KOOPT BLOEMEN EN LIEFST VEEL AMERSFOORTSCHE SCHOOLVEREENIGING OPLEIDINGSSCHOOL VOOR H.B.S. - GYM. ENZ. OLDENBARNEVELTLAAN 23 HET SCHEEPVAART CONFLICT MET EEN MES DOOD GESTOKEN PROF. Mr. D. VAN BLOM NOOD IN HET BLOEMISTERIJ- BEDRIJF Tegen dc ongebondenheid van den straatverkoop Van uil de 6e en 7c klasse (te samen 4S leert.) werden in het geheel 3-1 leer!, loege- laten tot de volgende Inrichtingen van Middelbaar ot Voortgezet Onderwijs: Gymnasium H. B. S. uit kl. VI uit kl. VII totaal i 4 11 8 5 13 O 3 4 7 L. O t.. 1 1 v. Ond .1 1 (Harderwijk) 1 1 19 15 34 Ten einde telourstelling bij aangifte voor het le, 5e of 6e leerjaar te voorkomen raden wij U aan, Uw kind reeds.voor de le klasse te laten inschrijven. Ook in do 2o en 3e klasso en in do Kleuterklasse kunnen nog enkele lcerl. gelaatst worden. Het nemen van een aandeel in de Waarborgsom is niet meer verplicht. Prospectus wordt op aanvraag gaarne toogezonden. HET BESTUUR. De contactcommissie wiist het voor* stel van den rijksbemiddelaar van de hand Dow do contactcommissie van organisa ties van werknemers ter koopvaardij is de volgende brief gezonden aan Mr. Dr. S. de Vries, plv. rijksbcmiddelaar in het derde district, te 's-Gravcnhage: In aansluiting op de besprekingen van gistermiddag en naar aanleiding van het door U gedane voorstel zij het ons geoor loofd het volgende onder Uw aandacht te brengen. Door ons is betoogd, dat tegenover de moeilijkhoden, die ongetwijfeld voor het scheepvaartbedrijf bestaan, in het oog dient te worden gehouden, dat de zeevarenden van Nederland allen zonder onderscheid en reeds herhaalde malen en tot zoodanige bedragen gageverlaging hebben aanvaard, dat hun loonen reeds nu belangrijk staan beneden het peil der loonen van vergelijk bare groepen van andere Ned. werknemers. Wij voerden aan, dat het onder deze om standigheden niet wel doenlijk is om over verdere gageverlaging te spreken, waar bo vendien de werkgeversorganisatie verlangt, om, zij het geleidelijk, te komen tot een peil, hetwelk overeenkomt met dat der landen met gedeprecieerde valuta. Op grond van deze overwegingen meenden wij de derde onzer voorwaarden te moeten stellen: „Ten aanzien van de Rijnvaart handhaving van de loonen der collectieve arbeidsovereen komst." Tot onzen spijt heeft U deze voorwaarde niet overgenomen in het door U aan par tijen gedane voorstel, omdat zij naar Uw oordeel niet van primoriaal belang zou zijn cn daarom naar de verdere onderhande lingen tusschen de partijen zou kunnen worden verwozen. Dit inzicht nu kan door ons niet worden gedeeld, omdat het huidige conflict mede is ontstaan ter bescherming van de bestaande loon- en arbcidersvoor- waarden en nu moeilijk maatregelen, met dit doel getroffen, ongedaan kunnen wor den gemaakt, zoolang het mogelijk is, dat de totstandkoming der collectieve arbeids overeenkomsten zou afstuiten op een ver langen tot gageverlaging in de Rijnvaart T.a.v. punt vier in het door U uitgegeven persbericht, mogen wij opmerken, dat daar bij niet bereidheid tot onderhandelen over gageverlaging op den voorgrond stond, docl\ wel het denkbeeld om met de Rogeerlng in overleg te treden, teneinde, terwille van de werkverruiming voor de vrachtvaart maatregelen te treffen, die do moeilijkheden, thans aan de uitoefening van dit bedrijf verbonden, althans ten deele zouden kun nen' opheffen. Indien daartoe medewerking zou kunnen worden verkregen, dan ver staan wij het, dat alle partijen zich daarbij een offer zouden hebben te getroosten, waarbij dan evenwel voor de zeelieden dit het troostrijke zou zijn, dat het hier zou gaan om maatregelen van tijdelijken aard, die verdwijnen naarmate do toestand zich in gunstigen zin wijzigt. Waar wij evenwel begrijpen, dat de on derhandelingen over een zoo moeilijke zaak geruimen tijd zullen duren, gaven wij in overweging t.a.v. de arbeidsvoorwaarden den status quo gedurende twee maanden te handhaven. Mooht echter de tegenpartij er grooten prijs op stellen dezen termijn tot een maand te beperken, dan zal daartegen door ons geen overwegend bezwaar worden gemaakt, in het ook reeds door U ter zit ting uitgesproken vertrouwen, dat, indien het bij ernstig gevoerde onderhandelingen van partijen zal blijken, dat deze termijn te kort is, beide elkander dan wel zullen vin den t.a.v. de noodige verlenging. Met een verwijzing der punten 5 en 6 naar de verdere onderhandelingen, zullen wij ons kunnen vereenigen, omdat vanzelf sprekend tijdens de onderhandelingen geen maatregelen als ten zesde bedoeld door de reederijen zullen worden getroffen. Met verontschuldiging voor het feit, dat wij een zoo uitvoerige uitéénzetting moeten geven, deel wij U mede om boven aange geven redenen, niet op uw voorstel te kun nen ingaan. Rotterdam, 31 Aug. Het s.s. Batavier IV, dat vanmorgen hier uit Londen is aan gekomen, zal vanavond weer derwaarts vertrekken, omdat voor de Batavier IV, welke volgens het vaarplan had moeten varen, geen bemanning is kunnen worden gemonsterd. De equipage van de Batavier IV is nog voor een paar reizen contractueel verbonden. Van de gelegenheid tot mon steren voor het s.s. Volendam en de Hol- a°dAmerika-lijn is ook vandaag een druk gebruik gemaakt. Vanavond zou wor den beslist of het schip weer kan vertrek ken. Amsterdam, 31 Aug. Vanmorgen is opnieuw de gelegenheid opengesteld tot monstering voor de vrachtschepen „Ne- reus" en „Pluto" van de Kon. Ned. Stoom boot Maatschappij, welke schepen vandaag moesten vertrekken. Naar wij vernemen ia ook thans voor deze monstering vrijwel niemand opgekomen, eveneens was dit het geval ten aanzien van hot stoomschip „Ariadnc" van dezelfde maatschappij. Uit Rotterdam wordt ons geseind: Naar aanleiding van de besprekingen met den Rijksbemiddelaar in het conflict betref fende de koopvaardij vaart vernemen wij van de zijde der contactcommissie uit de wark- nemersorganisatio, dat heden avond over het antwoord aan den Rijksbemiddolaar zal worden vergaderd. Reeds nu kan worden ge zegd, dat het voorstel van den Rijksbemid delaar aan de contactcommissie weinig acceptabel voorkomt. Met de erkenning van de moeilijkheden, waarin het scheepvaart bedrijf overigens verkeert, is er door de werknemers den nadruk op gelegd, dat de huidige gages van alle categorie na de reeds toegepaste verlagingen als loon staan bene den het peil van dat der vergelijkbare groe pen in andere Nederlandsche bedrijven en dat het daarom onmogelijk is, om over ver dere verlaging zonder meer te spreken. Deze overwegingen maken het buitenge woon moeilijk tot opheffing van het con flict over te gaan zonder dat omtrent do be doelingen der readers t.a.v. de gages op do Hjnreedcrijen in de a.s. onderhandelingen iels bekend is. Op de vraag waarom dan wel gageverla- gingen voor de vrachtvaart zijn aangeboden zeide de heer Brautigam, dat dit punt niet juist is weergegeven in het communiqué van den rijksbemiddelaar. T.a.v. de vrachtvaart gold de overweging, dat de mogelijkheid van werkverruiming aanwezig kan zijn indien de medewerking verkregen wordt van de beide in het conflict betrokken partijen, en indien ook de medewerking der regeering te verkrijgen is. De heer Brautigam meende te mogen ver onderstellen dat waar de regeering ten bate van andere bedrijven hulp verleent, een ge lijksoortige hulp aan dit deel van het zee vaartbedrijf niet buitengesloten zou zijn. Zonder dat dan besliste medewerking tot gageverlaging is toegezegd, heeft do contact commissie wel de bereidheid uitgesproken om op dezen voet, waardoor dus een en ander het karakter van een tijdelijken maat regel verkrijgt, aan de oplossing van het conflict mede te werken. Juist uit de overweging, dat de Regeering bij de onderhandelingen moet worden be trokken, oordeelde de contactcommissie, een termijn van 2 maanden voor de handhaving van den status quo van de vorige week noo- dig. Tegenover den Rijks-bemiddelaar zoo wel als tegenover de werkgevers is er do nadruk op gelegd, dat zoo min als in net verleden, de werkgevers directe actie duld den in het bodrijf en daaraan steeds het hoofd boden, thans ook de contactcommis sie zich keert tegen individuecle maatrege- 'en van de reedors. Daaruit is ontstaan do eisch dat de rceders bij eventueele misluk king der onderhandelingen verder collec tief zullen optreden. Een telegram ana den bemidde laar. Door den Bond van Werkgevers in do Koopvaardij is ten telegram gezonden aan den Rijksbemiddelaar, waarin de Bond zich bereid verklaart den status quo gedurende September te handhaven en met de contact commissie to onderhandelen over een col lectieve overeenkomst. Drama te Rotterdam Rotterdam, 31 Aug. Te Rotterdam heeft hedenmorgen een familietwist oen bloedig einde genomen. Dc 39-jarige H. W., koopman, heeft de 41 jarige G. B. H., zee man, wonende in de Rotterdamsche straat met een dolk dood gestoken. Al geruimen tijd bestond er tusschen de beide families oneenigheid; de beide man nen zijn zwagers, de resp. vrouwen zusters. Vanmorgen omstreeks 10 uur ontmoetten de mannen elkaar in de R'damschestraat en er ontstond een korte woordenwisseling waarbij H., W. schijnt te hebben gesard. Deze is daarop in woede ontstoken, haalde plotseling een dolk uit zijn zak te voor schijn en stak daarmede naar zijn zwager. Deze werd in de hartstreek getroffen en was vrijwel onmiddellijk dood. De dader is daarop wcggeloopen, maar korten tijd later heeft hij zich bij de poli tie aangemeld. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd cn is in het bureau Meermanstraat opgesloten. Het lijk van den verslagene is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. DRIE ARBEIDERS DOOR TEER. SPROEIER GETROFFEN. H e e re n v e e n, 31 Aug. Doordat he denmorgen een slang van een teersproeiei lek sprong, werden 3 arbeiders, die bezig waren den Rottummerweg te teren, door de gloeiende massa, welke van een tempera tuur van 200 gr. naar buiten wordt ge spoten, getroffen. De 56-jarige gemeente-werkman Herman Brouwer van Rotstergaast bleek het ergst getroffen. Onder hevige pijn is het slacht offer naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Voor het behoud van zijn ge zichtsvermogen wordt ernstig gevreesd. De arbeider G. Sloothaan en Jan van 't Meer liepen eveneens ernstige brandwon den aan armen cn gezicht op. Doordat eerstgenoemde een bril droeg, werden zijn uogen niet getroffen. Dpzc laatste slachtoffers zijn na in het ziekenhuis te Heerenveon te zijn verbon den, naar hun woningen vervoerd. VERSCHE ZEEVISCH NAAR FRANKRIJK Op de dezer dagen door ons vermelde vra gen van den heer Drop betreffende het ne men van maatregelen in verband met de verzending van versche zeevisch uit En geland in vrachtvervoer via Hoek van Hol land naar Frankrijk, heeft minister Ver schuur geantwoord: Het was den ondergeteekende bekend ge worden, dat versche zeevisch in beperkte hoeveelheid uit Engeland via Hoek van Holland werd ingevoerd en daarna werd doorgezonden naar Frankrijk, zoodat die leveringen ten nadeele kwamen van het voor Nederland door Frankrijk vastgestelde contingent voor versche zeevisch. In overleg met en met medewerking van de betrokken Nederlandsche impor- teurs-vischhandelaren is bedoelde verzen ding van Engelsche zeevisch evenwel stop gezet, zoodat te doen opzichte geen verdere maatregelen behoeven te worden genomen. 25 jaar hoogleeraar Leiden, 31 Aug. Morgen is hot 25 jaar geleden, dat Prof. Mr. D. van Blom, sinds 1916 liooglceraar in de staathuis houdkunde en de statistiek aan de Leid- eche Universiteit, werd benoemd tot hoog leeraar in dezelfde vakken aan do Tech nische Hoogeschool te Delft. Het voornemen bestond onder zijn ambt- genooton, leerlingen en oud-leerlingen hem morgen eon huldeblijk aan to bieden. Prof. van Blom wonscht echter den dag van mor gen onopgemerkt te zien voorbijgaan en zal met het oog daarop dan ook uitstcdig zijn. DIENSTTIJDEN VAN AUTOBUS- CHAUFFEURS. Vastgelegd in een Staatsblad. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit tot nadere wijziging van het K. B. van 31 Juli 1880, houdende bepalingen ter verzekering van do veiligheid der reizigers met openbare middelen van vervoer. Hierbij wordt o. m. bepaald, dat een diensttijd van een bestuurder van een autobus mag niet meer bedragen dan 10 uur, met deze uitzondering, dat éénmaal gedurende elke kalenderweek een dienst tijd ten hoogste 12 uren mag bedragen. De gezamenlijken duur van do diensttijden en gedeelten van diensttijden van een bestuur der van een autobus mag per kalender- week niet meer dan 55 uren bedragen. Een bestuurder van oen autobus moet tusschen twee opcenvolgendo diensttijden een onafgebroken rusttijd van ten minste 12 uren genieten, met deze uitzondering dat éénmaal gedurende elke kalenderweek met een onafgebroken rusttijd van ten minste 10 uren kan worden volstaan. Een bestuurder van een autobus moet elke kalenderweek op zijn standplaats een rustdag van ten minste 30 uren genieten. Zoodanige bestuurder moet ten minste één maal in elke 4 opeenvolgende lcalender- wekfn een rustdag op Zondag genieten. Voorts wordt verboden in een autobus te rooken. Deze bepalingen treden op 2 October a.s. in werking. DE KWEEKSCHOOL VOOR VROED VROUWEN TE AMSTERDAM. Adres van den Nat. Vrouwenraad. Amsterdam, 30 Aug. Door den Natio- nalen Vrouwenraad varf' Nederland werd heden het volgend request gezonden aan den minister van binnenlandsche. zaken: Excellentie, De Nationale VróuwédVSad van Neder land, enz. enz., vernomen hebbende dat met ingang van 1 Sept. a.s. dc Rijkskweek school voor Vroedvrouwen te Amsterdam zal worden gesloten, van oordeel zijnde dat dit besluit van groot nadeel zal zijn voor tal van vrouwen uit den kleinen middenstand, zoowel uit economisch als uit gezondheidsoogpunt be zien, overwegende dat de opleiding tot kraam verzorgsters en vroedvrouwen hierdoor bo- langrijk zal worden benadeeld, wendt zich tot uwo excellentie met het verzoek dit besluit voorloopig op te schor ten, opdat eerst nader overleg zal kunnen worden gepleegd met het gemeentebestuur van Amsterdam en met do Staten-Generaal. (w.g.) Mr. C. FRIDA KATZ, pres. E. H. PIEPERS, aêcr. DE PASTORIE GESLOTEN. In dc Ned. Hcrv. Kerk te Usselo heerschen vrij scherpe verhoudingen tusschen een deel der gemeente en den plaatselijken predi kant, ds. Alere. Een eigenaardige uiting werd daaraan volgens een bericht in de Prov. Overijss. cn Zwolschc Crt. j.l. Don derdag gegeven. Bij afwezigheid van den predikant n.l. wist een 17-jarig Jongmensch, lid der oppositie, de pastorie binnen te dringen en alle deuren af te sluiten! Toen de predikant thuis kwam, moest hij dc hulp der politie inroepen, met. wier hulp de slo ten geopend werden. Vermist werd er niets. De dader is gevonden en heeft bekend. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. EXAMEN VOOR BELASTINGCONSULENT Voor het examen voor belastingconsu lent afgenomen vanwege het Instituut voor Handelswetenschappen te Leiden, zijn go slaagd de heeren J. H. Veldhuis en H. Mculenbelt te Almelo, A. J. van Dijke te Enschede, A. A. Hunink te Deventer, O. G. J. Gorter te Markclo, P. van Geel, W. G. de Graaf, H. Hermans te Arasterdam, C. Koert te Wolfaartsdijk, B. J. II. Oom6 te Hel mond, C. de Haas en \V. J. F. van Hoek te Eindhoven, R. Meyenng te Nieuw-Amster- dam, S. H. Waringa en S. Wiersma te Leeuwarden, D. O. Blom te Heereveen, J den Hollander, J. A. Ricnke, J. Hoek stra, P. J. Hoekstra, H. van Zaest te Rot terdam, W. J. Koppenol te Wassenaar, R A. van Waardhuizen te Schiedam, H. Kor ving te Schiedam, J. Verboom te Vlaardin gen en II. Beumer te Den Haag en G. Ben- mers te Helden-Panningcn. NOODLANDING. Wij he, 31 Aug. Hedenmorgen le 11 uur heeft de Fransche vlieger Nicolle, een der deelnemers aan de Europa-rondvlucht, die op weg was naar Rotterdam, met zijn toe stel een noodlanding uitgevoerd, wegens gebrek aan olie. Hetfvliegtuig daalde op een weiland onder deze gemeente en werd niet beschadigd. Nadat de noodige formali teiten waren verricht en olievoorraad was ingenomen, is het toestel des middags te half vier weer opgestegen. Groote schade als gevolg der handelsbelemmeringen Amsterdam, 30 Aug. De Vereeniging „Groep Bloemisterij" uit den Nederland- schen Tuinbouvvraad heeft hedenmiddag hier ter stede haar nooden uiteengezet voor een aantal vertegenwoordigers van dagbla den. Door den heer J. Mensing werd een in leiding gehouden, waarin hij uiteenzette, dat dc Nederlandsche bloemisterij in de laatste 25 jaren in grooten stijl gegroeid is en van internationale bcteëkenis is ge worden. Van de hoofdproducten werd ver reweg het grootste deel naar het buiten land uitgevoerd. Vooral de jaren van 1925 tot- 1930 wa ren echter gunstig voor' den export en de uitbreiding hield hiermede gelijken tred. Tegenwoordig i6 het kweeken geen kunst meer, wel om het gekweekte product loo- nend af te zetten. Zoodra de vraag minder is dan het aanbod, duikelen de prijzen. Overproductie is een ramp, waar geen ontkomen meer aan is Het gekke van het geval is echter, dat hoewel ieder de over productie heeft kunnen zien aankomen, deze door geen macht ter wereld tegen te houden soheen to zijn, zoolang het product nog een toonenden prijs opbracht. Door velerlei handelsbelemmeringen als invoerrechten, invoerverboden en contin- gonteering ondervinden de Nederlandsche bloemisten thans groote schade. De ver koop kan alleen gehandhaafd blijven ten koste van de financieele opbrengst der pro ducten. Wil de Nederlandsche bloemkweeker en de Nederlandsche bloemenwinkelier zich kunnen blijven handhbven. dan heeft hij daarbij ten zeerste noodig den 6teun van het Nederlandsche publiek. Laat dit zijn kamers steeds meer on meer sieren met onze bloemen en planten tot zijn eigen genoegen en tot het welzijn van den bloe mist. In 1930 werden alleen aan afgesneden bloemen uitgevoerd 3.831.000 K.G. tegen een waarde van 6.442.000. In 1931 werden ge ëxporteerd 6.363.00 K.G tegen een waarde van slechts 7.843.000. Het uitgevoerde pro- duot bracht derhalve ongeveer 4.000.000 te weinig op. Voor 1932 zjjn de uitvoercij- fers nog ongunstiger. In de eerste 6 maan den van 1931 werden uitgevoerd aan af gesneden bloemen 5.166.000 K.G. tegen een waarde van 6.322.000 en in dezelfde pe riode van dit jaar slechts 3.289.000 K.G. tegen een waarde van ƒ2.978.000. Waar dus het bloemisterij-bedrijf te lij den heeft onder den nood der tijden, moet onzerzijds worden gepoogd, zei de heer Mensing, in het belang van de duizenden beoefenaars van dit bedrijf en in het be lang van de gelden, welke in dit bedrijf zijn gestoken, om de moeilijkheden althans zoo gering mogelijk te maken. Er zijn verschillende wegen om die moei lijkheden te verminderen. Zoo kunnen re- georingebemoeiingen van verschillenden aard onze nooden gunstig beïnflucnceeren, maar bovenal moet het Nederlandsche pu bliek bloemen koopen. Het gaat erom de bedrijven van 3000 va derlanders in deze moeilijke tijden zoo goed mogelijk gaande te houden, opdat ook zij weder arbeid aan vele anderen kunnen blijven geven, zoo bcsloo, de heer Mwising. Door den heer J. J. Tim, voorzitter van de Bloemcnwinkeliers, werd daarna een korte uiteenzetting gegeven van de nooden van den winkelier. De uitbreiding van hen, die bloemen gaan verkoopen, hetzij in-win kels of op straat, is zeer groot. Dat geeft een moordende concurrentie, die lot gevolg heeft, dat bijna niemand iets verdient. Een ingrijpen op den straatverkoop door de overheid, meent Spr., zou zeor wensdho- lijk rijn. In geen enkel vak is de straat verkoop zoo groot als die van bloemen. WeriUoozen, die steun ontvangen van de overheid, worden in de gelegenheid gesteld een bloemenhandel te gaan drijven Ook door den heer Admiraal, secretaris van do „Groep Bloemisterij", wordt verzei aahgetcekend tegen de ongebondenheid van den straatverkoop. Wanneer deze straatver koop behoorlijk wordt geleid, zou er voor ieder een boterham in zitten. Verschillende vragen brengen naar voren dat de bloemenuitvoer ernstig wordt be lemmerd en dus de productie thans veel te groot is. Ook in du oorlogsjaren is dat liet geval geweest. Toen heeft hot eigen land gehol pen, door veel meer bloemen te koopen. Daarop moet ook thans worden aange stuurd, Tenslotte wordt verzekerd, dat alle moeite wordt gedaan om de gaatjes, die nog open zijn naar het buitenland, le behouden cn te trachten deze te vergrootcn. Bij de Re- gcering wordt op die'hulp steeds krachtig aangedrongen. Aan reclame om bloomen tc koopen zal het ook niet ontbreken. De volgende week, op 7 September, hoopt men hier ter stede een bloemencorso te houden. INTERNATIONALE SPINOZA- HERDENKING. 's Gravenhagc, 31 Aug. De deelnemers aan het internationaal wijsgccrig congres, georganiseerd door'dé'Socicta's Spinoz^na. dat ter gelegenheid van de gedachtenisvie ring van" den geboortedag van Benëdictus dc Spinoza van 5 tot 10 September tc 's Gra- venhage gehouden zal worden, zullen den 7den September, des namiddags, een bezoek brengen aan het Spinozahuis to Rijnsburg, waar de voorzitter van de vereeniging „ITet Spinozahuis" te Rijnsburg, dr. J. D. Bierens de Haan, hen zal ontvangen. TREURIG EINDE VAN EEN AUBADE. Ouderkerk a. d. Amste 1, 31 Aug. De schoolkinderen van de Chr. Nut. school uit Ouderkerk a. d. Amstel waren van ochtend per autobussen naar AmstelveeD gegaan om aldaar een aubade te brengen ter eerc van den verjaardag van H.M. de Koningin. Toen de auto's weer waren te ruggekeerd en de kinderen weer uitstapten sprong een van hen, de 9-jarige Abraham Lens, uit de auto, juist toen een auto uit de richting Ouderkerk passeerde. Het knaapje werd gegrepen en in hoogst ern- stigen toestand naar het O.L. Vrouwengast huis to Amsterdam vervoerd. HET OVERLIJDEN VAN KARDINAAL VAN ROSSUM. Deelneming der regeering. De minister van justitie heeft in verband met bet overlijden van Kardinaal van Ros- sum aan de provinciaal der Redemptoristen to Wittem (Limb.) de deelneming der re geering betuigd met het verscheiden van dezen kerkvorst, die in zijn eerbiedwaar- digen arbeid in dienst van de R.K. kerk tevens aan den Nederlandschcn naam bijzonderen luister heeft bijgezet, AUTO OVER DEN KOP. Deurne, 31 Aug. Hedenochtend reed de geneesheer en kunstschilder Dr. Honk Wiegersma met zijn open wagen met groote snelheid over den natten weg van Deurne naar Liöel op welke weg de auto kwam te slippen. Dc auto tolde eenige malen rond, kantelde om en kwam onderste bovon in een sloot terecht. De bestuurder werd door de voorruit uit de wagen geslingerd en kwam bloedend in de sloot terecht. Hij was bewusteloos. Het slachtoffer is naar zijn woonhuis over gebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en inwendige fracturen beko men. „VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA." Een congres te Heemstede. Dc Vereeniging tot bevordering der op richting van de Vereenigde Staten van Europa houdt een landelijk congres in de groote zaal van de buitenplaats „Groenen- daal" te Heemstede op Zaterdag 10 Sep tember, aanvangende te twee uur en ein digende plm. half zes. Na het openingswoord van den voorzit ter zal de secretaris van het hoofdbestuur prae-advies uitbrengen; vervolgens zullen vier sprekers van verschillende zijden het doel der vereenicinor belichten-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 9