amedsf00et5ch dagblad Laat productief werk verrichten V erkoopmgee Dinsdag 30 Augustus 1932 .DE EEMIANDER- 31e Jaargang No. 52 Aanleg van kanalen TWEEDE BLAD CLANDESTIENE ZENDERS Een Leidsch geval voor den kantonrechter SPOORWEGONGEVAL TE ARNHEM Fortinbras' Toovermacht Het besteden van meerdere miUioenen aan de Zuiderzee is het gooien van geld in een bodems looze put Artikel van ir. C. P. Vijverberg Ernstige overweging verdient o.i. het ar tikel, dat ir. C. P. Vijverberg schrijft in „Handelsberichten", een overweging niet 't minst van de zijde van autoriteiten, minis ters en Kamerleden, maar ook van hen die op eenigerlei wijze bij het probleem der werkverschaffing geïnteresseerd zijn. Wij laten het klemmend betoog hier in zijn ge heel volgen: De bevolking langs den nieuwen Wierin- germeerpolder heeft zich tot de Regeering gewend met het verzoek, om het in cultuur brengen van Jien polder te doen geschie den door de tallooze werkloozen in die 6treek, in plaats van de mechanische grond bewerking en het mechanisch oogsten, wel ke op het oogenblik aldaar worden toege past. Ook in die streek van Noord-Holland kost het stelsel van kunstmatige werkver schaffing of van ondersteuning van werk loozen schatten van geld, terwijl er in de onmiddellijke nabijheid van Rijkswege werken worden uitgevoerd door middel van kostbare grondbewerkingsmachines en landbouwwerktuigen. Ontegenzeggelijk be staat hier de mogelijkheid, om het 6telsel van kunstmatige werkverschaffing of van ondersteuning van werkloozen te vervan gen door het doen verrichten in handenar beid van productief werk. Dit geval staat niet op zichzelf en het kan nuttig zijn de aandacht eens te vesti gen op het feit, dat tienduizenden in den lande met min of meer onnuttig werk wor den beziggehouden, nog meerdere gehee! uit de hand worden gevoed, terwijl de vel den wit zijn om te oogsten, wat betreft de uitvoering van nuttige werken. Wel wor den miUioenen uitgegeven aan do Zuider zee, doch het aantal arbeiders dat er te werk gesteld is, is miniem, omdat alles machinaal wordt uitgevoerd, zelfs dóór, waar de machinale grondbewerking zonder be zwaar vervangen kan worden door han denarbeid. En het i6 dan ook onbegrijpe lijk, dat er onder de tegenwoordige omstan digheden nog geijverd wordt voor de voort zetting der inpolderingen in de afgesloten Zuiderzee. De werkloosheid wordt er niet noemenswaardig door bestreden, het land, dat er mede wordt aangewonnen, komt zoo hoog in prijs te staan de droogmaking cn hot in cultuur brengen van den Wierin- gereerpoldcr leert het nog eiken dag dat het zou wijzen op een gemis aan econo misch inzicht, indien besloten werd, om wederom honderden milliocncn te gaan voteeren voor het droogleggen van een zandcrigen bodem in de Zuiderzee. Het is daarom een niet genoeg te waardeeren feit, dat ons Ministerie in zijn geheel en speci aal onze Minister van Financiën in het j zonder inzien, dat 's lands financiën niet to Men dat, althans in dè eerstvolgen de ren belangrijke bedragen worden besteed aan de Zuiderzeewerken. De Minis ter van Waterstaat heeft naar aanleiding van de aanneming cener motie-Colijn toe gezegd, dat hij zeer spoedig een nauwkeu rige raming der nog te ondernemen Zui- derzee-werken aan de Kamer zal voorleg gen. Indien naar aanleiding daarvan de Kamer een beslissing zal hebben te nemen, omtrent het al of niet onverwijld doorzet- ten van de Zuiderzeewerken, waarbij de Regeering hoogstwaarschijnlijk het in het landsbelang zal achten, voorloopig geen fondsen voor de Zuiderzeewerken beschik baar te stellen, is het zaak te bedenken, dat de voortzetting van de Zuiderzeewer kenalthans oij den tegenwoordigen zor- gelijken 6taat van 's lands financiën een ramp voor het land zou kunnen worden. Het besteden van meerdere miUioenen aan de Zuiderzee is het gooien van geld in een bodemlooze put, waaraan de tegenwoordige Minister van Financiën zeker niet zal wil len medewerken. Bij een te verwachten be langrijk tekort op de Staatsbegrooting moet bedacht worden, dat het nu minder dan ooit oirbaar is om verdere miUioenen be schikbaar te stellen, voor uitvoering van werk, waarbij de werkloosheid in uiterst minieme mate wordt bestreden. Wat voor het verkavelen en het in cul tuur brengen van de drooggelegde Wierin germeer geldt, is in nog hooger mate van toepassing op andere grootc waterstaats werken, die reeds in uitvoering zijn of waarvan de uitvoering wordt voorbereid en welker aanleg de levensbelangen raakt van onze groote handelssteden en landstre ken. Daar is b.v. de aanleg van het Am sterdam-Rijnkanaal: reeds meer#dan twin tig jaar ziet Amsterdam verlan'gend uit naar een betere verbinding met den Rijn: die verbinding is onmisbaar, wil Amster dam haar positie als handelsstad kunnen behouden en Amsterdam zal stellig bena deeld worden, indien niet spoedig, in elk geval vóór de opleving van den internatio nalen handel, een breede en diepe scheep vaartverbinding met den Bovcn-Rijn wordt tot stand gebracht. Het is vooral de Am- sterdam6che Kamer van Koophandel, die niet heeft opgehouden aan te dringen op het tot stand brengen van zulk een kanaal: ze heeft daarbij zooverre succes gehad, dat tot aanleg daarvan is besloten en Amster dam 'n groot bedrag in de kosten daarvan heeft toegezegd. Met de uitvoering van dit groote werk hf echter nog niet begonnen cn hier is nu een prachtige gelegenheid om het stelsel van kunstmatige werkverschaf fing te vervangen door het aangrijpen van de gelegenheid tot het verrichten van pro ductieven arbeid voor tienduizenden werk loozen. Het te graven nieuwe Kanaal, loo pende van Utrecht over Wijk bij Duurstede naar Tiel, kan vrijwel geheel gemaakt worden in handenarbeid en met klein ma terieel. Het geheele kanaal kan gemaakt worden voor het bedrag, dat men per jaar aan dc verdere voortzetting van de Zuider- zee-inpolderingen zou moeten worden be steed. Een bedrag van ongeveer 40 millioen gulden kan dan worden besteed aan loo- nen voor werklieden. Ook de aanleg van de Twente-Rijnkana len bieden een uitstekend object voor pro ductieve werkverschaffing en wil men per sé uitbreiding van den cultuurgrond waaraan intusschen op het oogenblik ech ter niet de minste behoefte bestaat dan geven de honderdduizenden hectaren braakliggende gronden in de Peel de gele genheid tot ontginning, met inbegrip van aanleg van wegen en kanalen. Complete plannen van die ontginning liggen gereed De uitvoering van urgente werken, als kanalen, wegen en Peelontginning, met de daarin liggende kunstwerken, verschaft productieven arbeid aan een leger van werkloozen, geeft een afzetgebied aan onze steenindu6trie en metaalnijverheid, kort om, alles pleit er voor, om het beschikbare Rijksgeld te besteden op een manier, die land en volk ten goede komt en de huidige arbiedscrisis zooveel mogelijk helpt bestrij den, aan werken, welke toch in afzienbaren tijd gemaakt moeten worden en tot welker uitvoering principieel is beslotpn. Het zal geen moeite kosten ervaren uitvoerders te vinden, welke deze werken zullen kunnen leiden. Het is een feit, dat thans velen, die op school of in bedrijf behoorlijk zijn ge oefend, noodgedwongen hun tijd in ledig heid doorbrengen. Ook daarom moet men niets ongedaan laten, teneinde die vele duizenden een taak te laten verrichten, die bevrediging kan scheppen ook aan den ar beider. Er zijn er in ons land ongeveer 300! Leiden, 29 Aug. Op 26 Juni van dit jaar hadden twee ambtenaren van de ra dio-controle uit Den llaag bij den heer O., radiohandelaar aan de Hoogcwoerd te Lei den in den kelder een volledigcn zender in beslag genomen. Hedenmorgen stond de heer O. voor het Kantongerecht te Leiden terecht, omdat hij zonder vergunning van den Minister een installatie voor uitzenden van radioberichten aanwezig had. De heer Schenderlach, adj.-commie€ bij de P.T.T. en lid van de radiocommissie verklaarde aan den waarnemenden kanton rechter Mr. Nord Thomson dat de clan destine uitzender veel storingen veroor zaakte die zelfs in Frankrijk waarneem baar waren en ook dat dc ontvangers in het binnenland herhaaldelijk hinder van deze clandestienen zender ondervonden. De heer had ook aan hen verklaard dat hij onder dc letters B.A.P.F. had uitgezonden Bij de inbeslagneming ontbrak dc uitzend- lamp; deze lamp had de ambtenaar niet kunnen vinden. Er zijn in ons land ongc veer 300 clandestine zenders. De amateurs gaan met hun uitzendingen door en wor den gesnapt, dan denken zij met een klei ne boete er af te komen en ontduiken de 10.vergoeding per jaar. De heer O. heeft aan dem Minister een zendvergun ning -gevraagd en zal eerstdaags voor het examen worden opgeroepen. Nadat do andere ambtenaar do heer Lanshorst nog eenige inlichtingen had ver strekt, nam het O.M. het woord, dat het een ernstig feit noemde cn tegen verdachte 40 boete of 20 dagen hechtenis eischte. De kantonrechter, die direct uitspraak deed veroordeelde den heer O. tot 25.— of 2 dagen hechtenis met teruggave van het inbeslag genomen zendtoestel. AUTOBUS IN EEN SLOOT. De autobus die Zondag ongeveer zes uur uit Egmond aan Zee vol passagiers naar Alkmaar vetrok, is dicht onder Egmond door het breken van een stuurstang ver ongelukt. Dc chauffeur kon den wagen niet meer op den weg houden en deze kwam met de passagiers in een naa6t den weg ge legen 6loot terecht. De passagiers konden zich door het dak van de autobus red den. Verschillende inzittenden waren even wel door het breken van de ruiten door glasscherven gewond en moesten medische hulp inroepen. De auto is later gelicht. F. E. DULLEMOND. f Amsterdam, 29 Augustus. Hier ter stede is heden overleden in den ouderdom van 71 jaar, de heer F. E. Dullemond, gc pensionneerd Schout bij Nacht, Ridder in do Orde van den Ned. Leeuw. Botsing tusschen personentrein en rangeerende locomotief Slechts materieele schade Arnhem, 29 Augustus. Maandagavond, omstreeiks half acht, is op het station te Arnhem een botsing ontstaan tusschen een personentrein, welke uit Zevenaar kwam en een losse rangeerende locomotief. Blijkbaar door een misverstan 1 tusschen den machinist cn den rangeerder ls do lo6- ee locomotief in plaats van vooruit, uohter- uit gereden, met het gevolg, dat hij op de lijn kwam van den trein uit Zevenaar, wel ke juist arriveerde Op het laatste moment hebben zoowel do machinist van do ran geerende locomotief als die van den trein nog gepoogd door krachtig remmen een botsing te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Door den vrij hevigen schok, wel ke toen ontstond is de locomotief van den trein, benevens een personenwagen gede railleerd. De locomotief kreeg aanzicnlijko schade. De ontspoorde wagon kwam dwars over do rails te staan en kantelde gedeelte lijk. De enkele reizigers, welke zich in de zen wagon bevonden, hebben geen letsel bekomen. Do rangeerende locomotief kreeg slechts geringo schade en kon op eigen kracht weer wegrijden. Doordat het ongeval geschiedde op een zijlijn, welke naar het tweede perron loopt, ondervond het treinverkeer geen noemens waardige stagnatie, daar het gehïe.e door gaande verkeer over het eerste perron kon worden geleid. Een onderzoek is ingesteld. FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM Schiedam, 29 Aug. Hedenavond om streeks negen uur heeft aan de Noord- vest 93, waarin gevestigd is de Rotterdam- sche Metaalindustrie, Lood- en Zinkwer- k,n, van den heer Do Zeis, een brand ge woed. De brand ontstond op den zolder cn greep snel om zich heen, zoodat spoe dig het uit drie verdiepngen bestaande ge bouw in lichter laaie stond. Dc brandweer verscheen met groot materiaal ter plaatse. Mot een twaalftal 6langen werd water ge geven. Om half elf was men het vuur mees ter. Het pand brandde vrijwel geheel uit. De schade kon nog niet worden opgegeven. De oorzaak van den brand is niet bekend. BEWUSTELOOS LANGS DEN WEG GEVONDEN. Een melkknecht door een auto aangereden cn ernstia aewond. Zondagmorgen, omstreeks 4 uur. vond een landbouwer, die ging melken, den 24- jarigen melkknecht, J. de Boer, uit Mui derberg, bewusteloos langs den rijksweg liggen, terwijl het melkkarretje geheel ont redderd op den wegberm stond. De Naar derpolitie werd gewaarschuwd en deze deed Dc B. per ziekenauto naar de Majcl- la-Stichting te Bussum vervoeren, waar een hersenschudding werd geconstateerd. Volgens het onderzoek van dc politie is De B. aangereden door een luxe-auto, be stuurd door iemand uit Hilversum Het was Zondagmorgen vrij mistig, zoodat Je mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de automobilist het meikarretje, dat geen ver lichting droeg, niet heeft gezien. In ieder geval is de chauffeur doorgereden zonder eenige hulp te verlecnen. Dc toestand van De B. is ernstig. Amersfoort, Vrijdag 2 September, Hotel de Zwaan, Utrechtsche straat, dos middags 12 uur, verkoop van 8 percceloii grasgewas in dc „Zuro Maat" onder Buarn. Vrijdag 2 Sepcmber. Markthal. Verkoop van 21 perccclen grasgewas (tweedo snede), staande onder Bunschoten cn Ecmncs. 10 uur. Dinsdag 6 Septembor, Kapel weg 16, Ver koop van een inboedel. 10 pur. Woensdag 7 Septembor. Vcrkooplokaal Muurhuizen 47, verkoop van een inboedel. 1uur. Donderdag 8 September. Anna Paulowna- laan 25, Verkoop van een inboedel. 9 uur. Woensdag 14 September. ITotcl „de Zwaan", Verkoop van con woonhuis mot pakhuis aan den Zuidsingel 70 en 71. 8 uur. Baarn. 1 Sept Hotel De La Promei nade, n.m. 8 uur, verkoop van het land huis „Acla Silva", van het perceel Pen straat 2 en van het heerenhuis „Suez", en het woonhuis aan den Dijkweg 54 en tiet dubbel woonhuis aan do Borneostraat 7 en 9 aldaar. Woensdag 14 Sept. Moestuin do Erven Manus, Molenweg, v.m. 10 uur, verkoop van een partij warme cn koude kas- cn buiten- planten. Donderdag 15 Sept., Eemnesserweg 26, verkoop van een inboedel. 10 uur. Donderdag 15 Sept., Hotol „Central", ver koop van villa Eemnesserweg 26. 8 uur. Hoogland. Dinsdag 6 September; Koffiehuis H. J. v. Zeldcrt, Bunschoterstruat Verkoop van woonhuis met werkplaats, Coelhorstorweg E 141, evenals twee daarbij behoorendo pcrceelen grond; van de boe renhofstede „Nieuw Wlnscnburg", Over- Zeldertscheweg E 19. 11 uur. LOONSVERLAGING EN HUUR- VERLAGING Eon verzoek aan de Nod. Spoorwegon. Het dagelijksch bestuur der Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel heeft naar de Voorwaarts meldt, aan de directie der Nederlandsche Spoor wegen den volgenden brief gericht: „Van verschillende zijden bereiken ons verzoeken van leden onzer organisaties, die hun woningen van uw Maatschappij in huur hebben, om te willen bevorderen, dat, nu do loonen zijn verlaagd, ook de woning- huren zullen worden verminderd Wij brengen deze verzoeken onder uw aandacht omdat men immers beweert, dat de loonsverlaging ten doel heeft een verla ging van den levensstandaard. Het is daar om billijk de verlaging der loonen met een. verlaging der huren gepaard to doen gaan. Wij verzoeken 'uw directie derhalve be leefd, voor die woningen, waarbij uw Maat schappij geldelijk is geïnteresseerd, te be vorderen, dat de huren zullen worden ver laagd. Uw beslissing zullen wij gaarne tegemoet zien," OP DEN OVERWEG GEGREPEN. Zondagavond omstreeks half negen wilde een chauffeur van de garage Nieuwland te Bergen den overweg van do Bergensche tram pa6seeren. Gewoonlijk loopt een con ducteur vooruit, maar Zondagavond was dit niet het geval. De chauffeur hoorde een bel en stopte, maar een persoon op den overweg riep, dat hij nog wel kon pa6see- ren. Op de rails werd de auto evenwel door de tram gegrepen en zeer zwaar be schadigd. De chauffeur kwam met deh schrikt vrij. Slechts de kracht van ons plichtsbesef kan ons er toe brongen tevreden te zijn met ons lot. JULES SIMON. naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 61 Dat is nu allemaal heel aardig, maar ik sterf van honger, zei Watney Holcombc pn hij nam haar mede naar dc eetzaal. De anderen volgden. Zij zat tusschen Holcom- be cn Dangerfield en Martin kon geen ver trouwelijk woord met haar wisselen. Na tafel gingen haar tweo buren naar de bar om te biljarten. Martin, die de uitnoodi- ging om mee te ga.an, had afgeslagen, bleef met de vier dames in de conversatiezaal. Lucilla was tusschen de twee getrouwde vrouwtjes gaan zitten, en was onbereik baar! Het strijkje speelde droevige muziek. Eindelijk sprong Maisie op en nam zonder plicntplegingcn Martin bij den arm. Als ik hier langer blijf zitten, ga ik builen. Kom mee en laten we wat doen. Martin stond op. Wat zullen we doen? Van alles. We kunnen naar de ster ren kijken en je kunt zweren, dat je mij bemint, of we kunnen gaan kijken naar de boot van Cook. Ga je mee, Lucilla? vroeg Martin. Ze schudde glimlachend het hoofd. Ik ben veel te moe en te lui. Het meisje, dat nog altijd zijn arm vast hield, liet hem in dc ronde draaien. Hij kon niet anders dan gehoorzamen. Ze lie pen langs de kaden tot benoorden den Tem pel. Toen ze terug kwamen, was Lucilla naar bed gegaan. Ze was zoo moeilijk vast te houden als een droom. Hij kon pas met haar spreken den vol genden morgen op het perron,, even voor dat hun trein vertrok. Ze stond toevallig een beetje verwijderd van haar vrienden, waarvan hij dadelijk gebruik maakte. Hij nam haar een eindje mede. De oogenblik- ken waren kostbaar. Hij drong dadelijk door tot de kern van de zaak. Lucilla, waarom tracht je zoo me te ontwijken? Wijd opende ze haar oogen. Je te ontwijken, mijn beste Martin? Gisteren heb je me heelemaal geen ge legenheid gegeven om met je te praten en vandaag is het weer hetzelfde. En ik ben ziek van verlangen om met je te praten. Dat spijt me, zei ze, maar nu heb je mc dan toch. En wat wou je zeggen? Ik heb je lief, zei Martin. Stil, fluisterde ze met een blik op de dragers in hun roode jerseys cn op de rond drentelende reizigers. Dit is niet de ge schiktste plaats om je liefde te verklaren. Mijn liefde heb ik je eergisteravond verklaard. Stil, zei ze weder en ze legde baar ge- handschoende hand op zijn arm. Maar hij ging door: Heb je dat vergeten? Nog niet. Hoe kon ik dat doen? Je moet mij tijd geven. Waarvoor? vroeg hij. Om te vergeten. Hij kreeg een wee gevoel van pijn. Wensch je al, wat tusschen ons is voorge vallen, te vergeten? Ze zag hem recht in de oogen en lachte. Mijn beste jongen, hoe kun je nu zulke intieme dingen zeggen tusschen al die men- schen? O, lieve, ik deed alleen maar de een voudige vraag of je wensch te te vergeten Misschien niet heelemaal, antwoordde ze zacht en de weeë pijn werd minder en lachend boog hij het hoofd naar haar toe en vroeg om vergeving. Als ik je geen vergiffenis schonk, zou je dan ellendig zijn? vroeg zij. Allerellendigst, bekende hij. Dat zou heel naar zijn op een stoffige en warme reis van zes uur. Laten we ons zoo gelukkig mogelijk voelen. In Assouan gingen ze naar het hotel op het kleine, groene eilandje, midden in de Nijl. Hopende, dat zij haar vage belofte om bij tijcis voor het dinor beneden te zijn, hou den zou, verkleedde hij zich snel en zat in de warme conversatiezaal met zijn oogen gevestigd op de liftdeuren. Eindelijk daar kwam ze aan, frisch en bekoorlijk als de dageraad. Ze ging naast hem zitten als voor een intiem gesprek. Martin, zei zij, ik wou zoo graag dat je me iets beloofde. Met zijn oogen gevestigd op de hare, be loofde hij. Beloof mij om je goed te gedragen, terwijl wij hier zijn. Me goed gedragen? vroeg hij. Ja, weet je niet wat dat beteekent? 't Beteekcnt, dat je niet heftig moet zijn of dwaas of nieuwsgierig. Ja, ik begrijp het, zei Martin met ge fronst voorhoofd. Ik moet niet doen, wat ik eergisteravond deed, ik moet niet zeggen even aarzelend dat je de heele we reld voor mij bent en ik moet je niet vra gen, wat je denkt. In zijn stem was een nieuwe klank, in zijn oogen een nieuwe uitdrukking, wat haar dadelijk opviel. Met iets van vrees zag ze hem aan en haar glimlach verdween. Je geeft precies mijn bedoeling weer, zei ze. Ja, antwoordde hij, tot voor een paar dagen heb ik je vereerd als een godin. Maar eergisteravond is dat anders geworden. Je bent de vrouw, die ik noodig heb, voor wie ik mijn ziel zoti verkoopen. Onthutst zag ze hem aan. Ze was er al heel goed in geslaagd een man van hem te maken. Ze begreep, dat ze voorzichtig met hem om moe6t gaan. Maar je hebt je belofte gegeven. Dat heb ik, zei Martin. Je begrijpt wel, dat je niet met een ge laden pistool voor mij kunt staan, telken male als we elkaar eens alleen spreken. Je moet me tijd geVên. Om te vergeten? Om het met me zelve eens te worden of ik vergeten moet of mij herinneren. Wat moet ik nu nog meer zeggen? Ze had weer haar oude overmacht her wonnen. En Martin berustte er dankbaar in 't Is alles, wat ik verlang, zei hij. 't Is meer dan ik durfde hopen. Zij stond op en hij eveneens. Ze schoof haar arm door de zijne. Kom, laten we eens gaan kijken of een van ons een tafeltje gereserveerd heeft voor het diner. Zoolang het haar behaagde waren dus hunne relaties van meer of min verliefden aard blijven voortduren; eigenlijk werd hun verhouding in evenwicht gehouden op den scherpen kant van een mes en dat even wicht hing af van haar handigheid. Even als in Luxor deden ze ook in Assouan ae dingen, die de bezoekers van Assouan ge woonlijk doen. Ze slenterden door den ho- teltuin, ze gingen met de motorveerboot naar de kleine stad op 't vaste land en be zochten den kleinen bazaar. Ze maakten op de Nijl zeiltochten. Ze gingen naar do vroolijk6te wedrennen van het Heidendom, om kameelen, ezels en buffels te zien ren nen. Ze maakten een expeditie naar de Dam. En verder zaten ze veel in de zon ven zoo gingen veertien heerlijke dagen voorbij. Martin voelde zich even vrij in het gezelschap van zijn aangebedene als in Cairo of in Luxor. Zij had een proeftijd be dongen en met zijn fi..n gevoel had hij dat billijk gevonden. Zij was allervriendelijkst tegen hem en hij legde zijn heele ziel voor haar open. vertelde haar alles: zijn kinder jaren in Zwitserland, zijn afgebroken stu dietijd in Cambridge, zijn leven óp Mar gin's school, zijn avonturen met Corinna, zijn verhouding tot Fortinbras, Bigourdin en Félise. 't Eenige wat hij verzweeg uit zijn sober, eenvoudig verleden, was de tra gedie in het leven van Fortinbras. En toen jij kwaamt in mijn leven, zei hij, werd het alles licht en zonneschijn en warmte. En hij vertelde van zijn gesprek met den Marchand de Bonheur, zijn gaan naar Lon den en zijn bezoek bij Corinna op de kleine flat. Het scheen hem toe, dat zij zijn hart in haar handen nam, het kon laten spre ken en uitdrukking gaf aan alles, waar naar hij verlangd had. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5