Crêpe de chine f 1.20 p. nieter L. J. LUYCX ZOON EEN GOEDE RAAD L STOLBERG Langestr. 49-51 HEDEN GEOPEND VENT ARBEID VAN JEUG DICE PERSONEN HET WERELDSTRIJDCONGRES TEGEN DEN OORLOG NIEUW ARBEIDSBESLUIT OP KOMST NIEUWE VISCHAFSLAG TE ROTTERDAM Advertentiën Dr. VAN LIER HUIB H0LSTEIJN PENSION ONS SUCCES IS GEWELDIG J.D.LammertsvanBueren 90 c.M. breed in alle kleuren BOOTTOCHTEN NAAR MARKEN EN VOLENDAM MET DE „BURGEMEESTER KEMPERS" KRUIDENIERSBEDRIJF „NEERLANDIA" AMSTELSTRAAT Een ontwerp Koninklijk Besluit bij den Hoogen Raad van Arbeid 's-G ravenhage, 25 Augustus. Do Minister van Economische Zaken en Arbeid beeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aan hangig gemaakt een voorontwerp van een Koninklijk besluit tot vaststelling van het tijdstip, waarop met betrekking tot vent arbeid van jeugdige personen de. artikelen li, le lid, 17 en 19 en met betrekking tot vervoerarbeid te land art. 17 der Arbeids wet 1919 in wérking treden, en een voor- ontwerp van een algemeenen maatregel van bestuurd, als bedoeld in artikel 17 der Arbeidswet 1919, voor zoover betreft ver voerarbéidte land. Voorgesteld wordt de datum van in wer king treden te bepalen op 1 Maart 1933. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: In het Arbeidsbesluit 1911 verbood artikel 1, onder D, het venten door jeugdige per sonen (destijds personen beneden 17 jaar) tusschcn 9 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags en artikel 5, onder C 3, het verrichten van loopwerk door perso nen beneden li jaar tusschen 9 uur des namiddags en 7 uur des voormiddags. Bij de invoering van de Arbeidswet 1919 werd bedoeld besluit vervangen door het Arbeidsbesluit 1920, doch bepalingen, ten doel hebbende het venten en het verrich ten van loopwerk door jeugdige personen gedurende de avond- en de nachturen te gen te gaan, werden daarin niet overgeno men. I)rt geschiedde met het voornemen om deze materie krachtens paragraaf 2 van Hoofdstuk IV te regelen. Die pnragraaf, regelende den arbeid buiten fabrieken en werkplaatsen, winkels, kantoren, apothe ken, koffiehuizen, ho'tels en verplegings- inrichtingen, was daarvoor aangewezen. Het verrichten van loopwerk en het ven ten met allerlei waren moet in het alge meen voor jeugdige personen een slechte beroepskeuze worden geacht. Mag het voor enkele loopjongens misschien het begin zijn om later als winkelbediende tot een \akbekwaam arbeider op te groeien, voor verreweg de meesten is het de intrede tot de groote groep ongeschoolden, die door gebrek aan vakbekwaamheid later een zeer zwaren strijd om het bestaan heeft te voe ren. Is het om deze reden al een nadeel, dat zij niet in andere richting trachten zich een bestaan te verzekeren, wanneer men bedenkt, dat vele dier jeugdige personen 's avonds laat en ook op Zondag in schouw burgen, bioscopen, op perrons en langs den openbaren weg hun arbeid moeten ver richten, behoeft het geen verder; betoog, (Int deze jonge menéchen'onder zeer ongun stige omstandigheden opgroeien en de be scherming der Arbeidswet dringend noodig hebben. Om hun die te verschaffen, "is het noodig de artikelen 11, eerste lid, 17 en 19 der Ar beidswet in te voeren voor zoover betreft vent arbeid van jeugdige personen: artikel li. eerste lid, om dat werk op Zondag, ar tikel 17 om het tusschen 7 uur 's avónds en 6 uur 's morgens te kunnen verbieden, ar tikel 19 om eventueel bij een vergunning van het districtshoofd of van den Minister «afwijking toe te staan van het bepaalde bij artikel 17. Invoering van artikel 17 der Arbeidswet is tevens noodig met betrekking tot ver voerarbeid, om het loopwerk van jeugdige personen aan banden te kunnen leggen. Een Koninklijk besluit, waarvan het voor ontwerp hierbij gaat, heeft ten doel deze invoering te regelen. Kunnen deze bepalingen, naar het oor deel van den ondergeteekende, voor vent- o?'bcid worden gehandhaafd zonder daarop Uitzonderingen bij algemeenen maatregel van bcsii ur te treffen, voor loopwerk is dat niet het geval. De Winkelsluitingswet 1930 heeft het sluitingsuur der winkels in bet algemeen op 8 uur des namiddags be paald. liet komt den ondergeteekende ge- wenscht voor om het. werk der oudere loop jongens ook tot dat uur toe te staan. Er moet dus voor dat werk op den regel van artikel 17, dat niet toestaat arbeid na 7 uur des namiddags te verrichten, een uit zondering worden toegestaan. Deze uitzon dering is vervat in het hierbijgaande ontwerp van cen algemeencn maatregel n bestuur, als bedoeld in artikel 17 der Ar beidswet 1919, voor zoover betreft vervoer arbeid te land. HET WERELDSTRIJDCONGRES TEGEN DEN OORLOG. Een protest van het Verbond van Nationalisten. Amsterdam, 25 Augustus. De Cen trale Raad van het Verbond van Nationa listen te Amsterdam, zond op 24 Augustus bet volgende protest aan de Ministers van Binnenjandsche Zaken en Justitie: Het verbond van Nationalisten brengt ter kennis van Uwe Excellentie, dat bet hem gebleken is, dat bet „wereldslrijdcongres E-'gen den oorlog", dat aanstaanden Zater dag in bet R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt gehouden, met Russisch communis tisch geld wordt gesteund. Het congres staat in geregelde verbin ding met Moskou en krijgt zelfs vandaar uit zijn instructies; als Uwe Excellentie de ingekomen qn uitgogane bescheiden doet controléeren, zal Uwe Excellentie een en ander overtuigend blijken. Waar ,door dit congres een massale toe loop van communisten is te verwachten dit congres bovendien te Genève in ver band met de orde is verboden, doet de Cen trale Raad van hot Verbond van Nationa listen op Uwe Excellentie een dringend be roep. dit communistisch Strijdcongres te doen verbieden, opdat bet Nederlandsche volk gespeend moge blijven van nog meer dere communistische invloeden. DOODELIJK ONGEVAL. H a v e 11 e25 Aug. Gisteravond te onge veer half tien had bij de school te Havelte een ernstig ongeval plaats. Een tweetal meisjes reed per fiets het dorp uit Van de andere zijde naderde een vonterakar van bakker D. Bij het passeeren werd het paard voor de kar schichtig, sprong terzijde en reed een van de meisjes omver. Dit meisje, de 21-jarige raej. A. Ter Heide, werd ernstig gewond. Zij wist nog een nabij gelegen woning te bereiken, doch zakte bij de deur ineen. De geneesheer dr. Tan die onmiddel lijk ter plaatse was, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Terwijl de ziekenauto voor de deur stond is het meisje aan do inwendige verwondingen overleden. Onze regeering weigert visa aan alle buitenlandsche bezoekers Amsterdam, 25 Aug. Naar aanleiding van berichten in de pers dat de mededee- lingen van de secretarissen-generaal van Binncnlandsche Zaken en Jusitio dr. Fre- deriks en mr. v. Blom aan een delegatie van het comité ter voorbereiding van het wereldstrijdcongres tegen den oorlog, als zoude aan buitenlandsche bezoekers, die een visum behoeven om het congres bij te wonen, dit visum niet zou worden verstrekt, niet berusten op een uiteindelijke beslis sing van de regeering, heeft hedenmorgen een vertegenwoordiger van het comité op nieuw een onderhoud op het departement van Justitie gehad, teneinde alsnog voor cenige gedelegeerden, o a. uit de Sovjet- Unie, toelating tot ons land te bepleiten. Het comité deelt thans mede, dat dit on derhoud geen resultaat heeft gehad on (lat visa «aan alle buitenlandsche bezoekers die deze behoeven, geweigerd zullen wor den. TEGEN DE WINKELSLUITINGSWET. Actie van handelaars in Zuid vruchten o.d. Rotterdam, 24 Aug. De Nederlandsche Verecniging voor den handel in gedroogde zuidvruchten, specerijen en aanverwante ar tikelen, waartoe behooren ahe groote im porteurs en grossiers in Nederland van grondstoffen voor de bakkerij en banket bakkerij, heeft een verzoek aan den Minis ter van Economiscfhe Zaken gericht om maatregelen te treffen, waardoor den win keliers meer tijd ter beschikking worde ge steld voor het uitoefenen van hun bedrijf, waartoe meer bewegingsvrijheid op Zater dag en Zondag noodzakelijk is. De invoe ring van de winkelsluitingswet heeft een achteruitgang in den afzet van de winke liers tengevolge gehad, hetgeen zich o.a. openbaart in het feit, dat de betalingen voor de aan winkeliers geleverde grondstoffen thans beduidend slechter gesohiedpn, dan voorheen het geval was. Bij de voorberei ding van de Winkelsluitingswet werd ver ondersteld en aangenomen, dat het debiet gehandhaafd zou blijven. Dit blijkt echter niet het geval té zijn en wanneer op den ingeslagen weg wordt voortgegaan, wordt de toestand naar de mccning van adres sante, althans voor den kleinen midden stand, onhoudbaar. VERMINDERING VAN POSTBESTELLINGEN. 's-G ravenhage, 25 Aug. Het ligt, zoo als gemeld, in de bedoeling van het hoofd bestuur der P. T. en T. de voorgenomen vermindering van het aantal postbestellin gen te Amsterdam, 's Gravcnhage en Rot terdam van 4 tot 3 per dag binnenkort door te voeren. Zulks zal geschieden door de tegenwoor dige 2e. eh 3e bestellingen door één be stelling te vervangen, waarvan het tijdstip an uitgang aan de plaatselijke postver bindingen zal worden aangepast, dusdanig, dat het gunstigste resultaat wordt verkre gen. BOOTTOCHT VOOR SCHIPPERS VROUWEN EN KINDEREN. Rotterdam, 24 Aug. Het instructie- vaartuig van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart is heden begonnen met een serie boottochtjes voor schippersvrouwen en kinderen. Deze toohtjes zijn georganiseerd door de Internationale Schippersvereeni- ging in samenwerking met de hoofden van schippersscholen en het Onderwijsfonds. De Prinses Juliana is met 250 schippers vrouwen aan boord cn tal van kinderen naar Hoek van Holland gevaren. Voor de komende dagen staan nog esnige van die tochten op het programma. DE „HAVIK" NAAR INDIfi. Am 6 t e r d a m, ?5 Aug. Hedenmorgen is het vliegtuig de „Havik" om 4.15 uur van Schiphol naar Batavia vertrokken. Aan boord bevindt zich één passagier voor Ba tavia. Het vliegtuig neemt 240.43 K.G. post en 9.120 K.G. lading mee. Do bemanning be staat uit den eersten bestuurder Scholte, den 2en bestuurder Van Veenendaal, den mecanicien Dunk en den marconist Pest man. NOODLANDING. De particuliere vlieger Stol uit Gronin gen moest Woensdag wegens een defect aan den motor een noodlanding uitvoeren op een weiland te Vlieland. Nadat het de fect was hersteld, geraakte het toestel bij het opstijgen verward in het prikkeldraad, met het gevolg, dat het in zee terecht kwam. De bestuurder bleef ongedeerd. Hot vliegtuig heeft belangrijke schade opgeloo- pen. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. In het kanaal bij de Westsluis te Ter Neuzen is de 17-jarige G. Veerman bij hot baden verdronken. Dinsdag 30 Augustus, verkoop van Amersfoort. 0 Bernulfusstraat 33, v.m. 10 uur, een inboedel. Vrijdag 2 September, Hotel do Zwaan, Utrechtsche straat, des middags 12 uur, ver koop van 8 perceelcn grasgewas in de „Zure Maat" onder Baarn. Baarn. 1 Sept Hotel De La Prome nade, n.m. 8 uur, verkoop van het land huis „Acla Silva", van het perceel Pen straat 2 en van het heerenhuis „Suez", en het woonhuis aan den Dijkweg 54 en het dubbel woonhuis aan do Borneostraat 7 en 9 aldaar. Moestuin de Erven Manus, Molenweg, v.m. 10 uur, verkoop van een partij warme en koude kas- en buitenplanten. Donderdag 15 Sept., Ecmnesserweg 26, verkoop van con inboedel. 10 uur. Donderdag 15 Sept., Hotel „Central", ver koop van villa Eemnesserweg 26. 8 uur. Hoogland. Dinsdag 6 September; Koffiehuis H. J. v. Zcldert, Bunschoterstraat Verkoop van woonhuis met werkplaats, Coelhorsterweg E 141, evenals twee daarbij behoorende perceelcn grond; van dc boe renhofstede ..Nieuw Winsenburg", Over- Zeldertschcweg E 19. 11 uur. Een voorontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid ingediend De minister van economische zaken en arbeid heeft bij den Iloogen Raad van Ar beid ingediend een voorontwerp van oen algemeenen maatregel van bestuur tot wij ziging van het Arbeidsbesluit 1920. Aan de Memorie van Toelichting, behoo renden bij het voorontwerp, is het volgen de ontleend: In verband met nieuwe voorschriften is het noodig in het Arbeidsbesluit 1920 verderop aan te duiden als A.B. duide lijker dan tot nu toe het geval was, tot uit drukking te brengen, dat de beslissingen van het districtshoofd zich moeten bepalen lot „de uitvoering in een bepaald geval van in den algemeenen maatregel vervatte voorschriften". Tot dat. doel is in de eorste plaats de be voegdheid der districtshoofden om betref fende de uitvoering van de normen van het A.B. eischcn te stellen, welke bevoegd heid thans in de afzondartikelen os opgenomen onder zeer uiteenjoopende be woordingen overgebracht naar een nieuw artikel, 67bis. Dit artikel brengt in navol ging van artikel 270 van het Veiligheidsbe sluit 1916 tot uitdrukking, dat de cischen van het districtshoofd dc wijze van uitvoe ring in een bepaald geval van de voor schriften van den algemeenen maatregel van bestuur moeten betreffen. Krachtens artikel G7bis zal het districts hoofd in de toekomst eischen kunnen stel len betreffende een doelmatige beschutting van werktuigen en werktuigdeelen, een doelmatige luchtverversching en het ver mijden van hinderlijken tocht, een doel matige inrichting van vloeren, kleeder- bcrgplaatscn, waschgelegenheden, privaten, een veilige berging van ontplofbare stof fen enz. Alleen, waar het gewenscht was de strek king van bepaalde uitvoeringsvoorschriften uitdrukkelijk aan te geven, is de bevoegd heid tot het stellen van eischcn in de arti kelen, dio de normen bevatten, opgenomen of behouden. In de tweede plaats is, waar het A.B. het districtshoofd de bevoegdheid gaf bepaalde maatregelen in het belang van veiligheid of gezondheid te eischen, zonder dat dit daaromtrent een norm bevatte, die norm thans in het besluit opgonomen. De bevoegdheid om ter uitvoering van die normen eischen te stellen, is eveneens zoo veel mogelijk naar artikel 67bis overge bracht. De thans gekozen methode heeft het voordeel, dat zij aan de districtshoofden bij de uitoefening hunner uit het A.B. voort vloeiende bevoegdheden een duidelijker richtjijn geeft dan het bestaande besluit. Ook is het aantal der voorschriften van het A.B., waaromtrent de districtshoofden eischcn kunnen stellen, door het nieuwe ar tikel 67bis uitgebreid. Het bestaande be sluit vertoont in dit opzicht leemten. Zoo mogen tot dusverre wel eischen worden ge steld ten aanzien van de luchtverversching en het tegengaan van tocht in fabrieken of werkplaatsen en in winkels en apotheken, doch een zelfde bevoegdheid ontbreekt met betrekking tot kantoren. Krachtens artikel 8 mogen eischcn worden gesteld met be trekking tot dö beschutting van werktuig deelen; in artikel 25 daarentegen is die be voegdheid niet opgenomen. Ten aanzien van privaten in winkels en apotheken kun nen krachtens artikel 60 eischen worden gesteld; voor fabrieken of werkplaatsen (art. 22) en kantoren (art. 66) bestaat een soortgelijke voorziening niet. Het gewijzigde systeem met betrekking tot het stellen van eisfchen betreffende de wijze van uitvoering van een norm van het A.B. laat onverkort de bestaande en thans door artikel 10, derde lid, der Arbeidswet gesanctioneerde bevoegdheid der districts hoofden, een verbod van arbeid of het toe gelaten zijn van arbeid afhankelijk te stel len van een oordeel, een aanwijzing, een verklaring of het voldoen aan een eisch krachtens het A.B. gegeven of gesteld. Het gaat hier om de uitvoering van voorschrif ten, waarbij bepaalde arbeid niet in het al gemeen verboden of toegelaten is, doch het arbeidsverbod of de bevoegdheid om ar beid te doen verrichten slechts geldt, wan neer het districtshoofd daaromtrent een be slissing in een concreet geval genomen heeft. Een deel dier voorschriften is echter in verband met het hierboven opgemerkte ge wijzigd, n.l. die voorschriften, waarbij het aangeven van bepaalde middelen of maut- regelon een intergreerend bestanddeel vormt van het oordeel, de aanwijzing of den eisch. Zoo bepaalt artikel 10, onder B, thans, dat een jeugdig persoon of een vrouw in een lokaal geen arbeid mag ver richten op een plaats, waar die persoon of die vrouw is blootgesteld aan een tempera tuur van 25 tot 30 C., indien het districts hoofd heeft geöischt, dat „door hem aange geven" middelen worden aangewend om de temperatuur te verlagen of om den nadee- ligen invloed daarvan op do arbeiders te verminderen cn aan dien eisch niet wordt voldaan. In het ontwerp-besluit is „door hem aangegeven" vervangen door „doelma- tigo". Het districtshoofd zal dus in de toe komst kunnen volstaan mot een eisch in dien zin te stellen, het aan het hoofd of den bestuurder der onderneming overlaten de te bepalen, welke middelen daartoe moeten worden aangewend. Acht het dis trictshoofd het aanstonds, omdat aan de bedrijfsleiding do vcreischte kennis ont breekt, of later, wanneer de aangewende mfddelen niet doeltreffend blijken te zijn, noodig zelf dc middelen aan tc geven, dan kan hij dit krachtens artikel 67bis doen. Vorder is het noodig gebleken, In het A.B. eenige technische herzieningen aan te brengen, waaraan een ruim 10-jarige practijk de behoefte heeft doen gevoelen. EEN ONTROUWE POSTMAN. Rotterdam, 25 Augustus. Voor de rechtbank alhier heeft terechtgestaan do 50-jarige kantoorknecht der Nederlandsche Posterijen E. S. gedetineerd, die zich 6chul dig gemaakt had aan het misdrijf, strafbaar gesteld bij art. 373 van het Wetboek van Strafrecht. Verdachte had zich een- rol in houdende reclamebons van een sigaretten merk, die aan de fabriek waren verzonden ter inwisseling voor geschenken, cn die dus aan de Posterijen ten vervoer was toever trouwd, toegeëigend. Bij de behandeling der zaak bleek, dat het ten postkantore nogal eens voorkomt, dat dergelijke zendin gen, die niet nangeteekend worden verzon den, verdwijnen. Het O.M. eischte, er rekening mcehou- dend, dat het publiek vertrouwen moet kun ncn hebben in de post, 1 jaar gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. BOERDERIJBRAND. Dieren, 25 Augustus. Door nog onop gehelderde oorzaak brandde hedenmiddag je Laag-Sqeren een boerderij, eigendom van de Geneeskundige Badinrichting „Bothcsda" cn bewoond door den heer De Bruil, tot den grond toe af. Van den inventaris werd niets gered. Ecnig geld is verbrand. Enkele kippen en konijnen zijn in dc vlammen omgekomen. ITct huis was verzekerd; do inboedel eveneens, maar laag. Het oude gebouw wordt af ge' broken voor verkeers* verbetering Rotterdam, 25 Aug. Voor het ver krijgen van een behoorlijken verkeersweg in het centrum van de stad, is het noodza kelijk, dat dc vischmarkt aan de Leuveha- ven verdwijnt. De gemeenteraad heeft dit ook ingezien, toen hij het besluit nam tot verplaatsing van do vischmarkt naar de Bagijnenstraat cn van den vischafslag naar de Middenkous. Sedertdien is de verplaat sing van de vischmarkt naar een nieuw ge bouw aan do Bagijnenstraat tot een feit geworden. Intusschen heeft dit geen beteo- kenis voor een verbetering van den ver keersweg, aangezien het oude gebouw niet kan worden afgebroken, alvorens ook de vischafslag naar een andere plaats is over gebracht, De tijdsomstandigheden, zijn er oorzaak van geworden, dat na de voltooiing van den kademuur cn de fundeering met den eigenlijken bovenbouw van den nieu wen vischafslag niet is voort gegaan. Nu het door een regeling met de firma Gcrzon mogelijk geworden is tot een verkeersver- betering tc komen door verbrceding van de Witte Leeuwensteeg, zou het zeer ge wenscht zijn, hot daarheen te leidon, dat ook tot afbraak van hot oude Vischmarkt- gebouw zou kunnen worden overgegaan. De directeur van Gemeentewerken heeft nu het voorstel gedaan om op de gemaakte fundeering een loods te bouwen, waarbij de kosten beperkt kunnen blijven tot 55.000. Hierdoor wordt uiteraard sléchts cèn tijdelijke oplossing verkregen, waaraan geen grooto eischen kunnen worden t. ge steld, maar men verkrijgt er een bolang- rijke besparing door, aangezien met 'den oorspronkelijk bedoelden houw een bedrag gemoeid zou zijn van 213.000. Zelfs al zou dc tijdelijke loods slechts een levensduur hebben van zes jaren, dan nog zou men hiermee voordeeliger uitkomen. Met. de commissie voor de financiën en de commis sie voor de gemeentewerken is hot college van oordeel, dat er alle aanleiding is aan het voorstel van den directeur gevolg te geven cn zij doen dan ook daartoo het voorstel. EEN PAN KOKEND WATER OMGEVALLEN. Ongeval op het Gemeentelijk kampeerterrein te Katwijk, Door het omvallen van een kookioestcl kreeg een 16-jarige kampeerder uit Lejiiën een groote pan met kokend water over het lichaam. Per auto werd de gewonde nAar het nabij zijnde Zecho9pitaal vervoerd en vervolgens naar het Diaconcssenhuis te Leiden. Men vreest voor zijn leven. (Hbld.). arts voer maag,- bloed-, nier- en stofwisselingsziekten, BILTSTRAAT 111, UTRECHT heeft de praktijk hervat Mevrouw IBrinck Gediplomeero Heilgymnastiek en Massage Zuidsingel 36 Tel. 1404 Vooral bij het koopen van fmit, is goedkoop maar al te vaak duurkoop. Koopt hij een gevestigde ter zake kundige winkelier. Onze 15-jarige ervaring geeft U waarborg voor goede bediening tegen billijken prijs. PLANTSOEN WEST TEL. 941 Voor een. gebruikt motor- rij wlel is het adres Onze Specialité Gevulde Kalfsborst 80 cent per pond. Slagerij BEN POLAK, Arnh^traat 12b. telefoon 659. Wij hebben een groote sor teering Hollandsoh FRUIT. Zoete blauwe en witte druiven Blauwe wijnpruimen, dub bele en enkele gele prui men, Reine Victoria cn reine claude. Verschillende soorten tafelperen en appelen, Ana nas, Suiker -en Netmeloenen, Perziken, Augurkjes. Fa. LAMBRECHTS ARNH.STRAAT 22. TeL V per September voor eohtp. m. 1., 'bij besch. fam. (geen beroepsp.), gevr. 1 zit- cn 2 slaapk. in huis met centr. vervv. omg. station. Br. m. bijz. en cond. per maand onder No. 5319 bur. Aimersf. Dagblad. Ieder rookt thans onze Maximus 3 cent sigaartje Deli zandblad met pijpje. Alleon H. BOKKING Zn. Langestraat 80. TeL 100. Utrechtschestraat 39. Beëedigd schatter en Vendameester Langestraat 102b Oudste en vertrouwd adres (Gevestigd sedort 1900). Taxatie van geheole of go deeltelijko inboedels en ge bouwen. Goederen voor publieken verkoop worden dagelijks af gehaald. Verhuizingen en verpakkin gen. Verkooplokaal Huurhuizen 47 SPECIALE AANBIEDING ZIE ONZE ETALAGE op DINSDAG 30 cn WOENSDAG 31 AUGUSTUS en DONDERDAG 1 SEPTEMBER. Buffet en Muziek aan boord. Tarief: le klas 2.50, 2e klas 1.50. Kinderen half geld. Vertrek van Amersfoort 8 uur, Soest, Groote Melm 8.30 uur en Theetuin de Watermolen, telef. 724, Baarn, 9,30 n. h. Merwedeslr. W. VAN LAAR. Levering van prima kwaliteit artikelen legen scherp concurroerende prijzen. Zij die Vrijdag en Zaterdag voor I 1besteden, ultgex. Sniker en Roomboter, ontvangen een aardige verrassing. Beleefd uitnoodigend tot een bezoek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3