VERHOOGD CREDIET WERKVERSCHAFFING BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 AUTO CONTRA TREIN Gevaarlijk punt te Soest DE KONINGINNEDAG Agenda Fa.M.R.N.00STERVEEN Langestraat 42 Tel. 77 J BREIKATOEN 8 Wolhandel „DE CONCURRENT" Voorstel van B. en \V. tot aanleg van een zwems en zonnebad in Birkhoven In de Raadsvergadering van 30 Maart j.l. werd besloten ten behoeve der werkverschaf fing over te brengen van den dienst 1931 naar den dienst 1932 30.000, voor de uit voering van werken, die reeds waren aan gewezen. Voor het reeds op do begrooting uitgetrok ken bedrag van 40.000 werden nieuwe wer ken genoemd tot een bedrag van 51.102.82, waarvan niet werden toegestaan de bedra gen van 8.500 en 6.750 voor een open luchttheater, zoodat voor een bedrag van 35.852.82 werken werden aangewezen. De in den loop van het jaar toegenomen werkeloosheid maakte noodzakelijK, dat de werkverschaffing onverminderd werd voort gezet en het is te voorzien, dat ook in den komenden winter daarvoor belangrijke be dragen zullen moeten worden uitgegeven. Om de werkverschaffing te kunnen laten doorgaan, dienen nieuwe credieten te wor den verleend en moeten nieuwe werken wor den aangewezen. Een matige raming gaf aan, dat in totaal voor werkverschaffing noodig zal zijn een bedrag van 143.000, zoo dat de reeds toegestane bedragen met 73.000 zullen moeten worden verhoogd. B. en W. stellen voor, voor dit meerdero bedrag te doen uitvoeren de navolgende werken: Voortzetting 4e deel plantsoengordel (waarvan de totale kosten werden geraamd op 75.000 en waarvoor reeds 25000 crediet werd verleend); te verleenen een crediet van 50.000, waarvan te brengen op den dienst 1932 een bedrag van 43.000. Puinverwerken van steen, afkomstig van het Hellesbraatkwartier 43.000.—. Bouw openluchttheater door uitbreiding van het bestaande openluchttheater; een crediet te verleenen van f 25.000, waarvan te brengen op den dienst 1932 een bedrag van 10.000.—. Het plan is zoo opgevat, dat het ongeveer gelijk zal worden aan het theater, waarvan de plaats niet werd goedgekeurd. Het too- neel van het bestaande theater is vergroot, evenzoo het aantal zitplaatsen, dat nu uit gebreid is tot 1100, terwijl achter de laatste zitbank nog een 100 staanplaatsen zijn. Ten einde het amphitheatersgewijze oploopen der zitplaatsen, alsmede de hoogteverschillen in tooneel en voorgrond te verkrijgen, is een grondverzet van plm. 10.000 M* noodig. Deze hoeveelheden zijn te verkrijgen door in het terrein ten Zuiden van het theater een groo- te kom te graven. In de kosten zijn opgenomen afrastering, loketten, kle.edgolegenheden, enz., beplanting cn banken. Verlichting van het terrein is in de kosten niet, opgenomen, Maken van brandsingels 500.— Aanleg, weg bij Birkhoven vanaf den Rijksstraatweg naar den spoorweg 2300.—. Aanleg plantsoen vanaf Coninckspoort tot de Kamp, waarvan het plan ter inzage is gelegd 7500. Algemeene kosten vallende op de uitvoe ring der werken als ongevallenverzekering, zegels, e.d. 6700.Totaal 73000. Voor zoover niet de volle bedragen ten laste van de begrooting zijn gebracht, zullen nadere voorstellen worden gedaan bij de be stemming van het crediet voor werkver schaffing op de begrooting 1933 uitgetrok ken, waarbij dan tevens voorstellen zullen worden gedaan voor nieuwe werken. Van deze werken noemen B. en W. een zwem- en zonnebad aan te leggen ten Zuiden van'het te bouwen openluchttheater. Zij noe men dit werk, omdat zij zich voorstellen den grond benoodigd voor het openluchttheater te graven op de plaats waar het zwembad zal kunnen komen, zoodat aldus werk met werkverruiming wordt gemaakt. De kosten van het zwembad, overigens uit te voeren in werkverruiming, worden globaal geschat op 35.000. De plannen hiervoor zijn nog in be werking en zullen den Raad weldra worden aangeboden. Tegenover de verhooging der uitgaven van 73000.dienen de bedragen tot dek king te worden aangewezen. Zeer bezwaarlijk zou daaraan kunnen worden voldaan wanneer niet door het Rijk tegenover 30% het vorig jaar, een verhoogd percentage zou worden bijgedragen. Over het tijdvak van 1 Januari—1 Juli 1932 is de bijdrage van het Rijk bepaald op 70% der loonen en wij nemen aan, dat ook verder dat percentage zal worden toegestaan. De rijksbijdrage kan in verband hiermede gesteld worden op 64000.Er is geraamd 12000.—, zoodat hiermede een meerdere ontvangst kan worden geraamd van 52000.—. Uitkeering, opcenten, dividend en tan tièmebelasting 3000.—. Gewetensgclden 600.De post belasting naar het inko men over vorige jaren kan worden gesteld op 9000.De post belasting op tooneel- vertooningen kan worden verhoogd met 3000.Van onvoorziene uitgaven kan voor dit doel worden bestemd 5400.To taal 73000.—, zoodat alle meerdere uitga ven op de begrooting 1932 zijn gedekt. Tenslotte deelen B. en W. nog mede, dat bij de uitvoering der werken aan den plant soengordel ten laste van de werkverschaf fing zijn gebracht 3000.— voor ophooging van het terrein verkocht aan de Gerefor meerde Kerk en 7300— voor ophooging van het Soplaterrein, billijK is deze bedra gen ten laste te brengen van het grond bedrijf. GEMEENTERAAD. Aanvullingsagenda voor de ver gadering van Dinsdag 30 Aug- a.s. 21. Voorstel van B. en W. tot aanvaarden van een drietal geschilderde portretten van leden der Familie Thiens geschonken dooi Mevrouw H. Abresch—Luchtmans te 's Grave nh age. 22. Voorstel van B. en W. betreffende de uitvoering van rioleeringswerkcn in het Bergkwartier voor 1932 en 1933. 23. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Raadsbesluit d.d. 6 Augustus 1932 No. 508, strekkende tot het aangaan van een dading met den heer Felix. 24. Wijziging begrooting dienstjaar 1932. 25. 2e Kohier hondenbelasting 1932. 26. Voorstel van B. en W. tot 't verhoogen van de credieten voor werkverschaffing met f 73000 en tot het aanwijzen van nieuwe werken waaronder afwerking 4e deel plant soengordel, bouw openluchttheater cn plant- soenaanleg Coninckspoort. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A: Mej. H. Nieboer en de heeren A. L. Niel- son en A. Toxopeus. Afgewezen: 6 Candida ten, teruggetrokken 3 candidaten. Geslaagd voor diploma B: de heeren S. E. G. Burmann, H. Th. W. A. Diederiks, P. A. Lefeher, J. C. Meyer en I. de Tombe. Afgewezen: 7 candidaten. Het examen wordt voortgezet met 4 can didaten. Van de vorige groep slaagde nog voor di ploma B. de heer J. A. Mulder. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers op 25 Augustus '32 boven de 18 jaar. 1 Costuumnaaister; 3 dagmeisjes; 3 dienst boden; 1 kamermeisje; 1 naaister, (atelier) 1 vuurwerker; 1 winkeljuffrouw. Beneden do 18 jaar. 1 Leerl. beh. stoffeerder; 2 loopjongens; 1 jongste kantoorbediende; 2 dagmeisjes. Aanbiedingen van werkzoekenden op 25 Aug. '32 beneden 18 Jaar. 1 Boekbinder, 7 electriciens, 2 kantoorbe dienden (mann), 2 id. (vrouw.), 1 leerl. len- zenslijper; 1 blikslager; 1 orgelmaker; 3 losse arbeiders, 7 machinale houtbewerkers; 1 metselaar, 1 meubelmaker, 1 monteur (auto), 1 rijwielhersteller, 1 schilder (huis), 1 straatmaker; 2 timmerlieden; 1 voeger; 1 wagenmaker. Aanbiedingen van werkzoeken den op 25 Aug. 1932, boven de 18 jaar. 1 Accountant, 5 autogcenlasschers, 4 auto monteurs, 5 banket- en broodbakkers, 2 ban ketbakkers, 20 bankwerkers, bedienjuf- frouw, 2 behangers-stoffeerders, 3 betonwer kers, 1 blikslager, 3 boekbinders, 7 boek drukkers, 6 boekhouders, 1 broodbakker, 12 chauffeurs, 1 chocoladewerker, 2 dienstbo den, 12 electriciens, 1 electr. lasscher, 1 em- balleur, 1 expediticknecht, 22 fabrieksarbei ders, 2 fabrieksmeisjes, 1 forceur, 1 frame- bouwer, 1 framevijlcr, 64 grondwerkers, 1 hoefsmid, 1 houtdraaier, 2 huishoudsters, 2 hulp in de huishouding, 1 incasseerder, 4 inpakkers, 3 instrumentmakers, 12 kantoor bedienden (mann.), 4 kantoorbedienden (vrouw.), 8 kantoorwerksters, 5 kcllners, 1 hulpvakarbeider (Typ.), 1 Galvaniseur, 1 ketelmaker, 1 medaillemaker, 1 electr. tech nikcr, 1 chef tabaksfabriek, 1 chef sigaren fabriek, 1 kinderjuffrouw, 1 kistenplakker, 13 kleermakers, 1 koetsier, 1 kok, 2 koper slagers, 3 kruideniersbedienden, 1 kuiper, 10 letterzetters, 1 linnen juffrouw, 2 lompensor teerders, 10 loodgieters, 3 loopknechts, 163 losse arbeiders, 3 machinale houtbewerkers. 10 machine-bankbewerkers, 1 machinist, 7 magazijnknechts, 1 magazijnmeester, 1 me- taalboorder, 5 metaaldraaiers, 1 metaal- fraiser, 1 mctaalschaver, 2 metaalslijpers, 2 metaalstampers, 33 metselaars, 2 meubcl- beitsers, 17 meubelmakers, 2 meubelstoffeer ders, 1 motorschipper, 3 naaisters, 640 opper lieden, 3 pakhuisknechten, 1 papierbcwerker 1 pianostemmer, 7 plaatwerkers, 1 portier, 1 pijplegger, 2 radio-monteurs, 2 reizigers, 3 rijwielherstellers, 2 rijwiellakkcrs, 4 rij wielmonteurs, 4 scheerders (textiel), 1 ban derol lcerder, 1 kapster, 1 verkoopster, 49 schilders (huis), 1 schilstcr, 5 schoenmakers 19 sigarenmakers, 2 sigarensorteerders, 3 smeden, 1 slager, 2 soldeerdcrs, 1 steenhou wer, 1 steno-typiste, 3 stokers, 5 straatma kers, 8 straatmakers-handlangers, 27 stuca- doors, 1 suiker-werker, 4 tabaksbewerkers, 1 tcekenaar bouwk., 1 teekonaar werktk., 3 textielarbeiders, 80 timmerlieden, 11 tuinlie den, 2 twijners, 1 uitvoerder, 1 venter,4 ver vers, 22 verwarmings-monteurs, 1 viltbewer- ker, 11 voegers, 9 voerlieden, 2 wafelbakkers 4 wagenmakers, 1 waschknecht, 11 werk vrouwen, 54 wevers, 2 winkelbedienden, 1 winkeljuffrouw, 1 zadelmaker, 1 zilversmid. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. Alle aanvragen en aanbiedin gen te richten tot de Arbeidsbeurs, Achter Davidshof No. 2, Tel. Int. 1244 en 1245, 's avonds 1244. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prlJSTerhooglng ABONNRNf E NTS PR IJS 17% CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse De verkeersovertredingen vormen nog steeds de hoofdschotel bij het kantongerecht Do openbare zitting van het kantonge recht, gepresideerd door mr. van Son en met mr. Zijlstra als ambtenaar van het Openbaar Ministerie, is ook gisteren niet in staat geweest veel variatie te brengen op het bekende thema: aanrijdingen en ver keersovertredingen. Wij zullen onzen lezers niet op al die gevallen vergasten, teneinde al te groote eentonigheid te voorkomen, doch slechts enkele dezer strafzaken weer geven. Wederom was er het: „dronken achter het stuur". Reeds de vorige weck heeft het O. M. zijn plan kenbaar gemaakt in de toe komst nog strenger tegen dergelijke exces sen op te treden, hetgeen alleszins ver klaarbaar is Autobus op oubewaakten over weg, terwijl een trein naderde. Te Barneveld reed op 25 Juni j.l een autobus naar een onbewaakten overweg op het moment, dat een trein naderde. Begrij pelijkerwijze staat in zoo'n geval voorge schreven, dat het verkeer op den weg stop pen moet. Verdachte, die er zelf goed afgekomen is, doch wiens autobus totaal vernield werd, geeft het feit volmondig toe. Ilij meende echter, dat de trein reeds gepasseerd was. Dit keer kwam hij er nog zonder ontzeg ging van het rijbewijs af, doch werd veroor deeld tot 50 boete, subs. 10 dagen hechte nis. De eisch van den ambtenaar van hot O. M. was 60, subs. 30 dagen. Dronken achter hot stuur. Op 31 Juli reed een automobilist in dron ken toestand op den Utrechtschcweg. Ver dachte, die zelf niet verschenen was, is door de politie alhier op verzoek van die te Bilt- hoven aangehouden en in arrest gesteld. Zoowel in Utrecht als in de Bilt heeft de man een aanrijding gehad. Verbalisanten hebben geconstateerd, dat de man in ken- nelijkcn staat van dronkenschap verkeerde. Hot O. M. wijst op verdachte's ongunstige verleden. Reeds meerdere vonnissen heeft hij achter den rug. Een strenge straf moet hier dan ook wel gecischt worden; dergelijke menschel begrijpen blijkbaar do gevaren niet, waaraan zij hun mójlcmenschen bloot stellen. De cisch luidt één maand hechte- nisstraf en ontzegging xanjiet rijbewijs ge durende een jaar. Conform dezen eisch wordt verdachte veroordeeld. Aanrijding te Baarn. Op 6 Juli j.l. had te Baarn op de vrij nauwe spoorbrug een aanrijding plaats tus- schen twee auto's. De verdachte in deze zaak was de bestuurder van een auto, die uit de richting Amersfoort kwam. Toen hij reeds bijna van de brug af was, had de aanrijding plaats cn is het linker-achter- spatbord van een auto van tegemoetkomen de zijde geraakt. De verdachto verklaart zich allerminst schuldig te gevoelen, hij heeft geheel rechts gereden met matigen gang. De andere auto is echter met 30 K.M.-gang de brug opge komen. Gelijke verklaringen worden afgelegd door een getuige a décharge. De aange- redene zegt, dat verdachte teveel naar links is gekomen. Begrijpelijkerwijze achtte het O.M. het bewijs niet geleverd en eiöchte vrijspraak, waarmee dc kantonrechter zich vcrecnig- de. Aanrijding op don Leusdorweg. Uit den hoofdpoort der infanteriekazerne kwam op 11 Mei des avonds om 11 uur een auto, die te voren stilgestaan had in dien poort en na het openen van het hek uitge reden was in dc richting Leusden. Van die zijde naderde op dat moment een automo bilist, die vrijwel midden op den weg reed en toen een aanrijding had met de militaire auto. Verschillende getuigen werden gehoord Daarbij blijkt o.a., dat de automobilist uit Leusden komende, voldoende tijd en gele genheid heeft gehad naar rechts tc gaan, nadat hij de auto uit de kazerne had ge zien. De feiten van deze eenvoudige zaak ston den wel vast; het O.M. meent, dat verdach te wel degelijk de schuld van de aanrij ding draagt, ook al heeft hij niet begrepen, dat de andere auto zou uitrijden. Geëischt wordt f 10.— boete 6ubs. 4 dagen hechtenis. De kantonrechter wilde er reke ning mee houden, dat ook het uitrijden van de andere auto onvoorzichtig was gewees: en veroordeelde den verdachte tot f 5.— boete subs. 3 dagen hechtenis. Gevaarlijk punt te Soest. Wie draagt do schuld? In Soest had op den Rijksstraatweg een aanrijding plaats gehad tusschen twee wielrijders, die zich in het Ivcrkoad bevon den en den straatweg wilden opkomen en een auto, die dat pad wenschte in te gaan. De auto had voorrang moeten verleenen aan het verkeer van rechts. Dc bestuurder heeft daar zijn bedrijf, hij wijst er op, dat het een uiteret gevaarlijk punt betreft. Er is een hooge schutting, die uit een auto niet overzien worden kan. Reed6 meerdere malen is de gemeente Soest op het daaraan verbonden gevaar gewezen, hetgeen tot nu toe zonder resultaat is gebleven. De wiel rijders (een verloofd paar) hadden niet ge beld en reden zonder verlichting van hun rijwiel, alhoewel daartoe de tijd reeds aan gebroken was. Meerdere getuigen worden verhoord; ver dachte geeft toe, dat het verkeer van rechts moet voorgaan, muar hij schrijft het onge luk geheel toe aan do buitengewoon ge vaarlijke situatie. 'De mccning wordt door do rechterlijke macht gedeeld cn conform den eisch volg do vrijspraak. De aanrijding op Kroontjesmolen. Men horinnert zich de aanrijding op 14 Juli j.l. tusschen tweo auto'6 op het kruis punt Arnl\ mschcwcgBisschopswcg. waarbij een groote 6-wielige verhuiswagen het trottoir opreed en ten deele het pui van een hoekhuis vernielde. Gisteren werd do zaak behandeld. Aan het verkeer van rechts was geen doorgang verleend en de bestuurder van do verhuis auto werd dicntengcvolgo veroordeeld (con form den eisch) tot f 15.boete 6ub6. 6 da gen hechtenis. De samenstelling van het programma Uit het officieele programma voor den Koninginnedag dat alom verkrijgbaar is ge steld, nemen wij het volgende over: Tot inleiding van den feestdag wordt aan den vooravond, dus op Dinsdag 30 Augus tus, een rondgang met muziek gehouden, na afloop waarvan de gebruikelijke repetitie- wordt gehouden voor dc Koraalzans, tor- wijl dc avond wordt besloten met een ver lichte en versierde gondelvaart door enkele plantsocngrachtcn. Van 8 tot 9 uur wordt in de St. Joriskcrk een wijdingsure gehouden onder leiding van Ds. J. Panncbakkcr. In de voormiddag van 31 Augustus vinden we als gewoonlijk muzikale reveille, kloklui den, carillonspel en Koraalzang. Wegens de verbouwing van Amicitia wordt deze thans gehouden bij de muziek tent in het Plantsoen (KI. Hang), Voorts belooft do Kinderoptocht, vcreenigd met het Bloemencorso wel weer iets fraais te zullen worden. Des namiddags worden de feesten voort gezet op het feestterrein aan den Leusder- weg, waar dc Muziekverccniging Wilskracht een concert geeft en waar verschillende Volksspelen worden gehouden. Het glans punt van den middag zal echter bestaan in het Springconcours door H. H. O. O. der be reden wapens en door do groote cn bekende boerenbruiloft van Kloris en Roosje. Voor dezen Koninginnedag is do bruiloft echter speciaal gearrangeerd, terwijl Thomasvaer cn Pieternel ook een voor deze gelegenheid vervaardigde Oranjewcnsch zullen ten ge- hoore brengen. In den avond vinden wo ook iets nieuws voor Amersfoort (waaraan wij evenals aan den boerenbruiloft reeds eerder in ons blad aandacht schonken) cn wel een z.g Schimmenspel, waarbij verschillende episo den uit het leven van Prins Willem I zullen worden voorgesteld. Het slot van den dag wordt gevormd door het traditionecle vuur werk, dat iedereen natuurlijk wil gaan zien. Moge de uitvoering van dit programma, dat inderdaad veel belooft, door mooi weer worden begunstigd. Het Bestuur der Oranjcvereeniging noo- digt dc burgerij wederom met aandrang uit om door het uitsteken der vlaggen de feest stemming te verhoogen en de stad een feeste lijk aanzien tc geven. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingal 7. Vertoonlnp van „Es wird schon wieder bcsser." Rembrandt Theater LangestrauL Vertoo ning van „De Knokploeg" en „Zeg ja." Museum Fléhite, Wcstsing^l. il'itgezon derd des Zondags) Theosofische Bibliotheek Gebouw The Vereeniging. Regen tesselaan lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuben 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23 22—27 Augustus. School voor Wijsbe geerte, Dr. Bierens de Hean over „De i-lealis tische gedachte in haar hoofdgestalten. 26 Aug. Terrein Plantsoen (N.). Wljkver gadering S.D.A.P.—N.V V.; spreker A. va». Wijngaarden. 8 uur. 29 Augustus—3 September. School voor Wijsbegeerte, Prof Dr Clay over „Een na tuurlijke orde der wetenschappen 30 Aug. Terrein Seringstraat Wtjkverva dering S.D.A.P.—N.V.V.; spreker J MebMis - 8 uur 1 September. De Valk. Lezing over hel voetbalspel door den heer Karei J. J. Lotsy uit Dordrecht. 8 uur. 1 Sept. Muziektent Plantsoen (Z.). Cen trale meeting S.D.A.P.— N.V V.. spreker dr. ir. Th. v. d Waerden. 8 uur. 3 Sept. Zomerfeest Speeltuinvereeniglnw ..Leusderkwartier." V/2 uur. 3 Sopt. Pesie's Zwemschool. Zwemfeest A. G. V. „Wilhelmina." 3 uur. 3 cn 4 Sept. Birkhoven. Kampioenswed strijden K. N. G. V., 3—4 September, Schoot voor Wijsbe geerte Mevrouw Dr. J. D v d. Bergh van Fyunga— Flins over ..Arbeid en Sexe 18 September Soc. Concordia. Jondsctu- Ver. „Nut en Genoegen." Lezing mej C. F.itjc. Amsterdam, over- „Het Jodendom in de huiskamer." 8 uur. ZEIST. 26 Aug. Concertzaal Figi. N.V. Het Schouwtooneel. Opvoering van „Suiker freule." 8 uur. WAT ETEN WIJ MORGEN? Koffietafel. Haring in tomatensaus. middagtafel Voorgerecht: bloemkoolsoep. Visch: gokookte heilbot met zuro saus. Aardappelen, gewoon. Groente: sla kropjes. Nagerecht: gekookte rijst met bessensap. Honing Koeken 25 cent 2 koeken voor 37 cent. ONZE WINKELS. Kruidenierszaak „Necrlandio." Vanmiddag is in het pand Amstelstraat hoek Merwcdestraat het modern mgerichto kruideniorsbodrijf „Neerlandia" geopend. De eigenaar, do heer W. van Laar, heeft kosten noch moeite gespaard om het bedrijf zoo goed mogelijk uit te rusten, waarbij vooral groote aandacht geschonken is aan do eischen der hygiene cn bediening. Wij vertrouwen, dat het publiek het waardecrcn zal. VERMISSING VAN AANGETEEKENDEN BRIEF. Ten postkantore. Bij dc politic is aangifte gedaan van ver missing van een aungoteekenden brief, be stemd voor Italië, met een inhoud van f 40. Een onderzoek wordt ingesteld. AANHOUDING. Door de Utrechtsche politic is een zeke re G. aangehouden, verdacht van oplich ting. Hij is gisteren overgebrucht naar hier, aangezien do politie te dezer stede zijn aan houding had verzocht onder verdenking van dergelijke misdrijven, in Amersfoort gepleegd. EXAMENS. Te 's-Gravenhagc slaagde voor het exa men Handteekenen M. O. (Ma) de heer S. lo Poole, alhier. AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. Water-temperatuur. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 67 graden. Diploma's. Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen kon worden uitgereikt aan Eg- bert Jonker Jr., II. F. Bierman en ,F. Bier man. BURGERLIJKE STAND. 25 Augustus 1932. GEBOREN: Theodorus, z. v. Gerrit Jan van Dolderen en Necltjc Elisabeth van Middelkoop; Herman, z. v. Reinicr van Gu- lik en Johanna Martha Bleijenburg; Wil lem, z. v. Willem Agcnant cn Maria Hart man; Aartje Hendrika Leonora, d. v. Lco- nardus Wilhelmus Scheerder en Geertje van Nimwegen. ONDERTROUWD: Jacob Tcrmaat en Aartje Koenen; Bart Hooft en Maria Agnes Smink; Corneüs van Zwol en Hendrika van Vulpen; Petrus Lambertus Soet en Johan na Polleman; Gerard Wijnands en Wou tertje van Effrink; Johannes Marinus Ma ters cn Johanna Antonia Verschuur; Ger rit Schras en Christina Gijsberta Thomas sen: Gijsbert van Zadelhoff cn Maria Jaco- ba Ruitenberg. GEHUWD: Joseph Pierre Jacobus Ver schuur en Theodora Gecrtruida van der Logt; Corneüs van Zwol cn Maria Geertrui- da van den Esscnburg; Ruth van Veencn- daal eri Mngdalena van der Spek. OVERLEDEN: Antonius Johannes Orth, oud 68 jaar, echtgenoot van Elsje van Wijngaarden: Peter Kuijt, oud 71 jaar, echt genoot van Elisabeth van Es. „Dubbel Blank" g) voorradig in No. 4, 6, 8, 10 en 12, per ÏOO grams g knotten. Natuurlijk weer in g LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT OMREKENINGSKOERSEN. Ofl Nnl Niet Oft. 25 Aug 26 Aug. 12 uur l-onden «.60 8.61 Herlijn59 12%- 59.12 ^arijs 9.741/. 9.741/. Hrussei 34.50 34.50% Zurich 48.31 48.32 Kopenhagen........... 46.30 46.15 Oslo 43 50 43.50 Stockholm 44.50 44 50 New-York2.48% 2 48% Milaan12.78 12.79

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7