OM DEN ZILVEREN VOETBAL AUTO ONGELUK BIJ WEERT Auto totaal versplinterd en daarna verbrand OUDEVEETE UITGEVOCHTEN BRAND IN EEN MEUBEL FABRIEK TE DORDRECHT Eén zoo'n Boom gs\ ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI NED. HERV. KERK IN DE WIERINGERMEER Prof. Slotemaker de Bryine houdt een predikatie WERKLGOZENSTEUN IN NATURA HERCULES UITGE SCHAKELD u zoekt aparte, moderne Meubelen tegen billijken prijs Komt U eens bij ons zien en U zult verwonderd staan onzer groote sorteering ern de LAGE PRIJZEN. A. H. VAN NIEUWKERK N.V. TEL. 543 AMERSFOORT HUMORHOEKJE Vijf gewonden, o.iv. twee zwaar gekwetsten Weert, 28 Aug. Onder Bakewel bij Weert 16 de heer Joh. Jager uit Amsterdam hedenmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom ge reden. In den wagen zaten vijf personen, zijn echtgenoote, zijn zoon, zijn 6choondoch ter en zijn kantoorjuffrouw, mej D. de Gros. De wagen is totaal versplinterd. Om wonenden 6nelden toe en haalden de inzit tenden, die allen gewond waren uit den wagen, welke koj t na het ongeval in brand vloog. Mej. de G. had een zware hersen schudding en een beenbreuk, terwijl de zoon ernstige inwendige kneuzingen be kwam. De toestand van deze beide zwaar gewonden is zorgwekkend. De heer J. kreeg een beenbreuk, terwijl mevr. J. en de schoondochter eveneens inwendig waren gekneusd. Alle slachtoffers zijn opgenomen in het St. Jansziekenhuis te Weert. Vechtpartij met doodelijkert afloop Drachten, 28 Aug. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich aan de Zui derdwarsvaart te Drachten een drama af gespeeld, waarbij de 40-jarige H. Numan het slachtoffer is geworden. De gebroeders Jan on Thomas Numan hadden den avond in verschillende café's te Drachten dooi gebracht. Na sluitingstijd begaven zij zich huiswaarts. In de nabij heid van hun woning ontmoetten zij zeke ren K. van der Terp, die eveneens daar woonachtig is. Van der T. was vergezeld van zijn vrouw. Bij het erf van van der Terp ontstond tusschen de mannen een woordenwisseling, waarbij een oude veetc werd opgehaald. De woordenwisseling ontaardde in een vechtpartij tusschen de Numans en van der Terp, waarbij de laatste uit zelfverdediging zich met een zeis te weer stelde. Hij trof daarbij Jan Numan in de zijde. De verwon dingen waren van zoo ernstigen aard, dat de dood spoedig intrad. De politie heeft een onderzoek ingesteld en Thomas Numan aangehouden, terwijl van dor T. voorloopig op vrije voeten blijft. De beide Numans staan ongunstig be kend, van der T. daarentegen goed. Dordrecht, 27 Aug. Hedenmiddag te 5 uur ontdekte men brand in de gebouwen van dc N.V. Meubelfabriek v.h. J. IT. Bon man en Zn. aan den Weeskinderendijk, al hier. De direct gealarmeerde brandweer was spoedig met 3 motorspuiten aanwezig en bestreed het vuur met 9 stralen. Zij kon evenwel niet verhinderen, dat do droogin stallatie waar de brand was ontstaan, be nevens dc verfspuitinrichting, de meubel makerij en de machinale houtbewerking geheel door het vuur vernietigd werden. De zagerij en schaverij konden gedeelte lijk behouden blijven. De snelle uitbreiding van het vuur was veroorzaakt door het feit, dat er een krachtige wind over de ge bouwen woei, met het gevolg, dat toen de brandweer arriveerde, reeds een groot ge deelte van het complex in vlammen stond. De gebouwen van de wasschcrij „Ozoon". die vlak aan de brandende panden grens de, Ronden zonder groote schade voor het vuur behoed worden. Dc schade bedraagt ruim 40.000 gulden. Een groote voorraad hout ben evens 500 stoelen gingen in de vlammen verloren. De oorzaak moet gezocht worden in het in brand raken van een paar zakken krul len, die naast den ketel in de drooginstal latie waren opgeslagen. De schade wordt door verzekering op beurspolis gedekt. AUTO-ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. Amsterdam, 27 Aug. Hedenmiddag te kwart over twaalf wilde op den Haarlem merweg bij den Uitweg dc chauffeur van een vrachtauto, die in dc richting Amster dam reed, een voor hem rijdenden auto, eveneens een vrachtauto, inhalen. Hij haal de daarbij te weinig naar links uit, met het gevolg, dat beide auto's met elkaar in aan raking kwamen. Door de botsing sloeg de voorste auto om: de chauffeur en een naast hem gezeten 13 jarige jongen kwamen op straat terecht en liepen beiden een hersenschudding op. Per auto van den G.G. en G.D. zijn de slacht offers naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. De omgeslagen auto had zware beschadi gingen aan de carrosserie opgeloopen; de andere auto was nagenoeg onbeschadigd* tegen den chauffeur er van is procesverbaa' opgemaakt. Het gebeurde trok veel belang stelling zou men niet missen. Maar jaarlijks gaan duizenden hec tares bosch door brand ver loren 1 cn die mist men wèl. Spaar ons nationaal bezit, S3S! Het kerkgebouw te Stootdorp officieel in gebruik genomen Hippolytushoef, 27 Aug. ITcden middag werd de Ncderduitsch Hervormde Kerk te Slootdorp in Wieringermecr plech tig overgedragen tot ingebruikneming. Het kleine, doch stijlvolle gebouw, was geheel bezet met genoodigden en verdere belangstellenden, toen dc voorzitter van het Zuiderzccfonds, Prof. Slotemaker de Bruine, den kansel beklom en na het uit spreken van een gebed en het voorlezen van ccnige verzen uit do Openbaring van Johannes de gemeente psalm 84 1 liet zin gen. Daarna richtte spr. zich met een woord van welkom tot de genoodigden, o.a de vertegenwoordigers van: Synode, Pro vinciaal Kerkbestuur, Classicaal bestuur. Gereformeerde Kerk, R. K. Kerk cn Ver- eeniging voor Evangelisatie. Het gebouw werd daarna ter beschikking gesteld van het Classicaal Bestuur als Kerkeraad en van Ds. Fischer als hulppre diker. Prof. Slotemaker de Bruine hield vervol gens een preek naar aanleiding van Open baringen 21 22. Daarna namen nog ver schillende sprekers het woord, waarna prof Slotemaker de Bruine besloot met de woor den: „Moge dit gebouw worden gebruikt naar God's raad en tot Zijn eer" Met dankgebed cn het zingen van psalm 72 werd de plechtigheid besloten. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. 's-G ravenhage, 28 Aug. Zooals be kend, wordt dezen zomer het Laakkanaal te 's-Gravenhage ook door dc ITaagsche jeugd druk als badgelegenheid gebezigd. De biuggen over het kanaal worden als duik- gelegcnheid gebruikt. Gistermiddag onge veer 3 uur waren aan den Fruitweg weder om een aantal jongens aan het baden. Een van hen, de 17-jarige A. S., uit de van Ra vesteijnstraat, dook van een brug, doch kwam niet meer boven. Even later zag men hem een ocgenblik aan de oppervlakte ko men, om spoedig weer in de diepte te ver dwijnen. Men begreep, dat den jongen iets overkomen moest zijn, zoodat verschillend" zwemmers naar hem doken. Het gelukte hen S. boven te brengen, doch hij bleek to zijn overleden. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. ERNSTIG MOTORONGELUK. Bij een betrouwbaarheidsrit der Arlël Motorclub. Eindhoven, 28 Aug. Hedenmiddag is de bekende motorrijder Arnold van Vroon hoven uit Eindhoven tijdens een betrouw- baarheidsrit van de Ariël Motorclub op de Kloosterdreef te Wocnsel komen te slippen en in volle vaart tegen een transformtor- huisjc gereden. Met een gapende hoofdwon de werd hij opgenomen en overgebracht naar het R.K. Buitengasthuis te Eindhoven, waar hij Zondagavond stervende was. De man was gehuwd en 27 jaar oud. WERKLQOZENRELLETJES TE BOSKOOP. Communistisch leider opnieuw gearresteerd. De Rijkspolitie te Gouda heeft op last van den officier van justitie te 's-Gravenhage wederom gearresteerd den plaatselijken leider van de communistische partij W. S. S., die aanvankelijk werd opgesloten we gens opruiing bij de te Boskoop plaats ge had hebben werkloozenrelletjes en eenigen tijd geleden onder bepaalde voorwaarden in vrijheid werd gesteld. Deze voorwaarden nu heeft hij niet nageleefd met het gevolg, dat dc voorloopige invrijheidstelling is inge trokken. S. is naar Scheveningen overgebracht WAARSCHUWING. De commissaris van Politie te Leiden geeft in overweging bij zijn administratie inlichtingen in te winnen, alvorens met Willem Frederik do Koning, geboren te Leidon, 25 Mei 1903, bloemist, wonende te Leiden, Prinsenstraat No 75a, handelende onder den naam „Bloemisterij, Aardappe len-, Fruit- en Groenthandel 't Oosten", in relatie te treden. Samenstelling der Commissie van Onderzoek Naar de Volkskr. verneemt, zijn voor de door de regecririg te benoemen commissie, welke de mogelijkheid zal onderzoeken om de geldelijke steunverlcening te wijzigen in geheele of gedeeltelijke verstrekking van steun in natura, behalve oud-minister Lara- booy als voorzitter, aangesteld als leden: mevrouw Schmutzer-Hcr.driks te Utrecht, rnej. M. M. A. Michels, inspectrice bij het nijverheidsonderwijs to 's-Gravenhage; de heeren Droes, wethouder te 's-Gravenhage; F. J. Claes, bedrijfsleider van de firma De Gruijter te Vught; J. Westrik, burgemees ter van Barneveld; W. Warmolts, bedrijfs leider van de ITandclskamer te Rotterdam; Valstar, als vertegenwoordiger van den tuinbouw; één vertegenwoordiger der drie groote vakcentrales van werknemers en een van de drie grootste landbouworganisaties; verder de heeren Klaasscn, directeur van het marktwezen te Amsterdam; Van Wal- sum, directeur van den gemeentelijken dienst van maatschappelijk hulpbetoon te Rotterdam; Meijer de Vries, hoofdinspec teur der werkverschaffing, en Van Hoe ven, rijksinspecteur der steunverleening. VERDRONKEN. Bij het öpelen op een praam in het Schuitendiep te Groningen, geraakte gister avond ongeveer halfacht het 7-jarige jon getje S. S. te water. Mij viel tussohen dc praam en de kade en werd na korten tijd levenloos opgehaald Te Maastricht is schipper J. B. Latoir uit Wel teren (B.) overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk is gisteren uit de Zuid-Willemsvaart opgehaald. L. leed aan toevallen. DUORIJDSTER OVERLEDEN. Mej. Blok uit Waalwijk, die bij Zevenber gen van een motorrijwiel werd geslingerd en zwaar gewond werd opgenomen, is aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden. DOODGEVONDEN. Amsterdam, 27 Aug. Twee agenten hebben na het slot van de deur te hebben geforceerd, in de woning op de 3e étage van een perceel aan de Govert Flinckstraat den 65-jarigen bewoner dood op den grond in de keuken aangetroffen. Waar de buren in een der afgoloopcn nachten een harden slag hebben gehoord cn de oude man mid den in een plas bloed lag, wordt vermoed dat hem een ongeluk is overkomen. WIELRENNEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ROME Schlebaum en de Graaf uitge schakeld in den stayer- wedstrijd De finale vindt hedenavond plaats Rome, 27 Aug. (V.D.) Hedenmiddag zou een aanvang gemaakt worden met de wereldkampioenschappen wielrennen, doch in verhand met de enorme hitte werd beslo ten eerst hedenavond eep begin to maken met de series voor stayers 100 K.M. In de eerste serie startten Schlebaum (Nederland), Szekcres (Hongarije), Gay (Ita lië), Ruegg (Zwitserland), Sawall (Duitsch- land). Laequehay (Frankrijk) en Linart (Belgié). De uitslag van de eerste serie luidde: 1. Sawall, tijd 1 uur 22 min. 4.2 sec. 2. Linart. tijd 1 uur 22 min., 9.4 sec. 3. Laequehay, tijd 1 uur 22 min., 10.8 sec. Schlebaum reed een uitstekenden wed strijd, doch moest zich steeds met dc vierde plaats tevreden stellen. Telkens joeg hij het veld op .waarbij Sawall, Linart en Laeque hay steeds den kopgroep vormden. De Hol lander bracht den strijd er in, doch zijn po gingen zich van dc derde plaats meester te maken, mislukten voortdurend. Tenslotte was hij gedwongen den strijd op te geven. In de tweede serie reed de Graaf mede. Hij begon goed en hield het tempo uitstekend bij. Zijn machine raakte echter onklaar, waardoor hij bij het verwisselen twee ron den ten achter kwam. Deze achterstand kon hij niet meer inhalen, zoodat het uitgeslo ten was, dat hij zich voor den eindstrijd kon kwalificeeren.. De uitslag luidde: 1. Paillard (Frankrijk) tijd 1 uur, 24 min. 24 sec. 2. Möller (Duitschland), tijd 1 uur 24 min. 36 sec. 3. Thollembeek (België). De verwachting is, dat de strijd in de fi nale op Zondag, hoofdzakelijk zal gaan tus schen Paillard en de Duitschers Sawall en Möller. Nader wordt gemeld: De finale van den stayerwedstrijd, welke Zondag gehouden 7.011 worden is in verband met een plotseling opkomend onweer uitge steld. De finale zal nu Maandagavond 9 uur verreden worden. Alleen A.D.O.Beerschot was een goed gespeelde wedstrijd De resultaten van den eersten dag Het officicele begin van het voetbalsei zoen voor Nederland wordt al jaren lang ingeluid met de Rotterdamsche wedstrij den georganiseerd door de Zilveren Voet balcommissie. In den lateren tijd kreeg Amsterdam de Arolbeker wedstrijden waar voor eveneens groote belangstelling bestaat Geen tweede klasser werd voorheen naar Rotterdam uitgenoodigd, een uitsondering werd alleen gemaakt voor kampioenen en zij die pas het Eldorado gedwongen hadden verlaten. Het Utrcchtsche Hercules was in den ouden tijd veelal van de partij, doch door de groote schommelingen van kracht der blauw-witten bleven de uilnoodigingen achterwege tot dit jaar. Wij willen ons niet verdiepen in het waarom, doch volstaan met 1932'33 aan te duiden als rentree der Utrechtenaren naar den Zilveren Bal-wedstrijden. Reeds om 10 uur kónden de Rotterdam mers genieten van dc verrichtingen op het groene veld. Het is bekend, dat de Zilveren Commis sie het weer altijd mee heeft. Een factor waardoor ook de publieke belangstelling reeds op den eersten dag meer dan bevre digend is. Het wederom verbouwde „Kasteel" ver groot en vervolmaakt kan nu maar even 30.000 personen bevatten! De groote tribune heeft door een bijzon dere ijzerconstructie aan pilaarvermindc- ring geleden waarmede iedereen meer dan content bleek. Men ving aan met het Rot terdamsche duel tusschen V.O.C.Xerxes 23. De V.O.C. menschcn liepen al bijzonder hard van stapel en wisten bij rust een voorsprong van 2—0 te boeken. Xerxes voelde er waarschijnlijk al zeer weinig voor zich door hun 2e kl. stadgenoo- ten te laten verslaan; de club van Lagen- daal scoorde drie goede doelpunten. Het meest vermeldenswaardige uit den gcheelen strijd was het niet eenmaal doel punten van onzen internationalen midvoor Men vervolgde met FeijenoordGouda 30. Dat dit een spannende partij zou worden geloofde niet een der aanwezigen. De pijp- stad menschen hebben gedaan wat ze kon den, doch een zich in 't geheel niet inspan nend Feijenoord bleef met drie goals in de meerderheid. Men bleef in afwachting van goed voet bal, zou H.7.V.—Quick 0—1 ons dit brengen? Reeds de eerste minuten gaven een ontkennend antwoord. Twee hard werkende ploegen waarin geen enkele uitblinker of 't moest den rechts back Meijer van de Haantjes zijn. Quick wist na vele vergcefsche schoten van den rechtsbinnen door middel van hun midvoor de leiding te nemen. Na de hervatting gin gen de Hanenburgcrs een meer verdedi gend dan aanvallend spel spelen cn met succes. H.V.V. ofschoon nu 't meest in den aanval maakte niet een tcgenpunt A,D,0,Royal Beerschot 1—1. Pas nu begon om kwart voor twee, al was 't dan geen competitievoetbal, het er op te gelijken dat de Belgen verandering ten goede zouden brengen. De bekende internationale rechts half Brnine nu rechts buiten, besloot reeds in de eerste minuten een open aanval met een niet te voorkomen doelpunt. De Beerschot bleef een goeden indruk maken cn ofschoon de hard werkende A. D. O. verdediging, waarin Weber niet uit blonk, kans zag meerdere doelpunten voor rust te voorkomen bleef Beerschoi in de meerderheid. De tweede helft begon A. D. O. met pit tige soms tj pittige aanvallen. Plotseling komt er cpmpetitiesfecr zelfs een paar waarschuwingen worden er door den heer v. Moorsel uitgedeeld; even werd het on aangenaam zelfs vinnig. De arbiter moest het ontgelden door het niet geven van een vermeende penalty aan de Hagenaars. Even later maakt hij vrienden door nu eon strafschop te geven, wanneer bij een snel len aanval de Roo binnen de beruchte lij nen gehaakt wordt. W. Tap schiet onhoud baar in 11; verlengen. De strafschoppen worden door de Beer schot „koninklijk" van de hand gewezen. A.D.O. nam er één goed en won. HerculesHeracles 12 Het begin was van beide vrij goed, doch reeds in de eerste minuten ziet Freeze mid- halfspelende, kans met een ver schot Balt te passccrcn 0—1. Hierna werd het eenzijdig gedoe, hoe de Utrcchtsche achterhoede ook ploeterde, steeds weer kwamen de Oostelij ken terug. Over alle linies was Heracles sterker. Het bleef een wederoptreden van de Stichtschc club om maar liefst te vergeten. Het werd een vervolg op dc wedstrijden in de morgen uren en geen herhaling van A.D.O—Beer schot, waarvan men de hatelijkheden op den koop toe gaarne accepteerde. Ondanks het veel en veel sterker zijn van de eerste klassers, bleef de 2de Almcloscho goal lang uit. Ook na de hervatting had de omzetting Schouten midvoor en Rijnberk rechts bin nen, geen beter spel tot gevolg. Heracles hield de teugels in handen tot een kwartier voor tijd de Hercules-verdediging eindelijk op adem kon komen en dc Utrcchtsche voor hoede een paar schoten in de richting van den Oostelijken keeper gaf D. Buitenweg als rechtsbuiten liet enkoio mooi door Rijnberk aangegeven ballen kalm uitgaan. Toch kwa men de 2e klasers er iets beter in en of schoon ze het niet tot een doelpunt brachten was de eenzijdigheid gebroken. Het wel ver moeid rakende Oostelijke team vergroot dan den voorsprong tot 2—0. Waarschijnlijk von den ze dit voldoende daar men de binnen- spelers terug trok en ging verdedigen. Utrecht slaagde er in door den na rust mid voor spelenden Schouten, een tegenpunt te maken. Zijn passeeren cn ook het daarna ingezonden schot mocht er zijn; het vuur was gedoofd. Heracles kon zich de weelde veroorloven een penalty te missen. Sparta —Hennes D.V.S. 4—1. Het slot was een bijna plaatselijke ont moeting. Ook hier was het begin veelbelo vend, doch als bij de andere wedstrijden, viel het spel na één doelpunt geheel en al terug. Reeds spoedig scoort Voormolen met een lang schot, en hoe de Schiedammers ook zwoegen, het gelukt niet gelijk te maken. De Bruijn moot na een ongeval worden vervangen. De tweede helft is voor Sparta. Wendt zorgt voor no. 2 en wanneer de Ilermes linksback een van de bovenlat te rugspringende bal in eigen doel kopt, is de strijd voor de „Kasteel" 'bewoners gewonnen en zijn publiek en de commissie tevreden. Einde 4—1. Wanneer wij een kort resumé van den eersten Zilveren Voetbaldag opmaken, dan constateeren wij dat dc wedstrijden waren: schermutselingen, voorpost-gevechten met als eerste treffen BeerschotA.D.O. Het vcr- toönde spel van het Utrechtsche Hercules viel niet uit den toon, maar het was som ber als hun kleeding (ze waren ditmaal in t zwart). Het lijkt ons meer en meer dat de midhalf een harde werker, doch geen ideale midhalf is. Hercules had lang niet het zwak ste team tegen over zich. Op Zondag 4 September zullen de volgen de wedstrijden worden gespeeld: QuickSparta; Willem IIFeycnoord; D.F.C.—Heracles en A.D.O,—Xerxes. K. BEEKSTRAAT 6 BEEKENST.LAAN 10 UW ADRES VOOR COMPLETE MEUBILEER.NG! Opzichter: ..Zeg eens. waarom voeren jullie nrks uit?" Een van de schoonmakers .Piet helt per ongeluk de emmer water an de groote wijzer gehangen, maar over een hallel uurtje kenne we der weer bij." (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6