SLACHTOFFERS VAN DE NIOBE BEGRAVEN DE UITVAART VAN DR. SCHOBER DE SOCIALISTEN BIJ VON PAPEN OOSTENRIJK AANVAARDT HET PROTOCOL NIEUWE OCEAANVLUCHT KRAS GEVAL VAN VER ZEKERINGSBEDROG DE GEHEIMZINNIGE PRINS INBREKER VOOR DE RECHTBANK De namen der kameraden zullen aan de geschiedenis der Duitsche marine ven bonden blijven Een lichtend voorbeeld Kiel, 23 Augustus. (V.D.) Hedenavond vond op de begraafplaats te Kiel de plech tige bijzetting plaats van het stoffelijk over schot der slachtoffers van de ramp van de Niobe. Behalve de familieleden der slachtoffers waren aanwezig de vroegere prinsen Wal- demar van Pruisen en echtgenoote, August Wilhelm van Pruisen, voorts de chef van den marinestaf admiraal Raeder, de laat ste als vertegenwoordiger van den rijkspre sident, en onderscheidene burgerlijke en ntüitaire autoriteiten alsmede vertegen woordigers van corporaties, partijen enz. enz. De kisten werden reeds voor den aan vang der plechtigheid in de groeven gela ten Talrijke kransen dekten de baren, waaronder een krans van ex-keizer Wil helm. Twee geestelijken voerden het woord, waarna het koraal „Harre meine Secle" weerklonk. Admiraal Raeder voerde hierna aan de geopende groeven het woord, die o.m. zei de, dat deze vreeselijke offers niet tever geefs gevallen zijn. Zij zullen ons aanspo ren tot moedige en trouwe plichtsbetrach ting. De namen van deze kameraden zul len onafscheidelijk met de Duitsche marine err haar historische taak van alle tijden verbonden zijn. Een lichtend voorbeeld zijn deze mannen voor ons geweest, aldus admiraal Raeder, een lichtend voorbeeld voor alle tijden in den zin van het woord van den grootcn Pruisischen koning. Liet gaat er niet om, dat ik leef, wel echter, dat ik mijn plicht doe. Onder tromgeroffel en het afgeven van salvo's legde admiraal Raeder daarop de krans van den rijkspresidont aan de groe ven neer. De muziek speelde het lied van de goede kameraden. Nadat nog een geestelijke in de eerste plaats de namen had voorgelezen van de thans ter aarde bestelde slachtoffers van de Niobe, daarna de namen van hen, die in hun woonplaats zijn begraven en ten slotte de namen van de vermisten, werd de plechtigheid besloten met het Duitsch- landlicd. EEN BRIEF VAN BOLIVIA AAN DEN VOLKENBOND. Geneve, 23 Aug. (V.D.) De gedelegeer de van Bolivia bij den Volkenbond heeft een brief gericht aan den secretaris-gene raal, waarin wordt medegedeeld, dat op 17 Augustus j.l. Paraguaansche troepen, on dersteund door drie vliegtuigen, een aan val hadden gedaan op de Boliviaansche post bij Caraya, welke versterking na een verdediging van drie uur moest wor den opgegeven. De inhoud van dezen brief is tevens ter kennis gebracht van den Vol kenbondsraad en van de leden van don Volkenbond Zij voelen zich verregaand infaam bejegend B e r 1 ij n, 23 A u g. (V.D.) Naar der „Abend" mededeelt, vond heden ip de rijks kanselarij een onderhoud plaats tusschen de Sociaal-democratische Rijksdagleden aan den eenen kant, von Papen, dr. Bracht en staatssecretaris Planck ander zijds. De sociaal-democratische vertegen woordigers verklaarden, dat de voort durende ontslagen van sociaal democra tische ambtenaren gelijk staat met een verregaande infame bejegening der so ciaal-democratische partij, terwijl een en ander in strijd is met den geest van de grondwet. De Pruisische regeering heeft niet het recht tot een dergelijke handel wijze. De vertegenwoordigers brachten daar na ook de vonnissen van Brieg ter sprake en verklaarden, dat deze slechts tot stand zijn gekomen, doordat de beklaagden we derrechtelijk aan hunne bevohgde rechters onttrokken zijn. W eenen, 23 Au g. (V.D.) De Oosten- rijksche Nationale Raad heeft in zijn zit ting van hedenmorgen na een uitvoerige discussie tegen half één het voorstel, waar door het bezwaar van den Bondsraad tegen liet protocol van Lausanne krachteloos wordt gemaakt, met 82 legen SO stemmen aangenomen. Voor het besluit stemden de christelijk-socialcn, de Landbond en een gedeelte van het Heimatblok. Tegen het be sluit stemden de sociaal-democraten, de groot Duitschers en de opposante Heimat- blok-leden. Een voorstel der Groot-Duitschers om het besluit van den Nationalen Raad aan een volksreferendum te onderwerpen, werd met dezelfde stemmenverhouding verworpen. Een doodedie uit wraak de knoeierijen aan het licht bracht Zekere Jonesco Dimitri, ook Nicolaid ge noemd, een Roemeen, is te Brussel aange houden onder beschuldiging van oplichterij op het gebied van levensverzekeirng, ten voordeele van zijn vrouw Henriette C. en haar zuster Maria, beiden uit Oostende. De Bru66clsche Standaard weet de vol gendo bizonderheden mede te deelen: Zondagochtend werd Henriette C„ gebo ren in 1889 en die zich ook Henriette Nico laid liet noemen, in het kosthuis St. The- resia, Rogierlaan, te Oostende, aangehou den door de brigade van het parket van Gent, uitgezonden naar de ku6t. De vrouw verklaarde, dat zij, op 12 Maart 1927, in het huwelijk was getreden met Jo nesco en een dochtertje van hem had te Montreal. In 1929 bevonden zij zich te Brugge, waar haar man een diefstal pleegde in het hotel de Londres, waarvoor hij tot twee maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Toen die tijd uitgezeten wa6 scheepte Jonesco in naar Canada, maar liet weten, uit Youngs- town, bij New York, dat hij een verzeke ring op het leven had genomen van 5000 dollar, bij de Metropolitan Life Insurance Company. Later hoorde Henriette C niet meer van hem, maar dan kwam het voorgewende on geval dat den dood van Jonesco tot gevolg had. Op de haar voorgehouden foto her kent zij duidelijk het slachtoffer als haar man. Een. 6ora van 175,000 fr. werd aan haar betaald door de filiale te Oostende van de Société Générale de Belgicjue, som waarvan zij beweert niets meer te bezitten. Zij was op het punt een tweede huwelijk aan te gaan. Maar de kommissaris Spelliaert van voornoemde brigade bracht haar in het nauw door te spreken van een zonderling telegram door haar ontvangen en van een vreemd bezoek haar gebracht door Nicolas Mikai uit Barlad in Roemenie, neef van wijlen haar man en die haar met zijn liefdesverklaring Ia6tig viel. Op den duur moest Henriette C. beken- i.en, dat haar man in leven is en haar voortdurend bedreigt. De eerste „verrijzenis" van Nicolaid. Die Nicolas Mikai is haar man, die on der den valschen naam van Nicolaid in 't land verbleef. Zes maanden na het voor gewende doodehjk ongeval keerde hij naar Oostende terug. Samen verbruikten zij het geld, reisden naar Barlad, keerden terug naar Oostende, trokken weer naar Roeme nië, kwamen opnieuw naar België, en gin gen in Oogst 1931 op de Milcampslaan te Brussel wonen. Henriette C. ging zich ver volgens weer te Oostende vestigen, en haar man reisde weer n^iar Barlad. Een vruchtbaar onderzoek in de Bank te Oostende. In de genoemde filiale van de Société Cénérale werd een onderzoek ingesteld, waar precies op het oogenblik dat de poli tie er verscheen, mej Maria C. zich bevond, die aangehouden werd. Terwijl men dacht slechts 175,000 fr. in- geschreve i te vinden op de rekening van de bank, vond men er 350,000 frank. Om nitleg verzocht. Op een nieuw verhoor verklaarde Hen riette C. dat, toen het geld op was, een nieuwe verzekering was genomen, in de Maatschappij La Baloise, te Brussel, op den naam van Nicolaid ten bedrage van 50,000 fr., en ten voordeele van Maria C. Nicolaid was naar Barlad vertrokken, en Henriette C. vertoefde te Oostende, in April 1932, waar haar man haar, in Juni, bericht te dat hij weer „eerlang zou overlijden". In derdaad, in Juli, kwamen de stukken aan te Oostende en op 26 Juli ontving Henriette C. de check, welke zij, uit vrees voor ver wikkelingen en daar zij dacht te hertrou wen, niet durfde te gaan optrekken. Maar Nicolaid verscheen opnieuw te Oostende; een valsch handteeken werd door Henriette C. uit naam van haar zus ter geplaatst. Nicolaid ging intrek nemen in het hotel Terminus'onder den naam van Dimitri Jonesco. Henriette C. vreesde echter haar man en klaagde hem aan wegens het gebruik van een valschen naam. Hij werd aangehouden en weer losgelaten. Daar hij schandaal verwekte, werd hem zijn reis naar Barlad betaald, maar hij stapte uit te Gent en keerde terug. Medeplichtigheid. Mej. Maria C., die zeer bekend is te Oostende, werd op haar beurt ondervraagd. Zij was op de hoogte van de beele zaak cn bekende onmiddellijk schuld. De „doode" ging zelf het gan- sche trucje onthullen uit wraak. Wat nu Nicolaid zelve betreft, men weet hoe deze werd geklist te Brussel, in eene financicele inrichting der Emiel Jacqmain- laan, op het oogenblik, dat hij eene nieuwe aftroggelarij ging spelen. Twee valiezen, die hem toebehoorden, be rustten in de bewaarplaats van het Noord- station, en in eene dezer vond men een brief voor den Prokureur des Konings- te Brugge, waarin Nicolaid omstandig de af- troggelarijen verhaalde die hij had be gaan. Hij verklaarde dat hij aldu6 handelde omdat zijne vrouw en zijne schoonzuster, met dewelke hij nu in vijandschap leefde, al het geld dat zij voor zijn „overlijden" tot tweemaal toe hadden, opgetrokken, voor hen zeJve hadden behouden. In een policickommi6sariaat der provin cie, waar Henriette C. met Nicolaid wa6 gekonfronteerd geworden, had zij onbe schaamd uitgeroepen: „Ik ben de weduwe Nicolaid en ik ken geen Jonesco". Henriette en Maria C. zijn nu ook naar Brussel overgebracht ter beschikking van M. Vos, onderzoeksrechter, die hen Zondag morgen aan een reglementair onderzoek heeft onderworpen. Henriette C. verklaarde, dat zij op de hoogte was van de doening van haren echtgenoot; hare zuster Maria echter ver zekert ter goeder trouw te hebben gehan deld cn niets van de gedragingen van haar schoonbroeder te hebben geweten. Een moord op het geweten. De zaak dreigt echter nog een tragischer wending te nemen. Jonesco heeft immers ook nog verklaard dat de werkman die in Amerika werd gedood en dien hij zijn pa pieren in den zak had gemoffeld, niet bij ongeval omkwam, maar werd vermoord. Jonesco is een schraal mannetje, heel weck en ziekelijk, en die zich zelve geen illuzies maakt omtrent zijn gezondheid. Een leven, dat in een waas was gehuld Maandagmiddag, aldus het Handelsblad, is het stoffelijk overschot van den gehcim- zinnigen vreemdeling, die zich prins Edgar van Bourbon noemde, op het kerkhof van Thiais te Parijs ter aarde besteld. Daar de identiteit van den vermoorde nog steeds niet vaststaat en niemand rechten heeft laten gelden op het lijk, zou het van politie- wegc in een massagraf worden gebracht. Maar een rijke Amerikaan, die onbekend wenscht te blijven, heeft zich bereid ver klaard te voorzien in de kosten van een eigen graf en zoo rust nu de „laatste prins van Bourbon" in een graf, dat zijn „rang en titel" waardiger is dan een anoniem massa graf. Ook dit einde, zoo schrijft Le Journal, is even éensationecl en geheimzinnig als de figuur cn de levensloop van den betrokken persoon. Een vertegenwoordiger van het blad heeft alle denkbare personen gïinler- viewd, die opheldering zouden kunnen ver schaffen over de identiteit van den doode. Zonder succes. De politie deelde mede, dat de „prins van Bourbon" zonder twijfel derde klas zou begraven zijn in het massagraf, als de Amerikaan niet tusschcnbeide geko men was. De vertrouwelingen van prinses Blanca (zoogenaamd de moeder van dezen geheimzinnigen prins; eerst heette het, dat de moeder prinses Alice von Bourbon was), twee hofdames, die door een vertegenwoor diger van Le Journal werden ondervraagd, ontkenden ook maar ooit iets gehoord te hobben van een prins Edgar. Maar Le Jour nal weet wel van vroeger allerlei merkwaar dig» bijzonderheden van den man, die ook voor een spion gehouden is. Hij deed voor het eerst van zich hooren aan de Italiaan- sche Rivièra, in de buurt van La Piana, waar de Bourbons een buitenverblijf had den en waar hij algemeen bekend was als één van de Bourbons. Keizer Frans Jozef zou vaak reizen gemaakt hebben naar La Piana. Enkele inwoners van Nice herinneren zich, dat „prins Edgar" even voor den oorlog van zich deed spreken door zijn rechten te doen gelden op den troon van Albanië, wat hij vanuit Nice deed. Even nadat Italië zich in den oorlog had gemengd, werd de „prins" gevangen genomen, verdacht van spionage voor de centrale mogendheden cn hij werd weer vrijgelaten op voorspraak vanden koning van Spanje! Uit het onderzoek van Le Journal bleek, dat prins Edgar inedrdaad inlichtingen ver schafte aan de centralen, die de inlichtingen ontvingen door bemiddeling van een dame in Griekenland, die aan het Journal schreef, dat de „prins van Bourbon" in 1915 en 1916 onder dien naam haar bekend was, maar dat men toen reeds eraan twijfelde of hij werkelijk een prins was. Zijn leven te Athene was nogal avontuurlijk en zeker weinig prinselijk. De politie was er zeker niet onschuldig aan, dat het heerschap op een gegeven dag met de Noorderzon ver trokken bleek te zijn naar Italië, waar hij, zooals boven gezegd, verdacht van spionage werd g?arresteerd. Na zijn vrijlating week hij uit naar Spanje, waar hij tien jaar ver bleef, waarna hij zich te Parijs vcsigde. Noch in Spanje, noch te Parijs deed hij iets wat de aandacht van de politie op hem zou kunnen vestigen, integendeel, hij trok zich meer cn meer terug in een geheimzinnig waas, dat nu zóó dicht blijkt te zijn, dat de politie er geen wijs meer uit kan worden. Tenzij, zoo merkt Le Journal op, de betrok ken commissaris van politie te Parijs geen comedie speelde, toen hij bij cenig minder belangrijke vragen van den vertegenwoor diger van het .Journal zich beriep op het „secret professionel". DE VLUCHT VAN MOLLISON. Londen, 23 Augustus (V.D.). De Brit- sche aviateur Mollison deelde heden draad loos-telefonisch aan zijn echtgenoote Amy Johnson mede, dat hij van plan is binnen drie of vier dagen de Vereenicde Staten weer te verlaten. Hij zal eerst naar Har bour Grace vliegen en dan daar zijn te rugtocht aanvangen over den Atlanti6chen Oceaan. BRUTALE ROOFOVERVAL TE HELSINGFORS. H e 1 s i n g f o r s, 2 3 A u g. (V. D.) Gisteren is een brutale overval gepleegd op de Lap- po-spaarbank te Helsingfors. Toen de kas sierster 's ochtends vroeg de deur wilde cpensluiten, werd zij overvallen en bewus teloos geslagen. De roovers slaagden er in met de kas, die een bedrag van 300.000 Finsche marken bevatte, te ontkomen. Het O.M. eischt 2 jaarmaar er wordt een psychiatrisch onderzoek gelapt Amsterdam, 23 Aug. In Mei van dit jaar werd de Kal verstraat en omgeving ge teisterd door (een) inbreker(s). Tweemaal werd ingebroken in Maison de Bonncteric, de eerste keer werd een glas in loodraam, uitkomende in de Blinde Ka- tersteeg, uitgonsneden. Verschillende voor werpen, w.o. dassen, kousen, sokkenophou- ders en manchetknooopen werden gestolen. Voorts waren in het privékantoor schilde rijen uit de lasten gesneden. De brandkast was echter intact gebleven. Eenige dagen later bracht een ongenoode gast andermaal een bezoek aan den win kel. Wederom had hij zich toegang ver schaft door het bewuste glas in loodraam ïn den nacht van 19 op 20 Mei werd inge broken in het manufacturenmagazijn Vroom en Co., gevestigd aan de Damstra:ii. l)e nachtelijke bezoeker had zich toegang verschaft door vanuit de Pijlsteeg op een plat to klimmen en aan de achterzijde van het magazijn een tuimelraam neer te druk ken. Er werd hier slechts weinig vermist, o.a. een actctasch, sokkenhouders en bre tels. Den volgenden nacht werd de 22-jarige ijzerwerker H. W. aangetroffon op het- dak van den juwelierswinkel van A. Citroen in de Kal verst raat. Hij kon worden gear resteerd. Het bleek, dat hij in de Kromme Elleboogstraat tegen een regenpijp was op geklommen, zoodoende was hij op het dak van den winkel van Peek en Cloppenburg itcrecht gekomen. Langs een brandtrap be reikte hij het dak van den juwelierswin kel. De concierge van Peek en Cloppen burg had den man gehoord en de politie gewaarschuwd. Vandaag had hij zich voor de vacantie- kamer der arrondissements-rechtbank te verantwoorden wegens diefstal met braak, meermalen geplepgd en poging tot diefstal. Behalve het feit, dat hij op het dak was geweest, ontkende hij, in een zeer verwar de verdediging, alles. De agent, die hem had gearresteerd, had hem aangetroffen met sokken om zijn han den. Om de schouders had hij een tascb met inbrek.erswerktuigen hangen. Na een huiszoeking was onder het bed van verd.'s broer, een koffer gevonden, waarin de in de verschillende winkels ont vreemde artikelen werden aangetroffen. Voorts verklaarde een agent, dat hij op 17 Mei, *s;.vonds te ongeveer 9 uur. een aantal dassen had gevonden in de Blinde Katersteeg bij de Bonneteric. Den vorigen nacht was er in het magazijn ingebroken en hij had opdracht gekregen goed op te letten. De dassen bleken uit de Bonneteria afkomstig. Dienzelfden avond was er weer ingebroken De vrouw van den concierge van Peek en Cloppenburg vertelde uitvoeiig wat er in den nacht van de arrestatie was ge beurd. Op een gegeven moment had zij ge rucht gehoord, ook enkele nachten daar voor was dit het geval geweest. Duidelijk hoorde zij voetstappenHaar man had zijn revolver gegrepen, terwijl getuige de politie had opgebeld. Na het uitvoerig getuigenverhoor werd verdachte nogmaals aan een verhoor on derworpen, hij bleef er bij, dat hij slechts gepoogd had in den winkel van Citroen in te breken om daar een goeden slag te slaan. President mr. Huysinga: „U vindt de an dere diefstallen zeker beneden uw waardig heid?" Verdachte windt zich meer en meer op en uit in weinig gekuischtc termen zijn misnoegen tegenover politie en justitie. De officier van justitie, mr. van Dull*»* men, achtte de tenlasle gelegde diefstallen met braak cn de poging tot diefstal met braak bewezen. Hier is sprake, aldus bpt O.M., van een „zwaren jongen". Hij is reeds tweemaal wegens diefstal met braak veroordeeld, resp. tot 8 maan den en twee jaar gevangenisstraf. liet O.M. eischte tenslotte tegen den man een gevangenisstraf van twee jaar Do verdediger mr. Schorlcsheim ver zocht de zaak terug te wijzen naar de in structie tot het doen instellen van een on derzoo knaar verd.'s geestvermogens. Na raadkamer werd de zaak teruggewe zen naar den rechter-commissaris, tot het deen instellen van een psychiatrisch on derzoek. CONGRES NEDERL. VEREENIGING. VAN DANSLEERAREN. Te Arnhem gehouden. Op het te Arnhem in „Musis Sacrum" ge houden congres der Ned. Ver. v. Danslee- raren, op 16, 17 en 18 Aug. j.l. waar te genwoordig waren Engeland, Frankrijk, Duilschland, België en pl.m. 100 loden der Ned. Vereeniging werden instructies ge geven door Miss Josephine Bradley, Vice- Prcsidcnte of the Imperial Society of Tea chers of Dancings's Ballroom Branch, en door Mr. Moutin van de Union des Profs, do dance de France. Voor het a.s. winter seizoen werd hier onderwezen door Miss Bradley de Tip-Trot, de Crush-Trot, welke laatste te Blackpool met den lsten prijs bekroond werd, verder een English, Shawl- step en een Blues, variaties van een En- glish-wals cn Slow-Fox. Door Mr. Moutin de France Tango's, Quick-Step, enz. De Dansschool Klaassen en Zn., alhier, was op het genoemde Congres vertegen woordigd. Een mandie zijn volk boven alles heeft lief gehad Wc en en, 23 Augustus (V.D.). Heden vond onder groote belangstelling de plech tigc uitvaart plaats van het stoffelijk over schot van den oud-Bondskanselier dr. Scho her. Nadat in de Votivkcrk de kerkelijke plechtigheden hadden plaats gehad, begaf de stoet zich naar het parlement, waar da lijkkist op een katafalk geplaatst werd. Hier voerde Bondspresident Miklas het woord. Hij zeide o.m.: Dr. Schober was een mcn6ch met zeld zame werklust, van trouwe plichtsvervul ling, een mensch, die zijn volk boven alles heeft lief gehad. Hij streefde er steeds naar het groote geheel te dienen. Steeds riep men hem, wanneer het er om ging de moei lijkheden te overwinnen. Bondskanselier dr. Dollfuss zeide daar na, dat het werk van den overledene zoo diep met de republiek en den opbouw van den 6taat vergoeid is, dat het onmogelijk is al zijn daden to huldigen. Spr. wees in het bijzonder op de resultaten, die Schober had bereikt op de conferentie te den Haag. Hierna voerden nog de vice-president van den Landbond ir. Tauschitz en de voor zitter van het Nationaal Economische Blok dr. Straffner het woord. De lijkkist werd tenslotte in de auto ge plaatst, waarna de stoet zich naar Perg begaf, ten einde daar het stoffelijk over schot in het graf bij te zetten. EEN VERZWEGEN DUIKBOOT ONGELUK? Parijs, 23 Aug. (H.N.) Do Populaire beschuldigt de Fransche regeering een duikbootongeluk verzwegen te hebben. Het betreft de duikboot Argo, die op 19 Juli uitgevaren wks voor duikoefeningen. De boot heeft 18 uur onder water gelegen, voor dat het gelukte de watorballast weer te laten wcgloopen. Een matroos is ten ge volge van de schrik aan hartverlamming overleden, terwijl een mecanicien krankzin nig is geworden. EEN OVERWINNING VAN DE INSURGENTEN. Buenos Aires, 23 Augustus. (V.D.) Berichten uit Sao Paulo maken melding van het feit, dat de opstandelingen na een verbitterd gevecht in het Cunhagebied de Braziliaansche regeeringstroepen beslissend hebben verslagen. De regeeringstroepen hadden een verlies van 18 dooden, terwijl de insurgenten 25 gevangenen wegvoerden en op een groote hoeveelheid munitie be slag wisten te leggen. New-York, 23 Augustus. (V.D.) De Noorschc vliegers Thor Solbcrg cn Karl Petersen zijn heden om 5.43 van New-York vertrokken met bestemming naar llarbour Grace. Daar willen zij hun benzinevoorraad aanvullen en starten voor hun vlucht over den Oceaan. GROOTE BRAND TE BAZEL. Opslagplaatsen eon prooi der vlammen. Bazel, 23 Aug. (V.D.). In de industrieelo opslagplaats te dezer stede is hedenavond een groote brand uitgebroken. De brand ontstond in de fabriek van Braun, Breuning eii Co. en werd door een hevigen wind aangewakkerd, waardoor de vlammen over sloegen op de kolenopslagplaats van de fir ma Jacobi benevens de opslagplaatsen van de ijzer cn 6taalfirma Vocgeli en Rueckert. Nog verschillende andere opslagplaatsen werden een prooi der vlammen. Behalve de officieele brandweer waren ter bestrijding van het vuur alle vrijwillige brandweren opgeroepen. DE RIJKSREGEERING VOOR DEN RIJKSDAG B e r 1 ij n, 23 Aug. (V.D.) Naar aanlei ding van do persberichten, dat de Rijks- regeering voornemens zou zijn den Rijks dag te ontbinden wanneer een motie van wantrouwen wordt aangenomen, wordt van de zijde der regeering verklaard dat zij in elk geval besloten is voor het parlement te treden. TREEDT TRENDELENBURG AF? B e r 1 ij n, 23 Aug. (V.D.) Naar in poli tieke kringen te Berlijn verluidt, ligt het in de bedoeling van dr. Trendelenburg, staatssecretaris aan het Rijksministerie voor Economische Zaken, een dezer dagen zijn ontslag aan to vragen. CEN HOOGLEERAAR UIT ZIJN FUNCTIE ONTZET. Heidelberg, 23 Aug. (V. D.) Sedert eenigen tijd was een onderzoek aanhangig tegen den buitengewonen hoogleeraar in de statistiek aan de universiteit te Heidelberg, die zich eenigen tijd geleden de uitlating had laten ontvallen, dat het eenige juiste oorlogsgcdenkteekcn eigenlijk een reusach tige koolraap zou moeten zijn. Officieel wordt thans medegedeeld, dat het onder zoek is geëindigd en dat senaat en philo- sophische faculteit unaniem hebben voor gesteld, dat den hoogleeraar, prof. dr. Gum- bel, de bevoegdheid tot het doceeren aan de universiteit zal worden ontnomen en dat hij terstond uit het hoogleerarencorps zal worden ontslagen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2