en bovendien voor een som, welke besteed wordt lot genezing der blindheid van het meisje. Maar zooals gezegd: het noodlot achter volgt den vagebond, die geheel onschuldig in de gevangenis terecht komt. Na het her krijgen zijner vrijheid, ontmoet hij het thans genezen meisje op zeer toevallige wijze. Aan vankelijk kan zij niet gelooven, dat zij aan dezen man haar nieuw lovensgoluk te dan ken heeft. Haar sterk ontwikkelde gevoels- zenuwen brengen echter de oplossing, want bij het betasten der handen ontdekt zij, dat Charlie inderdaad de man is, waarvoor hij zich uitgeeft. Zij kan nu zien en kan ook alles begrijpen zij ziet thans met haar oogen, maar ook met haar geheele hart. Het is een filmwerk, dat ook in onze stad zelfs al zou het fraaie zomerweer voortdu ren velen naar het City-theather brengen zal. Wat deze week geboden wordt, mag als een amusement voor jong en oud worden be stempeld. In het bijprogranima komt naast het ge bruikelijke binnen- en buitcnlandsche nieuws een aardig Mickey-Mouse film voor, evenals een komische twee-acte: „Hotel Rustoord". Deze hors d'oeuvrc kan gezien worden als een „generale repetitie" voor de lachspieren, die in „City-Lights" slechts wei nige rustperioden hebben. Amersfoort 21 Augustus 1932. Ned. Herv. Kerk. Sint Joriskerk. 10 uur: Ds. Pannebakker. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Ds. Pannebakker* Emma Kerk, 10 uur: Dienst. 6 uur: Geen dienst Beth el kerk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Dienst Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. Luthersche Kerk. 10Yi uur: Ds. W. J. Klaar van Renesse. Remonstrantscbe Kerk. 10Vi uur: Ds. J. H. Groenewegen, emev. pred. te Arnhem. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst Evang. Luthersche Kerk. 10y: uur: Ds. Makkink van Leiden. Vrijz. Jeugdgemeenschap. Thcos. Loge, Regentesselaan 21. Geen dienst Geref. Rerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Popma. 5lA uur: Ds. J. B. v. d. Sijs van Steenwijk. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. v. d. Sijs. 5lA uur: Ds. Popma. Geref. Kerk In Herst. Kerkverband. 10 uur: Ds. v. d. Brink. 5 uur: Ds. v. d. Brink. Christ Geref. Kerk. 10 uur: Ds. de Groot 6 uur: Ds. de Groot Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovestroat. 10 uur: Godsdienstoefening. V/C uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente, (Muurhuizen 53). 1 0% uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Maandag 15 Aug., 7 uur: de heer Blaak van St. Filipsland. Oud-Kath. Gemeente. ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst Universeele Eeredienst (Soefi-beweging). Gebouw der Theos. Vereen. Geen dienst aj!r Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regentesselaan 21). 8 uur Lof. Leger des Heils (Langestraat 94). 7 uur: Bidstond. 10 uur: Heiligingsmeeting majoor De Jong. V/z uur: Openluchtsamenkomst Soester- weg. 7 uur: Openluchtsamenkomst bij de Kei. 8 uur: Verlossingssamenkomst majoor De Jong. Christian Science ('t Laantje 3). 10l/s uur: Hollandsche dienst. Do Amersfoortsche Bergkapel. Geen opgave ontvangen. BUITENGEMEENTEN, Eaarn en Eembrugge. 10 uur: Ds. Blaauwendraad. 6 uur: Ds. Kievit. Barneveld. 014 uur: Ds. van Montfrans. 6 uur: Ds. van Montfrans. Hoevelaken. 10 uur- Ds. van Boven. 2'A uur: Ds. van Boven. Hoogland. 10 uur: Ds. Warners. Leusden. 10 uur: Ds. Hofstede. Nljketk. oy: uur: Ds. Wolthers van Putten 6 uur: Ds. van Melle. Scherpenzeel. 9*4 uur: Ds. Warmolts. 6 uur: Ds. Warmolts. Soest Oude Kerk. 10 uur: Ds. Kuyper van Genderen. Emma Kerk. 10 uur: Ds. F. W. C. L. Schulte. Soest dijk. Vrijz. Go'dsdienstigen. Geen dienst. Soesterberg. Geen opgave ontvangen. De Vuursche. Geen opgave ontvangen. Woudenberg. 10 uur: Ds. J. Visser van Enkhuizen. 6yz uur: Ds. Klomp. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Zondag hebben dienst de doktoren Mor ren, Eggink en Nicolaï. DIENST DER APOTHEKEN. Zondag en de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheek der firma Haan. Dagelijks: City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „City-lights." Rembrandt Theater, Langestraat Vertoo- ning van „De man met het ijzeren masker." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theoa Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6R uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliothoek, Arnbemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnb. weg 23. j 15—20 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Prof. Dr. Haberlin over „Das Aesthe- tische Bevvustsein." 20 en 21 Aug., School voor Wijsbe geerte, Mr. J. J. Boasson over „Levenshou ding van den modernen mensch, zooals die is en zooals die behoort te zijn." 22 Aug. Muziektent Plantsoen (Z.) Uitvoe ring Chr. Muziekver. „Immanucl." 8 uur. 22—25Aug. Markthal. Tentoonstelling Floralia-vereeniging. 22—27 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Dr. Bierens de Haan over „De idealis tisch© gedachte in haar hoofdgestalten." 23 Aug. Terrein Leusderweg. Wijkverga dering S.D.A.P.—N.V.V.; spreker B. Noor dewier. 8 uur. 24 Aug. Terrein Oude Soesterweg. Uitvoe ring Chr. Muziekver. „Immanuel."— 7J4 uur. 26 Aug. Terrein Plantsoen (N.). Wijkver gadering S.D.A.P.N.V.V.; spreker A. van Wijngaarden. 8 uur. 28 Aug. Pesie's Zwemschool. Nationale wedstrijden A. Z. P. C. 2 uur. 29 Augustus—3 September, School voor Wijsbegeerte, Prof. Dr. Clay over „Een na tuurlijke orde der wetenschappen." 30 Aug. Terrein Seringstraat. Wijkverga dering S.D.A.P.—N.V.V.; spreker J. Mebius. 8 uur. 1 September. De Valk. Lezing over het voetbalspel door den heer Karei J. J. Lotsy uit Dordrecht. 8 uur. 1 Sept. Muziektont Plantsoen (Z.). Cen trale meeling S.D.A.P.N.V.V.; spreker dr. ir. Th. v. d. Waerden. 8 uur. 3 Sept. Zomerfeest Speeltuinvereniging „Lcusdcrkwartier." 1)4 uur. 3—4 September, School voor Wijsbegeerte, Mevrouw Dr. J. D. v. d. Bergh van Eysinga— Elias over „Arbeid en Sexe." 18 September. Soc. Concordia. Joodscho Ver. „Nut en Genoegen." Lezing mej. C. Eitje, Amsterdam, over: „Het Jodendom in de huiskamer." 8 uur. KAAS-OVERZICHT. De warmte van de laatste dagen bleek ook van invloed op de ter markt aange voerde kaas. Meer dan gewoonlijk kwamen partijen voor met los er in. Ook komt m&tr en meer de bekende kanker in de korst naLF voren. Het spreekt van z<ilf, dat ten slotte het aantal partijen, dat werkelijk aan spraak kan maken op den naam eerste soort, gering is geworden- Tóch blijven immer enkele wagens eerste soort aange voerd, op iedere markt, eij is tot 27 ct. p. p. daarvoor betaald geword-in. Partijen, hoe wel ook nog te rekenen hi} de eerste soort, maar waarop toch iets viel aap te merken, werden verkocht voor 22 k 25 ct., cn onge veer de helft van den aanvoer is verhan deld in prijzen van omstreeks 20 ct. per pond. Dc gang van zakendoen bij den kaashan del blijft verre van goed. Veel te weinig vraag is er, enzend men naar Duitsch- land, dan moet maar afgewacht worden wanneer do gelden binnen zijn in Holland Kaas van 1931 schijnt nog steeds bijna onver koopbaar te zijn, zoodat niet alleen de kaas boeren. maar ook do meeste handelaren reden hebben tot klagen. Voorheen had men nog al eens afwisseling in de vraag. Wij bedoelen dèm zocht men de zoogenaamde franschjcs, dan weer do kleine exportkaas, ook wel schotten (voor Schotland) enz., maar tegenwoordig schijnt dat niet meer voor te komen. De handel gaat op alle markten langzaam, en dc kooplieden koopen in trage stemming. Wij hebben 't al eerder geschre ven, maar willen tiet nógmaals herhalen waarom laat men van uit Den Haag nu eens niet duidelijk hooren tot zoolang geen off. mededeeling daarvan is gedaan, zal geen heffing op kaas worden toegepast. Wij meenen zéér stellig, indien een derge lijke duidelijke off. mededeeling verscheen, de speculatieve kaashandel weer gaat koor pen, en dédelijk de kaasprijzen naar boven gaan. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 19 Augustus, Druiven 32—40 ct., Roode bessen 20—30 ct., Witte pruimen 25—29 ct., Tomaten 24 ct., Claps 20—33 ct.; Codlin Keswick 11—14 ct.. Yellow 2122 ct., Zigeunerin 22 ct., Dr. Jules 11—17 ct., Chalemowsky 18—21 ct., N.H. Suikerperen 10—13 ct., Granaatappel 1620 ct, Spinazie 6—8 ct., Meloenen 23—51 ctBloemkool 5—10 ct., Roode kool 3—6 ct, Groene kool 35 ct., Komkommers 47 ct, Wortelen 39 ct., Rabarber 45 ct., Sla 15 31 ct. Andijvie 7—12 ct. EIERVEILING. Veiling van 19 Augustus Aanvoer 25.000 stuks. Wit 52—54 3,41 3.43,' wit 56—58 3.48, Wit 58—60 3.57 3.60, Wit 60-62 3.67 3.68, wit 6264 3.75. Bruin 5254 3.60, bruin 5456 3.65, bruin 6062 3.80, bruin 62—64 3.80, bruin 64—66 3.90 Gemengd 82—84 4,41. Hoenderpark Wit 5860 3.70, hoenderpark 95% bruin 6062 3.87. MARKTBERICHT. Peren f 5—f 12 per H.L.; Hoendereieren f 3,50—f 4,10 per 100 stuks.; Eendeneieren f 2,50—f 3 per 100 stuks; Grasbotcr f 1,60 p. K.G.; Kippen f 0,80—f 1; Hanon f 0,60-f 0,80 Tamme konijnen f 0,40—f 2 per stuk; Oude tamme eenden f 0,60 per stuk; Tamme dui ven f 0,20— f 0,40 per paar; Magere varkens f 12—f 16 per stuk; Zeugen drachtige f 49— f 55 per stuk; Biggen f 6f 9 per stuk; Zeu gen guste f 39—f 48 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 70 H.L. appelen; 520.000 stuks hoender eieren; 2500 stuks eendeneieren; 30 K.G. grasboter; 15 magere varkens; 3 zeugen drachtige; 395 biggen; zeugen guste,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 12