WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG Openbaar gehoor ten paleize Rijswijk Onze Postvliegers onderweg .ERNSTIGE SYMPTOMEN" ONGELUK BIJ DRAVERIJ LEDUCQ GEEFT HET OP Radioprogramma Redevoeringen van den voorzitter van den Volksraad en den gouverneursgeneraal Batavia, 31 Aug. (Anela). Hedenmor gen had ten paleize Rijswijk met de gebrui kelijke plechtigheid het traditioneele „open baar gehoor" plaats. De voorzitter van den Volksraad dr. J. W. Meyer Ranneft, ving zijn rede aan met te constateeren dat op dezen feestdag Indië zich op economisch gebied nog steeds in dalende lijn bevindt. Wel zijn er teekenen van verbetering waar te nemen en wel zien ernstige mannen het begin van een lange periode van langzaam herstel, maar hoe hoopvol dit ook moge zijn, de oorzaken van de crisis zullen zeker nog onverzwakt doorwerken, zoodat er voor dit land voor alsnog een grooter druk te wachten is. Vooral buiten Batavia kan een daling van de welvaart worden geconstateerd, gepaard met veel werkloosheid, soms ellende en vooral onzekerheid. Drie gedachten dringen zich op, n.l. de noodzaak tot veerkracht, de dreiging van tweedracht en de zegen van eenheid. De Regeering bouwt in dezen tijd van zware tegenslagen op de veerkracht van het volk, aldus zegt spreker den Nederandschen Mi nister-President na. Zooals het ginds is, aldus vervolgt spre ker, i6 het hier, alleen zijn wij hier armer. Wij staan, evenals de landman op zijn dro- genden akker,tegenover het wolkenspcl in de lucht, machteloos en kunnen slechts den bodem gereedmaken voor een mogelijk be teren tijd. Daar ligt de taak die ons wacht. Bij deze taak dreigt soms tweedracht. Gelukkig staat tegenover dit feit, dat in dit mooie land millioenen mcnschen en tientallen groepen samenleven in samen werking en 6amen offers brengen. Op dezen eenen dag bijzonderlijk, aldus vervolgt spreker, geven wij ons rekenschap van de groote beteekenis van het Koningsschap. „Dat Koningsschap is goed". Bij dreigende tweedracht is de Kroon het symbool van rechtvaardigheid. Spreker eindigt zijn rede met de aanbieding, namens de bevolking van Ned.-Indié, aan den Gouverneur-Gene raal van gelukwenschen, en verzoekt Zijne Excellentie deze te wilen overbrengen aan H. M. de Koningin. In antwoord op deze redevoering hield 'jhr. mr. B. C. de Jonge, Gouverneur-Gene raal van Ned.-Indië, een rede, waarin hij zeide het een groot voorrecht te vinden ge volg te mogen geven aan het verzoek om aan H. M. de Koningin de gelukwenschen van de bevolking van Ned.-Indië over te brengen. Spreker acht het een goede ge woonte om jaarlijks op den geboortedag van H. M. de Koningin samen te komen en openlijk te getuigen van de gevoelens van trouw en eerbied jegens het Hoofd van den Staat, Spreker verklaart, dat hij in gewone omstandigheden deze gelegenheid niet gaarne gemist zou hebben, doch de behoef te hieraan wordt ecr6t recht gevoeld in tij den als thans, waarin niemand ontkomt aan oogenblikken van wankelmoedigheid, weifel en vrees. Bij de tuimeling van alles wat vast en betrouwbaar leek, bij moeilijk heden waarvan tevoren zelfs niet werd ge droorad, ziet ieder wel eens uit naar 6teun, leiding en bemoediging. Dat wij deze bij onze Vorstin kunnen vinden is het groote voorrecht, waarvan wij ons vandaag mo gen rekenschap geven. Spreker wijst ver volgens op den veelal sterk voelbaren in vloed, welke ook in deze moderne tijden uitgaat van het Hoofd van den Staat, dat de hooge taak vervult met begrijpend en scherp verstand, onvervaard en standvas tig gemoed en belangstelling in Haar warm hart. Ook wij in Indië ondergaan dien in vloed. Spreker wijst op het feit, dat H.M. de Koningin gesteld is op de ontvangst van speciale rapporten, om zorgvuldig te kun nen nagaan hoe de toestand zich hier ont wikkelt. Zij volgt het verloop van de crisis stap voor stap en den invloed daarvan op de welvaart der bevolking en de voedsel voorziening. De moeilijke toestand van het grootbedrijf ontgaat Haar evenmin als die van de kleine neringdoenden of landbou wers, terwijl het euvel der werkloosheid Haar bijzondere aandacht heeft, waarvan Zij herhaaldelijk en duidelijk op sympa thieke wijze heeft blijk gegeven, o.a. door de expositie van de schilderijen van H. M. in Ned.-Indië en de vorstelijke gift aan de Amsterdamsche Maatschappij voor Jonge Mannen. Ongetwijfeld is er geen plaats voor onge grond optimisme, doch, aldus vervolgt spreker, evenmin is er reden om zich aan pessimisme over te geven. Spreker voorziet niet de voorspelde ineenstorting van de Westersche beschaving, aangezien aan een zoodanig feit in de geschiedenis steeds een verval en decadentie voorafging, terwijl thans de reusachtige krachtsinspanning, toewijding en opofferingszin bewondering afdwingen. Spreker voorziet evenmin een omvorming van de geheele economische wereldstructuur. De huidige crisis is niet -ontstaan omdat de economische wetten niet uist zijn, doch omdat er tegen deze wetten s gezondigd. Ret proces, dat wij thans doormaken, is en terugkeer van het abnormale tot het ormale, hetgeen ongetwijfeld pijnlijk is, och in wezen gezond. Bovendien is het •n verblijdend verschijnsel, dat de ge- aak te fouten meer en meer worden on- rkend en langzamerhand ziet men hoe weg wordt uitgestippeld langs welke het rstel zich moot bewegen. Spreker eindigt ■t te zeggen: Laat on6 niet in de eerste lats het oog hebben op de wachtende eilijkheden, maar laat on6 6trijden on- de leuze: „Met God en Koningin", Havik 25—8 Amsterdam Budapest Weenen 25—8 Athene Mersamatruh 268 Cairo Gaza Rutbawells 27—8 Bagdad Boeshir 28—8 Dj ask Karachi 29—8 Jodpoer Jhansi 30-8 Calcutta Akvab 31-8 Rangoon Bangkok Medan Batavia Bandoeng 31-8 30—8 29—8 28—8 27—8 26—8 26-8 Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Arasterdam 1 September. Begrijpt men in Holland wel voldoende? De heer Kruithof doodelijk gewond door het omslaan van zijn sulkey Hilversum, 31 Augustus. Bij de heden door de Ililversurasohe harddraverij- en renvereeniging gehouden draverijen heeft zioh een ernstig ongeluk met doodelijken afloop voorgedaan. In de laatste draverij, een heerrijders-course, lagen de paarden Parmcnio en Peter Harvester gedurende de geheele race zij aan zij. In de laatste bocht kwam de heer J. Kruithof, aannemer te Voorburg in aanraking met den verhoogden binnenkant van de baan. De sulky sloeg om en Kruithof viel op zijn hoofd, terwijl het paard op hol sloeg. De aanwezige dok ter B. G. F. Smits kon slechts den dood constateeren. In verband met zijn gezondheidstoestand was de heer Kruithof gewaarschuwd niet aan de rennen deel te nemen. Het stoffelijk oversohot is naar het dia- conessenhuis vervoerd. De heer Kruithof was o.m. de aannemer van het in 1928 gebouwde (Pympisoh sta dion. In het „Soerab. Hbld." van 15 dezer vin den wij een artikel van Zontgraaff onder het opschrift „Ernstige Symptomen". Hij constateert, dat thans velen in Nederland leven, in de verwachting dat het bezit van koloniën ook thans nog direct voordeel kan uitleveren aan een volk welks algemeen welvaartspeil zoo belangrijk hooger ligt dan dat van het armoevolk in Indië. Wij citcercn verder: Het volk in Holland, ook in dezen tijd neg krachtig door zijn zichtbare en onzicht bare reservesde arbeidende klasse ook thans nog beschermd door een kostelijk complex van sociale voorzieningen, en zich hardnekkig verzettend tegen elke verlaging van het loon, hoezeer deze noodig en re delijk is door de belangrijke verlaging van het prijsniveau En hier een volk, ecno zwijgende massa van tientallen millioenen mcnschen, naai Iiollandschcn maatstaf volstrekt armoedig bezitloos, uitgemergeld. Voor deze gewei dige mcnschenzee is het leven ééne aan eenschakeling van kleine maar nijpende zergjes, éón bedachtzaam tobben over cen ten. Zij zwijgt en draagt. Zij blijft rustig en in haar gloeit niet dc neiging tot verzei welke in Westersche volken, vol heftige begeerten, zoo snel kan uitlaaien tot ge vaarlijken brand. De Oostersche massa aanvaardt en mom pelt: di taqdir; het staat geschreven. En ziet aan gindsche zijde der zeeen. DAar vragen welgevoede, welgeklcede, welgehuisveste arbeiders om maatregelen tot bescherming van hun product... en zij schijnen zelfs niet te willen begrijpen hoo schandelijk-grof het verlangen is, dat hun welstand zal worden betaald door den be zitloozen Inlander. Da&r is stil of openlijk verzet tegen zoo veel dat de zorgen der Indische Regeering kon verlichten. Men heeft gezien hoe velen in Indië die zorgen-verlichting zien; do Volksraad nam amendementen en moties aan welke eene duidelijke taal spreken. Zij schrapten den derden kruiser van do begrooting: zij verminderden het Marine budget met 592.000 welke door Nederland moeten worden betaald; zij wenschen eene voor Indië gunstiger verdeeling der defen siekosten, waarvan Holland een grooter en Indië een kleiner bedrag zal dienen te be talen. En men begrijpe het weldeze voorstel len zijn onlangs aangenomen met de hulp van Hollanders aan wier goed-vaderland- sche opvatting niet kan worden getwijfeld Begrijpt men in Holland wel voldoende wat dit beteekent? Begrijpt men hoe de stemming in deze samenleving moet zijn, wanneer personen van allerlei politieke richting samengaan in het pogen, Indië te ontlasten van een niet goed te praten financieelen druk waarvan Holland profiteert. Men spreekt van de billijkheid der kos tenverdeeling tussëhcn Holland en Indië doch men dient nooit uit het oog tc ver liezen: dat Indië een land is zonder eenige finan cicele weerkracht. De reserves, door bedrijf eri onderneming gevormd, bleven niet hier, doch vloeien naar de landen in het Wes ten, en zoo bleef dit land zonder weer standsvermogen van beteekenis. Dit is geen verwijt aan personen of systemen; de omstandigheden moesten' hiertoe leiden, en Holland heeft begrepen dat het Indie moest geven wat mogelijk was. Maar het feit blijft bestaan, en nie mand mag spreken over „kostcnverdee ling", wanneer, hij niet kan inzien dat Holland het grootste deel van zijn wel vaart dankt aan Indië, dat bezitloos bleef zender andere draagkracht dan die wordt geboren uit het bewonderenswaardig ver mogen dezer bevolking tot aanpassen, tut dragen en aanvaarden. Hij die dit niet begrijpt of niet wil er kennen, zal nooit beseffen dat eene „bil lijke kostenverdeeling" Indië wel zeer za moeten ontlasten, voor men haar als recht vaardig mag qualificeeren. Zeker, ook Holland heeft zijn nooden en zorgen; de malaise liet ook ons vaderland niet onberoerd. Dit mag echter geen reden voor Holland zijn om te vergeten wat het in dezen tijd aan Indië schuldig is. Ook hier Teekent het begrip eener eereschuld zich af. WIELRENNEN BELEMMERDE SCHEEPVAART OP HILVERSUM Gevolg van den lagen waterstand op de s=Gravelandsche en Gooische vaarten Actie van de K. v. K. bjj de regeering Hilversum. In verband met het feit, dat sedert eenige dagen de waterstand op de 's Gravelandscho en Gooische vaarten dermate laag is dat de schceovaart op Hilversum hiervan ernstige bezwaren on dervindt, beeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gooiland, zich in een uitvoerig schrijven tot den minister van de fensie gewend. Hierin wordt gewezen, dat. bij een peil van niet minder dan ten hoog ste 30—N.A.P. van een behoorlijke en ge regelde waterverbinding met Hilversum prake kan zijn. Waar de stand der laatste dagen 38 N.A.P. was kan gesproken wor den van een ernstige stagnatie in het scheepvaartverkeer, een hinder, die vol gens het oordeel der Kamer zal blijven be staan, ook indien de bodemgesteldheid der vaarten verbeterd zou worden. De Kamer heeft uit goede bron verno men, dat aan voorzegd euvel ware tege moet tc komon. indien rnen vanuit de Vecht door de sluizen tc Muiden en te Uitcrmeer water zou laten binnenstroomen. Hetwelk echter op grond van de overeenkomst d.d. 22 December 1930, aangegaan tusschcn het Rijk, de gemeenten Hilversum. Naarden en Bu6sum, de commissarissen voor de trek vaarten tusschcn Diemerbrug en Muiden en tusschen Muiden en Naarden. de. pro vincie Noord-Holland en de Kamer van Koophandel voor Gooiland niet zou kunnen geschieden, daar de bewoordingen dier overeenkomst alleen melding maken van een regeling van den waterstand door het beletten van \vcg6lroomen van water uit genoemde vaarten, niet echter van eenp, waarbij door laten toestroomen van water, een voor de scheepvaart behoorlijk peil ge handhaafd wordt. Evenwel is de Kamer van meening dat door den huidigen uitzonderingstoestand, waarbij bet peil van de Vecht niet lager is dan dat der genoemde vaarten, hier wei degelijk zou kunnen worden ingegrepen, waar immers genoemde overeenkomst het laten binnenstuwen van water in genoem de vaarten niet uitdrukkelijk verbiedt. Een peil van 20 N.A.P. tot 30 N.A.P. is zoowel door belanghebbenden bij de scheepvaart als bij de kweckerij als een beviedigend compromis aanvaard. Redenen waarom de Kamer onder verwijzing naar den inhoud van meergenoemde overeen komst, welke bepaalt dat de bediening der sluizen en stroomdeuren door de zorg van het rijk zal geschieden, aan den minister verzocht zoodanige instructies te geven, dat het peil op voornoemde vaarten voor zoover mogelijk, gehandhaafd blijft op bo venvermelden stand, ook al zou deze hand having alleen kunnen geschieden door Vechtwater te laten binnenstroomen. ZWEMBAD CRAILOO. Credletaanvrage uitbreiding kleedgelegenheid. Hilversum. B. en W. hebben den ge meenteraad een crediet gevraagd van 21000 noodig voor uitbreiding van de kleedgelegenhcid in het zwembad Crailoo. Voorts hebben zij voorgesteld in principe te besluiten tot aankoop van een strook grond ter grootte van 1600 M2. van de provincie, welke grond bij het zwembad behoort. P. en W. schrijven in hun toelichting tot. hun voorstel, dat het zwembad eerr groot succes blijkt te zijn. Dit jaar zijn vele zwem liefhebbers wegens gebrek aan kleedruimte afgewezen, moeten worden. Mooie prestaties van de Neder: landsche beroepsrenners Binda (Italië) wereldkampioen Rome, 31 Aug. (V. D.) Heden werden de wereldkampioenschappen wielrennen voortgezet met dc wegwedstrijden voor ama teurs on professionals. Zooals verwacht werd, toonden zoowel bij de amateurs als bij de profs de Italianen zich de sterksten en hebben dezen de groot ste triomphen behaald. De groote verrassing was heden het rij den van de Hollandsche profs Bogaert, Va- lentijn en Braspenning. Met een slag heb ben zij zich geschaard onder dc sterkste wegrenners ter wereld en de plaatsen, die Valentijn en Braspenning innemen in het eindklassement bewijzen, dat zij op een schitterenden wedstrijd kunnen terugzien. Doch laat ons eerst beginnen rnet dc ama teurs. De amateurs moesten het traject van Castelli twee maal rijden, dus een afstand van twee maal ongeveer 68 K.M. Niet min der dan twee en dertig amateurs versche nen vanmorgen aan den start, welke 15 ver schillende landen vertegenwoordigden, n.l. Italië, Zweden, Oostenrijk, Denemarken, Duitschland, Engeland, Nederland met Slaats en Willems, België, Zwitserland, Polen, Luxemburg, Hongarije, Frankrijk,, Tsjecho-Slovakijo en Joegoslavië. Onze amateur Willems was reeds in de eerste ronde gedwongen den strijd op te gevon. In de nabijncid van Aricca kwam hij te vallen, waardoor hij zich genoodzaakt zag den strijd op te geven. Slaats hield in- tusschen moedig vol en gedurende de eerste ronde van ruim 68 K.M. wist hij zich bij den kopgroep te plaatsen Hij kon bet tem po echter in de tweede ronde niet volhou den en zakte langzamerhand af. Hij slaag de er tenslotte nog in de 15e plaats te bezet ten. Zijn tijd bedroeg 4 uur 53 min. 1 sec., ongeveer twintig minuten langer dan dien van den winnaar. De Italiaan Martano wist het wereldkam pioenschap in den eindspurt te winnen. De uitslag van het wegkampioenschap der amateurs luidde: 1. en wereldkampioen Martano (Italië), tijd 4 uur 33 min. 52,2 sec. 2. Egli (Zwitserland). 3. Chocque (Frank rijk), 4. Macchi (Italië), 5. Hein (Luxem burg), 6. Lohmann (Duitschland), 7. Poffé (België), 8. Weissmaycr (Oostenrijk), 9. Sel la (italic), 10. Johnson (Zweden), 11. Tjor (Zweden), 12. Scheller (Duitschland). De strijd der profs. Precies om 10 uur waren de profs van de Passegiata Arcbeologica vertrokken, 21 in totaal. De start-volgorde was Italië, Belgie, Spanje, Engeland, Nederland met de ren ners Bogaert, Braspenning en Valentijn, Zwitserland, Luxemburg en Frankrijk. De beroepsrijders moesten drie maal het traject afleggen, in totaal dus ongeveer 205 K.M. In de eerste ronde werd dadelijk een straf tempo ingezet. Na 53 minuten bereikte het hoofdpeleton net plaatsje Frascati. Hier hadden de Italiaan Bertoni en de Hollan v'ers Valentijn en Bogaert de leiding. De andere renners lagen toen ongeveer drie minuten achter. De Engelschman Mills was reeds eerder teruggevallen. Intusschen werden de leiders bij Araccia weer door de anderen ingehaald, waarna het leidend peleton uit 11 renners bestond. Guerra had toen de leiding. Merkwaardig was. dat de Fransche cracks toen reeds bijna kansloos waren, Magne en Godinat hadden flinken achterstand, terwijl Lcducq n.b. reeds had moeten opgeven. Terug in Rome bestond het leidend peleton uit 12 renners, waarbij Bogaert, Guerra en Valentijn de leiding hadden. Het tempo van de tweede ronde was aanmerkelijk minder vlug. Om 12.10 uur begonnen, arriveerde het hoofdpeleton om 14.45 weer voor de tweede maal te Rorne. Bertoni gaf den toon aan en trachtte telkens weg te spurten, waardoor het veld nog al eens uit elkaar gerukt werd. Toen voor de tweede maal de helling moest worden genomen, leidden Guerra en Ber toni voor Magne en de schitterend rijdende Hollanders. Even later had Magno de leiding geno men, die zich na de eerste ronde schitterend hersteld had en zijn geheelen achterstand had ingeloopen. Op de tweede en derde plaats lagen Braspenning en Valentijn. Hadden de Hollanders in de eerste ronde vrijwel steeds de leiding gegeven aan het peleton, in de tweede ronde traden de Ita lianen reeds meer op den voorgrond, doch toen de derde ronde inging, lagen onze Hol landsche renners nog in fraaie positie. Vooral het rijden van Valentijn dwong al ler bewondering af, terwijl Braspenning zich uitstekend weerde. In de derde ronde zakten de Hollanders tenslotte, kon het ook anders, iets af. Voor al Binda en Bertoni reden schitterend en het was al spoedig bij de finish bekend, dat beide Italianen een belangrijken voorsprong hadden weten te nemen op de overige ren ners. Was de organisatie overal perfe.ct in orde, bij de finish deugde er letterlijk niets van. Do Italiaansche toeschouwers waren zoo geestdriftig, dat zij alle afzetting omver lie pen en zich bij de finish verzamelden. Do persplaatsen werden ondersteboven geloo- pen en onder de grootst mogelijke verwar ring stormden Binda en Bertoni op de finish af. Met slechts een wiellengte ver schil werd Binda wereldkampioen in den tijd van 7 uur 1 min. 28,2 sec. De tijden van de andere deelnemers waren door de groote wanorde bij de finish vrijwel niet te nemen. Valentijn kwam als zesde aan met slechts gering onderling ver schil met Braspenning. De tijd van Valen tijn Tjodroeg 7 uur 8 min. 37,8 sec. Ook Bo gaert bereikte de finish, doch we konden niet noteeren op welke plaats. De uitslag luidde: 1. en woreldkampioen Binda (Italië) tijd 7 uur 1 min. 28,2 sec. 2. Bertoni (Italië) op een wiellengte, tijd 7 uur 1 min. 30 sec. 3. Frantz (Luxemburg) tijd 7 uur 3 min. 20,6 sec. 4. Montere (Spanje), tijd 7 uur 6 min. 43,4 sec. 5. Guerra (Italië) tijd 7 uur 7 min. 37,2 sec. 6. Valentijn (Nederland) tijd 7 uur 8 min. 37,8 sec. 7. Braspenning (Nederland) 7 min. 8 min. 38 sec. 8. Haemerlinck (België). VOETBAL. UIT DEN UTR. PROV. VOETBALBOND. De competltle-indeellng van de reserve 4e klasse. De competic-indceling van de reserve 4e klasse bracht ditmaal nogal veel moeilijk heden met zich voor het U.P.V.B. bestuur, Zooveel mogelijk moesten groote reizen voor de lagere elftallen worden vermeden, hetgeen niet gemakkelijk bleek. Do indceling is nu als volgt vastgesteld: Reserve 4e klasse A. Rapid 2, N.V.C. 2, Veneta 2, Soe6t 3, Es- vac 3. Soestdijk 3, Donar 4, Quick 3. Afdeeling B. U.V.V. 7, Voorwaarts 4, Kampong 6, Her cules 5, Elinkwijk 7, Zeist 5, Velox 7. Afdeeling C. Kampong 5, Volharding 4, P.V.C. 5, E.A.C. 5. D.O.S. 4, Minerva 3, Elinkwijk 6, U.V.V. 6. Afdeeling D. Kampong 4, Driebergen 3, Volharding 3, U.F.C. 3. Zwaluwen 2, U.S.C. 2, Elinkwijk 5. Afdeeling E. TI.F.C. 2, Brcdorodes 3. IJsselstein 2, Roh da 2, Stichtenaren 2. De Raven 3, O.D.S. 2. G.M.U. 2. Afdeeling F. Veenendfial 3, Driebergen 2, V.V.O.P. 2, Amsvorde 3, Woudenberg 2, A.P.W.C. 3, H.V.C. 5, Scherpcnzcel 3. De competitie vangt voor de elftallen in deze afdeeling aan op Zondag 11 Septem ber a.s.. de overige afdeelingen beginnen a.s. Zondag aan de nieuwe competitie. Hilversum: Vrijdag 2 September. 6.45—7.00 V.A.R.A. Gymnastiekles. 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. .9.00 V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voordracht door Rolieu wil man. 10.30 Vervolg septet. 11.00 Voor dc Soc. Dem. Vrouw 11.15 Vervolg septet. 12.00 Tijdsein. 12.01—2.00 Het A.V.R.O.-Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep 2.00—2.30 B. den Besten Jr.: De Unltates en Bonden in het Nederlandsch Studenten leven". 2.30—4.00 Het A.V.R.O.-Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt. 4.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot. 5.45 Voordracht door C. Rijken. 6.00 Orgelspel Joh. Jong. 6.30 Vervolg voordracht. 7.00 Gramofoonplaten. 7.10 Vervolg V.A.R.A.-orkest. 8.00 V.P.R.O. Vrijz. Godsd. Persbureau. 8.05 Vaz Dias. 8.1510.15 Kurhausconcert. Negonde van Beethoven (zonder pauze). Het Residentie orkest o.l.v. Carl Schuricht. Welwillende medewerking van het Koor der Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst, afd. Den Haag en omstreken. 9.45 V.P.R.O. Mevr. Immink Cost Budde: Religie i.h. hcdendaaesche gezin. 10.00 Ds. P. D. Tjalsma: Vrouw zorg (II). 11.0012.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. Huizen: 8.00 N.C.R.V. Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumconcert G. Snijders. 11.30 Concert. T. G. v. d. Haar (viool), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) cn Mevr. R A. v. d. HorstBleekrode (piano). 12.55 Vervolg Harmoniumspel. 1.20 Vervolg kwartetconcert. 2.00 Pauze. 2.30 Concert. Mevr. I. Mulder Belser (alt mezzo), H. E. Wittpen (fluit), H. Scholl (vi ool), G. Hengeveld (piano). 430 Gramofoonpl. 5.50 Voor fotografen. 6.00 Causerie H. J. Steinvoort, 6.30 Causerie door A. J. Herwig. 7.00 Radio-dokter. 7.45 Causerie door A. C. de Wit. 8.00 De H.O.V. (Symphonie-orkest) o.l.v. F. Schuurman. O.a. Ouv. „Tannhauser", Wagner. 9.00 F. Kloek: De zang der vogels. 9.30 Vervolg concert m.m.v. het N.C.R.V.- Dameskoor o.l.v. L. Lauenroth. O.a, SuiU in b kl. t.. Bach. Ca 9.50 Vaz Dias. 10.3011.30 GramofoonDL

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6